BUITENLAND. Algemeen Ovenioht Beknopte Rlenedeelingen E I S D E, INGEZONDEN STUKKEN Vrijdagavond in de Werkverschaffing. BRIEFWISSELING. BEKENDMAKINGEN. VERZENDING MAIL. Oost-Indië. West-Indië Stoomdrukkerij D. G. Kröbsrjr— Middelburg ontving niet minder dan 240 a an toeken tot plaataing. In het oosteljjk deel van de provinoie Groningen syn in de laatste drie weken heel wat ongeregeldheden voorgevallen, legt de Zwolsche Cf. Eerst wanordelijkheden te Hoogezand, waar de oproerlingen zioh niet ontzagen om, in weer wil van den door den burgemeester afgevaar digden staat van beleg, den heer Domela Nienwenhnis in optocht naar het station te brengen en hem met revolverschoten uitgeleide te doen. Vervolgens werkstakingen aan de fabrieken te Oude Pekela, gepaard met het inwerpen van glasruiten. Verleden Vrjjdag optoohten van de werk- looien waaronder slechts weinig werkzoe kends» door Winschoten, waarbjj ook menige glasruit het moest ontgelden. Woensdagavond was Finsterwolde het tooneel van de ergeljjkste baldadigheden. Een bende van 100 mannen trok zingende door het dorp, wierp ruiten in en loste revolverschoten. Donderdag was te Winschoten den geheelen dag een zekere gisting waar te nemen, zoodat ook reeds des middags om vier uur de mare- chausees begonnen te surveilleeren. Om ongeveer zes uur trokken joelende benden door het stadje, die telkens door de mareohausees met ontblooten sabel uiteengedreven moesten worden, waarbjj menig gevoelige, al is het dan niet gevaarlijke, klap werd toegebracht. Om aoht uur arriveerde een detaohement infanterie uit Groningen. Nog enkele malen word dien avond een socia listisch gezang gehoord, doch daarna werd het weer rustig. Bjjna in elke gemeente in het arrondissement Winsohoten is in mindere of meerdere mate gisting. 50 huzaren van Deventer sjjn naar Oldambt vertrokken, waar de toestand op verschillende plaatsen ook zeer gespannen moet zjjn. Een nieuwe diamanten diefstal te Antwerpen. Donderdag werden aldaar twee vreemdelingen gearresteerd, de in Jeru salem geborene 33jarige Therese Casin en haar 14jarige dochter Hadji Mahommed Carmen, geboren te Bagdad, die Zaterdag 11. in de diamantenclub voor 10.000 fros aan brillantsn hadden gestolen. Een afschuwelijke moord iB voor eenige dagen in het Birmingham-Borough krankzin nigengesticht bedreven door een der ver pleegden. Deze sloeg tjjdens de afwezigheid van den bewaker een anderen ljjder, die sliep met een aarden waterkruik de schedel int sneed hem met een stuk porcelein de aderen open en gaf daarop een anderen verpleegde zulk een slag, dat deze sterk bloedend ineen zakte. Van den woedende kon men zioh eerst messter maken, nadat hjj nog een derden ljjdet aangevallen en gewond had. Een zekere Henry Chaundy, in Londen, had al sedert drie jaren elke week vier shil- lings 2,40) uit de armenkas der City geno ten, toen dezer dagen ontdekt werd, dat de man eigenaar was van drie huizen in de City en van nog vjjftien meer in Stepney «.een Londensohe wijk). Voor den rechter gebraoht, heeft deze zjjn bedrog met een maand dwang arbeid gestraft. Met Pasohen 1893 zal te Weimar een partioulier gymnasium voor meisjes worden geopend, het eerste in Duitsohland. Het heeft ten doel den meisjes een volledige opleiding te geven voor het eindexamen der gymnasia en het bezoek der universiteit. De sohool is opgerioht door de vereeniging Frauenbildungsre/orm, die ten doel heeft voor de vrouwen de toelating tot de universitaire stndiën te verkrijgen. Te Berljjn is een 35jarige vrouw van liohte zeden vermoord door een oogensohjjnljjk waanzinnigen jongen man. De vrouw werd door haar touteneur dood op haar bed gevonden, terwjjl de moordenaar wezenloos naast het ljjk stond. Aartshertog Frans Ferdinand van Este de vermoedelijke Oostenrjjksche troonopvolger, heeft zioh te Triest ingescheept en zjjn reis om de wereld aanvaard. Zjjn ouders en verdere familieleden deden hem tot Triëst uitgeleide, By het herstellen van een brugteAltena stortte een stelling in, waarop zioh vjjf arbei ders bevonden. Allen vielen in de rivier, doch werden geredtwee zjjn echter ernstig gewond. scheen zich nit te rekken, hij hield een lang, krom mes in de hand en zijn geheele houding was eerder uitdagend en dreigend dan die van iemand die in gevaar is. Juist toen John stone hem aanzag, wierp hij zich met den kreet „Allsh 1" op den Turk, die terstond achteruit deinsde. De oude man, vlug als water, greep een kandelaar van een zij tafel en hief die driemaal omhoog voor een der vensters. John stone, die hem verbijsterd, onthutst gadesloeg, begreep terstond dat dit een signaal was. Dit begrepen de Turksche bedienden ook en dus schoten zij toe om den Arabier te vatten, doch deinsden ook terug voor zijne fonke lende oogen en dreigend lemmet. Druk pratende, drongen zij hem naar de deur, en de man, die Johnstone naar het huis gebracht had, ging de kamer uit. Zijn boodschap scheen begrepen te zijn. „Mijn dochter 1" gilde de Arabier, terwijl zijn baard letterlijk omkrulde van woede. De Turk, nog altijd doodsbleek, zag hem gemelijk aan. „Gy zult haar hebben, als gij stil zijt," zei hij. Ongedeerd, hond van een pacha „Ongedeerd. Zij halen haar thans." Een trotsche hoofdknik gaf goedkeuring te kennen, maar er verliepen nog eenige minuten, eer de boodschapper terugkeerde, een dicht gesluierd meisje geleidende. Zij bleef op den drempel staan en zag schuchter en angstig om zich hees. Eensklaps kreeg zy haar vader in het Een van de markt te Tilsit komende vronw werd vermoord en van haar geld, een bedrag van 50 Mrk, beroofd. Op het station Rapallo vond een botsing tnsschen den sneltrein van Genna naar Bome en een goederentrein plaats. Er werden ver scheidene personen gekwetst, dooh niet ernstig. Op de Union Pacifio Bailway derailleerde een trein. Er werden 25 personen gekwetst en twee gedood. Op de vraag: hoe dnnr is een werksta king geeft het verslag over de werkstaking in de Cirnegie-f abrieken te Homestead het volgende antwoord: Die werkstaking heeft aan de eigenaars der fabrieken, de arbeiders en den etaat 8$ millioen dollars (ongeveer f 21.000.000) gekost. Het verlies aan loonen bedraagt 6.250.000. De eigenaars der fa brieken hebben eene schade geleden ven 12.500.000 en de regearing der Vereenigde staten heeft tot het zenden der soldaten 2.500.000 moeten uitgeven. De Carnegie- maatsehappy werkt met een kapitaal van 62 500.000. Friok heeft aandeelen tot een bedrag van 6.875.000. Ook een race 1 De heer J. S. Piza (een Amerikaan natnnriykl) verliet Ecston station in London Woensdag avond en reisde per Americain Expres via Holyhead en Dublin naar Qaeenstown om van daar sjjn reis naar New- York per s. s. Teutonic, waarvoor hy een salon biljet had, te vervolgen. Maar terwyl hy Donderdagmorgen in Dublin zjjne bagage over schrijven liet, miste hy den exprestrein, die 7.42 naar Queenstown vertrekt en daar hy dringende zaken in New-York had, die zyne tegenwoordigheid op 22 Dec. verlangden, hnnrde hy by de Great Southern en Western Railway Co, een extra-trein, waarvoor hy 44.10 betaalde. De trein, bestaande nit een locomotief, een rijtuig en een goederenwagen vertrok van Dnblin 9.33 v. m. en kwam in Qaeenstown om 12.45de gemiddolde snelheid was 60 mjjlen per nur. De mailtender, die passagiers en post aan boord brengt, stoomde echter de haven reeds nit. De heer Fiza gaf zich echter ook thans niet gewonnen en hunrde een extra-stoomboot van de Clyde Shipping Co., die onmiddelyk de Teutonic ach tervolgde en het gelnk had haar aan de andere zyde van de «Forth1' in te halen; zjj stoomde reeds full speed den Atlantischen oceaan in. Met de maatschappelijke deugden by verschillende volken is het gesteld als met de klenren in het kaartspel: in het whisten staan harten boven schoppen, in het ombrespel de schoppen boven de harten. Na de hoogst belangryke zittingen der laatste week, waarin de legerwet en Ahlwardt het leeuwendeel van de beraadslagingen had den, is de Duitsohe ryksdag tot 10 Januari uiteengegaan. Dezs korte onderbreking dei parlementaire werkzaamheden geefs de pe s thans gelegenheid opnieuw haar kansrekeningen ten opzichte van Caprivi's militaire wetsont werpen op te stellen. Deze arbeid is haar tengevolge van de algemeane verklaringen door de versohillende partyen, wat haar positie tegenover de legerwet betreft, aanmerkelijk vergemakkelijkt. Als van zelve concentreeren zich alle commentaren en veronderstellingen op de verklaringen van bet oentrum. Bestonden er, behalve by Richters Freis. Zlg> na de rede van den heer Hnene, nog twytel en onzekerheid over de ware bedoelingen der katholieke party, zoodat nog een der sprekers Dinsdag kon betoogen, dat het centrum gene gen zou zjjn tot een compromis en eerst de eerste en daarna de tweede helft zou toestaan de verdere disonssiSn hebben omtrent dit pnnt meerder licht verspreid. Een der andere katholieke woordvoerders heeft, alvorens het ontwerp naar een commissie werd verwezen, nader het standpnnt zyaer party uiteengezet, dat in hoofdzaak hierop neerkomt: ingeval de regeeting er in toestemt den tweejarigen dienst tijd by de wet vast te stellen is het centrum bereid alles toe te staan wat noodig is ter voldoening aan die wetsbepaling mits bin nen de grenzen der tegenwoordige legersterkte op voet van vrede. oog en vloog naar hem toe, greep zijn arm en hing er aan, met een gesmoorden kreet van dankbaarheid en verlichting. Doch de Arabier verroerde zich nog niet, voordat hij haar een vraag gedaan en antwoord gekregen had. Daarna begaf bij zich naar de deur en maakte een gebiedend gebaar tegen de mannen om plaats te maken. Johnstone volgde hem op de hielen, zoo dicht dat hij hem inderdaad aanraaktewant in de oogen van den Turk en in de blikken zijner bedienden lag iets, dat hem noopte dadelijk heen te gaan, indien hij er op gesteld was heelhuids weg te komen. Bij de deur trad hem een der mannen, op een wenk van zijn meester in den weg. De Engelschman, gewoonlijk dapper, nu radeloos, duwde hem met geweld op zijde. De Arabier hoorde dit, keerde zich om en scheen zich te bezinnen. Hij greep de hand van Johnstone, legde die eerst tegen zijn borst, toen op zijn voorhoofd en kuste haar eerbiedig. „Ik moet met u medegaan", sprak Johnstone gejaagd, ,als gij mij hier laat, zullen die lieden mij vermoorden." „Kom", zei de Arabier eerwaardig. „Mijn huis is uw huis, en mijne paarden zjjn uwe paarden. Ga vooruit. Daar buiten «taan lieden, die ons besehermen zullen." Zoo vond Johnstone dien nacht een onder komen en een schuilplaats en nam den vol genden dag gretig de middelen aan om Egypte te verlaten, veel wijzer, alhoewel armer dan In den nitslag dor eerst9 lezing tiet de Freisz. Ztg. de bevestiging van haar eerste opvatting, dat de legerwet leitelyk als mislukt is to beschouwen, zoodat de verzending aan een commiszie van 28 leden in dit geval niets anders te beteekenen heeft dan een eervolle begrafenis. Minder sceptisch oordeelt de Nordd. Allg. Ztg Met het in moeilyke omstandigheden gebrui kelijke optimisme van een officieus orgaan, wijst ty zelfs met voldoening op de gevoerde beraadslagingen, wjjl door deze gebleken is, dat, uitgezonderd de Dnitsch-vryzinnigen en da sociaal-democraten, alle overige partyen bereid zjjn tot een overeenstemming met de regeering in sake de legerwet. De tyd zal leeren, of het pessimisme dan wel of het optimisme in deze kwestie een goed profeet is. Over de beteekenis van de rumoerige zitting der Fransohe kamer op Donderdag 11. heerBcht niet znlk een wjjd uiteenloopend gevoelen. Men is het er vry wel over eens, dat die dag geen gelnk bracht voor de republiek. Over- winner bleef eigenlyk niemand: noch de re geering nooh de oommissie van enqnête. Onder de grootste opgewondenheid was de zitting begonnen, in gelyke gemoedsgesteldheid vereenigden zioh de afgevaardigden daarna in de oonloirs. Erger dan te voren lag een ai- gemeene malaise als een zware druk op de republikeinsche party. Men ging uiteen elkander troostend, dat de nacht goeden raad zon brengen. Waarop te meer kans bestond, wyl de kamer gisteren geen zitting hield. Wat de eigenlyke stemming over het voorstel- Pourquery de Boiss^rin betreft, zoo kan men by een meerderheid van zes stemmen moeilyk spreken van een overwinning van het ministerie, te minder wyl zioh onder de voorstemmers waarschjjnlyk de ministers zelve, ten getale van aoht bevonden, zoodat, trekt men deze stemmen af, de regeering feitelyk met twee stemmen is geslagen. Alleen onder bnitengewone omstandigheden kan een mini sterie besluiten na znlk eene votum aan te bljjven. Wat evenwel moet er nit znlk een toestand, met een kamer die voortdurend weifelt, met een regeering die zwak is, voortkomen Voor zeker kan men verwaohten dat de lieden, die de fanama-gebearlykheden trachten als wapen tegen de republiek te gebruiken, nit de houding der meerderheid van de kamer en der regeering materieel zullen patten voor nienwe verdacht makingen en aanvallen en allereerst het votnm der kamer zullen verklaren voor een nienw bewijs, hoe haar meerderheid niet in ernst wensoht het licnt te laten opgaan over het Panama-schandaal. De betreurenswaardige voorvallen in Frank- ryk vorderen zoozeer de aandacht, dat de politieke gebeurtenissen in andere landen op den aohtergrond geraken. Zelfs den Balkan- staten kan het nauwelijks galakken eenige belangstelling op zich te vestigen, ofschoon in het Oosten van Europa nimmer de politiek- makerjj rust. Eenig opzien baart een brochure van den voormaligen Servischen minister-president Pi- rotschanaz, waarin hy pleit voor een federatie der staten op het Balkanschiereiland, waaraan echter een federatieve hervorming van den Oostenryksoh-Hongaarschen staat moet vooraf gaan. Oostenrijks bestaan is eng verbonden met net Oosten en derhalve moet dit keizerryk een vorm aannemen,welke den besten waarborg ople vert voor zjjn voortbestaan en zjjn positie by de toekomstige eindelyke oplossing der Oostersohe kwestie. Met het dualisme kan het niets berei- ken.Oostenryk als bondstaat zou daarentegen met recht op de vrywillige aansluiting der Bal kanvolkeren kannen rekenen. In aiwaohting van de nog in verre toekomst liggende oplossing der Oosterache kwestie zet de Boelgaarsohe regeering, zioh niet bekom merend om de algemeene afkeuring welke haar streven in deze vindt, het werk tot herziening der Boelgaarsche grondwet voort. Aan het daartoe strekkend voorstel, onder de afgevaardigden thans verdeeld, is een door Stamboelofi onderteekende memorie van toe lichting toegevoegd, waarin herinnerd wordt dat het by de vaststelling der grondwet in 1879 verworpen voorstel, vrjjheid gevend om na vjjf jaar veranderingen in de grondwet aan te brengen, in het thans aanhangige ontwerp ia hersteld. Gedurende de afgeloopen 14 jaar heeft men zioh van de leemten en behoeften, waarin door de voorgestelde wyügingen wordt voorzien, kunnen overtuigen. Het ontwerp stelt wyziging van 13 artikelen voor en zon gisteren by de Sobranja officieel worden ingediend. Daar van de 293 afgevaardigden reeds 245 schriftelijk zich ten gnnsie van de voorgestelde wijzigingen hebben verklaard, is aan Stamboe- loff's ontwerp de vereisohte meerderheid van twee derden verzekerd. Wanneer het einde Naar de Gaulois verzekert, zal er binnenkort een aanklaoht ingediend worden by het parket tegen een minister en den president eener finaneieele maatschappij. Bedoelde minister zon officieel en wegens hij gekomen was. Misschien liet bij den pacha ook als een wijzer man achter; minder ge neigd, zich in deze dagen van Britsche wetge ving, waarin openbaarmaking ondergang betee ken t, in te laten met de dochters der Arabische sheiks in zijn district. Bland Bey, een braaf, nauwgezet mao, is waarschijnlijk tot op den huidigen dag onkundig van deze brutale poging om zijn persoonlijkheid voor te stellen. «redenen van staat" tnssohenbeide syn geko men in een proces, zoodat die maatsehappj tegen alle recht in haar zaak won. By de inheohteniz genomen direotenren der Panama-maatsehappjj Charles de Lesseps en Fontanes en den ex-afgevaardigde Sinsleroy evenals by den voortvluohtigen directeur Cottu, hadden huiszoekingen plaats. Er werd een omvangrijke briefwisseling gevonden. Nog is er hniszoeking gedaan in de kantoren der maatschappij van de Zuid-Panama-spoor wegen, en bjj de heeren Thierrée, Herz, Propper, den voormaligen proonrenr van Bei- naeh, en bjj Veragande, waar op twee brieven van Beinaoh beslag werd gelegd. Deze inüeohtenisnemingen en huiszoekingen gesohiedden ingevolge het bevel van den minister van justitie aan den nienwen procu reur-generaal Tanon, op grond van omkoopery van ambtenaren door de ambtenaren van de Panama-maatBohappjj. Bjj Herz werden twee wagenvoeren aan papieren van allerlei soort, waaronder vele dagbladen, in beslag genomen. In bet krachtig optreden der regeering tegenover de Panama-direotenren ziet men het bewjjs, dat zy haar woerd gestand wil doen en het werk der oommissie van enquête op elke mogelijke wjjse wil stennen. Onder de omgekochte «ambtenaren" moet men ook verstaan de leden van het parlement. Vrjjdag kwam de oommissie van enquête byeen ter beraadslaging over haar gedragslijn in verband met het op Donderdag door de kamer genomen besluit en de houding der regeering. Men kwam overeen de discussiön geheim te honden. Beslist werd dat er geen grond voor ontbinding der oommissie bestond en deze haar bevoegdheid behield. Het oomité nit haar midden zette het on derzoek van het Panama-dossier voort. Kensohetsend voor de verwachtingen, welke de rechterzijde aan de tegenwoordige moeilijkheden voor de Fransche republiek knoopt, is het feit dat de Figaro het oogen- blik gunstig aoht om een vlnohtige schets van de jengdige pretendenten te geven. De graaf van Parjjs wordt daarbjj niet genoemd, welk verzwjjgen misschien nog veelzeggender is dan het overige van het artikel. Naar men verneemt is maarsohalk Mao- Mahon bezig een antwoord te sohryven op Zola's Déhdcle. Door de sooiaal-demooratisohe party zal, als de Dnitsohe ryksdag zjjn zittingen in Januari, a. hervat, een interpellatie tot de regeering worden gerioht over den tegenwoor dig algemeen heersohenden nood. Bjj den Duitsohen ryksdag is een voorstel ingediend tot wyziging van par. 69 van het wetboek van strafrecht, strekkende om daaraan toe te voegen: De verjaring rust gedurende den tyd, binnen welken kraohtens een wet een strafvervolging niet kan begonnen of voortgezet worden. Aanleiding tot het voorstel gaf het beslnit van den ryksdag, waardoor Ahlwardt kans loopt zjjn straf, hem wegens het sohryven zjjner brochure Judenfiinten opgelegd, geheel te ont gaan tengevolge van verjaring. Da rekening van het begrootingsjaar 1891 in Oostenrjjk geeft een overschot van 14.370.010 fi.; de directe belastingen braohten 6.770.000 fl., de indireote belastingen 9.100.000 fl. meer dan de raming op, daarentegen leverde de spoorwegdienst een tekort op. Er zjjn twee pauseijjke enoyolieken ver- sohenen en aan de Itaüaansehe bisschoppen en aan het Italia&nsohe volk gerioht, waarin heftig bestreden wordt de vrymetaelarjj, die het dnivelsohe doel beoogt het christendom door het naturalisme te vervangen. Voor het jaar 1893 is tot bondspresident van Zwitserland gekozen de heer Sohenk, hoofd van het departement,van binnenlandsche zaken, en tot bonds-vioepresident de heer Frey, hoofd van het departement van oorlog. In hc.t Zweedsehe ministerie had een wy ziging plaats, daar de minister van marine Otter is afgetreden en vervangen door den sohont-bjj-naoht Christeson. Te Eaïro wekt niet weinig opschudding een beslnit van het wetgevend lichaam om zjjn vroeger geweigerde goedkeuring op het bndget voor 1893, op grond dat dit laat werd ingediend, te handhaven. Volgens berioht van generaal Dodds hield koning Behaczin zioh ten noorden van Abomey met 2000 man op. Hy scheen de ontruiming van Abomey af te wachten, om voort te rok ken, maar hy had veel last van desertie en had zjjn orediet bjj de kooplieden verloren. Volgens berioht nit Bio de Janeiro was een militaire opstand uitgebroken, die echter dadelyk werd onderdruktde sohaldigen wer den in hechtenis genomen. Ingezonden stnkken worden in geen geval teruggezonden De klok slaat vijf uren, de commissie is pre sent, 61 personen moeten betaald worden. In een groot halt uur is de betaling zonder stoornis afgeloopen. Slechts éen van de 61 bedankt de commissie, omdat hij beter loonend werk heeft kunnen vinden. Tot 7 uren moet de regeling der werkzaam heden voor de volgende week besproken wor den, het aannemen van werklieden bepaald en zooveel behandeld als schriftelijk of monde ling afdoening eischt. Op de vraag aan den concierge te 7 uren uur van aangifte voor de werkloozen of er ook menschen zijn, luidt het antwoord: Jawel, een groote twintig. Dan een voor een. A, B en C worden de gebruikelijke vragen gesteld eu zij worden ingeschreven. D antwoordt op de vraag of hy niet reeds ingeschreven is, ja, maar dat hy sleohts 14 dagen by de werkverschaffing is geweest en nn weder werk komt vragen. Hem wordt gezegd dat er op 't oogenbiik geen werk is, dat hem past, maar dat er nitzicht bestaat dat hy weder spoedig aan den arbeid zal kunnen gaan. E. zegt met leedwezen te verschynen. Hy is reeds bejaardhet ontbrak hem nooit aan werk, maar of het komt dat hy ond is of wel dat er minder werk is, hij is reeds maanden zonder werk. En uiet gaarne wil hy, zoolang hy gezond van ïyf en leden is, aan de armen komen. Hem wordt zoo Bpoedig mogelijk een plaatsje toegezegd. F. volgt. Voorzitter. U iB toch reeds ingeschreven F. Ja, maar 't is al zooveel weken en ik hoor van niets. Voorzitter Gy zy t ook van betere con ditie dan velen. Gy hebt éen kind en een vronw die verdient. Daar zijn zoovele huisvaders met talrijke gezinnen, die hebben bet meer noodig. F. Daar zyn hier menschen, die 't in 't ge heel niet noodig hebben omdat ze van alle bedeelingen krijgen. Voorzitter. Mogen we ook weten wie dat zijn? F. Ja, maar Voorzitter. Ja, ge begrypt, we zyn niet alwetend, we willen gaarne inlichtingen, maar met znlke klakkelooze beschuldigingen knnnen we niet beginnen. Wie volgt. G. Ik kwam vragen om werk, ik ben in geschreven voor drie weken, en ben nu reeds dertien weken werkloos. Voorzitter. Ja, daar zyn er van uw vak zoovelen dat we niet allen plaatsen knnnen, en by keuze rekeuen we naar de grootste ge zinnen. G. Maar, al is myn gezin klein, ook voor my is het toch ook de vraag waarvan te leven. Drie maanden werkloosheid heeft mij totaal uitgeput. H. komt met dezelfde boodschap en I. komt vertellen dat het nu zoover gekomen is, dat hij morgen om achterstallige huur op straat zal gezet worden. Verder zal ik niet gaan met myne mededee- lingen. Toen de deur achter den laatste gesloten was, hadden een tweetal commissieleden nog een pleidooi te houden voor een paar gezinnen, wier leven en ïyden hun en privé was meege deeld en de commissie besloot Maandag a. weder 17 huisvaders, die te zamen 45 kinderen te verzorgen hebben, te plaatsen. In den loop dezer week schreef iemand „werkloosheid is nog iets anders dan ellende, het is staan te midden van de ellende, waaruit geen redding in den gewonen, normalen weg mogeiyk is. „Armoede door achnld is te boeten. Armoede door ouderdom of krankheid is te verhelpen. Maar werkloos en daardoor broodeloos staan, zonder schuld en zender grijze baren en knohende borst, dat is schipbreuk Jijden zon der reddingsboot aan boord." M. D. K. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerdeen fantasie broche, een gonden oorbelletje, een zilveren oorbel, drie handdoeken, een vrouwenhemd, een zwart bonten halskraag en een paar sleutels. Aan X. IJ. Z. De bewnste kwestie is alleen nit te maken in eene vergadering van het onderwysersgezelsohap. Voor het pnbliek heeft nw strjjd geen belang. De burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat bij hun besluit van heden aan P. BIJKSE gq. P. C. HOUTENS en zyne rechtverkrijgenden is geweigerd de gevraagde vergunning tot het iDrichten van perceel wyk V no. 24f aan den Segeerssingel tot bergplaats van petroleum, voor een deel in bouten vaten, en voor een deel in ijzeren ketels. Middelburg, 16 December 1892. De burgemeester en wethouders van Middelburg, S C H O R E R. De secretaris, A. DE VULDER VAN NOORDEN. Vertrek Via van Achting Middelbare. hoofdkantoor Brindisi (Dnitsehe dienst). 19 Dec. 1.10 'mam. Marseille (Lloyd)20 Dec. 5.40 's avonds. Rotterdam (Lloyd) 23 Dec. 6.40 's avonds. Marseille (Fr. dienst) 24 Dec. 6.50 's morgens. Grenua (Vederl.)27 Dec. 5.40 's avonds. Brindisi (Eng. dienst). 30 Dee. 1.10 'snam. Amsterdam (Nederl.) 80 Dec, 6.40 's avonds. De Fransche mailbooten doen Rionw, Banks en Palembang niet aan. Naar: Curasao (Bonaire en Arabs) via New-York. 20 Dec. 9.10 's avonds. Suriname (St. Martin, Saba en St. Enstatius) via Southampton20 Dee. 10.65 'i morgens Suriname en Cnrafao via Amsterdam21 Deo. 5.40 avonds. Suriname via St. Naxaire. 6.69 's morgens

Middelburgsche Courant | 1892 | | pagina 6