Het ia zeker te betreuren, dat de Regeering, en voor de groote schepen 6 a 7 uur. De ge- destyds de verbouwing van de Marine-dobsluis totreBerve-schutsluia voor het kanaal door Wal cheren noodig aohtende, de voltooiing der daar by behoorende haven achterwege liet. Hoe wenschelyk ook nu nog die voltooiing te achten ia, ik moet by myne meening blij ven, dat ook zonder die voltooiing by het de fect raken van de groote aluis te Vlisaingen en by onbruikbaarheid van het Veergat als vaarweg voor groote zeeschepen naar en van zee, de heropende Marinealuia toch nog altyd het redmiddel zou zyn, om by kalm weer en kenteren van hoogwater, zeeaohepen van uit zee op het kanaal te brengen en omgekeerd. Natuurlyk geldt dit alleen van zeeschepen, van geen meerdere breedte, lengte en diepte, dan deze sluis toelaat. De schutlengte daarvan bedraagt 131,65 M.. de wjjdte tuBschen de slagstjjlen 17,50 M. en de slagdrempeldiepte van het binnensluishootd 5,40 M. -4- A.P.dat is dus by het gewone kanaalpeil eene diepte van 6,40 M., terwijl bovendien het kanaal nog kan worden opge zet. Zeeschepen van aanzienlijke afmetingen zouden dus van die sluis kunnen gebruik maken Dat de geringe handelsbeweging te Ylissin- gen oorzaak moet zyn tot het niet onderhouden van de vroeger noodig geachte reserve-schut sluis, is mjjns inziens eene bedenkelijke op vatting der zaak, die voor Vlissingen met haar belangrijke soheepswerf treurige gevolgen kan hebben." De slotsom waartoe de provinciale hoofd ingenieur in Zeeland komt is dus deze, dat de groote zeeschepen bjj Veere bezwaarlijk het kanaal zullen kunnen in- of uitgaan, en de Marinesluis, in bruikbaren toestand ge bracht, nog altjjd aan schepen van groote afmetingen gelegenheid zou kunnen geven om het kanaal binnen te komen of te verlaten. Inderdaad is mjjns inziens het Yeersche gat en de Zandkreek niet bruikbaar voor groote zeeschepen. Zelfs nog niet lang geleden was dat nog niets eens een bruikbaar vaarwater voor de binnenscheepvaart, die nu slechts ge holpen wordt door eene smalle uitgebaggerde geul. En nu iets over de contracten, waarop de gemeente zich ook in deze beroept. Bjj het contract op 25/29 Augustus 1857 tusschen bet Departement van Marine en de gemeente Vlissingen gesloten, werden aan den Staat der Nederlanden overgedragen alle rech ten, welke de gemeente had of zou kunnen sustineeren op den eigendom van de voorha ven, leidende tot het dok der marine, welke voorhaven bekend was onder den naam van Marinehaven, onder uitdrukkelijk voorbehoud hierop komt het aan van het recht, dat die haven zou open blyven voor handel en scheepvaart, zoodat zoowel zeil- als stoom schepen die haven zouden kunnen naderen, daarin zouden kunnen binnenloopen en daar in laden en lossen buiten hinder van de Bcheepsbewegingen der marine. De gemeente, die de voorhaven, later over gegaan by het Departement van Waterstaat, Handel en Ny verheid, aan het Ryk had afge staan en daarbjj het recht had bedongen voor de scheepvaart om er gebruik van te maken, ziet nu dat bedongen recht door het Ryk ge schonden, doordien het Ryk die haven heeft laten verzanden, zóó, dat de scheepvaart er geen gebruik meer van kan maken. Behoorde het reeds tot den plicht van het Ryk om uit een oogpunt van algemeen be lang, zelfs al ware er geen contract, de Ma rinehaven in orde te brengen, thans, nu er een contract is, aoht ik die verplichting onaf wijsbaar en bestaat er dubbele reden om aan het billjjk verzoek der gemeente te voldoen. In datzelfde contract van 1857 is nog iets anders overeengekomen. Er werd namelyk ten behoeve van een aan de gemeente Vlis- singen toebehoorend terrein een heerschend servituut verleend ten laste van de in eigen dom aan den Staat afgestane voorhaven, om de beer van een op dat terrein te maken beer put uit te loozen door een koker, in die voor haven uitkomende, tot afvoer in vaartuigen. Die beer zou aldaar alleen en nergens elderB in de vaartuigen tot afvoer mogen uitloopen. De heeren kunnen een en ander zien op hier voor my liggende photographic van de Marinehaven. De zinsnede daaromtrent in het contract van 1857 opgenomen, luidt als volgt «Daarenboven, zal een afzonderlijke put voor beer bestemd, aan de zjjde van den wal, bin nen het vermeld terrein, ter lengte van 14 en ter breedte van omtrent 8 ellen, by eene diepte van 3 ellen, in het midden geheel met een wulf van steen overdekt en aan alle zjjden ingemetseld, moeten worden gemaakt, terwyl de beer door een koker in zuidelijke strekking onder den grond en onder den wal door, naar buiten gevoerd aldaar alleen en nergens elders in de vaartuigen tot afvoer zal uitloopen Zelfs bjj een later contract van 1885, tus schen hèt Ryk en de gemeente gesloten, werd het recht in art. 11 nader voor de gemeente gewaarborgd. Ten gevolge nu van het niet op diepte houden van de voorhaven konden al sedert lang niet meer de vaartuigen bjj laag- water onder de kokers komen, waardoor de beer in de vaartuigen werd gelaten. Toen de vaartuigen nog onder de kokers konden liggen had de gemeente Vlissingen in het contract met den pachter van de beer bepaald, dat de gemeente de beer in schepen moest leveren. Het contract, waarin deze bepaling voorkwam, liep van 25 Mei 1883 tot 31 Mei 1892 en daarbjj was de prjjs, dien de gemeente had kun nen bedingen, bepaald op f 2.50 per kub. Meter. Toen de schepen vroeger onder de kokers konden aanleggen, werden zjj in een half uur geladen, maar nu dit ten gevolge van de verzanding niet meer mogelijk was, moest de beer door middel van emmers langs een goot boven den grond in de vaartuigen worden gebracht. Daarvoor waren 4 man noodig en duurde de inlading voor kleine sohepen 4 5 meen te was nu verplicht met den pachter van van wien zjj zelfs een exploot bad ontvangen wegens niet-nakoming van het ge sloten contract, eene nieuwe overeenkomst aan te gaan, krachtenB welke de pachter zelf de beer uit de putten zou vervoeren, maar tot aan het einde van het loopende contract dan ook slechts f 1.50 per M:t beer betalen in plaats van f 2.50 zooals vroeger. Na expiratie echter van het oontract, op 31 Mei 1892, kan de gemeente van den pachter slechts 75 cents per M3 bedingen voor het vervolg, dus f 1.75 per M3 minder dan oorspronkelijk. De gemeente Ylissingen ljjdt daardoor een groot nadeel, dat geschat kan worden op f 3000 'sjaars en dat alleen ten gevolge van het laten verzanden der Marinehaven door het Ryk. Herh&aldeljjk heeft van 1888 tot 1892 de gemeente bjj de Regeering moeite gedaan om daarin verandering te krygen en in het laatstgenoemde jaar heeft de Regeering zich bereid verklaard om aan de gemeente een stuk grond in erfpacht te geven om daarop een beerput te vestigen, waardoor de beer gemak kelijker zou kunnen geladen worden. De kosten aan de verplaatsing van de beerput verbonden, zouden echter omstreeks f 30,000 bedragen, en de gemeente Vlissingen niet geneigd om die som uit te geven voor de verbetering van een toestand, waarin zjj door toedoen van het Ryk was gekomen, en ik dat zjj daarin geljjk had. Nu zal de Minister misschien zeggen, dat thans in het bezwaar eenigszins is voorzien, omdat de lading in de vaartuigen op eene andere wjjze geschiedt, nu van den beerput uit een koker heeft gelegd naar de schutkolk, waar de Bchepen onder dien koker kunnen laden. Doch dit is wel iets dat de Regeering aan den pachter heeft toegestaan, namelyk om een koker van den beerput naar de schutkolk te mogen o, maar de pachter heeft de kosten daar van zelf moeten betalen en wat nu aan hem is toegestaan helpt de gemeente Ylissingen niets, want daardoor is de beer volstrekt niet duurder geworden. En ook de inlading duurt 9 uur en moet door 4 man geschieden. Bovendien is, dunkt my, een schutkolk ook niet bestemd om daarin beer te loozen, zoo- dafc dit in elk geval slechts een tjjdeljjke maatregel zou kunnen zyn. De gemeente bljjft de schade op den beer- prjjs lyden. Zjj heeft recht om te lossen in de Marinehaven en het Ryk moet daarin voorzien. Het Ryk mag noch dit belang, noch het be lang van de scheepvaart betrokken bjj de Marinehaven en de sluis veronachtzamen. Het heeft daarin te voorzien, ook al vordert dit omdat het dit verplicht is aan de gemeente volgens het contract tusschen hen gesloten, maar zeker ook op gronden billjjkheid en omdat het Ryk daartoe stellig moreel verplicht is. Dit gevoelt de Commissie eenparig, wat be treft het inladen van de beer, en hare grootste meerderheid wat betreft het in bruikbaren toestand brengen van de Marinehaven en -sluis. Namens de Commissie beveel ik daarom met den meesten aandrang aanneming van de con- clusiën aan. Namens de geheele Commissie wat betreft de conclusion sub a en b, en na mens hare grootste meerderheid de conclusie sub c. Kunst en Letteren. Woensdag a. wordt te Goes door de Zangvereeniging der aldaar bestaande af deeling, van de Maatschappij tot bevordering van toonkunst een concert gep9ven, waarin de muziekliefhebbers in Zeeland wellicht belang stellen. Daarop wordt o. a. uitgevoerd decompositie van den directeur dier vereeniging, den heer Otto Lies, Missa brevis pro defunctis, een werk waarvan wjj vroeger reeds melding maakten. Yolgens bevoegde beoordeelaars getuigt deze compositie van veel talent. De sopraan.solo party daarin wordt gezongen door mejuffrouw Marie van Hoek te Arnhem, die ook enkele liederen zal zingen. Medio Maart wordt door de stoomboot- reedery Fop Smit Co weder een geïllu streerde reisgids verspreid, waartoe, evenals voor een vorigen, de leden van het schilder kundig genootschap Pulchri Studio hunne medewerking verleenden. De portefeuille die ons werd gezonden, be vattende eenige eerste afdrukken van de onder scheiden teekeningen, geeft ons de overtuiging dat de gelegenheid, welke de firma S. C. van üoesburgh te Leiden biedt om tegen billijken prys die collectie zich aan te schaffen, door velen niet ongebruikt zal gelaten worden. Behalve dat men in het bezit komt van een fraai stel eerste afdrukken van de teeke ningen beoefent men nog de liefdadigheid, want de uitgaaf bedoelt het sty ven van het ondersteuningsfonds van genoemd schilder kundig genootschap. Verder is ten behoeve derzelfde stoomboot- reedery een zeer artistieke show-card ontwor pen door de heeren J. Maris en W. A. Kony- nenburg. Voor meerdere bjj zonderheden verwyzen wy naar de in dit nommer voorkomende adver tentie. Omtrent het concert van de dames De Jong, Corver en Snyders te Weenen zegt de Neue Freie Presse, dat het succes der dames bedeutend was en dat zjj stürmischen Beifall vonden. Intonation,Aussprache,Prücision haben sich womöglich noch vervollkommnet, so dasz man die Vortrüge der drei Damen nahezu für das Vollendetste erJcldren kann, was man in diesem Genre noch gehort hat. Het blad voegt er alleen de opmerking aan toe, dat de voordracht iets gemaniëreeds begint te krygen. ONDERWIJS Het examen in de nuttige handwerken te 's Gravenhage is met goed gevolg afgelegd door de dames T. A. J. F. Smit Sibenga van Middelburg en J. M. L. Voorbeytel van Rit them. Voor het toelatings-examen voor de lessen aan de normaalschool te Zierikzee hebben zich 13 meisjes en 14 jongenB aangemeld wel 2 candidaten voor de 2e klasse, 18 voor de le kl. en 7 voor de voorbereidingsklasse. Het echrifteljjk examen zal plaats hebben den llen Maart a. en het mondeling examen den 21en Maart a. Te Schiedam overleed Woensdag de heer dr N. M. Kam, leeraar in de wis- en natuur kunde en cosmografie aan het gymnasium enz, aldaar. De overledene was 26 December 1836 te Dreischor geboren. middelbaar onderwijs ie middelburg. Aan het verslag betreffende den toestand van dat onderwjjs in deze gemeente over het jaar 1895uitgebracht door de plaatselijke oommisBie van toezicht op dit onderwjjs, is het volgende ontleend Het aantal leerlingen der Ryks hoogere burgerschool met 5 jarigen cursus be droeg in December 1895, 120, t. w. 115 manne lijke en 5 vrouweljjke. Eene vermeerdering sedert 1894 van 5 leerlingen, toen het 115 bedroeg, t. w. 112 mannelijke en 3 vrouwe lijke; in 1893 was het 109; iu 1892, 103 1891, 89 in 1890, 91 in 1889, 97in 1 108in 1887, 98 in 1886, 96in 1885, 84 in 1884, 85; in 1883, 89. Volledig onderwjjs ontvingen 101 manneljjke en 4 vrouwelijke leerlingen. Enkele lessen volgden 14 mann. en 1 vrouw, leerl. De eerste klasse is gesplitst in twee afdee- lingen. De afdeeling A bevat 16 manneljjke leer lingen, de afdeeling B 16 manneljjke, en eent vrouwelijke leerling. Aan het overgangs-examen bjj het einde van den cursus 1894/1895 is deelgenomen door 87 leerlingen, t. w. 84 mannelijke leerlingen, die de vier hoogste klassen der school voor alle vakken bezochten, terwyl 10 manneljjke leerlingen uit genoemde klassen slechts enkele lessen volgden en 3 vrouwelijke leerlingen, die de vier hoogste klassen der school voor alle vakken bezochten. In de maand Juli werd het eind-exa men der hoogere burgerscholen in Zeeland in 1895 in de hoogere burgerschool te Goes afgenomen, waaraan 7 leerlingen, t. w. zes voor volledig onderwjjs en 1 voor enkele lessen dezer school deelnamen. Aan 6 dezer kon het getuigschrift worden uitgereikt, terwyl de leerling, die enkele vakken had bygewoond, niet is geslaagd. Van de geslaagden is 1 gegaan naar de polytechnische school te Delft1 geslaagd voor de militaire academie te Breda; 1 gaat studeeren in de letteren1 studeert voor arts, 1 voor de posteryen, 1 voor de registratie. De niet geslaagde is niet tot de school terug gekeerd en vertrokken naar de militaire school te Kampen. De cursus 1895/96 is den eersten Maandag in de maand September aangevangen. Het schoolgebouw verkeert in vrjj voldoen den staat. De navolgende verbeteringen zul len worden aangebracht: lo meer privaten, zoodat de manneljjke en vrouweljjke leerlin gen niet meer van hetzelfde privaat behoeven gebruik te maken2o drie leslokalen, noodig geworden door de parallel-afdeelingen3o ver betering van luehtverversching in enkele les lokalen. Het stichten van een gymnastieklokaal bjj het schoolgebouw is wenschelyk, want dan bljjven de leerlingen onder toezicht van den directeur en zullen dientengevolge de lessen met meer vrucht worden bygewoond, terwyl zjj dan ook gedeelteljjk binnen de gewone schooluren kunnen gegeven worden. In de hulpmiddelen by het onderwjjs wordt op voldoende wjjze voorzien. Het aantal leerlingen op de Burger avondschool bedroeg in December 1895, 136in 1894, 131in 1893, 131in 1892, 126 in 1891, 121in 1890, 122 in 1889,101 in 1888, 111in 1887, 98in 1886, 95 1885, 91in 1884, 85in 1883, 70. Bjj het einde van den cursus 1894—1895 bevonden zich op de school 117 leerlingen. Op 11 September 1895 ving de cursus 1895 96 aan met 136 leerlingen, 119 voor vol ledig onderwjjs en 17 voor enkele lessen. Van de leerlingen bezochten 36 de Ambacht school. De leerlingen der Burgeravondschool, die reeds een beroep hebben gekozen, worden als volgt verdeeld57 timmerlieden, 9 schrijn werkers, meubelmakers, 18 smeden6 steenhou- aetselaars, loodgieters; 1 beeldhouwer, stukadoor8 ververs, glazenmakers, verlakkers; 1 bouwkundige 7 onderwyzers en aanstaande onderwjjzers4 kantoorbedienden, klerken photograaf1 horlogemaker1 schoenmaker 2, kamerbehangers1 steendrukker1 winkel bediende 1 commies1 zeeman1 s timmerman, te zamen 122. Het beroep van de ouders der leerlingen, die nog geen beroep gekozen hebben, was 9 ambachtslieden 1 winkelier of koopman1 ambtenaar, onderwjjzer, militair 3 zonder be roep, overleden of de moeder weduwe, te zamen 14. De toevloed van leerlingen tot het volgen van volledig onderwijs is grooter dan bjj den vorigen cursus. Het groot getal leerlingen bjj den aanvang van den cursus eischte dat de eerste en de tweede klasse in drie, en de derde klasse in twee parallel-afdeelingen werd gesplitst. Zoowel het gebouw in de Lange St. Pieter straat alsook de voormalige school F in de Lange Giststraat zyn thans, wat de ruimte betreft, nog voldoende voor de leerlingen. Het nadeel, hetwelk de commissie voor het onderwjjs duchtte van den afstand, waarop de schoolgebouwen van elkander verwijderd liggen, werd door de inrichting van den roos ter der leBuren tot de kleinst mogelyke afme tingen teruggebracht. Het overloopen gedu rende den schooltijd moest echter toch nog 4 maal 's weeks plaats hebben. De commissie volhardt das bjj bare meening, dat het gebruik maken van twee gebouwen niet bevorderljjk is aan den geregelden gang van het onderwys en niet dienstig is aan de orde, welke voor goed onderwys onontbeer lijk is. Met de aanschaffing van nieuwe leermidde len, ten behoeve van het onderwys in het teebenon, dient voortgegaan te worden, ter. wgl aanvulling van het kabinet voor natuur. en scheikunde in het belang van het onder wys der commissie noodig voorkomt. Het gedrag en de vljjt der leerlingen gaven over het algemeen reden tot tevredenheid. De lessen werden getrouw bygewoond en blijkens het getuigenis der verschillende leeraren toonden, op weinige uitzonderingen na, de leerlingen het onderwys met vrucht te volgen. Het verdient te worden vermeld dat de le klasse gunstig afsteekt by die der vorige jaren, hetwelk kan worden toegeschreven aan het feit dat men voor het toelatingsexamen strengere eischen heeft gesteld. Na afloop van het overgangs- en het eind examen werden aan 69 leerlingen, t. w.23 leerlingen der le klasse, 25 leerlingen der 2e klasse, 21 leerlingen der 3e klasse voor getrouw schoolbezoek belooningen, bestaande in voor werpen, betrokking hebbende op het door den leerling gekozen ambacht of vak, uitgereikt. VERKOOPINGEN ENZ. Door den notaris W. S. Bosch te Vlis singen werd Vrjjdag namiddag in het Café Bos, Beursplein, tegen contante betaling ver kocht het wrak Indienvan eiken en greinen hout, kopervast, groot 561 reg. tonnen zooals het op den dag der verkooping lag ter reede van Rammeken8, met een anker en ongeveer 105 vadem ketting, alsmede de nog in het wrak aanwezige lading, Zweedsch blokjjzer, vermoedelyk 4 a 5 ton. ooper werd de heer P. A. van de Velde te Terneuzen voor f 310. Te Gouda is een echtpaar één our na elkaar overleden. De man was 65 en de vrouw 64 jaar oud. Een paar maanden geleden verdronk te Ophoven eene jongedochter, door de duisternis misleid, althans zoo meende men, 's avonds in de beek, vlak bjj den molende klompen van de verongelukte vond men drjj- ven in de beek. Dagen, ja weken werd ge- vischt en gezocht naar het Ijjb, doch zonder resultaat. Dezer dagen nu keerde onze jeug dige schoone gezond en wel in hare woonplaats terug, niet uit de beek, maaruit Luik. Zjj had een uitstapje gedaanTe Stad aan 't Haringvliet waren op een dorsehvloer een paar kinderen aan het spelen met een beetwortel snijmachine. Een knaapje van 4 jaar stak zyn hand in een der gaten, de ander draaide en drie vingertoppen gingen er tegelijk af. Te Vilt, bjj Berg-Terblyt (L) werden Donderdag namiddag zeven woonhuizen met stallingen en schuren door brand vernield. Weinig van den inboedel, de landbouwgereedschappen en het ingeborgen graan werd gered. Drie brand spuiten waren ter plaatse. Door de flinke werking der spuiten en de hulp van honder den helpende handen bleven de omliggende woningen, waarbjj eene groote hoeve, gespaard Niet alles is verzekerd. Verschillende Berichten. De bekende heer P. W. Janssen te Am sterdam heeft ter beschikking van den Neder- landschen Protestantenbond een som van 1.000 gesteld, verdeeld over tien jaren. Dit geld moet besteed worden voor de aanstelling van godsdienstonderwijzers, voor de postcol- portage, voor het houden van reeksen populaire voordrachten (cursus), en voor het vervaardigen van Bjjbelsche en kerkhistorische platen voor de katechisatie. De commissie voor godsdienst onderwijs en prediking en voor de colportage uit den Bond zal het geld bestieren. De koningin-regentes woonde Vrjj dag avond in den schouwburg te 's Gravenhage de opvoering by van Richard III door het Neder- landsch Tooneel De heeren dr Van Hamel Roos en Har ens te Amsterdam, directeuren van het bekende bureau voor scheikundige onder zoekingen, maken in een ingezonden stuk in het N. v. d. D. bekend dat hun by scheikun dig onderzoek bleek dat de door een coöpe ratieve roomboterinrichting De Nederlander te Delt8haven aangeboden allerfijnste room boter a f 1.30 per bilogr. dezelfde samen stelling had als een mengsel van circa 30 pc. margarine en 70 pc. natuurboter. Een tweede botersoort, aangeboden strooibiljet als zuivere roomboter a f 1.20 per kilogr. door H. Oltshoorn, landbouwer en boterhandelaar te Abcoude, had dezelfde samenstelling als een mengsel van circa 70 pc. margarine en 30 pc. natuurboter. Verschillende door de genoemds onderzochte monsters, als natuurboter ver kocht door de firma Willem van Santen Jac.zoon te Rjjswjjk, bleken eveneens met verschillende hoeveelheden (circa 50 pc. margarine) ver engd te zyn. Men wachte zich dus voor schade! Door de Maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen is besloten een vierde spoorweggroep te vormen, waarvan de hoofd zetel gevestigd zal zyn te Venlo. ThanB meldt men nader dat voor de op richting van een gedenkteeken op het graf van mr W. K. baron van Dedem te Calcutta in Nederland en Nederlandsch lndië samen reeds ontvangen is f 3351.24, niet is afgesloten en de Ned.-Indische bjj dragen nog worden in gewacht. Het Hdbld. deelt een feit mede dat het met het volste recht een gruwel noemt, dagen stond in het lieve weertje, waarmede Maart ons beschonk, in de Sarphatistraat te Amsterdam een mager bleek meisje van een jaar of zeven met een tricofje en een kort rokje aan, met bloote armen en hals, die blauw zagen van de koude, te schreien. Op den grond lag een versleten manteltje, waarop het bind, als er maar iemand naar haar wilde by ben, «kunsten" deed, buitelingen vóór- achterover en dergelijke meer. Maar de men- schen beken nietzy bleven in den kouden regen niet staanen het bind snikte »Ik heb nog niets verdiend". Iemand, die het kind vroeg, waar zy woonde, meende nit het herhaaldelijk zeer onduidelijk gegeven antwoord te verstaan, dat zy thuis hoorde in een kermiswagen, die te Diemer- brug stond. En op de vraag of aan zoo niets te doen is, antwoordt het bladNeen, niet veel. Het kind zou wegens bedelarjj mis schien opgepakt bunnen worden, maar men zou wel niet veel anders kunnen doen, dan het aan de ouders terugbrengen. En de ouders 1 Straffen kan men ze niethun kind ontnemen evenmin. De Heerenveen8che Rechtbank veroor deelde Donderdag een 16jarige knaap te Ter band, die een oude jas, waarmede zyn armen vader zich des nachts, by gebrék aan dekens dekte, uit diens woning stal en te gelde maak te, tot 4 maanden gevangenisstraf. De jeug dige deugniet was reeds eenmaal door het Leger des Heïls, doch keerde op den slechten weg terug. De Amsterdamsche Btraatjeugd. Aan paal, staande op den Haarlemmerweg by Am sterdam, werd Donderdag avond door balda dige jongens een meisje vastgebonden. Toen omstreeks een half uur later voorby gangers het kind vonden, was ze bewusteloos. Toen men na veel moeite het bind tot bewustzyn had gebraoht, werd ze naar de ouderlijke wo ning teruggevoerd. Tot nu toe zyn er uit de stoomboot Busy- Beein de Wielingen door de Linden fels in den grond geloopen, reeds 20 ton koopwaar gered. Door de bestendige deputatie van Hene gouwen is een bepaling vastgesteld voor een minimum loon by de werken voor de provincie uitgevoerd. Te Brussel is overleden Victor Hallaux, hoofdredacteur en directeur van de Chronique, 1 jaar oud. Er is te 8int-Joost-ten-Noode een werk plaats van valsche munters ontdekt. Een man en vrouw werden in hechtenis g zoekt nog naar een medeplichtige. Bljjbens de statistiek van de laatste algemeene verkiezingen is het aantal anal fabeten in ronde cjjfers in Engelsche graafschappen 1 op de 90 kiezers, in Engel sche boroughs lop de 150; in Welschegraaf schappen 1 op de 80, in Welsche boroughs 1 op de 70in Schotsche graafschappen 1 op de in Schotsche burghs 1 op de 160; in Ierland een op de vyf. Tusschen de stations Aruddy en Bielle, in het departement der Basses-Pyrenées, is in een derde-klasse-waggon van een der treinen, waarin alleen een jongmeisje zat, een onbe- le binnen gedrongen, die de reizigster kne velde en daarop beroofde van een bedrag van frs. aan effecten. Voor de eerste halte sprong de roover van den trein. Van Napoleon's groot leger zyn in Fran krijk nog maar twee mannen over, die beiden al meer dan 100 jaren tellen. - Een moord iB gepleegd op een assistent- geneesheer aan het krankzinnigengesticht Irrsee, by Kaufbeuren, Beieren. Men verdenkt een ontslagen ziekenverpleger van de misdaad. BURGERLIJKE STAND. Van 29 Februari—7 Maart. Vlissingen. OndertrouwdJ. Lute, jm. 24 j. met G. Hollem, jd. 20 j. J. Ketting, jm. 23 j. met E. Naerebout, jd. 20 j. Getrouwd: N. B. Byleveld, jm. 27 j. met J. C. Zandee, jd. 21 j. S. F. Lako, jm. 21 j. met J. M. van Hoorn, jd. 21 j. N. Zandee, jm. 31 j. met A. C. van der Mejjden, jd. 20 j. BevallenA. C. van der Linden, geb. Van Eek, d. P. van den Hoonaard, geb. Van Prooyen, z. C. C. M. Velde, geb. Van Belois, z. K. Baart, geb. Westveer, z. W. de Jonge, geb. Nagtegaal, d. C. M. Rjjkse, geb. Geertse, z. S. R. Ureel, geb. Debruyne, z. M. M. du Pon, geb. Lute, z. M. J. Streefkerk, geb. De Vroom, z. J. Abrahamse, geb. De VisBer, z. J. J. Em- bregts, geb. Verton, z. G. M. Ventevogel, geb. Koolwjjk, z. J. C. Annokkee, geb. Dekker, d. W. H. Tollenaar, geb. Wilhelmus, d. S. J. de Kam, geb. Prins, d. S. C. van Dilst, geb. De Lyser, z. C. C. Nierynck, geb. Junque, d. (levenl.) J. C. Willemse, geb. Provoost, d. (levenl.) OverledenI. E. E. Aspeslagh, d. 13 j. J. de Pierre, wedr van S. Sohier, 65 j. S. van Overbeebe, d. 7 m. P. J. Eversdjjk, d. 4 j. J. B. Kloeg, wedr van W. C. J. Neeteson, 73 j. Goes. Getrouwd M. Snoek, jm. 37 j. met M. den Boer, s. 43 j. Bevallen E. Willeboer, geb. De Winter, z. M. Borgs, geb. Maas, z. (levenl.) Overleden A. J. Bleuzé, man van J. M. Remyn, 79 j. J. Hoogerheide, z. 1 m. M. de Basscher, man van E. Dirkse, 55 j. T. Maar- tense, ongeh. d. 60 j. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier zyn als gevonden gedeponeerddrie paar gekleurde muiltjes, een Roomsoh katholiek kerkboekje, zakmes, twee sleuteltjes aan een koperen kettinkje, een zoo goed als nieuwe portemon- naie, een zilveren paternoster, een deksel van een boeren sigarenkoker, een zwarte hond met halsband, waaraan een eindje ketting, een bedgordjjn, een fantasie broche, twee rollen yzerdraad en een gouden ringetje voor een dameshorloge. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information. 10 Mrt. Vlisaingen, Hout, BoBch. 12 Middelburg. Huizen, Verhuist, 12 Vlisaingen, Panden, Leenbank. 13 't Zand, Huizen enz., Verhulst. Vlissingen, Vischsloep, Maret Tak. Zoutelande, Houtwaren, De Voa. Westkapelle, Houtwaren, De Vos. Westkapelle, Bouwland, Loeff. Westkapelle, Inspan, Loeff. Middelburg, Meubels, Notarishuis. Veere, Huis enz,, Hover9. Koudekerke, Hofsteedje, Loeff. Meliskerke, Inspan, Huvers. 1 April Middelburg, Onroerend goed, Gerechtsgeb. Stoeaadrukkerjj—D. 8. KriSber jr.—Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1896 | | pagina 6