ZITTING VAN VRIJDAG 12 JULI 1895. d. de opbrengst wegens de verpachte tollen, ten gevolge van nieuwe verpachting, f 1.073,36 e. de rechten op het gebruik van de steigers f 610,68|; f. de huur van het woonhuis te Middelburg op het oude kerkplein, ten gevolge der verhoogde huursom 80; g. de opbrengst wegens den verkoop van puin uit de wegen van Groede naar Nieuwvliet, Oostburg naar Zuidzande, Schoondijke naar IJzendijke, Zierikzee naar Zijpe, Terueuzen naar Axel, Wolfaartsdijk naar Goes, Goes naar 's Gravenpolder, Walzoorden naar Hulst en uit den weg wederzijds Sluis (uitgetrokken voor me morie) 673,88§ h. een jaar huur van het tolhuis op den weg van Walzoorden naar Hulst bij Eustwat 15; opbrengst wegens verkoop van een gedeelte sloot langs den weg van Schoondijke naar IJzendijke 71,62§ storting door de Zeeuwsche Spoorbootmaatschappij te Middelburg van 70 der netto overwinst over 1893, volgens het besluit dor Staten van 7 November 1890 no. 7, 4.818,87; te zamen (uitgetrokken onder den Memoriepost „andere ontvangsten" enz.) 4.905,49£te zamen eene hooge® opbrengst van 9.426.64. De overige iukoms® komen overeen met de raming. Er is alzoo minder ontvangen dan geraamd 44.981.59^. Ten slotte wordt ter verantwoording nog medege deeld lo. dat de besluiten, waarbij de begrooting der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven is gewijzigd, na koninklijke goedkeuring zijn afgekondigd in de Provinciale bladen no 84 van 1893 en 84 van 1894 2o. dat, buiten de in de overgelegde rekening ver antwoorde inkomsten, geene andere, het dienstjaar 1893 betreffende, zijn ontvangen 3o. dat door de ontvangers der provinciale heffingen naar behooren rekening en verantwoording is gedaan; 4o. dat de uitgevoerde werken, welke niet in het onderhoudsbestek waren opgenomen, vooraf door den hoofdingenieur bij den provincialen waterstaat zijn geraamd en de daartoe betrekkelijke overeenkomsten, of staten van kosten door ons zijn goedgekeurd en dat al hetgeen de provincie over het dienstjaar 1893 verschuldigd was, voor zooveel noodig, na onder zoek der schuldvorderingen in tijds betaalbaar is ge steld, wat de wegen en werken betreft, na mededeeling van den hootdingenieur, dat de in de declaratie bedoelde uitvoering naar behooren had plaats gehad. Het ontwerp-besluit luidt: De Staten van de provincie Zeeland, gezien de door Gedeputeerde staten overgelegde, door de algemeene rekenkamer deugdelijk verklaarde rekening en hunne verantwoording van de enkel pro vinciale en huishoudelijke inkomst» en uitgaven van dat gewest, over het dienstjaar 18uu drie en negentig; gelet op art. l!^der provinciale wet; besluiten: goed te keuren het gehouden beheer van Gedepu teerde staten van Zeeland, met betrekftg tot de in komsten en uitgaven der provincie over het dienstjaar 1800 drie en negentig vast te stellen de ontvangsten op vier honderd drie en zestig dui zend, twee en vijftig gulden, vijitig cent, ƒ463.052,50 de uitgaven op drie honderd een en zeventig duizend, twee en negentig gulden, zeven en negentig en een halve cent, f 371.092,97s; en het voordeelig slot op een en negentig duizend, negen honderd negen en vijftig gulden, twee en vijftig en een halve cent, 91.959.52s. Het algemeen verslag der afdeelingen wordt uitgebracht door den beer Van der Aleer. Aan het onderzoek in de afdeelingen hebben deel genomen 38 leden, waaronder vier leden van Gedepu teerde Staten. De verantwoording van heeren Gedeputeerde Staten geeft tot geene discussiën aanleiding. Blijkens mededeeliDg van den voorzitter vinden Gedeputeerde Staten in dit verslag geene aanleiding om wijziging te brengen in hun voorstel. Het voorstel wordt in onmiddelijke behandeling genomen. Algemeene beraadslagingen worden niet gevoerd. Het voorstel wordt in stemming gebracht en aan genomen met algemeene stemmen. De leden van Gedeputeerde Staten onthouden zich van medestemmen, evenals de heer Heijse. De heeren Snijders,Huvers en Van der Lek de Clercq zijn afwezig. .A0 de orde is het algemeen verslag der afdeelingen betreffende het voorstel van Gedeputeerde Staten aan gaande de 1»egrooting' der kosten van het Pro vinciaal bestuur, voor zooveel het Rijksbe stuur is, voor 1996. In het geheel is geraamd f 75.165. Dit totaal is verdeeld als volgt: Jaarwedden van den Commissaris der Koningin, van de leden van Gedeputeerde Staten, van den griffier en van de ambtenaren en bedienden bij de, Provinciale Griffie, alsmede schrijfloonen 48.200; bureau- en lokaal-behoelten, drukwerken, onderhoud, lasten en huur van gebouwen f 23.165; reis- en verblijfkosten van den Commissaris der KoningiD, van de leden van Gedeputeerde Staten, van den griffier en van de ambtenaren en bedienden bij de Provinciale Griffie ƒ800; en reis- en verblijfkosten van de leden der Staten 3.000. Tot toelichting van deze begrooting worden overge legd twee bijlagen, als1° een staat (A), aanwijzende het bedrag der uitgaven voor de beboetten der laatste vijf jaren, 1890—1894, het bedrag der voor 1895 ge raamde en toegestane sommen en het voor de behoelten van 1896 geraamde bedrag; 2° een staat (B), inhondendo opgave van het personeel der ambtenaren en bedienden ter provinciale griffie en van het bedrag der jaar wedden. Art. 1, La. D. Zooals uit bijlage B blijkt, genieten alle ambtenaren eene jaarwedde benedeu het maximum, aan hun raDg verbonden, niettegenstaande o. a. vijf hunner 40- en meer dan 40-jarigen diensttijd tellen. Alleen om dezeu op het maximum te brengen, wordt meer dan f 1000 vereischt. De voorgestelde verhooging van den post met f 1200 strekt slechts, om aan de eerste eischen van billijkheid te voldoen. Art. 2, L». E. Voor briefporten en andere kleine uitgaven is f 50 moer uitgetrokken dan voor 1895 is toegestaan, omdat toen niet gerekend is op het abonnement voor de telefoon. Art. 2, L®. F. Het onderhoud, met bijbehoorende herstellingen en vernieuwingen, van de rijksgebouwen in de Abdij tot en met 31 December 1896 is in 1895 aanbesteed voor de sum van f 13335. Van dat bedrag komt ten laste van den dienst 1895 7/iS of f 6223, de overige of 7112 voor de begrooting van 1896. Bij deze som van f 7112, behoort nog te worden ge voegd het laatste gedeelte der koBten voor herstel van den mnar der vergaderzalen van de Provinciale en de Gedeputeerde Staten aan de zijde van het Munt plein ad f 2450voor schoonhouden van gebouwen f 800 voor waterverbruik en meterbuur f 100; voor dageiijksch toezicht f 200; eindelijk een eerste termijn van een post, groot f 27500, voor de uitbreiding en ver betering van localiteiten ter Provinciale Griffie f6500,. Bamen f 17162, of in roDdesom f 17165.

Middelburgsche Courant | 1895 | | pagina 29