LAATSTE BERICHTEN. Koning David's vriend BUITENLAND. FEUILLETON. WALTER BESANT. Algemeen Overzicht. Beknopte Hlededeelfngen. Aronstein beleedigden, zjjn naar behooren ge- ■trafds één is gedegradeerd, eenigen kregen 8 dagen provoost met water en brocd, terwjjl de straf van den belhamel nog niet bepaald is. Het voornemen bestaat hem te verwijderen. Zondag had te Utrecht de herdenking plaats van den slag van Mentana. Het aantal zouaven, welke nit alle oorden des lands byeen kwamen, wordt geschat op ongeveer 600. Zaterdagavond werden de leesten ingeleid door een conr in het osié het Metalen Kruis aan het Mansterkerkhof. Zondag morgen vereenigden zich de verschil lende deputation in het park Jivoli en bad aldaar de uitreiking der medailles Bene Merenti en der brevetten door den luitenant Aug. Wils plaats. De generaal baron de Charette arriveerde aldaar te 11 uren, waarna de verschillende deputalién zioh met hare banieren in optooht begaven naar de Metropolisankerk. Langs den weg, dien de stoet moest passeeren, waren vele belangstellenden om de oudstryders te begroeten. Hier en daar was de driekleur of de pauselijke vlag ontplooid. In de Metropolitaankerk werd een H. Mis gehouden voor de gesneuvelde zouaven door den heer Kleinschmit, kapelaan te Raalte, gevolgd door eene predikatie door den heer Paaps, pastoor-deken, oud aalmoezenier van het regiment. In optocht werd weder teruggekeerd naar het Park Tivoli, waar eene plechtige vergadering volgde en dr. Sohaepman een feestrede hield. Gezongen werd daarna de feestcantate van dr. Sohaepman. Het muziekkorps van het le regiment veld artillerie gaf een matinéa-musicale en te vier uren had de gemeenschappelijke maaltyd plaats, terwjjl de feestelijkheden werden gesloten met een groot avondfeest, gevolgd door vnurwerk. Zekere heer Bonefang uit Rotterdam be vond zich dezer dagen tusschen Bergen op Zoom en Roosendaal alleen in een compartiment met een jongmensch uit Arnhem, toen laatst genoemde, na allerlei verhaal, een geladen re volver uit den zak haalde. De heer B. dacht aanvankelijk een krankzinnige voor zich te hebben, doch bemetkte spoedig dat hjj met demand te doen had, die, door wanhoop ge dreven, zelfmoord wilde plegen. In zenuwachtige spanning wist de heer B. hem zoolang te bewegen van zjjn plan af te zien, tot de trein het station te Roosendaal binnenliep, alwaar de heer Bonefang onmiddel lijk aangifte deed by den stationchef. Een revolver met zes patronen werden hem door de rijkspolitie ontnomen, die tevens proces verbaal opmaakte. In de Lamsteeg te Rotterdam stond sedert eenigen tyd een bovenhuis van drie verdiepingen te huur, hetwelk tot vóór een paar dagen geen huurder kon vinden. In hooge mate wekte h9t dan ook de verwondering van de eigenares, eene weduwe, wonende in de Aert van Nes straat, dat bovenhuis betrokken te zien, zon der haar medeweten, en zjj gaf daarom de politie van hare bevinding kennis. Deze ont bood de bewoners, twee manneljjke personen, die beweerden en vol hielden de woning gehuurd te hebben, en voornemens te zjjn kamers te verhuren. Op de verklaarbare vraag, hoe zjj dan wel toegang tot de woning gekregen hadden, daar de eigenares verzekerde hun den sleutel niet verstrekt te hebben, ga ven zjj ten antwoord de deur te hebben open gevonden, toen zjj de woning betrokken. Alle pogingen door de politis aangewend om hen de woning to doen verlaten, mis lukten, en zjj houden vol de woning gehuurd te hebben. Te vergeefs ook wendde de eige nares zioh vervolgens tot de justitie. Er bljjft haar thans niet anders over dan op hare kosten de indringers gerechtelijk uit de woning te doen zetten. Men weet, dat eenigen tyd ge leden zich een dergeljjk geval heeft voorge daan op den Noordsingel, aldaar waar twee beruohte flesschentrekkers ziob, zonder toestem ming vau den eigenaar, in een onbewoond huis nestelden. NR. Crt.) -— Maandag avond is aan het Btation te Dordrecht een oondueteur, die van de loopplank sprong voordat de trein stilstond, onder de wagens geraakt en overreden. De man bleef op de plaats dood. 4. Vit het Engelseh. VA* HOOFDSTUK V. Jacob had den brief van Eva uit en behoefde bem niet over te lezenmaar stak hem weer in zijn zak. Wat zou zjj meenen Zij heeft mg niet herkend, al deed hij het. In het gouver nementshuis wordt er niet over mij gepraat Wie heeft het haar verteld Als koning David het haar verteld heeft, moet koning David gewetenswroegingen gevoeld hebben. Ik zal gaan.'1 's Zondags morgens woont de geheele ambte naars wereld de godsdienstoefening in de Hoofdkerk bij. Dat wil zeggen de hoofden en commiezen der departementen. Klerken en minderen tellen niet mee en niemand let er op of zij naar de kerk gaan of niet. Daarom big ven zg meestal thuis. Even over elven, toen de gouverneur, zijn dochter en haar gouvernante en de adjudant hadden plaats genomen in de groote bank en de dominé op stoel was, en de voorzanger begon te lezen, bevond Jacob Longden zich in den particulieren tuin van het gouvernements En je bent zoo deelgenoot geworden in de firma Van harte hoor 1 Dank je, maar er is een minder goede kant aan. Zoo Ja, myn salaris als chef de bnrean was grooter dan myn aandeel in de winst. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter algemeene kennis, dat volgens de by hem ingekomen ambtsberichten in de afgeloopen week als aan Aziatische cholera overleden zjjn aangegeven in Noord-Brabant: te Breda S perso nen, te Steenbergen 1 persoon, teTerheijdcn 2 personen in Gelderland: te Hoissen 1 persoon in Znid-Holland: te Bodegraven 1 per soon, te 's Gravezande 1 persoon (behoonnde tot de bemanning van een te Hoek van Holland in quarantaine gelegen hebbend visscbersvaartuig), te Hazerswoude 1 persoon, te Numansdorp 1 persoon, te Woerden 3 personen, te Woubrugge 1 persoon; in Utreobt: te Loosdrecbt 3 personen,te IJaselstein 2 personen In Friesland: te Leeuwarden2 personen. Zondag werden te Pest drie personen door cholera aangetast; een overleed. In het geheel werden aldaar tot heden 1039 personen aangetast en overleden 447. Te Atb, in Henegouwen, werd een aoht- tienjarige baanwachtster, sedert acht dagen gehuwd, door een trein overreden en gedood. Sedert twee jaren deed zy dienst by de spoorwegen. In een myn van Bully by Atrecht is een gedeelte ingestort. Tw6e werklieden bleven op de plaats dood en een derde werd zwaar gekwetst. Te Fiennes (Pas-de-Calais) is zekere Gres- si r Zaterdag met houweeislagen vermoord door zyn by hem inwonenden kleinzoon. Deze heelt bekend. Hy had geen ander doel dan den ouden man te b9Btelen. Bellacoscia, de bekende Corsikoansohe bandiet, die te Marseille thans woonde, heeit zyn verbanning niet kunnen verdragen en is naar zyn geboorteland teruggekeerd. Bij een botsing tusschen theesmokkelaars en Russische grenssoldaten op de Russisch- Oost-Pruisische grenzen werd een smokkelaar neergeschoten. In de nabyheid der Russisch-Prnisische grensstad Wladislawowo is een joodsoh koop man met zyn doohter beroofd. Beiden werd door de roovers de schedel ingeslagen. De dochter is overleden, de vader leeft nog. Op den Donau by Kilia kwam de Fran- sche stoomboot Taurus in aanvaring met de lichters Carlo en IreneAlle drie werden zwaar beschadigdhet laatste vaartuig zonk, waarby velen verdronken. Te Tokio zyn 600 huizen verbrand. Een der passagiers op onze mailbooten, een oude dame, had een papegaai, waarvan zy zeer veel hield, medegenomen en het dier onder de hoede gesteld van een der matrozen. Op zekeren dag vond de man het beest dood iu de kooi. Hy begreep dat de oude dame zioh het geval zeer zou aantrekken en overlegde met een collega-pikbroek hoe hy het haar mee sou deelen. De ander zou het wel voor hem op knappen. Hy ging onmiddellijk naar de oude dame toe en zeide: Ik geloof niet dat de papegaai van mevrouw het nog lang maken zal. Och lieve hemel, zeide de arme oude dame. En waarom Omdat hy dood is, luidde het korte ant woord. Vergaderingen» Concerten enz. Te Middelburg. Woensd agl6 Nov. Voorstelling Nederl. Tooneel, Schouwburg 7J u. Vrjjdag 25 Nov. Voorstelling De Vos en Van Korlaar. Sohor w- burg 74 u. huis. Om te beginnen was het dien morgen zeer warm, zoodat alle levende wezens, uitge nomen de hagedissen, de schaduw opzochten; zelfs in de Iommerryke lanen en smalle paden, waar de zon niet kon doordringen, was het benauwdde zon was gelijk aan den mond van een vurigen oveude wolkenlooze hemel scheen gloed en hitte op de aarde te weer- kaartsen. Midden in de tuin sprong een fontein en verspreidde eenige koelte. Hij vond een bank iu de schaduw en ging zitten. Hij behoefde niet lang te wachten, weldra hoorde hij voetstappen en stond op om eene dame te gemoet te gaan, die laDgs een der paden aankwam. Zy was alleen. „Dank u, Jacob", zei zij en gaf hem de hand. Zeventien jaar hadden haar veel veranderd, zij was een deftige dame gewordenmaar zij had hare oude schoonheid behouden, haar innemenden blik, 'hare lieve stem, hare beval lige manieren. Jacob deed zijn best om kalm en bedaard te zijn. „Hier ben ik lady Dunkeld", begon hij, maar kon niet verder. „Eva", riep hij, „hebt gij mij niet vergeten den man die zichzelf geschandvlekt heeft?" „Neen, neen. Ik vernam eerst gisteren dat gij hier waart en in een zeer ondergeschikte betrekking. Hij vertelde het mg. Het is vreeselijk, afschuweiyk." „Wel neen de een moet opklimmen en de ander afdalen, En na die leelijke geschie 'b Grarenliage. Tweede kamer.Tot rapporteurs over de kieswet zyn benoemd de heeren Heldt, Goeman Borgesiss, Haffmans, Van der Feltz en baron 2E. Macksy. A. Dinsdag te 11 uur is de Indische begroo ting aan de orde. Dan zal de heer Ruys de regeering nader interpelleeren over de afschuiving van den spoorwegdam op het gedeelte staatsspoor Beek- Elslo-Bunder. Weenen. Het verbod tot invoer van koopwaren uit Nederland, België en Frankryk is opgeheven. Parijs. Volgens den Figaro zal de conoessie der Panama-kenaalmü worden ingetrokken, tenzy het werk den 23en dezer ia hervat. Londen. De regeering beval den plaatse- lyken overheden aan openbare werken uit te doen voeren ter ondersteuning voor de werke- loozen. Neill, de bekende vrouwenmoordenaar, is heden ter dood gebracht. Datum. Plaata. Voorwerpen. Informatiën 16 Nov. Aagtekerke, Inspan, Huizen, Huveri. 16 0 Souburg, Maret Tak. 16 K Co rt gene, Boomen, Boelof. 16 0 Vliasingen, Boeken, Bosch. 16 0 Middelburg, Meubels enz., Notarishuis. 17 0 Middelburg, Houtwaren, Kouion. 18 Cortgene, Boomen, Boomen, Boelof. 21 0 Cortgene, Boelof. 22 0 Middelburg, Vissoherij (verp.) Tak. 22 0 Middelburg, Inboedel, Balans D 4. 23 0 Cortgene, Boomen, Boelof. 24 0 M iddelburg, Huizen, Verhulst. 25 0 Gapinge, BoomeD, Verhulst. 25 0 Domburg, Inspan enz., De Vos. 30 0 Kapelle, Boomen, G. Meris. 30 0 Heinkenszand, Hofstede, Deït.Bres8er 13 Dee. Terneuzen, Boomen, v. d. Moer. Zondag vonden in Italië de 62 herstemmingen plaats. Zy waren voor het ministerie-Giolitti de voortzetting van de eerste verkiezingen cok ditmaal mag het ziob het leeuwen aandeel toerekenen. Gekozen werden 45 ministerieele oandidaten en 17 leden der oppositie. Nog altyd is men bezig de balans van den uitslag der verkiezingen cp te maken. Het is een onbetwistbaar feit, dat het kabinet-Giolitti in de nieuwe kamer met een zeer uitgebreide meerderheid terugkeert, maar algemeen ver keert men in twytel hoe lang deze meerderheid een compacte massa zal blyven. In haar geheel is zy een liberale meerderheid, maar in het liberalisme zyn tal van nnanceB waar te nemen. Bovendien telt zy den hear Criepi in haar midden. Zal evenwel een meerderheid, waarvan de heer Crispi deel nitmaakt, in staat zyn langen tyd een kabinet te ondersteunen, waarvan de heer Crispi geen deel uitmaakt? Er loopen thans reeds geruchten, dat de ex- premier en zjj a onverzoenljjkste bestryder, signor Nicotera, de strjjdbjjl hebben begraven om het kabinet gezamenlijk te lyf te gaan. Veel kwaad bloed heeft onder CrispUs fractie en de minder zuivere regeeringsgezinde bestand- deelen der liberale meerderheid gezet de brutale druk, dien het kabinet by de verkiezingen heeft uitgeoefend. Over deze zaak zal ongetwyfeld reeds spoedig een duideijjk verstaanbaar woord tot den heer Giolitti in de nieuwe kamer worden gericht. Kenschetsend voor de betrekkingen tnssohen Crispi en den tegenwoordigen minister-president is het fait, dat zelfs aanhangers van Crispi, dank zy den bemoeiingen van de ministers, in het zand beten. Gelukkiger was de beer Nicotera, wiens party wel hier en daar belangryke verliezen leed, doch elders daarvoor werd schadeloos gesteld, zoodat Nicokera's groep zelfs iets ver sterkt het paleis op Monte Citorio binnentrekt. Niet onopgemerkt mag blyven de verkiezing te Turjjn. Hier leed een broeder van den minister van oorlog, generaal Pelloux, de denis „Jacob, ik weet alles." „Wat weet gij Het baarde veel opzien en vader wilde mg niet in huis houden en mijn broeder gij herinnert u mijn broeder wel die was altyd zoo braaf die overtrof zich zei ven en maakte de verzoening onmogelijk en zooal meer, en zoo vonden zg hier een be trekking voor mij en ik veronderstel dat mijn broeder zoo vriendelgk is geweest alles op het ministerie te vertellen en zoo kwam het verhaal ook hierheen, en dat is alles. „Het is natunrlijk onmogelijk voor iemand met znlk een verleden om promotie te maken. Ja Eva, Lady Drinkeld, dat is al. Wat doet het er toe?" Want zyn oude vriendin zag hem verwonderd aan en had tranen in de oogen. „O! het is vreeselijk-1 afschuwelijk!" her haalde zij. „Niet zoo erg als gij denkt. Ik heb genoeg om van te leven en wat kan iemand meer ver langen, iemand met zulk een verleden?" Zij ging op de bank zitten, boog bet hoofd en weende luid. „Neenl Dat is te veel, dat ik."begon hy. Jacobriep zij opstaande nit. „Gij breekt mij het hart. Gij martelt mij want ik zeg u dat ik alles alles weet. Ik weet alles." „Gy kunt niet alles weten. Dat is niet mogelijk „Ik heb het sedert tien jaar geweten. God vergeve mij Sedert tien jaar. Hij werd ziek, was op hot punt van to sterven en be nederlaag tegenover een republikein, den advocaat Merlani. Turyn is de bakermat van de dynastie van Savoyehet radicalisme heeft hier nimmer gebloeid. Voor de eerste maal zegeviert een republikeinsche candidatuur in de oude hoofdstad van Piemont, een feit dat de aandacht verdient. Het meest gehavend is de uiterste lin kerzijde uit de stembus gekomen. Niet de gioepdie na den val van het kabinet Rudini het ministerie-Giolitti zyn steun heeft geschonkenmaar de intransigente fractie, waartoe Cavallotti en Imbriani behooren. In getalsteikte is de democratische linkers jjde wel is waar in de nieuwe kamer niet aohteiuitgo- gaanzjj zal er 55 leden tellen tegen 44 in de oude, maar de crime harer aims bleef op het slaohtveld, zoo Cavalotti, Canzio, Maffi, Santini fte Omtrent de toekomstige wyzigingen in het ministerie, die eenigen tyd geleden werden voorspeld, zegt tot heden de faam zeer weinig. Alleen wordt bericht dat de minister van marine zou aftreden. In Hongarye loopt, in strjjd met de eerste offioiense berichten uit Weenen en Pest, het nieuwe kabinet niet zoo glad van stapel als men verwachtte. Algemeen is de benoeming van den heer Weckerle,minister van financiën, in in het kabinet Szapary, tot minister-presidont met voldoening begroet. Weckerle is een staats man van liberaler beginselen dan zyn voorgan ger bovendien is hy een selfmade man, die aan eigen bekwaamheid cn energie zyn schitterende loopbaan beeft te danken. Met zyn 44e jsar wordt by aan het hoofd vau het ministerie geroepen, nadat hy als minister van financiën zich buitengewone verdiensten heeit verworven Vooral de burgery legt groote voldoening over zyn benoeming aan den dag, daar hy de eerste burgelpe minister-president in het zoo aristo cratisch geregeerde Hongarye is. Met zyn benoeming bljjkt echter nog niet de oorzaak van de ministerieele orisis te zyn weggenomen. De kwestie van het verplicht burgerlyk huwelyk blyft moeilijkheden bieden en is oorzaak, dat het nienwe kabinet by zyn vorming op bezwaren stuit. Het meerendeel der ministers zullen hun portefeuilles behouden, maar er is sprake om graaf Czaky, thans minister van eeredienst en onderwys, naar het departement van binnenlandsche zaken over te brengen. Deze wensoh baart eenige verrassing en doet vermoeden, dat er adders onder het gras liggen verborgen. Als minister van eeredienst is graaf Czaky de besliste tegenstander der gceste- lyke heerscbzuoht geweest en tevens de vurigste kampioen voor het verpliobte burgerlyke hu- weljjk. Dat men hem nu zyn portefeuille van eeredienst wil afnemen en hem onder een ander departement zoekt onder te brengen, geeft stof tot nadenken. Voorloop ig heeft intusschen graaf Czaky geweigerd deze ver- ar dering te aanvaarden, waardoor de samen stelling van het nieuwe kabinet nieuwe hin derpalen in den weg worden gelegd. D,:ar in Frankryk de politieke atmospheer weder zeer met electricileit is bef wan gerd, sohjjnt ook daar een ministerieele crisis aanstaande. In de couloirs der kamsr houdt het gerucht zich staande, dat het einde van het mintsterie- Loubet aanstaande is, hetzy dat het valt Woensdag a. bij de discussie over het voorstel tot beperking der vryheid op de drnkpers, hetzy by de interpellatie over de Panama-kwestie» op Donderdag a. vastgesteld. De Parysohe gemeenteraad, die gaarne een woordje mede spreekt in de politiek, nam Maandag met 43 tegen 4 stemmen een motie aan, waarin de regeering wordt uitgenoodigd noch de vryheid van de pers, noch het recht van vereeniging en vergadering te beperken. Hoezeer de politieke barometer op storm wjjst, bleek Maandag duideijjk in de zitting der kamer by de voortzetting van het debat over het wetsontwerp betreffende de belasting op de sterke dranken. Het was weer een eobt rumoerig tooneel zooalB alleen de Fransobe kamer kan te aanschouwen geven. Tot een uitbarsting zal het ongtlwjjfeld spoedig komen. In den Belgischen senaat verklaarde de minister-president Beernaert een verbetering kende mij alles. Denkende dat hij op sterven lag, beloofde ik zyn boodschap van berouw over te brengen. Hy stierf niet, maar de boodschap blijft. Neem haar aan. Zijn boodschap van berouw en zelfverwijt. Zyn bede om vergiffenis." „Ja maar hij werd beter," zei Longden droog. „Dus heeft hij het u verteld? Dat was niet goed. Dat was misbruik van vertrouwen. Het was immers met de bedoeling dat gy nooit zoudt weteu „En nu weet ik het. Jacob, hy kannietB doen of zeggen dat het kwaad van al die jaren kan uitwisschen." „Niets. En toch ziet gy dat ik de gevolgen op mij nam, wat zij ook wezen mochten. Zg vielen onaangenamer uit dan ik mij had voor gesteld; maar ik heb niet geklaagd." „Als gij morgen opstondt om de bekentenis, die hij u gaf, hard op te lezen, dan zoudt gy die verloren, verwoeste jaren daarmede niet terug krijgen." „Neen. Het zou de menschen niet weinig verbazenmaar mij zou het niet helpen." „Hebt gij wel ooit bedacht dat die ver heven zelfopoffering uwer jeugd, geheel teniet gedaan en meer den vruchteloos zou wordeo, indien zij bekend werd?" „Ik begrijp u niet. Ik heb altijd, inte gendeel uitgezien naar den tyd, waarop ik op de een of andere wijze in mijn eer hersteld zou worden al was het alleen om mijn broeder, den Braven te leur te stellen." der vestingwerken van Antwerpen noodzakelijk. Het adres van antwoord is goedgekeurd Door het oomité van den progressistischen Bond in België is besloten kraohtig de beweging ten gunste van het algemeen stemrecht voort te zetten en een beroep te doen op alle voor standers zonder ondersobeid van party. Aan den heer Janson is opgedragen om, in overleg met de groep welke in de Kamer het algemeen stemreoht voorstaat, de middelen te beramen welke tot invoering dier hervorming kunnen leiden. Voorloopig is de onlangs voorgenomen be tooging der Brusselsohe burgery uitgesteld. Daar de katholieken van zins waren heden een royalistische betooging te houden als de koning zich naar het Te Deum begeeft, vreesde men voor een oontra-manifestatie. Op een talrjjk bezochte vergadering der Brusselsche arbeidersparty werd besloten een congres bijeen te roepen, ten einde uitsluitend te beraadslagen over een voorstel tot alge meene werkstaking. Maandag avond werden te Gent acht verga deringen ten gunste van het algemeen kies- recht gehouden. Prins Albert, de toekomstige Belgische troonopvolger, heeft Vrjjdag zyn studiën aan de militaire school ten einde gebracht en 's avonds met een banket afscheid genomen van zyn 175 medcsoholieren. Zondag is hy by het regiment grenadiers in dienst getreden. Maandag is in de ieestelyk versierde zaal Concordia te Berljjn de sociaal-democratisohe paitjjdag geopend. Ongeveer 230 afgevaardigden, waaronder eenige uit het buitenland, zooals Van Kol uit Amsterdam, waren tegenwoordig, evenals byna alle socialistische leden van den ryksdag, dus ook Volnaar. De tribunes waren met partijgenooten bezet. De afgevaardigde Singer werd tot voorzitter gekozen. In zyn begroetingsrede nitte hy de hoop dat, ondanks mogeljjk verschil van mea ning op byzoudere punten, allen zioh sullen laten leiden door het beginsel dat het welzjjn der party de hoogste wet is. De orde van den dag werd vastgesteld, en daarop geplaatst de door Liobknecht in te leiden bespreking van de vraag, welke houding de party tegenover het staatssocialisme moet innemen. Dit is het punt van geschil tnssohen de Berlynsche partyloiders en Volmar. Dese sal Lfebknecht beantwoorden. Ook de redacteur Gottlieb, nit Bremen, is tot voorzitter benoemd. al 2 fcyn Eamb. Nachr. zet vorst Bismarck zyn aanvallen tegen de legerwet, in zyn ge sprekken met Hans Blum begonnen, voort. In twee artikelen zet het blad uiteen, dat door bovenmate het aantal reornfen te vermeerderen en den tyd, tot hun onderrichting bestemd, te verminderen, de waarde der Dnitsche armee ernatig zou worden bedreigd. Keizerin Frederik is met haar doohter Margarstha van haar reis naar Italië te Berljjn teruggekeerd. Bij het voortgezet debat in de Fransche kamer over het ontwerp betreffende de dranken, veroordeelde Maandag de Bonspattist Cunéo d'Ornano het voorstel-Turel tot vervanging van de verbruiksbelasting. Jumal verklaarde zioh vóór de opheffing van het privilege voor de stokers van eigen gewas. De rapporteur nam dit voorstel over en ver klaarde, dat het 20 millioen zal opbrengen. Hy voegde er by, dat de surtaxe op alcohol 64 millioen zal opbrengen en de vermeerdering van de tariefontvangsten 12 millioen zal geven. Rabier vroeg, in plaats van de opheffing van het privilege der eigen-stokers, een belasting op de beursoperaties. Deze motie werd met groote meerderheid verworpen. Het voorstel tot opheffing van het privilege werd daarop aangenomen met 318 tegen 211 stemmen. Zondag werd te Parys een anarchisten bijeenkomst gebonden. Nadat de berichtgevers de zaal hadden verlaten, hield zekere George een toespraak ter verheerlijking van het dyna miet en de jongste ontploffingen. Het publiek protesteerde en ten slotte eindigde alles in een algemeene klopparty. Culine, die onlangs in voorwaardelijke vryheid werd gesteld, teneinde in het onder houd van zyn familie, die in jammerlyken „Hij, die toen een joeg mensch was, zoo als gij met zijn toekomst voor hem, is nu een man van aanzien, met een goeden eervollen naamhij bekleedt een hooge betrekking, heeft vrouw en kinderen kinderen Jacob. Indien gij bem in het ongeluk stort gelijk gy kunt en moogt verwoest gij ook het geluk zyner kinderen, van zyn vrouw." „Dat begrijp ik. Was dit hetgeen gij mij te zeggen hadt. Inderdaad daar had ik niet aan gedacht." „Toen wij aan wal stapten, zag bij u aan den steiger ea herkende u. Hy zeide niets tegen my maar ik zag dat hy ongerust en ongelukkig was. Dat is nu drie maanden ge leden en al dien tijd is hg ten prooi geweest aan de vreeselijkste wroeging en angst. Eenige dagen geleden hoorde hg het heele verbaal weer die geschiedenis, die hij meende dat geheel vergeten was, werd hem weer verteld in verband met uw naam. Hij wordt byna krankzinnig bij de herinnering en door het afschnweiyke van de zaak." „Die ellendige geschiedenis 1 Dat is het werk van myn broeder." „Ik heb hem gezegd dat ik met u zon spreken. Hij ia van morgen naar de kerk gegaan wetende dat ik u hier zon ontmoeten. Wat moet ik hem zeggen „Wel, daar hy nu al drie maanden hier is en nog niets van mij vernomen heeft, zou hij het als nitgemaakt kunnen besohonwen dat ik mjj stil zal houden, Ik ontken niet, Eva,

Middelburgsche Courant | 1892 | | pagina 2