PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. ZITTING VAN DINSDAG 4 JULI 1893. 3 Avondzitting van Dinsdag 4 JuliOpening der ver gadering; onderzoek der geloofsbrieven en beëediging nieuw lidmededeeling ingekomen stukkenmededeel in- gen van Gedeputeerde staten; ingekomen adressenvoor stellen van Gedeputeerde staten splitsing der vergadering in afdeelingen; bepaling van den dag der volgende bijeenkomst. Voorzitter jhr mr W. M. de Branw. Tegenwoordig 40 leden, de heeren De Jonge, Frny- tier, Pompe van Meerdervoort, Moerdijk, Van Woei- deren, Ysebaert, Van Waesberghe Jaossens, Deu Boer, Noordijke, M. Bolle, Thomaes, W. J. Vader, J. A. Bolle, Henneqain, De Bats, Snijders, Hammacher, Snouck HurgroDje, Van Deinse, Van Uije Pieterse, Van Lijnden, Heijse, De Smidt, Van Teylingen, Moes, Van der Have, Dronkers, Kakebeeke, Buteux, Van der Beke Callenfels, Huvers, Van Rompu, Van Voorst Vader, Hollestelle, Van der Bilt, Lucasse, Van der Lek de Clercq, Van Buuren, De Casembroot en Van der Meer. De voorzitter opent deze zomervergadering in naam der Koningin. De voorzitter houdt de volgende toespraak Mijne heeren Het is u allen bekend dat sedert uwe laatste bijeenkomst weder een hooggeacht lid aan uwe vergadering is ontvallen. De heer J. C. Lantsheer, die sedert 1880 het district Middelbnrg op waardige wijze vertegenwoordigde, is onlangs overleden. Zijn vriendelijke, beschaafde toon, zijn trouw ea edeï karakter, zijne grondige bekendheid met de plaatselijke toestanden en zijn liefde voor onze provincie, al deze hoedanigheden maakten hem tot een zeer gewaardeerd lid uwer vergadering. Velen hebben in hem een trouw vriend en Zeeland een ijverig en bekwaam vertegen woordiger verloren. Ik meen gebeel in den geest der vergadering te spreken, wanneer ik zeg dat zijn verscheiden door ons allen diep wordt betreurd en dat Lantheer's naam nog lang bij ons in aangename en dankbare herinne ring zal blijven. De leden geven van hunne instemming met het ge sprokene blijk. De voorzitter stelt aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid in het hoofdkiesdistrict Middelburg, ea benoemt daarvoor eene eommissie, bestaande uit de heeren Snijders, Huvers en mr J. A. Bolle. Gedurende den tijd dat de commissie zich met dat onderzoek onledig houdt, worden de werkzaamheden geschorst. Ter vergadering teruggekeerd, brengt de heer Huvers namens de commissie rapport uit, waaruit blijkt dat alle stukken in orde zijn bevonden. Bij de verkiezing in het hoofdkiesdistrict Middelburg zijn uitgebracht 3366 stemmen, waarvan 55 van on waarde waren, zoodat het getal geldige stemmen 3311 en de volstrekte meerderheid 1856 stemmen bedroeg. Op den heer H. J. van der Heer werden uitge bracht 1678 stemmen en is hij alzoo gekozen de heer J. Verkuyi Quakkelaar verkreeg 1581 stemmen, ter*; wijl de overige stemmen over verschillende personen" waren verdeeld. Bijvoegsel van de IHiddelbui'gsche courant van woen» De commissie adviseert tot toelating van den gekozene. Op voorstel des voorzitters wordt overeenkom stig het advies der commissie besloten. De heer Van der Meer wordt door den griffier binnengeleid en legt in banden van den voorzitter de vereischte eeden af. De voorzitter wenscht hem gelnk met zijne benoe ming en noodigt hem uit zijne plaats in te nemen. De voorzitter deelt mede dat de heer mr Fokker bericht heeft gezonden wegens ongesteldheid verhin derd te zijn deze vergadering bij te wonen. Zonder kennisgeving is afwezig de heer Kisseenw. De voorzitter doet mededeeling van de volgende ingekomen stukken a. koninklijk besluit, houdende goedkeuring van het besluit der Staten tot wijziging der begrooting van de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1892 h. koninklijk besluit, houdende goedkeuring van het besluit der Staten, tot wijziging van het reglement op het bestuur van het waterschap Schouwen c. koninklijk beslnit, houdende verdaging der be slissing omtrent het gemeenschappelijk besluit der staten van Zeeland en Noord-Brabant, tot oprichting van het waterschap de Damespolder, met een nader schrijven van den minister van waterstaat, handel en nijverheid Deze stukken worden voor notificatie aangenomen. d. brief van den minister van binnenlandsche zaken, bevattende de mededeeling van de definitief vastge stelde kosten van het provinciaal bestuur, voor zooveel het rijksbestuur is, dienst 1893 e. het verslag der Maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen over 1892. Deze stukken worden voor de leden ter griffie ter visie gelegd. De voorzitter legt over het uitvoerig en berede neerd verslag van den toestand der provincie over 1892 en deelt mede dat dit is gedrukt en a an de leden wordt verzouden. Deze mededeeling wordt voor kennisgeving aange nomen. Namens Gedeputeerde staten doet de voorzitter de volgende mededeelingen omtrent den post, voorkomende onder hoofdstuk IX der uitgaven op de provinciale en huishoudelijke begrootingen van 1892 en 1893, ter bestrijding van behoeften, welke hare omschrijving niet vinden in de artikelen dier begrootingen. Over de som van f 500 op de begrooting van 1892 is na de in de najaarsvergadering van 1892 gedane mededeeling iniet beschiktover gelijke som, voorko mende op de begrooting voor 1893, is beschikt tot een bedrag van 224.74§, wegens kosten voor ver zekering van werklieden tegen ongelukken bij de provinciale werken. van het ontslag en de benoeming van ambte naren van den Provincialen waterstaat. Aan den klerk bij den provincialen waterstaat Cor nells Hollestelle te Terneuzen is op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei 1893, eervol ontslag verleend en in diens plaats is benoemd J. J. van Weijnsbergen c. dat sedert de vorige vergadering geene onder- handscbe aanbestedingen hebben plaats gehad. De voorzitter deelt mede dat zijn ingekomen de volgende adressen a van J. Mulder c. s., ambtenaren bij den provin cialen waterstaat. ig 112 Juli 1S93. 1

Middelburgsche Courant | 1893 | | pagina 6