UÉirgsÉ Gom Brieven uit de Hofstad. 8 FEUILLEÏOI, BIJVOEGSEL YAK DB TAS Maandag 11 Februari 1895, no. 35. Middelburg 9 Februari. 8 Februari 1895. Er wordt tegenwoordig weer veel gevergd van de zoogenaamde «uitgaande" Hagenaars. We zijn hier nu in het hartje van de season, wat diners en party en betreft. En dat zegt watDe uitgaande wereld is nu zoo wat dag aan dag des avonds bezet. Na de dageljjksche bezigheden der heer en, hetzjj die bestaan in werkzaamheden in de kabinetten en bureau's van gezantschappenen departementen, hetzjj in «dienst" aan het Hof, hetzy wandelen of rjjden, gaan deze zich in evening-dress steken en rjjden of gaan in het laatste geval voorzien van de on- oogeljjke maar praktische klomp-overschoenen naar het diner, op hun kalender voor eiken dag aangeteekend. Zonder een ljjstje er van te houden zou men spoedig in de war geraken en gevaar loopen aan te landen aan den huiseljjken disch van eene familie, die morgen gasten wacht, of wel door den huisknecht te worden beduid, dat men zich vergist. Vooral is boekhouding van de invitatie's noodig, omdat men er soms aan twee op eenen avond gevolg heeft te geven. Dit gaat hier heel gemakkelyk, omdat men, te zeven uur aan tafel gaande, in den regel te negen uur weer kan vertrekken en dus nog eene soiree of bal kan bywonen. Hoe de heeren over het amusante van die diners oordeelen kan bljjken uit de opmer kingen, die men soms hoort als een diner eens wat langer duurt of men wat meer dan enkele minuten, nadat de gastvrouw van- tafel is opgestaan, by een bljjfthet heeft er dan veel van of de gasten inderdaad ten gerieve en ten genoege van den gastheer komenen toch ofschoon deze natuurljjk wel het tegendeel verzekert in eenige gebruikelyke beleefdheids formules geeft men een diner ten einde anderen een genoegen te doen of een beleefd heid te bewyzen. Dit echjjnen de dageljjks uitgaande heeren echter niet meer in te zien al zeggen ook zy het tegendeel tot de gast vrouw zij noemen het onder elkaar kortweg indiscreet als de rjjtuigen wat later dan ge woonlijk zjjn terugbesteld. Nu, het is hun te vergeven, dat de heeren naar mate het seizoen vordert steeds meer genoeg krjjgen van derlyke diners en van al die receptie's en partyen. En toch beginnen zy eiken winter dat leventje weer opnieuw. By de ontvangende familie's wordt weer eene visite gemaakt of wel een kaartje gepousseerd, wat eigenlijk niets anders beteekent, dan dat men zich weer beschikbaar stelt om genoodigd te worden. De dames, vooral jonge meisjes, die dit leventje nog niet zooveel jaren hebben mede gemaakt, vinden over het algemeen meer ver maak in dat uitgaande eentonigheid en de kleurloosheid ervan zyn nog niet tot haar zoo doorgedrongen. Maar haar is het in den regel op het eind van het seizoen aan te zien, dat zy een campagne achter den rug hebben. Die eentonigheid wordt slechts eens een en kele maal afgebroken, als er ergens eens wat ongewoons bjjkomt, zooals byv. dezer dagen de verschijning van de koningin-regentes op een bal by hare grootmeesteres en by den opper-kamerhe'r van de koningin. Dat was weer eens wat nieuws sedert jaren kwam het niet voor dat onze vorsten of vorstinnen by Uit het Engelsch, VAN HEZEKIAH BUTTERWORTH. »Ja," zoo vervolgde de kapitein; «en dat maakte een einde aan de ver volging. Het maak de menschen liefderjjk om beschuldigd te worden van dezelfde dingen, die zy in anderen veroordeelen. Maar lady Phips heeft altijd iedereen beklaagd die van tooverjj beschuldigd werd, lady Merriweather. Gelooft gy aan spoken Er zyn toch geen •poken in die klok, niet waar, lady Merri weather Zy antwoordde niet; maar zag zeer bleek. »Foei 1" zei de kapitein, »wjj zyn net twee dwazen neem my niet kwalijk! maar het heeft er waarlyk veel van. Laat ons verstandig praten. Er kan geen levend oog door een sleutelgat kjjken, of door het oog van een klok, of door het oog van een •ohüderjj, zonder dat er een lichaam by is. In er kan geen liohaam in die kast zitten. Dat is nu immers verstandig. Welnu danl" De kapitein stond gejaagd op, legde de handen op den rug en ging by den haard staan. Boven den schoorsteen hing een gedrukt perkament in een groote ljjst. Hij keek er naar en las langzaam, op luiden toon, alsof hg niets gaf om de zonderlingheden van de klok: «Bjj deze plaats is begraven sir Wil liam Phips, ridder" dat wil zeggen by de kerk van St. Mary, Woodworth, Londen. Dit is een eopie van het opschrift op bet graf van een hunner onderdanen te gast gingen. Het afleggen van den rouw vergunde nu weer zoo iets. By al die particuliere partyen komen dan nog de uitgangen naar opera's die alleen dienen om een uurtje zoek te brengen, waar mede men anders geen raad weet naar concerten enz. Onder de concerten zullen we dezer dagen ook een merkwaardigheid beleven. Den 15en wordt er een gegeven, waar een baron zal dirigeeren en een graaf als solist- zanger zal optreden. Die heeren zullen dan heusch als echte artisten voor het publiek, dat entrée betaalt, hunne gaven ten beste geven. Maar natuurlyk zy steken de recette niet in den zakhet is een concert voor een lief dadig doel. Nu, het is geen slecht gekozen middel om geld te makenalleen staat de keuze van het gebouw aan een druk bezoek misschien wel wat in den weg. De gang of rit naar het meer dan halfweg Scheveningen gelegen Parkhotel is, vooral by deze tempera tuur en langs de gladde met Bneeuw bedekte wegen, nu juist niet aanlokkend. Waarschjjn- lyk zal ook de Koningin-regentes dat concert bezoeken. Ook Hare Majesteiten zyn tegenwoordig druk aan het uitgaan en zeker ook niet altjjd tot eigen genoegen. Met name muziek moet niet de kunst zyn, die koningin Emma het hoogst waardeert. Des te meer is het op prjja te stellen, dat zy toch menig concert en opera bjjwoont. Het publiek wil dit nu eenmaal gaarne, en voor de ondernemers is het onge twijfeld veel waard. Het is dan ook niet te loochenen, dat het op ons volk een goeden indruk maakt als de koninginnen zich te midden daarvan bewegen, hetzy by een pu blieke vermakelijkheid, hetzy byv. op het ys, zooals de jonge koningin deze week veel deed. Zjj beperkt zich nu niet meer tot eigen terrein, doch rjjdt schaatsen langs openbare vaarten, waar iedereen zich aan hetzelfde vermaak wyden kan. En dan maakt de regentes eene wandeling langs een evenwydig loopenden weg, zooals dezer dagen van Leidschen dam naar Voorburg. De regentes was tot dusver nog niet veel te voet op weg gezien; moge zy dat meer doen; het zal haar nog grooter populariteit bezorgen! Al is ons volk over het algemeen gelukkig niet vol ziekelyke ver eering voor onze vorstinnen, het voelt zicli altyd goed, wanneer de koninginnen zich onder de bevolking mengen, het voelt daardoor zyn vertrouwen versterken, waar het ziet, dat HH. MM. het volk vertrouwen. Van ziekelyke gevoelens ten aanzien van vorsten en andere staatshoofden spreekt wel het berichtje in alle bladen, dat iemand zoo gelukkig is een door president Faure getee- kende quitantie te bezitten. Terecht staken dezelfde bladen met den man en zyn bezit den draaê, maar het daartoe gebezigde middel stelt die bladen er aan bloot weder met hen een loopje te nemen. By wyze van aardigheid en als nog sterker stukje voegden zy aan het bericht over die quitantie de mededeeling toe, dat er eens, nog niet zoo heel lang geleden, een quitantie was gevonden, ge teekend door Adam wegens huur van het Parad jjs. Iedereen heeft er om gelachen ik ook, maar heeft iemand er wel aangedacht, dat in Adam's, tijd toch een zonderlinge regeling van huur en verhuur schynt bestaan te hebben Zy schynt te hebben medegebracht, dat de huur der zich zelf quitantie gaf, iets wat nu toch in den regel de verhuurder aan den huurder doet als deze ten minste betaalt, wat tegen woordig niet altyd gebeurt! Nadat het kamerlid mr. Hesselink van Such- telen de bespreking der zaak had ingeleid, heeft de afdeeling Oude lJsel der Geldersch Overijsélsche Maatschappij van Landbouw met algemeene (250) stemmen besloten aan de Tweede kamer het verzoek te richten zich niet te vereenigen met de motie-Dobbelman ten gunste van graanrechten. By kon. besluit is de kap. A. Bogaert, van het 5eiegt.inf., op zyn aanvraag op pensioen gesteld ad f2160 'sjaarsen Sir William «die in het jaar 1687 las hjj verder «Gjj ziet nu niets vreemds meer aan de klok, niet waar?" vroeg hy zenuwachtig als tusschen twee haakjes stusschen de rotsen by de banken van Bahama, ten noorden van Hispanola, een Spaansch zilverschip ontdekte, dat veertig jaar onder water had gelegen, en waaruit hy goud en zilver haalde ter waarde van 300,000 pond sterling «Lieve hemel wat was dat voor een ge luid! Ziet gy nu niets? »en met trouw, geljjk aan zyn heele gedrag, bracht by alles naar Londen", Eerljjk niet waar «voor welken dienst by door Jacobus II tot ridder geslagen werd Hg was een echte zoon van Gideon. «Zyn weduwe liet dit gedenk- teeken oprichten". Lady Merriweather." Er volgde een diepe stilte. «Lady Merriweather wist gy dat Lady Phips hertrouwd was «Neen, kapitein." «Ja, zy trouwde met Peter Sargeant» den eigenaar van het Provinciehuis. «Lady Merriweather «Wat is er kapitein «Zy was driemaal getrouwd geweest! Want zy was een weduwe toen zjj sir Phips trouwde. En gy, lady Merriweather, zjjt nog in het geheel niet getrouwd geweest". De stilte die volgde werd alleen verbroken door het tikken van de klok. «En gy leeft hier heel alleen, temidden van de geesten van doode zeelieden, toover- klokken en katten en in de kamers van lie den,die tooverheksen vervolgden, daarenboven!" Hy schoof zyn stoel dichter by den haren. «Lady Merriweather laat ons het portret van lady Phips bekjjken". is benoemd, voor den tyd van vyf jaren, ge rekend van 20 December 1894, by het pers. van den geneesk. dienst der landmacht, tot res.-officier van gezondheid 2de kl. de heerB. Oosterhuis, arts. Yan den Gouverneur-Generaal van Neder- landach-Indië is den Ssten Februari het navol gend telegram ontvangen «Het stoomschip der gouvernementsmarine Zeeduif strandde bezuiden Halmaheira; be manning gered afbrengen wordt beproefd." X-i©tt©ren ©n Kunst* Door de firma W. P. van Stockum en Zoon te 's Gravenhage zal 28 Februari en vol gende dagen een verzameling oude prentkunst worden verkocht, waaronder Nederlandsohe en Fransche etsen en gravures der 17 e en 18e eeuw, Nederlandsche stadsgezichten in vroegere eeuwen, waarbjj 1200 afbeeldingen en prenten van 's Gravenhage, Scheveningen en omstreken, en een gebonden exemplaar van Le Musée Frangais et Le Musée Royal. Deze verzame ling zal van 20—27 Febr. in Pulchri Studio te zien zyn. Door mevr. de weduwe W illet—Holthui- zen, eenigen tyd geleden t.9 Amsterdam over leden, is by. uitersten wil haar huis op de Heeregracht aldaar met de kostbare verzame ling oudheden en prachtwerken en een som van 200,000 nagelaten aan de gemeente Am sterdam, voor een Museum-Willet. Joachim heeft te Amsterdam al zjjn vroeger succes behaald (hy speelde o. a. het concert van Beethoven) en zal daar ook op een quartet- avond medewerken. ONDERWIJS. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is het aanvullingsexamen in de wiskunde, art 86 der wet op het hooger onderwijs, met goed gevolg afgelegd door den heer K. J. de Jong ge boren te Middelburg. Thans is besloten tot het.stichten eener Vereeniging voor Chnstelijke normaallessen, gevestigd te Middelburg, waarvan de statuten reeds ter koninklyke goedkeuring zyn opge zonden. Verschillende Berichten. H. M. de Koningin-Regentes schonk f100 aan de Vereeniging van Weesvaders voor haar weeshuizen te Maarsen en te Dieren en heeft f 1200 ter beschikking gesteld van den com missaris van politie waterschout te Scheve ningen, om daaruit zeemans- en andere gezin nen, waarvan de kostwinners, door de schade aan de schepen in den nacht van 22/23 Dec. 1894, thans tydelyk buiten verdiensten zyn, te ondersteunen waar dit bljjkt noodig te zyn, en f 2800 om de schade te doen herstellen, die eenige daarbjj aangeduide personen aan hun eigendommen leden. Onze jeugdige koningin maakte Vrydag vergezeld van haar sur-intendant en eenige andere dames en heeren der hofhouding, weer een tochtje op schaatsen, thans uitgaande van Rjjswjjk in de richting vaa Leiderdorp. Het beBtuur van den Bond van christe lijke zangvereenigingen in Nederland besloot dat in 1895 geen zangersfeest van wege den Bond zal worden gehouden. Volgens een bericht in het Hbld sluit de balans der Pester Vaterlündischer Spar- kassen met een netto winst van fl. 2,002,467. Het dividend zal waarschynljjk, evenals het vorige jaar fl. 410, dus 40 pet., per aandeel bedragen. Wjj verwjjzen naar de in dit nommer voor komende annonce. By gelegenheid van een wedstryd op schaatsen, ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der ysvereeniging Thialf, was geheel Heerenveen's avonds geïllumineerd; aan som mige woningen was een keurige verlichting aangebracht. De Dracht, de schoonste en voor naamste straat, baadde in een zee van licht. Voor een der huizen op de Heideburen stond een ysbeer op een voetstuk, sierlyk van sneeuw vervaardigd, welke door duizenden werd be wonderd. Des avonds stond hy geheel verlicht, hetgeen een prachtig gezicht opleverde. Maar Mylady zat als versteend, met starende oogen. Langzaam hief zy hare blanken hand, schitterende van juweelen, op en zei«Kapi tein TuttleKjjk daar Doodsche Btilte, tot dat zy eindelyk fluis terde «Nu is het weg Zy zitten weer doodstil onder de betoove ring van het verleden. Er is iets grafachtigs in oude huizen, waar de kamers, de schil deryen, de meubels, de inrichting en schik king van alles, de gedachten uitdrukken van een uitgestorven geslacht. De geest van het verleden waart rond in die vertrekken de bewoners der graven leven nog voort in hunne oude gedachten, plannen en droomen. Een nachtreiger streek in het maanlicht over het oude huis en stiet in het voorbygaan een woesten, droeven kreet uit. Op den Heuvel huilde een hond en men hoorde een paar half dronken matrozen zingende terug waggelen naar de schepen bjj de battery. «Ik voel my eenzamer dan ooit in mjjn leven," zei de kapitein toen die geluiden op hielden «het is een akelige wereld." «Kapitein Tuttle, kyk daar eensgilde Mylady. «Tut, Tut!" Maar hy stoof op en deed een stap naar voren. «Sta mjj by kapiteinhet is een akelige wereld." De kapitein boog zich over haar stoel en stond als versteend, met open mond, een schee ven pruik, en sidderende armen. In de oog holten in het gelaat van den Tyd, boven in de klok, verschenen twee oogen, die gloei den als kolenvuur. »D... d... d ie... k... klok is... be... hekst?" stamelde hy. «Ik heb altyd Het is gebleken dat de effecten, te Rot. terdam door een paar jongens gestolen en waarmede zy een heelen avond in een kistje hebben rondgewandeld zonder te weten wat zjj met zich voerden, een waarde vertegen woordigen van f 35.000, dus f 15.000 meer dan aanvankelyk werd gemeld. Moerman, de jongste, die in het bezit van het kistje met de papieren werd gevonden, heeft reeds voor den commissaris van politie een volledige be kentenis afgelegd. Hjj en zyn kameraden hebben zich met een valschen sleutel toegang tot de woning van den architect Oosthoek verschaft en het kistje meegenomen, zonder te weten wat het inhield. De twee anderen ontkennen nog en geven voor niet te weten, hoe Moerman aan het kistje is gekomen. Toen zjj hem Zondag avond ont moetten, had hy het reeds bjj zich en vertelde hun, dat hjj het in de Erasmusstraat gevonden had. Niettemin zyn alle drie ter beschikking der justitie gesteld en naar de cellulaire ge vangenis overgebracht. In een zeer schamele legerstede is te Scheveningen op een zolder onder de pannen een bejaard man, die in zeer behoeftige om standigheden verkeerde, dood gevonden. Te Ried, in Friesland is een man van een slootkant op 't ys gevallen. Bewusteloos werd bjj opgenomen, terwjjl later zoowel denk- als spraakvermogen belemmerd bleken. Door de geneeskundigen zyn zware, inwendige kneu zingen geconstateerd, vooral aan het hoofd, zoodat weinig kans bestaat op herstel. Te Andjjk is een kind in een bjjt gevallen en verdronken. Een strooper te Tilburg, die Woensdag avond na tien uren zjjne woning verliet om te jagen, werd Donderdag morgen niet ver van zjjne woning doodgevroren ge vonden. Te Weert-Meerssen is een werk man in de papierfabriek in eene kuip met sparto-grasstof gevallen en gestikt. Don derdag avond namen te Deventer twee dienst boden een theestoof met briquetten zonder voorkennis van hare meesteres mede naar haar slaapkamer. De heer des huizes vond Vrydag morgen beiden in bewusteloozen toestand, Bjj de eerste opvoering van Sardou's Gismonda in den stadsschouwburg te Amster dam, waarbjj de pracht van costumes oogver blindend moet zyn, was mevrouw Brondgeest- Bouwmeester zoo zeer in haar rol, dat zjj den heer C. van Schoonhoven, den verrader, met den bjjl verkeerd en op het hoofd sloeg. De heer C. van Schoonhoven ontving eene lichte bloedende wonde aan het hoofd. Over het ys op de Schelde voor en boven Antwerpen deelt het Hbld. van Antw. het volgende mede Geheel die 500 meters breede vlakte, waarover zich aan de bocht nabjj Austruweel de gevaar- ljjke Palingplaat tot op een derde der stroom- breedte uitstrekt, was gisteren uren en uren lang met ééne enkele ysschol overdekt, te midden waarvan eenige stoomers lagen te stoken, te dampen om met hunnen scherpen, stalen boeg de jjsvlakte door te breken. De groota jjsbank, die zich Donderdag vóór de stad had vastgezet en in den namiddag losraakte, of ten minBte op de hoogte van het PalingBhuis afbrak, is stroomopwaarts gedre ven en niet teruggekomen. De Rupel ligt op verscheidene plaatsen toe- gevroren, zoodat men van den eenen oever tot den anderen over het ys kan gaan. Aan het Tolhuis ligt de rivier dicht tot aan het Wiel (samenloop van Rupel en Schelde.) Van Boom tot Terhagen ligt geheel de Rupel dicht. Donderdagnacht kwam te Antwerpen aan de Loglevendie reeds 's morgens voor Vlis- singen was. De stoomboot Akassa, die Vrydag morgen naar Liverpool was vertrokken, is wegens den ysgang te Antwerpen teruggekeerd en in het dok gebracht. 's Middags te 3 aar zaten zes tooomschepen jn het ys te Austruweel vast, nameljjk de Engelsche stoombooten Tenedos en Peterbo rough, nog twee andere Engelsche booteD, de Duitsche boot Olivia, die Donderdag reeds vruchteloo» beproefde de jjsbank door te bre gezegd dat er tooverheksen waren en de menschen moeten den ouden Cotton Mather niet uitlachen. Tooverheksen zyn vurige kolen uit de hel dat zyn zjj Daar sloeg een zonneblind van een naburig huis dicht dat geluid was by na welkom in die griezelige stilte. Men zag de maan boven een der luiken uitkomen en de wolken langs de maan jagen. «Lady Merriweather «Kapitein Tuttle." «Vindt gy niet dat ik heel dapper ben) dat ik hier zoo sta om u, een eenzame vrouw, te beschermen, terwjjl de oogen der onzichtbare wereld my door en door bezien Het is weg." «Kapitein Tuttle, ga naar de klok toe, kyk in die oogholten en zeg my wat gy ziet." «Ik durf leg uw hand op myn schou der, zacht en vast en volg my. Ik heb in den mond van het kanon gekeken, maar myn ziel kwam nooit het beven zoo nabjj als nu." «Hebt gy dan iets op uw geweten?'' «Neen, mylady. Alleen dat maar dat is niets. Ik zal my bekeeren." Hjj deed een stap. Zjj volgde hem. «De geheimen des levens," zei bjj wjjs- geerig «de geheimen des levens de levens geheimen zyn dikwjjls de vrucht van verborgen zonden en misdaden, 's levensgeheimen?" Hjj scheen te ylen. «Wjj zyn twee dwazenriep hjj eensklaps moedig uit. «Iets wat over tien jaar van weinig beteekenis zal zyn, beteekent nu ook niet veelmaar voorzichtigheid past te allen tjjde." Deze uiting van vage wijsbegeerte stelde hem in de gelegenheid om heel voorzichtig, langzaam, op een zeer waardige krijgshaftige manier achteruit te treden, al» inspecteerde ken en moest terugkeeren, en de James J. Dickson. In België' zyn verscheidene personen in hun bed of op het veld doodgevroren. Wat wjj over de koude in andere landen, byv. Engeland en Amerika, vernemen, kan ons slechts dankbaar stemmen. Donderdagnacht daalde in Midden-Engeland de thermometer tot op 12° Fahrenheit onder nul. De Theems ligt by Gravesend dicht. Ettelyke menschen zyn doodgevroren. Tengevolge van de strenge koude, welke in N.-Amerika heerscht, zyn alle scholen in Nebraska gesloten. In Texas kwamen duizenden stuks vee om. Uit waarnemingen van deze week maakt de weerkundige van de Fosa. Ztg op, dat dooiweder in aantocht is. Dinsdagavond ver toonden zich in de bovenlucht dunne op schaapjeswolken geljjkende wolken, die uit het Z.-Westen kwamen. Tevens daalde de barometer. Daaruit leidt hy af, dat een lucht stroom uit het westen allengs uit de boven lucht lager zal dalen en de temperatuur zal stjjgen. Als die westelyke strooming twee dagen aanhoudt, krygen de warmere zeewinden de overhand. Uit den voortdurend helderen hemel maakt hy op, dat de hoogere lucht lagen reeds nu naar verhouding warmer zyn de koudere lucht daaronder veroorzaakt nu en dan het vormen van wolken. Vermoedelyk zal de strenge vorst nog twee of drie dagen aan houden en dan is een hoogere temperatuur met dooi te verwachten. Naar de Antwerpsche Chroniqut ver neemt heeft de procureur-generaal een onder zoek bevolen hoe de brief, die door mad. Joniaux aan VEtoile beige gezonden is, aan zyn adres is bezorgd. Indien het een bediende of ambtenaar van de gevangenis is, zal hy worden ontslagen. Mad. Joniaux had misschien te Antwerpen kunnen bljjven, of naar Namen overgebracht wordenmaar na de publicatie van dien brief, schynt het zeker dat zjj naar Brugge zal worden gevoerd, zoodra het hof van cassatie over de voorziening uitspraak eal hebben gedaan en het besluit zal geteekend zyn, waardoor de doodstraf in dwangarbeid zal zyn veranderd. Alweer een schandaal in België. Te Brüisel houdt het publiek zich op dit oogen- blik bezig met een aanzienlijk bankroet, name ly k dat van eene dame G., gescheiden echt- genoote van een stadsambtenaar. Zjj zou de plaat gepoetst hebben, na eene hoeveelheid valsche wissels te hebben uitgegeven ten be drage van meer dan een half millioen. Het debat in de Fransche kamer over de teraardebestelling van maarschalk Canrob6rt zal vermoedelyk nog een duel na zich sleepen. Aan den afgevaardigde Hubbard heeft de zoon van den overledene, luitenant Canrobert, zyn getuigen gezonden, om hem rekenschap te vragen over wat hy in de kamer gezegd heeft. Luitenant Canrobert ziet in de woorden van Hubbard eene gelijkstelling van den maar schalk met Bazaine, en vindt ze dientengevolge beleedigend. Te Havre verkeert men in groote onge rustheid over den Transatlantischen stoomer la Gascogne, die den 3en of op zjjn laatst den 4en Febr. te New-York werd verwacht. Het schip had aan boord 35 passagiers eerste klasse en 158 tweede en derde klasse, plus eene aanzienljjke bemanning, minstens zooveel opvarenden dus als de Elbe. De familiën dei- opvarenden bestormen de bureelen der Com pagnie Transatl., waar men hoegenaamd geen nieuws kan meedeelen, doch in een nota aan de pers stelde de Compagnie het publiek ge rust, verklarende dat vertragingen meer voor komen. Volgens een later bericht meldde een telegram uit New-York, dat boven Fire Island, vermoedelyk van een in nood zjjnd schip, signalen waren gehoord van de stoom fluit men dacht van de Gascogne. Een sneeuwstorm maakte het verkrygen van nader nieuws onmogelyk. Een vermoeiende taak heeft zeker de tooneelspeelster Berthy Cerny, die in den Porte Saint-Martin-schouwburg te Parys de hoofdrol in het drama Le Collier de la Reine bjj een verschansing van twijfelachtige sterkte. «Lady Merriweather, toen ik aan myn land, myn hoofd en mjjne handen en mjjne hielen gaf neen, neen, tut, tut, ik liet nooit mjjne hielen zien. Ik bedoelde myn zwaard, myn hoofd, mjjne handen en myn zwaard aan myn land wat zei ik ook weer? Ik heb nooit een schot in de hielen gehad. Nee», ik heb nooit myn rug naar het gevaar gekeerd ik bedoel geheimen en vreeselyke raadselen mjjne gedachten dwa len af. Laat ons voorziohtig voorwaarts gaan. Gy weet Salomo zeide Hjj bleef steken hjj scheen geheel in d* war. «Ik wilde dat Hjj aarzelde weer. Lady Merriweather, die ook zeer zenuwachtig was, fluisterde«Wat wildet gjj «Dat er een aardbeving kwam." «O kapitein, laat ons voortgaan. Wees een Gideon. Denk aan Louisburg Zy legde haar band op zyn schouder. «Ik wenschte dat Adonias Pettibone hier ware, die deinsde nooit terug voor de batte ry en te Louisburg. Hjj stond altyd pal. Ik zal de tang krjjgen, neem gjj dan den schop. Men kan nooit weten wat er gebeurt". Hy haalde pook en schop en ging zachtjes voor uit, de oogen strak op de klok gerioht. «Nu zie ik de oogen in het gelaat kyk, zjj zyn levend". Mylady keek over zyn sohouder. «Het is 'bjjna middernaoht, de klok zal zoo slaan. Wat denkt gjj dat er dan ge beuren zal? Men zegt dat al het vee knielt om twaalf uur in den Kerstnacht en al het water in wjjn veranderten de dooden de dooden komen op dat uur op Allerheiligen uit

Middelburgsche Courant | 1895 | | pagina 5