64 ZITTING VAN VRIJDAG 16 JULI 1897. overeenkomstig de voorschriften van dit reglement, tot dekking van merriën te gebruiken. Deze bepaling is niet van toepassing, wanneer de hengst en de merrie aan denzelfden eigenaar toebehooren. Bi] overtreding van dit verbod wordt de eigenaar, houder of geleider van den hengst gestrait met eene geldboete van ten hoogste f 50. Art. 2. Jaarlijks, vóór den ls,en Maart, heeft eene keuring plaats van alle in art. 1 bedoelde hengsten. De gewone keuringen worden gehouden te Zierikzee, Oostburg, Cortgene, Middelburg, Hulst, Goes en St. Maartensdijk. De dagen der keuringen worden jaarlijks door Ge deputeerde Staten, na de in art. 5 bedoelde keurings commissie te hebben gehoord, vastgesteld en afgekon digd in bet Provinciaal blad. Zij worden in iedere gemeente ten minste 14 dagen te voren door burge meester en wethouders bekend gemaakt. Art. 3. Buiten de in het vorig artikel bedoelde keuring kan door Gedeputeerde Staten, op daartoe gedaan verzoek of op voorstel der keuringscommissie, eene buitengewone keuring worden toegestaan. Indien zulk eene benriDg op verzoek van belang hebbenden geschiedt, komen de kosten daarvan te hunnen laste en worden vooruitbetaald. Gedeputeerde Staten zijn bevoegd in buitengewone gevallen geheele of gedeeltelijke remissie dier kosten te verieenen. Art. 4. De eigenaars of houders, die hunne hengsten ter keuring wenschen aan te bieden, zijn verplicht daarvan ten minste 5 dagen vóór de keuring aangifte te doen bij den secretaris der keuringscommissie, met opgave van a. naam en woonplaats van eigenaar en houder b. naam. ouderdom, ras, kleur en bijzondere ken- teekenen van den hengstbenevens, indien hij in een stamboek is ingeschreven, stamboek en stamboeknum mer c. zoo mogelijk, de afstamming van den hengst en naam en woonplaats van den fokker. Hengsten, na genoemden termijn aangegeven, worden van de keuring uitgesloten, tenzij de keuringscom missie geene bezwaren tegen de toelating heeft. Art. 5. Alle keuringen geschieden door eene com missie van 5 leden, welke jaarlijks door Gedeputeerde Staten wordt benoemd. Deze benoemen tevens telken jare een of meer plaatsvervangende leden. Een der leden wordt door Gedeputeerde Staten tot voorzitter, een ander tot secretaris aangewezen. Geene keuring heeft plaats, tenzij ten minste 3 leden of plaatsvervangende leden aanwezig zijn. Art. 6. De commissie onderzoekt de aangeboden hengsten en deelt den uitslag daarvan, met opgave der bevonden gebreken, ten spoedigste mede aan de eigenaars of houders ingeval van afkeuring geschiedt die mededeeling altijd schriftelijk. De keuriDg bepaalt zich, wat de gebreken aangaat, tot het onderzoek, of de hengsten lijdende zijn aan een of meer der volgende erfelijke gebreken: Hengsten, aan een dezer gebreken lijdende bevonden, worden niet goedgekeurd. overeenkomstig de voorschriften van dit reglement, tot dekking van merriën te gebruiken. Deze bepaling is niet van toepassing, wanueer de hengst en de merrie aan denzelfden eigenaar toebehooren. Bij overtreding van het verbod, vervat in de eerste zinsnede, wordt de eigenaar, houder of geleider van den hengst gestraft met eene geldboete van ten hoogste/50. Art. 2. Jaarlijks, vóór den J,ten Maart, heeft eene keuring plaats van alle in art. 1 bedoelde hengsten. De gewone keuringen worden gehouden te Zierikzee, Oostburg, Cortgene, Middelburg, Hulst, Goes en St. Maartensdijk. De dagen der keuringen worden jaarlijks door Ge deputeerde StateD, na de in art. 5 bedoelde keurings commissie te hebben gehoord, vastgesteld en afgekon digd iD bet Provinciaal blad. Zij worden in iedere gemeente ten minste 14 dagen te voren door burge meester en wethouders bekend gemaakt. Ait. 3. Buiten de in het vorige artikel bedoelde keuring kan door Gedeputeerde Staten, op daartoe gedaan verzoek of op voorstel der keuringscommissie, eene buitengewone keuring worden toegestaan. Indien zulk eene keuring op verzoek van belang hebbenden geschiedt, komen de kosten daarvan te hunnen laste en worden vooruit betaald. Gedeputeerde Staten zjjn bevoegd in buitengewone gevallen geheele of gedeeltelijke teiuggave dier kosten te verieenen. Art. 4. De eigenaars of houders, die hunne hengsten ter keuring wenschen aan te biedeD, zijn verplicht daarvan teo minste 5 dagen vóór de keuring aangifte te doen bij den secretaris der keuringscommissie, met opgave van naam en woonplaats van eigenaar en houder b. naam, ouderdom, ras, kleur en bijzondere ken- teekenen van den hengstbenevens, indien hij in een stamboek is ingeschreven, stamboek en stamboeknum mer c. zoo mogelijk, de afstamming van den hengat en naam en woonplaats van den fokker. Hengsten, na genoemden termijn aangegeven, worden van de keuring uitgesloten. Art. 5. Alle keuringen geschieden door eene com missie van 3 buiten de provincie gevestigde, gediplo meerde veeartsen, welke jaarlijks door Gedeputeerde Staten wordt benoemd. Deze benoemen tevens telken jare een of meer plaa'aver vangende leden, die aan het vereiachte, iu het 1ste lid gesteld, moeten voldoen. Een der leden wordt .door Gedeputeerde Staten tot voorzitter, een ander tot secretaris aangewezen. Geene keuring heeft plaats, tenzij 3 leden of plaats vervangende leden aanwezig zijn. Art 6. De commissie onderzoekt de aangeboden hengsten en deelt den uitslag van dat onderzoek, met opgave der bevonden gebreken, ten spoedigste mede aan de eigenaars of houdersdie mededeeling geschiedt altijd schriftelijk. De keuring bepaalt zich tot het onderzoek, of de hengsten lijdende zijn aan een of meer erfelijke ge breken, waarbij in het bijzonder in aanmerking komen 1°. slecht ontwikkelde geslachtsdeelen 2°. spronggewriehtsgebreken, alsspat, bazenhak, sterk ontwikkeld reebeen, bolspat 3°. hoefgeöreken, alskanker, klemhoef, plathoef, volhoef, knolhoef, bokhoef, scheevehoef 4°. dampigheid in alle vormen en stille kolder; 5°. ooggebreken, alszwarte-, groene-, grauwe staar 6°. tandgebrekeu, alsvarkensgebit, snoeksgebit.

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 68