ZITTING VAN DINSDAG 7 NOVEMBER 1893. 5 specteur van Het Nederlandsch Bundvee-stamboek, de daarvoor bestemde bedragen aan andere bekronings- waardige dieren worden toegewezenook kunnen veranderingen in de categorieën der uit te loven prij zen door de commissie van uitvoering worden gemaakt, b. v. door 3jarige of Engelsche stieren, daarin op te nemen. Art. 10. Door bijzondere personen, en door de afdeelingsbesturen der Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland, kunnen afzonderlijke prijzen ter Lbeschikking der commissie van uitvoering worden gesteld. Art. 11. Afdeelingsbesturen der Mij. toi bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland, dorpsvèreeni- gingen en andere corporaties, welke meerdere keurin gen mochten wenschen, zullen daarvoor minstens de hierboven genoemde prijzen beschikbaar moeten stel len, en bovendien als keuringskosten voor iedere te hóuden keuring een bedrag van minstens 10. Aanmeldingen daartoe dienen in den loop der maand Januari te geschieden. Art. 12. Jaarlijks zal door de commissie van uit voering een specifieke rekening der keuringskosten en een rapport der keuringen aan HH. Gedeputeerde staten van Zeeland ter goedkeuring worden aangeboden. Art. 13. Door den secretaris wordt, volgens een door dé commissie vastgesteld model, een register aan- gélegd en bijgehouden, waarin alle bijzonderheden, de keuringen betreffend, worden vermeld, alsmede de om schrijving der fokdieren. Art. 14. De bekroonde stieren moeten ingeschreven zijn of worden in het Nederlandsch Rundvee Stam boek. Art. 15. Door aanneming van een prijs neemt de eigenaar de verplichting op zich, den bekroonden stier tot 1 September van het loopende jaar ter dekking te houden, tegen een dekgeld, de som van 2.50 niet te boven gaande. Art. 16. De uitbetaling der prijzen geschiedt nadat de springlijsten, die gratis aan de eigenaars zullen verstrekt worden, behoorlijk ingevuld aan den secre taris zullen zijn teruggezonden. Art. 17. Het geldelijk beheer, uit dit reglement voort vloeiende, wordt gevoerd door den penningmeester der commissie van uitvoering. Dit concept-reglement is opgemaakt in de vergade ring van het bestuur der afdeeling Zeeland van Het Nederlandsch Bundvee-stamboek, gehouden te Goes, den 23 October 1893 en onderteekend K. J. A. G. COLLOT D'ESCURY, Voorz. E. VAN DEN BOSCH, Secretaris. De voorzitter zegt dat deze zaak nog niet rijp is voor behandeling. Het voorstel van Gedeputeerde staten wordt onmid- delijk behandeld en zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming aangenomen. c. om diligent verklaard te worden aangaande het adres van den gemeenteraad van Terseke,oiusoli- sidie en renteloos voorscliot voor vvegsver- jbeterïng, met een nadere mededeeling te dier zake. Het voorstel luidt In uwe vergadering van 4 Juli jl. werd tot onderzoek in onze handen gesteld het adres van den gemeente raad van Yerseke, waarin wordt verzocht, tot bestrijding der kosten van bestrating met keien van den weg van het dorp Yerseke naar het station KruiningenYerseke voor zoover die weg op het grondgebied van Yerseke ligt, uit de Provinciale fondsen een subsidie en een renteloos voorschot te verleenen, beide ten bedrage van een derde der kosten. Naar aanleiding van dat adres hebben wij aan Bijvoegsel van de middelburgscbe Courant van nondei burgemeester en wethouders van Kruiningen gevraagd, wat zal worden verricht tot verbetering van het gedeelte van den bovenbedoelden weg, dat in hunne gemeente is gelegen, terwijl wij burgemeester en wethouders van Yerseke hebben medegedeeld, dat de stukken behooren te worden overgelegd, omschreven in punt 9 van uw besluit van 10 November 1882 n°. 1,5, Frovinciaal blad n° 117. Van het gemeentebestuur van Kruiningen ontviDgen wij bericht, dat de raad besloten had hoogstens 1000 bij te dragen in de bekeiing vau den weg. Daar wij van burgemeester en wethouders van Yerseke tot dusver geen antwoord ontvingen, stellen wij u voor, ons te dezer zake diligent te verklaren. De voorzïtte* deelt mede dat de stukken te laat zijn ontvangen om deze zaak nog in deze vergadering in behandeling te brengen. Het voorstel van Gedeputeerde staten wordt dadelijk in behandeling gebracht en zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming aangenomen. d. betreffende het bouwen van een steiger bij Bors- sele, alsmede het verleenen van een renteloos voorschot voor wegsverbetering aan de gemeente Driewegen e. omtrent het verzoek van de vergadering van ingelanden van het calamiteuze waterschap Nieuw Bommenede, om vrijverklaring van dat waterschap; tot bet verleenen van een subsidie aan eene Nederlandsche Maatschappij voor den aanleg van een stoomtramweg van Brouwershaven naar Steeabergen. De heer Havers. Met betrekking tot dat voorstel, mijnheer de voorzitter, wensch ik aan de vergadering over te leggen een schriftelijke nota, houdende eenige bedenkingen tegen het subsidieeren van de stoomtram BrouwershavenSteenbergen met verzoek daarvan aan de afdeelingen mededeeling te willen doen. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten een afschrift van de nota van den heer Huvers aan de drie afdeelingen te doen toekomen. g. tot het verleenen van een renteloos voorschot voor. wegsverbetering aan de gemeente Biervliet; h. omtrent het onderzoek naar de mogelijkheid om in de provincie de tolheffing op de wegen af te schaffen; en voorste! tot afwijzing van een nader verzoek van F. Staal c. s., om de tolheffing op de wegen, in onder houd bij de provincie, af te schaffen. De beer Van Wacstierglte «ffanssens, Mijn heer de voorzitter. In de eerste plaats wensch ik, naar aanleiding vab het rapport van Gedeputeerde Staten, dit college daarvoor mijn dank te betuigen en in de tweede plaats ter dezer zake een vernieuwd voorstel te doen. Ik vind daartoe toch aanleiding niettegenstaande in het rapport: van Gedeputeerde staten wordt gezegd dat in eene vorige vergadering reeds het verzoek om afschaffing der tollen is afgewezen, wijl mijns inziens de stemming, toen. over deze zaak gehouden, niet eene zuivere stemming kan worden genoemd. Op het oogenblik toch dat gestemd werd over het voor stel van Gedeputeerde staten om bet verzoek van Staal c. s. af te wijzen was de vergadering reeds bekend met mijn voorstel om Gedeputeerde staten uit te noo- digen eeD nader onderzoek te willen instellen naar de mogelijkheid van afschaffing van alle tollen in de provincie. Daardoor moest per se in eene volgende vergadering de afschaffing der tollen wederom ter sprake komen, zoo als nu het geval is, en ook zonder dat een vernieuwd verzoek inkwam eene beslissing worden genomen. Ware dit niet het geval, dan zeker zou ik, omdat zoo kort geleden een beslissing was genomen, de vergadering met deze zaak niet lastig willen vallen. De stemming omtrent het beginsel was, zooals ge- ag 16 November 1893. 2

Middelburgsche Courant | 1893 | | pagina 9