FEUILLETON. nisse voor f 6826; D. de Doelder voor Ö27.*> K. de Vos voor 6200; J. Meertena voot f 6185en B. den Exter v. d. Brink to Krul» beudjjke voor 5980. De heeren De Doelder, De Vos on Moortoni wonen te Terneuzen. RECHTSZAKEN Arrondissementsrechtbank te Middelburg ntsliandeling en bedreiging. Voor genoemde rechtbank werd kodou be handeld de zaak tegen L. V., oud 18 jaar, landbouwer te Weatkapelle, beklaagd dat hjj op 16 April 1895, in den namiddag, tussohon half 2 en 2 uur, lo Hubertus van Alphen, die op eene vélocipède reed over den grintweg tusschen Weatkapelle en Zoutelande, onder laatstgenoemde gemeente, moedwillig beeft mishandeld, door de vélocipède vast te grijpen en omver te duwen, tengevolge waarvan ge noemde Van Alphen in eene aldaar geleger sloot is gevallen, aan het hoofd is verwond en den arm heeft bezeerd, en 2o terzelfde plaatse Constant Petrus Antonius Hey mans, die zich ook aldaar met eene vélocipède be vond, met doodslag heeft bedreigd, door, on der het uiten der woorden: >spring gauw op je vélocipède, anders zal ik je vermoorden'" zjjn mes te trekken en in stekende houding op hem te richten. In deze zaak waren van wege het openbaar ministerie vjjf getuigen gedagvaard. De eerste hunner, genoemde H. van Alphen, kleerenbleeker te Teteringen, verklaarde in den bewusten middag per velocipède van Westkapelle naar Middelburg gereden te zyn. Onder Zoutelande ontmoette getuige drie boe renjongens, waarvan een getuige's velocipède by den stuur en op een andere plaats vastgreep en naar den slootkant duwde. Getuige viel van het rjjwiel af in de sloot en werd aa hoofd en den arm gewond. Zyn metgezel Heymans vroeg aan den dader «waarom doet ge dat"? waarop deze, naar getuige meent, ten antwoord gafspring gauw op je vélocipède, anders zal ik je ver moorden"; getuige zag ook een mes in d€ hand van den beklaagde. De ryders deden den jongens geen hinder en de jongenB posteerden zich op den weg. De beklaagde verklaarde dat hjj langs den weg ging, toen hem eenige vélocipedisten achterop kwamen; hy verschrok en gaf' een der ryders een duw. Getuige verklaarde dat zy de jongens niet achterop maar tegemoet kwamen. De volgende getuige C. P. A. Heymans verificateur te Vlissingen, verklaarde op ge noemden datum met den eersten getuige eent rit per vélocipède gemaakt te hebben. Over het gebeurde tusschen Westkapelle en Zoute lande gaf hy dezelfde lezing als de eerBte ge tuige. Beklaagde had verder tegenover hem de bewuste woorden geuit, zyn mes getrokken en zich in dreigende houding opgesteld. Beklaagde ontkende die woorden gesproken en zyn mes getrokken te hebben. Hy was een beetje dronken. De derde getuige, W. Troelstra, officier by de maatschappij Zeeland te Vlissingen, die ook medereed met de eerste getuigen, heeft van de jongens geen last gehad; hy i vooruit en heeft niet gezien wat er eigenlyk gebeurde ofschoon hy wel een woordenwis seling heeft gehoord. De volgende getuige, de dykwerker L. Caland te Westkapelle, verklaarde opmeergenoemden datum met Westerbeke en beklaagde op den weg van Zoutelande naar Westkapelle geweest te zyn. De vélocipedisten reden aan een anderen kant van den weg, waarop de jongelui zich bevonden. Hy zag dat bekl., die een borrel te veel gedronken had, een der vèlo- cipèdes vastgreep en omwierp. De vèlocipèdist deed hem volstrekt geen hinder aan. Van de bedreiging tegen Heymans en het trekken van het mes is getuige niets bekend, wjjl doorliep. De laatste getuige, J. Westerbeke, eveneens dykwerker te Westkapelle, die ook by het gebeurde tegenwoordig was, verklaarde in den zelfden geest. Hy heeft nog tegen een der ryders gezegd: »Och, rjjd maar door, want de man is niet wel by 't hoofd". De beklaagde had goed gedronken. De ambtenaar van het openbaar ministerie begon met er op de wjjzen dat, als men DB ATALIK, Uit het Duitsch. van A. VON SÜTTJVER, DERDE HOOFDSTUK. Eindelyk op zekeren dag klopte zyn hart by na even sterk als dat van een verliefden minnaar, want nauwelyks was hy op zyn post aangekomen of hy hoorde vrouwenstemmen. Snel verborg hy zich achter een dikken eiken boom en loerden. Zy was het! Zy stapte zorgeloos voort, pratende met hare begeleid ster nu naderde zy den boom, waar achter Kaharty roerloos stond. Toon zy hem ongeveer twintig pas voorby was verliet hy zyn schuilplaats, haalde haar in, en stuurde zyn paard zoo, dat hy vlak langs haar heen kwam. Eerst toen hoorde zy het hoefgetrappel en bleef verschrikt staan om te kjjken; doch op datzelfde oogenblik voelde zy een ijzeren arm om haar middel die haar omhoog trok Kabas ty gaf zyn paard de sporen en snelde met zyn buit weg. De begeleidster was van ontzetting op de knieën gevallen en had in het eerst volstrekt geen bezef van hetgeen gebeurd was en zelfs toen de ruiter reeds lang uit het gezicht was, zjj nog bftlf bewwtetops op den grond- noautt wal hior gebeurd ïb, men zich niot kan «tul uten in een beschaafd land oonl.waiit ilo wielersport druk beoefend wordt. Pp ïolijj.lpin logden niemand iets iu don og ojj. ,)ic uit baldadigheid dezen moles- KPtmi om daardoor groote ongelukken kunnen vpitvmvakou, dienon Btreng gestraft te worden. )lwh00w beklaagde ontkent, aoht do ambte naar do beide ton laste gelegde feiten, zoowel do mishandeling als de bedreiging, wettig on .•tuigend bewezen en vorderde schuldig verklaring van beklaagde on zjjnu voroordeo- liug tot een jaar gevangenisstraf benevens in de kosten van het geding. l)e uitspraak in deze zaak word bepaald op hodon over acht dagen. Verder werden nog behandeld oenigo aan klachten wegens OIKI NTAli K]%' IIIII.INU. Van het eerste feit word beklaagd A. J. do P., sjouwerman, 21 jaar, wonende te Middol- ourg. Hem werd ten laste gelogd dat kjj op April 1895, des voormiddags tusschen 11 en 12 uur, uit een zwanenuost, liggende iu oen rietpoel nabjj de hofstede Zcerust onder de gemeente Koudekerke, zeven zwanonoieren, toebehoorende aan jhr mr L. Schoror, in ieder geval niet aan hem, beklaagde, heeft weg nomen met het oogmerk van wederrechtelijke toeëigening. Van heling werden beklaagd een viertal jongens P. C., oud 14 jaar, N. d. M., oud 15 jaar, G. S., oud 16 jaar en J. v. D., oud jaar, aan wie ten laste gelegd werd dat zy van A. J. de P. een zwanenei als geschenk heb ben aangenomen, terwjjl zy wisten dat het door diefstal was verkregen. De van diefstal beklaagde was niet tegen woordig, zoodat tegen hem verstek verleend werd. Uit de indertjjd door hem afgelegde verkla ring, die thans werd voorgelezen, bleek dat hy eene volledige bekentenis heeft afgelegd. Deze bekentenis werd bevestigd door den heer W. Moerdjjk, inspecteur van politie te Middelburg, voor wien hy deze aflegde. Be klaagden hadden vernomen dat zich in de buurt van Zeerust een nest met zwanen- eieren bevond en waren opzettelyk erheen ge gaan om te probeeren de eieren te bemachtigen. De boerenarbeider J. Lorier verklaarde dat het hem bekend was, hoe in April in een riet poel naby de genoemde hofstede een zwanen- nest was, wat hy afleidde uit de kenmerken van die dieren. Hy heeft niet gezien dat het nest verstoord ia, maar wel gemerkt dat het na 28 April was verlaten. De aanwezige beklaagden erkenden 28 April op de bewuste hofstede geweest te zyn met P. Deze alleen heeft de zwaan verjaagd van het nest en daarna zes eieren uit het nest geno men, waarvan hy ieder hunner een gaf. Zy gaven voor niet te weten dat zy kwaad deden met die aan te nemen. De ambtenaar van het openbaar ministerie wees erop dat het feit, den eersten beklaagde ten laste gelegd, veel ernstiger is dan dat waarvoor de andere beklaagden terecht staan. Het feit van diefstal achtte hy wettig en overtuigend bewezen, waarom hy vorderde de veroordeeling van A. J. de P., wegens dief stal, tot 7 dagen gevangenisstraf, terwyl hy wegens heling, welk feit bjj eveneens wettig en overtuigend bewezen achtte, tegen elk der overige beklaagden een dag gevangenisstraf vroeg. Ook in deze zaken werd de uitspraak bepaald op heden over acht dagen. Iemand, die een ander de kastanjes uit het vuur laat halen? Ter zelfden zitting had zich nog te verant woorden P. J. A. V., photograaf te Kruinin- gen, die beklaagd werd dat hy op 27 April jl. des middags te Schore uit een kippenhok, staande op het erf van A. Rottier te Schore, ongeveer 20 kippeneieren had doen wegnemen, met het oogmerk van wederrechtelijke toeëige ning, door J. van E., met wien hy zich op dat erf bevond. Deze diende by hem als knecht en was door V. gelast die eieren weg te nemen met bedreiging hem anders uit zyn dienst te zullen verwijderen. Uit de verklaringen van den eersten getuigei den betrokken landbouwer, bleek dat het kip penhok achter de schuur van R gelegen tijdens den diefstal niet gesloten was. Beklaagde kwam meermalen op de hofstede van R. Ge tuige heeft den diefstal niet zien plegen, want hy was niet thuis. De tweede getuige, een arbeider die op 27 April op de hoeve werkzaam was, heeft be klaagde met zyn knechtje op de hofstede ge zien. De jongen kwam van het kippenhok beklaagde floot en de jongen kwam naar hem too, waarop beiden zich verwijderden. Bevorens had getuige den bekl. met de kinderen op de hoeve zien praten. De kinderen hadden hem gezegd dat beklaagde hun een cent had gegeven. Beklaagde erkende op de hofstede geweest te zyn, met de kinderen gesproken en hun oen cent gegeven te hebben om naar een vogelnestje te gaan zoeken. Of de kinderen dit gedaan hebben weet bekl. niet. Het ten laste gelegde ontkende hy. Een volgende getuige had bekl. in huis ge zien hy kwam vragen of er geen portretten te maken waren, wat niet het geval bleek. Toen is bekl. de hofstede opgegaanof het jongetje met bekl. meeging wist deze tuige niet. De volgende getuige, het knechtje van den beklaagde, de 16 jarige J. v. E. verklaarde, na eerst op het gewicht van den eed gewezen te zyn, dat hy op den bewusten dag met bekl. op de hofstede van R. is geweest. Voor zy op de hofstede kwamen, had bekl. hem opge dragen uit het kippenhok de eieren weg te nemen. Nadat bekl. van het huis gekomen is, zyn de kinderen der hoeve, op zjjn aanspo ring, naar een neslje gaan zoekentoen deze weg waren ie de getuige in het kippenhok ge gaan en heeft daar eenige eieren weggenomen en die aan bekl., die op hem stond te wach ten, gegeven. Deze verpakte de eieren en nam ze mede. Bekl. heeft hem niet gefloten. Beklaagde heeft de eieren mede naar huis ge nomen, en die daar op een rekje geplaatst. De beklaagde ontkende zyn knechtje last gegeven te hebben de eieren te gaan balen. Een eind van de hofstede heeft getuige aan hem gezegd dat hy wat haddaarop heeft hy hem eieren getoond en beweerd dat hy die uit een neBt had gehaald. De eieren zyn daarop mede naar huis genomen en door den getuige op het rekje geplaatst. De getuige bleef bjj zjjne afgelegde verkla ring in zoover die wyzigende dat hy niet op maar een eind van de hofstede de eieren aan bekl. gaf. Hoeveel eieren er waren weet ge tuige niet, in elk geval meer dan tien. De beklaagde heette alles liegen hy be weerde dat de jongen nu en dan de kluts kwyt is en geen vertrouwen verdient. De laatste getuige, de rjjks-veldwachter te Hansweert, verklaarde na het vermissen der eieren een onderzoek ingesteld te hebben. De moeder van bekl. heeft verklaard dat de eieren in huis zyn geweest doch datzy, toen getuige kwam, reeds waren verorberd. Door de ouders van bekl. is in 't geheel niet over het aandeel van Van E. in het thuis brengen der eieren gesproken. Zy verklaarden dat hun zoon de eieren had thuis gebracht, zeggende die buiten gekocht te hebben. De getuige verklaarde dat bekl. in zjjne woonplaats alles behalve gnnstig aangeschreven staat en hem wel eens meer ten laste gelegd is anderen tot diefstal te hebben aangezet. De beklaagde hield vol niet geweten te hebben dat J. v. E. de eieren gestolen had. De ambtenaar van het openbaar ministerie achtte het ten laste gelegde niet wettig be wezen en meende dat daarom beklaagde zal dienen te worden vrygesproken. De uitspraak is bepaald op heden over acht Dezelfde rechtbank deed heden uitspraak in de in ons nommer van 10 dezer breedvoerig vermelde zaken tegen M. Z., 25 j., arbeider te Nieuwdorp, gemeente 's-Heer Arendskerke, thans alhier in hechtenis, en P. S., 28 j., brood bakker en koopman te Ellewoutsdyk. Eerst genoemde werd ter zake van diefstal met braak veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, met mindering van den in verzekerde bewaring doorgebrachten tyd, en laatstgenoemde ter zake van bedriegelijke bankbreuk tot eene gevangenisstraf van 14 dagen. Voorts werden nog veroordeeld wegens diefstal: N. O., 18 j., dienstbode, Zaamslag. tot 3 m. gev. straf, en C. J. J., 11 zonder beroep, Middelburg, tot f 1 b. s. 1 d. h. mishandeling van een ambtenaarC. P. K., 44 j., tjalkschipper, gedomicilieerd te Hardinx- Eerst toen het geheel donker was kwam jammerende en schreiende op de hofstede terug en deed zulk een onsamenhangend ver ward verhaal, dat men er niets van begreep men dacht dat zy yldewant zy praatte van duivels en booze geesten, die haar meesteres door de lucht meegevoerd haddenvan een paard dat zoo groot was als de hoornen in het bosch en een man die zeker de koning der booze berggeesten was geweest. De vorst doorzocht met zyne dienaren den heelen nacht de gansche streek, geen spoor van de verlorene werd gevondenDe vader moest zyn laatste kind beweenen Ook de geschaakte was door schrik bewus teloos geworden. Niets belette dus Kabarty om in gestrekten galop door te rennenhy had niet te kampen met hulpgeroep of verzet. Zyn paard vloog bliksemsnel in de richting van het gebergte. Daar wilde hy onverwijld een hoogte beklimmen, zoo goed als dat in de duisternis ging, om met het aanbreken van den dag zyn vlucht voort te zetten en zoo gauw mogelyk den bergrug te bereiken. De koele avondlucht bracht het meisje ein delyk tot bezinning. Haar eerste blik viel op de vurige, opgewonden oogen van haar roover. Zy sloeg met een angstkreet de handen voor het gelaat, terwyl Kabarty geruststellend tot haar sprak. Daar hy echter de Abchasische taal niet machtig wa», trachtte hy ïich met gebreken Russisch verstaanbaar te maken. Hy vertelde dat haar groote eer en vreugde te wachten stonden, daar zy bestemd was om de gade van den zoon van een machtig vorst te worden, een beeldschoonen jongeling, die haar zeker geluk kig zou maken. Zy antwoordde met tranen en verwenschingen en spande al hare krachten in om zich los te maken uit zyn ijzeren vuist, maar te vergeefs op het laatst verviel zy in een hevig, kramp achtig beven. Kabarty zag zich genoodzaakt om vroeger halt te houden dan hy voornemens was ge weest. Het meisje was ten prooi aan zulk een overspanning dat zy raasde en gilde en onmo- geljjk te voet den berg kon beklimmen en het ontbrak Kabarty aan de noodige plaatselijke kennis om dit te paard te wagen. Hy besloot dus haar in een grot onder te brengen, bedekte de rillende gestalte met zyn bovenkleed en ging voor den ingang liggen, ofschoon het onnoodig was, zyne gevangene te bewaken, daar zy door de koorts machteloos ter neder lag. Den volgenden morgen was Kabarty alweer by tjjds op de been, zadelde zyn paard en betrad de grot om het meisje te wekken. De koorts was af, maar zy kon bynanietloo- pen, zoodat hy zich genoodzaakt zag haar over de moeielykste einden te dragen, totdat de weg eindelyk weer gedoogde dat hy met haar te paard steeg. Nu ging het sneller vooruit. Na een paar uur had hy den bergrug bereikt veld, verblyf houdende te Terneuzen, tot 1 gev. straf, en beleediging van een ambtenaar: P. J. P., 16 j., sjouwerman, Vlissingen, tot f 5 b. s. 5 d. h Allen in de kosten. In zake T. R., 30 j., zonder beroep, Nieuw- i St. Joosland, beklaagd van diefstal, is bet openbaarministerie niet ontvankelyk verklaard. Vrijgesproken: J. P. v. R., 14 j., bankwer ker, Vlissingen, beklaagd van mishandeling, en E. J. v. H., 19 j., naaister, Philippine, be klaagd van laster. Verschillende Berichten. Aan de hoogeschool te Utrecht slaagde voor het prop. examen geneeskunde de heer H. Couvée aldaar. Naar gemeld wordt, moet by den minis ter van marine het voornemen bestaan de qualiteit van stuurman te doen vervallen en in verband hiermede de opleiding voor stuur mansleerling te Amsterdam op te heften. Tot meerder gerief van het reizend publiek beeft de minister van financiën de volgende faciliteiten verleend: Rsizigers zonder inge schreven bagage en die geen belastingplichtige goederen in het rytuig hebben, behoeven on gevraagd niet uit te stappen. Handbagage wordt in de rjj tuigen gevisiteerd. Ingeschre ven bagage naar het buitenland wordt zonder visitatie onder versluiting doorgevoerd. De candidaten van de liberale kiesver- eeniging Burgerplicht voor de aanstaande raadsverkiezing te Amsterdam zyn de heeren F. Adama van Scheltema, dr C. F. J. Blooker, J. Boelen, mr W. Boot, Alex. Daniel, P. van Eeghen, mr J. N. van Hall, G. Harkema, J. C. M. J. Knegt, J. P. Korthals Altes, mr L. J. G. van Ogtrop, C. W. de San vage Nolting, mr W. M. F. Treub en Louis Rieber. Zy werden gekozen met reep. 176,183, 137 159, 177, 176, 173, 122, 109, 180, 164, 152, 174 en 71 van de reap. 189 en (by herstemming) 111 uitgebrachte geldige stemmen. De aftredende heeren Gerritsen, Heemskerk en Zegers Yeeckens verkregen achtereenvol gens 79, 42 en 79 stemmen, De feesten te Leiden mogen zich voort durend in goed wêer verheugen. Alleen vielen er Dinsdagavond bjj den avond-optocht eenige regendroppels. Die tocht en die illuminatie slaagden uitstekend. Op den dag der maskerade zyn, gelyk uit de opgaven valt af te leiden, alleen per spoor meer dan 20000 menschen te Leiden aange komen. Zooals het op zulke dagen gebruike lijk is ontbrak ook nu ongeveeer alle regel op de stations en de treinen of wel het bleek on- mogelyk dien te handhaven. Alles is echter zonder ongelukken afgeloopen. Op last van den officier van justitie Breda is te Etten-Leur in arrest genomen zekere J. G., verdacht van ergelyke mishandeling en poging tot moord op zyn vrouw. Na een ver hoor te hebben ondergaan is G. denzelfden avond door de rykspolitie geboeid naar de vangenis te Breda overgebracht. In den nacht van Woensdag op Donder dag heeft over een deel van ons land een hevig onweder gewoed en zyn hier en daar onheilen veroorzaakt. Zoo is de bliksem geslagen in de schuur, gelegen achter een boerdery tusschen Duivendrecht en Abkoude. De brand deelde zich mede aan een aldaar staanden hooiberg, welke met de schuur eeu prooi der vlammen werd. De boerdery bleef gespaard. Onder Diemen sloeg de bliksem twee in het land zynde koeien en een paard dood. Voorzich tigheidshalve ging een bewoner zyn buiten- loopende geit binnenhalen onder Watergraafa. meer, toen het beest achter hem door het hemelvuur werd doodgeslagen. De man raakte geheel bedwelmd door den zwaveldamp, en de ongerust geworden vrouw vond haar man op den weg liggen. Hy kwam weer bjj. maar was den volgenden ochtend doof. Te Sloten is de bliksem geslagen in den schoorsteen van een arbeiderswoning. Het hemelvuur baande zich een weg door de voor kamer, en ging, na eenige porceleinen beelden en een klok te hebben verbryzeld, door een opengeschoven raam naar buiten. Te Wan- sum is de bliksem in den toren der kerk ge slagen. De haan en een aantal leien werden eraf geslingerd. Brand ontstond niet. Te Zuidwolde is Donderdag ochtend de bliksem geslagen in een nieuwe boerdery te Zuid wolde. De hoeve is geheel afgebrand. Te Wervershoof is dienzelfden ochtend een woning door den bliksem getroffen en erg gehavend. Te Waalwyk iB de toren der Hervormde kerk getroffen. De toegebrachte schade is gering. Te Ambt-Doetinchem is een tweejarig kind onder eenige neerstortende planken geraakt. De dood volgde onmiddelljjk. Woensdag middag viel een opperman van den toren der Doopsgezinde kerk te Barsingerborn. De on gelukkige bleef op de plaats dood. In den nacht van Woensdag op Dopderdag ging een Amsterdamsch heer schuilen voor den feilen regen in een portiek van een perceel Keizers gracht bjj de Reestraat. Een persoon, die daar reeds stond, ontrukte hem plotseling zyn hor loge, sprong over de leuning van de stoep, en verdween daarmede in de richting van de Leliegracht, ondanks alle pogingen om hem te achterhalen. De man, die dezer dagen mid den op den dag een heer op den Dam aldaar met een mes vry ernstige verwondingen toe bracht en later voor den commissaris van politie verklaarde een anarchist te zyn,waarom het hem speet dat de aangevallene nog in leven was, bljjkt krankzinnig te zyn. Trouwens de daad op zich zelve gaf reeds grond tot zulk een vermoeden. De ongelukkige is nu naar een gesticht overgebracht. Ook vroeger had hy aanvallen van waanzin. en voor hem lag een zachte glooiing, die naar een donkere, boschrjjke bergspleet voerde. Het instinct van Kabarty zei hem dat daar achter de Tscherkessische vlakte en de zee moesten liggen. Het renpaard had zyn plicht gedaan, des middags stapte Kabarty voor zyne woning af en droeg zyn lichten last in het vrouwen vertrek, waar zjjn vrouw bezig was met het koken van gierstebrei. Het avontuur was spoedig verteld en toen Kabarty weer buiten kwam, had zyn vrouw bet meisje reeds onder hare hoede genomen. Nu was bet zaak om voor Ali een tydelyk onderkomen te vin den, want hy mocht onder geen voorwaarde met zyn verloofde onder éen dak wonen. Daar Kabarty vernam dat zyn pleegzoon zich bjj Alexy ophield, besloot hy zich daarheen te spoeden, teneinde den jongeling voorloopig bjj den Rus in te kwartieren. Het zou hem slechts op bepaalde uren geoorloofd zyn de voor hem bestemde bruid te zien. Terwyl hy door het kreupelhout liep, meende jj gezang te hooren bleet staan en luis terde Ja hy had zich niet vergist de stem klonk luider, een bewys dat de persoon naderde. Hy wist zelf niet wat hem er toe noopte om achter een boscbje te gaan staan en den wandelaar af te waohten, die weldra zichtbaar werd maar niet alleen. Het paartje, dat in een teedere omarming lang zaam het pad langs wandelde, waren Ali en Zilicka, Zijn liedje was ten einde gezongen Te Hoei is de fabriek Porta in den asch gelegd, waardoor 200 arbeiders zonder werk zyn. De oorzaak is onbekend. By de herstellingswerken in de abdy van Villers heeft men belangryke kunstvoorwer pen gevonden, die eene onschatbare waarde bezitten. Meest alle zyn herkomstig uit de XlIIe eeuw. Twee toreadors, die te Bordeaux stieren hebben gedood, zyn bet land uitgezet. Welk een hartverheftenden invloed stieren gevechten hebben is Zondag weer te Marseille gebleken, waar zekere Marin die zich gedu rende de vertooning alle mogelyke moeite ge geven had zich door het geschreeuw en gesar van het publiek, ondanks zyne vermoeidheid, nog tot een laatsten gevaarlijken sprong liet dwingen, waar by hy door den stier zwaar ge kwetst werd. Onder de toeschouwers ontstonden daarop gevechten, waarbjj men elkander met stoelen en stokken te ljjf ging, zoodat tal van personen deerlyk gehavend werden. Te San Pedro, Portugal, is een mjjn on der water geloopen, waarby acht menschen het leven verloren. Een ernstige ontploffing vond plaats in eeu kolenmyn te Windwill End, Bowley, Staf fordshire, waarby vyf arbeiders vreeselyke brandwonden kregen. Een van hen verkeert in hopeloozen toestand. In en om Plumsteda heerscht volgens de Engelsche bladen een onrustbarende typhus- epidemie. Tengevolge van het gebruik van besmette melk, die niet vooraf gekookt was, zyn reeds 150 personen door de ziekte aan getast. De stad Daniloï, in het Russisch gouver nement Yaroslaw, is door een hevigen brand geteisterd. Een groot deel der stad, o. a. ver scheidene openbare gebouwen en een kerk, werden een prooi der vlammen. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. Oost-Indië. Marseille (Fr. dienst). 22 Juni 5.05 'b morgens. Brindisi (Eng. dienst). 28 Juni 1.10 's nam. Amsterdam (Nederl.)28 Juni 5.45 's avonds. Napels (Duitsche dst.) 1 Juli 1.10 's nam. Marseille (Lloyd). 2 Juli 5.45 's avonds. Rotterdam Lloyd5 Juli 5.45 's avonds. Genua (Nederl.). 25 Juli 5.45 'savondB. De Fransche mailbooten doen Riouw, Banka en Palembang niet aan. West-Indië. Cura9ao (Bonaire en Aruba) via Sout hampton-New-York 24 Juni 9.10 's avonds. Suriname (St Martin, Saba en St Eustatius) via Southampton2 Juli 5.45 's avonds. Suriname en Curasao via Amsterdam. 3 Juli 5.40 'aavonds. Suriname via St Na- zaire 8 Juli 5.'s morgens, en nu begon hy te spreken: »Ja Zilicka, zoodra myn vader terugkeert, zal ik met hem Bpreken. Ik ben nu een man en mag aan trouwen denken Uw gordel zal het zyn, die door myn dolk in tweeën gesne den wordt." (Volgens TscherkesBengebruik snydt de jonggehuwde man den gordel zjjner bruid met zyn dolk door midden). Zy wierp hem een innigen blik toe en sloeg hare armen om zyn hals. Kabarty wist genoeg en verliet ongemerkt zyn schuilplaats om langs een omweg om te koeren en de jongelieden te gemoet te gaan. (Wordt vervolgd). Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informaties. 24 Juni Yerseke, Inspan, De Vos. 24 Arnemuiden, Jaobtgronden, Gemeenteb. 26 Meliskerke, Hofstede, Loeff. 28 - Goes, verp. Jachtrecht, G. Merens. 2 Juli Middelburg, Meubelen, Notarishuis 8 - Middelburg, Bouw-enweil,(verp.) Tak Zip. 3 Meliskerke, Inspan, Loeff. 3 's Heerenhoek,Hofstede, De Vos en V. d.Kloe». 4 Middelburg, Ambachtsheerlijkh„Tak. 4 i Middelburg, Huizen, Tak 4 RetranchementHofstede, Le Nobel en Koktma. 10 Zoutelande, Hofstede, Tak, 12 Ritthem, Hofstede, Tak. 17 Grijpakerke, Hofstede, Tak. 17 Hofstede, Mr Ltëbsij

Middelburgsche Courant | 1895 | | pagina 2