ZITTING VAN VRIJDAG 16 JULI 1897. 79 weging of het wel aangaat over het batig saldo van 1896, waar die dienst nog niet is afgeloopen, tot een bedrag van f 84.000 te beschikken. Als er nog be hoeften in 1897 opkomen, zijn die niet meer te dekken. In eik geval zou ik het onvoorzichtig achten om het geheele vermoedelijk goed slot in de begrooting voor 1898 op te nemen. Thans wordt de beraadslaging gesloten en het amende- i ment van den heer Snijders in stemming gebracht. Het wordt verworpen met 23 stemmen tegen 12. Tegen stemden de beeren Van Waesbergbe Jans- sens, Siegers, Oggel, De Casembroot, Hennequin, Heijse, Van Honte, Erasmus, Van Teylingen, Van Deinse, Ysebaert, Moerdijke, Vader van 's Gravenpolder, M. Bolle, Van Lynden, Kakebeeke, Hollestelle, Hombacb, Moes, Van Rompu, Maas, Fruytier en Van der Meer. Voor de heeren Den Boer, De Smidt, Hammacher, Snijders, Fokker, Van der Have, De Bats, De Jonge, Van Buren, Dronkers, Noordijke en Kloppers. Thans is aan de orde de stemming over de vraag of het amendement van den heer Hammacher op art. 8 van hoofdstak II der inkomsten al of niet zal worden aangehouden. Tot aanhouding wordt besloten met 23 tegen 11 stemmen. Voor stemden de heeren Van Waesbergbe Janssens, Siegers, Oggel, De Casembroot, Erasmus, Van Deinse, Snijders, Ysebaert, Vader van 's Gravenpolder, M. Bolle, Fokker, De Bats, Van Lynden, Kakebeeke, Hollestelle, Hombach, Van Baren, Dronkers, Noordijke, Van Rompu, Maas, Fruytier en Van der Meer. Tegen de heeren Den Boer, Henneqnin, Heijse, Van Houte, De Smidt, Van Teylingen, Hammacher, Moerdijk, Van der Have, De Jonge en Kloppers. De voorzitter. Indien de vergadering niet zelve wil bepalen wanneer de volgende zitting zal plaats hebben, geef ik in overweging om morgenochtend te 10 uur te vergaderen. De heer Van Deinse. Mijnheer de voorzitter. Ik geef in bedenking de volgende vergadering op heden avond te bepalendat zal voor de meeste leden ge makkelijker zijn. De voorzitter. Indien de heeren dat verlangen, heb ik daartegen geen bezwaar. Alleen moet ik mede- deelen, dat in dat geval geen notnlen kannen wor den aangeboden. Daar niemand meer het woord verlangt over dat punt, bepaalt de voorzitter de volgende vergadering op heden avond te half acht uur.

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 83