Verspreide Berichten. VERKOOPÏNGEN ENZ, De visscherijen io de Schelde en Zeeuwsche stroomen. CHOLERA. tct het aanzuiveren der contributie voldeden. De eerste jaron van haar bestaan telde de vereeniging GO 70 leden en nam zjj tameljjk in bloei toe; de belangstelling is echter later langzamerhand, om welke reden dan ook, af genomen. Heden nacht overleed te Ziarikzeo de heer Broersma, commissaris van politie aldaar. Ter aanvulling van een in ons vorig nommer opgenomen en aan een ander blad ont leende bericht omtrent een Vrjjdag te Zierikzee gehouden cricqiet match meldt men ons dat do match plaats vond tusschen de clubs Excelsior van Zierikzoe en O'ympia van Middelburg, Excelsior behaalde in de twee paityen 35 en 86 punten, Olympics in de eerste party 104 puntenzjj moest dus nog 18 punten maken om te winnen. Toen dezs gemaakt waren werd het spel gestaakt, aangezien de tyd niet toeliet verder te spelen. Olympia overwon dus niet met eon punt meerderheid maar acht spelers van die club waren nog in de gelegenheid punten te maken. Geslaagd voor het notarisexamen tweede gedeelte da beer W. Neervoort te T'holen. De commissie voor de proefvelden in Zeeland heeft tot voorzitter gekozen den heer B. G. v. d. Have en tot secretaris den heer G, A. Vorstermaa van Oyen. Uit Terneuzen schrjjft men ons: Wedor liepen Zondag door onze straten Belgen, die te laat waren gekomen voor de provinoi&le boot, of liever die gerekend hadden op een boot om 1.40, die wel in do week( maar niet 's Zondags vaart. Het moge voor Terneuzen n:et geheel en al onvoordeelig zyn, wanneer die menschen bier een goed stuk van den dag doelloos ronddwalen, voor hen zelf en voor Walcheren, het doel van hun reis, is het jammer. Zjj, onze Zuideljjke broederen, kunnen zich maar niet begrjjpen, dut en waarom er op Zondag twee reisgelegen- heden minder zyn dan op een anderen dag, om de Schelde over te steken. Wel kunnen zjj zioh voorstellen, dat men voor den Zondag den dienst wjjzigt; maar dat wgziging gelijk staat met vermindering, daarover slaan zij een gat in de lucht. Do koninklijke fanfaren maatschappij Oretry van Gent, onder directio van den heer Coutelier, gaf Z:ndag in den Theetuin het lang beloofde concert. Door verschillende omstandigheden toch was het al een pa?r msal verhinderd op den bepaalden dag te verschynen. En eerBt sohefn het, alsof de regen het ten derde male belet en wilde. Gelukkig klaarde tegen vjjf uur de lucht op en kon het programma worden afgespeeld. Het weer in aanmerking genomen, was de tuin niet slecht bezet. De aanwezigen konden zich overtuigen, dat het gezelschap ten volle waard is den nasm van Gretry te drngen. De heer Ten Doesschate, opzichter by 's rjjks waterstaat, is naar Assen verplaatst, terwyl de heer Yreugdehil als zoodanig van Westervoort naar Breskens is overgeplaatst. Te Scherpcnisse is Zaterdag middag door het bestuur der waterkeering van het cala- miteuse waterschap Scherpenisse, ten huize van C. Elenbass, onder nadere goedkeuring van Gedeputeerde staten aanbesteedhet bou wen van een steenen duiker in den inlaagdjjk van 1856 van het bovengenoemde waterschap. Inschrijvers waren de heeren J. Dnjjnho"wer ad 675 en H. M. van Bezoojjen ad 665. Beiden wonen to Scherpenisse. Art. 7 8 van het bestek van dit werk luidt»Da aannemer is verplicht alle onder bazen, opzichters, werklieden, enz. (niemand uitgezonderd), welke op hot door hem aange nomen werk, hetzjj middelljjk, hetzy onm;ddel- lyk in zyn dienst werkzaam zyn, voor den geheelen duur van het werk, met inbegrip van den onderhoudsteimyn, by eene verzeke- ringsmaatrchappjj tegen ongelukken te verze keren. De keuze, aan welke verzekerings maatschappij Ge verzekering zal worden opge dragen, moet asn de goedkeuring der directie worden onderwrpen. »Hy moet vóer den aanvang van het werk aan de directie de verzekeringspolis en de quitantie wegens betaalde premie over'eggen." Naar wjj meonen is dit het eerste werk, "FEUILLETON. GEEN KETJS. Uit het Engelsch. VAX T. B. MILLING TON. XXXI. OnbegrijpelijkI Adriaan zei niets meer. Het was duidelijk dat Herr Prr.cht zich niets zou herinneren, dat hem van eenig nut kon zijn. „Maar ik heb gehoord dat Newton Hnis ook opgeëischt wordt" begon hij weer. „Ochdat is een vergissing. Digweed is zeker in de war. Die zoon kan alleen Salsea erven maar Newton Huis niet." „Allebei, zeg ik u. Het zal een kwaad ding zijn voor onzen astronoom, als hij die beide goederen te gelijk moet verliezen. „Daar is, hoop ik, geen gevaar voor", zei Adriaan en begaf zich zco spoedig mogelijk naar den heer Earle, wien hij het eerst van alles naar Mtrianne vroeg. Het antwoord klonk vrij keel en de heer Eaile begon dadelijk over de erfenis. Hjjjnoeet den zoon van zyn broeder vinden. „Als die bestaat," zei Adriaan. door een calam. waterschap aanbesteed, waarin deze bepaling voorkomt. Burgerlijke stand. Van 27—29 Augustus. Middïlbueo. Ondertrouwd: W. A.Lamping, jm. 29 j. met 0. van Hooff, jd. 21 j. Getrouwd: C. de Wolff, jm. 27 j. met K. Brandt, wed® 34 j. Bevallen: J. Ejjnwachter, geb. Geldof, z. M. dn Mee, geb. Vreke, z. C. H. Laroes, geb. Ludikhuize, d. P. W. Zwigtman, geb. Entink, z, S. Bosschaart, geb. Buys, d. G. S. de Jonge, geb. Van de Lujjster, z. C. P. Thomassen, geb. Pagel, d. Overleden: W. P. B. Vos, z. Ij m. P. J. Mosselman, ongeh. d. 78 j. M. Leus, d. 21 m. J. GabriS'se, z. 5 m. C. M. Adriaansen, z. 13 m. J. J. de Koster, d. 12 m. J. van de Velde, z. 3j m. P. J. van Aartsen, man van M. P. Sey- moer, 49 j. Van 20—27 Augustus. Goes. Gehuwd P. A. van Bloppoel, jm. 26 j. met S. Blanker, jd. 27 j. S. Harinok, jm. 23 j. met C. Botbjjl, jd. 22 j. BevallenJ. J. Baning, geb. Fransen v. d. Putte, d. J. F. Polderman, geb. Westplate, z. OverledenL. Schrier, z. 4 m. S. W. C. Harting, d. 4 j. Zieb.ik.zee. Gehuwd: G. J. Berrevoets, jm. 22 j. met C. van 't Veer, jd. 27 j. BevallenJ. Kloote, geb. Van der Klooster, d. L. den Boer, geb. Fonse, z. OverledenC. Schoemakers, d. 11 m. A. Vermeul", z. 1 j. J. W. Cashoek, z. 8 j. G. van der Klift, z. 11 m. De prijs van de le soort Oesters kan men gemiddeld op 85 per 1000 stellen en voor de tweede soort op/60. De Imperials brachten zelfs tot f 110 op, terwijl 3e soort, waarvan echter niet veel verkocht werd, 25 a 40 opbracht. Voor de vangst van oesterbroed was dit jaar het weer bij uitnemendheid ongeschikt. In het begin der maand Juli (n.l. den 3en), werden de eerste pannen naar zee gebracht en den 6en was men algemeen bezig. Den 7en werd het weder bijzonder ruw en guur, waardoor velen het pannen leggen staakten tot 12 en 13 Juli, toen bet weder zich beter liet aaDzien. Evenwei bleef het zóo ongestadig en guur en de tempe ratuur van het water zóo laag, dat verschillende kweekers in twijfel geraakteD, of zij de pannen dio nog niet in zee waren, maar niet thuis zouden houdeD, en niet zonder reden, want pan nen, waar reeds verscheidene broedjes op gezien waren, bleken deze gaandeweg weer te ver liezen, zoodat op onderscheidene partijen pannen bijna geen enkele overbleef; vooral was dit in Boomkil het geval, -waar men van 16 a 18 broedjes per pan er 1 of 2 overhield. De hoop op een laten broedval en zoo nu en dan enkele dagen gunstig weder, deed hen echter besluiten de pannen nog maar uit te brengen. Weder anderen, die hunne pannen gelegd hadden, doch er weinig of geen aanslag op bevonden, zochten meer naar beneden nog plaats te vinden op perceelen waar de broedval gunstig was. Zoo doende was men op 6 Ang. nog druk bezig met pannen te leggen en pannen van het eene perceel naar het andere te vervarenzelfs op 20 Augustns waren nog enkele kweekers daar mede bezig. Het broed bleef over het algemeen lang zeer klein en ware er in September niet wat gun stiger weer gekomen, het zou twijfelachtig zjjn geweest of het niet voor hot grootste gedeelte verdwenen zou zijn. Gelukkig is het daarna goed gaan groeien, zoodat het tegen het einde van het jaar voor het grootste deel vrij groot was geworden en er gezond uitzag. De geheele oever van Zuid-Beveland, van Yerseke tot de Zandkreek, handhaafde de oude reputatie, vooral onder Kattendijke. Op laatst genoemde plaats was de aanslag het hoogst, aldaar kon men gemiddeld op 40 stuks per pan rekenen; tegen ongeveer 30 st aks op het andere gedeelte. Daar er evenwel groote partijen pannen zonder eenigen aanslag er op aan den wal kwamen en er velen Blechts 3 en 5 per pan hadden, geloaven wij den aanslag over het geheel op gemiddeld niet meer dan 5 per pan te mogen berekenen. Het aantal uitgebrachte pannen schatten wij op omstreeks 15 millioen stuks, waarvan onge veer 11 millioen in het Oostelijk deel der Oos- ter-Schelde gelegd zyn. Met den aanslag op de t schelpen was het treurig gesteld, want het kostte moeite om schelpen te vinden waar een bxoedje op aan wezig was. Ook dit jaar was er weder val van mossel zaad op de Yersche bank het viel evenwel nog al laat, 22 en 23 Juni werd het ontdekt, en bleek zeer zwak te zijn. Hoewel het op het eene perceel langer in leven bleef dan op het „Daarvan ben ik overtuigd." „Hebt gij nog iets meer gehoord „Over hem niet, maar „Maar wat?" „Ik heb iets anders vernomen, waar door het van het grootste gewicht voor mij dat die zaak in orde komt." „Mag ik vragen?" „Neen, het betreft niet de zaak, die gij zoo welwillend op u genomen hebt, behalve dat de erfgenaam gevonden meet worden," „Zeker, indien hij bestaat." „Daar moet gij u van vergewissen. Waar is Gaband?" „Ik heb hem niet meer gezien." „Ik ook niet. Wij moeten dien erfgenaam vinden, mijnheer Brooke." „Indien „Indien er een is maar daar ben ik zeker van. Als het noodig is, zal ik hem zelf gaan zoeken." „Ik zal mijn best doen om achter de waarheid te komen," zei Adriaan, verbaasd over dien ijver van den heer Earle. „Gij verlangt natuurlijk dat ieder het zijne krijgt.". - „Ja, en houdt. Ik zou gaarne Salsea bezeten hebben ik zou er veel belang in gesteld hebben en Marianne ookmaar na alles wat ik nu gehoord heb, begeer ik het niet meer." „Ik begrjjp er niets van." „Deze plaats is natuurlijk veel meer waard» andere, is alles toch, hetzij van zelf afgestorven, hetzij onder het vuil, Blijk en zand dat het veroorzaakte, gestikt, hetzij door de massa zeesterren, die erop gevallen waren, opge geten. Op de droogvallende perceelen van de bank waren een grcot gedeelte van de oesters in het eerst van het seizoen groen van visch men wil dat de vele regen, bij laag water gevallen, daaraan schuld heeft, doch hoe het zij, dit verschijnsel was spoedig verdwenen. Voor zoover ons bekend werd, bedroeg het aantal in het voorjaar op de Zuid-Hollandsche banken gezaaide Fransche oesters omstreeks 1§ millioen. (Wordt vervolgd) Volgers ors beden u:t 's H-Jge gezonden telegram is aldaar Zondag, na eene korte ongesteldheid, overleden de heer mr Van Oud- heusden, president van het uitvoerend comité der sporttentoonstelling. Mr A. Kerdjjk zal in den loop van de volgende maand geheel hersteld in de residentie terngke ren. De te Rotterdam gearresteerde A. W. Ockeloen heeft in de gevangenis aan de justitie bekend, den mcord op den agent van politie R. van den Berg gepleegd te hebben. Uit die bekentenis bljj'kt dus dat onze cor respondent goed was ingelicht, toen hy van begin af dien persoon als de dader aanwees. Met het sorteeren der brieven in de expresse-treinen tosschen Vlissingen over Rot terdam naar Amsterdam, wordt, volgens nader bericht, bedoeld de correspondentie voor het postkantoor te Amsterdam in het postrjjtuig reeds volgens de verschillende stadtwyken af zonderlijk te houden, zoodat onmiddellijk na aankomst van dien trein te 10.25 (Greenwichtyd) met de bestelling kan aangevangen worden. Roe^s had er eene voorloopige proefneming plaats; deze zal echter dezer dagen herhaald worden. Het ligt in de bedoeling, met ingang van den aanstaanden winterdienst, met de nieuwe regeling aan te vangen. Daartoe zullen eenige adsistenten en brievenbestellers van het post kantoor Amsterdam den mailtrein tegemoet- rijden. Te Leiden is Vrjjdag ochtend een man dood op straat gevonden; drankmis bruik scbjjnt de oorzaak te zyn een vijfjarig knaapje viel spelende aldaar te water en is levenloos opg haaldterwyl een jongen, die in een fabriek zware brandwonden kreeg, doordien hy in een knip met kokende verfstof viel, eveneens overleden is. Zaterdag viel te Amsterdam van het Westerkanaal een kind al spelende in bet water en zonk onmiddelyk. Een veertigjarig werkman Bprong bet terstond na maar verdween eveneens. Een andere man, die de beiden nasprong, werd slechts met veel moete gered. De eerste drenkelingen werden later opgehaald^ maar alle pogingen om de levensgeesten weder op te wekken, bleken vruchtsloos. Te Zutphen werd Vrijdagnacht door de naohtwachts aan de goederenloods van het station der staatsspoorwegen een man aange houden, die heimeljjk genoemde loods wilde binnensluipen. Aangezien men dacht met een dief te doen te hebben, sloot men bem op tot den morgen, wanneer een onderzoek zou plaats hebben. Volgers zijn zeggen had hij .kwestie" gekregen met zyn wederhelft, die hem uit 'thuis .verwyderd" had, waarom hy toen naar een plaatsje had gezocht in de goederenloods, om ten minste tegen den geweldigen regenstroom, die viel, beschut te zjjn. Hoewel het te Oldenzaal 's avonds nog wel rumoerig was hoofdzakelijk zeker door menechen die eens wilden zien of er ook iets gebeurde, hadden er tegenover de Israelis- ten geen baldadigheden meer plaats. Sport. Hollandseb. Entréebiljetten, buiten genomen zjjn ongeldig en alleen binnen verkrygbaar. Entréebiljetten zijn alleen geldig voor een malig bezoek. Een onzer Vlissingsohe oorrespondenten, her- inn6rende aan de voorzorgsmaatregelen, welke genomen worden tegenover loodsen, die van Antwerpen komen, wjjst tevens op een leemte, en Salsea zou, zonder deze, niets dan een be- zwaarpost zijn." „Deze plaats zal u niet ontvallendit huis zal niet instorten. Hier zijt gij veilig." „Ik hoop het. Niemand kan er aanspraak op maken. Zoek gij den zoon van mijn broeder slechts, dat zal u wel gelukken, en hij kan Salsea dadelijk van mij krijgen." Adriaan was te zeer verbluft over hetgeen ij boorde, om over de school en de kerk te spreken. De heer Earle bad blijkbaar zijne redenen om bang te zijn voor andere eiscbers, die Adriaan niet kende. Misschien zou hij hem wel meer verteld hebben als niet prof. Nunn juist binnen gekomen ware. Die scheen ook gedrukt. Hij bad gerekend op den aankoop van een nieuwen telescoop, dien de heer Earle vöor zyn vertrek nit Londen besteld doch nu weer afbesteld bad. Hij zei zulke uitgaven niet te mogen doen, voordat de eifgenaam gevonden was. „Maar ah die nooit gevonden woidt?'' vroeg de professor. Dat was niet mogelijk. En er mocht geen cent uitgegeven worden voordat de zaak der erfenis geregeld was. Dat was begrijpelijk voor Salsea; maar waarom die zelfde regel op Newton Hnis en omgeving moest toegepast worden begreep niemand. Digweed en zijn vrouw beweerden dat zij het alleen begrepen. Mijnheer wist wel wat hij deed en zij hoopten maar dat alles goed zou afloopen. Salsea was een treurige ruil voor Newton Huis, die in deze bestaat. Hy merkt nl. het vol gende op: De loodsen, die van Antwerpen sohepen naar Vlissingen brengen, worden aldaar ter reede afgehaald door roeiers aan boord van loods- schoeners, welke met quarantaine vlag in top op de reede geankerd liggen, en verder naar het ontBmettingshuisje gebracht en ontsmet. Komen zjj na seven uren des avonds op de reede, dan worden zjj naar de quarantaine schoeners gebracht, waar zjj verbljjven tot den anderen ochtend om dan ontsmet te worden. De zeeloodsen, die te Vlissingen aan boord van schepen, komende van Antwerpen met bestemming naar zee, gebracht en in zee door de kotters afgehaald worden, welke hen ver volgens te Vlissingen aan wal zetten, worden aldaar ontsmet. Dit is alles in orde maar er is iets anders. De rivierloodsen, die van Vlissingen schepen naar Antwerpen brengen en dan van daar over Roosendaal of over Terneuzen naar Vlis singen terngkeeren, worden tot heden niet ont smet. Nog Zondag en heden oohtend kwamen te Vlissingen loodsen aan over Roosendaal en over Terneuzen, zonder ontsmet te zyn geworden. Acht men overbrenging der besmetting over land minder mogeljjk Wjj gelooven het niet en wjjzen hierop dus in de hoop dat daaraan ook do aandaoht eens worde geschonken. In verschillende gemeenten van ors land zyn vanwege het gemeentebestnur maatregelen genomen om by eventueel uitbreken der ziekte gereed te zyn. In Goes o. a. zyn by pnblicatie den inge zetenen verschillende wenken gegeven ten op zichte van het gebrnik van drinkwater, bet eten van onrjjpe vruchten enz.; en is een barak opgerioht. Te Roosendaal worden alle voorzorgsmaat regelen genomen. Door de regeering is een geneesheer aangewezen cm de douanen bjj te staan, terwyl het ontsmettingsgebouw met spoed in orde is gebraoht. Door den minister van binnenlandsohe zaken zyn, met aanvulling van zjjne beschikking van 25 dezer, alle Duitscbe plaatsen, gelegen aan de Noordzee of aan wateren op die zee uit mondende, besmet verklaard wegens Aziatische cholera. Door het gemeentebestnur van Rotterdam is eene quarantaine opgelegd aan schepen, ko mende van Noord-Eransche havens. Die schepen moeten stoppan aan de boeien in de Maas beneden de Ruige Plaat tot een geneeskundig onderzoek van gemeentewege. Aan de regeeritg is telegraphisch het verzoek gericht dergelyke maatregelen eveneens van rykswege voor te schryven. Tevens werd ver- zooht alle van België komende schepen te Hansweert aan een quarantaine onderzoek te onderwerpen. Da equipage van de Jason is, uitgezonderd de kapitein en eerste-machinist, aan wal ge braoht en in de ziekenbarak aan den Hoek van Holland gehuisvest. Na geheel ontsmet te zyn, zyn allen welvarend. Het stoomschip wordt Maandag ontsmet ea dan zal uitgemaakt worden wanneer het zal kunnen opvaren. In de nabjjheid van gemelde ziekenbarak wordt niemand toegelaten. Het terrein is door militairen en veldwaohters afgezet. In de Belgisoh8 biauen beklaagt men zich over de nalatigheid van den Belgischen consul te Havre en van de regeering te Brussel, die men verantwoordeljjk stelt voor het verschijnen der cholera te Antwerpen. De oonsul te Havre schreef, in plaats van te telegrafeeren, eerst nadat de Saint Paul uit Havre was vertrokken, dat aldaar de cholera heerschte. Eerst vjjf dagen na ontvangst van dien brief gaf het Belgisohe ministerie er van .kennis aan de gezondheidscommissie te Antwerpentoen de Saint Paul reeds aebt of negen dagen te Antwerpen lag, verscheidene der bemanning reeds waren overleden en de cholera zich mede gedeeld had aan werklieden die aan boord van het schip hadden gewerkt. In het geheel waren Donderdag 19 gevallen voorgekomen, waarvan 10 met doodeljjken af loop 4 matrozen der Saint-Paul, 1 der Nerissa> 2 dagloonera die aan boord der Sa'nt-Paul hadden gewerkt, 2 vrouwen en een meisje van een jaar. naar hetgeen zij vernomen haddeD, behalve dat het gevaarlijk was om in een huis te wonen, dat door de zee weggespoeld kon worden! „Wat meent gy met ruil vroeg Adriasn „Ja, ik weet wat ik meen en anderen zullen het spoedig genoeg weten." Meer was er niet uit Cerberus te krijgen. Marianne was geroepen om Adriaan goeden dag te zeggen, daar hg den volgenden morgen naar Parijs ging. Zg was stijf en teruggetrokken en Adiiaan vond het heele bezoek ver van opwekkend. Hy begreep niets van de beweeg redenen van den heer Earle, noch van zgne toespelingen, voor het geval de erfgenaam van Salsea niet gevonden werd. XXXII. Het terugzien van Parijs. Zoodra Adriaan te Parijs was aangekomen zocht hij zyn vriend Vernier, in de rue Jean Jacques, op. De oude concierge was op zijn post in het hokje bij de deur en zag er niet veel ouder uit dan vroeger, maar Vernier was weg. Hg was verhuisd naar een kleiner kamertje) in een armoediger buurt, waar Adriaan hem spoedig vond. Zyn kamer was, evenals de vorige boven, in huis en het raam had weer een ruim uitzicht. Vernier zat over zgn werk gebogen, toen Adriaan aanklopte. Hij zag niet dadelijk op en toeu Adriaan hem toesprak herkende hij Zaterdag werd voor het lazaret in de Rue de F Indien een man gevonden, die door krampen was overvallen. Zaterdag nacht werden twee personen, door oholera aangetast, in het hospitaal van Stujj- venberg gebracht; Zondag werden vjjf oholerine- lyders, waarvan drie ernstige zieken, in hetzelfde hospitaal gebracht. Een meije overleed. Zondag waren in Stuyvenberg 23 cholera-ljjders in be handeling. De stedeljjke autoriteiten van Antwerpen nemen alle mogeljjke voorzorgen om de ziekte te bestrjjden. De Duitsohe regeering moet te Hamburg haar misnoegen hebben te kennen geven, dat men getracht heeft aldaar het vereehjjnen der oholera te verbergen. Wat een uitstekenden invloed op de Duit sohe bevolking, die even als elders door groote vrees voor de versohrikkeljjke ziekte is aange tast, moet hebben, is het feit dat in den Reischsanzeigsr officieel wordt bekend gemaakt de stand der ziekte. Openheid der autoritei ten kan niet anders dan gunstig werken, terwyl geheimhouderjj of versohooning der feiten slechts de algemeene oezorgdheid, door wan trouwen gevoed, doet toenemen. Volgens de in den Reichtanzeiger opgenomen mededeelingen van het Gesundheits-Amt werden tot den 26en te Hamburg 1028 personen aan getast en stierven 358. Te Altona telde men den 23en tot den 26en 64 ziektegevallen en 22 dooden. Te Pinneberg werden aangetast 2, te Wandsbeok 4, waarvan een stierf, te Altenwerder éen. Te Wittenberg overleed een persoon, die op reis werd aangetast. Te Kiel werd een gezin, nit Hamburg ge komen, aangetast; vsn de vier personen over leden 2. Te Bremen kwamen tot Zaterdag vier gevallen voor. Te Hamburg wordt op groote schaal gedes infecteerd. Desinfeotiemiddelen zyn kosteloos te verkrygen. Op de straten i3 het stil. Voor het vervoer der lyken gebiuikt men groote verhuiswagens. Te Berlyn mosten nog geen gevallen van cholera asiaiica zyn voorgekomen. Te Glasgow werden twee aan cholera lydende personen, die uit Hamburg kwamen, in het hospitaal gebraoht. Te Gravesend kwam een nienw geval aan boord van het Duitsohe sohip Gemma voor. Het ziektegeval in Lambeth, Londen, is gebleken geen oholera to zyn. Te Havre werden Zaterdag 71 personen aan tast en overleden 25. Te Parjjs breidt de epidemie zich niet uit. De prefect der Heine noodigde de gemeente raden uit de bevolking aan te sporen geen gebruik van het Seine-water te maken. De gezondheidsraad in het departement der Seine laat op kosten van de stad Parjjs 100,000 exemplaren drakken van een geschrift, houdende aanwjjzin? van de voorzorgmBatregelen tegen besmettelyke ziekten. De exemplaren zullen kosteloos in de huizen verspreid worden. Het cordon, dcor Spanje langs zyn Fransohe grenzen getrokken, heeft het naar het schjjnt niet voor de gevreesde ziekte behoed. Naar men zegt werden cholera-gevallen te Madrid, Valenoia en Saragossa geconstateerd. De passagiers der Zondag van Vlissingen vertrokken dagmailboot Duitschland mochten bjj aankomst te Queer boro niet ontscheept worden, dewjjl gedurende den overtocht Gaar aan boord een kind gestorven was, dat van Hamburg wat gekomen. By de orioket spellen te Scarborough behaalden de Nederlandsche spelers twee overwinningen. Te St. Asaph was dezer dagen een der „barden van Wales," Lleu Llvyfo, naar gezegd wordt, een uitstekend Welsch dichter, musicus en letterkundige, genoodzaakt een onderkomen te vragen in bet werkhuis. De naam van den ouden man was eenmaal op elks lippen in het prinsdomook was by do eerste redacteur van het bloeiende nationale nieuwsblad Y Genedl. Hoe hy zoo ongelukkig werd, wordt niet ver meld, maar intucsohen, zegt een Engelsch blad, is het aangenaam te vernemen, dat de Wel- schen thans maatregelen nemen om den bejaarden dichter een ruztigen ouden dag te bezorgen. In de kolenmjjn te Bridgend, in Glamor ganshire, zyn 47 mynwerkers levend gevonden. Omstreeks 50 tot 60.000 kleedermakers te Londen zyn door hunne patroons wegens gebrek aan werk ontslagen. Ook in Manoheater, Liverpool, Aberdeen, Edinburgh, Bradfort en andere steden zyn een menigte kleedermakerB werkloos. Te Antwerpen brak Zaterdag avond brand uit in een der met planken gevulde loodsen aan in dien knappen, grooten man, met een baard niet terstond den kleinen jongen, die zoovele jaren geleden bg bem placht te komen. Hij boog en vroeg wat er van den dienst van Monsieur was. Adriaan maakte zich bekend en de goede man vergoot tranen van blijdschap. Een blik in de kamer overtuigde Adriaan terstond dat Vernier achteruit was gegaan. Hy zag er ook slecht en verouderd uit maar was nog even opgewekt als vroeger. Hg vertelde dat bg ziek was geweest en dus ook niet had kunnen werkenmaar hij had veel hulp gehad. Therese, madame Grolleau, was heel lief voor hem geweest. Het ging haar beel goed en zij zou verrukt zgn van haar enfant terug te zien. Zij noemde hem nog altijd le petit. Dat klonk nu wel gek en Vernier zag met groote ingeno menheid naar het knappe gelaat van Adriaan, dat met het zijne op dezelfde hoogte was, toen zij naast elkaar stonden. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1892 | | pagina 2