14 ZITTING VAN VRIJDAG 8 JULI 1892. aan het slot van hun voorstel betreffende pensioen en wachtgeld voor ambtenaren van den Provincialen waterstaat achter „bezoldiging" toe te voegenen wordt binnen die grenzen toegekend naar de regels, in art. 3 vastgesteld voor de berekening van het pensioen in de gevallen, bedoeld onder art. la en Het algemeen verslag der afdeelingen wordt uitgebracht door den beer De Smldt, Aan het onderzoek in de afdeelingen hebben deel genomen 38 leden, waaronder 6 leden van Gedeputeerde staten. In al de afdeelingen vereenigde men zich met het voorstel zooals het bij nadere nota is aangevuld. De voorzitter deelt mede dat Gedeputeerde staten in dit verslag geene aanleiding vinden om wijziging te brengen in hun voorstel. Op voorstel van den voorzitter wordt tot onmid- delijke behandeling besloten. Zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming worden achtereenvolgens de onderdeelen en daarna het gebeele voorstel aangenomen. De voorzitter stelt aan de orde het algemeen verslag der afdeelingen betreffende het voorstel van Gedeputeerde staten omtrent het adres van J. van der Voorde om subsidie voor een omnibus- dienst tusschen het WoIfaaptsdJjksclie veer en Goes. Het voorstel luidt Door Jan van der Voorde, huurkoetsier te Wol- vaartsdijk, wordt in het hieronder afgedrukt adres van 20 Februari 1892 een jaarlijksch subsidie van 550 uit de provinciale fondsen gevraagd tot instandhouding op den tegenwoordigen voet van zijn omnibusdienst tusschen het Gortgeensche (Wolfaartsdijkschej veer en het station van den staatsspoorweg te Goes. In zijn adres van 22 April jl. deelt hij mede de reizen op Zondag te hebben moeten staken, doch dat daardoor in zijn verzoek geen verandering is gekomeD. Dat verzoek wordt door verschillende gemeentebe sturen ondersteund, en wel door den gemeenteraad van Wissekerke bij zijn, mede hieronder afgedrukt, tot uwe vergadering gericht adres en door burgemeester en wethouders van Goes, Wolfaartsdijk, Colijnsplaat en Cortgene, bij tot ons college gerichte brieven. Die besturen hebben op onze vraag welke som de raad hunner gemeente ter ondersteuning van den dienst, welke door hen zeer in het belang hunner streek wordt geacht, beschikbaar heeft gesteld of bereid is beschikbaar te stellen, geantwoord, dat uit de ge meentefondsen geen ondersteuning kan worden verleend. Naar onze meening ligt het subsidieeren van dezen dienst niet op den weg der provincie. Wij hebben de eer u voor te stellen het verzoek af te wijzen. Het adres is van den volgenden inhoud Geeft met verschuldigden eerbied te kennen Jan van der Voorde, huurkoetsier te Wolfaartsdijk; dat door hem sedert 1 Mei 1891 eene omnibusdienst is geopend tusschen het Cortgeensche veer en het station van den staatsspoorweg te Goes, waarmede dagelijks drie ritten vise-versa worden gedaan met uitzondering van de Zon- en Dinsdagen, waarop eene beperkte regeling plaats had, van welke gelegenheid gedurende de eerste negen maanden door 5160 passagiers werd gebruik gemaakt, waardoor naar hij meent bewezen is dat deze dienst in eene werkelijke behoefte in het verkeer tusschen de eilanden Zuid- en Noord-Beveland voorziet dat de geldelijke uitkomsten zijner onderneming echter niet aan zijne gekoesterde verwachting beantwoorden en hij zich waarschijnlijk genoodzaakt zal zien de dienst te staken tenzij door uwe vergadering aanleiding mocht gevonden worden deze zaak als van provinciaal belang te beschouwen en als zoodanig uit de provinciale fondsen te steunen dat hij zich daarom tot uwe vergadering wendt met het verzoek om een jaarlijksch subsidie van f 550, waartegenover hij zich verbindt tot voortzetting der onderneming zooals die nu is geregeld dat hij die aanvrage grondt op de ondervinding, nu gedurende drie kwartalen opgedaan, en hij geene ver hooging der passagiersvrachten kan invoeren, zonder dat het getal daarvan aanmerkelijk zoude inkrimpen, terwijl het vervoer van goederen van weinig ot geen beteekenis is dat hij de vrijheid neemt tot toelichting van zijn verzoek de volgende berekening mede te deelen Gedurende de negen maanden dat zijne onderneming in werking is werd door hem in het geheel wegens het vervoer van passagiers ontvangen f 2433, en stel lende dat het loopende kwartaal dezelfde uitkomst zal geven, zouden de ontvangsten over een geheel jaar bedragen ƒ3310. Voor aankoop van twee omnibussen en vijf stuks paarden werd door hem betaald f 3000 en waarschijn lijk zal het bijkoopen van éen paard per jaar blijken noodzakelijk te zijn. De uitgaven zouden zich jaarlijks dan stellen als volgt 5 proeent rente van 30 30 150; voedering van vijf paarden a 1 per dag f 1820stalhuur te Goes 120; onderhoud en aankoop omnibussen en paarden 400; bezoldiging koetsier en conducteur t 728. Totaal 3218. Waartegen de ontvangsten 3310. Batig saldo f 92, terwijl hij meent dat bij de vele zorgen en risico's, aan eene onderneming als deze ver bonden, eene winst van 642 geenszins overdreven is. Komt alzoo te kort f 550. Wat de passagiers-vrachten betreft, deze bedragen Van Goes enk. reis. retour Van het Wolfaartsdijksche veer. naar enk. reis. retour. Wolfaartsdijk 0.15 f 0.25 de Vriendschap 0.25 „0.40 den Oranjeboom 0 35 „0.60 Goes „0.50 „0.80 Van Wolfaartsdijk naar enk. reis. retour, de Vriendschap f 0.15 ƒ0.25 den Oranjeboom „0.25 „0.40 •Goes 0.35 0.60 Van de Vriendschap naar enk. reis. retour. den Oranjeboom f 0.10 ƒ0.15 Goes „0 25 „0.40 Van den Oranjeboom naar enk.reis. retour. Goes f 0.15/ 0.25 Reden waarom adressant doch vrij moedigi ijk aan de overweging uwer vergade ring onderwerpt. Het nader adres luidt Geeft eerbiedig te kennen Jan van der Voorde, ondernemer der omnibusdienst tusschen het Cortgeen sche veer en het station van den staatsspoorweg te Goes dat hij zich genoodzaakt ziet, reeds te beginnen met 1 Mei e. k. eene wijziging in de dienstregeling te brengen door het afschaffen der ritten op den Zondag, zulks tengevolge van de weinige passagiers die van den dienst op dezen dag gebruik maken dat in zijne uitgaven door deze inkrimping evenwel weinig vermindering komt; naar den Oranjeboom f 0.15 f 0.25 de Vriendschap 0.25 0.40 Wolfaartsdijk 0.35 0.60 Wolfaartsdijk 0.50 0.80 Van den Oranjeboom naar enk. reis. retour, de Vriendschap f 0 10 f 0.15 Wolfaartsdjj k 0.25 0.40 Wolfaartsdijk sche veer 0.35 0.60 Van de Vriendschap naar enk. reis. retour. Wolfaartsdijk f 0.15 ƒ0.25 Wolfaartsdijk sche veer 0.25 0.40 Van Wollaartsdijk naar enk. reis. retour. Wolfaartsdijk sche veer f 0.15 ƒ0.25 zijn verzoek bescheiden,

Middelburgsche Courant | 1892 | | pagina 6