4 ZITTING VAN DINSDAG 7 NOVEMBER 1893. Het voorstel luidt In uwe vergadering van 4 Juli dezes jaars werd door u, tot nader onderzoek, naar ous college geren- voyeerd het verzoekschrift van J. Mulder c. s.t ambte naren bij den provincialen waterstaat, om bij overigden, aan hunne weduwen en weezen pensioen te verleenen. Het valt niet te ontkennen, dat de adressanten in dit opzicht in een ongunstiger toestand verkeeren dan de rijksambtenaren, en wij zijn daarom genegen tot inwilliging van het verzoek te adviseeren, mits door adressanten, evenals bij het rijk geschiedt, eene bij drage in evenredigheid tot hunne bezoldiging gestort worde. Aan het verzoek der adressanten kan op tweeërlei wijze tegemoet gekomen worden, óf door, voor de verzekering van die pensioenen, contracten te sluiten met eene solide levensverzekerings-maatschappij, óf door de pensioenen ten laste te brengen van de provincie. Teneii de eenigszins eene ramiDg te kunnen maken, op welke offers de inwilliging van het verzoek aan de provincie te staan zou komen, hebben wij bij eenige solide maatschappijen een onderzoek ingesteld naar het bedrag der premiën, dat betaald zou moeten worden, om aan de weduwen en kinderen van de thans in functie zijnde ambtenaren een pensioen te verzekeren, ongeveer geljjk aan de rijks weduwen-en weezenpensioen. Dit onderzoek is evenwel nog niet afgeloopen. Wij hebben daarom de eer u voor te stellen, ons te dezer zake diligent te verklaren. Op voorstel van den voorzitter wordt dit voorstel dadelijk behandeld en zonder beraadslaging of hoof delijke stemming aangenomen. b om diligent verklaard te worden ten aanzien van het adres van het bestuur der afdeeling Zeeland van de Yereeniging Het Nederlandsen Rnndvee- stamtioek, om een jaarlijksch crediet van 1100, gedurende drie jaren, met eene nadere mededeeling te dier zake. Het voorstel luidt Bij uw besluit van 4 Juli 1893, no. 8, litt. e, werd tot nader onderzoek in onze handen gesteld een adres van het bestuur der afdeeling Zeeland van de vereeni- ging Het Nederlandsch Rundvee-stamboek, om een jaar lijksch crediet van f 1100 gedurende 3 jaren. Naar aanleiding hiervan verzochten wij aan dat bestuur bij schrijven van 14 Juli d. a. v. mededeeling van het te ontwerpen reglement, bevattende voorschrif ten omtrent het houden van keuringen en het verleenen van prijzen en premiën. Aangezien wij sedert niets van het bestuur hebben vernomen, zijn wij niet in staat n een voorstel te doen en hebben wij de eer u in overweging te geven ons in dezen diligent te verklaren. De voorzitter deelt namens Gedeputeerde staten mede, ten vervolge op hunne missive van 20 October 1893, dat op 26 October jl. van het bestuur der af deeling Zeeland van het Nederlandsch rundvee stamboek een concept-reglement op de stierenkeuriDgen is ont vangen dat dit stuk bij missive van 27 October ter beoordeeling is toegezonden, zoowel aan het hoofdbe stuur der Maatschappij tot bevordering van landbouw en Veeteelt in Zeelandals aan den provincialen veearts der le klasse; dat van den laatsten, onderdagtetkening van 2 dezer, advies en van het .hoofdbestuur heden een voorloopig bericht is ingekomen. Het concept reglement is van den volgenden ia houd Doel. Artikel 1. Door de afdeeling Zeeland van Het Neder- landsche Rundvee-stamboek is als voorwerp van hare bijzondere zorg aangenomende rundveeteelt in Zee land te bevorderen en de verbetering dier fokkerij aan te moedigen, overal in de provincie waar zulks zal blijken wenschelijk of noódig te zijn. Zij stelt zich daarbij ten taak de landbouwers en veefokkers in die provincie op te weisken tot eene meer oordeelkundige veefokkerij, hetzij door verbete ring in eigen ras, of door doelmatige kruising met vreemde stieren. Zij tracht dit doel in de eerste plaats te bereiken door het houden van openbare stierenkeuringen. Commissie van uitvoering. Art. 2. Ter bereiking van dat doel is de uitvoering opgedragen aan het bestuur der afdeeling Zeeland van Het Nederlandsch Rundvee-stamboek, hetwelk daartoe in elk der 7 keuringskringen, genoemd in artikel 8, vier deskundigen aanwijst, welke in hunne respectie velijke kringen met den inspecteur van Het Nederlandsch Rundvee-stamboek, belast met de inspectie der provin cie Zeeland, als vijfde lid, de commissie van keuring zullen uitmaken, terwijl de secretaris der meergemelde atdeeÜDg de keuringscommissie als voorbereider zal Ier zijde staan. Art. 3. De benoeming der vier voornoemde deskun digen voor eiken der keuringskringen geschiedt voor den tijd van diie jaren, uit dubbeltallen, daartoe opge maakt door de leden van Het Nederlandsch Rundvee stamboek der afdeeling Zeeland in den betrekkelijken kring. Tot opmaking dier dubbeltallen worden de leden, in elk der kringen voornoemd, door de commissarissen, bedoeld in het huishoudelijk reglement voor deafdee- liDg Zeeland van het Nederlandsch Rundvee-stamboek, in vergadering bijeengeroepen. Voor die vergaderingen gelden de bepalingen,omschreven in voornoemd reglement. Art. 4. De keurmeesters, benoemd door het bestuur, zullen die taak zonder geldelijke vergoeding op zich nemen de kosten van keuringen komen echter voor rekening der afdeeling Zeeland van Het Ned. Rundvee stamboek. Art. 5. Voor kosten, op de keuring vallend, wordt een maximum van 150 beschikbaar gesteld. Keuringen. Art. 6. Jaarlijks zullen zoo vroeg mogelijk door de commissie van uitvoering op de meest doelmatig geacht wordende wijze de data der verschillende keu ringen bekend worden gemaakt, waarbij tevens ver meld zullen worden de prgzen, daarvoor uitgeloofd. Art. 7. De keuringen zullen gehouden worden in de keuringskringen Walcheren op 2 plaatsen, Schou wen en Duiveland op 2, Tholen en St. Philipsland op 2, Zuid-Beveland op 3, Noord-Beveland op 1, Zeeuwsch- Vlaanderen (W D.) op 2 en Zeeuwsch-Vlaanderen (O. D.) op 3. Samen 15 plaatsen. Art. 8. Voor iedere keuringsplaats kunnen jaar lijks aan die stieren, welke volgens het oordeel der commissie daarvoor in aanmerking komen, worden uit gereikt Voor stieren van minstens 2 jaar oudle prijs f 15, 2e prijs 10, 3e prijs 5. Vour stieren van minstens 1 jaar oud le prijs 15, 2e prijs f 10, 3e prijs 5. In de plaats van voorgenoemde le, 2e en 3e prijzen zullen op verzoek der bekroonden verguld zilveren, zilveren en bronzen medailles kunnen gegeven worden bovendien wordt bij iederen prijs een getuigschrift uitgereikt, terwijl ook aan de eigenaars van andere aanbevelenswaardige stieren medailles of getuigschrif ten kunnen worden gegeven. Art. 9. Mochten de uitgeloofde prgzen niet toege kend worden, dan kunnen op preadvies van den in- m

Middelburgsche Courant | 1893 | | pagina 8