bantoorhuur en de kantonrechter had die vordering toegewezen. De rechtbank vernietigde giBteren dat von nis. Zjj overwoog dat, daargelaten de instruc tie voor de ambtenaren der registratie, de heer M. in ieder geval door na een brief van het ministerie van financiën, waarin hem de betaling van 150 kantoorhuur als voorwaarde werd gesteld, het kantoor zonder protest te betrekken en de f 150 te betalen, nu geen recht had die som met een condietio indebitti terug te eischen. Zjjn eiBch werd hem mits dien ontzegd. Verschillende Berichten. Uit 'sGravenhage wordt gemeld dat op 5 of 6 Juli e. k. door H. M. de koningin de kruisen der Militaire Willemsorde aan de ge decoreerden van Lombok zullen worden uitge reikt. De plechtigheid zal met groot militair vertoon en in tegenwoordigheid der hooge staatscolleges plaats hebben, vermoedelijk in het Willemspark. - ln eene vergadering der liberale kiesver- eeniging te Zutphen werd de volgende motie aangenomen »De liberale kiesvereeniging te Zutphen spreekt als hare overtuiging uit, dat het for muleeren van verschillende wenBchen van sociale hervorming prematuur en onpractisch ia, zoolang niet door ruime kiesrechtuitbreiding zy geroepen worden om mede te spreker, wier belangen het geldt." De le luit. V. Noest, leeraar aan de Kon. Mil. academie te Breda, die 1 November ge detacheerd wordt by de hoogere krijgsschool, wordt 1 September ingedeeld by het 4e reg. vest.-art. te 's-Gravenhage. Uit Amsterdam meldt men, dat de minis ter van financiën zjjn toestemming weigert tot conversie der 31/» pets. obligation der staats spoor in 3 pets. Naar aanleiding van hetgeen in het jongste verslag omtrent den ongunstigen stand der kas van de Vereeniging tot bevordering der homoeopathie in Nederland werd mede gedeeld, ontving het hoofdbestuur van iemand, die onbekend wenscht te blyven, de aanzien lijke gift van 1000. Deze gift zal bestemd worden voor den eersten arts die mocht ver langen in het buitenland de grondbeginselen der homoeopathie te gaan bestudeeren. Het excursiestoomschip Rotterdam der Ned. Am&ikaansche Stoomv.-My., van Rot terdam naar Kiel, kwam Maandagavond te Kopenhagen aan en is Dinsdag middag vjjf uur van daar vertrokken. Te Tiel hebben 209 ingezetenen ingetee- kend voor een jaarljjbsche bydrage van te zamen ruim f 1200 voor een stedelyk muziek-, korps. Zjj hebben voorts eene commissie ge kozen, die de zaak verder regelen zal. Den 20en Juli a. komt de Parkschouw burg te Amsterdam in veiling. Aan het station te 's Gravenhage was het Dinsdagmorgen reeds een drukte van belang. Het perron der Holl. spoor werd overstroomd door feestgangers naar Leiden. De eerste trein de beate moest reeds zeer versterkt worden. Maar tusschen 10 en 11 uur was het bepaald amusant aan het station. Dichte, vrooljjk ge stemde drommen werden letterlyk de wagons ingedragen, hoofdagenten en agenten van poli tie namen de functiën der conducteurs over. De goederenwagens werden dra tot personen vervoer gebezigd, en menige trein vertrok, waarby oogluikend werd toegestaan dat de passagiers op de balcons der 3e klasse rytuigen plaats namen. 's Namiddags te half vjjf waren alleen uit Den Haag 14.000 personen naar Leiden ver voerd, terwjjl uit de beide richtingen van Amsterdam en Rotterdam stellig 30.000 reizi gers den tocht naar Leiden maakten. Te Groningen is het bericht ontvangen dat op de Noordzee het nieuwe jjzeren tjalk schip van kapt. Kramer vergaan is. De geheele bemanning moet omgekomen zyn. De zoon van Kramer was mede aan boord. Iemand uit Amsterdam, die Maandag te 's Bosch colpor teerde met een inteekenlyst ten bate van het Leger des Heils, werd door de politie uitge- noodigd op het bureau te komen. Daar bleek dat de man voor zich zelf gelden inzamelde. Wegens die valschheid werd hjj gearresteerd en naar de gevangenis overgebracht. De politie in Den Haag vond Maandag nacht die zyn blikken steeds aantrok en hem belette aandachtig te luisteren naar de bezweringen van den priester Hy kon er zich geen reken schap van geven, maar als men hem gevraagd had, wat de inhoud der gebeden was geweest zou hy het antwoord schuldig gebleven zyn, De priesters hadden de psalmen gezongen, het slachtoffer, het lam, lag afgemaakt op den grond, en nu begaf men zich in plechtigen optocht naar huis om het heilige zinnebeeld, den pereboom, in het woonvertrek te plaatsen. De takken waren met waskaarsen versierd boven in hing een groote geitenkaas. Alle feestvierenden namen in een halven cirkel plaats om den boom en weldra at iedereen van de gerechten, die door de vrouwen rond gediend werden en dronk van het bier, dat in bekers en drinkhorens schuimde Nog een rondzang wenschen voor het wei- Blagen van de onderneming en zoodra het laatste lichtje [opgebrand was, snelde Kabarty te paard heen, naar het vreemde land. DERDE HOOFDSTUK. De vrouw van Alexy leed aan hevige koortsaanvallen, waartegen niets baatte. Noch bezweringen, noch offeranden, de middelen welke de oude Kaytucbo had aangeraden, hadden de minste uitwerking gehad. Ook de heilige Alexy bleef', ondanks de aan hem gewjjde kaamen, onvermurwbaar en dus besloot haar man eindelijk) een kuur tee te drie kinderen van 11, 10 en 7 jaren, die zich in een zandbak aan de Schedeldoekshaven te slapen hadden gelegd. Het bleek, dat zy te Delft thuis behoorden. Volgens hun beweren had hun moeder, een weduwe met 10 kinderen, hen op straat gezet, zeggende, dat zy niet langer in hun onderhoud kon voorzien. Nadat de kleinen aan het commissariaat eenig voed sel hadden bekomen, werden zy ter beschik king gesteld van den hoofdcommissaris, door wiens zorgen zy naar Delft werden terugge bracht. In de gemeente Rheden waren drie ar beiders belast om met een vlieger steenen naar het aan de overzjjde van den IJsel ge legen Giesbeek te brengen en hadden toen het ongeluk met den vlieger op een krib te varen, die wegens den hoogen waterstand niet zichtbaar was. Het gevolg was, dat de schuit met de drie mannen onmiddellijk in de diepte verdween en men alleen de lyken van twee hunner, die ongehuwd zyn, kon opvisschen. Het lyk van den derden arbeider, die gehuwd is en te Doesburg woont, is tot heden niet gevonden. In Amsterdam is een man plot seling ineengezakt, terwyl hy twist had met zyn zoon, die te laat was thuisgekomen. Een ter hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. Te Moordrecht zyn twee kinderen, 3 en 5 jaar oud, ongemerkt in het water geraakt en verdronken. Een droevig verlies leed Dinsdagmorgen een ouderenpaar te Moordrecht. Twee kinderen, broertje en zusje, van 3 en 4 jaar, zyn by het passeeren van een plank over een sloot te wa ter geraakt en verdronken. Te Beneden-Knype, een zeer bevolkte buurt by Heerenveen, is op straat een hert gezien. Zoodra het dier menschen opmerkte zwom het door het kanaal, sprong over een heg en vlucht te over een weiland naar de boBschen van het Oranjewoud. Door de maréchaussees van Sprundel is te Etten gevangen genomen en naar Breda overgebracht iemand, verdacht van poging tot moord op zyn vrouw. De man heeft haar met een scherp voorwerp een vreeselyke wonde aan aan het hoofd toegebracht. Misbruik van ster ken drank speelde ook hier weder een nood lottige rol. Buitengewone zegen. Een ingezetene van Dubbeldam heeft aangifte gedaan van de geboorte van zyn 29ste kind! Revier zend Dinsdag te 3 uur 25 min. de volgende zonderlinge depêche aan het Hbld. v. A. uit Dover De postboot Marie Henriette is hier aange komen met een uur vertraging, zonder passa giers noch poBt. Men verzekert, dat een ongeval op de Oos- tendsche kust heeft plaats gehad. BlykenB een mededeeling in de Revue Scientifique zal men in België en Engeland een belangwekkende proef nemen. Zy betreft de omwisseling van professoren tusschen de universiteiten van Oxford en Brussel. Terwyl eenige hoogleeraren van Ox ford naar Brussel komen om er eene serie lessen te geven, trekken de Brusselsche collega's naar Oxford om er tydelyk hunne plaatsen te vervullen. De Revue is met het plan zeer ingenomen. De uitvoering er van ban niet anders dan ten goede komen aan studenten en professoren beiden en misschien zegt zy ligt er een beginsel in, waaruit het universitair onderwys groote bracht zal kunnen putten. Naar het Hbld. v. A. mededeelt hebben twee Hollandsche kooplieden by het parket van Brussel een klacht ingediend tegen drie Brusselaars, gebroeders, aan wie zy groote partyen juweelen hadden toevertrouwd om die te verkoopen. Zy hadden hun natuurlyk een prjjs opge geven, doch nu schjjnt het, dat de broers de kostbare koopwaar ver onder de waarde ver kochten en niet afrekenen wilden. Een der broers is te Brussel en een andere te Schaarbeek aangehouden. De derde zou naar Engeland gevlucht zyn. De persoon, die te Schaerbeek (Brussel), aangehouden was onder verdenking, de mis daad te Hérines gepleegd te hebben, heeft de volledigste bewjjzen van zjjne onschuld over gelegd. Beeldspraak uit een Vlaamsch blad De schoone kunsten blyven ten slotte in 't mini sterie van binnenlandsche zaken. Ze hebben passen, die in vroegere jaren, toen hy in de moeraslanden van Mingrelië in kwartier lag, met goed gevolg aangewend werd. Zilicka, die byna den heelen tyd by de zieke gewaakt en haar verpleegd had, was het wel niet met die proefneming eens, maar Alexy verzekerde, dat het helpen moest en dus viel er niets meer tegen in te brengen. Hy droogde by het vuur eenige korrels Spaansche peper, wreef die tot poeder en schudde dit in een glas brandewjjn Toen die twee ingrediënten zich goed vermengd hadden, gelastte hy zyn vrouw de oogen te sluiten en het glas in éen teug te ledigen De uitwerking volgde oogenblikkelyb. Als door een adder gestoken vloog de patient van hare legerstede op en liep, onder het uiten van luide jammerkreten, de kamer rond, tot dat zy weldra uitgeput in elkaar zakte. Zilicka was verschrikt in een hoek gevlucht, de kin deren gilden en schreeuwden, alleen Alexy bleef kalm en begon zelfs te glimlachen, ter wyl hy zyn vrouw van den grond opnam om haar weder te bed te leggen. Hy scheen zeker te zyn van den goeden uitslag en waarlyk de met recht gepeperde buur had geholpen. Reeds na verloop van korten tjjd had de droge hitte plaats gemaakt voor een wel dadige uitwaseming en weldra viel de pa tient in een heerlyken, rusfcigen slaap. Wel duurde de zwakte nog een week lang, maar de beterschap vorderde zóo snel dat er in den laatsten tyd zoo wat van Herodes naar Pilatus geloopen, maar nu zyn ze toch einde- ljjk op hunne plaats terug. Voor het feest ter herdenking van de openstelling van de Schelde wordt door een commissie van Antwerpsche kunstenaars een vlaggenfeest voorbereid. Alle gilden van het land en uit den vreemde zullen uitgenoodigd worden tot een wedstiyd van vaandels en vlaggen. Men rekent niet alleen op de oude Belgische gilden met hunne vaandels, wapen herauten, narren en hunne leden in de klee derdracht van vroegere eeuwen, maar ook op die van Nederlandsch-Limburg, Noord-Brabant en Zeeland. Nu byna een jaar lang zit de markieB De Nayve, verdacht van in Italië zyn stiefzoon vermoord te hebben, te Saint-Amand in voor- loopige hechtenis, zonder dat iemand by hem wordt toegelaten. De heer De Cassignac komt in zyn Autorité zeer nadrukkelijk tegen deze fonmenschelykheid" op. Naar aanleiding van de onthullingen over het Alexianer-klooster, zal de Duitsche regeering een onderzoek instellen naar de ver pleging van krankzingen door katholieke orden of congregatiën. De minister van eeredienst heeft aan de Begierungsprüsidenten een opgave gevraagd van alle plaatsen, waar krankzinnigen verpleegd worden door geestelyken. Moordtuigen. By voorbereidende schiet oefeningen met exercitiepatronen op den Wil- helmsplatz te Neisse ging plotseling een schot at. De kogel doorboorde een der soldaten het onderljjf, verliet bij den ruggegraat zyn lichaam, doorboorde de kolf van het geweer van een achter den eersten staanden man, drong door zyn patroontasch in het onderljjf, eenige splinters van de kolf medevoerende. Het ongeluk, dat aan twee soldaten het leven kostte, is te wjjten aan te weinig toe zicht op het afgeven der scherpe patronen by de aflossing van de wacht. De soldaat, die het schot had gelost, was den vorigen dag op wacht geweest en had de scherpe patronen in de tasch gehouden, in plaats ze over te geven aan een der manschappen van de op trekkende wacht. Te Wiesenthal in Saksen vierde een be hoeftig paar onlangs zyn gouden bruiloft. Te dezer gelegenheid overhandigde de dominee den oudjes uit naam des konings een vrjj aan zienlijke som gelds en een by bel. De man was door dit geschenk zoo getroffen, dat hy bewusteloos neerviel. Twee uren daarna was hy dood. ln de laatste dagen woedden er op ver schillende plaatsen in Italië hevige onweders, die hier en daar ernstige ongelukken veroor zaakten. Zooals wy reeds mededeelden sloeg de blik sem te Rome in den toren der kerk Sancte Maria del Pianto. Den volgenden dag woedde een nieuw on weer boven Rome, waarby de bliksem nabjj de Ponte Molle, voor de Porta del Popoio, twee mannen trof. De eene, 50 jaar oud, was op slag dood, de andere werd erg verbrand. In de nabjjheid van Sorrento werd de senator Filippo Capone door een donderbui overvallen. Yan den grooten weg afgeraakt, is zjjn rytuig terecht gekomen in een sterk aangezwollen beek. Den volgenden dag vond men hier en daar stukken van het rytuig en eindelyk, na lang zoeken, de lyken van den senator, den koetsier en het paard in een gemetselden ver gaarbak der beek. Zjj waren erg gekwetst en geheel met Bljjk bedekt. Hun dood moet ver schrikkelijk geweest zyn. Maandag brak brand uit in het gebouw der Cortez te Lissabon, in de afdeeling archie ven. Vier personen werden gekwetst. De brand is ontstaan door de onvoorzichtigheid van loodgieters, die aan 't dak werkten en waren gaan eten, zonder hun vuur uit te dooven. Volgens een later bericht is het geheele gebouw, van hout opgetrokken en staande op het binnenplein van een klooster en zonder wateraanvoer, een prooi der vlammen geworden. Majesteitsschennis. Twee studenten zaten in een der Berlynsche koffiehuizen en waren reeds tameljjk opgewonden door bier en politiek, toen de eene uitriep»En ik zeg u, dat de keizer een groote gek is!" Juist stapte een politieagent binnen, die den uitroep hoorde en, den spreker de hand na verloop van dien tyd geen spoor van koorts meer over was. Zilicka, die gedurende de ziekte der vrouw vele uren van den dag in de hut van Alexy doorbracht, bleef die bezoeken voortzetten, ook nadat zy hersteld was. Eiken middag kwam zy en bleef tot 's avonds, daar er by haar in huis niets te doen was en zy zich hier, waar zoovele kinderen te verzorgen waren, al tyd nuttig kon maken. Ook Ali had het zoo weten te schikken dat hy in de namiddaguren onontbeerlyk was voor Alexy, nu moest er een heg hersteld wor den, dan moesten de twee houten paarden koppen, die de kroonljjst van het dak sierden, en veel van wind en regen geleden hadden, vernieuwd worden. Dat gaf overvloed van werk, waarby Ali gaarne behulpzaam was; want, nadat men een paar uur flink gewerkt had, verscheen de huismoeder aan de deur en riep de mannen toe dat de thee gereed was. Dan nam het kleine gezelschap om den haard plaats en terwyl men den heeten drank slurpte, vertelde Alexy allerlei geschiede nissen uit zyn soldatenleven, herinnerin gen uit zyn rekrutenjaren in zyn vader land, en uit den garnizoenstyd in de pro- vinoies meest kleine liefdeshistories, die even snel verwisselden als de landstreken, waar hg ingekwartierd was geweest. De beide jongelieden luisterden aandachtig, wierpen elkaar zelfs nu en dan een blik toe en op den schouder leggende, zeide s »Gy zjjt myn gevangene »Maar man, ik sprak niet over onzen keizer, maar over den keizer van China!" De agent scheen aanvankelijk wat uit het veld geslagen, doch, wellicht begeerig naar eene belooning voor buitengewonen dienstyver had hy zyn antwoord spoedig gereed. »Dat kan niet waar zyn; gjj kunt slechts Duitsch- land's keizer hebben bsdoeld, toen gjj zeidet, dat de keizer een groote gek was J" Het is bekend hoe men door het blazen van fijn zand op glas en steen teekeningen en inscripties te voorschyn kan roepen. In Engeland gebruikt men dit blazen van zand voor een geheel nieuw doel, nl. voor het schoonmaken van gevels, van muren van hui zen. De machine bestaat uit een kleine ver- voerbare motor, die een luchtpomp in bewe ging brengt, en deze levert samengeperste lucht, die het zand door een gutta percha slang met kracht tegen den muur blaast. Het resultaat dat men met deze »zandspuit" be reikt moet meer afdoende zyn dan wanneer men den muur met water bespuit. Indertyd is gemeld dat een Engelsch journalist, mr. Jefferson, een reis per rjjwiel van Londen, via Vlissingen, naar Moskou zou maken. Genoemde wielrjjder is de vorige week zonder ongelukken teruggekeerd en met de zelfde mailroute naar Engeland overgestoken. De heenreis duurde van 21 April tot 13 Mei, en de geheele afstand, heen en terug, werd per rjjwiel afgelegd, welk voertuig, ofschoon het uitwendig de sporen van zoo'n tocht dui- deljjk liet bljjken, zich toch goed had gehou den zoo waren o. a. de Dunlopbanden in goe den staat gebleven. De heer Jefferson deed de reis om in zyn blad The Cycle zyn lotgevallen en avonturen te kunnen meedeelen. Hier te lande was hy vol lof over ontvangst en geleide, wat in Duitschland te wenschen overliet. Bjj het passeeren der Russische grens had hy met moeilijkheden te kampen, en zyn pas was geen waarborg, dat hy niet als een verdachte werd gesignaleerd. By die gelegenheid werd hem ook zyn bagage ontfutseld. In Rusland zelf zyn heel weinig wielrijders en van de club te Moscou ontving de reiziger een groote gouden herinneringsmedaille. Een zonderlinge liefhebberij is de ver- kleedmanie van den keizer van Duitschland. Dezer dagen kwam hy te Munchen te 8 uur uit den trein in de olijfgroene uniform der Beiersche Uhlanen met den grjjzen mantel voor den dag. In de Schack-galery had hy zich tot een officier der garde-kurassiers ont popt. Aan tafel ten hove was hy opnieuw Beiersch Uhlaan, en ten half 6 naar het glazen paleis rydende droeg hy de Beiersche generaals uniform, terwyl de prins-regent hem in de tenue van Pruisisch generaal vergezelde. Pourvu qu on s'amuse! Gemeenteraad van Middelburg. Zitting van heden, Woensdag, middag, te 3 uren. Voorzitter de heer W. J. Sprenger, wegens uitBtedigheid van den burgemeester. Afwezig de heeren Jeras, jhr mr W. H. Snouck Hurgronje, Brevet, F. G. Sprenger en Van Dunné. De voorzitter noodigt de heeren Van der Harst en De Waal uit eenige uitgelote obli- gatiën van gemeenteBchuld te vernietigen. De notulen van het verhandelde in de vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. Daarna wordt mededeeling gedaan van inge komen stukken. Hieronder behoort een adres van bewoners der Werfstraat, houdende verzoek om voor rekening der gemeente de buizen der duinwaterleiding tot in hunne woningen te leggen en een schryven van burg. en weth. betreffende een tot hen gericht verzoek van eenige bewoners van den Veerschen singel om aansluiting aan de waterleiding. Dit adres is gesteld in handen van burg. en weth. en de behandeling van het het schryven van burg. en weth. wordt aangehouden. Ingekomen is nog een schryven van de commissie van toezicht op de scholen voor lager onderwys betrekkelijk de uitkomst van het raadsbesluit betreffende het instellen van zoogenaamde werkende hoofden, wat zjj zeer ten nadeele acht van den geregelden gang van als dan, tegen het vallen van den avond, Ali met Zilicka naar huis wandelde, herhaalde hy die geschiedenissen, sierde die met zjjne eigen denkbeelden op en zei dat hy haar van ganscher harte genegen was. Eenmaal, toen zy om te schuilen voor een plotseling opkomend onweder in een ledige graanschuur gevlucht waren, maakte hy van die gelegenheid gebruik, om haar uitvoerig van zjjne gevoelens voor haar te spreken en ook zy loochende niet dat zy hem lief had Toen trok hy haar naar zich toe en zy omarmden elkaar, terwyl daar buiten de regen kletterde en felle bliksem stralen de half vervallen schuur verlichtten. Kabarty had na een vermoeienden tocht Suchum-Kaleh bereikt, waar hy zich eerst op de hoogte wilde stellen en eenige menschen leer en kennen, voor hy in den omtrek rondkeek. Het scheen dat de regeering inderdaad voor nemens was iets uit die plaat3 te "maken Voorloopig zag hy wel niets dan armoedige visschershutjes en een paar herbergen, maar men was reeds met de opmetingen begonnen en binnen kort werden er arbeiderB verwacht, die een kazerne moesten bouwen. Kabarty bleef daar een week lang. Zyn waard was een Griek, die het, met den han delsgeest aan zyn volk eigen, na enkele jaren zoover gebracht had, dat byna alle zaken dooi zyne handen gingen. Niemand zou vermoed hebben dat dit scha-1 het onderwys en dat dus ten spoedigste dient gewjjzigd te worden. Van 1 Nov. 1894 tot 1 April 1895 zyn moeten verzuimd worden 53 schooltijden en wel op de scholen A 13, B 8, C 11, H 13 en I 8, waarby nog komt dat op school B 12 malen, op school H 5 malen en op school I II malen onderwys is gegeven door vreemd personeel zonder onmiddellijk toezicht van een aan genoemde school verbonden onderwijzer, welke handeling in strjjd is met art. 8& der wet op het L. O. en dan ook voortaan niet meer zal geschieden. Burg. en weth. zeggen hieromtrent dat hun het nadeel voor het onderwys niet is gebleken. Neemt men aan dat gedurende 100 school tijden over 5 scholen in 5 wintermaanden een onderwjjzer heeft ontbroken, dan komt dit neer op éen van de 10 schooltijden 'a weeks of per klasse een sohooltyd m de zes weken of vier dagen per jaar. Vermindering van de vacantiën met 4 dagen per jaar of eene uiterst geringe vermeerdering van schooluren een half uur per week ware voldoende om dat nadeel op te heffen, als het ten minste een nadeel is, dat by v. elke klasse een schooltyd in de 6 weken of schooltijd in de drie weken onder toezicht sckrifteljjk werk maakt, in plaats van monde ling onderwys te ontvangen. Overigens hebben burg. en weth., onmidde- lyk na kennisname van het schryven, aan de hoofden der scholen verzocht voortaan geen klasse, waar de onderwyzer ontbreekt, naar huis te zenden, doch bv. zoodanige klasse te doen controleeren door de onderwijzers, die in de lokalen, welke aan de bedoelde klasse grenzen, onderwys geven. De behandeling dezer zaak wordt aange houden tot na de terugkomst van den burge meester. AlvorenB wordt kort gediscussieerd. De heer Van Hoek heeft tegen aanhouding geen bezwaar, maar merkt op dat waarschyn- ljjk ook wel het advies van den inspecteur is gevraagd; hy zou wenschen dat dat advies, indien het is ingekomen, werd medegedeeld. De voorzitter deelt mede dat het advies is ingewonnen en ontvangen, doch dat het niet geschikt is voor publiciteitalleen de leden van den raad zullen daarvan kennis kunnen nemen. De heer Van Hoek betreurt dit, maar wil zich neerleggen, wanneer niet alleB te krygon is, by hetgeen zal worden gegeven. De heer Gratama vraagt, of ook het advies is ingewonnen van den arrondissements- en den districts-schoolopziener en wenscht dat, waar de voorzitter die vraag toestemmend be antwoordt, ook die adviezen zullen worden overgelegd, opdat over deze schoolkwestie het volle licht moge opgaan. Ook de heer Tak verlangt licht in deze. Van A. van Dorst is een adres ingekomen om bouwterrein aan de Losbade van de ge meente in koop te mogen bekomen. De be handeling hiervan wordt aangehouden. Hierna komt ter tafel het aangehouden adres van A. J. Sanderse om pensioen. Burg. en weth. Btellen voor adressant een pensioen van 128.885 toe te kennen. Dit wordt goedgevonden. Naar aanleiding van het in de vorige zitting ingekomen adreB van J. Smits, houdende be zwaren tegen het in de verordening op het marktwezen bepaalde ten opzichte van de staanplaatsen, ter gelegenheid van de kermis, wordt door burg. en weth. voorgesteld adres sant te berichten, dat de verordening inwilli ging van het verzoek niet toelaat en dat overigens geen termen bestaan om de veror dening opnieuw te wyzigen. De heer mr. Van Hoek gelooft dat het advies van burg. en weth. juiBt is en dat de veror dening inwilliging van het verzoek niet toelaat, maar wil toch aan burg. en weth. vragen, of het voor het vervolg niet billjjk zyn zou aan de ingezetenen der gemeente ten deze eenig voorrecht toe te staan en of het daarom geen overweging verdienen zou in een volgend jaar de verordening te wyzigen. De voorzitter zegt toe dat dit denkbeeld in de vergadering van burg. en weth. zal worden overwogen. Zonder verdere discussie of hoofdelyke stem ming wordt conform het voorstel van burg. en weth. besloten. Door burg. en weth. wordt ten opzichte van mele kleine, houten huisje, waarin een onbe duidend kroegje werd gehouden op sommige tjjden in donkere achtervertrekken groote schatten verborg. Daar lagen in het najaar allerlei kostbare houtsoorten, zjjdegranen, honig en was opgestapeld, om het oogen- blik af te wachten dat er Russische, of vaak ook Turksche schepen kwamen om die koop waren weg te halenvoorraden die dikwyls een waarde van duizenden vertegenwoordigden en die Pharnanz, de waard, door het voor schieten van een handgeld had weten meeater te worden. Eerst wanneer hy den koop ge sloten had met de schippers en het vreemde geld in handen had, betaalde hy den oorspron- kelyben verkoopers bet overige wat hun toe kwam uit. Zoodra alles ingescheept was, liet hy de ontruimde woning aan de zorgen van zyn zoon, een gebochelde knaap van zestien jaar over, en vertrok met een goed gevulden zak naar Odessa, om zjjn winst in de bank te plaatsen. (Wordt vervolgd). H E R IJ K. Deze heryk zal plaats hebben te: O o 81 b u r g20 en 21 Juni. S c h o o n d y k e 22 Juni, IJzendijke, ook voor Waterland? b er bj e 24 en 25 Juni. Biervliet, 26 Juni. Hoofdplaat, 27 Juni,

Middelburgsche Courant | 1895 | | pagina 2