ZITTING VAN VRIJDAG 4 NOVEMBER 1892. 15 betaald moeten worden ter verkrijging van alle het waterschap rakende stukken. Art. 54. Het zorgt voor de uitvoering van de be sluiten, door de vergadering van stemgerechtigde inge landen genomen, en beslist de geschillen, over die uitvoering ontstaan. Art. 55. Het is belast met de uitvoering en hand having van de wetten, verordeningen en keuren, welke de belangen van het waterschap beheerschen of daartoe betrekking hebben en met het afkondigen der keuren. Art. 56. Het is verplicht uitvoering te geven aan de bevelen en beslissingen van de koningin en van Gedeputeerde staten, behoudens beroep op den rechter in de gevallen, voorzien bij de wet van 12 Juli 1855 Staatsblad no. 102). Art. 57. Het is gehouden aan de vergadering van stemgerechtigde ingelanden de inlichtingen te geven, welke door haar worden verlaDgd. Hoofdstuk III. Van de vergadering der stem gerechtigde ingelanden. Art. 58. De vergaderingen van stemgerechtigde ingelanden worden gehouden te AVoensdrecht op dag, uur en plaats, door den voorzitter te bepalen, ten ware de vergadering zelve dag en uur en plaats reeds mocht hebben bepaald. Aan de vergadering van stemgerechtigde ingelanden is, onverminderd het bepaalde bij andere artikelen van dit reglement, opgedragen o. het vaststellen der begrooting en der rekening, de beslissing omtrent de bezwaren, daartegen inge bracht, en de bepaling van het bedrag van den jaar- lijkschen omslag b. het bepalen der uitvoering en der wijze van uitvoering van nieuwe en buitengewone werken, voor zoover de machtiging van hooger bestuur daartoe niet wordt vereischt c. het besluiten tot het doen van aankoopen en geldleeningen ten behoeve van het waterschap, het vervreemden, met hypotheek of vruchtgebruik bezwa ren, in opstal of in erfpacht uitgeven of ondershands verhuren van zijne onroerende zaken, het verpanden of beleenen van inschrijvingen en schuldbrieven, als mede het aangaan van dadingen cl. het verleenen van machtiging tot het aanvaarden van erfstellingen, legaten of giften; e. het toekennen van uitstel, vermindering of kwijt schelding op gronden van billijkheid aan huurders, pachters of bruikers van de eigendommen van het waterschap en aan hen, die hebben aangenomen iets te doen of te leveren ten behoeve van het waterschap de beslissing of van wege het waterschap een rechtsgeding zal worden gevoerd. Die beslissing wordt niet vereischt, waar het geldt de invordering van om slagen, pachten of huren, of het nemen van voorloopige maatregelen g. het verleenen van machtiging tot onderhandsche aanbesteding of uitvoering in eigen beheer in het geval, bedoeld bij art. 48 h. de goedkeuring van overeenkomsten tot regeling van aanleg, onderhondsplicht of gebruik van werken in of ten behoeve van het waterschap. Art. 59. Ieder stemgerechtigd ingeland heeft het recht in het belang van her waterschap voorstellen te doen. Hoofdstuk IV. Van den voorzitter. Art. 60. Aan den voorzitter is het onmiddellijk toezicht en dagelijksche beheer opgedragen. Hij heeft de leiding van alle vergaderingen. Bij afwezigheid, ongesteldheid of ontstentenis wordt bij vervangen door het in jaren oudste lid van het bestuur, tenzij het bestuur daartoe een ander lid aanwijst. Art. 61. Hij is belast met de uitvoering der be sluiten van het bestuur, en zorgt, zooveel van hem afhangt, dat de plichten, aan het bestuur opgelegd, worden vervuld. Hij teekent alle stukken, die van het bestuur of van de vergadering van stemgerechtigde ingelanden uitgaan. Art. 62. Hij heeft het toezicht op de beambten en bedienden van het waterschap. Art. 63. Op zijn naam worden de rechtsgedingen gevoerd, waarin het waterschap als eischer of ver weerder optreedt. Hij is verplicht, in afwachting van het besluit der vergadering van stemgerechtigde ingelanden, nopens het voeren van een rechtsgeding, de vereischte maat regelen te nemen tot voorkoming van verjaring of verlies van recht of bezit. Art. 64. Hij zorgt dat de stukken, opgemaakt tot bewijs van overtredingen van keuren of politieveror deningen, aan den tot vervolging bevoegden rechterlij ken ambtenaar worden toegezonden. Art. 65. Hij is verplicht om, wanneer de omstan digheden geen voorafgaande bijeenroeping van het bestuur gedoogen, op eigen gezag al die maatregelen te nemen en te doen uitvoeren, waartoe dat bestuur bevoegd is, en welke bij dringend of dreigend gevaar in het belang van het waterschap worden gevorderd. Hij is gehouden daarvan ten spoedigste aan de leden van het bestuur kennis te geveu. Hoofdstuk V. Van den secretaris-penningmeester en de andere beambten en bedienden. Art. 66. De secretaris-penningmeester woont alle vergaderingen bij en houdt aanteekening van de han delingen en besluiten. Hij is den voorziter in de uitvoering der genomen besluiten behulpzaam. De stukken, die van het bestuur en van de stemge rechtigde ingelanden uitgaan, worden door hem mede- onderteekend. De afschriften en uittreksels dier stukken worden door hem op last of met voorkennis van den voorzitter afgegeven en onderteekend. Hij bewaart het archief. Hij is belast met de invordering van alle ontvangsten en iakomsten van het waterschap en zorgt, dat die behoorlijk geschiedt. Door hem geschieden alle betalingen uit de water- schapskas. Hij betaalt niet dan op stukken, door den voorzitter en een der andere leden onderteekend, Art. 67. De beambten en bedienden zijn verplicht de bevelen van den voorzitter, den dienst van het waterschap betreffende, te volgen en voorts hunne instructiën na te komen. Hoofdstuk VI. Van de keuren, de schuldplichtigheid de omslagen, de begrootingen en de rekeningen. 1. Van de keuren. Art. 68. De keuren of politieverordeningen, door het bestuur ontworpen, worden vóór hare vaststelling gedurende veertien dagen ter inzage van belangheb benden gelegd. Hiervan geschiedt openbare kennisgeving. Belanghebbenden kunnen gedurende dien termijnen acht dagen daarna hunne bezwaren bij het water schapsbestuur inbrengen. Art. 69. Binnen veertien dagen na het verstrijken van den in het vorig artikel vermelden termijn beslist het waterschapsbestuur op de bezwaren en geeft van de beslissing aan de belanghebbenden kennis.

Middelburgsche Courant | 1892 | | pagina 19