ZITTING VAN VRIJDAG 8 JULI 1892. 31 Het algemeen verslag der af deelingen wordt uitgebracht door den heer JLucasse. Aan het onderzoek in de afdeelingen hebben deel genomen 38 ledeu, waaronder 6 leden van Gedeputeerde staten. De voorzitter deelt mede, dat Gedeputeerde staten in dit verslag geene aanleiding vinden om wij ziging te brengen in hun voorstel. Het voorstel wordt in onmiddelijke behandeling ge nomen. Er worden daarna geen beraadslagingen gevoerd. De verantwoording wordt in stemming gebracht en met algemeene stemmen goedgekeurd. De leden van Gedeputeerde staten houdeu zich buiten stem ming. De voorzitter stelt aan de orde het algemeen verslag der afdeelingen betreffende de begrooting der kosteu van het provinciaal bestuur, voor zooveel het Rijksbestuur is, voor XSOS. In het geheel is geraamd 62.164. Dit totaal is verdeeld als volgt: Jaarwedden van den commissaris der Koningin, van zes leden van Gedeputeerde staten, van den griffier en van de ambtenaren en bedienden bij de provinciale griffie, alsmede schrijfloonen, 46.700bureau- en lokaal-behoeften, drukwerken, onderhoud, lasten en huur van gebouwen, 11.664reis- en verblijfkosten van den commissaris der Koningin, van de leden van Gedeputeerde stiten, van den griffier en van de ambtenaren en bedienden bij de provinciale griffie, 800; reis- en verblijfkosten van de leden der staten 3000. Tot toelichting worden overgelegd twee bijlagen, als: lo een staat (d), aanwijzende het bedrag der uitgaven voor de behoeften der laatste vijf jaren 1887 1891, het bedrag der voor 1892 geraamde en toegestane sommen en het voor de behoeften van 1893 geraamd bedrag; 2o een staat (B), inhoudende de opgaven van het personeel der ambtenaren en be dienden ter provinciale griffie en het bedrag der jaarwedden. Art. 1, L» D. Voor jaarwedden van de ambtenaren en bedienden is 200 meer uitgetrokken dan voor 1892 is toegestaan. Tengevolge van het inrichten van eenige lokalen in de Abdijgebouwen tot bewaarplaats der rijks archieven zijn de door een der boden bewoonde vertrekken met 1 Mei ontruimd moeten worden. Daar die bode van zijne indiensttreding at vrije woning heelt gehad en bij de bepaling zijner jaarwedde daar mede redetiing is gehouden, achten wij het alleszins billijk dat hij in tractements-verhooging vergoeding voor dat gemis vindt. Art. 2, La F. Het onderhoud en het doen van herstellingen en vernieuwingen aan de aan het rijk behoorende Abdijgebouwen zal voor 1893 en 1894 weder in let openbaar worden aanbesteed; in 1893 zal volgens de daarvan door den bouwkundige belast met het toezicht over de gebouwen opgemaakte be grooting verwerkt worden ƒ4914, zijnde 14/25 van de voor die twee jaren geraamde kosten, onder welke f 1000 voor aanleg van waterleiding en brand- kranen. Bij deze som van 4914 zijn nog te voegenvoor schoonhouden van gebouwen 750, voor waterver bruik eu meterhuur 100 en voor dagelijksch toe zicht 200, samen 5964. De heer Hucasse brengt het algemeen ver slag der afdeelingen uit. Aan het onderzoek in de afdeelingen hebben deel genomen 38 leden, waaronder 6 leden van Gedepu teerde staten. Door de afdeelingen werd geene bedenking gemaakt tegen deze begrooting. De voorzitter deelt mede dat Gedeputeerde staten in dit verslag geene aanleiding vinden om wijziging te brengen in hun voorstel. Op voorstel van den voorzitter wordt totonmid- dtlijke beraadslaging besloten. Algemeene beraadslagingen worden niet gevoerd en ook de artikelsgewijze behandeling geelt geen aanleiding tot discussie. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De voorzitter schorst tbans de vergadering voor twintig minuten. Na hervatting der werkzaamheden stelt de voor zitter aan de orde het algemeen verslag der afdee lingen over het voorstel van Gedeputeerde staten betreffende de begrootlng der enkel provin ciale en huishoudelijke inkomsten en uit gaven voor 1§93 met een voorstel betreffende de heffing van opcenten op de grond- en de personeele belasting ten behoeve der pro vincie. Uitgaven: Hoofdstuk I. Jaarwedden der niet op de provinciale griffie in dienst der provincie werkzame ambtenaren en bedienden en vergoeding van reis* en verblijfkosten, door hen te genieten 44.370. Hoofdstuk II. Kosten van het aanleggen en onder houden van provinciale wegen en werken f 51.934. Hoofdstuk III. Kosten van het onderhoud van provinciale eigendommen en wegens die eigendommen verschuldigde lasten 193.70. Hoofdstuk IV. Renten en aflossingen van aangegane geldleeningen 67.865. Hoofdstuk V. Kosten van het provinciaal blad en van andere ten behoeve der provincie gedrukte stukken 3600. Hoofdstuk VI. Kosten van verpleging der arme krankzinnigen 32.250. Hoofdstuk VII. Uitgaven door bijzondere wetten aan de provincie opgelegd 109.550. flocfdstuk VIII. Andere uitgaven, niet onder de vorige hcoidstukken behoorende, 71.874; provinciaal archief en bibliotheek 900uitgaven ter bevordering van den landbouw en veeteelt in Zeeland 882uit gaven tot aanmoediging van voorlezingen over den landbouw door wandelleeraars 300; subsidie voor ambachtsscholen 1700 toelage aan het instituut voor doofstommen te Groningen, ad 50 in het jaar voor eiken doofstomme, die daarin uit Zeeland gratis zal worden opgenomen f 300toelage aan bestuurders der inrichting voor doofstommen-onderwijs te Rotterdam 400; toelage aan het geneeskundig gesticht voor minderjarige idioten te 's Gravenhage 300; toelage aan het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te Middelburg (de tiende van het tienjarig tijdvak) 400; kosten van instandhouding van den stoombootdienst op de Wester-Schelde 20.000; subsidie voor een stoom bootdienst tusschen Walzoorden en Vlake en een wagendienst tusschen Walzoorden en Hulst 10.000; subsidie voor de spoorhootmaatsehappij te Middelburg (het tweede van het tieojaiig tijdvak) 24.000; sub sidie aan de Maatschappij voor den aanleg en de exploitatie van een stoomtramweg van Breskens naar Maldegem met een zijtak naar Sluis 6000subsidie aan de IJzendijksche stoomtramweg-maatschappij te IJzendijke f 3000; subsidie aan de Vereeniging tot bevordering van animale koepokinenting te Middel-

Middelburgsche Courant | 1892 | | pagina 7