70 ZITTING VAN MAANDAG 4 DECEMBER 1893. protest, een subsidie toegestaan voor eene provinciale industrie. Het betrot een kaart van Zeeland. En wat bleek laterdat deze subsidie aan een Amsterdamsche firma, door overdracht, ten goede kwam. Alzoo mag het niet zijn, Geen subsidiën toegestaan vóór en al leer het gebleken is dat het doel zal worden bereikt. Bij deze onderneming is dat nog niet gebleken. Laten wij de gelden daarom niet toestaan. Men kan terug komen zoodra van de levensvatbaarheid en van de belangstelling beter is gebleken. De gemeenten, pol ders of waterschappen kunnen hun bijdragen vermeer deren. Nu werd er door het tram-comité f 4300 sub sidie van openbare lichamen gevraagd, f 3675 werd er gegeven. Men heeft reeds daarbij de belangstelling dus met f 700 per jaar overschat. Ook zeggen de offieieele stukken dat aan Nieuwerkerk om 200 sub sidie werd gevraagd en 200 werd toegezegd. Maar uit het algemeen verslag blijkt dat aan Nieuwerkerk ƒ300 werd gevraagd. Dit zal nu wel ter goeder trouw zijn, maar zoo wordt toch de weinige belang stelling voor ons verborgen. Daarom nog eenmaal: de belangstelling in deze tram is zoo groot niet. Hoezeer 't mij ook spijt, 't is mij ten eenenmale onmogelijk mijn stem aan het voorstel te geven. De voorzitter deelt mede dat van den heer Hammacher is ingekomen een motie van orde tot slui ting van het debat, luidende„De ondergeteekende heeft de eer voor te stellen de discussiëa te sluiten en tot stemming over te gaan." De beraadslaging over de motie wordt geopend en, daar niemand het woord verlangt, weder gesloten. Alsnu wordt het voorstel van Gedeputeerde staten in stemming gebracht, Het wordt aangenomen met 20 tegen 19 stemmen Voor stemmen de heeren De Jonge, Snijders, Ham macher, Van Teylingen, Van Deinse, Fokker, J. A. Bolle, Hennequin, De Casembroot, De Smidt, Van Waesberghe Janssens, De Bats, Van der Lek de Clercq, Van der Bilt, Fruijtier, M. Bolle, Van Woelderen, Kakebeeke, Van Lynden en Heyse. Tegen stemmen de heeren Van Uije Pieterse, Huvers, Van Voorst Vader, Vader, Pompe van Meer- dervoort, Moes, Moerdijk. Dronkers, Noordijke, Holle- stelle, Siegers, Ysebaert, Thooiaes, Van Buuren, Lncasse, Van Rompu, Den Boer, Van der Meer en Van der Beke Callenfëls. De heer Van der Have was bij deze stemming niet aanwezig. Op voorstel van den voorzitter wordt de goed keuring der notulen en de resumtie der genomen be sluiten opgedragen aan Gedeputeerde staten. Op de vraag van den voorzitter of de vergadering, ingevolge art. 65 der provinciale wet, nog langer wenscht bijeen te blijven, blijkt dit niet het geval. De voorzitter sluit de vergadering in naam der Koningin. V

Middelburgsche Courant | 1893 | | pagina 74