streven te verleenen. In VlitBingen had spreker veel succes gehad. Hierop werd het woord verleend aan den heer Impeta zelf. Deze stelde de vraag„hoe word ik van zonde en sohnld bevrjjdhoe word ik verlost; hoe kom ik in den hemel? Vragen, waarop de Heilige Schrift het antwoord geeft; en daar deze vragen als het ware het uit gangspunt zjjn van het Leger des Heils dient dit getoetst te worden aan den bybel. Met dit leger moet rekening gebonden worden bet telt tegenwoordig 3000 corpsen, 10000 officieren en 13000 vrijwilligers. De bekende Bremer-predikant Otto Foncke heeft eenmaal verklaard »als Jezus Christus en zjjne apostelen eens zulk cene bjjeenkomst (van het »Leger" n. 1.) konden bjjwonen, zjj zonden zich met tranen in de oogen afwenden." De heer Impeta vindt volstrekt niet alles in het Leger verkeerdhjj heeft eenige licht-, maar ook eenige schaduwzijden opgemerkt, doch al dadeljjk moet hp er bp voegen, dat het donker de lichtzijde verre overtreft. Eerstens trekt het Leger zich bp voorkeur aan de geestelijk verwaarloosdenhet wil vol strekt niet de kerk afbreken, het wil de wereld bekeeren. Om dat te beter te knnnen doen is het geheel op militaire wjjze ingericht. En de kerk Terwjjl men weeklaagt over de arme heidensche negers, bekommert de kerk zich volstrekt niet om de inwendige zending onder de christenen, en in die leemte voorziet het Heilslegerhet is een protest tegen de nalatigheid der kerk. Terwpl een christen zieh nog bedenkt of hp een gevallen broeder zal naderen, laat de heilssoldaat zich door niets afschrikken. 2e. Lichtpunt. Ofschoon de massa wordt bewerkt, wordt ook het individu niet vergeten. De officieren behandelen iederen zondaar over eenkomstig diens eigenaardig karakter. En de kerk 3e. In menig opzicht werkt het leger ten goede. Drankwinkels en kroegen ondervinden er den nadeeligen invloed van. Na het zingen van een psalmvers zette de heer Impeta zpn rede voort. In weerwil van al het goede, dat de spreker van het Leger des Heils had kunnen zeggen, speet het hem dat het zjjn intrede in oqb land had gedaan, en hoopte hp dat het zoo spoedig mogelpk zou verdwpner, want db schaduwzijde overtreft vele malen de lichtzpde. Die donkere zjjden waren lo. De leer van het Leger is besmet met menige dwaling en ontkent de genoegzaamheid vsn de Heiligo Schrift. Spreker toonde dit aan uit de cfficieele stukken, of, zoo als men ze zon kunnen noemen, de cathechismus van het Leger. Het verspreidt scheeve begrippen omtrent bekeering. Die bekeering gaat heel gemak kelijk. Het gebruik van tabak en aloohol, evenals het dragen van wereldsche sieraden is den bekeerden verboden. Het verdient in geen geval den naam van »Ltger des Heils." 2o. De geheele methode van h6t Leger om te bekeeren is zeer oppervlakkig en in strjjri met het voorbeeld der apostelen. Duizenden zpn er door misleid. De manier, waarop het leger zondaars tracht te bekeeren, getuigt van en leidt tot groot zelfbedrog. De verzoening met Jezus Christus, zooals het Leger die voorstelt, is kettersch. Hoe moeten de Christenen zich nu tegenover het Leger gedragen Rustig laten begaan, geen demonstratief, de officieren niet onbehoorlpk bejegenenzelfs in den blik past geen spotternij. Maar dat slait niet in zich; trage ljjdeljjk- heidintegendeel men dient iedereen te waar schuwen en de theoriëen van het leger te bestrjjden. Men zjj voorzichtig bp een bezoek aan de bpeenkomsten, omdat zjj min of meer verlei- deijjk zpn en op nerveuse personen lichteljjk invloed uitoefenen. Maar vooral, laat de christen op eene andere, doch betere wjjze doen, waar het leger naar streefthet redden van zielen. En dat leger zelf zoeke, zooals in Engeland en Amerika, ïjjn kracht in de ■praktijk; daar toore het zjjne kracht, en late aan de kerk wat haar toekomt. Gelegenheid tot debat werd niet gegeven, hetgeen te meer jammer was, omdat enkelen gekomen waren om met den spreker van ge dachten te verwisselen. Sucoes heeft zoo'n bjjeenkomst natuurljjk niet. Zjj, die er waren, dwepen niet met het heilsleger, terwpl de z. g. bekeerden afwezig waren. Over het algemeen hebben wjj echter den spreker met genoegen gehoord. Woensdag middag is te Waarde aan het Schor aangespoeld het ljjk van een mans persoon, van middelbare lengte, vermoedeljjke leeftjjd dertig jaar. Het waB gekleed in blauw gestreepte broek, idem vest, paars gestreept boezeroen en flanel len hemd. Het had nog één pantoffel aan en nit een der zakken stak een roode zakdoek. Op last van den loco burgemeester werd het ljjk voorloopig geborgen in het lpkenhuisje op het kerkhof. In de Woensdag te Groede gehouden raadszitting, waarin twee leden afwezig waren, werden, na mededeeling van ingekomen stuk ken, met algemeene stemmen aangenomen de volgende voorstellen van burg. en weth.lo. om een nieuw plafonds in de openbare ge meenteschool in de kom te maken, waarvan de oude, om ongelukken door het afvallen ven den pleister te voorkomen, reeds een paar maan den geleden zpn verwjjderdbegrooting 460 2o om het dak der onderwjjzerswoning in de kom te vernieuwen, waarvan de kosten zpn begroot op 6003o om de voornaamste voet paden in de gemeente te bestraten met klinkers, welk werk wordt begroot op f 3400en 4o om eene geldleening te sluiten tot dekking dezer buitengewone uitgaven, tot den minst mogelpken rentevoet, en aflosbaar in 30 jaren. De torenklok der gemeente zal met 1 Juli a. s. weder geregeld worden naar den >ouden goeden tpd",denAmsterdamschen of middelbaren. Door den raad van Biervliet werd Dinsdag de jaarwedde van hoofd der school voor gewoon en meer uitgebreid lager onderwjjs vastgesteld op 1100. De heer A. den Bouwmeester, wien op zpn verzoek eervol ontslag werd verleend, geniet 1200 salaris. VERKOOPINGEN ENZ- Bp de te Utrecbt, aan het centraalbureau dor Maatschappij tot exploitatie van staatsspoor wegengehouden aanbesteding van het maken van het hoofdgebouw met daarmede in verband staande werken op het station Vlissingen (haven), (begrooting 322,500) was, behalve Goor den gisteren gemalden minsten inschrijver, den heer E. J. B. van Damme te Amsterdam voor 374,369nog ingeschreven door de heeren B. W. de Blecourt te Breda ad 438.954C. Eckhardt te Almelo ad 438 890A. C. Paardekooper te 's Hage ad 423 800, J. A. van der Heil te Middelburg ad 422.000, J. J. Hornstra te Bergen op Zoom ad 420.900, R. H. Verstejjne te Oisterwpk ad 383.200, en L. de Roojj te Tilburg ad 379.000 De landbonwvergadering en tentoon stelling te Kruiniugen. Van onzen eigen verslaggever). I. {SI o t.) Dit gedeelte vdn het verslag van het verhan delde op de algemeene vergadering konden wij Woensdag wegens plaatsgebrek niet opnemen.) Na de door den voorzitter gehouden rede en de door hem gedane mededeelingen werden de notulen der vorige algemeene vergadering, in 1891 te Colijnsplaat gehouden, gelezen tn goed gekeurd. Vervolgens werd mededeeling gedaan van ingekomen stukken. Daaronder behoorde bericht vau den heer commissaris- der koningin eu het Gedeputeerd college dat zij zich voorstellen een bezoek aan de tentoonstelling te brengen, terwijl een schrijven van een gelijke strekking is ontvangen van den directeur van het proef station te Breda. Vervolgens deed de commissie, belast met het onderzoek der rekening over 1891, bij monde vau den heer Prins, daarover verslag. De ontvangsten bedroegen 5951.18$, de uitgaven besomden 4294.60$, zoodat de rekening een goed saldo van 1656.58 oplevert. De rekening werd goedgekeurd. Hierna werd mededeeling gedaan van de namen der beoordeelaars, belast met de keuring van de ter tentoonstelling in te zenden voor werpen. Behalve de veeartsen, wier namen bekend zijö, werden aangewezen voor de paarden de heeren P. de Muijnck te St Kruis en G. Born te Arnemuidenvoor het rundvee de heeren J. Weesemael te Hengstdijk en D. Sneep te Ossen- drecht; voor de werktuigen de heeren J. Wouterse to 's Gravenpolder, G. de Jager te Wolfaartsdijk en C. Koert aldaar; voor boter en kaas de heeren H. C. Baarens, J. Lindhout en J. Krijger te Kruiningen. Thans moest mededeeling gedaan worden van de plaats, waar in 1893 de algemeene vergade ring zal gehouden worden. Die afdeeling kan nog niet genoemd worden, onderhandelingen loopen met de afdeelingen Tholen enZierikzee; vermoedelijk zal de laatste worden aangewezen. De aanwijzing staat ook in verband met de viering van het vijftigjarig bestaan der maat schappij, welke in 1893 zal plaats hebben. Thans kwamen de onderwerpen van bespre king aan de orde. Het eerste luidde„Ligt het niet op den weg der Maatschappij ter bevordering van land bouw en veeteelt in Zeeland om, op dezelfde wijze als dit ter bevordering en ter aanmoedi ging van de verbetering der paardenfokkerij in Zeeland geschiedt, de verbetering van het rundvee in deze provincie te bevorderen Het werd" ingeleid door den heer C. der Weduwen te Kruiningen. Deze toonde in zijne inleiding aan dat het rundvee een niet minder gewichtig deel van het landbouw bedrijf uitmaakt dan de paarden. Hij wees erop dat het rundvee in de laatste jaren stiefmoederlijk behandeld is tegenover de paarden, wijl er voor de laatsten door de Maatschappij van Landbouw, door de provincie en door het rijk belangrijke sommen besteed zijn voor verbetering vau het paardenras en dat het rundvee bijna geheel wordt vergeten. Hij toonde door cijfers aan dat het rundvee vrij wat talrijker is dan de paarden en wees op het groote nut ervan, door de mestproductie voor den landbouw. Hij eindigde met het bestuur uit te noodigen in dien toestand zoodanige verandering te brengen dat het rundvee minstens op eene lijn geplaatst worde m6t de paarden. Hij geloofde dat dit een goed werk zijn zou en van groot belang voor den Zeeüwschen landbouw. De heer E. van den Bosch betuigde zijn volle instemming met het door den inleider gespro kene. Hij wees erop dat blijkens het laatste landbouwverslag van 1866 in Zeeland 82 hengsten worden gevonden tegen 1100 stieren, dat daar zijn 3700 merries tegen 37.000 melk koeien en 34.000 jaarlingen en kalvers. Hij bracht in herinnering wat gedaan is om de belangstelling van landbouwers en regeering op te wekken voor de paardenfokkerij en meende dat, waar dit waardeering verdient, het nog van grooter, veel grooter belang is dat het zelfde werd gedaan ten behoeve van het rundvee. Er is reeds meer belangstelling dan vroeger, die zich in Zeeland vooral getoond heeft, toen de inschrijvingskosten door de afdeeling Zeeland belangrijk zijn verlaagd, waardoor het aantal ingeschreven dieren meer dan driemaal is toe genomen. Mocht de regeering het Rundvee-stamboek door algemeene verlaging der inschrijvingskosten steunen, dan zou de zaak verbeteren, maar ook op den weg der Landbouwmaatschappij ligt het om door keurings- en iianmoedigingspremiën aan de wenschen van vele landbouwers en vee houders tegemoet te komen. De voorzitter wees erop dat er voor deze zaak nog veel te doen valt en dat dit de aan dacht van het hoofdbestuur niet ontsnapt. De heer Mulock Houwer deelde mede dat in de afdeeling Zierikzee reeds een begin is gemaakt om tegemoet te komen aan wat de inleider wil door daar eene kleine tentoon stelling van fokmaterieel te houden. Dit beval hij ook voor andere afdeelingen aan. De heer Collot d'Escury merkte op dat in de afdeeling Hulst ook reeds keuringen plaats hebben, die hoe langer hoe meer goede resul taten geven. Do voorzitter deelde mede dat het hoofd bestuur reeds bewijs van belangstelling heeft gegeven door lid te worden van het Rundvee- stamboek en dat het steeds gaarne trachten zal ooit in deze het goede te bevorderen. Het tweede punt luidde „Is het niet ge- wensebt, uat de Maatschappij door zedelijken of geldelijken steun zooveel mogelijk bevor derlijk zij aan het uitbreiden der coöperatie op landbouwgebied Inleider hiervan was de heer J. H. O. Domi- nicus te Kruiningen. De heer Dominicus was van meening dat het antwoord op de door hem gedane vraag kort, zelfs heel kort, kon zijn en krachtig: Ja. Het lag toch volstrekt niet in zijne bedoeling uit te weiden over het nut der coöperatie, aangezien reeds meermalen, door woord en geschritt, door meer bevoegden dan spreker dat nut daghelder is aangetoond. Alleen wilde hij in het kort de zaken bespreken, die voor coöperatie in aanmerking komen. Daartoe be boeren o. a. aankoop van meststoffen, zaaizaden en veevoeder, de zuivelbereiding, de verzeke ring en het credietwezen. Een uitstekende wegwijzer in dezen is de leiddraad voor het inrichten van volksbanken, opgesteld door de commissie der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Den daarin aangegeven weg zou spreker opwillen. Hij zette het in bedoeld werkje besproken denkbeeld kort en bevattelijk uiteen en wees op hetgetn in dien geest is gedaan, o. a. in Aarden burg en Tbolen. Daarna stelde spreker in het licht, hoe door centralisatie de zaak nog zou verbeteren. Hij gaf het hoofdbestuur in overweging bet maken van propaganda voor de coöperatie ter hand te nemen door van wege eene commiesie uit zijn midden statuten te doen samenstellen eu modellen aan te geven voor coöperatieve vereenigingen tot aankoop van kunstmeststoffen, zaaizaden, veevoeder enz.verder statuten voor onderlinge verzekering-maatschappijen tegen brand- en hagelschaden, sterfte van vee en dergelijken. Spreker eindigde met de volgende motie voor te stellen„De algemeene vergadering van de Maatschappij ter bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland, den 22 Juli 1892 te Krui ningen vergaderd, geeft het hoofdbestuur in overweging eene commissie te benoemen van 3 leden of zooveel meer als noodig blijken zal, die opstellen zal een leiddraad voor het op richten van verschillende landbouw-vereenigin- gen met de noodige statuten, wenken en raadgevingen, welke leiddraad in ruime mate zal worden verspreid." Dit zal geld kosten, maar die uitgave zal naar sprekers meening rijke vruchten opleveren. De voorzitter wees erop dat in Zeeuwsch- Vlaanderen verschillende vereenigingen, als door den inleider gewenscht worden, bestaan, die vele lede'n tellen en met succes werken. Vooral de verzekering tegen hagelschade heeft nuttig gewerkt en herhaaldelijk belangrijke sommen uitbetaald. Hetzelfde is het geval met cöope- ratieve vereenigingen tot den aankoop van meststoffen, van zaaigranen en tot vergoeding van schade bij het aan ziekte sterven van varkens. Het hoofdbestuur heeft geen bezwaar het denkbeeld te overwegen en de voorzitter meende dat het nuttig zijn kon dat aan de reeds be staande vereenigingen inlichtingen werden ge vraagd en bijvoorbeeld in den Almanak mee- dedeeling gedaan werd van de verkregen cijfers. De vergadering betuigde hiermede hare in stemming. Aan de mededeelingen genaderd wees de voorzitter erop dat in de vorige week eene vergadering is gehouden der afdeeling Oostburg dezer Maatschappij met het doel een algemeen petitionnement in het leven te roepen, om bij de regeering aan te dringen met België zoo- danige overeenkomst te treffen dat de uitvoer van vee uit dat kiesdistrict naar België worde mogelijk gemaakt. Besloten is daar zich tot de regeering te wenden met een adres, waarvan de conclusie luidt als volgt: „Dat adressanten eerbiedig verzoeken, ter voorkoming van den ondergang van den landbouwenden stand in het district Oostburg, om met de regeering van België in overleg te treden en met haar zoodanige over eenkomst te treffen al wordt daardoor ook tijdelijk alle uitvoer van vee van deze streek naar de overige deelen van Nederland belet dat de invoer van rundvee, schapen en varkens nit dat district in België weder zoo spoedig mogelijk worde toegelaten. De voorzitter deelde mede dat het hoofd bestuur deze zaak zal ondersteunen. Met een woord van dank aan de inwoners van Kruiningen voör de vriendelijke ontvangst eu de regelingscommissie voor de moeite, die deze zich getroost heeft, sloot de voorzitter de vergadering. II. Donderdag morgen. Van den rijtoer, die gisteren na afloop der algemeene vergadering de afdeeling Kruiningen den bezoekers aanbood, werd een druk gebruik gemaakt; de file ,van rijtuigen bestond uit een veertigtal vehikels. Aangenaam was het ons de kennis te hernieuwen met den wagenmenner, met wien het ons voor acht jaar een genoegen was den toer te doen. 't Is een vreemde plant op Zeelands bodem, maar toch eene die er goed gedijt. En nu wat we zagen. We zijn te beleefd om der commissie voor den rijtoer onaangenaam te zijn, maar omdat we van ons hart geen moordkuil maken dienen we te zeggen dat de toer o. i. te weinig te zien gaf en veel te veel tijd vorderde. We zaten van ruim 1 uur tot zeven nur tusschen de wielen. Mooie stukken paardenboonen en erwten, onder Kruiningen welig wassende tarwe, voorts slechte weiden, weinig vee dat vermeldenswaard was, kort, te kort vlas, ziedaar wat die zes uren ons te zien gaven. Waar wij het vermoeden opperden dat de sombere morgen een blijden dag zou brengen waren we te optimistisch. Ongeveer op de helft van den rijtoer werden we overvallen door een donderbui, die menigeen een nat pak bezorgde. We waren toen juist op de kolossale, naar alle eischen van den tijd ingerichte hoeve van den heer Guljé, waarop de heer Bal als kastelein werkzaam is. Eene vriendelijke, hartelijke ontvangst viel ons daar ten deel en menig glas werd op de gezondheid van den gastheer geledigd. Eene enkele bijzonderheid aangaande den rijtoer vinde hier nog eene plaats, nl. deze, dat we reden langs een stuk land van ongeveer 20 gemeten, hetwelk geheel en al bezet was met en dat is niet vreemd suikerbieten maar en dat is het bijzondere met bieten om zaad van te winnen. Naar men ons mede deelde is de welbekende heer Wittouck de man die, bet puikje der puiken uitzaaiend, zoo hoopt het beste zaad te winnen. Onder de officieele feestelijkheden van Woens dag behoorde ook nog een concert van het fanfarengezelschap Eendracht maakt machtdat in de geïllumineerde tent op het plein zich hooren liet. Wij meenen vroeger reeds meer dan eenmaal verklaard te hebben dat dit gezelschap eene eereplaats verdient onder de dorpsmuziekgezel schappen opnieuw bleek ons nudat het korps, onder de goede leiding van den heer Baarends, nog steeds vooruitgaat. Jammer dat slechts een klein en niet dankbaar publiek van het concert genoot. Dankbaarder waren zij, die op de bovenzaal van het hotel van den heer Van der Linde na afloop van het concert door hetzelfde gezel schap op nog eenige keurige nommers ont haald werden. Wanneer men in de stad 's morgens op de vraag „Hoe is 'tweer?" ten antwoord krijgt „'t regent", dan stemt dat de meeste menschen- kinderen niet bijzonder pleizierig, maar als men op een dorp bivakkeert en eene land bouwtentoonstelling moet bezoeken, dan bezorgt zoo'n antwoord u kippenvel. En zoo'n ant woord werd heden morgen in Kruiningen ge geven „'t regent wel niet hard maar gestadig", vooral dat gestadig was een prettige troost! Voor dat we ons naar de tentoonstelling begaven, noopte eene vriendelijke uitnoodiging van het bestuur der afdeeling Zeeland van de vereeniging van het Nederlandscli paarden stamboek ons heden ochtend tegenwoordig te zijn op de algemeene vergadering, die ten half tien nur ten huize van den heer Van der Linde gehouden werd. De opkomst was niet drukbehalve het bestuur waren slechts enkele belangstellenden tegenwoordig. De voorzitter, de heer Job van der Have, heette de leden welkom en herdacht daarna in zeer waardeerende bewoordingen den aan de vereeniging ontvallen begunstiger, den heer mr J. Moolenburgh. Verder bracht de voorzitter verslag uit om trent den toestand der afdeeling. Het ledental is iets meer dan stationnairhet beloopt onge veer 400. De keuringen worden voldoende bezocht; voor de aanstaande zomerkeuring zijn 34 mer- riën aangegeven. Een poging van het bestuur om reductie op de vrachtprijzen te krijgen voor in het stam boek ingeschreven dieren is met succes bekroond. Een verzoek om verlaging van steigergeld aan de provinciale steigers, gericht aan Ged. staten, werd niet ingewilligd, wijl het Ged. college zich onbevoegd acht hierop eene be slissing te nemen. Op voorstel van den heer Kakebeeke werd goedgevonden hetzelfde verzoek te richten aan de Provinciale staten. Door de commissie, belast met het onderzoek der rekening over 1891, werd rapport uitge bracht; zij adviseerde de rekening goed te keuren, in ontvangst op f 1541.20, in uitgaaf op f 1294.47, das met een goed slot van f 246.73. Conform dit advies werd besloten. In zake hoefbeslag werd door den voorzitter medegedeeld dat de poging om te trachten voor Zeeland cursussen te krijgen voor hoef beslag nog niet geslaagd istoch bestaat er uitzicht dat die cursussen tot stand komen zullen. Vervolgens werd bepaald dat de volgende vergadering, in Januari, te Oostburg zal ge houden worden. Punten van beschrijving voor de algemeene vergadering werden niet opgegeven; er bestaat nog steeds gelegenheid die aan het bestuur mede te deelen. Ter voorziening in, door periodieke aftreding van drie leden, ontstaande vacatures werden herbenoemd de heeren J. J. van Gorsel en L. J. Roggeband. In plaats van den heer G. J. van der Linde, die verklaard had geene her benoeming te wenschen, werd bij tweede stem ming met algemeene stemmen op éen na gekozen de heer P. Swemer. Bij eerste stemming ver kreeg de heer Swemer 7 stemmen en de heeren P Tazelaar 5 en A. N. v. Langeraad 2 stemmen, terwijl op de heeren M. de Muijnck, J. Heijboer en M. Kostense eene stem was uitgebracht. Hierna werd de vergadering opgeheven, 't Regende alsof het met bakken van den hemel gegoten werd, toen wij, na afloop der vergadering, naar het terrein der tentoonstelling togen, en de lucht is zoo dik, dat er voor den ganschen dag buien te wachten zijn. Dat is jammer èn voor de inzenders èn voor hen, die belang stellen in de tentoonstelling want werkelijk er behoort moed toe om over de weide gelukkig ligt gg dicht bij het dorp! te ploeteren. Onder de bezoekers, die tot nog toe slechts in kleinen getale opkwamen, merkten wij op den commissaris der koningin en enkele leden van het college van Gedeputeerde staten. We begonnen met een kijkje te nemen van wat de industrie tentoon stelde. Plaatsgebrek noopt ons van onze bevinding eerst morgen uitvoerig verslag te doen. Wij bepalen ons nu slechts tot het volgende Ter opluistering zond de firma Dominicus en Co., boomkweekers te Wemeldinge, een aardige collectie aardb üen, waaronder om hunne grootte de Théodore Mullié, de Laxtons Nobel, de Koning Albert van Saksen en de Friedrich Burvenich eene loffelijke vermelding verdienen. Ook van hare rozen op stammen zond die firma eenige exemplaren in. De firma Wed. J. C. Massée en Zoon uit Goes is op onze Zeeuwsche landbouwtentoonstellingen eene goede oude bekende. Ook ditmaal handhaafde zij haar goeden naam door een flinke inzending, waarop wij nader terugkomen. Onze stadgenoot A. de Troije zond een op nieuw verbeterden wanmolen voor karwij, lijn zaad en peulvruchten in, waaraan hg een erwten-verlezer toevoegde. Ook J. K. Mesu van Nieuw en St. Joosland was met eene verzameling kunstmeststoffen in het krijt getreden. Verder werden aardappelbesproeiers ingezon den door J. A. Pateer te Hontenisse en E. van Hootegem te Kruiningen. De inzending van vee is bijzonder groot en het ingezonden e maakt een goeden indruk. Daarover later. Voor heden zij nog gemeld dat de prijzen werden toegekend als volgt LANDBOUWPAARDEN. Onverschillig van welk ras. Ie. Hengsteo, minstens 3 jaar oud. Eerste prijs: f30.waaraan wordt toege voegd eene premie van f50.door de afdee ling Zeeland der vereeniging Het Nederlandsch Paardenstamboek, onder voorwaarde dat de hengst in het stamboek ingeschreven is of ingeschreven zal worden, Hengstenvereeniging te Ziezikzee; tweede prijs f 20. J. Caron en Emssens te Turnhout 2e. Hengsten geboren in 1890, eerste prijs f 15, dezelfden tweede prijs f 10. C.C.Wabeke te Krabbendijke; 3e. Merriën, minstens 4 jaar oud, eerste prijs f20, met verhooging van f25 door de afdeeling Zeeland, hierboven vermeld, onder voorwaarde dat de merrie ingeschreven is of ingeschreven zal worden in het stamboek, J. M. Kakebeeke te Goes tweede prijs f 15; C. C. Welleman te Krab bendijke derde prgs f 7.50. J. Kakebeeke te Krabben dijke 4e. Driejarige merriën, eerste prijs f 15, A. M. Peman Kakebeeke te Kloetinge;] tweede prijs flO. Iz. Verhulstte Kruiningen; 5e. Tweejarige merriën, eerste prijs f 10, C. Zuidweg te Wolfaartsdijk; tweede prijs f 5. M. Vermue te Yerseke. 6e. Ruinen, minstens 4 jaar oud, eerste prgs f 10, E. van Hootegem te Kruiningen; tweede prgs f 5. H. Wondergem te Schore. 7e. Paarden, geboren in 1891, onverschillig van welk geslacht, eerste prijs f 10, J. M. Kakebeeke te Goes; tweede prijs f 5. Jac. van den Acker te Hansweert. 8e. Spannen werkpaarden, minstens 4 jaar oud, onverschillig van welk geslacht, eerste prijs 1 20, E. van Hootegem te Kruiningen; tweede prijs f 10. M. van Liere te Kruiningen; RUNDVEE. 9e. Springstieren, minstens 2 jaar oud, van inlandsch ras, eerste prijs f 25, L. J. Rogge band te Groede; tweede prijs f 15, J. J. Mol te Waarde 10e. Stieren, van inlandsch ras, beneden de 2 jaar oud, eerste prgs f 10, M. Kostense te Kruiningen tweede prgs f 5, J. J. Mol te Waarde; 11e. Melkkoeien, onverschillig van welk ras, eerste prgs f 20, J. Kakebeeke te Krabbendijke; tweede prijs f 10, C. Dek te Kruningen derde prijs f 5, J. J. Mol te Waarde 12e. Kalf- en melkvaarzen. Eerste prijs f15, J. Kakebeeke te Krabbendijke tweede prgs f 10, J. J. Mol te Waarde; derde prijs f 5, J. Kakebeeke te Krabbendijke; 13e. Tweetands-vaarzen. Eerste prijsf 15, J. J. Mol te Waarde tweede prijs f 10, C. der Weduwen teKrni- ningen derde prijs f 5, J. J. Mol te Waarde. Nog een bestuurBprijs, een getuigschrift, werd toegekend aan J. G. van Nieuwenhuize te Schore. Buiten het programma werden nog toegekend getuigschriften aan C. Prins te Kruiningen, D. Kole te 's Gravenpolder voor eene inzending van zilverpellen.

Middelburgsche Courant | 1892 | | pagina 2