FEÜILLET01 De heer Vod Muller. potten, tourbillons en ander luchtvuurwerk werden afgestoken. Zeer veel sncceB had de jongleur, die in sohitterend gekleurd licht, alleraardigst gyrn- nastyeerde aan een stilstaand rek. Het vuurwerk werd besloten met een iraai bouquet, waarby pauwestaarten en zwerm potten allerlei gekleurde sterren uitwierpen en honderden serpenteaux a pétard in het lucht ruim slingerden. Dat gaf een zee van vuur en kleur, een sissen en kraken van belang, terwijl de dub bele moordslagen er tusschen hun geweldige stem lieten hooren. Toen de nagalm van den laatsten slag was weggestorven, omstreeks tien uren, maakte men zich tot vertrek gereed en in allerplei- zierigste stemming, mee neuriende met de mu ziek, bereikte menigeen, meer gedragen dan loopende, den uitgangallen de herinnering medenemende aan een alleraangenaamsten avond. Gemeenteraad van Vlissingen, Vergadering van Donderdag middag te twee uren. (Slot.) Voorzitter de heer Tutein Nolthenius, bur gemeester. Afwezig de heeren Van üjje Pieterse en Alter, beiden met kennisgeving. Ter aanvulling van het verslag in ons vorig nommer dïene nog het volgende, dat wjj Donderdagavond in een by voegsel reeds ter kenniB van onze geabonneerden te Vlissin gen brachten. By de behandeling van het voorstel om een adres te richten aan H. M. de koningin-regentes, om verlenging der concessie tot tolheffing op den Middelburg-Vli8Bingschen weg, verklaarde de heer Van Kaalte daartegen geen bezwaar te hebben, doch wel eene enkele opmerking te willen maken, omtrent het beheer van dien weg, welk beheer z. i. niet van dien aard dat zal worden bewaarheid hetgeen indertyd voorspeld is, dat nl. de tollen zouden kunnen worden afgeBohaft. De vroegere burgemeester heeft toegezegd en beloofd, dat de weg zoo zou beheerd worden; dat men eindelyk van de tollen zou worden bevryd. Naar spreker meent, zyn er een aantal hoo rnen op bedoelden weg rjjp om geveld en verkocht te worden. Onlangs heeft hy met een ander raadslid, den heer Wibaut, een inspectie gehouden langs den weg en toen iB hem gebleken, dat men van jaar tot jaar boomen laat staan, die be ter waren weggenomental van boomen staan te dicht op elkaar, waardoor de een den ander licht en lucht beneemt. Spreker zou wensche», dat de raad der com missie van beheer in overweging gaf, meer te handelen in overeenstemming met het boven omschreven denkbeeld. De voorzitter verklaarde dat, zoover hem kekend is, in den door spreker bedoelden zin geen raadsbesluit bestaat, lu de tweede plaats heeft de commissie steeds de grootste zuinigheid betracht; er is een zeker kapitaal overge houden, maar tot nog toe bestaat er by de commissie geen plan tot afsohaffing der tollen over te gaan. Wat betreft het rooien van boomen, de voorzitter zou het t betreur en, indien men daar toe overging. Zy toch verfraaien den weg en veel van de aantrekkelijkheid daarvan zou door rooiing van de boomen worden wegge nomen. De voorzitter verklaarde zich eohter bereid de meening van den heer Yan Kaalte aan de commissie te doen kennen. De heer Verkuyl Quakkelaar verklaarde, dat het ook hem niet bekend is, dat een raadsbe sluit bestaat, waarop de heer Van Raalte doelt. Wanneer genoegzaam kapitaal voorhanden is om uit de rente de kosten van den weg te dekken, dan zou hy geen bezwaar zien in af schaffing van de tolheffing. Tot rooiing van boomen voor dat doel, zou hy eohter niet willen overgaan. De heer Van Raalte antwoordde hierop dat hy niet weet of een raadsbesluit te dezer zake bestaatwel weet by, dat de kwestie in den raad behandeld is. Zyn bedoeling is ook niet alle boomen te rooien, maar alleen die, welke overtollig zyn, De noodige en nuttige wil hy behouden, maar hen, die schade doen, wegnemen. De voorzitter verklaarde, dat hy nooit zal medewerken om noodeloos boomen op den weg te doen vervallen, Zy worden veel te veel op prys gesteld, wat nog gebleken is, toen er kwestie was van het slechten eener buitenplaats onder Souburg. R O M A H VAM ERNST WIOHERT. Uit het Duitsch. XI. »Met een proces dus", vroeg de heer Von Muller. »Zeker." »Dat is leeljjk, heel leelyk »Maar lieve Erasmus, hoe kunt gy u met zulke ondenkbare mogelijkheden pijnigen Ik hóóp dat uwe kinderen genoeg plichtbesef zullen hebben, ofaa de beschikkingen van hun vader te eerbiedigen." »Het is heel leelyk," bromde de oude man. »Men kan zich by voorbaat van hun toestemming verzekeren, ofschoon »Ja, dat moet men in alle gevallen," zei de heer Von Müller, zich het zweet van het voor hoofd vegende. Mevrouw scheen ontstemd en vroeg: »Hebt De heer Wibaut was van meening dat, als de voorzitter sleohts de moeite wilde nemen eens een onderzoek in loco in te stellen, hy het met den heer Van Raalte eens zou zyn er staan vele boomen op elkaar, zoodat zy elk ander in den groei belemmeren. De voorzitter herinnerde eraan, dat de com missie telken jare by inspecties van den weg de boomen Btuk voor Btuk nagaat en dat, wanneer er zyn die sohade aan andere ver oorzaken, tot de rooiïng wordt overgegaan. Aan het eind der zitting, by de rondvraag, vroeg de heer mr Bakker of de gemeente ge kend is geworden in de wyze, waarop tramhuisje aan de Keersluis is veranderd. By de verandering is z. i. geen rekening gehouden met de belangen van het publiek het is een schandelijk hok, zonder licht-; welk laatste gebrek aanleiding geeft, dat het op allerlei wyze wordt verontreinigd. De voorzitter antwoordde, dat in zekeren zin de gemeente is voorbijgegaan. Spreker heeft den directeur ontboden en hem gewezen op den ongunstigen toestand van het huisje. Daar is het by gebleven, want of de tram tot verandering gedwongen kan worden, weet hü niet. De vraag is tochis het waoht- huisje te begrypen onder eene goede ex- ploitati e De tram is een onhandelbaar lichaam en het spyt spreker altyd, dat in de oonoessie geen boeten bepaald zyn. Indertyd heeft de directie geweigerd de tram te verwarmen, wat eenvoudig onwil was; daar dat wèl tot de exploitatie behoort, is de tramdirectie er toen toe gedwongen. Wat men ook met de tramdirectie aanvange, het geeft weinig. Gewone zoowel als aangetee- kende brieven blyven steeds onbeantwoord. Het eenige middel, dat men zou kunnen aanvatten, zou zyn de concessie op te zeggen- De heer Bakker verklaarde, na het gehoorde het wachthuisje te willen laten voor wat het is, maar vroeg of er dan niet iets anders te doen is, om in het belang der burgery op te treden? Wil de tramdirecteur niet toegeven, dan kon het rjjden verboden worden. De voorzitter wees erop, dat dan vermoede lijk een proces zou volgen. Hy constateerde dat de directeur gewoonlyk niet by machte is iets te doen, maar alles van den concessionaris afhangt. Hiermede was de interpellatie afgeloopen, waarna de zitting werd gesloten. RECHTSZAKEN. Arrondissementt-rechtöank te Middelburg. Eene opllehtstert Voor bovengenoemde rechtbafll stond heden terechtI. M. J. B., eigenlyk genaamd R. M,, oud 25 jaar, dienstbode geboren te Didam, laatst wonende te Vlissingen, thans alhier in hechte nis, ter zake: dat zy, met het oogmerk om zich wederrechterlyk te bevoordeelen, van 10 December jl. tot en m9t 24 Juni jl. te Vlis singen haar intrek heeft genomen by E. Hoff man, vrouw van J. J. Thomaas, en deze vrouw heeft bewogen haar gedurende dien tyd inwo ning te verschaffen en gelden voor voeding en het aankoopen van kleeding, en zulks door aan bedoelde vrouw te zeggen, dat zy een erfenis had te wachten van 1500 gulden en na ontvangst daarvan haar zou betalen, en ten einde haar te doen gelooven dat zy werkeljjk op die nalatenschap recht had, haar heeft mede genomen naar den advocaat mr M. J. de Witt Hamer alhier, om daarover te spreken en door haar vervolgens te laten lezen eenige brieven, die zy zich daartoe opzettelijk had doen toe zenden en waarin eveneens over die nalaten schap en haar recht daarop werd gesproken Aan den beklaagde was de heer mr K. W. Brevet, advocaat alhier, ambtshalve als ver dediger toegevoegd, terwijl door het O. M. ree getuigen waren gedagvaard. Na voorlezing der akte van verwyzing werd de beklaagde gevraagd of zy M. heette, wat zy erkende, ofschoon zy vroeger een anderen naam opgaf. Daarna werd overgegaan tot het hooren der getuigen. In de eerste plaats va» den heer mr M. J. i Witt Ham8r, advokaat alhier. Hy deelde mede, dat beklaagde in'April by hem was ge komen en zjjne hulp had ingeroepen tot het innen van een erfenis van f 1500, die te Am- hem voor haar beschikbaar was. Zy deed den advokaat verschillende opga ven, waarnaar deze een onderzoek instelde. Hieruit bleek dat de opgaven niet juist waren, de door beklaagde genoemde personen niet bestonden en er van een erfenis geen sprake was. Beklaagde, die nog een tweede maal den advocaat is geweest, vergezeld van juf frouw Thomass, erkende ten volle een en anderzy had valsche opgaven gedaan om de juffrouw vertrouwen in te boezemenzy vreesde, als zy vertelde niets te bezitten door de juf frouw op straat gezet of aan de politie over geleverd te worden. De tweede getuige, de benadeelde vrouw, verklaarde dat den lOen Deoember twee vrouwen by haar gekomen zyn, die vroegen eenigen tyd haar intrek by baar te mogen nemen. Eerst wilde getuige dat niet toestaan, doeh eindelyk trof zy een accoord met de vrouwen, waarby zy zich verbond haar voor f 15 kost en inwoning te verschaffen. Beklaagde was de woordvoerdster. Tusschen Kerstdag en Nieuwjaar kwam er een brief met 14 mark, waarvan bekl. aan juffrouw eenige voorschotten terug betaalde. In Februari verdween de eene vrouw, terwyl bekl. by de juffrouw bleef. Beklaagde, die in Januari geen g9ld had om het kostgeld te betalen, stelde dit telkens uit, onder bewering dat zy van een erfenis geld te wachten had; zy verklaarde tevens dan tegeljjk de sohuld van bare medebe woonster te zullsn afdoen. Getuige deelde verder mede, dat er brieven gekomen zyn en *f!st zy, toen het geld te lang uitbleef', met bekl. naar den advokaat te Mid delburg is gegaan. Getuige berekende dat bekl. haar vau Februari af tot Juni f 3 's weeks voor voeding en inwoning gekost heeft. Verder heeft zy haar nog eenig geld geleand tot hab aanschaffen van kleedjj enz. Getuige heeft altyd vertrouwen in b8kl. steld, omdat zy steeds goed en vriendelijk tegenover haar was. Wanneer echter de bekl. niet van de erfenis had gesproken, dan had getuige haar weggestuurd, wjjl zy haar onmo gelijk kon onderhouden. 24 Juni is getnige by den heer De Witt Hamer geweest, die haar verklaarde dat er geen spoor van een erfenis was te ontdekken. Beklaagde 8rkende wel van eene erfenis gesproken te hebben, maar zeide dit echter zonder bedoeling gedaan te hebben. Zy gaf evenwel toe alles gedaan te hebben, om de juf frouw aan het bestaan eener erfenis te doen gelooven. Later erkende zy dit gedaan te hebben, om niet op straat gezet te worden. Bekl. gaf ook toe van hare kostjuffrouw geld geleend te hebben voor den aankoop van kleeding etc. Op eene vraag van den verdediger of, be halve de brief met 14 mark, in Januari nog andere brieven uit Duischland zyn ontvangen; antwoordde zy ontkennend. Getuige deelde nog mede, dat zy, toen bekl. in den avond van 24 Juni niet thuis kwam, zich tot de politie heeft gewend. De beklaagde erkende dat de brieven, by haar werden ontvangen en die uit Arnhem afkomstig waren, op haar last te Middelburg zyn geschreven. Beklaagde gaf' verder voor, dat de andere vrouw, die in Februari vertrokken is, haar had beloofd geld te sturen, zoowel voor de onkosten, die voor haar gemaakt waren, als voor die ten behoove van beklaagde. De ambtenaar van het openbaar ministerie begon met er op te wjjzen, dat voor het mis- drjjf van oplichting een samenweefsel van ver dichtselen noodig is, dat, hoewel anders veelal mo8ielyk te bewjjzen, hier gemakkelyk aan te toonen is. y zette in het breede uiteen, dat, al was by de komst der beide vrouwen te Vlissingen in den eersten tyd van haar verblyf aldaar van geen oplichting sprake, die toch aanving na een verblyf van drie weken, toen de vrouwen niet konden betalen. Toen de eene vrouw verdwenen was, speelde beklaagde een sluwe rol, om de goed ver trouwende juffrouw te bewegen haar kost, inwoning en zelfs geld voor kleederen te verschaffen. Om daartoe te geraken, diende hes sprookje van de erfenis, versterkt door de ontvangen brieven en het bezoek aan den advokaat mr. M. J. de Witt Hamer. Spreker achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en vorderde, ook met het oog op het alles behalve vlekkeloos verleden van beklaagde, haar veroordeeling tot eene gevangenisstraf van twee jaar. De verdediger, de heer mr K. W. Brevet, begon met uiteen te zetten wat het begrip oplichting beteekent en de verschillende ver- eischten om oplichting strafbaar te doen zyn. Hy ging daarop na of al wat in deze zaak bekend is, voldoet aan de eischen, die strafwetgeving voor oplichting stelt. De beide vrouwen hebben zich niet door een samenweefsel van leugens en verdichtselen den toegang tot de woning van vrouw Tho- mass geopend. Zy zochten een onderkomen, rekenende op de hulp van een derde in Duitsohlanddie hulp is ook gekomen, wat bljjkt uit de ge zonden 14 mark. Later is het verhaal omtrent de orfenis ge daan, dat een voorzichtig en verstandig per soon toob wel niet als waar kon aannemen. Juffrouw Thomass geloofde echter dat verhaal en vond zelfs geen reden tot wantrouwen in de passieve houding van beklaagde, toen deze, nadat zy meerderjarig was geworden, niette genstaande zy niets bezat, toch geen po gingen aanwedde om in het bezit te komen der erfenis. Hot bloote verbaal der erfenis kan geen motief zyn tot veroordeeling wegens oplichting en daarom heeft men in de dagvaarding ook listige kunstgrepen opgenomen. Kunnen de feiten, die vaststaan, beschouwd worden als listige kunstgrepen vroeg spreker; en hy be antwoordde die vraag ontkennend. De gedwon gen gang van bekl. met getuige Thomass naar den advocaat, mr De Witt Hamer, kon geen listige kunstgreep heeten; de brieven, die bekl. zich liet schrjjven, waren dit evenmin. De brieven werden geschreven, omdat de hoop, die bekl. koesterde, dat er geld uit Duitschland zou komen, waarmede zy deze schuld zou kunnen afdoen, was verflauwd; en zy trachtte door het schrjjven der brieven te voorkomen, dat zy in de handen der politie zou vallen. Spreker meende dat bekl. niet wegels op lichting zal kunnen worden veroordeeld omdat haar oogmerk niet is geweest wederrechtelijke bevoordeeling; die waB wel het gevolg van care handelingen, maar niet het doel. Wat de reputatie van beklaagde te Arnhem betreft, meende spreker dat hare houding van thans meer voor haar pleit dan tegen haar. De verdediger concludeerde op grond van een en ander tot vryspraak van bekl. en, mocht de rechtbank daartoe geen termen vinden, tot oplegging van een belangryk lichtere straf dan door den ambtenaar van het openbaar ministerie werd geëischt. Na re- en dupliek, waarby zoowel de amb tenaar als de verdediger by hunne genomen oonclusie bleven volharden, sloot de rechtbank het onderzoek en werd de uitspraak bepaald op heden over acht dagen. Door dezelfde rechtbank zyn heden veroor deeld wegens mishandelingP. H., 51 j., koopman, Goest tot 1 m. en J. L., 24 j., werkman, Middel burg, tot 14 d. gev. straf, en G. A. J., 41 j. werkman, Axel, en P. J. R., 19 j., landbou wersknecht, Hoofdplaat, beiden tot f 10 b. 10 d. h., en R. D., 23 j., werkman, Zaamslag ('t Veer), tot f 3 b. a. 3 d. h; diefstalM. M., 18 j., werkman, Wemel- dinge, tot 3 m. gev. straf; onbruikbaarmakingL. S. d. J., 16 j., leur- ster, Kruiningen (Hansweert), tot f 5 b. s. 5 d. h., en vernieling: L. P. F. G., 28 j., kantoorbe diende, 't Zand, Koudekerke, tot 7 d. gev. straf. VrijgesprokenJ. M. S., 53 j., timmerman en metselaar, Vlissingen, thanB zonder bekende woon- of verblijfplaats, beklaagd van oplichting. Door den officier van justitie by die recht bank is hooger beroep aangeteekend tegen de door genoemde rechtbank op den 4en dezer ge wezen vonnissen, waarby 5 jongelingen uit Borsele wegens meineed werden tvrijgesproken, terwyl het openbaar ministerie tegen ieder hunner te dier zake 6 jaren gevangenisstraf had gevorderd. VERKOOPINGEN ENZ. Bjj de Woensdag te Amsterdam door het departement van koloniën gehouden aanbe steding behoorden de heeren A. Jeronimus te Middelburg en J. J. Ochtman te Goes tot de minste inschrijvers voor groene erwten en boonen. e heer Jeronimus schreef in voor groene erwten 13.600 L. ad f 1676.8810.400 L. ad f 1282.32; 13.600 L. ad f 1676.88; 20.000 L. ad f 2516; 18.600 L. ad f 1710.88; 20.800 L. ad f 2699.8419.200 L. ad f 2511.3615.500 L. ad f 2011.90; 8,500 L. ad f 1125.40; en 8.400 L. ad 1108.80. Verder voor 7.650 L. capucyners ad f 1002.15 7.650 L. bruine boonen ad f 1116.90; en 12.400 L. idem ad f 1816.60. Van den heer J. J. Ochtman was eene in schrijving ingekomen voor 15.000 L. groene erwten ad f 1852.50. Per telegraaf. Te C a t b werd heden ten door het bestuur dee waterkeering van den calamiteusen Leendert Abraham-polder aan besteed a. Het doen eener Bteenbestorting op het noordeljjk oeverwerk. Raming f 3950. Minste insohryver waB de heer J. Roskam te Sliedreoht voor f 3834. b. Het maken van een inlaagdyk in den Zuidoosthoek des polders. Raming f 9626.71. Hiervoor was het minst ingeschreven door den heer Chr. Franke ta Colynsplaat ad f 8460. nu al besloten, wie van uwe zonen het fidei-commiei krygen zal?" »Ja, dat is een gewiohtig punt," zei notaris en spitste de ooren. Hy had er niet naar gevraagd, omdat hy wel merkte, dat dit een teere snaar was. De heer Von Müller sprong dan ook op als door een naald gestoken en zei stotterend Dat moet open blyven niet waar, kindlief - ja, ja, dat moet maar open bljjven." »Maar hoe lang kan dat open blyven? Het is tocb niet goed om de zaak op de lange baan te schuiven, totdat een onvoorziene om standigheid alles verjjdelt. Niet waar, myn heer Klipp, als de oorkonde afgekondigd wordt, moet de naam van den opvolger van den stichter van het fidei-cojnmis er in ver meld staan?" »Maar het heeft nog niet zoo'n haast." »Dat vind ik wel. En als gy er goed Over denkt, kan er geen twijfel bestaan Dat wil zeggen, ik wil uw besluit niet voor uit loopen." De arme man was in een beklagenswaarde gen toestand. Hy knipte met de oogen, from-) melde aan zyn vost, beet op zjjne lippen. Hy wist heel goed wat zjjn vrouw wilde en had een duister voorgevoel, dat zy haar wil zou doorzette», maar hy wist ook dat I voor goed aan hare genade of ongenade over gaf, indien hy zich nu reeds tot iets verbond, en daarvoor deinsde hy terug. De notaris had diep medelyden met hem en trachtte hem te hulp te komen. - »Gy vergist u, mevrouw. De strekking kan heel goed afgekondigd worden onder voorbehoud dat later zal bepaald worden welke zoon in de rechten van den vader zal treden." »Later »Ja. De stichter kan zich voorbehouden dit punt bjj testament te regelen?" »ls dat geoorloofd »Het is reeds herhaaldelijk toegestaan." »Zoo dus kan ik in myn testament" T- Ja dat laat zich hooren. Dat is een ver standige instelling. De stichter, die meer zoons hoeft, kan tot aan zyn dood toe gerust leven. Dat is een uitkomst, dank u, no taris. Nu wordt het fldei-eommis gesticht, alle kinderen het er over eens zyn en de eerste bezitter wordt bjj testament benoemd. Dat vindt gy toch ook een goeden uitweg, lieve vrouw?" Ik vrees, dat de raad van mynheer Klipp" begon zy met bleeke lippen. >0 ik heb geen raad gegeven, me vrouw, ik onthoud my in dergelyke gevallen altyd van raadgevingen." »Uw opmerking heeft dezelfde uitwer king en die vind ik niet goed. De beslissing mag een pynlyk oogenblik kosten, maar dan is het ook uit en anders zal myn goede man tot aan zyn dood toe blyven weifelen en dat mag men zyn beste vrienden niet toewenschen". Er was nu echter niets meer met den heer Von Miiller te beginnen. Hy had al onder een druk gezeten en voelde zich in eens bevryd. Neen, neen plaag my nu niet langer. Dat komt tereoht men heeft tjjd om te overleggen de kinderen weten het zelf niet zoo'n testament wordt eerst na den dood geopend. Als ik dood ben ik hoop dat het nog lang duurt. Men kan afwachten hoe LANDBOUW- Voor een wel klein, maar een dankbaar publiek trad Woensdagavond 11. te Stave- n i s s e als spreker op de heer A. K. van Okkinga van Nymegen, om eene voordracht te houden over zuivelbereiding en veevoeder. Na aan de vergadering voorgesteld te zyn door den heer H. J. Dorst, voorzitter der Cöope- ratiove Roomboterfabriek te Stavonisse, begon de spreker met zyn gehoor erop te wjjzen hoe men handelen moet om »boogfijne" boter te verkrjjgen, voornamentlyk met het oog op eene fabriek met bandkracht. Op veel en velerlei zaken moet gelet worden, om »de fijne juffer," zooals by de boter noemde, naar wansch en eisch te fabriceeren. Reinheid, netheid en zuiverheid, van het melken af totdat de boter in of op de spy zen gebruikt wordt, moet bjj de gansche bewer king op den voorgrond staan. De wyze van afroomen, verwarmen, centrifugeeren, kneeden, zouten, kleuren enz., alles werd door spreker duideljjk medegedeeld, waaruit men den man der praktyk proeven kon. In de daaropvolgende pauze vertoonde de heer I. C. v. d. Stel uit Tholen aan de ver gaderden een nieuw model spiritus-gassnelkoker, welke toestellen tegen matigen prys verkrijg baar zyn in nikkel, brons en jjzer. Het ge vaar, dat de gewone snelkokers opleveren, is hierby zooveel mogelyk vermeden. In het tweede gedeelte zyner rede deed de heer Okkinga eenige uitstapjes op het uitge breide gebied van veevoedering en bepaalde hy zich hoofdzakelijk tot dat gedeelte, het welk betrekking heeft op de boterformeering. De hoofdzaak in deze is eene doelmatige voe dering, opdat men met zoo min mogelyk kosten, het grootst mogelyk suoces behalo. Krachtvoederin goede verhouding aangewend, moet een en alles zyn. Geeft men den dieren b.v. te veel eiwit, dan komt dat te veel slechts in de mestvaalt en geeft dit niet evenredig zooveel voordeel, als het ons nadeel in de beurs verschaft. De kwaliteit van het voedsel moet een natuurlij ken terugslag geren op de hoeveelheid en het gehalte der melk. Gedroogde spoeling en grondnotenkoek, als bevattende de ver- eischte hoeveelheden eiwit en vet, en toege diend in verhouding van 1 op 2 en op de vereischte wyze toebereid, leveren het ge- wensohte resultaatwanneer men boter- koeien fokt om daardoor het welslagen eener boterfabriek te verzekeren. Spreker raadde ten zeerste aan alle kracht voeder, van welke fabriek ook, aan een proefstation te laten onderzoeken, teneinde zekerheid te hebben, dat men krygt, wat men bestelt, want op goed vertrouwen kan men niet aan. De ondervinding leert dit, helaas 1 maar al te dikwyls. Eenige uitkomsten van vergely kende proe ven met verschillend voeder, op onderschei den plaatsen gedaan, bevestigden deze opmer kingen. Spreker oogstte ten slotte den dank in van den heer L. J. Dorst, voorzitter der afdeeling Tholen van de Zeeuwsche landbouwmaat- aohappy, en van de vergadering. ONDERWIJS De heer J. A. J. de Wilde, onderwijzer St Philips!and, staat op de voordracht voor een onderwijzer aan de kostelooze school no 18 te Rotterdam. Het examen ter verkryging van de akte van bekwaamheid voor huis- en schoolonder wijs in de vrye en ordeoefeningen der gym nastiek voor het jaar 1896 zal aanvangen op 13 October e. k,, en de commissiën, met het afnemen van dit examen belast, zullen zitting houden te Nymegen, Dordrecht, Haarlem, Zwolle, Groningen ea Maastricht. Tot plaatsvervangend lid der commissie te Dordrecht is benoemd mej. A. S. Breugel, onderwijzeres in de gymnastiek aan openbare lagere scholen te Middelburg. Voor verdere by zonderheden zie men de Staatscourant van heden, Vrydag 18 Sept. handelen. De hoofdzaak is afgedaan. Maak het ontwerp, goede vriend mot het voorbe houd en stel ook het testament op, dat ik al leen den naam heb in te vullen. Dat is zoo eenvoudig, zoo gemakkelyk. Maar van daag geen besprekingen meer. Myn hoofd is zoo moede. Het zal tyd zyn om aan tafel te gaan. Pak uwe papieren in notarisje. Wy zyn het over alles eens". Mevrouw begreep, dat zy thans niets meer zou uitrichten, stond op en zei»Ik onder werp my zoo als altyd aan uwen wil". Doch zioh omkeereide, beet zy zich op de lippen van ergernis. Zjj had den notaris wel kunnen wurgen. Toen zy de kamer verlaten had, wees de heer Von Müller den notaris den nieuwen vleugel. -ï>Ja die architecten 1" klaagde hy, de raming is al lang overschreden wanneer men als koopman gewoon is alles op een cent te berekenen dan is het heel ergerljjk, als er zooveel achteraan komt." Weldra kwam Dagobert de kamer instor men, klom tegen zyn vader op en wierp hem de zoons uitvallen naar omstandigheden bjj na omver. >Niet zoo wild, jongen 1" riep

Middelburgsche Courant | 1896 | | pagina 2