Gemeenteraad van Goes. Verspreide Berichten. Loting Nationale Militie. Analyse van bet water der duinwater leiding te Middelburg. t) Burgerlijks stand. tijdelijke geldopneming f 5000, bezoldigingen f 16300, inspectiën f 700, gebouwen en assu rantiën i 360, lasten f 1080, brandstoffen f 500, drukwerken f 500, kadaster f 300, ver kiezingen f 250, alle andere uitgaven f 3400 en onvoorzien t 14524. Het totaal der uitgaven wordt geraamd op f 231222. De ontvangsten, met uitzondering van het dijkgeschotzijn daarentegen de volgendever moedelijk goed slot van 1892 memorie, eigen dommen f 2100, afwateringsgeldeu f 570, diversen f 3564 en straatwegen f 9000. Samen f 15234zoodat het tekort bedraagt f 215988. Tot dekking daarvan stelt het dag. bestuur voor te heffen op de gronden en wateren des polders t. w.: schotbaar 15418 heet. f 208140, vrijland 1481 heet. f 7848 of samen f 215988 en mitsdien het bedrag van het gewoon dijkgeschot voor 1893 vast te stellen op f 13.50 per hectare schotbaar en f 5.30 per hectare vrijland en daartoe het gewoon besluit te nemen. De commissie, welke dit jaar is belast geweest met de voorloopige opneming der begrooting, rapporteert bij monde van den heer Snijders dat het voorstel omtrent het te heffen dijkge schot door haar is onderzocht en zij zich daarmede geheel kan vereenigen. De beraadslaging hierover geopend zijnde, vraagt de heer Van der Swalme eene inlichting omtrent de voorgestelde uitdieping der vesten te Middelburg, nl. of er [thans een meerdere noodzakelijkheid bestaat dan vroeger om dat werk uit te voeren. De voorzitter antwoordt dat ten deze een contract bestaat met het gemeentebestuur van Middelburg. Het polderbestuur acht den tijd voor het werk gekomen en heeft overleg ge pleegd met het dag. bestuur van Middelburg, dat in de begrooting voor 1893 ook een derge- lijken post op de gemeentebegrooting zal voor stellen. Geheele uitdieping der vesten wordt niet noodig geacht, doch in 't belang van de suatie acht het dag. bestuur het wenschelijk eene geul te doen baggeren. Men stelt zich voor het werk in twee jaar te verrichten. De heer Van der Swalme is nog niet vol daan; hij wenscht de reden van de urgentie te vernemen. De voorzitter antwoordt dat de suatie door de vesten eenigszins wordt belemmerd en daar om verbetering wenschelijk is. Het voorstel wordt alsnu in stemming ge bracht en aangenomen met algemeene stemmen. Thans wordt de gemeente Westkapelle aan gewezen als de gemeente waar, behalve Middelburg, in 1893 de inlevering van stem briefjes kan plaats hebben. Alsnu wordt overgegaan tot de benoeming van een voorzitter, benevens leden en plaats vervangende leden van het stembureau in 1893, Benoemd worden: tot voorzitter de voorzitter van het polderbestuur, als zijn plaatsvervangers de heeren mr N. C. Lambrechtsen van Ritthem en P. Pouwer Az.als leden de 4 iTw.a T'-, Li. uanisneer en J. Minderhoud als hunne plaatsvervangers de heeren L. Cijsouw. dr A. van der Swalme en H. W. Allaart. De gekozenen verklaren zich bereid de benoe ming te aanvaarden. Aan de orde is thans de benoeming eener commissie tot onderzoek der begrooting en rekening 18931894. Alvorens daartoe over te gaan, dankt de voor zitter de aftredende commissie voor hetgeen zi in het belang van den polder heeft gedaan en voor de welwillendheid, die zij tegenover het dag. bestuur steeds heeft betoond. Aangezien de vergadering de benoeming aan den voorzitter overlaat, wijst hij tot leden der commissie aan de heeren Minderhoud, Melis en Van der Swalme. Ook deze heeren verklaren zich bereid de betrekking aan te nemen. Eindelijk is aan de orde een voorstel van het dag. bestuur tot verkoop van het gym. nastieklokaal en het magazijn in de Abdij, en den polder toebehoorende, aan den Staat der Nederlanden, voor een som van f 3375. Dit voorsteld wordt, zonder dat daarover discussie gevoerd wordt, in stemming gebracht en aangenomen met algemeene stemmen. Op voorstel van den voorzitter gaat de open bare vergadering thans over in eene met ge sloten deuren. De zitting heropend zijnde, stelt de voorzitter er zich eenige moeite voor getroostte. Vóór bet aanbreken van den dag klom hij uit den boom, om eten te zoeken. Hij was niet bang dat er een hond zou zijn; want in het concert van zooeven had zich geen geblaf van de zijde van het huis gemengd. Dus liep hij brutaal het erf op. Daar was alles nog onveranderd; links het varkenshok, rechts de koestal, waarin slechts één koe stond, die bij zijn nadering verschrikt opsprong, doch welke hij spoedig tot bedaren bracht, door baar toe te spreken en op den rug te kloppen. Na eenige minuten voelde hij dat zij genoeg gerust gesteld was om zich door hem te laten melken hij dronk van die melk totdat bij zich geheel versterkt voelde In de varkenstrog vond hij op den tast, tot zijn groote blijdschap, groote stukken zemel brood, die hij zonder den minsten afkeer in zijn zak stak. Dat was zijn provisie voor den volgenden dag. In den tuin plukte hij eenige vruchten, doch niet veel, om niet te verraden dat er iemand geweest was. Alles wat de eigenlijke misdaad betrof stelde hij tot den volgenden nacht uit en ging nu een bed zoeken, waarin hij zoo lang kon rusten. Weldra ontwaarde hij een grooten, knoestigen olm en klom er in. Ongeveer in het midden van den boom was de kronkelinge stam, zeker door den bliksem, gespleten en vormde een soort Van hol. Pierre ging daarin liggen: het was een korte, harde, diepe legerstede; maar bet voor, in afwachting van de vaststelling der begrooting, reeds nu te besluiten lo om zoo spoedig mogelijk te doen uitvoeren de navolgende werkena art. 15 der raming voor de noordwateringhet vernieuwen en uitbreiden der steenglooiing met paalreien en het verzwaren van het dakprofiel tusschen de dijkpalen 34 en 36 op den Westkapelschen zee dijk ad 22230; b art. 10en 13als boven: het bestorten van den onderzeeschen oever tusschen de dijkpalen no 14 en 15, 22 en 23, 24 en 25 aan de noordwatering en het leveren van Doornikschen steen 2o om die werken nog in het loopende jaar 1892 in het openbaar aan te besteden; 3o om het dag. bestuur te machtigen de noodige plans en teekeningen op te maken om by de voordracht aan gedeputeerde staten te worden overgelegd. Ook vraagt de voorzitter machtiging om, na gepleegd overleg met het gemeentebestuur van Middelburg, tot de aanbesteding van de uit dieping der vesten over te gaan. De gevraagde machtigingen worden door de vergadering verleend. De heer Allaart vraagt of het, met het oog op den lagen waterstand op sommige plaatsen en den hoogen stand van het water op andere, niet gewenscht is om in de spuiing verandering te brengen. Op sommigen plaatsen is verder het water zoo brak dat het voor drinkwater voor 't vee onbruikbaar is. De voorzitter deelt mede dat de gewone wijze van spuien ook dit jaar gevolgd is en geen klachten zijn vernomen over den te lagen waterstand. Ook over te hoogen waterstand is bg het dag. bestuar geen klacht ingekomen, evenmin over de kwaliteit van 't water. De heer Allaart wyst er nader op dat in Hoogelande plaatsen zijn waar het water hooger staat dan elders en brak water gevonden wordt. De voorzitter zegt een onderzoek toe, mits hem de plaatsen worden aangeduid waarover klachten zijn. Wat de hoedanigheid van 't water betreft, daaraan kan spreker niets doen, de groote droogte is daarvan oorzaak. De heer Corré vraagt of het geen overwe ging verdient het water wat af te tappen. De voorzitter herinnert aan den onlangs gevallen regen en vermoedt dat door aftrekken niet het zoute maar het goede water zal worden afgetapt. Trouwens staat het water zoo laag dat het openen der sluizen geen resultaat geven zal. De heer Corré zegt dat o. a. onder de ge meente Aagtekerke veel zout water is, waarop de voorzitter antwoordt dat het gemeentebestuur vroeger ter verbetering des zomers een kist dam legde, wat dit jaar niet geschiedde. De droge zomer heeft schuld, want de sluizen laten geen zout water door. Bij het dag. Destuur bestaat niet het voor nemen de sluizen vooreerst te openen. De heer Allaart zegt den Domburgschen watergang op het oog te hebben. De voorzitter en de heer De Nood meenen beiden dat het water in dien wateraausr overal even hoog staat. De heer Coppoolse heeft gezien dat aan den Hooglandschen weg het water aan de eene zyde vrij wat hooger stond dan aan de andere en vraagt wat daarvan de oorzaak zijn kan. De voorzitter antwoordt dat dit mogelijk te wijten is aan het verstopt geraken van een buis. Hij verklaart zich ook bereid met de heeren Coppoolse en Allaart na afloop der vergadering over deze zaak eene conferentie te houden. Deze nemen daarmede genoegen. De heer W. J. Sprenger stelt nu voor, te beginnen met 1894, gedurende 10 jaren een buitengewoon dijkgeschot van een gulden per hectare schotbaar en vrij land te heffen en de opbrengst daarvan te bestemmen tot het vormen van een reservefonds ter aflossing van de schulden des polders. De voorzitter meent dat hij, op grond van art. 89 van het reglement, het voorstel niet in behandeling mag brengen en ook den voorsteller niet mag in de gelegenheid stellen het toe te lichten. Art. 89 toch bepaalt dat telkenjare het dykgeschot moet worden vastgesteld. De heer Sprenger is van oordeel dat het voorstel, thans door hem overgelegd, eerst in eene volgende vergadering dient behandeld hij is het eens dat het reglement aanneming verbiedt, maar meent dat eene verandering in het reglement kan gebracht worden en besloten voornaamste was dat hij er in kon slapen, zonder gezien te worden en zonder gevaar van te vallen. Uitgeput door vermoeienis sliep Pierre Lurier den avond voor zijn misdaad niet of minder rustig dan Napoleon den avond voor Austerlitz. Toen hij ontwaakte verguldde de zon de spinraggen tusschen de takken der pereboomen en was de dauw op de groenten reeds lang opgedroogd. Het eerste wat hy, door de bladeren van zijn olm heen, zag was vader Berlot, die over het erf liep. Het hart van Pierre sprong op van vreugde. Ja, dat was nog dezelfde oude man, die met een mandje heen en weder liep en eten voor de vogels strooide. Hij deed piou, piou, pion en de kippen rolden over elkaar heen en sloegen elkaar met de vlerken om de haver korrels te bemachtigen. Vervolgens ging hij naar de keuken om een emmer met vuil water te halen, waarin aardappelschillen en brokken brood dreven, en giDg daarmede de varkens voeren, die met de snoeten in den trog woelden. Dit bracht Pierre op het denkbeeld dat hy honger had en dus haalde hij zijn brood en zijne vruchten uit den zak en gebruikte in stilte zijn ontbyt, zich verheugende dat alles zoo naar wensch ging. Want nu vader Berlot zelf zijne beesten voerde, was bet duidelijk dat er geen dienstboden in huis waren. Hoogstens voor de tien jaren, door hem bedoeld, voor de buitengewone heffing, van de bepaling in art. 89, af te wyken. Daarom wenscht hy zijn voorstel thans in te dienen en toe te lichten. De voorzitter is van oordeel dat, alleen wan neer het dag. bestuur de heffing van dijkgeschot in behandeling brengt, de heer Sprenger een amendement kan indienen om dat voor een jaar te verhoogen. Hij meent verder dat eene verandering van art. 89 geen goedkeuring zon vinden. De voorzitter geeft den heer Sprenger in overweging zijn voorstel terug te nemen. De heer Sprenger doet dit. Hierna wordt de vergadering door den voor zitter gesloten. De loting voor de lichting der nationale militie van het jaar 1893zal di t j aar plaats hebben in de gemeenten en op de dagen en uren als hieronder zyn aangewezen: Middelburg, Vrjjdag 7 October, des voorm. te 9 uren voor Arnemuiden en Nieuw en St. Joosland en te 10§ uur voor Middelburg. Axel, Maandag 10 October, des voorm. te 10 uren voor Sas van Gent en Overslag, te 10$ uur voor Terneuzen en des nam. te 1 uur voor Hoek, Philippine en Westdorps. Axel, Dinsdag 11 October, des voorm. te 10 uren voor Axel, Zuiddorpe, Koewaoht en Zaamslag. Hulst, Woensdag 12 October, des voorm. te 9 uren voor Hulst, Osseni .se, Hengstdijk, Hon- tenisse, BoBehkapelle, Stoppeldjjk en Graauw. Hulst, Donderdag 13 October, des voorm. te 9 uren voor Clinge en St. Jansteen. IJzendjjke, Maandag 17 October, des voorm. te 9 uren voor IJzendjjke en te 10 uren voor Schoondyke, Groede, Breskens, Nieuwvliet Waterlandkerkje, Hoofdplaat en Biervliet. Sluis, Woensdag 19 Ootober, des voorm. te 9$ voor Sluis, te 10$ uur voor Cadzand, Oostburg en Zuidzande en des midd. te 12 uren voor Aardenburg, St. Kruis, Eede en Retran- chement. Zierikzee, Vrijdag 21 October, des voorm. te 9 uren voor Zierikzee en te 10$ nur voor Bruinisse, Oosterland, Dreischor, Nieuwerkerk en Ouwerkerk. Brouwershaven, Zaterdag 22 Ootober, des voorm. te 9 uren voor Brouwershaven en Zonnemaire, te 10 uren voor Ssrooakerke, Eikerzee, Duivendjjke, Ellemeet en Renesse en te 11 uren voor Haamstede, Burgh, Noordwelle, Kerkwerve en Noordgouwe. Cortgene, Maandag 24 October, des voorm. te 11 uren voor Wissekerke en te 1 uur voor Cortgene, Cats en ColynE plaat. V e e r eDinsdag 25 Ootober, des voorm. te 9$ uur voor Veero, Vrouwepolder en Seroos- kerke, te 11 uren voor Aagtekerke, Grjjpskerke, Meliskerke en St. Laurens en des midd. te 12 uren voor Oostkapelle en Domburg. Vlissingen, Woensdag 26 October, des voorm. te 9 uren voor Vlissingen, te 11 uren voor Westkapelle, Biggekerke en Zontelande en des nam. te 2 uren voor Kuuaekoikc, 6n West-Souburg en Ritthem. T holen, Vrjjdag 28 Ootober, des voorm. te 9 uren voor Tholen, Oud Vosmeer, St. Philipsland, Stavenisse, St. Annaland, St. Maartensdjjk, Soherpenisse en Poortvliet. K a p e 11 eZaterdag 29 Ootober, des voorm, te 9 uren voor Kapelle en Wemeldinge, te 10$ uur voor Yerseke en Kruiningen en des nam. te li uur voor Krabbendjjke, Schore, Rilland Bath en Waarde. Goes, Maandag 31 October, des voorm. te 9 uren voor Goes en te 10$ uur voor Borssele Kloetinge, Heinkenssand en 's Heer Arendskerke. Goes, Woensdag 2 November, des voorm. te 9 nren voor 's Gravenpolder, 's Heer Abts- kerke, Kattendjjke en Wolfaartsdjjk, te 11 uren voor Hoedekenskerke, Baarland, Oudelande en Ellewoutsdjjk en des nam. te 1 nur voor 's Heerenhoek, Driewegen, Nisse en Ovezand. Men ajj er op bedaoht dat de nren naar den Amsterdameeben tjjd ijjn berekend. Ter bepaling van bet aandeel door de ge meenten te dragen in het gedeelte, hetwelk door de provinoie in de lichting voor de nationale militie van 1893 moet worden ge leverd, worden samengevoegd de na te melden gemeenten, alsa de gemeenten Aagtekerke en Grijpskeikeb de gemeenten Burgh en Noordwelle; en c de gemeenten Sas van Gent en Overslag. Zitting van Vrijdag den 23 September des avonds te 8 uren. Voorzitter de heer mr J. G. de Wit Hamer, burgemeester. Tegenwoordig II leden afwezig met kennisgeving de heeren B. M. den Boer, en C. L. M. Lambrechtsen. Door den voorzitter wordt medegedeeld dat als plaatsvervangend directeur der inrichtingen van middelbaar onderwijs gedurende den cursus 1892/93 i3 aangewezen de leeraar M. C. J. de de Visserdat aan J. A. de Blok wegens vol eindigen zyner werkzaamheden met 10 Sept. jl een eervol ontslag is verleend als tweede op ziehier bij de werken aan den mond der haven; kon juffrouw Berlot et nog zijn. Tot elf uur ongeveer bleef de grijsaard buiten in den tuin harkende, schoffelende, snoeiende' Een oogenblik werd Pierre bang. Langs een pereboom gaande bekeek Berlot aandachtig de vruchten en merkte dat er twee ontbraken. Werktuigelijk richte hy zijn blik op den tuin muur en de boomen aan het einde. Hij scheen te vreezen dat er een dief geweest was. Maar het gezicht op zijne puntige glasscherven stelde hem ongetwijfeld gerust, want hy haalde de schouders op als wilde hy zeggen; „Onmo- gelgk!" En toch hinderde het hem blijkbaar! want eensklaps riep by „Pierre 1" (Wordt vervolgd.) dat aan den leeraar A. F. D. van der Wart het gebrnik van de teekenzaal met benoodigd- heden voor enkele privaatlessen is vergund; dat van de obligatiëu in de geldleeniug van 1886 zijn uitgeloot, om den 1 Januari a. te worden afgelostde nommers 14, 25, 53, 55 en 63dat de levering van brandstoffen voor het tijdvak van 1 Oct. 92 tot 30 Sept. '93 is aangenomen door H. J. Fokke, wat de Ruhr- kolen betreft voor 82 ets per 100 kilogram, en door de firma M. van der Reit, wat de New castle kolen betreft, voor f 1.45, wat de korte turf betreft, voor ƒ6.75 de 1000 stuks en wat de lange turf betreft voor 45 ets per tondat van den heer B. van Asperen Vervenne ten geschenke zjjn ontvangen a een pistool, door wijlen zijn vader in den slag by Leipzig gedra gen, b eenige stukken vreemdsoortig hout, c een EnkhuizergAlmanak van 1788, die allen in de verzameling voor geschiedenis en oudheid kunde zullen worden geplaatst en waarvoor dank wordt betuigd. Na overlegging van eenige ingekomen stukken komt in behandeling het advies der financiëele commissie om de rekening van ontvangstenen uitgaven der gemeente voor 1891 goed te keuren en voorloopig vast te stellen zooals die door burg. en weth. is ingediend. De rekening sluit in ontvang op 145.945,19, in uitgaaf op 136.330,44$alzoo met een goed slot van 9614.74$. Conform dit advies wordt besloten. De verzoeken van Chr. van Fraassen en M. Verbeem om van de betaling van hoofdelijken omslag te worden vrijgesteld worden toege staan, evenals een dergelijk verzoek van M. Doornbos om van de 3e in de 2e klasse te worden teruggebracht, terwijl het verzoek van Mar. Luijk om vrij te worden gesteld van betaling wordt gewezen van de hand en mitsdien zijn aanslag in de eerste klasse gehandhaaft wordt. De remissiën van aanslag in de H. O. en der belasting op de honden wordt op advies der fin. comm. en voorstel van burg. en weth. verleend, eveneens wordt toegestaan een voorstel van burg. en weth. tot af- en overschrijving van enkele postan op de begrooting voor 1892 Aan A. Boone te Goes wordt, op voorstel van burg. en weth., onder nadere goedkeuring onder de hand verpacht voor.éen jaar het land, thans bij hem in pacht tot 1 Januari 1893 voor dezelfde pachtsom, om dan tevens tegeiyk met andere bij Boone ia pacht zynde gronden te worden verpacht. Door burg. en weth. is opgemaakt het kohier van het te heffen schoolgeld voor het onderwijs iu school E, cursus 1892/93, ten bedrage van 1990, hetwelk door den raad voorloopig wordt vastgesteld tot gelijk bedrag. Het verzoek van den leeraar in de Hoog duitsche taal en letterkunde aan de H. B. school A. H. Gunther, om eervol ontslag tegen 26 Sept. a. of zooveel vroeger als in de vacature zal zyn voorzien, wordt op advies der school autoriteiten toegestaan. Op advies der fin. commissie en voorstel van burg. en weth. wordt de begrooting van het gasthnisbestuur voor 1893 vastgesteld in ont vang en uitgaaf op een bedrag van ƒ12.638.96, zonder subsidie van de gemeente. De raadsleden D. Hildernisse en W. F. K, Lenshoek stellen den raad voor de 30 boomen welke thans nog aan den Oostsingel staan, niet te verkoopen zooals reeds besloten was. Hieromtrent rapporteeren burg. en weth. dat zq bezwaar moeten maken om tot aanneming van het voorstel te adviseeren. Zij hadden gemeend die som te gebruiken tot onderdeel van den post, die zal noodig zijn om de kosten der havenwerken boven de subsidie te betalen, Echter zyn zij bereid den verkoop der boomen nog een jaar uit te stellen en er niet toe over te gaan vóór de gemeenteraad in de gelegenheid zal zijn gesteld op het thans ingediend voor stel der beide raadsleden een besluit te nemen, te meer daar de mogeiykheid bestaat dat de bewuste koopsom niet noodig is voor ge zegd doel. Alzoo wordt besloten. Tengevolge opdracht, aan burg. en welh. in de vergadering van 19 Feb. jl. hebben zy de kwestie van het al of niet voortbestaan van de Leenbank onderworpen aan het oordeel van de bestaren der verschillende instellingen van weldadigheid. Alle bestnren adviseeren tot opheffing der bank. Bovendien raadpleegden burg. en weth. de categorie van werklieden, of andere kleine burgers, die meer of minder vaste inkomsten hebben. Daartoe wendden zij zich tot de bestnren van de hier bestaande veree nigingen van werklieden. Op twee na advi seerde ook allen tot opheffing der bank. De directie der bank zond een rapport en voorstel in, waarnit blijkt dat door haar een grondig onderzoek is ingesteld en als het ware hoofdeiyk de cliënten der bank zijn nagegaan om in verband met hare bevindiDg tot eene conclusie te komen. Dit rapport vergemakkelijkt ongetwijfeld het oordeel, door den raad in deze niet onbelang rijke zaak uit te brengen [en leidde bnrg. en weth. tot eene eenparige opinie, waarom zij voorstellen: a in principe te besluiten tot opheffing der leenbank met ingang van 1 Oct. '92; b. de directie der leenbank te machtigen tot de door haar verlangde bespreking met het armbestnnr c. de liquidatie te doen plaats hebben op de door de directie voorgestelde wyze (als de directie het meest gewenscht voorkomt) d. met 1 Febr. '94 de betrekking van boek houder der leenbank op te heffen. Met algemeene stemmen wordt bovenstaand voorstel aangenomen en de vergadering daarna gesloten. Vernieuwe, jd. 25 j. E. L. Meyer, jm. 23 j. met M. T. D. Demoor, jd. 20 j. N. Bjjleveld, jm. 21 j. met S. Willemse, jd. 19 j. BevallenJ. A. Proost, geb. Kroeze, [d Aspeslagh, geb. Callier, d. N. Gillissen, geb. Flissebaalje, d. P. Koster, geb. Harpe, i. E. Hollebrandse, geb. Janse, d. J. G. Hendrikse, geb. Staats, z. J. J. van Bell, geb. Krnl, a. W. Martein, geb. Van Rjjn, d. J. C. Stofkoper, geb. Van Hoeke, d. E. van Vlijmen, geb. Cor- rien, s. 8. Kloeg, geb. Wielemaker, z. (Uvenl,) OverledenM. A. Grys, d. 8 m. A. J. Bur gerhot!, i. 19 m. A. van Ryn, man van F. J. üelvigne, 54 j. J. F. Plasse, z. 14 m. J. Barten, d. 5 j. L. Bostelaar, s. 21 m. M. H. de Bear, wed' van R. H. L. Heilbron, 89 j. J. Lienwen, ongeh. z. 25 j. Voorkomen Totaal der opgeloste vaste stoffen. waarvan brandbare stof, (van plantaar- digen aard) en nietr brandbare stof Kalk (in het water op gelost als koolzure en zwavelzure kalk) Chloornatrium=ken- kenzout Ammonium -verbin dingen Salpeterigznre-verb. Salpeterzure-Terb. Hoeveelheid kalium permanganaat, noo dig ter oxydatie der organisohe stoff. Metaalverbindingen (lood, tin, ijzer). Helder, lichtgeel, niet renkeloos, koolzuur houdend. 450 milligr. per liter 90 360 135 73 Sporen. Afwezig. Afwezig. 44.9 Sporen jjzsr. Middelburg, 15 Sept. 1892. Dn J. J. Coevi^ Bestaande uit ksukeuzout an koolsure en zwavelzure zouten van kelk en magneaia. t) Ammonia 0.000066 gram per liter. IJzer 0.0168 gram per liter. Van 17—24 September. flVussctOEN. OndertrouwdG. A. de Keijzer, jm. 31 j. met P. C. Wannée, jd. 22 j. J. A. Volk, jm. 23 j. met M. Plugmers, jd. 19 j. Getrouwd: E. J. Blondé, jm. 25 j.metM. J, Er is in den laatsten tjjd in de Belgische pers weer sprake van de aanstaande in vrij heidstelling ran Leon Peltier. Een Brnssahoh blad beweert dat de gevangene niet meer te herkennen is. Hjj zit thans elf jaren. Zyn houding is gebogen, zyn gang moeiljjk en zyn gelaat mist elke uitdrukking. Het is gerimpeld en vervallen. Leon Peltzer zit niet meer in eene oei, maar in een afzonderlijk vertrek, behoorend tot de zieken zalen. Men vindt er een ledikant, waaraan ka toenen gordynen, verder eene tcfel en twee stoelen. Aan den mnnr hangt een kruisbeeld met eenen palmtak I Leon Peltzer werkt niet meer; hy leest en denkt, en dit laatste pynigt hem meet dan men meent. Men behandelt hem met zekere oplettendheid; zoo verlangde hjj onlangs een kanarievogelmen gaf er hem een, dooh kort daarna moest men hem verwyderen, omdat Peltzer zoo opgewonden was. Van het drama in de Wetstraat spreekt hy nooit. Toen een lid van de directie dit pant eens aanroerde seide hy dat nooit iemand heel het geheim kennen zou. Dat geheim zal Peltzer mede in zyn graf nemen. In het gedrang te Parys gedurende den rondtocht van den stoet zyn Donderdag twee personen gedood en vele andere licht gekwetst. Een Spaansoh schilder te Parys Jean Luna de San Pedro, 35 jaar oud, heeft zyn schoonmoeder dood gesohoten, daarna zyn vronw ernstig gekwetst en zyn zwager, een geneesheer, een kogel in de borst gejaagd. Hy kreeg, na zyn daad te hebben bedreven, een zenuwtoeval. Lnna is naar de gevangenis overgebraoht. De toestand zyner vronw is gevaarlijk, die van zyn zwager baart geen bezorgdheid. On trouw zyner vronw schjjnt de drjjfveer voor zyn daad te zyn geweest. Een vermakeljjke weddensohap met een tragisch einde. Een Paryzenaar, die gehoerd had van een verloren weddenschap over het goiamenljjk doen dineeren van 100 Parysohe dames, had gewed dat hy er minstens 200 op een behoorlyk diner zon vereenigen. En zoo kwamen inderdaad Dinsdag 240 vrouwen by Mardelay in de Richelienstraat bjjeen, waar sjj een goed onthaal vonden. Te goed zelfs wat het vloeibaar deel van den maaltjjd betrof, want na uitbundige vrooljjkheid kwam aan het nagereoht de demon der tweedraoht bin nensluipen, zoodat 'tten slotte een dnohtige vechtpartij werd. Men zette daarom de »dames'! buiten de dear, maar ook op straat raakten zjj weder handgemeen, zoodat de kapsels geheel ontredderd werden en linten, strikken en zelfs haarvleohten en ohignons door de luoht vlogen. Het publiek amnseerde zich natnurlyk koste lijk, maar de politie kwam tnsschenbeide en bracht verscheiden amazones, die van de haar aangeboden vergunning wat heel rnim gebrnik gemaakt hadden, tydslyk maar niet zonder moeite onder dak. Zjj zullen zich voor den reohter hebben te verantwoorden wegens deze wyze van illustratie van het tjjdperk der Eendracht, door den heer Carnot in zyn rede te Poitiers aangekondigd. Nog wordt gemeld, dat een der gastan, Mile Sawya, tjjdens het gevecht van al haar sieraden werd beroofd. Daar zjj zich voor 't feest met al haar fraais had getooid, is 'fc verlies nog al aanzienlyk. Zy gaf ten minste op, dat haar horloge, broche, bracelet en vooral een kostbare haarnaald minstens 6000 francs vertegenwoor digden. Zy hondt zich overtuigd, dat een harer disohgenooten haar dit alles afhandig heeft gemaakt. In de soheepsbouw in" Groot-Brittanje heerscht eenige malaise Aan de Clyde zyn 15.000 arbeiders zonder werk. Velen gaan naar Belfast en het Noorden van Engeland om werk te zoeken.

Middelburgsche Courant | 1892 | | pagina 6