LAATSTE BERICHTE! BUITENLAND ïerttota et antifan schep. Algemeen Overzicht. JESeknopte Mededeelingen HANDELSBERICHTEN. OraanmarKien «uk. PRIJZEN TAN EFFECTEN. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland' rail een gesloopte brug te stelen. Deze brug was 90 M. lang. Dezer dagen is een gedeelte van den ondergrondschen spoorweg, dien men in Mon treal bezig was aan te leggen, ingestort. Een en twintig ljjken van werklieden zjjn reeds uitgegraven en men vreest dat zes anderen, die bg de afzending van het bericht nog ver mist werden, eveneens zjjn omgekomen. Hans weert. Heden geraakte hetNeder- landsch ijzeren rynschip Libertatus Priemitae, Bchipper J. Gelejjns, beladen met granen en van Antwerpen naar Pruisen bestemd, bp het binnenkomen der buitenhaven op den Steenen berm omhoog. Het vaartuig werd door de sleepboot Westerschelde afgesleept. Het roer van genoemd rynschip is gebroken. 's Gravenliage. Tweede kamer. In de heden gehouden zitting is bepaald dat mor- genhet afdeelings-onderzoek over verschillende onderwerpen, waaronder dat tot wjjziging der wet op de bevordering der officieren en dat tot wijziging der militiewet zal plaats hebben. Donderdag wordt eene openbare vergadering gehouden ter behandeling van eenige kleinere ontwerpen en daarna is, doch op zjjn vroegBt Vrij dag, de Indische begrooting aan de orde. Amsterdam, Het gerechtshof alhier be vestigde heden in hooger beroep het vonnis der rechtbank, waarvan het openbaar ministe rie in appèl kwam, en sprak Reens vrjj van de beschuldiging een ambtenaar bjj een executorialen verkoop te hebben belemmerd, Washington, Japan vroeg uitvoerige by zonderheden betreffende de aangeboden tus- schenkomst van president Cleveland in den Oosterschen oorlog. De minister van buiten land antwoordde breedvoerig. Waarschpniyk is meer dan éen belangstel lende in het weeshuis Prévost te Cempuis verrast geworden door den loop, dien het debat Zaterdag in de Fransche kamer over het ontslag van den directeur Robin heeft genomen. Welke conclusie moet men uit de beraadslaging en haar resultaat trekken? Gc- makkelpk valt het antwoord op deze vraag niet. Indien de mededeelingen, door den mi nister Leygues gedaan, en door den heer Ro bin naar het sehjjnt voor onwaar verklaard, blpken juist te zjjn, dan zou het ontslag van den directeur alleszins gewettigd zjjn, hoewel dan nog behoort rekening gehouden te worden met de andere verantwoordelijke personen, die met de strafbare feiten, gedu rende tien jaren bestaande, bekend waren, doch geen maatregelen daartegen namen. Van den anderen kant vraagt men zich ver baasd af, hoe was het mogeljjk dat alle enquêtes, in dien tjjd ingesteld, niet alleen het in Cem puis toegepast systeem van opvoeding hooge- Ijjk prezen maar ten overvloede geen lof ge noeg over hadden voor den directeur van het weeshuis Nog slechts weinige weken gele den brachten de meest ontwikkelde ambtena ren der prefectuur van de Seine hulde aan de toewjjding en het smetteloos gedrag van den directeur en wekten zjj de leerlingen op altjjd een dankbare herinnering aan hem te bewaren. Nog is het niet duideljjk, waarom de regee ring geweigerd heeft de bescheiden, die de beschuldigingen bevatten, tegen den heer Robin ingebracht, aan den algemeenen raad der Seine over te leggen, toen deze er om vroeg? Dat er nog veel duisters in deze zaak is, dat dringend opheldering vereischt, voordat men het anathema over den ontslagen directeur uitspreekt, is dunkt ons aan geen twjjfel on derhevig. Dit zal intusschen de clericalen niet ver hinderen het votum der kamer te exploiteeren het meer, waar de tempel verrjjst, dringen weer de schrille tonen der cithers, het schelle geschetter der trompetten en het gerinkel der cybolen tot ons door. By elke uitbarsting van deze vreemdsoortige muziek huivert Krappa en springt vooruit, gekweld door de vrees om iets van de plech tigheid te missen. Zy is reeds begonnen als wy aankomen. Het uitgeteerde ljjk van den Bramaan ligt in doeken gewikkeld op den hoogen stoep van den tempel, waarvan de treden afdalen tot aan het kalme water van het meer. Op eenigen afstand verheffen zich de eerste lagen van den brandstapel, waaromheen een aanzienlijke menigte Btaatj en die toeloop verbaast my, daar ik tydens myn reis door Benarès, aan de boorden van den Ganges gezien heb met welk een onverschilligheid de Hindoes een lyk- verbranding van bloedverwanten, vrienden of onbekenden bywonen. »0, dat komt," verzekert my Krappa, »dat hy, wiens gebalsemd lyk binnen eenige oogen- blikken zal opgaan in een witten rook, die naar den blauwen hemel opstygt dat hy van zjjn prille jeugd afaan zjjn ziel heeft weten te onttrekken aan de verleidingen van Maya en, van de eene volmaaktheid tot de andere komende, door de innigheid zjjner over peinzingen, geheel opging in Brama, den oorsprong, het wezen en het einde van alles." Daarom stroomden er, al was hy slechts niet alleen tegen het weeshuis van Cempuis, maar tegen het leeken onderwys in het alge meen. Wjj kennen deze handgreepen van naby Toch vindt men, ook by nauwgezette lezing van de discussiën over de zaak-Cempuis in de Fransche kamer, niets, dat het verderfelijke aantoont van het systeem van gelyktydige op voeding der beide geslachten, waartegen de bestryders van de weesinrichting vooral agee- ren. Trouwens het systeem heeft elders vol doende bewezen levenskracht te bezitten. Op de directie van den heer Robin, vooral wat zyn personeel betreft, moge iets, misschien veel aan te merken zyn geweest, zyn systeem van opvoeding bleef onzereot. Zelfs met het geweldigst klappen met hun lessenaren en hun meest oorverdoovend ge schreeuw, teneinde de verdedigers van den ontslagen directeur niet aan het woord te laten komen, heeft het centrum dit niet te niet kunnen doen. Wat de ware oorzaken zyn van het storm- loopen der meerderheid tegen het weeshuiB van Cempuis, onder het gejuich hunner clericale vrienden, dat men ze te zoeken heeft in be weegredenen van politiek, gelyk de oppositie beweert, zoo geheel uit de lucht gegrepen schynt deze beschuldiging niet. Dat ook de aangekondigde ministerieele crisis nog altjjd op zich wachten laat en het ministerie, in plaats van nederlagen, triomf op triomf in de kamer behaalt, is een verschyn- sel, dat de aandacht verdient. Men zoekt daarvoor zelfs een verklaring in de buiten- landsche politiek! Misschien zou in Rusland een ministerieele crisis in Frankryk een minder goeden indruk maken, daar het oogen'olik, waarop Frankryk alle perken te buiten gaat in zyn rouw ver toon om Rusland van zyn vriendschap te overtui gen, slecht gekozen is om den vurig gewensch- ten bondgenoot er aan te herinneren, dat de regeeringen in de republiek aan een groot gebrek aan stabiliteit lyden. Op het groote politieke veld is the topic of the day het bericht, dat president Cleveland zich bereid heeft verklaard als arbiter op te treden in den oorlog in het Verre Oosten, mits Japan zich aansluit by het verzoek van China. Tot dusver was nog geen antwoord van Japan ontvangen. Indien het werkelyk komt tot een inter ventie der Vereenigde Staten, zoo zou vermoe delijk het allerminst hiermede ingenomen zyn Engeland, daar men verwacht dat de door Amerika te stellen vredesvoorwaarden iets anders zullen luiden, dan die men te Londen wenscht. Het is toch merkwaardig, welke gevoelens van zelfverloochening de Engelsche pers in deze aan den dag legt ter wille van zyn goeden handelsvriend, den Chinees. De Stan dard, die hoopt dat Japan rekening zal houden met de desiderata der groote mogendheden, gaat zelfs zoover te beweren dat Japan, nu het zyn militaire superioriteit heeft bewezen, voldoening moet vinden in deze overtuiging en met deze en een flinke oorlogsschatting moet tevreden zyn. Of John Buil, als hy zelve overwinnaar is, ook zulke grootmoedigheid aan den dag legt en het met moreele voordeelen voor lief neemt? Overigens toont nog niets aan, dat de andere Europeesche mogendheden dergelyke zelfver loochenende daden van het zegevierend Japan verlangen. Maar hoe de oplossing zal uitvallen, als eenmaal de oorlog is geëindigd, dat blyft een raadsel. Korea, waarom de oorlog door Japan is begonnen, blyft de moeilijkheid. Wat de berichten van het oorlogsterrein zelve betreffen, zoo is opnieuw melding ge maakt van de verovering van Port Arthur door de Japanners. Yeel tegenstand moet niet zyn geleverd. Toen de Japanners na het bombardement een aanval deden legden de Chineezen hun wa penen neer en gaven zich over. In 't algemeen moeten de Chineezen in de laatste slagen geheel het hoofd hebben ver loren. Aan tegenstand tegen de zegevierend voorwaarts rukkende Japanners schynen zy niet meer te denken, de eene plaats na de andere in de handen der vyanden latend. Te Pekin heerscht de grootste moedeloos heid. De keizer is ziek en de Tsungli-Yamen roept telkens de vreemde gezanten te zamen om de tusschenkomst der mogendheden te vragen priester van een nederigen tempel, in een afgelegen dorp, duizenden coudras hierheen om zyn bleek gelaat en doorzichtige handen te beschouwen; van het heilige Béaarès kwa men er Bramanen om hun geloof te sterken en van hem te leeren de zinnen te overwin nen, niet meer te spreken of te ademen, de gedachte en den wil te dooden en zich vrjj te maken in Brama. Uit de verst afgelegen steden kwamen Ksétryas, die den roem van hun geslacht voor hem deden buigen en hem de voeten kusten. Gedurende meer dan dertig jaren had zyn geest, door zyn doorzichtig lichaam, de muren van dezen onder palmen begraven tempel verlicht. Op de plekken, waar hy placht te knielen, van den morgen tot den middag, tot den avond, is de steen uitgehold, met kuiltjes, waarin het regenwater blyft staan, dat gretig opgedronken wordt door roodbruine bosch duiven en blauwe papegaaien. Op het einde van zyn leven lagen zyne oogen zóo diep, dat men de appels byna niet meer zag, en zyn huid had de kleur van dorre bladeren wanneer hy nederknielde hoorde men zyne gewrichten kraken en zyn baard viel over den grond als wit mos. Thans leken zyne ledematen in de Windselen zoo nietig, dat de vlam van éen takje voldoende zou zyn om ze te verteren. Toen hg 4en laatsten adem uitgeblazen had Het hof maakt zich gereed Pekin te verla ten en evenzoo doen de buitenlandsche ver tegenwoordigers. Tot overmaat van ramp meldt men, dat elk oogenblik een breuk tusschen Frankryk en China zou kunnen verwacht worden. Waarom wordt niet bericht. Aan de Fransche regeering wordt het voornemen toegeschreven, dat zy 65 millioen francs en 15.000 manschappen zal vragen voor Madagascar. De meerderheid in de kamer is stellig gunstig voor deze aanvraag gestemd. In de Fransche Kamer hield de socialist Prudent-Dervillers Maandag een interpellatie over de heerschende werkloosheid en stelde verschillende maatregelen voor om daarin te voorzien, met name een wjjziging van het economische regeeringsstelsel. De minister-president verklaarde zich tegen de voorgestelde maatregelen, maar was er sterk vóór om hulp te verleenen door arbeid te verschaffen. Hy keurde werkstakingen af, evenals het vaststellen van een normalen arbeidsdag, en zeide dat het kapitaal zich verbergt voor de bedreigingen der socialisten. Een motie, waarin de verklaring der regee ring werd goedgekeurd, werd met 380 tegen 69 stemmen aangenomen. Een werkstaking van vrouwen. In de tabaksfabriek van Le Mans hebben de vrou wen sedert eenigen dagen het werk gestaakt wegens een geschil met den directeur over het opleggen van straffen. Indien de werkstaaksters zich niet vóór heden hadden onderworpen, zouden zy op bevel van den minister worden ontslagen. De vrouwen worden financieel gesteund door de arbeiders. In een schryven aan de Agence nationale deelt de heer Robin mede, dat hy het verslag der kamerzitting van Zaterdag 11. in het Journal officiel zal afwachten alvorens het grootste deel der valsche beschuldigingen van den minister Leygues te rectificeeren. Yoorloopig vergenoegt de heer Robin er zich mee omtrent het incident der onzedelyke han delingen, dat de stemming der kamer ten gunste van den minister deed overslaan, mede te deelen, dat de schuldige, Machu geheeten, hem door den maire van Beauvais was aanbevolen en benoemd werd tot onderwyzer door de prefectuur der Seine. Hy zond Machu, in overleg met zyn directen chef, den over leden heer Roux, aan diens wanhopende familie terug, omdat zij beiden oordeelden, dat het door Machu bedrevene ten nadeele van het weeshuis zou worden uitgelegd. Drie maanden later werd Machu aangegeven door een ont slagen onderwyzer, die zich aldus op Robin wilde wreken. Ten overvloede meldt de heer Robin dat. zyn handelwyze tegenover Machu werd goed gekeurd door den heer Poubelle, prefect der Seine, door den heer Bourgeois, secretaris generaal, met wien de heer Roux deze zaak regelde, en door den heer Buisson, die als lid der administratieve commissie van dit alles zeer goed op de hoogte was. By proclamatie van czaar Nicolaas wor den de godsdienst en de grondwettige rechten van het grootvorstendom Finland bekrachtigd, De rechten en privilegiën bljjven gehandhaafd overeenkomstig de wetten deB lands. De czaar zal voor die handhaving met kracht waken. Dóór het Russisch ministerie van bui tenlandsche zaken is aan de vertegenwoordigers van Rusland in het buitenland den 9en Novem ber een circulaire betreffende Rusland politiek verzonden. Daarin wordt verzekerd, dat keizer Nicolaas vast besloten is de voetstappen zyne vaders te drukken. De Keizer zal zyne krach ten wjjden aan het welzyn des lands en ner gens afwyken van de vreedzame, loyale, vas te politiek, welke zoo veel heeft bijgedragen tot de algemeene geruststelling. Rusland zal, den traditiën getrouw, de vriendschappelijke betrekkingen met alle mogendheden onder houden, en in achting voor recht en wettelyke orde den zekersten waarborg van rust der Staten zien. Men herinnert zich het besluit van het ministerie-Dupuy tot ontbinding van den socia- listischen gemeenteraad van Toulouse wegens vervalschingen der kiezersljjsten. Onder voorbehoud deelen wy mede, wat door de bladen omtrent een ingesteld onder zoek naar deze zaak wordt gemeld. De raads- wilden aanzienlyke Bramanen uit Bénares zyn ljjk naar de heilige stad medenemen om het aan den oever van den Ganges te verbran den, opdat zyn asch, medegevoerd door den stroom, de heiligheid van het water mocht verhoogen. Maar de Bramanen van het dorp en de priesters van den tempel verzetten zich hiertegen, zeggende dat de ziel van Savakati reeds was overgegaan in de bloemen van het meer, aan welks oever hy zoo lang gebeden had, en dat de plaats van hetgeen het vuur van zyn lichaam zou achterlaten was in dit helder groene water, te midden der witte lotusbloemen en gele nenupharen. Inderdaad was een minder edele gedachte hun dryfveer de asch van den beroemden Bramaan zou, als hy in dit kleine meer gestrooid werd, de rei nigende deugden dezer wateren heiligendit was de wjjding der wonderen aan zyne oevers en beloofde een toevloed van pelgrims, die voor altyd de welvaart van den tempel en het dorp verzekerde. En terwyl Krappa my dit alles met zyn schelle stem vertelde, dreunen ons de slagen der gong in de ooren, zoodat wy er byna doof van worden, en als de trillingen daarvan gonzend wegsterven, in het dichte geboomte, beginnende cithers weer met hun schril ge klaag, de trompetten schetteren, het koper schalt en de fluit klaagt nog altyd een eigenaardige muziek, nu eens vlug, huppelend, vermengd met opgewekte motieven, dan weer leden wisten elkander allerlei financieele voor deelen te verschaffen. Dat ging goed, totdat men de onvoorzichtigheid beging zekeren Mascaras, die by de manoeuvres had meege holpen, maar met wien de heeren ruzie kregen, te ontslaan. De man verklapte toen diverse zaken en een dagblad van Toulouse, le Sud- Ouest, had de vrijmoedigheid een en ander aan de groote klok te hangen. Na een gerechteljjk onderzoek kwam de rechter Chanson tot de overtuiging, dat de onthullingen van Mascaras juist waren en dat de prefect zelfs oogluikend al het gebeurde begunstigd had. Hjj concludeerde tot gerech telijke vervolging van een tiental ambtenaren, bovenal van den secretaris-generaal Condec. De onderzoekingskamer der rechtbank be paalde, dat nog een nadere enquête zou ge houden worden. De rechter Gouyet, die haar moeBt instellen, droeg 't onderzoek aan den commissaris van politie Boiscommun op. Dit was te zonderlinger, daar men wist dat Bois commun in nauwe betrekking tot Condec stond. Toen moet het ongelooflijke feit zich hebben voorgedaan, dat drie ondergeschikte politie ambtenaren ter beschikking van Condec zyn gesteld, zoodat deze in werkelijkheid de man was, die de contra-enquête leidde. Het gevolg van een en ander was, dat Condec en nog eenigen buiten vervolging gesteld zyn en slechts tegen zes anderen de aanklacht ge handhaafd is. Er moet bovendien nog schro melijk geknoeid zyn met het rapport der contra enquête, dat aan de rechtbank is overgelegd, het schjjnt dat daaronder een valsche hand- teekening voorkomt. De ergerlijkste geruch ten, ook ten aanzien der rechterlijke macht, doen de rondte. Was zjj dupe of medeplich tige, zoo wordt gevraagd. Er zyn ook schan delijke manoeuvres betreffende leveranties die aan de gemeente gedaan zyn, ontdekt, terwjjl voorts sommen uit de gemeentekas verdwenen zyn, waarvan geen rekening te vinden is. Zonderling klinkt tegenover dit alles het be weren, dat de regeering de zaak niet goed aandurft uit vrees voor schandaal. Waarom die vrees, als alles is, zooals men zegt Toch zeker niet uit medelijden van het ministerie Dupuy met de socialistische raadsleden 1 Binnenkort zal men omtrent dit alles wel iets meer hooren, want op 26 November zal voor het hof van Assises der Boven-Garonne de zaak der vervalschingen van de kiezers lijsten worden behandeld. Vliastngresi, 13 Nov. Binnengekomen, Maandag avond het Ned. ss. Bromo, gez. Boon, van den Botterd. Lloyd van Rotterdam, om alhier aan de maatschappij De Sch'ide de noodige herstellingen en voorzieningen te onder gaan. Het Ned. ss. Ariadne is uit het droge dok te Middelburg alhier teruggekeerd. In de haven is gekomen het Eng. ss. Jessie, van Antwerpen naar Cardiff, om kolen in te nemen. V er trokken het Belgisch avisovaartuig Ville d'Anvers, naar Ostende. Bljjkens by het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdekschip Koningin Wilhelmina der Nederlanden, onder bevel van den kapitein ter zee P. Zegers Yeeckens, den llden dezer te Colombo aan gekomen. Aan boord was alles wel. Vlissingen, 13 Nov. Boter 1.20 a 1.10. Eieren f 6.a f per 104 stuks. Goes, 6 Nov. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer ruimer. Alleen bruine boonen waren 50 cents lager; anders waren de prjjzen onveranderd. Boter f 1.04, 1-08 a f 1.06 per kilo; eieren f 4.80, f 5.60 a 5.20 per 104 stuks. Op de veemarkt (besten toondag) van heden waren aangevoerd 191 stuks groot en klein hoornvee en 8 schapen. Er was redelijk handel, doch de prjjs was eenigsints dalende, Biggen waren een honderdtal aangevoerd en goede f 5. a f 7.per stuk. De loopvar kens f 10.— a f 12. Hulst, 12 Nov. Ter graanmarkt van he den waren de prjjzen als volgtoude tarwe 7.25 a 7.50nieuwe dito f 6.65 a 6.85 per 100 kilo; rogge f 4.25 a f 4.35; gerst 6.75 langzaam, eentonig, klagend, maar altyd ge drongen door het eeuwige geruisch der palmen* De duiven, die op het dak van den tempel zitten, laten zich niet storen er zyn er die op den rand van den kroonlyst zitten en bedaard hunne veeren kirrend uitpluizen anderen fladderen om den brandstapel heen, dien de priesters aan den oever oprichten; goudkleurige eekhorens, apen, heel kleine ratjes steken hunne nieuwsgierige kopjes door het gebladerte en knippen met de oogjes, als de harde gong weerklinkt. Naarmate" de brandstapel zyn voltooiing nadert, wordt de menigte ongeduriger. Er zyn armoedigeonzindelijke Coudras on der, die van heel ver gekomen zynom zich te heiligenbleeke, dikke Bramanen. in neteldoek gehuld naakte Fakirs, met strakke trekken, mummies gelyk, wier dorre beenderen klappen in den morgenwind onder een geschubde huid, die door uitslag verwoest wordt. Al die menschen verdringen zich om het ljjk, dat uitgestrekt ligt op rozen, jasmynen en oleanders. Ieder wil iets van hem aanra ken, al is het slechts een vingertop, of de windselen die hem omsluiten schoone jonge vrouwen, met glanzige haren, steken hem hare zuigelingen toe en priesters met witte, onver stoorbare gezichten houden de wacht by deze vrome aanrakingen, Krappa komt niet tot bedaren; voordat ook hjj de tooaen van den a f 6.85 erwten f 8.25 a f 8.50paarden- boonen 7.a 7.25koolzaad f a f haver 6.25 a f 6.50aardappelen f 2.75 a 3.25; boter 0.95 a f 1.eieren f 5.40 a f 5.60 per 104 stuks. De aanvoer was klein en de vraag gering. Ter veemarkt waren aangevoerd 8 run deren, 37 biggen, paarden en schapen. Verkocht 3 runderen,24 biggen en schapen. Rotterdam, 12 Nov. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was in binnen- landsche granen de beweging als volgt Tarwe. Jarige-, waarvan de aanvoer sterk verminderd was, prjjshoudend te plaatsen. Per heet. 6 a f 7. Nieuwe- was iets ruimer ter markt en vond tot onveranderde prjjzen nemerswakke kwal. gaat evenwel traag van de hand. Per heet. f 3.75 a f 5.75 en per 100 kilo /"6 a/" 7.50. Rogge onveranderd. Per heet. /"3a4.30. Gerst. Winter- in de beste kwal. alsvoren, doch mindere moeieljjk te verkoopen. Per heet. f 2.50 a f 3.75 en per 100 kilo in de beste die voorkomt f 6. Zomer- alsvoren /2a f 3.75. Chevalier-, voornamelyk in mindere soort, 20 cents lager. Per heet. f 2.50 a f A. 50. Haver alsvoren. Per heet. f 1.50 a f 2.75, en per 100 kilo in de beste soort f 6. Witteboonen waren heden ruimer ter markt, doch vinden in wakke kwal. waaruit de aanvoer grootendeels bestaat, moeieljjk koopers. Per heet. 7 a 13.50. Bruineboonen onveranderd. Naar kwal. f 10 a f 14. Blauwe Erwten in de beste soort 25 en mindere 50 cents lager. Naar kwal. f 5.50 a f 9; voor extra puike kwal. is nog iets meer te bedingen. Kanariezaad traag alsvoren f 7 a f 9.75 en per 100 kilo in goede kwal./12.75. Aardappelen. Zeeuwsche jammen /3.50 a f 4, dito blauwe /"3a/ 3.20, champions f 2.75 a f 3, Zeeuwsche poters f 1.75. Zeeuwsche eieren f 5.50 a f 5.70, Overmaassche dito f 5.70 a 6, de lOOstuks. Zeeuwsche ajuin. Aanvoer ca. 5000 balen. Marktprijs voor groote f 0.50 en kleine f 0 30 per 50 kilo. Y1 a s. Op het land is er gedurende de vorige week nog weinig omgegaan. Heden werden ruim 14.000 steen aangeboden, welke voor 2/3 gedeelte tot onveranderde prjjzen koopers vonden. Over het geheel was de vraag iets beter dan de vorige weken. L jj n z a a d met beperkte vraag de puike soorten bljjven prjjshoudend, doch afwykende minder begeerd. In buitenlandsche granen was de handel vast. Tarwe per 2400 kiloDantziger Poolsche f 168. Rogge per 2100 kilo: Helena f 100, 102; nieuwe dito /"100; dito dito stoomende, ladende of binnen enkele dagen af te laden naar kwal. f 106 a f 110, nieuwe Dnieper 100, stoomende ladende N. Nicolajeff 101, Taganrog f 100, dito stoomend f 97 a 98. Gerst per 2000 kiloNicolajeff 85 61/62 kilo Azoff Zwarte Zee Nov. aflading 80 a f 81. Haver per 100 kiloPetersburger f 5.90 a f 6.80Libau f 5.35 a f 6.50. Mais per 2000 kilo: Odessa f 118 a/122; Cinquantin f 125 a 130. In publieke veiling zjjn verkocht ca. 48.000 kilo gezonde Groninger Haver f 4.85, f 4.90 en f 4.95 per 100 KG. contant met bjjberekening van 1 pet kosten, uit lichter alhier te ontvangen. Meel. Sedert jl. Maandag bleef de stem ming zeer vast niet alleen, maar ging er meer om op de verhoogde prjjzen. Heden ter markt verkeerde Meel in vaste stemming met matigen omzet. Rotterdam, 13 Nov. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd; 1100 run deren, 252 vette, 43 nuchtere kalveren, 1708 schapen, 569 varkens, 270 biggen. Runderen le qual. 68, 2e qual. 60, 3e qual. 54kalveren le qual. 90, 2e qual. 85, 3e qual. 75schapen le qual. 58, 2e qual. 50, 3e qual. varkens le qual. 38, 2e qual. 37, 3e qual. 36 ct. ItutslMalBg mm. Nov. Nov. NEDERLAND, pCt, Bsdng stukken 1* 18 Cart. N. W. Sob. Sl/i 1000 026/8 993/8 dito iito S 1000 10011/ig 1015/ig dito dito 81/» 1000 1017/s 1017/g dito Obl31/» 1000 10116/1. 1017/g HONG. dito voudl. 5 100 ITALIË In«.,8S/81 5 Lir. 100-100000 793/is OOSTENRIJK Obl. Mei-Nov5 tl. 1000 809/ig 803/8 dito Jan.-Jnli 6 1000 80 80 dito dito Goud 4 *00-1000 1007/M 1007/IS POLEN. Obl.8.'44 4 Z.R. B00 938/6 PORT. O. B. 53/84 S 100 dito met ticket S 945/g 846/g dito dito 1888/89 41/» SO 883/6 838/6 RUSLAND Cart. las. Be 8. '54 B Z.R. BOO 69 dito dito 9< m B 100-1000 dito dito Se B 100-1000 dito'80 gec. dito 4 125-635 953/6 SBH/u dito 1889 dito 4 R 1SB 955/g 955/g doode heeft aangeraakt, onder het mompelen van het manthra zyner voorouders. Ik nader op myn beurt het stoffeljjk overschot van den Bramaan. Het is thans geheel bedolven on der de groote roode, blauwe, en gele bloemen, welke de Coudras hem met handen vol toe werpen, daar zjj, om ze te plukken, slechts om zich heen behoeven te grjjpen. Er zyn er die nederknielende heel vroom het Jagatry opzeggen, 't welk het werkdadigste van alle lykzangen moet zyn»Laat ons aanbidden het verheven licht van Brama, den Schepper, van Vichnou den Behouder, van Siva den Verwoester, dat de dooden verlicht in de verre wereld der zielen." Er zyn er ook onder die, arm en minder op de hoogte der gezangen, hem poudja, een deeg gemaakt van sandelhars, rijstkorrels, komjjnbloemen en anjjs, aanbieden. (Slot volgt.) Datum. Plaats. Voorwerpen. Information, 14 Nov. Vlissingen, Huizen, Maret Tak. 15 ii Middelburg, Houtwaren, Kouion. 16 n Koudekerke, Huis enz., Slegt. 16 Camperland, Boomen, Roelof. 16 a Middelburg, Houtwaren, Verbuist, 16 Vlissingen, Afbraak, Hendrikse. 16 t Arnemuiden, Kompost, Gemeenteb, 21 Westkapelle, Huis enz., Loeff. 21 Biggekerke, Inspan, Huve»,

Middelburgsche Courant | 1894 | | pagina 3