ZITTING VAN VRIJDAG 4 NOVEMBER 1892. 13 Gelijke bevoegdheid wordt toegekend aan de eige naren van een gemeenschappelijk onverdeeld grond bezit en de besturen van maatschappen en zedelijke lichamen, bedoeld in art. 25, zoo de meerderheid aan eene dergelijke vertegenwoordiging de voorkeur geeft boven de aanwijzing van een mede-eigenaar of een bestuurslid. Een persoon die, hetzij voor zich alleen, hetzij voor zich en anderen, hetzij voor anderen'alleen, optreedt, kan niet meer dan zes stemmen uitbrengen. Die zich wil doen vertegenwoordigen, deelt schriftelijk aan het waterschapsbestuur mede de namen en de woonplaats van den persoon, die voor hem optreedt. De voorzitter, de andere leden van het bestuur, de secretaris-penningmeester en de andere beambten en bedienden van het waterschap worden niet als verte genwoordigers toegelaten. Art. 27. Eene lijst der stemgerechtigde ingelanden wordt door het bestuur opgemaakt en jaarlijks in de maand Januari herzien. De lijst vermeldt de namen en voornamen der inge landen, het getal hectaren, dat zij als eigenaars, erf pachters, opstalhouders of vruchtgebruikers afzonderlijk of in gemeenschap bezitten, en het getal stemmen dat door ieder kan worden uitgebracht. Zij wordt vóór het einde der maand Januari gedu rende veertien dagen ter inzage van ingelanden gelegd en daarvan wordt openlijk kennis gegeven. Art. 28. Elk ingeland is bevoegd tegen deze lijst bezwaren in te brengen, indien le zijn naam, zijn zakelijk recht of het aantal der door hem uit te brengen stemmen niet of niet behoorlijk daarop voorkomt 2e de naam van iemand daarop gebracht is, die het vereischte voor stemgerechtigdheid misten 3e aan iemand meer stemmen zijn toegekend, dan waartoe hij gerechtigd is. Art. 29. De bezwaren worden binnen veertien dagen na de Oagteekening der in art. 27 bedoelds kennisge ving schriftelijk bij het bestuur ingediend. In de gevallen, onder no. 2 en 3 van art. 28 bedoeld, geeft de voorzitter aan den persoon, wiens weglating van de lijst wordt gevraagd of tegen wiens aantal stemmen bezwaar is ingebracht, binnen 24 uren schriftelijk daar van kennis. Deze kan van de ingebrachte bezwaren kennis nemen en zijne wederlegging schriftelijk inleveren binnen veertien dagen na ontvangst van de schriftelijke ken nisgeving des voorzitters. Art. 30. Het bestuur beslist over de bezwaren bin nen den tijd van veertien dagen nadat de in het laatste lid van het vorig artikel aangeduide termijn verstreken is, verbetert de lijst, zooals het vindt tebehooren, en geeft tegelijkertijd van zijne beschikking keunis aan den reclamant en, in de gevallen onder no, 2 en 3 van art. 28 bedoeld, ook aan den persoon wiens naam, tengevolge van het ingebrachte bezwaar van de lijst is weggelaten of wiens aantal stemmen verminderd is. Art. 31. De belanghebbende, in de uitspraak niet berustende, kan binnen acht dagen na het ontvangen van de beschikking bij Gedeputeerde staten in beroep komeD, bij een verzoekschrift, vergezeld van de noo- dige bewijsstukken en van een afschrift der be schikking. Gedeputeerde staten doen zoo spoedig mogelijk uitspraak en zenden onverwijld een afschrift hunner beschikking aan het bestuur en aan den belanghebbende. De belanghebbende kan binnen acht dagen na het ontvangen van hunne beslissing bij de koningin in hooger beroep komen. De belanghebbende geeft, op straf van niet-ontvan- kelijkheid van het door hem ingesteld beroep of Bijvoegsel van de iuiddelburgscbe Courant van Vrijd; hooger beroep, kennis aan het bestnur van het wa terschap binnen drie dagen na de dagteekening van zijn bezwaarschrift. Art. 32. Het bestuur zorgt dat in de lijst onver wijld worden gebracht de wijzigingen, door Gedepu teerde staten of van wege de koningin voorgeschreven. Het sluit de lijst in de laatste week der maand Maart en doet die opnieuw ter inzage leggen op de wijze, bij art. 27 bepaald. Ingeval van beroep of van hooger beroep wordt de lijst eerst gesloten, nadat de eindbeslissing is genomen. Art. 33. De gesloten lijst blijft van kracht, tot hare jaarlijksche herziening op de boven omschreven wijze of eene wijziging tusschentijds overeenkomstig de volgende zinsnede van dit artikel haar beslag heeft gekregen. Bij overgang van eigendom, erfpacht, opstal of vruchtgebruik heeft de nienwe verkrijger het recht om met overlegging van bewijzen te vorderen, dat hij dadelijk als stemgerechtigde op de lijst worde ge bracht of dat het aantal stemmen, waartoe hij gerech tigd is, worde gewijzigd. Hij, die tengevolge van zoodanigen overgang ophoudt stemgerechtigd te zijn of tot het uitbrengen van een kleiner getal stemmen gerechtigd wordt, wordt in het eerste geval van de lijst geschrapt, in het tweede geval op de lijst in stemmengetal verminderd. Bij overgang onder levenden wordt binnen 24 uren door den voorzitter van die doorhaling of wijziging in het stemmengetal aan den bij die doorhaling of wijziging betrokkene schriftelijk kennis gegeven; art. 29 2, 30, 31 en 32 1 zijn verder ten dezen toe passelijk. TWEEDE AFDEELING. Van de regeling en het bestuur van de huishouding van het waterschap. Hoofdstuk I. Van het houden en de orde der vergaderingen. Art. 34. Alle vergaderiugen worden door den voor zitter belegd die van het bestuur ten minste tweemaal 24 uren, en die van stemgerechtigde ingelanden ten minste acht dagen vóór elke bijeenkomst. In spoedeischende gevallen kan de bijeenroeping zonder inachtneming der bepaalde termijnen geschieden. In de oproepingsbrieven worden de in behandeling te brengen onderwerpen vermeld. Onderwerpen, in de oproepingsbrieven niet vermeld, worden niet behandeld, tenzij in eene vergadering van het bestuur twee derden der tegenwoordige leden, of in eene vergadering van stemgerechtigde ingelanden twee derden der vertegen woordigde stemmen daartoe hunne toestemming geven. De oproepingsbrief wordt gezonden aan de stemge rechtigde ingelanden, die op de in art. 27 bedoelde lijst voorkomen of aan hunne wettelijke vertegenwoor digers, of aan de personen, die door de stemgerechtigde ingelanden, als hunne vertegenwoordigers, schriftelijk aan het bestuur zijn opgegeven. Voor buiten het rijk, in Europa, wonende stemge rechtigde ingelanden zal de oproepingsbrief worden gezonden aan het door hen gekozen en aan het bestuur opgegeven domicilie binnen het rijk. Art. 35. De voorzitter is verplicht eene vergadering te beleggen op aanschrijving van Gedeputeerde staten en ook, wanneer de beide andere leden van het be stuur, of stemgerechtigde ingelanden, te zamen ten minste éen vijfde der in het waterschap geldende stemmen vertegenwoordigende, dit schriftelijk verzoeken. Zoodanige vergadering wordt binnen acht dagen belegd. I 11 ivovember 1892. 4

Middelburgsche Courant | 1892 | | pagina 17