PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. ZITTING VAN DINSDAG 1 NOVEMBER 1892. 3 Avondzittiiig van 1 November. Opening der vergade ring; onderzoek der geloofsbrieven en beëediging nieuwe leden mededeeling afwezige leden en ingekomen stukken; voorstellen van Gedeputeerde staten splitsing in afdee- lingen bepaling der volgende bijeenkomst. Voorzitter jhr mr W. M. de Brauw. Tegenwoordig 40 leden, de heerenPompe van Meerdervoort, Van Uije Pieterse, Dronkers, Heijse, Tbomaes, Buteux, Fruijtier, Van Waesberghe Janssens, De Smidt, Van Deinse, Moerdijk, Moes, Van Woelde- ren, Snijders, M. Bolle, Van Teijlingen, De Jonge, Hammacher, Den Boer, Lantsheer, Snouck Hnrgronje, Lucasse, Hollestelle, Fokker, IJsebaert, J. A. Bolle, Van Buren, Van der Bilt, Van Voorst Vader, Hen- nequio, Van der Have, Noordijke, Van der Beke Calleufels, De Bats, Van Rompu, Vader, Huvers, Kake- beeke, Van der Lek de Clercq en De Casembroot. De voorzitter opent deze najaarsvergadering in naam der Koningiu. De voorzitter stelt aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid in het kiesdistrict Tholen en benoemt tot leden der commissie van onderzoek de heeren Van Uije Pieterse, Van Deinse en Hollestelle. Gedurende den tijd dat de commissie zich met bet onderzoek onledig houdt, wordt de vergadering geschorst. Ter vergadering teruggekeerd, brengt de heer Van Uije Pieterse namens de commissie rapport uit. In het hoofdkiesdistrict Titolen werden voor de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Wagtho, uitgebracht 873 stemmen, waarvan 8 van onwaarde. Gekozen werd de heer jhr mr E. A. 0. de Casembroot met 519 stemmen. Andere heeren ver kregen 341 ot minder stemmen. Overeenkomstig dit rapport besluit de vergadering tot toelating van bet nieuw gekozen lid. De voorzitter deelt mede, dat de beer Van der Lek de Clercq, dezen zomer herkozen, in de zomervergade ring niet aanwezig was en dus de eed nog niet heeft afgelegd. Op verzoek van den voorzitter worden de heeren Van der Lek de Clercq en De Casembroot docr den griffier binnengeleid en leggen in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. De voorzitter wenscht den heer Van der Lek de Clercq met zijn herbenoeming en den heer De Casem broot met zijn benoeming geluk en uoodigt beiden uit in het midden der leden plaats te nemen. Alsnu houdt de voorzitter de volgende toespraak „Mijne Heeren Een der leden uwer vergadering is na de zomer- zitting, die hij nog in gezondheid bijwoonde, uit uw midden weggenomen. De heer Wagtho zou weldra 25 jaar het district Tholen hebben vertegenwoordigd. Zijne liefde voor de provincie, zijne bekwaamheid, zijn wel willend karakter werden door u allen gewaardeerd. Zijn ijver is u meermalen gebleken. Evenals ik, zult gij het u nog levendig herinneren, hoe hij eenigen tijd geleden op zijne eigenaardige wijze van zijn ijver getuigenis gaf. Eene zaak, die u in deze vergadering zal bezighouden, de regeling van den Damespolderj wenschte hij niet door Gedeputeerde staten maar door Bijvoegsel van de middelburgscbc Courant van Binst eene commissie uit de Staten te zien voorbereiden, niet omdat hij die taak bij Gedeputeerde staten niet in goede handen achtte, maar omdat hij aan de leden der Staten meer werk verlangde op te dragen. Zal de heer Wagtho in alle kringen, waarin hij zich be woog, wegens zijne goede hoedanigheden met leedwezen worden gemist, dit is ook en niet het minst het geval met uwe vergadering, in welke zijn naam in dank bare herinnering zal blijven voortleven." De leden geven van hunne instemming met het ge sprokene blijk. De voorzitter deelt mede dat van den heer Van Lynden bericht is ontvangen, dat hij deze avondbij eenkomst en van den heer Risseenw dat hij deze najaarszitting niet kan bijwonen. De voorzitter doet mededeeling van de volgende ingekomen stukken a. Koninklijk besluit, houdende goedkeuring van het besluit der Staten tot vaststelling der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1890. b. Koninklijk besluit, houdende goedkeuring van de besluiten der Staten a. tot wijziging der begrooting van de enkel provin ciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1891; b. tot wijziging der begrooting van de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1892; c. tot het aangaan eener geldleening groot ten hoogste f 60.000; d. tot het uitzetten van kasgeld cp prolongatie ten bedrage van ten hoogste f 50.000; e. tot verkoop van een gedeelte berm en sloot en twee daarop staande olmenboomen aan den weg van Oostburg naar Zuidzande. c. Koninklijk besluit, houdende goedkeuring der begrooting van de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1893. d. Koninkljjk besluit, houdende goedkeuring van het besluit der Staten tot wijziging van de besluiten der Staten tot regeling van den provincialen water- staatsdienst en tot vaststelling van regelen voor de pensioneering van ambtenaren van den provincialen waterstaat. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. e. Briet van den minister van binnenlandsche zaken, houdende mededeeling van hetgeen is uitgetrokken op de rijksbegrooting voor kosten van het provinciaal bestuur van Zeeland, voor zooveel het rijksbestuur is dienst 1893. Deie brief wordt ter griffie voor de leden ter visie gelegd. Nog is ingekomen een briet aan de Staten van den heer J. van Eaaite, directeur van de Maatschappij de Schelde te Vlissingen, naar aanleiding van de in de zomervergadering gevallen beslissing omtrent de kwijtschelding van korting- Dezen brief heeit de heer Van Raalte in afschrift aan de leden der Staten gezonden. Hij luidt als volgt Napleiten, in den regel niet wenschelijk, kan boven - niet ongedaan maken wat eenmaal onherroepelijk vaststaat. Wanneer dan ook de ondergeteekende met de hier volgende opmerking tot de leden der Provinciale staten de vrijheid neemt zich te wenden, dan spruit dit niet voort uit zucht tot napleiten, doch geschiedt dit alleen in het belang der waarheid en om verkeerde indruk ken weg te nemen, die het debat in de zitting der Staten van 8 Juli 1892 heeft kunnen doen ontstaan. In die zitting dan is het voorstel behandeld van Gedeputeerde staten naar aanleiding van het adres van g 8 November 1892.

Middelburgsche Courant | 1892 | | pagina 7