LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. Verspreide Berichten. Wratten ei aaagetofflen rtpeiT Algemeen Ovepziehb Beknopte (Mededeelingen. HANDELSBERICHTEN. Gpaanmapkten enz. ten van ophalen enz. verminderen zullen en in dezen tak van dienst eene reorganisatie worde gebracht. De voorzitter geeft de verzekering dat het steeds het streven is van burg. en weth. om hierin verandering en verbetering te brengen. Het college zal de zaak overwegen. De behandeling van Hoofdst. X, onvoorziene uitgaven, wordt aangehouden. Alsnu wordt overgegaan tot de behandeling der Inkomsten. In hoofdstuk I wordt een nieuw artikel 2 opgenomen, prealevement uit de begrooting van 1891, f 500. Nadat de post voor onvoorziene uitgaven is gebracht op 896.05 en de hoofdelijke omslag op ƒ30.000 is vastgesteld, wordt de begrooting in haar geheel ten bedrage van 182.300.33 in ontvang en uitgaaf in stemming gebracht en. aangenomen met algemeene stemmen Ten slotte wordt nog eene wijziging ge bracht in de begrooting der gemeente voor 1892 en daarna de zitting opgeheven. Onze voormalige stadgenoot, de heer G. J. F. Mes Ai"., is Zaterdag jl. door burge meester en wethouders van Bergen op Zoom benoemd tot arohivaris van die gemeente. Wy dienen nog, ter aanvulling van het Zaterdag gemelde, mee te deelen dat de dien dag te 's Hage overleden heer mr J. Snjjder den ouderdom van 70 jaar bereikte. Hg was ridder der orden van den Nederlandschen Leevw en van de Eikenkroon. De eerste orde werd hem geschonken op voordracht van den mi nister Heemskerk, nadat de overledene alle in het werk gesteld had om te voorkomen dat de bekende beker te Veere vervreemd werd. Van de negen candidaten, die de vorige week hebben deelgenomen aan het examen voor leerling-consul, zjjn drie heeren geslaagd, t. w. de heeren C. W. A. baron Van Haersolte Van den Doorn, W. J. Oudendjjk en A. M. C. Sohorer. (In alphabetische volgorde geplaatst.) - Van de stadsschouwburg te Amsterdam in aanbouw woei Zaterdag de vlag. Boven bet tooneel is de eerste ijzeren kapspant ge steld. Zg is vjjf-en-twintig meter lang en weegt zeven duizend kilogram. Nog zes derge lijke spanten, die elk ongeveer vjjf uur arbeid eisohen van stellen, en dat gedeelte van het gebouw kan afgedekt worden. Indien het weer slechts een weinig mee werkt, hopen de aannemers, de heeren Oerlijn en De Haan, die het omvangrijke werk met voorbeeldigen spoed uitvoeren, het geheele gebouw nog dit jaar onder den kap te krjjgen. Reeds zijn vjjf millioen steenen van de ongeveer zes-en-een-halt millioen verwerkt. Bouwmeesters en uitvoerders hebben inder daad alle eer van hun werk. Bbld Voor de betrekking van directeur der gemeentereiniging te Delft, salaris /1500, hebben zich aangemeld 124 sollicitanten. Thans is te Hilversum een terrein gekocht voor de oprichting van een oven voor ljjkver- branding. By de loting voor de nationale militie te Ginneken had een der lotelingen zyn tjjd in de herberg verpraat, en kwam te laat om nog asn de loting te kunnen deelnemen. Een ander was tjjdens de loting zoo luidruchtig, dat hp op last van den militie-commissaris uit de zaal werd verwyderd. De burgemeester trok voor beiden een vrjj nummer 1 Ook te Rotterdam heersoht het roodvonk epidemisoh. Een merkwaardig stuk wordt aangekon digd onder dé >gevonden voorwerpen," die aan 't politiebureau in Den Haag werden gedepo neerd, nl. een verhuisboel 1 Te Naarden is een inwoner van Blaricum door deGooische stoomtram aangereden en zoo deerljjk gekwetst dat men voor zjjn leven vreest. Zaterdag voormiddag viel te 'a Graven- hage een ruim 70jarige loodgieterskneoht, be- hoorende tot de werklieden der landBgebouwèn, des ochtends, terwjjl hy in de dakgoot van het drukkerygebouw der lendsdrukkery eenig werk verriohtte, van het dak door de lantaarn van de zettery en kwam in die werkplaats terecht. By den val door de glasen bekapping werd de ongelukkige zwaar gewond en kort na den val gaf hy den geest. Uit een omvraag, dezer dagen gedaan aan de suikerfabrikanten in Duitschland om trent de resultaten der loopende suikercampagne blykt het volgendeVan 270 fabrikanten werd bericht ontvangen dat zy tot dusverre 1S2.55 Zolloentenaars bieten per Duitsohe morgen hebben verkregen tegen 132.87 Zoll oentenaars verleden jaar. Door 269 fabrikanten werd bericht dat zy deze campagne rekenen te verwerken 132.029.000 Zollcentenaars bieten tegen 184.285.000 Zoll oentenaars in 1891 verwerkt. In 273 fabrieken werd tot heden 0.385 pet minder suiker uit de bieten verkregen dan verleden jaar. Te Brugge is de weduwe Winnens, 47 jaar oud, vermoord gevonden in haar woning, de herberg ln de Stad Meenen. Diefstal is de beweegreden voor het misdrijf. De politie meent den moordenaar in handen te hebben, doch deze persoon ontkent de misdaad te hebben bedreven. Vrydag behandelde men te Brussel voor het hof van gezworenen een zaak, die veel sensatie heeft gewekt. Men herinnert zich de twee mannen Sohmit en La Laudie, die beschuldigd werden een meisje in een hotel te Tirlemont eerst dronken te hebben gemaakt en haar daarna door kolendamp te hebben laten stikken, teneinde de som van 40.000 fr. te bemachtigen, waarvoor zy juist haar leven verzekerd had. Alleen de gevangene Sohmidt stond tereoht, daar het de politie tot heden niet gelukt is zyn medeplichtige in handen te krygen. In het afgeloopen jaar bedroegen de in komsten van de speelbank te Monaco 23 mlilioen franc», de uitgaven beliepen H mil lioen francs, waaronder 800,000 fres voor omkooping der pers. Het getal zelfmoordenaars, dat de bank in het afgeloopen jaar op het geweten zou hebben, zou vijf hebben bedragen. Neill, de beruchte vrouwenmoordenaar, heeft, nu hy toch ter dood gebraoht zal worden, bekend, ook in Amerika eenige vrouwen om het leven te hebben gebraoht. Te Berlyn is een geheele bende wissel- vervalschers der politie in henden gevallen. Aanvoerder was zekere Mesobner, overal als Herr Graf aangesproken. Herhaaldelijk erfde Meschner aanzienlijke sommen, die hem echter spoedig weer door de vingers glipten. Toen de »erfooms" en »erftantes" uitgestorven waren nam hy zyn toevlucht tot het vervalschen van wissels. Groote ontsteltenis veroorzaakte te Weenen Vrydag nacht het bericht dat de gevangenis te Göllersdorf in brand stond. Er waren ruim 500 gevangenen en in aan merking nemende de snelheid, waarmêe de vlammen zich verspreidden, hadden de politie, de soldaten en de spuitgasten de grootste moeite de ongelukkigen te bevryden en hen tevens in handen te houden. Toch ontsnapte in de verwarring een groot aantal en toen de brand gebluscht was ontdekte men dat 12 gevangenen verbrand waren. üp de kust van Bretagne leed het ss. Louvre sohipbreuk17 mensohen kwamen in de golven om. Volgens een Reuter bericht uit San Fran- oisko zyn in China 12 steden door de Gele rivier overstroomd. De inwoners hebben tjjd gehad zich te redden. Drie provinciën zijn door de overstroomingen geteisterd. Van de hedenmiddag te Middelburg gehouden raadszitting zal het verslag'zoo spoedig mogeiyk onze lezers te Middelburg en te Vlissingen bereiken. By de heden alhier gehouden examens voor akte vrye* en orde-oefeningen zyn geëxamineerd 12 heeren, van wie er 3 zyn afgewezen. Geslaagd zyn de heeren B. Prein te VÜBsin- gen, J. J. van Doeselaar te Hoek, C. W- Schout te Middelburg, A. W. van Dyke te Yerseke, J. J. Verhulst te Coljjnsplaat, G. Soheper te Eede (Zeeland), A. Dekker te Vrouwepolder, A. Ph. Plasschaert te Clinge en P. L. Los te Terneuzen. Vlissingen. De Van Speyk heeft by het ten anker komen in het Schulpengat te Texel averjj aan de kluis bekomenen zal vermoe delijk eenige dagen langer hier moeten blyven. Zierikzee. In de heden namiddag, onder voorzitterschap van den burgemeester, ge houden raadzitting waren alle leden aanwezig. Ingekomen was het bericht dat de heer Van der Lek de Clercq heeft bedankt als lid der oommissie voor strafverordeningen In zyne plaats werd benoemd de beer mr De Vos van Steen- wyk met 11 stemmen tegen 2 op den heermr Van der Vliet. In de eerste plaats was aan de orde het voorstel tot reorganisatie, der politie, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten. Dit voorstel strekte om de nachtwakers af te schaffen en daarvoor in de plaats te be noemen 5 agenten, zoodat het politiekorps alsdan, behalve den commissaris, zal bestaan nit 1 inspecteur en 9 agenten van politie; en de bezoldigingen te regelen als volgtvan den inspecteur op ƒ550, van 2 agenten le kl. op 525, van 2 agenten 2e kl. op /500 en van 5 agenten 3e klasse op f 475 of te samen f 4975, zoodat de jaarl. bezoldiging voor de politie /260 meer zou bedragen, welke wordt terug gebracht op 35, daar met de aanstelling van een nieuwen commissaris van politie de ge meente 225 minder zal hebben te betalen- De jaarlyksche kosten van kleeding der politie-agenten zullen stygen met 230, zoo- dat de meerdere kosten door deze reorganisatie jaarlyks zullen bedragen ƒ265. De meerdere uitgaven voor 1893 zouden echter f 704.50 bedragen. De voorzitter deelde mêe twee adressen te hebben ontvangen van nachtwachts en hunne vrouwen met verzoek het voorstel te ver werpen. Na discussie is het voorstel verworpen met 10 tegen 3 stemmen, die der heeren Roëll, Boeye en W. A. Ochtman. De heer Van der Vliet stelde nu voor over te gaan tot geleidelijke reorganisatie der politie- Na discussie .trok de heer Van der Vliet, in afwachting van een later voorstel, het zyne in. HoofdBt. V afd. 1 »politie" der begrooting voor 1893 kwam vervolgèns in behandeling. De jaarwedde van den commissaris van politie werd met 200 en de post voor zyne bureau behoeften met 25 verminderd. Daarna werden nog vastgesteld de post van onvoorziene uitgaven op ƒ1666.09 en art. 1 aid. II H. Ill der inkomsten >hoofdelyke omslag" ad 26000. Eindelyk werd de begrooting in haar geheel in stemming gebracht en aangenomen en na eenige opmerkingen der leden de zitting gesloten. 's Gravenhage. By de Tweede kamer is ingediend eBn ontwerp tot bekrachtiging der verklaring met Spanje tot voorloopige regeling der handelsbetrekkingen. Sedert 1 Juli vallen de Nederlandsche arti kelen in Spanje onder het minimumtarief en op Cuba en Porto Rioo onder de laagste tarieven. Sedert 14 Juli zyn de rechten op Hollandsohe kaas op Cuba en Porto Rico verlaagd, terwjjl voorts verlaging van het minimumtarief in Spanje is verkregen voor kaas, boter, jenever, rum, bier, metalen fleBch- capsules, tin, ammoniak sulfaat en indigo. Voorts zyn bloembollen vrijgesteld. Stuttgart. De koningin-weduwe van Wur- tenberg is te Friedrichshafen overleden. (Koningin Olga Nicolajevna, grootvorstin van Rusland, werd den 11 Sept. 1822 geboren. Zy huwde den 12 Juli 1846 te St. Petersburg Karei Friederik Alexander, toen kroonprins van Wurtenberg, die den 15 Juni 1864 zyn vader opvolgde en in October 1891 overleed. Het huwelyk bleef kinderloos. Eed.) Rome. De grootzegelbewaarder verklaarde nooit eene clericale staatkunde te volgen en dat de staat de aanmatigingen van de geeste lijkheid voldoende kan beheerschen. In December zal een consistorie byeenkomen ter benoeming van 8 kardinalen. St Petersburg. Het Journal de St Fi- terèbourg verklaart tegenover de aanvallen der bnitenlandscbe pers cat de Bchatkist en de ryksbank beschikt over 60!f roebel. Carmaax. Ofschoon de beslissing van het comité nog onbekend is, wordt verzekerd dat bet werk zal hervat worden. Se villa. De konirg is Zondag tot groote vreugde der bevolking uitgereden. Milwaukee- By den brand zyn 25 per' sonen omgekomen. Weenen. Eene groote antisemitische vergadering is wegens het gevaar van cholera verboden. Zal de aanstaande zitting der Belgische kamer met een troonrede werden geopend, en zoo ja, wat zal de troonrede het volk verkondigen? Ziedaar de twee vragen, die thans de Eelgisohe pers bezighouden. Volgens bet eene blad zal de koning alleen de kwestie der herziening behandelen volgens een ander, nl. de Gazette zal de koning in de troonrede in zeer elastische zinsneden over de herziening doch in zeer be paalde termen over den Congo spreken, waarbjj de Rêforme sarkastisch opmerkt, dat dit wil zeggen, dat de koning in zake den Congo, die hem alleen aangaat, een oplossing heeft ge vonden overeenkomstig zyn belangen, terwjjl by er geen weet te geven overeonkomstilg de belangen van het land in de kwestie der grondwetsherziening, waarin alle Belgen belang stellen. In bet algemeen verdient het de aandacht, hoe de Congo-zaak oorzaak is, dat er by een groot deel onzer Zuideljjke broeders zich een bitterbooze stemmiog openbaart- tegen den koning en dat diens persoon hoe langer hoe meer betrokken wordt in het politiek geharrewar. Over den persoon en de politiek van bun souverein laten verscheidene Belgische bladen zich uit met een rondborstigheid, die in andere landen onmiddelyk voor majesteitsschennis zou worden uitgekreten. De Belgen houden er van by deze aangelegenheid de puntjes op de I's te zetten en velen van hen is de Congo- politiek van koning Leopold een steen des aanstoots. Wanneer werkéljjk in de troonrede melding wordt gemaakt van den Congo, dan is by het adres van antwoord een debat over deze kwestie buiten twyfel. Zwjjgt de troonrede over den Congo, dan is een interpellatie te wachten. Wel zoeken sommigen, die den koning welge vallig willen zyn, het als een daad van vader landsliefde voor te stellen om over deze nete lige kwestie het stilzwjjgen te bewaren, maar de tegenstanders der Congo-politiek willen niets weten van deze vaderlandsliefde, die dreigt Bel gië meer en meer in een duistere onderneming, welke vol gevaren en hinderlagen is, te verwik kelen en die ten slotte do veiligheid, het voortbe staan van het land bedreigt. Yoor hen is de Congo nog geen vaderlandzy onderscheiden tusschen de aangelegenheden van den Onaf- hankelyken staat on die van België en gevoelen nog geen lnst deze saam te voegen. Bovendien verklaart de Gazette het voor mauvais goüt de koninklijke autoriteit in deze zaak te mengen. Op d9ze wyze zou men België verantwoordelijk stellen voor de twisten, welke de|Congo zich op den hals haalt, wat in stryd is met het karakter der persoonlijke unie. »Hoe dikwjjls roept de Gazette uit hoe dikwijls moet men het herbalen, dat hierbjj niet betrokken is de koning der Belgen, maar de souverein van den Congo Indien sommige Belgen zich reeds Congo! eezen voelen geworden, wy zyn Belgen en willen het blyven. Wy eerbiedigen den koning der Belgen. De souve rein van den Congo evenwel is ons even vreemd als de Groote Turk. Wy hebben Leopold II gemachtigd met de functies, die hy hier vervult, andere functies, door hem in den vreemde waargenomen, te vervullen, maar dit is op zijn eigen risico en gevaar. Zoo is het altjjd be grepen. Verlaat men dit standpnnt, dan ver laat men het patriotisme om de hofgunst boven te laten drjjven, wat een ander geval is." Behalve over de grondwetsherziening mag men dus in de aanstaande sitting der Belgi sche kamer een geanimeerd debat over den Congo tegemoet zien. Op denzeliden tyd dat in Italië de algemeene verkiezingen met groote trom worden ingeleid, vonden deze in Portugal plaats zonder dat het overige Europa veel vernam van den stembusstrijd in bet rjjk van dom Carlos. Behalve een paar korte berichten over het aan tal verkozenen der verschillende partyen weet men niet wat er eigenlijk in Portugal voor gaat. De Portugeesche regeeringsmaehten zoeken een hoogen muur om hun land te trekken om geene niet doo; haar goedgekeurde mededeelingen van den toestand van het rjjk over de wereld te verspreiden. Of de uitslag der verkiezingen gunstig of niet gunstig voor het tegenwoordige ministerie is geweest, daarvan wordt nog niets zekers gemeld. Men weet alleen dat de minister president Diaz Ferreira persoonlijk by de stem bus de nederlaag leed. Welke party voortaan overheerschen zal, is eveneens nog onbe paald, waarvan weder afhangt of het ministQ_ rie een wyziging zal ondergaan. Welk kabinet ook optreedt, daaraan is geen onbekom merd leven te voorspellen, daar de economisohe en iinancieele toestand van Portugal van dien aard is, dat de ontevredenen niet alleen binnen maar ook buiten bet rjjk hun dreigende stem doen hoorec. De Indépendance verklaart zich in "staat de geruchten omtrent het sluiten van een vredestractaat tusschen den Onafbankelyken staat van den Congo en de handelsverenigin gen te kannen bevestigen. De Réfotme heeft den c'cu voor de aan staande Antwerpsch-Brusselsche tweeling-ten toonstelling gevonden. Zij wil aan het ver baasde publiek den burgemeester van Njrvel als middeleeuwsch censor vertoonen, die trouw waakt voor de deugd van de ingezetenen zjjner gemeente. Deze brave man heeft nl. do opvoering van la Dame aux Camélias verboden, waarmede hy zich een waardig opvolger toonde van den tegenwoordigen minister van binnenlandsohe zaken, den heer De Bariet, die zich als burge meester van Nyrel indertyd naam maakte door de voorstellingen van koorddanseressen en paardrijderessen te verbieden, tenzjj zjj langere rokken en iets meer dan tricot-broeken droegen. Nog gaat de heer De Burlet voort te waken voor de zedeljjkheii zjjner landgenooten. Hy heeft een gemeentebestuur uit de provincie Namen op de vingers getikt, omdat b-t als prjjzen Victor Hugo's meesterwerken les Misé- rables en Notre Dame de Paris bed Jatfn uit reiken. In het oog vea den landsvaderlykea minister pornografische leotnnr De Réforme vreest intusschen dat al deze maatregelen België zullen maken tot de risèi van Enropa. Te Carmaux was Zaterdag de toestand stationnair. Clemenceau, Camilla Pellctan en Millerand vertrokken naar Garmaux. I, In een onderhond met den minister Viette moet deze don heer Clemenceau aangespoord hebben de werkstakers te bewegen het werk te hervatten. De minister zou verklaard heb ben, dat dan de veroordeelden onmiddelyk gratie zonden krijgen. Bovendien zou de Mjjn- m-aatschappij bereid zyn de veroordeelden weer in dienst te nemen, behoudens eenigen, die reeds vroeger veroordeeld zyn wegens miegrjjpen tegen het gemeene recht. Men geloofde dat Clemenceau bereid was den arbeiders te raden weder aan het werk te gaan. Hjj even als zjjn medereizigers werden te Carmaux door eea talrjjke menigte aan het station opgewaoht. Clemenceau sprak de schare van uit het venster van zjjn hotel toe, evenals Bandin, waarop de menigte talm uiteenging. Aan den afgevaardigde Basly deelde de minister van justitie mede, dat president Carnot gratie zal verleenen nog aan een aantal arbei- bers, veroordeeld wegens de ongeregeldheden te Lens en Liévin. In de Fransche kamer heeft ten slotte toch nog het verblyf van Liebknecht op Fransch grondgebied en zijn aldaar gehouden bekende redevoeringen tot een interpellatie geleid. De Boulangist Millevoye wenschte daaromtrent inlichtingen van de regeering. De minister president Loubet antwoordde dat het congres te Marseille niet de beteekenis had, die men eraan heeft willen hechten. Leerstellingen, als die door Liebknecht verkondigd, zjjn inderdaad een oproeping tot verraad en haar verkondi gers zonden goed doen deze prediking voor hun eigen land te behouden. De regeering zal intussohen zorg dragen dat een herhaling van dergelyke voorvallen niet plaats vindt. Eindelyk is door de kamer de wet op den arbeid van vrouwen en kinderen, waarmede kamer en senaat een waar balspel hadden gespeeld, aangenomen. Te Parijs is weder een beweging tegen de bureaux de placement begonnen. Donderdag werd het tweede nationale congres tegen deze bureau's geopend. De arbeidsbeurzen uit 12 steden hadden, als vertegenwoordigers van 400 a 500 syndicaten, een aantal afgevaar digden gezonden. Zaterdag middag te drie uur verzamelden zich de leden van het congres op de Place de la Concorde om zich naar het gebouw der Kamer te begeven, teneinde een petitie te overhandigen, in het ten uitvoer brengen van welk voornemen de politie hen stuitte. Slechts een deputatie van 10 leden, onder aanvoering van den afgevaardigde Lachize, werd toegelaten. Aan de deputatie werd de verzekering gegeven dat het wetsontwerp op de bureaux de placement zoo spoedig mogelijk op de agenda van werk- zaamheden der kamer zal worden geplaatst. Luitenant de Ségonzac is in het bfzit gekomen van een document, dac hem in staat stelt tegenover zyn aanklagers zyn onschuld te bewjjzen. Het is een brief, door luitenant Qoiqnerez in een dorp aan de Ivoorknst ge schreven en welke bewyst dat hy zelf een eind aan zyn leven maakte. Zyn beschuldigers opperen echter twjjel omtrent de echtheid van den brief. Van heden at is te Londen het nieuwe reglement voor meetings op Trafalgar Square in werking gesteld. Openbare vergaderingen zyn veroorloofd op Zaterdagen, Zondagen en Bank Holidays, na voorat aangevraagde mach tiging, aangevend het doel en dag en nnrder meeting. De te honden redevoeringen geschieden van af de plaats daartoe door het bestuur van openbare werken aangewezen, terwyl geen twee meetings te geljjk mogen gehouden worden. Te Brealau werd de redacteur van de sociaal-democratische Volkiwacht wegens ma jesteitschennis tot 9 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het proces werd met gesloten deuren behandeld. Nieuwe anti-semietische rumoerige too- neelen vonden in den Weener gemeenteraad plaats. De beide anti-semieten Unger en Steiner werden door den voorzitter van vier zittingen buitengesloten. Zy moesten onmiddellijk de zaal verlaten, waarop ook de overige anti semieten heengingen. Een groote anti-semietisohe by eenkomst, die o. a. met medewerking van Stöcker te Weenen zon zjjn gehonden, is verboden. Te Rome vond een demonstratie plaat van onti-olericale vereenigingen voor het huis in Tastevere, waar in October 1867 tyiens (Hen opstand tegen de pauselijke heersohappy Giu- ditta 'Tavan haar man en haar kinderendoor de panseljjke soldaten werden neergesabeld. Er werden heftige toespraken tegen het Vatica&n gehonden terwyl herhaaldelijk de kreten werden gehoord: »Weg met de priesters! Weg met den PausLeve OberdankLeve Trente Leve Triëst In Venezuela is volgens de laatste be richten de burgeroorlog geëeindigd met den triomfantelijken intocht van generaal Crespo in Caracas. Omtrent het verloop der revolutie gat gene raal Crespo het volgende overzicht. Den 20en Februari gaf hy met 11 andere generaals een manifest ait, dat bet begin der omwenteling was. Manschappen stroomden hem van alle kanten toe maar er wps gebrek nan wapenen. Van af de eerste overwinning by Jobo Mocho over de sleoht gevoede en ongedisciplineerde regeeringstroepen bleven Crespo en de cynen zegevieren, zoodat spoedig ook in de aan de regeeriog trouw gebleven provinoies de revolutie het hoofd opstak. De bekwaamste generaals verklaarden zich tegen den dictator dr Andueza. De mannen van ontwikkeling, de welgestelden en de invloedrijken kozen Crespo's party. Karakteristiek voor de Vene- znelaasisohe staatslieden is hst feit, dat de minister van oorlog en de opperbevelhebber der regeeringstroepen onderhandelingen aan knoopten met de revolntionnairen om later invloedrijke ambten te verkrijgen. Voor dit doel dwongen zy dr Andueza de republiek te verlaten. Daarop riepen zy dr Gnillermo Tal Villegas tot president uit. Crespo weigerde echter met hem in onder handeling te treden. De veldtooht werd hervat, tot een reeks overwinningen der opstandelingen Mendoza, thans opperbevelhebber der regeerings troepen, tot den terugtocht dwong. Nadat Mendoza de schatkist berooid en de kooplieden van Caracas en Li Guayra op brandschatting had gesteld, vluchtte by nit het land. Daarop werd Villegas Palido president. Nadat nog een beslissende slag was geleverd, trokken Crespo's troepen de hoofdstad binnen. De DuitBche gezant te Lissabon diende een bezwaarschrift by de Portngeescbe regeering in betreffende de motie tot reorganisatie der ko ninklyke spoorwegmaatschappijen. Mexicaansche troepen hebben de bewoners der Azteken-stad Temahio in den staat Chi huahua totaal uitgemoord. De Indianen wei gerden belastingen te betalen, die zy voor te hoog verklaarden. Bovendien waren zy onte vreden wegens inmenging in hun godsdienstige gebruiken. Een jaar lang reeds duurde bun rebellie. Toen nu twee maanden geleden een tegen de Btad afgezonden bataljon met groot verlies was afgeslagen beval president Diaz Temahio te verwoesten. In de kerk vond het Laatste gevecht plaats. Alle Indianen, ten getale van 368 daar aanwezig, werden neergeveld. Ook de troepen leden by dezen wanhopenden stryd groote verliezen. Vllssing-en, 31 Oct. Vertrokken, Zaterdagavond, het Ned. ss. Professor Euijs, gez. Overlack, naar Huil. Binnengekomen, Zondag, Hr. Ms. ss. Van Speijk, commandant-kapt. t/zee Arriëns, van het Nieuwe Diep, het Eng. ss. Darial, gez. Davies, van New-Vork, het Ned. ss. Minister Tak van Poortvliet, gez. Van Borren- dam, van Hnll en beden het Eng. ss. Rock Light, gez. J. Parton, van Philadelpha. Bljjkeiis by het departement van marine ontvangen berichten zyn Hr Ms stoomschip le klasse Johan Willem F)riso, onder bevel van den kapitein ter zee J. C. Joekes, en Hr Ms stoomsohip 4e klasse Sommelsdijk, onder bevel van den kapt.-luitenant ter zee G. H. van Steyn, beide den 28en dezer ven Malta vertrokken, eerstgenoemd stoomschip met bestemming naar Port-Said en laatstgenoemd tot voortzetting van de terugreis naar Nederland. Htjist, 31 Oct. Ter graanmarkt van heden waren de prjjzen als volgtoude tarwe a nieuwe dito 8.25 a 8.50 per 100 kilorogge 5.a 5.25 gerst 7.85 a 8.erwten 8.25 a 8.50 paarden- boon en a koolzaad a f boter 1.25 a 1.40 eieren 5.30 per 100 Btuks. De aanvoer was gering. Ter veemarkt waren aangevoerd 10run deren en 35 biggen0 runderen en 23 biggen werden verkooht. Rotterdam, 31 Oct. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer klein. Tarwe 25 oent lager, haver 15 cent lager; bruineboonen en erwten 25 cent hoogerkroonerwten willig; overigens onveranderd. Oude tarwe /5a/ 6.50; nienwe tarwe ƒ5.50 a f 7.10Canadatarwe 5.25 a 5.75rogge ƒ4 75 a 5.35winter- gerst 3.65 a 4.20 zomergerst 4 a 4.30 haver /3a f 3,80 witte boonen 7.50 a ƒ8.50; bruineboonen 7.75 a 9.15; kookerwten /8.25 a ƒ9.50; meeting f 7.50 a ƒ8; kroon erwten /ll a 13.25; paardenboonen ƒ6 a f 6.25, Amsterdam, 31 Oct. Raapolie op 6 weken 26J. Lynolie f 20*.

Middelburgsche Courant | 1892 | | pagina 3