N°. 197. 135" Jaargang. 1892, Maandag 32 Augustus, Middelburg 20 Augustus, Brieyen uit de Hofstad. Verspreide Berichten. Deze courant y er schijnt d a g e 1 ij k s met uitzondering ran Zon- en Feestdagen! Prijs per kwartaal in Middelburg en per post franco f 2.— Afzonderlijke nommers, met of zonder bijvoegsel, zijn verkrijgbaar a 5 cent; Advertentiën20 cent per regel; Bij abonnement lagerJ Geboorte-, Trouw-, Dood- en andere familieberichten, benevens alle dankbetuigingen; van 17 regels 1.50; iedere regel meer f 0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte! Telephoonnommer 189. LETTEREN EN KUNST* ONDERWIJS. UIT STAD EN PROVINCIE. RECHTSZAKEN. HIDDF1RI ISI.SC III' (l)IIIIM. Thermometer, Agente» te Vlissingen: P. G. di Vkt Mmidash b Zoo*, te Goes: A A. W.Bollxkb, te KruiningenF. v.d.Pbijl, te Zierikzee: A.C.dbMooiï, teTholen: W.A. i Advertentiën Middelburg 19 Aug. Tm. 8 u. 63 gr. j vak NnuwxKHtrwzxK en te TerneuzenM. Dl Jokoi. Verder neme» alle postkantoren en boekbandelaren abonnementen en advertentiën aan, evenals de i meeten des namiddags te één nor m. 12 n. 67 gr., av. 4 n. 69 gr. F. j advertentie-burean's van Nuoh Vak Ditmab, te Rotterdam, bb Gbbb. Bbukbakti, te 's Gravenhage, en A. be la Mab Azk., te Amsterdam. aan het burean bezorgd zyn, willen Verwacht verand. wind. Hoofdagenten voor het Bnitenland: te Parjji en Londen, de Compagnie générale de Pnblieité étrangère G. L. Daube Cru., Johh F. Jokes, opvolger.zp des avonds nog worden opgenomen 19 Augustus 1892. De oude Romeinen hadden wel gelijk, toen ïij beweerden, dat iets op verschillende wijzen goed kan gedaan worden. Zelfs geheel tegen strijdige methoden blijken soms tot hetzelfde doel te leiden. In een vorig schrijven verde digde ik het bestnur der paardententoonstelling te Scheveningen tegen het verwijt, door som migen gedaan, dat de dag van het bezoek der heide koninginnen aan de renbaan aldaar tot een reclame-dag gemaakt zon zijn, dat men gebruik maakte van de tegenwoordigheid onzer vorstinnen om den toegangsprijs aanmerkelijk je verhoogen. Ik hel over tot etne tegenover gestelde meening en dart beweren, dat de komst van HH. MM. niet is aangegrepen om wat meer geld te vragen van de bezoekers, maar dat de prijzen hooger zijn gesteld om het vorstelijk bezoek mogelijk te maken, althans de hooge gaaten te vrijwaren voor minder aangename en passende ondervindingen. Nu waren verleden Zaterdag de entrées voor de wedrennen te Clingendaal lager gesteld dan gewoonlijk, ondanks het aangekondigd voorne men van HH. MM. om de races bij te wonen. Men kon dit gerustelijk doen, omdat de groote menigte toch die verlaagde pry zen nog niet kon betalen, en het publiek zon worden aangewak kerd tot een bezoek, indien de benrs niet zoo streng als gewoonlijk behoefde te worden aan gesproken. En werkelijk, dit middel heeft doei getroffen: er was na weer inderdaad een vrij groote massa belangstellenden opgekomen om getuige te zijn van de wedrennen. Van de bedoeling, toegeschreven aan het sport-comité te Scheveningen toen het de prijzen opvoerde, om door middel van de Koninginnen meer geld te maken, kon hier geen sprake zijnhier waren de ontvangsten grooter ondanks eene verlaagde entrée bij gelegenheid van het vorste lijk bezoek. Het bestnnr bad dan ook zijn stelsel van verkeerde zuinigheid, waarop ik een vorige maal wees, laten varen en, in de plaats van Düitsche kermis-mmikanten, het wel bekende en werkelijk goede muziekkorps van de huzaren in den muziektempel doen plaats nemen. Met de vroegere betere inrichting van het een en ander scheen ook de oude belangstelling en de vroolykheid en levendigheid op het terrein van Clingendaal te zijn teruggekeerd. Jammer dat eensklaps een trenrig ongeval een somber waas kwam werpen over die tot dusver prettige stemming. Een van de meest belangrijke ritten van het programma werd daardoor kort vóór het einde niet weinig in de war gebracht. Een der meest bekeude racers van het korps hnzaren-officiereu was steeds zijn mededingers voor; verschillende hurdles bad hij schitterend genomen, nog een enkele en het einddoel zon zijn bereikt en de overwinning zou zeer waarschijnlijk aan hem geweest zijn, doch een sprong over een zoogenaamden munr deed zijn paard storten en hem met zijn ros. Daar lag de koene ruiter; zijn viervoeter her stelde zich en stond weldra op, zonder noemens waardig letsel, doch hg zelf bleef bewusteloos liggen. Van alle kanten stroomde men toe, en een diepen indruk maakte het toen ook zijn jengdige echtgenoot, begeleid door den generaal- inspecteur van zijn wapen, zich ging overtuigen van de verschrikkelijke ramp, die haren man had getroffen en hem en haar in de gevolgen nog erger dreigde. Als een flinke officiersvrouw hield zij zich k&lm, maar wie kent het leed, dat haar op dat oogenblik doorwoelde Het gevaar, ja zelfs de dood op het slagveld, mogen voor landsverdedigers geen schrikbeelden zijn, en hnune betrekkingen hebben in de mogelijkheid daarvan te berusten, maar bij een gelegenheid als de races te Clingendaal, in zekeren zin een feest, is men zoo weinig geneigd aan een ongeluk te denken; het overvalt ons zoo te midden van genot en vermaak. De verdere afloop van het ongeval is bekend. De oorzaak ligt bij het paard, een uitmuntend renner, doch wiens voorbeenen niet sterk genoeg sebijnen voor de vrij hooge en telkens herhaalde sprongen, die in de baan te Clingen daal by deze race moesten gemaakt worden. Uitstekend ruiter als de eigenaar is, heeft deze het er echter op gewaagd, vertrouwende op eigen bedrevenheid en kracht. De dik en rood opgezwollen polsen toonden duidelijk aan toen de rjjder daar ter neer lag, dat hy geen lUMbtsinspanning had gespaard om syn paard op de been te houdenzij mocht helaas niet baten. Jammer ook, dat de wedloopen, die heeten te strekken tot veredeling van het paardenras, niet enkel zooveel paarden bederven en vroeg tijdig oud doen worden, maar het ook nu en dan toeleggen op menschenlevens. De sport verdient tot zekere hoogte goedkeuring en aanmoediging, doch bij hare beoefening wordt zoo vaak het doel ver voorbij gestreefd. Men behoeft niet te blijven bij de paardensport om dit op te werken. Onvoorzichtigheid en waag halzerij komen bij zoovelerlei sport voor, en naar den aard der lichaamsoefening is de sport man zelf of een derde, menigmaal een zijner beste vrienden, daarvan het slachtoffer. Naast de veredeling van het paardenras mocht ook wel eens gedacht worden aan de veredeling van verschillende soorten van sport zelve. Onder deze veredeling versta ik ook het maken van een einde aan de misbruiken, die de sport met zich brengt. Hierbij heb ik niet juist bet oog op de vele opofferingen van tijd, die tal van jongelieden zich niet zoozeer getroosten als wel veroorloven. Het is wel waar, dat tegenwoordig, onder de verontschuldiging van mens sana in tanocorpore of van uitspanning na den arbeid heel wat tijd wordt besteed aan nuttige en ook niet zelden aan vrij onnutte sport door hen, die moesten bedenken, dat de maatschappij geen athleten maar flinke praktische geesten vraagt. Ik wensch intusschen te wijzen op een ander misbruik, dat o. a. in Zeeland zijn voertuig vindt: ik bedoel het aangaan van wedden, schappen ter zake van sport. Indien ik mg niet verkeerd liet inlichten bestaat er sedert eenige maanden te Vlissingen een groot kantoor, dat uitsluitend strekt tot behartiging van de belangen van hen, die ter gelegenheid van allerlei races hebben gewed. Op dat kantoor, dat oorspronkelijk uit Engeland naar het vasteland is overgeplaatst, moet heel wat omgaan blijkens het daar werkzame personeel, en met zeer aanzienlijke sommen wordt daar gerekend. In Frankrijk en vervolgens in België zou het uitoefenen van dat bedrijf aan de chefs van dat kantoor zijn ontzegd en deze zochten toen een wijkplaats in het van ouds als gastvrij bekende Nederland, en waar lijk niet te vergeefs; zij vinden er thans een rustig verblijf en een geschikte werkplaats voor hunne voor zoovelen verderfelyke internationale operaties. Indien de Nederlandsche wet al geen verbod van zoodanig bedrijf bevat, zou dan geen enkele andere wetsbepaling bestaan, waarop de overheid zich terecht beroepen kan bij het maken van een einde aan die hande lingen van bookmakers in het groot My dunkt, sUl n'existat pas, tl faudrait 'Vinven- ter. Een wettelijk verbod zou in dezen niet verwerpeiyk zijn, want tot veredeling van de sport of van de sportsmen kan dat uitlokken tot spel en weddenschap, zelfs bij advertentie in vreemde bladen, niet bijdragen. Het is een diep ingrijpend kwaad, een misbruik van de sport. Tot veredeling niet enkel en niet in de eerste plaats van sportsmen maar van het ge- heele menschdom moet strekken het in de volgende maand alhier te houden vierde inter nationale congres tegen het misbruik van alcoholische dranken. Of het dat doel een stap verder zal brengen waag ik niet te voor spellen al werpt misschien geen enkel congres dadelijk nut af, ook dit zal toch zyn goede zyde hebben: het brengt personen tot elkaar, die anders ieder op zich zelf en das minder krachtig zouden moeten strijdenhet geeft gelegenheid, ook en niet het minst door middel van de dagbladpers, oude waarheden, die niet genoeg aan den volke kunnen verkondigd worden om ze ingang te doen vinden, opnieuw te doen weerklinken, en nieuwe denkbeelden en feiten in ruimereu kring bekend te maken. Het is wel een te mooi seizoen voor langdurige vergaderingen, en als het zoo blijft in elk geval te warm, doch zy, die zóó denken, zullen gelegenheid hebben terstond in de couranten en later, mits zy lid zyn geworden, in de officieels verslagen, te lezen wat verhandeld is en er hun voordeel mede te doen, ook ten bate van anderen. En er is ook in ons land nog zoo ontzettend veel op dit gebied te doen! Gelijk wy nog in een deel der oplaag van ons vorig nommer mededeelden heeft de mi nister van binnenlandscke zaken, op grond van deskundige adviezen, welke eerlang znllen wor den gepoblieeerd, by circulaire aan de gemeente- bestoren de middelen aangewezen tot bestry ding der tweede generatie van de rnps van den gamma-uil, die zich waarechynlyk spoedig zal vertoonen. De minister van binnenlandsohe zaken heeft alle Russische have» aan de Oostzee, wegens Aziatische cholera, besmet verklaard en de ministers van binnenlandsohe zaken en van financiën brengen ter algemeene kennis dat, met ingang van 25 Augustas 1892, hanne beschikking van 9 Augustus j 1., opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant van 10 Augustus daaraanvolgende, voor zoover daarby de in- en doorvoer van lompen, gebruikte kleedingstnkken en onge- wasschen lyf- en beddegoed uit Marseille verboden is, wordt ingetrokken. By kon. besluit is aan mr C. Asser, op zyn daartoe gedaan verzoek eervol ontslag verleend als rechter in de arrondissementa-rechtbank te 's Gravenhage is in zjjnen rang overgeplaatst by het wapen der artillerie van het leger in Nederlandsch- indië de tweede-luilenant J. M. van der Meer, van het 3e regiment vesting-artillerie; is in rang en ouderdom van rang overge plaatst by het wapen der artillerie van het leger hier te lande de tweede-luitenant der artillerie jhr J. Wiehers, bestemd voor den dienst in Inctië, thans a la suite van hev koloniaal werfdepoten is benoemd, by het personeel van den genees kundigen dienst der landmacht, tot militair apotheker 2e kl. de apotheker J. E. H. van Waegeningh. Het laatste nommer van Eigen Haard bevat de portretten van het Nedeilandsche a Capella-koor, eene afbeelding van het ge- denkteeken op het graf van Bernard ter Haar te Roozendaal en eene gravnre Goede Nacht naar eene schildery van Th. Grnst. Mw. Trebelli, lange jaren aan de opera te Londen de lieveling van het Londensohe publiek, is plotseling te Etret&fc overleden Haar cigealyke naam was Zelia Gilbert. In 1838 te Parijs geboren, debatteerde zjj na een zorgvuldige mnzikale opleiding te Madrid in II Barbiere. By het te 's Gravenhage afgenomen examen Hoogdnitsoh 1. o. is, gelijk gisteren nog in een deel der oplaag van het vorig nommer werd medegedeeld, geslaagd de heer S. de Graaf te Terneazen en voor het Fransch 1. o. de damesA. J. Callenfels, J. C. J. Dhont, A. Buys van Middelburg en M. M. Ouwerkerk van VlisBingen. Benoemd tot onderwijzeres te 's Heer Arendskarke mej. J. J. Pleune aldaar. De heer E. Helder, photograaf alhier, noodigde ons gisteren nit ter bezichtiging van eene fraaie colleotie photcgraphieën, bestemd voor de in de maanden Augustus en September e. k. in de feestzaal van de internationale spor t- tentoonstelling te Scheveningen te houden tentoonstelling van photographic en aanver wante kunstnijverheid. De inzending van onzen stadgenoot bestaat nit twee halflevensgroote portretten van een Walchersch en een Zuid-Bevelandsoh boerin netje, benevens twee gezichten op de prachtige Middelburgsche bolwerken, alle in ljjst. Ver der een tiental gezichten uit Middelburg en omstreken. De pbotographieën zyn allen naar de clichés vergroot en vervaardigd op onveranderlijk oroomzilver gelatine papier. Zyn de portretten uitstekend afgewerkt en maken die een goeden indruk, vooral de stad- en landgezichten zyn zeer schoon. Dank zy een nieuw procédé meent men eerder gravnres van weergalooze nauwkeurigheid dan wel licht- drukbeelden te zien. Enkele dezer photographieën, voor de winkel ruiten des heeren Helder geplaatst, lokten dan ook in den laatsten tyd veel kjjkers en bewon deraars. De inspeotie voor den kolonel Rompel- man over het garnizoen te Middelburg werd Vrydag begonnen met eene velddienstoefening onder bevel van den kapitein bataljons-adjndant A, Breeman, in de richting van Koudekerke, en voortgezet door eene exercitie in den na middag op het Molenwater onder bevel van den kapitein A. W. van 't Linüenhout. Heden (Zaterdag) houdt de kolonel inspectie over de gebouwen in het garnizoen en vertrekt in den avond weder naar Bergen op Zoom. De heer M. J. Rooyen, gegageerd adju dant-onderofficier van het leger in Oost-Indië te Utrecht woonachtig, is met ingang van 1 September a. s. door den minister van oorlog benoemd tot onderofficier van politie in de garnizoens-bakkery te Vlissingen. Aan den sergeant G. C. Sterk van het 4e bataljon 3e regiment infanterie te Vlissingen, werd heden de bronzen medalje voor 12 jaren trouwen dienst uitgereikt. In het Grand BSteldesBains te Vlissingen zyn de volgende vreemdelingen aangekomen de heer en mevr. Venet van Parys, de heer Koekoek van Londen, de Vicomte de Mares- qneil met familie van Parys, de hrn O. Moll, F. Moll van Ilford, de heer T. W. Porter en de heer en mevr. Ellis van Londen, de hrn Vallier van Parys, Ferkeke, R. Ferbeke, en Schreurs van Brussel, E. Boley, Geo P.Morgan en mevr. en mej. Morgan van Philadelphia, de hrn Fohl, Laderik en Billion van Luxemburg, mevr. Speol van Londen, mej. Davielson van Schotland, de heer P. Gouda met fam. van Am sterdam, de heer A. B. Warnsteeker en mevr. douair. v. Willes van 's Gravenhage, de hrn P. v. d. Weiden van Utrecht, C. Wockers en H. Fessant van Oudenaarde, H. Bishop en familie en F. Sharp Powell van Londen, mej. A. K. Birley van Manchester en mej. L. A. Payne van Chester. Na de komst van dr Mezger, die Zondag 11. zyne villa betrok, zyn verschillende aan zienlijke vreemdelingen te Domburg aange komen, om zich onder zyne behandeling te stellen. Onze badplaats is thans, zegt het Domburgsch Badnieum, zeer druk bezocht en slechts enkele kamers zyn op dit oogenblik nog onbezet. De hótels zyn over volenkele fa- miliën hebben plaats moeten maken voor andere en van hen, die, zonder vooraf plaats te hebben besproken, hierheen kwamen, moesten eenigen weder onverrichter zaken vertrekken. De vreemdelingenlyst bevat tot heden reeds de namen van 754 personen en het aantal ge nomen zeebaden, hoewel nog iets lager dan verleden jaar om dezen tyd, is toch nog ver boven het gemiddelde van vroegere jaren en als het weer, dat de laatste dagen werkelyk prachtig is, nog wat medewerkt, zal deze zomer zeker onder de beste badseizoenen van Dom burg kunnen gerekend worden. In de voorgaande maand kwamen alle metsel- en hardsteenwerken der nieuwe schut sluis aan het Sas van Goes geheel gereed, terwyl de ijzeren sluisdeuren werden ingehangen en afgewerkt. Op 9 Augustus jl. werden daarop de water- keeringen van het brênensluishoofd en op 13 Augnstns die van het buitensluishoofd met een waterdrnk van 3 meter hoogte met gnnstig gevolg beproefd. Thans is vergunning gegeven tot het oprnimen der damwandeD, zoodat binnen weinige dagen de slnisvloeren voor goed onder water gaan. Spoedig zal thans de vaart door de nienwe sluis worden verlegd, ten einde de sluis ook aan de noordzyde met aanplemping der haven te kunnen aanaarden. Het grondwerk voor den nieuwen banddjjk aan de zuidzyde der nienwe buitenhaven of juister der landwaarts te verlengen oude buiten haven, is reeds ver gevorderd, zoo ook het op diepte brengen der oude buitenhaven, waarin na de voltooiing by laagwater 2.50 M. diepte zal gevonden worden. [G. Crt), Men schryft ons uit Biervliet: Het is wel opmerkelijk dat de kooplust voor veldvruchten zeer begint af te nemen. Haver en paardenboonen zyn tegenwoordig aan de beurt, en de hooge pryzen, die men verwacht had, worden niet besteed. Maandag jl. werd eene geheele party boonen ingehouden. Dinsdag iu den Paulinepolder ging het ook minder dan gewoonljjk, en in een aangrenzenden polder kon men dien dag wegens gemis aan koopers onverrichter zake huiswaarts keeren. Donderdag èn in den Magdalenapolder èn by de voormalige Hooidplaatsebe barrière werden de boonen van 40 tot 60 gulden ver kocht, evenals de haver. De opbrengst van erwten en gerst valt den koopers mede. Vele tarwekoopers echter zullen het beschot niet hebben, waarop zy gerekend hadden. De tegenwoordige lage markten oefe nen eene gedrukte stemming uit op de veilingen van granen. De nu gedorschen granen konden weinig hoogeren prjjs bedingen dan de jarige. De a roudissements-recniOauK te Rotter dam heeftVrydag in een breedvoerig omschreven arrest uitspraak gedaan in het bekende drak- persproees van den directeur-uitgever der Nieuws Rotterd. Courant, den heer J. C. N. De recht- oank heeft beklaagde vrijgesproken van de aanklacht van eenvoudige beleediging in ge- sohritte, hoofuzakelyk omdat uit het getui genverhoor voldoende is gebleken, dat het onderhavige bericht in zake den anarchist J. J. B. afkomstig is van den correspondent in vasten dienst van de N. RCourant, den heer G. J, van Driest. Men schrijft ons nit het Noord-Westelijk gedeelte van Noord-Brabant het volgende: Hoewel het weder wel wat te droog is, blijft het beetwortelgewas toch prachtige vorderingen maken, en kan men eene groote akkeropbrengst verwachten met een rjjk suikergehalte. Terwyl de Buikeroogst verleden jaar oirca 31,000 tons suiker opleverde, tal dit jaar zekerlijk wel 40,000 48,000 tons suiker in ons land worden geproduceerd. Daar de aardappeloogst zeer groot is, zullen vele landbouwers wel een gedeelte van dit product tot veevoeder bestemmen, wegens de lage pryzen dio voor dat artikel in den handel worden betaald, zoodat de pulpe wegens ge ringe vraag wel goedkoop verkrijgbaar zal zyn. Men verwacht dat enkele suikerfabrie ken einde September reeds de werkzaamheden zullen aanvangen. Men sehrjjft het volgende aan de Amst. Ct. .Meermalen komt het voor, dat het per spoor reizend publiek aan de conduoteurs fooien geeft voor bewezen diensten, zooals het overbrengen van bagage, het nemen van plaatskaarten, enz. Het aannemen van dergeljjke belooning door de trein beambten der Staatsspoorweg-maatschappij wordt door den directeur-generaal met straffe van degradeeringja zelis ontslag, bedreigd, tenzjj de betrokken conducteur het geld aan den stationschef, ter storting in de kas van het zieken- en ondersteuningsfonds, afdraagt. Niet altjjd geeft die beambte aan bedoeld bevel gehoor, maar wendt de fooi ten eigen bate aan. Zoo is thans weder een hoofdconduotenr te Am sterdam te dier zake tot gewoon condnctenr terug gesteld. Voorwaar een zeer harde les, maar be ter ware het dat het publiek, aan wien het verbod van den directeur-generaal natuurljjk niet bekend kon zyn, op de eene ot andere wjjze, b. v. door annonceering in de coupé's, daarmede in kennis werd gesteld. Hierdoor zon de verleiding voor den oondneteur niet meer bestaan en diens huisgezin niet meer op eene zoo gevoelige wjjze worden getroffen." De minister van oorlog heeft de aan de militairen gegeven vergunning, om in kleine of dagelyksohe tenue, buiten dienst, in het openbaar te rooken, in dien zin uitgebreid, dat het voortaan aan militairen ook geoorloofd zal zyn te rooken, wanneer zy, in andere dan de kleine of dagelyksche tenue gekleed, buiten dienst, in het openbaar verschynen. Een aantal schippers hebben zich by adres tot den minister van waterstaat gewend met verzoek, dat maatregelen worden genomen tot verbetering van den ellendigen toestand van het buitengat van den Rozendaalschen en Steenbergschen Vliet. Zy beweren, dat dikwerf 20 a 25 schepen tegelyk voor den Vliet komen, en deze bjj harden tegenwind niet dan met veel moeite, vaak niet zonder gevaren, kannen binnenkomen. De gemeenteraad van Naarden beschikte met 6 tegen 2 stemmen drie leden waren afwezig afwijzend op by hem ingekomen adressen betreffend het afsohaffen der kermis. Naby Valkenburg (L.) zal een nieuw klooster worden gesticht door de paters jezuïeten van Wynandsrade. Ook te Keer is een groot klooster in aanbouw. Opsporing en aanhouding wordt gevraagd van Pieter Bustraan, oud 25 jaar, en bygenaamd „Piet de Beige." Hij ligt onder verdenking in zyn woonplaats, Wemeldinge, diefstal en een ander strafbaar feit gepleegd te hebben. De vermiste is schipper van beroep, heeft een flink postuur, doch is niet groot, zyn haar is vry donker, en hy heeft een dunnen lichtblonden knevel. Bustraan droeg een liohten broek en roode pantoffels, toen hy zich uit de voeten maakte. Een hoogst treurig ongeluk is Vrydag to Amsterdam voorgekomen ten huize van een grossier in modeartikelen. In de kamer, waar cwee jonge dames, logeergasten van den heer des huizes sliepen, was verzuimd de gaskranen te sluiten. Den volgenden morgen wachtte men de gas ten tevergeefsde eene was reeds door verstik- sing om het leven gekomen, terwyl de andere ia levensgevaarlijken toestand naar het gazt- tiuis werd gebracht. Gelukkig is haar toestand thans zooveel verbeterd, dat men hoop op haar herstel koestert. Terwyl te Bergharen in den middag van Dinsdag de vrouw van een werkman het eten bereidde, bemerkte zy, tot haar schrik, dat uet gedeelte van haar woning waar een verlengatuk der kaohelpyp als schoorsteen het daglioht begroet aan 't branden was. Aan olusschen viel niet te denken, wyl de vlammen m het van hout en Btroo opgetrokken gebouwtje <ioo snelle vorderingen maakten, dat binnen ^en kwartuur het geheele perceeltje met zyn inboedel verteerd was. Van de zes kinderen waren vier het gevaa ontloopen; een ander werd met moeite door le moeder gered, dooh een laatste poging der wanhopige moeder, om ook nog naar zieken vierjarigen lieveling aan den vuurdood te ont rukken, bleet vruchteloos niet alleen, maar de arme vrouw bekwam daarby zeer ernstige orandwonden aan haar voeten. Arie van Duinen, de moedige sergeant, .tie weinige dagen geleden in zyn geboorte plaats Dordreoht op zoo waardige wyze reeds werd geëerd, werd Vrydag door minister Van Dddem ten gehoore ontvangen. De man, dio

Middelburgsche Courant | 1892 | | pagina 1