ZITTING VAN WOENSDAG 3 JULI 1895. 8 PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Zitting van Woensdag 3 Juli, 's morgens 10 uren. Resumtie der notulen benoeming van leden der Gede puteerde Staten benoeming van een lid der Staten, be doeld bij art. 89 der provinciale wet; splitsing der vergadering in afdselingenbepaling van den dag der volgende bijeenkomst. Tegenwoordig de commissaris der Koningin40 leden en de waarnemende griffier. Afwezig de heeren Havers en Dronkers. De voorzitter opent de vergadering. De notulen van het verhandelde in de zitting van Dinsdag worden gelezen en goedgekeurd. De voorzitter deelt mede dat hij had gedacht dat de heer Havers heden zoa kunnen wordea beëedigd en toegelaten, doch dat hij vernc^n heeft dat de heer Huvers ongesteld is. De voorzitter stelt aan de orde de benoeming van drie leden van Gedeputeerde Staten tengevolge van de periodieke aftreding als zoodanig van de heeren inr J. C- R. van der Bilt, J. P. I Buteux en C. J. J. A. van Teylingen (zittingstijd 1895 tot 1901). De voorzitter noodigt de heeren Van Deinse. Vader van 's Gravenpolder, Hollestelle en Moerdijk uit het stembureau te for meer en. Ter voorziening der vacature-Wan «Ier Rilt wor den ingeleverd 40 stembriefjes. Gekozen wordt de beer mr C. Lucasse met 22 stemmenop den heer J. H. Snijders zijn 16 stemmen uitgebracht en op ieder der heeren M. Bolle Lz. en jhr mr E. A. O. de Casembroot l stem. De voorzitter vraagt of de heer Lucasse de be noeming aanneemt dan wel of hij gebruik weDseht te maken van den tijd tot beraad, dien de wet toestaat. De heer Lucasse verklaart, onder dankbetuiging voor het bewijs van vertrouwen dat de meerderheid der vergadering aan hem heeft gegeven, de benoeming aan te nemen. Ter vervulling der vacature-Huteux worden weder 40 briefjes ingeleverd. Gekozen wordt de heer P. J. Siegers mtjj|22 stemmenop den heer J. H. Snijders worden er weder 16 uitgebracht en op ieder der evengenoemde heeren Bolle en De Casembroot eene stem. De voorzitter vraagt of de beer Siegers de be noeming aanneemt dan wel cf hij gebruik weDseht te maken van den bij de wet toegestanen tijd van beraad. De heer Siegers verklaart, der vergadering dank zeggend voor het in hem gesteld vertrouwen, de be noeming aan te nemen. De voorzitter wenscht den heer Siegers geluk. Ter voorziening in de vacature-Van Teylingen worden eveneens 41 briefjes ingeleverd. Gekozen wordt de heer .V. A. van Hompn met 21 stemmenop den heer J. H. Snijders worden er weder 16 uitgebrachtop de heeren De Casembroot en M. de Jonge ieder 1 en twee briefjes zijn blanco. De heer Van Kompa antwoordt op eene desbe treffende vraag des voorzitters de betrekking aan te nemen en dankt de leden voor de op hem uitgebrachte stemmen. De voorzitle* wenscht den heer Van Rompu geluk. Daarna stelt de voorzitter aan de orde de be noeming van een lid van Gedeputeerde Staten voor de buitengewone vacature, ontstaan door bet aftreden van den heer J. H. C. He ij se, als lid van Gede puteerde Staten. Ingeleverd worden 41 brietjes. Gekozen wordt de heer J» M. C. Heijse met 35 stemmen. Op de heeren M. de Jonge en J. H. Snij ders waren 2 stemmen uitgebracht, op den heer Den Boer 1 stem, terwijl 1 briefje blanco was. De voorzitter zegt dat de omstandigheid dat een briefje te veel in de bus is, geen invloed op de keuze heelt en dus de heer Heijse herbenoemd is tot lid van Gedeputeerde Staten. Hij vraagt of de heer Heijse de benoeming aanneemt dan wel of hij van den hem bij de wet toegestanen termijn van beraad gebruik maken wil. De heer Heijse. Mijnheer de voorzitter, het zou onheusch zijn, indien ik niet begon met mijn dank te betuigen voor bet bewijs van vertrouwen, dat het grootste deel van de vergadering mij gaf. Tot mijn leedwezen moet ik evenwel verklaren, dat ik in de gegeven omstandigheden deze benoeming niet kan aannemen. De voorzitter. Waar de heer Heijse voor de benoeming bedankt, zal alzoo tot eene nieuwe keuze moeten worden overgegaan. Ingeleverd worden 41 briefjes. De heeren M. de Jonge Jz., verkreeg 19, J. H. Snijders 16, jhr mr E. A. O. de Casembroot 3 en M. Bolle Lz. 1 stem, terwijl 2 briefjes blauco waren. De voorzitter constateert dat niemand de vol strekte meerderheid vau stemmen heeft verkregen en dat dus eene nieuwe vrije stemming moet plaats hebben. Daartoe wordt overgegaan. Ingeleverd worden 40 briefjes. Op de heeren M. de Jonge worden 17, J. H. Snijders 16 en jhrmrE. A.O. de Casembroot 6 stemmen uitgebracht. De heer M. Bolle Lz. verkreeg 1 stem. De voorzitter wijst er op dat weder niemand de volstrekte meerderheid behaald heeft en dus eene herstemming noodig is tusschen de heeren De Jonge en Snijders, die de meeste stemmen verkregen. Daartoe wordt overgegaan. De uitslag is dat wordt gekozen de heer J. H. Snijders met 22 stemmentegen 17 op den heer M. de Jonge. Een briefje was blanco. De voorzitter vraagt of de heer Snijders de benoeming aanneemt dan wel of hij van den lijd van beraad, hem bij de wet toegestaan, wil gebruik maken. De heer Snijders. Mijnheer de voorzitter. Het zij mij vergund mijn hurtelijken dank te betuigen aan de leden, die hunne stem op mij uitbrachten. Tot mijn leedwezen kan ik op dit oogenblik nog geen besluit nemen. Eerstens omdat ik zeer er door getroffen ben dat een man, die zoo groote verdiensten beeft voor de provincie als de heer Heijse, voor de betrekking van lid van Gedeputeerde Staten heeft bedankt en ik er schromelijk tegen opzie diens plaats te vervullen en tweedens wijl, als ik mij niet vergis, er een verboden graad van bloedverwantschap bestaat tusschen mij en het zoo straks gekozen lid van Gedeputeerde Staten, den heer Siegers. ik zal daarom zoo vrij zijn gebruik te maken van den termijn, die art. 48 der provinciale wet mij toestaat, en binnen twee dagen eene beslissing nemen.

Middelburgsche Courant | 1895 | | pagina 11