BUITENLAND. eenvoudig ^rechercheurs" zien. En by de toepassing van het hier aangegeven systeem zal de waarheid immer moeieljjk aan het licht zjjn te brengen. Er is alras in het politie bureau geslagen en er is geen reden om te gelooven dat de geslagenen liegen, wanneer zjj beweren dat men hen dwong »leve de ko ningin" te roepen. Maar wie sloeg hen in het bureau en wie dwong hen, agenten, re chercheurs of burgers? Daar zit de kneep. Geconstateerd kan voor het oogenblik slechts worden, dat er in het bureau groote verwar ring heerschte door het binnendringen van een grooten hoop personen in burgerkleeding, die zich eigenmachtig met eene arrestatie be lastten. Wat den verslaggever betreft, deze werd op straat leeljjk toegetakeld en ook in het poli tiebureau geslagen. Maar hg kon geen agent aanwjjzen, die daaraan deelnam, en kan even min den agent, die hem boven bracht en met hem is geconfronteerd, daarvan met zekerheid beschuldigen. Ook dit bewjjst alleen, dat er zulk een tumult in het bureau heerschte, dat duidelyk onderscheiden eene onmogelijkheid was. De geslagenen beweren ook nog, by het verlaten van het bureau wederom mishandeld te zyn. Hieromtrent werd ons alleen verklaard, dat de drie verkleede mannen, wachtende op hun verhoor, een poos rustig op de bank in het wachtlokaal hebben gezeten. Wat dit laatste punt, de mishandeling by het verlaten van het bureau betreft, hieromtrent kan stellig zekerheid worden verkregen, wijl toen immers niemand meer in het bureau was, die daar niet thuis behoorde. Volgens het Handelsblad behoorde Cor- neliasen, een colporteur van Recht voor Allen, tot de hierboven genoemde vier vermomd flauwe kerels, die in een rjjtuig rondreden. Het blad bevestigt dat zyn verslaggever door de politie is mishandeld. »Eerst zoo schryft het hadden geestverwanten van de kerels uit het rytuig naar hem geslagen en toen werd hjj onder stompen en slagen voortge stuwd door de verontwaardigde burgers. De opwinding en toorn tegen de kerels, die de Koninginnen poogden te beleedigen, waren zoo groot, dat de onschuldige by ver gissing het met de schuldigen ontgelden moest, en daarover beklaagt onze verslaggever zich niet. Maar in de gang van den politiepost aan de Oudebrugsteeg vergrepen, naar hy verklaart, politie-agenten zich aan hem en brachten hem slagen toe. Hy werd op vrye voeten gesteld, zoodra hy verhoord was en zyn indentiteit bewezen had door het persbewys met portret te toonen, dat den drager het recht van toegang geeft in elke door de politie afgezette ruimte, tevens als herkenningsteeken dient, en dat hy op zyn jas droeg. Wy hebben nog denzelfden dag een klacht ingediend over de behandeling, door hem op het politiebureau ondergaan, en de zaak wordt thans onderzocht. Dit is noodig. Want al was de politie zeer begrjjpeljjk verbitterd en geërgerd door het Bohandelyk gedrag der kwajongens in het ry tuig, en al maakte de opwinding van het publiek tegen de onverlaten de agenten ook zenuwachtig, zoo behooren arrestanten be schermd te worden door de politie. Deze be hoort er strikt de hand aan te houden dat, in de eerste plaats op het politiebureau zelf, de in hechtenis genomen personen door agen ten noch door woord, noch door daad worden beleedigd." De generaal-majoor A. A. F. Lanzing legde Donderdag by zyne pensionneering, het bevel over de 3de divisie infanterie, hoofd kwartier Breda neder. Behalve, dat men dien kranigen opperofficier by de geheele divisie noode het leger ziet verlaten, schryft men uit Breda aan de Tel., was een ieder te Breda in 't bjjzonder in de gelegenheid zyne huma niteit en degelyke militaire eigenschappen naar waarde te schatten. Te Rotterdam is, in den ouderdom van bjjna 80 jaren, overleden de heer Joh. Chr. Neurdenburg, oud-director van het Zendeling huis en secretaris van het Ned. Zendelingge nootschap. De heer Neurderburg was een hoogst verdienstelijk man, die by ieder, die hem kende, in hooge achting stond. De uitvoer van vee naar België bevatte te Roosendaal deze week zyn toppunt. In de laatste dagen was er zelfs gebrek aan vee wagens. Men was daar van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in de weer om de wagens te zuiveren en te ontsmetten. Maandag en Dinsdag werden meer dan 1800 stuks groot vee langs dit station naar Esschen verzonden, een waarde vertegenwoordigende van pl. m. 250.000, zegge 250 duizend gulden m twee dagen. Op de Woensdag te Gouda gehouden algemeene vergadering der Vereeniging ter bevordering der homoeopathie in Nederland bleek o. a. dat het aantal leden en begunsti gers was vermeerderd en thans bedraagt 53 donateurs, 287 leden en 130 begunstigers. De afdeelingen Gouda en Haarlem verkeeren in bloeienden toestand. Ook 's Gravenhage bezit thans eene Vereeniging, die in ledental toe neemt. De uitgave van het maandblad ging haar geregelden gang. Buiten hen, die het blad gratis ontvangen, zyn er een 400-tal abonné's. Andere werken, behalve een pas verschenen uit het Duitsch vertaalde brochure, werden niet uitgegeven. Tot bestuursleden werden met algemeene stemmen herkozen de heerenjhr Schuurbecque Boeye en P. de Raadt, terwjjl als nieuw be stuurslid, in plaats van baron VanWassenaer van Katwjjk, die bedankt had, benoemd werd de heer Duymaer van Twist te Gouda. Na langdurige discussie over de noodzake lijkheid eeuer homoeopathische faculteit, in geleid door den secretaris, den heer H. C. Voorhoeve, weid in principe instemming betuigd met Bprekers betoog, dat noch de aanbieding van een docent, noch het bezit van een professor het verlangen bevredigen, maar begeerd wordt de stichting van een homoeopathisohe faculteit. De propaganda hiervoor zal door het hoofdbestuur worden geleid en te gelegener tjjd zal de aandacht der regeering op deze zaak worden gevestigd. Verder werd besloten de eerstvolgende jaar vergadering te 's Gravenhage te houden. Generaal Vetter is te Genua aangekomen. H. M. de Koningin-Regentes heeft op de to Amsterdam te houden audiëntie aan den commissaris der Koningin in Overjjsel kennis gegeven van haar voornemen in de maand September met hare dochter Zwolle en Kam pen een bezoek te brengen. Sedert de inwerkingtreding van de inter nationale overeenkomst tot het tegengaander misbruiken, voortvloeiende uit den verkoop van sterken drank onder de vissckerB op de Noord zee, dry ven de schepen, die van Schiedam uit zich vroeger met dien verkoop bezighielden thans handel, behalve in tabak, in likeuren, die niet meer dan 5 pet. alcohol bevatten, en in eau de cologne, welke laatste nu door die visschers, in plaats van jenever, gedronken wordt, terwyl het debiet der likeuren gering moet zyn. Als bewys, dat er schatten met den verkoop van jenever verdiend zyn, kan dienen, dat het gebeurd is, dat éen schip in éen jaar ruim 40.000 winst maakte. Dit is niet te verwon deren als men weet, dat een kruik jenever, waarvan de waarde 7 cent was, werd verkocht voor f 0.90, alzoo met een winst van ongeveer 1300 pet. De gemeentelijke gasfabriek te Leeuwar den heeft over 1894 eene winst behaald van i' 25.753.24ya. De gasprjjs was 6 cent per M3. Behalve de twee giften van f 10,000 aan den Bakkersbotid hier te lande werd door de Delftsche gistfabriek f 20,000 geschonken aan gelijksoortige vereeniging te Londen. Aan de uitnoodiging, ombjjdragen te ge ven voor eene behoorljjke grafzerk voor den romanschrijver Oltmans, hebben nog slechts weinigen voldaan. Er is niet meer dan f 14 ontvangen. De tael, waarvan men thans zooveel hoort, is geen munt, maar een gewicht, vertegenwoor digende eene waarde van hoogstens twee gul den. De oorlogsschatting, door Japan aan China opgelegd, zou dus een bedrag uitmaken van 400 millioen. Vrjjdag morgen is by de schietoefening der artillerie op de battery van het fort Erfprins te Helder een voorby zeilende visschschuit, de Enkhuizen 82, schipper Edelenbos, in volle zee door een granaat getroffen. Het schip is terstond gezonken. Van de bemanning is er slechts een ongedeerd afgekomen, nl. de knecht, die door de blazerschuit W R 84 gered en behouden aan wal gebracht werd. De schipper van het vaartuig, Jacobus Ede lenbos, werd, aan het roer staande, door dft granaat in een der beenen getroffen, dat geheel verbrjjzeld werd. Zwaar verminkt werd hy te Helder aangebracht en in het gemeente ziekenhuis ter verpleging opgenomen. Den zoon van den schipper, Jan Edelenbos, gehuwd en vader van twee kinderen, heeft de ramp het leven gekost. Zyn ljjk werd opge- vischt en door de visschers te Helder aan wal gebracht. Een der vaste werklieden der Hollandsche spoor te Amsterdam zat Vrjjdag ochtend in de liftput toen de toestel omlaag kwam. Hg poogde nog bytyds op den beganen grond te springen, toen het jjzeren plateau hem knelde op den rand van den put. Nog levend werd de man opgenomen en naar het gasthuis ver voerd, doch waarschynlyk zal de dood het ge volg zyn. Hy was ongehuwd. Een jongeling te Appelsga, die aan toe vallen leed en daartegen een kwakzalversmiddel gebruikte, met het gevolg dat de toevallen inderdaad wegbleven, is thans plotseling over leden. Eene inwoon ster van Baarn is het slacht offer geworden van een nieuw soort oplichting. Zjj ontving n.l. een pakket, zoogenaamd afge zonden door een welbekende Amsterdamache firma onder rembours van 24.50. Niets kwaads vermoedende, betaalde zij, hoewel zy niets be steld had, maar wie schetst haar verbazing, toen het pak niets anders inhield dan een paar turven. Ons dunkt, de expeditie kan toch den afzender wel vinden en de juffrouw wel licht het geld teruggeven? Wat men al niet steelt! Te Wilnis is Donderdag nacht eene hoeveelheid mest van een vaalt ontvreemd, ter waarde van ongeveer 80, zonder dat het tot nog toe gelukt is den dader op te sporen. Volgens la Gazette onderzoekt de Bel gische regeering den aankoop door den Staat van den spoorweg Grand-Central-Beige. Het gouvernement zou tot dezen aankoop in be ginsel besloten zyn. De gemiddelde waarde van den 624 kilometers spoorweg bedraagt omtrent 150 millioen. Oorlog tnsschen twee veemarkten. Een paar jaren geleden werd te Cureghem een slachthuis met veemarkt opgericht, be- Btemd om eene gelijksoortige instelling van Brussel, waarover de veehandelaars en de sla gers niet tevreden waren, de concarrentie aan te doen. Eenigen tyd lukte dit. De veemarkt van Brussel werd verlaten en die van Cureghem bloeide dat het een pleizier was. Doch, dit heeft eensklaps een einde gekregen. Donderdag had men volgens gewoonte op het bordje, dat het getal te koop gestelde beesten opgeeft, 445 geschreven en de sla gers, wantrouwen koesterende, telden die na en vonden dat men er ruim 200 te weinig bad opgeteekend. Dit moest natuurlyk eene prysverhooging uitlokken. Er ontstond een opstootje, een soort van meeting, daarop eene betooging en in optocht met vlaggen voorop, trok men naar de vee markt van Brussel. Toen men de wyk van het Brusselsche slachthuis naderde, staken de bewoners de vlag uit, eene proclamatie van wege de maat schappij Sarldbot werd aangeplakt en de ma nifestanten werden in triomf ontvangen. De openbare weldadigheid van Gentilly, by Parjjs, is den heelen winter bestolen door een twaalfjarig meisje. Zy werd door het armbe stuur geholpen en kwam daarom dikwyls op het bureau. Daar de bons voor levensmiddelen onder haar bereik waren, kwam zy zooveel mogelyk als de bedienden er niet waren. Dan scheurde zy eenige bons af en nam ze mee. Eindeljjk werd zjj betrapt. Men berekent dat zy voor 1000 fr. gestolen heeft. Lechatelier en de vier getuigen in het duel, waarin Harry Allis werd gedood, zullen terechtstaan voor het hof van assisses der Seine wegens het toebrengen van slagen en wonden die den dood tengevolge hadden, zonder dat het opzet tot dooden beBtond, en wegens mede plichtigheid. Het bericht dat een oude meid te Haute- Saint-Pierre op haar sterfbed verklaard heeft den moord op haar heer te hebben bedreven, wordt tegengesproken. Het wrak der Reina Regente ligt op eene diepte van 200 meters, tusschen Kaap Tarifa en Kaap Trafalgar. Een lastig geval voor een pretendent. Tjjdens hy op de jacht was in den omtrek van Sevilla is de hertog van Orleans van het paard gevallen en heeft bjj een been gebroken. Hy is naar Sevilla getransporteerd. Het is voor den hertog te hopen, dat hy in de politiek vaster in het zadel zit. De bekende Engelsche physioloog, prof. Huxley, is ernstig ziek. De patient bevindt zich in het zeebad Eastbourne. Er heeft een ontploffing plaats gehad in de kolenmijn Denny bjj Stirling, Engeland; 164 menschen zyn gered; er ontbraken er 13, en hoop om hen te redden bestond er niet meer. Dr Heinrich von Stephan, het hoofd van de posterjjen van het Duitsche rjjb, herdacht Vrjjdag den dag, dat hy vyf en twintig jaar geleden werd benoemd tot directeur-generaal van het postwezen van den Noord-Duitschen Bond. Het is bekend, hoeveel de heer Von Stephan voor het postverkeer in die kwart eeuw deed. De Maatschappij tot exploitatie van staatsspoonvegen heeft, voor het rechtstreek- sche verkeer tusschen Vlissingen en Zuid- Duitschland over Keulen, een aantal wagens besteld bjj de spoorwagenfabriek van gebroe ders Gastell-Mainz (Mombach). De eerste daarvan deed Woensdag een proef rit in den sneltrein van Mainz naar Bingen vice-versa. Het zyn wagens met draaibaar onderstel en vier assen, patent Stous-Sloot, hoofdingenieur-werktuigkundige bjj de maat schappij. De voordeelen van hel systeem Stouo Sloot, waarover zich de deelnemers aan den rit gunstig uitlieten, zyn vooral gelegen in de gemakkeljjkheid van den gang bjj groote snel heid en bjj het rijden in bochten. Heftige zydelingsche stooten, zooals bjj de tot nu tea gebezigde bouwwjjzen voorkomen, werden niet ondervonden. Leist, de vroegere kanselier van Came roon, is door den raad van toezicht der West- falische Stahlwerke tot tweeden directeur benoemd. In den zomer van 1894 wekten twee moorden groot opzienbjj Zittau in Saksen op eene familie, die daar wandelde; in Zwitser land in het Berner-Oberland op een Franschen predikant, die daar in een volstrekt niet een zame streek een tochtje deed. Bjj beide moor den was roofzucht de kenneljjke drjjfveer van den dader. De justitie zocht hem te vergeefs, doch thans is hy vermoedelijk gevonden onder de soldaten van het vreemdenlegioen in Algiers. Zyn naam is Kögler en hy is ook schuldig aan een moordaanslag, in 1893 op een burge meester in Boheme gepleegd. Dat hy den moord in Saksen bedreven heeft, schijnt nu reeds vrjj zeker; ook staat het vast, dat hy daarna in Zwitserland is geweest en de gelyke om standigheden, waaronder beide moorden zyn gepleegd, trokken toen al dadelyk de aan dacht der justitie. De vraag is nu, aan welk land hy moet worden uitgeleverd. Het gerucht loopt dat de Duitsche schuld- eiachers van Griekenland besloten hebben be slag te leggen op het Grieksche pantserschip, dat Griekenland komt vertegenwoordigen bjj de feesten van Kiel. In eene eenzame, verlaten boerenwoning te Capodamorde, Italië, waarin het heette te spoken, arresteerde de politie een onbekende, by wien men vond een keukenmes, een scheer mes, een dolk, revolvers en dynamiet-patronen en achtduizend gulden in klinkende specie. De zonderlinge sinjeur vertelde dat hy d'An- gelo heette, uit de provincie Salerno afkomstig was en kort geleden uit Amerika was terug gekeerd. De politie geloofde geen steek van dit ver haaltje en stelde een streng onderzoek in; men vermoedt dat d'Angelo een zeer gevaarljjk anarchist is, die een of andere misdaad heeft willen plegen, waarin hy thans bytyds ver hinderd is. De Holland Society te New-York heeft het plan, om, ter herinnering aan de bezet ting van Manhattaneiland door de Hollanders, een bronzen of granieten standbeeld voor Willem den Zwjjger op te richten aan de rivier-zjjde te New-York. Een som van vyf duizend dollars zal er voor besteed worden. De jury bestaat uit de heeren Van Hoesen, George G. de Witt en dr D. B. StJohn Roosa; een plan, een ruiterstandbeeld van Daniel O. Frenck, is reeds door deze jury onderzocht het paard is door den heer E. C. Potter gemo delleerd; het voetstuk van graniet, door Mc Kim Mead en White ontworpen. In den omtrek van Laibach bljjft de aarde in beweging. Herhaaldeljjk werden deze week schokken waargenomen, die, hoewel op zich- zelven niet hevig, natuurlyk aan vele reeds beschadigde huizen toch nog grootere schade toebrachten. Het aantal woningen, dat afgebro ken zal moeten worden, is buitengewoon groot. Een gedeelte der tabaksmanufactuur te Montreal is in den asch gelegd. De schade wordt op een half millioen geschat. Vjjftig arbeidsters, die uit de ramen waren gesprongen, zyn ernstig gewond naar het hospitaal gebracht. Een aardige scène had Dinsdag bjj een der Londensche politierechtbanken plaats. Yoor den rechter Hannay verscheen een kleermaker die dronken was geweest. De rechter meende den man meer gezien te hebben. »Zeker antwoorde deze, ik maak de japonnen van mevr. Hannay." »Daar heb ik hier niemendal mede te maken. Gjj betaalt 10 shillings boete." »Goed, maar een volgende keer bederf ik de japon van mevr. Hannay!" Alg«m««u ortrxiolit. Af en toe ervaart Crispi dat zelfs zyn dic tatuur binnen zekere grenzen bepaald bljjft en er nog machten in het Italiaansche konink- rjjk bestaan, die hem onaangename verrassingen kunnen bereiden. Zoo de beslissing van het hof van cassatie inzake het hooger beroep van Giolitti. Zooals reeds gemeld, vernietigde het hof de uitspraak der kamer van in besohul- digingstelling, tegen den ex-minister-president gewezen, verklarend dat Giolitti voor de ge wone rechtbank kon terechtstaan. Het betreft hier zoowel de verduistering der documenten als ook de aanklacht wegens laster. Dienten gevolge is thans voor een verdere vervolging van Giolitti de tusschenkomst der kamer van afgevaardigden noodig. Niemand zal durven ontkennen, dat deze beslissing van het hof een neerlaag voor den heer Crispi beteekent. Trouwens daaromtrent laten zyn officieusen ons niet in twjjfel, die hun ergernis niet onder stoelen en banken steken. In ministerieele kringen betuigt men openlyk zyn misnoegen over deze uitspraak. Wat intusschen de gevolgen van de beslissing van het hof van cassatie zullen zyn, valt voor het oogenblik nog niet te beoordeelen. Uit een artikel van de Riforma meent men te mogen opmaken, dat Crispi afziet van een verdere vervolging in zake de particuliere aanklacht wegens laster, zyn persoon en zyn vrouw betreffend. Het is nu maar de vraag, of de proces-acten bjj de kamer zullen aanlanden en daar bjj het debat over de vraag, of Gioliti voor den senaat zal terechtstaan, de discussie zal plaats vinden, welke Crispi in December voorkwam door zoo abrupt de zitting te sluiten. Of zou de heer Crispi, die voor geen kleintje ver vaard is, er ten tweeden male in slagen zich aan een openbare discusssie in de wetgevende vergadering over zyn betrekkingen met de Ro- meinsche te onttrekken Eenige onaangename oogenblikken bljjven hem intusschen niet gespaard. Zelfs binnen het ministerie zelf' moet de uitspraak van het hof een pjjnljjben indruk hebben teweeggebracht. Reeds in Februari 11. moeten enkele ministers, die geen vrede hadden met de gedragsljjn van hun premier, er op aangedrongen|hebben, een korte zitting der kamer bjjeen te roepen, om deze machtiging te vragen tot een vervolging van den heer Giolitti. Thans is natuurlyk door de beslissing van het hof de positie van het kabinet in deze aangelegenheid moeiljjker geworden, te meer wjjl men aan den voor avond der verkiezingen staat. Het schjjnt dat het gezamenljjk optreden van Rusland, Duitschland en Frankryk tegen het Chineesch-Japansch vredesverdrag reeds spoediger vruchten zal dragen dan men aan vankelijk dacht. Ten minste volgens berichten uit Pekin begint China bezwaren te maken tegen de rectificatie van het verdrag van Simoneseki. Ten krachtigste verzet er zich in het Hemelsche rjjk de militaire party tegen. De generaals, zich aansluitend by de censoren van het departement van oorlog, vinden, zoo ongeveer op alle punten, de eischen der Japanners onaannemelijk. Vrees voor een revolutionaire beweging vandezyde der militaire party, maar meer nog zoete hoop tengevolge van de houding der nieuwe Euro- peesche Triple Alliantie mogen de motieven zjjn, die China kracht schenken om te aarzelen by het ratificeeren van het vredesverdrag. China alleen is niet bestand gebleken tegen de krygsmacht van het kleine Japan. Maar indien de Russische, Duitsche en Fransche eskaders, vereenigd in de wateren van het Verre Oosten, zich eens verzetten tegen de landing der Japansche troepen, dan bljjft dezen laatsten niets anders over dan voor de overmacht te bukken, want wat vermag de Japansche vloot door een langdurigen oorlog uitgeput, tegen de oorlogsschepen van drie groote mogend heden Zoo zouden ten slotte de overwinnaars zich van de vruchten hunner zegepraal beroofd zien. Zoowel in Japan als elders is men weinig verbaasd dat Rusland aanstalten maakt om een woord mede te spreken in de vredesvoor waarden dat ook Frankryk, als getrouw slip- pendrager van Rusland, eveneens zgn protest doet hooren, kan weinig verbazen dat echter Duitschland zich bjj deze twee rjjken heeft aan gesloten,zie daarvoor weet men nogaltjjd geen goede verklaring te vinden! DuitschlandB hou ding heeft dan ook in Japan een pjjnljjken indruk gemaakt, maar het zal zich waarschynlyk niet zoo dadelyk uit het veld laten slaan. Vermoede lyk zullen de Japanners zich eerst overtuigen, alvorens dadelyk voor het Drievoudig Verbond de vlag te stryken, of Duitschland en Frankryk even ver zullen gaan als Rusland. Men twjjfelt niet, of dit laatste rjjk staat gereed zyn eischen tegen Japan met het kanon te ondersteunen, maar zal Frankryk, zal vooral Duitschland ter wille van Rusland zich tot een actief op treden laten verleiden? Deze vraag stellen zich ook de Engelsche bladen, terwyl zjj, zonder onderscheid van party, eenstemmig de houding hunner regeering goedkeuren, die van geen interventie wil weten. Wat bljjft evenwel Engeland te doen over als Rusland, Frankryk en Duitschland tot een gemeenschappelijke actie overgaan? Vol gens de Daily Telegraph is dan de wereld vrede bedreigd. Behalve gemeenschappelijk met Frankryk en Duitschland heeft Rusland nog een afzon derlijk protest aan den Mikado afgezonden. Met de grootste spanning wacht men diens antwoord, zoowel op het eene als op het andere protest af. Intusschen verklaart de Eölnische Zeitung zich in staat den juisten en volledigen inhoud van het Chineesch-Japansche vredesverdrag mee te deelen. Behalve de algemeen bekende punten, be vat het tractaat, volgens het Duitsche blad, het volgende Afstand van Lio Tung ten zuiden eener ljjn, getrokken van de Yaloerivier tot Haitsjing en vandaar naar Yengkau. Tweehonderd millioen taëls oorlogsvergoe ding, welke in zeven jaren moeten zyn afbe taald. Geschiedt de voldoening binnen drie jaren dan worden geene intressen gerekend, daarna 5 Wei Hai Wei bljjft op kosten van China door Japan bezet totdat de schatting betaald is. De havens Tsjoengking, Sjisji en Soetschau worden geheel opengesteld in de havens zul len grondstoffen in fabrieken van niet-Chi- neezen bewerkt mogen worden. Na de wisseling der bekrachtiging van het vredesverdrag zal een handels- en vriendschaps- tractaat gesloten worden. Die wisseling is vastgesteld op 8 Mei, tevens den datum van het eindigen van den wapenstilstand. Volgens een nader telegram uit Yokohama wordt in het protest der drie mogendheden volgehouden, dat de afstand van het schier eiland Liao-Tung een voortdurende bedreiging is, zoowel voor Pekin, als voor de onafhanke lijkheid van Korea en voor den vrede in het verre Oosten. Het protest wordt echter voor gesteld als eene vriendschappelijke vingerwij zing, niet als eene bedreiging. Naar men te Yokohama gelooft kan Japan rekenen op de vriendschap van de Vereenigde Staten, die bjj het verdrag voordeel hebben terwyl Italië en Engeland er niet aan denken zich bjj het protest aan te sluiten. VERKOOPINGEN ENZ. Te Yerseke is Vrjjdag middag door den heer G. Schippers aanbesteed het bouwen van een nieuwen veestal en bakkeet en verdere werken op de hofstede, bewoond door J. de Schipper. Daarvoor schreven in de heerenA. Mar- tejjn voor 2051, J. P. Pannjj te Krabben- djjke voor f 1999, W. Goeman voor f 1929 en L. Laban voor f 1879. De eerste en de twee laatstgenoemde in- schrjjvers wonen te Yerseke. Het werk, dat uitgevoerd wordt onder toe zicht van den heer A. Le Clercq, bouwkun dige te Kruiningen, is aan den minsten in- schrjjver gegund. BEKENDMAKINGEN. JACHT EN VISSCHERIJ. De burgemeester van Middelburg, gezien de circulaire van den commissaris der Konin gin in Zeeland van den 27en April 1853 A n° 2861, le afdeeling B (Provinciaal blad n° 61) noodigt de ingezetenen, die zich voor het dienstjaar 1895/96 van eene jacht, of vischacte wenschen te voorzien, uit, zich daartoe van den 16en tot den 31en Mei a. s. ter gemeente secretarie aan te melden. Middelburg, den 26en April 1895. De burgemeester voornoemd, S C H O R E R. OPRICHTING SLACHTPLAATS. Burgemeester en wethouders der gemeente Middelburg, gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 {Staatsblad no 95); brengen ter openbare kennis dat van 26 April 1895 af op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd een verzoek met bjjlagen van L. PIETERSE te Middelburg om vergunning tot het oprichten van eene slachtplaats in per ceel no. 67 van wjjk M in de Volderylaagte dat op Vrjjdag den 10 Mei a. s., des namid dags te iy2 uur, op het raadhuis gelegen heid zal zyn tegen het verzoek bezwaren in te brengen en deze mondeling of schrifteljjk toe te lichten; en dat zoowel de verzoeker als zjj, die bezwaren hebben in te brengen, gedu rende drie dagen vóór evengenoemd tjjdstip op de gemeente-secretarie van de ter zake ingekomen schrifturen kennis kunnen nemen. Middelburg, den 26 April 1895. De burgemeester en wethouders voornoemd, SCHORER, Voorzitter. A. DE VÜLDER VAN NOORDEN. Secretaris. TcrsadnugcBi Coitertei ntddelbwrf, Maandag 29 Apr. RekeningCommissiespys- uitdeéling. Gebouw 4 u. Dinsdag 30 Apr. Vergader. Geneesk. raad. Statengebouw 1 u. W oensdag 1 Mei. Vergadering Meibewe ging Schuttershof 8 u. Dinsdag 14 Mei. Voorstelling Willem van Zuylen. Schouwburg 7'/2u. V r jj d a g 17 Mei. Concert Tot Oefening en Uitspanning, Schutters hof 7 Va u. Stoomdrukkerij D. G. Kröberjr.—Middelburg

Middelburgsche Courant | 1895 | | pagina 6