ZITTING VAN VRIJDAG 4 NOVEMBER 1892. 23 klaring der dwangbevelen, welke voor de invorderbaar verklaarde lasten, omslagen, of kosten door den pen ningmeester worden afgegeven. Art 66. Op zijn naam worden de rechtsgedingen gevoerd, waarin het waterschap als eischer of ver weerder optreedt. Hij is verplicht, in afwachting van het besluit der vergadering van stemgerechtigde ingelanden nopens het voeren van een rechtsgeding, de vereischte maat regelen te nemen tot voorkoming van verjaring of verlies van reeht of bezit. Art. 67. Hij zorgt dat de stukken, opgemaakt tot bewijs van overtredingen van keuren of politiever ordeningen, aan den tot vervolging bevoegden rechter lijken ambtenaar worden toegezonden. Art. 68. Hij is verplicht om, wanneer de omstan digheden geen voorafgaande bijeenroeping van het bestuur gedoogen, op eigen gezag al die maatregelen te nemen en te doen uitvoeren, waartoe dat bestuur bevoegd is, en welke bij dringend of dreigend gevaar in het belang van het waterschap worden gevorderd. Hij is gehouden daarvan ten spoedigste aan de leden van het bestuur kennis te geven. Hoofdstuk V. Van den secretaris-penningmeester en de verdere beambten en bedienden. Art. 69. De secretaris-penningmeester woont alle vergaderingen bij en houdt aanteekeniug van de han delingen en besluiten. Hij is den voorzitter in de uitvoering der genomen besluiten behulpzaam. De stukken, die van het bestuur en van de stemge rechtigde ingelanden uitgaan worden door hem mede onderteekend. De afschriften en uittreksels dier stukken worden door hem op last of met voorkennis van het bestuur afgegeven en onderteekend. Hij bewaart het archief. Hij is belast met de invordering van alle ontvang sten en inkomsten van het waterschap en zorgt dat die behoorlijk geschiedt. Door hem geschieden alle betalingen uit de water- schapskas. Hij betaalt niet dan op stukken, door den voorzitter en een der leden voor gezien geteekend. Art. 70. De beambten en bedienden zijn verplicht, behoudens hunne instructiën, de bevelen van den voorzitter, den dienBt van het waterschap betreffende, na te komen. Hoofdstuk VI. Van de keuren, de schuldplichtig heid, de omslagen, de begrootingen en de rekeningen. 1. Van de keuren. Art. 71. De keuren of politieverordeningen, door het bestuur oatworpen, worden vóór hare vaststelling gedurende veertien dagen ter inzage van belangheb bendenden gelegd. Hiervan geschiedt openbare kennisgeving. Belanghebbenden kunnen gedurende dien termijn en acht dagen daarna hunne bezwaren bij het water schapsbestuur inbrengen. Art. 72. Binnen veertien dagen na het verstrijken van den in het vorig artikel vermelden termijn beslist het waterschapsbestuur op de bezwaren en geeft van de beslissing aan belanghebbenden kennis. Binnen dertig dagen daarna stelt het waterschaps bestuur de keur of politieverordening vast. Zij wordt ca de vaststelling andermaal gedurende veertien dagen ter lezing gelegd als hierboven is voorgeschreven. Elk belanghebbende kan binnen dien tijd zijne bezwaren bij Gedeputeerde staten van Zeeland en Noord-Brabant inbrengen. Inmiddels wordt de keur of politieverordening door het waterschapsbestuur aan Gedeputeerde staten van Zeeland en Noord-Brabant ter goedkeuring ingezonden met de daartegen ingebrachte bezwaren, zijne beschouw wingen en de daarop genomen beslissing. Art. 73. De wijze van afkondiging der door Gede puteerde staten van Zeeland en Noord-Brabant goed gekeurde keuren of politieverordeningen heeft plaats bij eene door het waterschapsbestuur onder goedkeuring van stemgerechtigde ingelanden vast te stellen veror dening, die tevens het noodige voorschrift bevat, om van de gedane afkondiging te doen blijken. Art. 74. De afkondiging van keuren of politie verordeningen geschiedt bij het volgend formulier „Het bestuur van het waterschap de Damespolder doet te weten „dat het heeft vastgesteld en dat Gedeputeerde staten van Zeeland en Noord-Brabant bij hun besluit van denhebben goedgekeurd de volgende keur of politieverordening. „(Titel en inhoud van de keur of verordening). „En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den Art. 75. De keuren of politieverordeningen treden in werking op den achtsten dag na dien waarop zij zijn afgekondigd, indien zij daartoe geen ander tijdstip aanwijzen. Art. 76. De afgekondigde keuren of politieverorde ningen worden in afschrift of afdruk gezonden aan Gedeputeerde staten van Zeeland en Noord-Brabant en aan de ambtenaren van het openbaar ministerie die met hare handhaving belast zijn. Zij worden tevens tegen betaling der kosten ver krijgbaar gesteld. 2. Yan de schuldplichtigheid en de omslagen. Art. 77. De omslagen worden volgens de kadastrale grootte hectaresgewijzo gedragen door alle binnen het waterschap gelegen perceelen. In de omslagen worden niet betrokken de eigen dommen van den staat, de provincie of de gemeente uit sluitend en bij voortduring bestemd tot publieken dienst. Art. 78. Door het bestuur wordt aangelegd en jaarlijks in Januari bijgewerkt een legger, inhoudende: le de aanwijzing van alle perceelen in het water schap met vermelding der kadastrale indeeling en inhoudsgrootte 2e de namen en woonplaatsen der eigenaren, erf pachters en vruchtgebruikers 3e den geheelen of gedeeltelijken vrijdom der perceelen. Door dezen legger wordt behoudens tegenbewijs de schuldplichtigheid bewezen. Art. 79. De legger, door het bestuur ontworpen, wordt gedurende eene maand ter inzage van ingelanden gelegd, die binnen dien tijd daartegen hunne bezwaren kunnen inbrengen. Hiervan geschiedt openbare kennisgeving. Binnen twee maanden na die kennisgeving worden de ingekomen bezwaren door de vergadering van stem gerechtigde ingelanden beslist en de legger vastgesteld. Art. 80. Nadat de legger jaarlijks in Januari is bijgewerkt, ligt hij gedurende Februari ter inzage van ingelanden. Deze kunnen hunne bezwaren tot 1 April bij het bestuur indienen. Door stemgerechtigde ingelanden wordt in de in Mei te houden algemeene vergadering over de ingekomen bezwaren beslist en de bijgewerkte legger vastgesteld. Een ieder kan te zijnen koste uittreksels uit den legger vorderen. Art. 81. De kohieren der omslagen worden door

Middelburgsche Courant | 1892 | | pagina 27