ZITTING VAN DINSDAG 11 JULI 1893. 37 de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1891. De voorzitte* deelt mede dat Gedeputeerde sta ten in dit verslag geene aanleiding vinden oin wijzi ging te brengen in hun voorstel. De verantwoording wordt in stemming gebracht en met algemeene stemmen goedgekeurd. Da leden van Gedeputeerde staten houden zich buiten stemming. De voorzitter stelt aan de orde het algemeen verslag der afdeelingen betreffende de hegroo- iing der kosten van liet provinciaal be- stuur van Zeeland» voor zooveel liet r ijkaliestuur Is, voor den dienst van 1894. In het geheel is geraamd t 72,192. Dit totaal is verdeeld als volgt jaarwedden van den commissaris der koningin, van de leden van Gedeputeerde staten, van den griffier en van de ambtenaren en bedienden bij de provinciale griffie, alsmede schrijfloonen f 46.700.00bureau- en lokaal-behoeften, drukwerken, onderbond, lasten en huur van gebouwen f 21.692reis- en verblijfkosten van den commissaris der koningin, van de leden van Gedeputeerde staten, van den griffier en van de ambte naren en bedienden bij de provinciale griffie f 800; reis- en verblijfkosten van de leden der Staten f 3000. Tot toelichting worden overgelegd twee bijlagen, als lo. een staat Aaanwijzende het bedrag der uit gaven voor de behoeften der laatste vijf jaren 1888 1892, het bedrag der voor 1893 geraamde en toege stane sommen en het voor de behoeften van 1894 geraamde bedrag 2o. een staat inhoudende opgave van bet per soneel der ambtenaren en bedienden ter provinciale griffie en van het bedrag der jaarwedden. Art. 2, La. F. Voor het onderhoud, met bijbehoo- rende herstellingen en vernieuwingen, van de rijksge bouwen in de Abdij is, volgens het door den bouwkundige, belast met bet toezicht over die gebouwen, opgemaakt bestek waarvan de aanbesteding eerlang zal volgen voor de jaren 1893 en 1894 geraamd éene som van 13091, waarvan */u of 7049 uit den dienst 1893 kan bestreden worden, zoodat voor de fcegrooting van 1894 rest S/J3 of 6042. Onder dat bestek zijn o. a. begrepen de versterking van de tribune in de vergaderzaal van de Provinciale staten, waar de vroegere hoofdmuur afgebroken en door onvoldoende ijzeren kolommen vervangen is j de herstelling van de keldergewelven onder de Staten- en concertzaal, waarop de bovenbouw rust, en de aanleg van dninwaterleiding in het gebouw. Bovendien eischt de buitenmuur van de vergader zalen van de Provinciale en de Gedeputeerde staten aan de zijde van het Muntplein, welke in zeer bouw- valligen toestand verkeert, dringend voorziening. De kosten van herstel van den geheelen muur, met het aanbrengen van een gedeelte kruisgang tot steun, zijn door den bouwkundige geraamd op 17500, welke som over de jaren 1894 en 1895 kan worden verdeeld. Voor 1894 is daarvan de helft of f8750 uitgetrokken, makende net de bovengenoemde 6042 een bedrag van 14792. Bij deze som zijn nog te voegen voor schoonhouden van gebouwen f 750; voor waterverbruik en meter- hnur f 100 en voor dagelijksch toezicht f 200. Samen f 15842. Art. 2, La. Gr. Voor aankoop en onderhoud van meubelen is wegens noodzakelijke vernieuwingen uit getrokken 1050 of f 150 meer dan voor 1893 aan gevraagd en toegestaan is. De geraamde som is ongeveer gelijk aan het middencijfer der uitgaven over de laatste 5 jaren. sijvoegsel van de lUiddelburgscbe Courant van woei De heer Hennequln brengt het algemeen verslag der afdeelingen uit. Aan het onderzoek in de afdeelingen hebben deel genomen 39 leden, waaronder 6 leden van Gedepu teerde staten. In twee der afdeelingen gaf deze ontwerp begrooting tot geene bedenkingen aanleiding. Alleen werd in eene afdeeliug de wenschelijkheid uitgesproken, dat de post, voorkomende onder artikel 3 onderdeel B „reis- en verblijfkosten van de leden van Gedeputeerde staten", niet ongebruikt zoude blijven, omdat men er hoogen prijs op stelt dat het college door persoonlijke waarneming kennis zoule nemen van de belangen en de behoeften in de verschillende deelen der provincie, terwijl in eene andere afdeeling bij de behandeling van dit voorstel een lid de vraag deed, of de gebrekkige toestand der Abdijgebouwen, in het bijzonder de muur, welke op het Muntplein uitkomt, benevens de dakgoot van de voormalige stallen van den commissaris des kouings, een gevolg zijn van gebrekkig toezicht van de daarmede belaste ambtenaren of personen. Hij meende die vraag aan heeren Gedeputeerde staten te mogen doen in het belang der zaak. Van de zijde van Gedeputeerde staten werd ten antwoord gegeven, dat men dit niet durfde bevestigen, doch de zaak bij het college van Gedeputeerde staten ter sprake zou brengen. Wel durfde het lid, dat met de beantwoording der vraag zich had belast, nog mededeelen dat, zoo moeielijk als het vroeger was om van de Hooge regee ring de benoodigde sommen voor het noodige onder houd te verkrijgen, men nn in den regel meer krijgt dan gevraagd wordt. De voorzitter deelt mede dat Gedeputeerde staten in dit verslag 'geene aanleiding vinden tot wijziging van hun voorstel. Tot dadelijke behandeling overgaande worden geene beraadslagingen gevoerd en ook de artikelsgewijze behandeling geeft geen aanleiding tot discussie. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Than3 komt aan de orde bet algemeen verslag der afdeelingen over het voorstel van Gedeputeerde staten betreffende de hegrosting der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1894. Uitgaven. Hoofdstuk I. Jaarwedden der niet op de provinciale griffie in dienst der provincie werkzame ambtenaren en bedienden en vergoeding van reis- en verblijfkosten, door ben te genieten, f 45940. Hoofdstuk II. Kosten van het aanleggen en onder houden van provinciale wegen en werken f 54528.50. Hoofdstuk III. Kosten van het onderhoud van pro vinciale eigendommen en wegens die eigendommen ver schuldigde lasten f 168.70. Hoofdstuk IV. Renten en aflossingen van aangegane geldleeningen f 77180. Hoofdstuk Y. Kosten van het Provinciaal blad en van andere ten behoeve der provincie gedrukte stukken f 4900. Hoofdstuk VI. Kosten van verpleging der arme krankzinnigen f 34975. Hoofdstuk VII. Uitgaven, door bijzondere wetten aan de provincie opgelegd, f 109400. Hoofdstuk VIII. Andere uitgaven, niet onder de vorige hoofdstukken behoorende, f 66342.99; provin ciaal archief en bibliotheek f 900; uitgaven ter bevor dering van den landbouw en de veeteelt in Zeeland «dag 26 juli 1893. 10

Middelburgsche Courant | 1893 | | pagina 40