ZITTING VAN VRIJDAG 16 JULI 1897. 63 gende gebreken als erfelijk wenschte aangegeven te hebben dampigheid; cornage; stille kolder; maanblindheid grauwe en zwarte staar; gebreken in den vorm en plaatsing der tanden grove gebreken in den stand j der beenenmisplaatsing van een of beide ballen kruislamheidspathazenhak en overhoef. REGLEMENT ter bevordering der paardenfokkerij j in de provincie Zeeland, overgelegd bij boven- I staand schrijven van het bestunr der afdeeling Zeeland van Het Nederlandsch Paardenstamboek. Art. I. Het is verboden hengsten, niet gekeurd overeenkomstig de voorschriften van dit reglement, tot dekking van merriën te gebruiken. Deze bepaling is niet van toepassing wanneer de hengst en de merrie aan denzelfden eigenaar toebehooren. De hengst moet minstens een maand in vollen en onvoorwaardelijken eigendom bij een en denzeifden per soon zijn geweest en tijdens de dekking nog zijn. Bij overtreding van dit verbod wordt de eigenaar, houder of geleider van den hengst gestraft met eene geldboete van ten hoogste 50. Art. II. Jaarlijks, voor den len Maart heeft eene keuring plaats van alle in art. 1 bedoelde hengsten. De gewone keuringen worden gehouden te Zierikzee, Oostburg, Cortgene, Middelburg, Hulst, Goes en St. Maartensdijk. De dagen der keuringen worden jaarlijks door Ge deputeerde Staten, na de in ait. 5 bedoelde keurings commissie te hebben gehoord, vastgesteld en afgekon digd in het Provinciaal blad; alsmede in alle locale bladen. Zij worden in iedere gemeente ten minste 14 dagen te voren door burgemeester en wethouders be kend gemaakt. Art. III. Buiten de in het vorige artikel bedoelde keuring kan door Gedeputeerde Staten, op daartoe gedaan verzoek of op voorstel der keurings-commissie, eene buitengewone keuring worden toegestaan. Indien zulk eene keuring op verzoek van belang hebbenden geschiedt, komen de kosten daarvan te hunnen laste en worden vooruitbetaald. Gedeputeerde Staten zijn bevoegd in buitengewone gevallen geheele of gedeeltelijke teruggave dier kosten te verleenen. Art. IV. Alle eigenaars of houders die hunne hengsten wenschen aan te bieden ter keuring zijn ver plicht, teneinde aan de keuring te kunnen deelnemen, met hunne hengsten op de daarvoor aangewezen plaats j bij den aanvang der keuring aanwezig te zijn. Art. V. Alle keuringen geschieden door eene com- I missie van drie buiten de provincie Zeeland wonende veeartsenwelke jaarlijks door Gedeputeerde Staten j wordt benoemd. Deze benoemen tevens telken jare een of meer plaats vervangende leden-veeartsen buiten de provincie Zee land wonende. Een der leden wordt door Gedeputeerde Staten tot voorzitter en de secretaris der afdeeling Zeeland van 't Nederlandsch Paardenstamboek tot secretaris aange wezen. Geen keuring heeft plaats, tenzij drie leden of plaats vervangende leden aanwezig zijn. Art. VI. De commissie onderzoekt den aangeboden hengst, en deelt den uitslag daarvan, met opgave der I. ONTWERP-REGLEMENT ter bevordering der paardenfokkerij in de provincie Zeeland. Art. 1. Set is verboden hengsten, niet gekeurd bevonden gebreken, binnen acht dagen mede aan de eigenaars of houdersdie mededeeling geschiedt altijd schriftelijk. De keuring bepaalt zich tot het onderzoek of de hengsten lijdende zijn aan een of meer der volgende erfelijke gebreken Hengsten aan een dezer gebreken lijdende bevonden, worden niet goedgekeurd. I De houders van goedgekeurde hengsten zijn verplicht I nauwkeurig de hen verstrekte dekboekjes in te vullen en voor den lstc" Augustus aan den secretaris der keurings-commissie in te leveren. Bij verzuim hiervan worden zij gestiaft met eene geldboete van ten hoogste f 10. Na afloop van iedere keuring wordt de uitslag door de keurings-commissie ten spoedigste medegedeeld aan Gedeputeerde Staten. Deze mededeeling bevat eene nauwkeurige beschrijving van alle hengsten, met ver melding van naam en woonplaats van eigenaar en houder alsmede eene opgaaf van de redenen der afkeuring. Gedeputeerde Staten brengen een en ander ter open bare kennis bij aanplakbiljetten, die door tusschen- komst van burgemeester en wethouders in iedere ge meente worden afgekondigd. Art. VII. De eigenaar of houder die zich door de beslissing der keurings-commissie bezwaard acht, kan binnen 10 dagen, nadat zij is ter zijner kennis gebracht, eene herkeuring aanvragen bij Gedeputeerde Staten. Hij moet bij zijn daartoe strekkend verzoek een be drag van f 50 storten ter provinciale griffie, tot goed making der kosten. Door Gedeputeerde Staten worden daarna tijd en plaats aangewezen, waar de keuring zal worden ge houden. Voor dit onderzoek wordt jaarlijks door Gedepu teerde Staten eene tweede commissie van 3 leden be noemd, op de wijze als in art. 5 omschreven. Wordt bij de herkeuring de aanvrager in het gelijk gesteld, dan ontvangt hij de gestorte 50 terug. Art. VIII. De gewone en buitengewone keuringen gelden niet langer dau tot de eerstvolgende gewone keuring. De goedgekeurde hengsten worden op den rechter- voorhoef gebrand met de twee laatste cijfers van het jaartal waarin de keuring plaats heeft en op de linker voorhoef met de letter Z.(eeland.) Art. IX. De leden der kenrings- en herkeurings- commissie genieten vergoeding voor reis- en verblijf kosten naar de derde klasse van het tarief, vastgesteld j bij koninklijk besluit van 5 Januari 1884 Staatsblad n° 4). Door de veeartsen wordt bovendien een vacatie ge noten van f 6 voor eiken dag, waarop door hen keu- I ringen worden verricht. j Art. X. De kosten, uit de uitvoering van dit re- gement voortvloeiende, worden bestreden uit de mid delen der provincie. Art. XI. Voor de toepassing van dit reglement wordt hij, bij wien de hengst opgestald is, als houder daarvan aangemerkt. Art. XII. Het opsporen en constateeren van de overtredingen van dit reglement is, behalve aan de ambtenaren en beambten in het wetboek van strafvor dering genoemd, opgedragen aan de provinciale vee artsen. Art. XIII. Dit reglement treedt in werking op den 1 Maart 1898. II. GEWIJZIGD ONTWERP-REGLEMENT op de keuring van dekhengsten in de provincie Zeeland. Art. 1. Het is verboden hengsten, niet gekeurd

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 67