BUITENLAND. ïerlrottei es aanpton setup- INGEZONDEN STUKKEN. BRIEFWISSELING- HANDELSBERICHTEN. zijn 13 verschillende wedstrijden voor granen enz., waarvoor de le prijs voor elk 3 zal bedragen en de 2e prijs een diploma zijn zal- In de afdeeling voor handelaars worden gevraagd 15 verschillende soorten graan- en peulvruchten enz. als le prijs wordt uitge loofd 2.als tweede een diploma. Voorts zijn voor een collectie landbouwzaden als eerste prijs uitgeloofd 5.als tweede prijs 3,—. De tentoonstelling is gratis voor leden der maatschappij toegankelijk op vertoon van diploma en voor niet-leden tegen betaling van 25 cent. Een catalogus der tentoongestelde voorwerpen, wordt aan ieder bezoeker gratis uitgereikt. De commissie voor de tentoonstelling bestaat uit de heeren E. v. d. Bosch Goes, jhr S. van Reigersberg Versluijs, en jhr H. F. de Jonge Kloetinge, D. J. v. d. Have Kapelle en M. de Bokx Goes. Als jury-leden werden aangewezen de heeren B. M. den Boer Goes, J. Krijger Krabbend jjke en P. v. d. Dries Heinkenszand. Als plaatsvervangenden jury-leden zijn be noemd de heeren C. Duvekot en J. Brouwer Goes, en Job v. d. Dries Heinkenszand. Hmisti eert. De spoorbootdienst «Wals- oordeVlake" is heden morgen (Dinsdag) wederom hervat. Genoemde boot bracht alhier op sleeptouw binnen een zwarte ton, welke op stroom dreef. Amsterdam. Alles was heden rustig; de werkloozen verschenen niet. Tegen onderscheidene personen, die de vorige week opruiende taal bezigden, is proces-verbaal opgemaakt. Zekei-e Visser is wegens het aan raden om de beurs te bestormen gearresteerd. Haarlem. Overeenkomstig dc conclusie van het openbaar ministerie heeft de rechtbank alhier de vordering van de firma G. Alberts en Co. te Middelburg, tegen de gemeente Zand- voort ingesteld tot betaling van ƒ11,915 we gens gekocht badmaterieel, toegewezen. In ons nommer van 22 December 1892 gaven wjj van deze zaak een breedvoerig overzicht. l*arijs. Volgens de Libre Parole was heden in de kamer een opzienwekkend voor val te verwachten over het gebruik der ge heime fondsen, voor het departement van oorlog bestemd, waarbij Rouvier was betrokken. I.oiuleii» Volgens bericht aan de Daily News weerspreekt de lchedive het hem toege schreven voornemen dat hij de Engelsche ambtenaren zou willen ontslaan. l'aiiama. Volgens berichten uit Guate mala viel het volk het Britsche gezantschap aan en mishandelde den oudsten zoon van den gezant. Herijk der maten en gewichten. Wij herinneren onzen lezers dat die herijk in dit jaar zal plaats hebben in de hiervol- gende gemeenten op de daarbij aangegeven dagen Middelburg, ook voor St Lauren s, 25, 26, 27, 31 Januari en 1, 2, 3, 7, 8,9 en 10 Februari. Te M i d d e 1 b u r g zullen de zittingen van den jjker gehouden worden als volgt: voor de gewichten, bestemd tot fijnere we gingen, en alzoo voor die, in gebruik bij apothekers, goud- en zilversmeden enz., den 12, 13 en 17 Januari Verkoopingen enVerpacbtingen in Zeeland. Datum. Plaat?. Voor«vei-],en. Info'inatiëa £7 Jan. Btrss le, Hofstede, De Vos. Febr. Kruiningen. Land etc., Prins. 3 JV. St. Joosl. Huis, De Vos. 3 i Oos!ka|>el!e, Hout, V ei hulst. 8 Weattapel'.e, lluis. bound, enz., Tuk. 9 Middelburg, Huizen, lluvers. Maait Cortg ue, lusjian, Kuelof. Vergaderingen, Concerten enz. Te Sfiddelburg. Donder d. 26 Jan. V r ij d a g 27 Jan. W o e n s d. 25 Jan. Landbouw - voordracht. Bovenzaal De Vergenoe ging 1 u. Woensd. 25 Jan. Openbare vergadering en voordracht Christ. Volksbond /Schuttershof 8 u. Verg. Polder Walcheren Abdij 172 vi. Eendracht maakt macht. Openbare voordracht. Schuttershof 8 u. Honderd. 2 Febr. Concert Ver eenïging voor instrumentale muziek. Concertzaal 773 u. Dinsdag 7 Febr. Concert. Muzieklc. dd. schutterijSchuttershof 772 u. Dinsdag 14 Maart Concert Zangvereeni ging Tot Oefening en Uitspanning. Schutters hof 773 u. Algemeen Overzicht* ï)e roman in de politiek, aldus zou men de huweljjksgeschiedenis van het Servisch koningspaar kunnen noemen. Zelden heeft feen verzoening zoo algemeen verrast als die tusschen ex-koning Milan en Nathalie Kechko. Men herinnert zich, hoezee? dit koninklijk echtpaar de wereld tot getuige, tot vertrouwde Van zijn huweljjkstwisten heeft gemaakt! Niemand heeft vergeten, welke beleedigingen binnen en buiten hun paleis de ecnrgenooten elkander, tijdens zij nog op hun troon zetel den, hebben toegevoegd. Vergeten is onge twijfeld evenmin de gewelddadige wijze, waarop generaal Protitch te Wiesbaden den kleinen Alexander uit de armen zijner moe der rukte. Na alle huiselijke kibbelarijen volgde eindelijk echtscheiding een jaar latei- deed koning Milan afstand van den troon ten gunste van zijn zoon, maar noch de echtscheiding noch de abdicatie bracht ver betering in de verhouding der heide echtge- nooten. Om de geringste kleinigheid en onder het nietigste voorwendsel werd getwistof er kwestie was van de opvoeding van den jeug digen koning Alexander, of van een weder zijdsch verblijf van Milan of van Nathalie te Servië, die, zooals een Fransch blad geestig opmerkte, evenals Castor en Pollux voorheen niet tegelijkertijd aan den horizont konden verschijnen, niet terzelfdertijd zich te Belgrado konden bevindenwat ook het onderwerp ter behandeling was wat Milan verdedigde, ver wierp Nathalie en omgekeerd. Het »ja" van den een was voldoende om de ander een «neen" te ontlokken. Het kon niet anders of deze eeuwigdurende brouilleries van de ouders van den koning moesten hun uitwerking doen gevoelen op de binnenlandsche staatkunde van Servië. De vraag ligt nu voor de handwelke is de beweegreden voor de verzoening geweest? In verband met den onzekeren politieken toestand in Servië liepen herhaaldelijk ge ruchten over plannen om de dynastie der Obrenovitch te vervangen door die der Kara- georgevitch. Bovendien wantrouwde men den vorst van Montenegro, dien men verdenkt dat hij de beide kronen van Servië en Montenegro op één hoofd, het zijne, wil vereenigen. Moet men gelooven vraagt de Temps dat de verzoening tot stand is gekomen om deze dreigende gevaren af te wenden en aan den zoon en het regentschap den steun dei- verzoende ouders te geven Heeft Milan die ernstige verwarringen op het oog, die schijnen te zullen voertvloeien uit den worstelstrijd op leven en dood, tusschen radicalen en liberalen begonnen, en houdt hij zich reeds bereid op het goede oogenblik krachtig tusschen beide te komen Zou hij aan lager overwegingen of aan dringender eischen gehoorzaamd hebben? Het Fransche blad geeft zelf toe dat er op deze vragen geen antwoord valt te geven. Men weet zelfs niet aan welke invloeden de beide echtgenooten hebben gehoor gegeven, of de regent Ristiteh de hand in het spel heeft, of hoogere invloeden zich daarin ge mengd hebben ten gunste der koningin, ge boren Russisch onderdaan. Even weinig weet men welke de gevolgen der verzoening zullen zijn. Nog een andere vraag deed zich intussclien bij dit blijmoedig einde van een koninklijk treurspel op, een vraag, een bloote forma liteit betreffend. Hoewel koningin Nathalie altijd geweigerd heeft de wettigheid der echt scheiding te erkennen, zoo is deze toch een fait accompli, daar zij door de Heilige Synode, de hoogste rechterlijke instantie bij de ortho doxe kerk, werd uitgesproken. Staat nu het orthodoxe canonieke recht toe, dat gescheiden echtgenoooten het oude gemeenschappelijke leven weder opvatten alsof er niets gebeurd ware Op deze vraag schijnt het antwoord niet zoolang te zullen uitblijven, daar volgens bericht uit Belgrado de Heilige Synode nog heden zal hjjeenkomen om haar zegen te schenken aan het verzoenende echtpaar. De Metropolitaan van Belgrado heeft hen reeds zijn zegen geschonken. In afwachting van de hoogere bekrach tiging ontvingen de ex-koning en zjjn gemalin van alle kanten gelukwenschen van vele souvereinen en alle hooggeplaatste personen en vele Servische vereenigingen. Het is dus een huwelijksfeest in optima forma, alleen de bruidsgeschenken zullen waarschijnlijk ont breken Van de treffende huwelijksgeschiedenis van een koninklijk echtpaar tot de invrijheids- stelling van een dynamietman men kan niet zeggen dat dit een kleine schrede is, welke wij hier wagen. Zeer uiteenloopend wordt door de Engelsche pers de jongste daad der liberale regeering om James Egan uit de gevangenis te ontslaan, beoordeeld. Men kan vrij beweren, dat het oordeel in elk opzicht een partij-oordeel is. Van den kant der unionisten ziet men in Egan s invrjjheidstelling niets anders dan een nieuwe concessie van het kabinet-Gladstone aan de Ieren, teneinde zich bij de aanstaande parlementaire canpagne van hun steun te verzekeren. Ja, er zijn er die willen weten, dat de nieuwe Home Hide Bill zeer schraal is uitgevallenom nu de Ieren te voren ver zoeningsgezind te stemmen en hun toekomstige teleurstelling bjj voorbaat te verzachten, zon Gladstone dezen edelmoedigen maatregel heb ben genomen. Natuurlijk ontbreekt het hij de tories en liberale unionisten niet aan klachten en waar schuwingen. aan welke gevaren de liberale regeering het land bloot stelt door de poorten der kerkers voor schelmen en moordenaars als de dynamietmannen te ontsluiten. Overbodig te verklaren dat het oordeel dei- liberale en Iersehe bladen geheel anders luidt. Van Egan's invrjjheidsstelling was reeds ge- ruimen tijd sprake, daar men van gevoelen was dat hij reeds te lang met tien jaar dwangarbeid voor een nooit bewezen schuld heeft geboet. De Daily Neivs merkt dan ook op dat Egan niet op vrije voeten is gesteld als een politiek gevangene of in verband met eenig algemeen beginsel, maar dat er altjjd twijfel heeft bestaan om trent den aard en den omvang van Egan'i Schuld, Nooit, verklaart Freeman's Journalheeft de heer Gladstone duidelijker bljjk gegeven door welken geest hij bij zjjn bestuur over Ierland geleid wordt dan bij Egan's invrij- heidsstelling. Egan is ontslagen uit de ge vangenis, niet omdat de misdaad, waarvoor hij werd veroordeeld, voldoende was geboet door zijn straf, maar wijl zijn onschuld was gebleken. Summa siimmantm wat voor dc tegenstan ders der liberale regeering een daad van on vergefelijke zwakheid geldt, is voor haar aan hangers en de Ieren een eenvoudige daad van rechtvaardigheid. Beknopte Meclecleelingen. Er schijnt door de Duitsche regeering een beweging op touw te worden gezet om Frankrijk te boycotten wat de vertegenwoor diging der vreemde mogendheden te Parijs betreft. Wegens de verdachtmakingen, waaraan ook de vreemde gezanten te Parijs thans te midden van den nog steeds aanwassenden vloed van insinuaties bloot staan, zou men er te Berlijn niet afkeerig van zijn, indien de groote mogendheden Engeland, Rusland, Oos tenrijk en Italië hetzelfde deden, denDuitschen gezant tijdelijk uit Frankrijk terug te roepen In de laatste dagen werd vooral de naam van den Oostenrijkschen gezant, graaf Hoyos, genoemd, in verband met een complot, dat door de mogendheden der Triple Alliantie tegen Frankrijk zou zijn beraamd. Door den minister van buitenlandsche zaken Develle is een bezoek gebracht aan den Duitschen gezant graaf Munster, om hem zijn leedwezen over de lasterlijke aantijgingen van eenige bladen te betuigen. Het is den heer Develle, volgens eene mededeeling in den Temps, niet moeilijk gevallen den Oos tenrijkschen gezant te overtuigen dat er geenerlei grond bestond om zich iets van het dagbladgeschrijf aan te trekken. Cornelius Herz bevindt zich nog altijd onder politiebewaking te Bournemouth. Zoodra hij in zoover hersteld is, dat zijn geneesheer zijn vervoer veroorlooft, zal hij voor de politie rechtbank van Bow-Street te Londen verschijnen, waar de kwestie zijner uitlevering in Frankrijk zal behandeld worden. Herz zal door den talentvollen sir Edward Clarke, attorney general in het kabinet-Salisbury, verdedigd worden. Maandag is door don rechter van instructie Franqueville het onderzoek in de Panama-zaak gesloten, nadat hij nog eens de tien beschul digde senatoren en afgevaardigden had ver hoord. Vrijdag op het uiterst zal de beslissing vallen of de zaak naar de terechtzitting zal worden verwezen. Voor de enquête-commissie betoogde Clemen- ceau dat de verklaring van Stephane, den secretaris van De Reinach, dat deze hem een door De Reinach opgemaakte lijst der ge compromitteerde Kamerleden heeft bezorgd, een met opzet tegen hem beraamde streek van zijne staatkundige tegenstanders is. In de kamer wil heden de Boulangist Mil- levoye de ministers van binnen- en buiten landsche zaken interpelleeren over de organi satie en werking der informatiebureau's, door vreemdelingen in Frankrijk opgericht. Oogenschijnlijk heeft Millevoye het agent- schap-Dafeiel op het oog, dat in Fransche bladen beschuldigd wordt intriges tegen Frank rijk te bevorderen. Dalziel heeft reeds tegen een dier bladen wegens laster een aanklacht ingediend. Zaterdag en Vrijdag heeft de politie te Brussel alle hotels en maisons garnies door zocht ter opsporing van Arton, wiens portret overal werd vertoond. Het onderzoek had geenerlei resultaat. Naar men zegt bevindt Arton zich in Roe menië; zijn uitlevering is twijfelachtig, daar tusschen Frankrijk en Roemenië geen uitleve- ringstractaat bestaat. De deskundigen, die de ingewanden van baron De Reinach scheikundig hebben onder zocht, hebben rapport uitgebracht. Zij ver klaren geen sporen van vergift te hebben aangetroffen, zoodat zij niet kunnen conclu- deeren dat vergiftiging heeft plaats gehad. Dit negatief resultaat schrijven zij toe aan den vergevorderden staat van ontbinding, waarin zich de ingewanden bevonden, maai de scheikundigen concludeeren evenmin tot een natuurljjken dood. De reden, waarom de Libre Parole zooals gisteren uit Parijs werd geseind, eischt dat de minister van financiën Tirard, de oud- ministers Léon Say en Burdeau, de directeur der Fransche bank Magnin en de bankier Rothschild in hechtenis zullen worden genomen als schuldig aan hoogverraad, is de volgende -. Bij de behandeling van het wetsontwerp betreffende de vermeerdering van den biljetten- omloop voor de Bank vaii Frankrijk wezen de radicale afgevaardigden Camille Pelletan en Millerand in de Kamer op het verkeerde van deze maatregelen. De Libre Parole publiceerde daarop een schrijven aan Millerand, waarin werd mede- deeld dat op 29 Dec. 1892 de omloop der bil jetten van de Fransche bank 3,232,000,000 frs. bedroeg en op 19 Januari tot 3,400,000,000 frs. was gestegen. Op 29 December 1892 was de bank crediteur van de schatkist voor 323,000,000 fr. Op 19 Januari was zij dit nog slechts voor 88,000.000 fr., een vermindering dus van 235,000,000 fr. De schatkist trok dus in 3 weken 235,000,000 frs. uit de kelders der bank voor zichzelve en door bedrog heeft het bankbestuur den Kamers de machtiging, haren omloop met 500.000,000 fr. te vergroot-en, die zouden bestemd zjjn voor een buitenlandsche mogendheid, afge troggeld. De onttrekking van 235,000,000 fr. kan alleen op bevel van den minister van financiën geschieden. Dit is een daad van hoogverraad, zegt de schrjjver, die Millerand aanspoort een onderzoek te vragen, Te Weenen hebben schitterende hoffeesten plaats gehad ter gelegenheid van het huweljjk van aartshertogin Margaretlia Sofia met hertog Albert van Wurtemberg. De koning en de koningin van Wurtemberg woonden de fees ten bij. Te Berlijn komen langzamerhand de gasten aan, die aanwezig zullen zijn bij liet huwelijk van prinses Margaretlia. De koning van Saksen en de hertog van Edinburg zijn reeds aangekomen, evenals de groothertog van Baden. Keizer a Wilhelm moet zich een weinig in acht nemen, daar hij koude heeft gevat. Morgen, Woensdag, wordt de Russische grootvorst-troonopvolger te Berlijn verwacht. Door de revolutionnaire socialisten te Berlijn is het plan tot een internationaal congres beraamd. Als leden van het comité van voorbereiding zijn voorgesteld te benoemen de redactie van den Socialist te Berlijn, van de Fretheit aldaar, en Domela Nieuwenhuis. Door den Duitschen rijksdag is met groote meerderheid het voorstel tot invoering van den eenheidstijd aangenomen. De voortvluchtige directeur der Banca di Napoli Cuciniello, die van een diefstal van 2.500.000 Lire wordt beschuldigd, is te Rome opgepakt. Hjj was op het oogenblik van zijn arrestatie als priester gekleed. Zondagnacht is te Milaan door de politie in de \ia Santa Sofia een geheime anarchisten- hij eenkomst opgeheven, waarbij liegen personen werden in hechtenis genomen. De overigen wisten te ontkomen. In Wales dreigt een groote werkstaking onder de mijnwerkers, ten getal van 90.000, wegens een loonsgeschil. In het Hongaarsche huis van afgevaar digden verklaarde de minister van binnen- laudsche zaken dat er geen spoor meer van epidemische cholera voorhanden is. Te Pest vond Zondag de plechtige over handiging- van den kardinaalshoed aan den vorst-primaat plaats. De pauseljjke gardist die den hoed overhandigde, ontving van den prelaat 25.000 fres ten geschenke. Het merk waardige geval deed zich daarbij voor dat de vorst-primaat met moeite de noodige goud stukken zich kon verschaffen, ten gevolge van den aankoop van den goudvoorraad door de banken. Do legatie van Haïti te Parijs spreekt het gerucht eener omwenteling in dat land tegen. Overal heerscht rust. Uit den Congo-staat zijn weder een paar jobstijdingen ontvangen. Laval, een agent van den staat, werd vermoord op een verga dering, belegd om do teruggave te eischen van voorwerpen, die door inlanders en een paar militie-soldaten waren gestolen. Caunlle Delcommunc, directeur van den Boven-Congo, is te Stanley-Pool overleden. De patriarch van Konstantinopel Azarian zal zich ter gelegenheid van 's pausen jubilé naar Rome begeven, om Leo XIII de verzeke ring te geven van de vriendschappelijke ge voelens van den sultan en als geschenk den H. Vader aan te bieden een gouden, rjjk met brillanten versierde snuifdoos. Kardinaal Le- dochowski en de onder-secretaris van den pauselijken stoel mgr. Moeenni zullen hooge onderscheidingen van den sultan van Turkije ontvangen. Officieel wordt gemeld dat de Britsche regeering besloten heeft de Engelsche bezetting in Egypte eenigszins te versterken, op grond van de kortelings voorgevallen gebeurtenissen, door welke zooals de officiëele uitspraak belieft te zeggen de openbare veiligheid bedreigd werd. Reeds moet lord Cromer last hebben ont vangen den Khedive van dit voornemen in kennis te stellen. De minister van oorlog telegrapheerde naar Malta en Cyprus, om de uit Indië komende troepen aan te houden. Het denkbeeld eener demonstratie van de Engelsche vloot is als onnoodig ter zijde gesteld. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. VERZUIMD OF VERGETEN? Tot haar leedwezen ontvangt de commissie tot «Werkverschaffing" meer dan eene klacht, dat de circulaire tot verzoek om bijdragen niet is bezorgd of niet is afgehaald. Waar dit verzuim schuilt of waardoor dit vergeten ontstaat is geen zaak van zoo alge meen belang, om daarvoor plaatsruimte te vragen. Maar de commissie tot «Werkverschaffing" meent wel nogmaals een beroep te mogen doen op de gastvrijheid der Middelburgsche courant, om te verzoeken, dat degenen, die onwille keurig overgeslagen zijn, en toch gaarne met zoovelen onzer stadgenooten hulp wenschen te verleenen, daarvan tijding willen zenden aan het gebouw Wagenaarstraat. De commissie stelt zich voor bij eene vol gende gelegenheid, in een volgend jaar, indien de omstandigheden weder hulp mochten eischen, een extra zoo mogelijk krachtig beroep te doen op de hulp der dienstboden, opdat de circulaire behoorljjk aan het adres kome. Iets, wat naar onze ervaring, heden opgedaan niet altjjd plaats had. Middelburg, 22 Jan. '93. Namens de commissie tot Werkverschaffing, P. J. DE KRUIJTER. Secretaris. hebben. Mocht ik mij aanvankelijk verheugen in slechts deze twee klassen van lezers en lezeressen mijner schoolbibliotheek, sinds een paar jaar is daarbij eene derde gekomen, bestaande uit de ouders van schoolkinderen. Het zou niet onaardig zijn te hooren, met welke boodschappen soms de zoogenaamde «Vrijdagshoeken" gevraagd worden. «Meester! Vader laat vragen om een boekje -te lezen maar asjeblieft niet te gemakkelijk; want als moeder 's avonds de kousen stopt, dan moeten mijne zusters en ik breien, of aardappels schillen en dan leest vader hardop voor." Een ander; «Meester! Krijgt vader dat boek van Robinson Leest je vader er wel in, Simon?" Nou, gisteravond las hij tot tien uur ik kon er bijkans niet van in slaap komen, meesterenz. Een groot aantal boekjes wordt in deze klasse gevraagd. Den onderwijzer kost het weinig tjjd, om op die wijze het volk goede lectuur te ver schaften en de verspreiding van socialistische bladen en schotschriften, zooals de Commissaris der koningin in Groningen in zijne circulaire bedoelde, tegen te gaan. Ik geloof, dat vele hoofden van scholen doen als ik. Zij, die het niet doen, raad ik aan 1 «Wacht niet, tot in uwe gemeente eene ver- eeniging wordt opgericht, die zich ten doel stelt, goede lectuur te verstrekken aan kin deren, die de school verlaten hebben. Slaat zelf de hand aan den ploegGij zult er pleizier van smaken." Met den wensch, dat de gemeentebesturen zulken onderwijzers voor de schoolbibliotheek gaarne een sommetje op de begrooting zullen toestaan en niet krampachtig de hand op den zak houden, noem ik mij, na dankbetuiging voor de plaatsing dezer regelen Uw dw. dn. C. J. REISINGER, Hoofd der school te Haamstede. Aan Een abonné. Onze berichtgever houdt zijne mededeeling staande. Er waren op de bewuste vergadering heel wat Vlissing- sche geestverwanten van den spreker er waren ook eenige Middelburgsche werklieden en de rest van het auditorium bestond uit jongens Voor het overige komt de kwestie ons van te weinig belang voor om daarover debat te voeren. A'lissing-en, 24 Jan. Binnengeko men langs Veere door het kanaal van Walcheren, de Eng. schoener Eavinala, gez. Allen, van Londen naar Antwerpen. Gepasseerd het Ned. ss. Eugenie, gez. Dick, van Rotterdam naar Antwerpen. Koeien met de r iemen die men lieeft, Mijnheer de redacteur! Naar aanleiding van het ingezonden stukje in uw blad van Woensdag 18 Januari, onder het opschriftRoeien met de riemen die men lieeft, kan ik u meedeelen, dat gedurende de weinige jaren, dat ik aan 't hoofd eener school sta, wekeljjks door mij boeken ter lezing worden uitgereikt, zoowel aan de leerlingen, als aan kinderen; die de school reeds verlaten Graanmarkten enz. Vlissingen, 24 Jan. Boter f 1.10 a 1. Eieren 5.40 per 104 stuks. Goes, 24 Jan. Ter graanmarkt van heden was door beperking der wegen weinig aanvoer. Prijzen waren onveranderd. Boter 1.—, 1.05 a 1.02 per kilo. Eieren 4.—, 4.80 a 4.40. Hulst, 23 Jan. Ter graanmarkt van heden waren de prjjzen als vol gt: oude tarwe a nieuwe dito ƒ7.75 a 7.90 per 100 kilo; rogge 4.25 a 4.50; gerst 7.50 a 7.75 erwten 8.a 8.25 paarden- boonen 8.25 a 8.50koolzaad a .- boter 1.10 a 1.15; eieren 4.40 per 100 stuks. De aanvoer was redelijk. Ter veemarkt waren aangevoerd 6 run deren en 25 biggen2 runderen en 24 biggen werden verkocht. (Gisteren in een deel der oplaag reeds op genomen). Rotteedam, 23 Jan. De graanmarkt van heden (Maandag) bleef door de voort durende stremming der scheepvaart verstoken van aanvoer van binnenlandsche granen. Daar handelloosheid hiervan het gevolg is kan er natuurlijk, zoolang deze toestand zich be stendigt van noteering geen sprake zijn. Zeeuwsche ajuin. Wegens gesloten vaart nog steeds geen aanvoer. L ij n z a a d met levendige vraag tot hoogere prijzen. Y1 a s. Gedurende de vorige week is er op het land tot de bestaande prijzen iets meer omgegaan. Heden werden ca. 9000 steen aangeboden, welke slechts gedeeltelijk lang zaam verkocht werden. In buitenlandsche granen waren koo- pers geretireerd in de verwachting dat binnen enkele dagen de vaart wel weder open zal zijn. Intussclien ging een en ander om, maar noteeringen werden niet opgegeven. Meel. Vorige week bleef er bij het be sloten water weinig omgaan. Ook heden was de markt van weinig beteekenis, omdat een ieder bij aanhoudende dooi op heropening der binnenscheepvaart wacht. Rotterdam, 24 Jan. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd 1063 run deren, 272 vette, 72 nuchtere kalveren, 15 schapen, 362 varkens, 7 biggen. Runderen le qnal. 70, 2e qual. 66, 3e qual. 58kalveren le qual. 105, 2e qual. 87, 3e qual. schapen le qual. 60, 2e qual. 55, 3e qual. varkens le qual. 25, 2e qual. 24, 3e qual. 23 ct. Autweepen, 23 Jan. Ter veemarkt van heden (Maandag) werden verkocht 103 ossen> 122 koeien, 30 vaarzen, 14 stieren, 141 kalveren- Betaald werd per kilo voor: ossen le kwal. 1.01, 2e kwal. 0.91,3e kwal, 0.81 francs. Koeien le kwal. 0.88, 2e kwal. 0.78, 3e kwal, 0.68 frcSi Vaarzen le kwal. 0.94, 2e kwal. 0.84) 3e kwal. 0i74 francs, Stieren Ie kwal. 0,8?»

Middelburgsche Courant | 1893 | | pagina 3