LAATSTE BERICHTEN. f ertooDiiip en emaclitiien in MM. BUITENLAND. Verspreide Berichten. 1 Terwyl Maandag Chr. de K. op de hof stede van den heer P. te 's Gravenpolder, een kraaiennest wilde uitschieten, ging het geweer niet af. Door tegen het slot van het geweer te kloppen traehtte hy hierin verbetering te brengen met het noodlottig gevolg dat het geweer afging en hjj het schot in een zyner oogen kreeg. Onmiddelljjk heeft bjj zich onder geneeskundige behandeling gesteld, maar men vreest voor het behoud van het oog. Ook de heer P. ontving een schampschot in het gezicht. Woensdag werd te Ovezande voor de erfgenamen van wylen den heer L. Boogaert ten overstaan van den notaris J. van der Kloes te Ellewoutsdyk in het openbaar verkocht een perceel tuingrond te Ovezande naby het dorp Blechts groot 15 aren 70 centiaren, aan den heer D. Mulder aldaar voor den enormen prys van f 900 den hoop, plus f 57.50 voor den afkoop van de op dat perceel gevestigde grond rente ad 2.87 i 's jaars. In den nacht van Dinsdag op Woensdag zjjn door de rijksambtenaren, gestationeerd te Kouter, aangehouden twee gebroeders G. van Kieldrecht, die een groote party echte kant ter waarde van circa 1000 ongedekt trachtten in te voeren, om daarmede een bezoek aan het Goesche land te brengen. De aangehoudenen zyn gevankeljjk naar Middelburg vervoerd. Met ingang van 1 Mei a. s. is de heer M. C. Schummelkatel, verifloateur der 3e cate gorie bjj 'a rjjks belastingen te Botterdam, naar Terneuzen overgeplaatst. De koninginnen zullen tydens hun bezoek aan Amsterdam een gala-voorstelling in het circns-Carré bjj wonen. De beide koninginnen brachten Woensdag middag met gevolg een bezoek aan de Gist en Spiritusfabriek te Delft. De luitenant-kolonel der artillerie L, J. Risseeuw, hoofd der geschutgieterij te 's Hage, is bevorderd tot kolonel. Lourers Willeboer, de 46jarige spoorweg arbeider, die Maandag avond aan het station Beurs te Rotterdam onder een trein geraakte is overleden. De 19-jarige Knudde, die verdacht wordt eenige dagen geleden aan vrouw Y. d. L. in de Hemsterhuisstraat te 's Gravenhage, een messteek in den buik te hebben toegebracht, en deswege sinds den dag van het misdrjjf in verzekerde bewaring zat, is Woensdag voor- loopig op vrjje voeten gesteld. Omtrent de in een vorig nommer in het kort medegedeelde poging tot moord in de apotheek van den heer Moet te 's Gravenhage weet het Dagblad het volgende te molden. In die van onds bekende zaak waren sedert jaren met elkander opgegroeid de bedienden De W. en Y. Den een, den heer De W., ging 't fortninlyk en -deze wist het radikaal van apotheker te verkrijgenden ander, Y., om welke omstan digheden dan ook, niet. Drie en twintig jaren werkten zy onafgebroken samen. De oude heer Moet kwam voor eenigo jaren te overljjden degeen die 't wèl was gegaan, werd niet alleen deelgenoot, maar later ook patroon in de zaak. De ander zag dit met leede oogen aan en schjjnt niet goed ondergeschikt te hebben knnnen zijrraan zyn enden kameraad. Hjj wilde zelf eenigermate de plaats van zyn tegen woor- digen chef innemen, wat de heer W. niet toeliet. Drie maanden geleden kreeg Y. dien tengevolge de aanzegging om tegen Mei zioh te voorzien van een andere betrekking. Te vergeefs zocht deze daarnaar, en sedert liep hy met een wrok in 't hart tegen zjjn patroon rond, geljjk meermalen nit door hem gebezigde uitlatingen is gebleken. Woensdag-ochtend zag Y. zyn patroon naar 't laboratorium, aohter de binnenplaats van die apotheek, gaan; hy volgde hem daarheen op den voet en ziende dat hy met den heer De W. alleen was, deed hy het laboratorium op slot, nam een hakmes, bjj apothekers in gebruik, en braoht daarmede zyn patroon vele wonden toe op 't hoofd, aan den hals, in 't gelaat, op de armen en op de handen, kortom zjjn slacht offer werd door hem als 'tware gekerfd. Zonder bjjkomende omstandigheden, verkeert de verwonde niet in direct levensgevaar en moeten de wonden niet doodelyk zyn. en nooit boos. „Het is bij toeval man, heusch bij toeval Piet is door ondervinding wijs geworden... Tegen het einde van het middagmaal zegt bij tot zijn vrouw: „Als wij van avond eens naar de comedie gingen „Heel gaarne man." „Naar welken schouwburg Zij antwoordt met hare gewone kalmte. „Waar gij wilt, man, het is mij geheel hetzelfde." Dan kiest bij een onmogelijk, belachelijk, onaanzienlijk schouwburgje, in een afgelegen buurt, waar bijna nooit iemand heengaat. Zij gaan heen, komen binnen en nemen plaats in de beignciresen bij den eersten oog opslag ontwaart Piet in de leege rijen der fauteuils d'orchestre den eeuwigen Paul, den onvermijdelijk en PaulHoe is hij gewaar schuwd Is het tooverij Piet onderzoekt de muren, bekijkt de kaeteD, luistert op de gangen hij gelooft aan het bestaan van een geheime telephoon. Waarom niet? Er zou een sehoone toekomst, weggelegd zijn voor de Edison-Gower maat schappijen, als zij zich vereenigden om door geheel Parijs, buiten het medeweten der echt- genooteD, telefoonen ten gerieve der minnaars aan te leggen. Op dezen ODgerusten echtgenoot volgt de verontrustende. Hij heeit een betrekking van jtien duizend frank en zijn vrouw heeft wol De dader, huisvader van drie jeugdige kin deren, begaf zich na de misdaad gepleegd te hebben naar den zolder en maakte daar door ophanging een einde aan zjjn leven. De verwonde bleef, badende in zyn bloed, gedurende een klein half unr in 't laboratorium opgesloten. De loopknecht, die toevallig op de binnen plaats kwam, zag den patroon 't eerst, om hulp roepende voor een raam staan. De politie, die inmiddels geroepen was, brak de deur open en vervoerde den gewonde naar het ziekenhuis. Het te Amsterdam verschijnend blad De Ochtendbode bevatte gisteren het facsimile van een nieuwen brief van »Sara", in zake den moord op de Prinsengracht, met eene herhaling van de beschuldigingen tegen den vroeger aangeduiden persoon, dien sy »dea vader van haar kind" noemt. Het corsproakelyke van dit schrijven, dat eenige namen bevat die in het facsimile zyn weggelaten, is in handen van het gerecht ge steld. Dat in verband met dien moord de eenmaal reeds gearresteerde Vos wêer gevangen geno men zon zyn, spreekt het Ebld. ten stelligste tegenevenzeer als een beticht dat aldaar op nienw een moord zou gepleegd zjjn op een meisje. Beide bèrichten zyn van allen grond ontbloot. Woensdag avond omstreeks negen uur ontstond brand in de groote stoomdrukkerij voorheen Gets Binger, in de Warmoesstraat te Amsterdam. Het uitgebreide gebouw, dat voor 13 jaar bjjna geheel afbrandde en grootendeels nieuw werd opgetrokken, loopt van de Warmoes straat tot het Damrak door en bevat, be halve de nitgabreido dr akker jj, eenige bu reaux van daar verschijnende bladen, zooals De Ned. Financier, kantoren en pakkamers van eenige firma's, o. a. A. Levy fils et Salom in kramerjjeu en Klomp Sc Co in tabakaan de zyde der Warmoesstraat is er verder een sigarenwinkel van den beer P. J. W. Walters in gevestigd. Het g6bouw zelf heeft veel van een doolhof, zoodat de taak der zeer vlug aanwezige brandweer zeer moeilyk was. Hoog uit het gebouw steeg de vlamaan voor- noch achtergevel was iets te zien, maar op welke verdieping men door de gangeu liep, men zag steeds een vuurzuil zich met kracht een weg omhoog banen. Al ras bleek dat do groote lift, welke door het vjjf verdiepingen booge gebouw loopt, had vuur gevat, waardoor de gelyktjjdige versprei ding der vlammen over alle verdiepingen ge makkelijk te verklaren was. De brandweer, met veel materieel op het appèl, heeft zich dapper van hare taak gekweten en beteugelde weldra het vuur. Met zooveel kracht werd gewerkt, dat de brandschade beperkt is tot de lift en de naaste omgeving. Ook de machinekamer, waar, naar men vermoedt, het vuur ontstond, is uitgebrand. De waterschade is grooter. De werkplaatsen der firma, drukkery, zefctory en bindery heb ben tamelijk veel geleden, evenals de kantoren, maar de in het achterhuis gevestigde kantoren en pakkamers liepen van alle schade vry. Dinsdagavond had te Amsterdam in een lokaal op het Waterlooplein eene socialistische vergadering plaats, die tegen negen uren in eene algemeene vechtpartij overging. Er werd met stoelen en tafels geworpen en met de gebroken pooten ging men elkander te ljjf, totdat de politie de zaal deed ontruimen. De grond was met een greoten hoop frag menten van stoelen en tafels bedekt. Het N. v. d. D. geeft van het gebeurde de volgende lezing: Sedert eenigen tyd zyn de socialisten weder begonnen met pogingen om propaganda te maken onder de Israëlieten. Zy vinden daarby echter nog maar aldoor sterker tegenstand. Dit bleek opnieuw in een vergadering, Dinsdag avond in een herberg op het Waterlooplein gehouden, waar het zeer rumoerig toeging. Een jongmensch, diamantslyper van zyn vak, stond in die byeenkomst op eenige »bourgeois. bladen" en op een vakgenoot af te geve», wat de ontevredenheid van de vergadering in booge mate gaande maakte. Toen hy daarenboven de onhandigheid beging om uit een Israëlietiscb (eveneens als vijandig aangemerkt) blad een voor honderdduizend aan kanten en edeisteenen op het hoofd en aan het lijf Laat ons niet verder doordringen. De tegenwoordigheid van zulke lieden verbaast u in een huis als dit. Wie den echtgenoot wil verdedigen beweert dat hij speelt en gelukkig is. De gastvrouw kan met haar fortuin en haren hoogen rang zich meer veroorloven dan een ander en aan iemand, die haar ried dit twijfel achtig paar niet meer te Ontvangen, antwoordde zij „Als ik hem niet meer ontving, zou nie mand meer met hem te maken willen hebben en dan ging die arme vrouw geheel te gronde. Nu komt er een bejaard paar. De man is zestig jaar, de vrouw vijf en vijftig en gedecolleteerd! Dat is een buitengewoou schouwspelDe arme echtgenoot volgt be schaamd, verlegen deze eigenaardige vertooning en smeekt door zijne wanhopige, nederige blik ken ons medelijden af. Hij schijnt tot ons te zeggen „Ja, ik weet het wel, het is afschuwelijk maarik kan er niets aan doen. Zij heeft een manier om zich te decolleteeren en zegt dat haar hals het beste is, wat zij heeft en dat zij dien wil laten zienJa hot is niet pret. tig om zoo door het leven te sukkelen, achter een dwaze oude vrouw aan. Terwijl ik de echtgenooten gadesla, duurt het défilé voort. Ik vang brokstukken van gesprekken op. Uebreeuweche zinsnede te citesren, waarin de naam van het Opperwezen genoemd werd, wa» er aan het geduld van de aanwezige Israëlieten een einde gekomen. Een hunner nam een stoel op, en dit gaf aanleiding tot de vlucht van vele anderen, waardoor andere stoelen werden omvergeloopen en het weinige meubilair in het vertrek natuurlyk nog al gehavend werd. Het bestuur verdedigde zich door hot tafeltje, waarachter het zat, de zaal in te werpen. Kortom, het was een volslagen tooneel van verwarring, dat gelukkig maar kort duurde, want een paar aanwezige rechercheurs liepen naar het een paar buizen verder gelegen poli tie-bureau om assistentie te halen. Toen even wel eenige agenten, onder geleide van een in specteur, verschenen waren, was er voor dezen niets meer te doen. Vriend en vyand hadden reeds het zaaltje verlaten. Daar op het plein de half-vasten-drukte in vollen gang was, het weer mooi was en tenge volge van de Joodsche feestdagen bijzonder veel vertier in de geheele buurt heerschte, kan men zioh W6l voorstellen, dat in een oogwenk hon derden nieuwsgierigen byeen waren. Het relletje heeft zich gelukkig tot h9t breken van wat stoelen bepaaldniemand heelt er een schrampje by opgeloopen. Dinsdagmiddag kwam een 15-jarige knaap in het Israëlietisch Gasthuis te Amsterdam een visite afleggen bjj zyn moeder, die daar ver pleegd wordt. By het binnenkomen werd hy door den portier gevisiteerd, en bjj bem een stuk kaas gevonden, waarop de knaap zoo hevig ontstelde, dat hy op de plaats dood bleet. Te Haarlem zyn Woensdagmorgen twee oude mensehen in hunne woning dood gevonden, nog zittende aan de tafel. Zy hadden Dinsdag avond kolen aangelegd om zich te verwarmen en zyn waarschynlyk door den damp ervan gestikt. Te Eede heeft Dinsdagmorgen een negen tienjarige adelborst, die de Paaschdagan in het ouderlijke huis doorbracht, terwyl hy bezig was met het schieten op vogels, zich zeiven zoodanig getroffen dat hjj op de plaats dood bleef. Naar aanleiding van het bezoek, in de vorige week door den minister van justitie gebracht aan het ryksgesticht te Ommersohans, meldt men, dat aan het derde rijksopvoedings gesticht voor jongens, daar te stichten, de naam gegeven zal worden van „Gesticht Ave- reest." Er zal een geheel nieuw gesticht worden gebouwd, ingericht voor 160 jongens in het hoofdgebouw en voor 80 in zijgebouwen, met alcoven voor slaapzalen. Verder zal het gebouw bevatten een zieken, zaal en woningen voor directeur, adjunct, directeur en len bewaarder. Ook wordt er 66n touwslagery ingericht, waarvoor een geheel nieuwe baan wordt gemaakt. In den naoht van Dinsdag op Woensdag hebben in Henegouwen twee dynamietontplof- fingen plaats gehad, een te Hcudeng en een te Bracquegnies. beide plaatsjes naby Bergen. Do materieele schade is zeer groot, de omliggende huizen zjjn zeer beschadigd. Persoonlijke onge lukken zijn niet te betreuren. De justitie nit Bergen heeft oen plaatselijk onderzoek ingesteld. De Matin is wegens voorbarige openbaar making van de akte van beschnldiging tegen Ravachol tot eene boete van 500 fres veroordeeld. Stanley is met zyn vrouw te Londen teruggekeerd. Volgens Dalziela agentschap is het ge rucht, als zou het werk hervat zjjn in Durham, ongegrond. In het geheele graafschap wordt slechts in een kleine kolenmijn te Copley ge werkt. De onderstandskas bezit tienduizend pond sterling. In de zjjdespinnerjjen is ook een werkstaking uitgebroken. De zydespinners te Bolton hebben besloten dertig duizend pond sterling aan de werkstakers te leenen en voor iedere week, dat de werkstaking aanhoudt, zal elk een bjjdrage van twee shillings storten. Blijkens een nader bericht heeft het on geluk, dat op tweeden Paaschdag te Londen plaats gehad, zioh anders toegedragen dan eerst gemeld werd. Ongeveer tien minuten vóór 6 nur waren de toegangen tot 't ondergrondsstation van Hamp- stead, een voorstad van Londen, letterlyk afge zet door een groote menigte jongens en meisjeB, Mevrouw X. schijnt prachtig gecostumeerd te zijn want dergelijke japonnen zijn echte tooneelcostumes. Mevrouw X. is een van die beminnelijke dames, wier leven in drie woorden kan beschreven worden zich kleeden, babbelen, zich ontkleeden. „O, wat een japon, ma chère, wat een ja pon 1" roept de gastvrouw uit; „van wie hebt gij die?" „Van madame Z (ik noem geen naam, om niet den schijn te hebben van reclame te makes.) „O, ik had het moeten raden zij drukt haar cachet op hare japonnen." „Ja, gij hebt gelijk hare japonnen zijn ge heel persoonlijk." De echtgenoot, een klein droog mannetje, met een bochel, trekt een gezicht. Hij weet wat- die persoonlijke japonnen kosten Hij is een hartstochtelijk boekenliefhebber; en zou veel liever nog een boek meer gekocht hebben op de verkooping van den heer de Béhaque, die op dit oogenblik alle liefhebbers het hoofd op hol brengt. „Dertig duizend frank 'sjaars aan de naaister," zegt hij, „dat is krankzinnigzou het niet veel beter zijn om die dertig duizend franken te besteden bij de grootste boekver koopera Man en vrouw brengen hun leven door met kibbelen over hunne japonnen en hunne boeken en bij gelegenheid van een van die twisten liet mevrouw zieh de volgende merkwaardige woor- mannen en vrouwen van allerlei rangen, die den l'aaschmaandag buiten hadden doorge bracht. Boven aan de trappen stond een dichte menigte samengepakt, waarop een stroom plei- ziergasten stiet, die van den anderen kant kwam. Beide stroomen vnlden den ganschen trap en trachtten het perron te bereiken, waar ook de reizigers schouder aan schouder Btonden. De trein was laat. Onder groot gevaar werd de menigte al dichter en'dichter, vrouwen begonnen te schreeuwen en zonken bewusteloos n8er, doch steeds drong het volk meer op, stoeds werd de massa dichter. Zy, die beneden aan de trap stonden, konden niet vooruit toen tot overmaat van ramp ook nog het tourniquet den dienst weigerde. Het gedrang werd van alle zyden steeds grooter en grooter en overal werd hulpgeroep gehoord. Later bleek dat 8 personen doodgedrukt zyn en verscheidene vrouwen en meisjes gekwetst. Van alle kanten komen berichten omtrent den hevigen sneeuwstorm, die in den nacht van Vrydag op Zaterdag vooral ten zniden van Engeland gewoed heeft. De diepte van den sneeuwval bedroeg gemiddeld zes Eng. duim, terwyl op vele plaatsen de sneeuw ter hoogte van een voet was opeengewaaid, zoodat zelfs het spoorwegverkeer op de ljjn Londen— ChathamDover ernstige stoornis ondervond. Het ergst had de telegraaf het te misgelden de omgernkte palen en draden maakten in Kent-, in Essex, in zuidelyk Lincolnshire en ook te Brighton de wegen onbegaanbaar. De volunteers te Dover zaten in hunne kwar tieren feitelyk ingesneeuwd, en van de voorgenomen oefeningen te velde kwam lut tel te recht. Kortom, de. nukkige April, die zoo kort geleden nog het kwik tot 70° rijzen deed, heeft zelden aan menschen en planten eene boozere part gespeeld. De voor jaarsbloemen, zoo hoopvol ontloken, zjjn groo tendeels gedood, en voor menigen landbouwer begint het goede jaargetyde reeds onder treu rige vooruitzichten. Op Jersey, by voorbeeld, wordt de schade, door vorst en sneenw aan het aardappelgewas toegebracht, op niet minder dan 150.000 geraamd. Volgens een telegram uit Madrid komen by de behandeling van het proces der anar chisten Dehoche en Ferreira wedor echt „Bpaan- sche zaken" aan 't licht. De als medeplichtige gevangen genomen Filippo Munoz moet een helper der politie zyn geweest, die beide eerst- genoemden tot hun aanslag op het paleis der Cortes heeft overgehaald. Toen de justitie reeds tegen Munoz een bevel van gevangenneming had uitgevaardigd, hielden nog de hoogere po litiebeambten geheime samenkomsten met hem. De geheele historie en daarna de vervolging is door de politie op touw gezet. De p8rs eischt dat deze ter verantwoording zal geroe pen en de beide in hechtenis genomenen weer ia vryheid gesteld zullen worden. De eerste kassier van het bankiershuis Rothschild te Frankfort a/d. M., genaamd Jager, is voortvluchtig. De man was reeds 17 jaren in dienst der firma. Men is bezig een onder zoek in te stellen naar het door hem verduis terde bedrag. *s Gravenhage. Het gerechtshof alhier veranderde heden de gevangenisstraf van 14 dagen, waartoe de Middelburgsohe rechtbank vrouw H. veroordeelde wegens mishandeling van eene buurvrouw, in een geldboete van 6. De koninginnen vertrekken 2 of 3 Mei voor 4 weken naar Sand (Schwazwald.) Het tegen bezoek aan het hof te Berlyn zal den laatsten Mei te Potsdam plaats hebben. Si. Pelerslinrg. De keizerin vertrekt heden naar den Kankazus om een bezoek te brengen aan haar zieken zoon Georg. By een brand alhier zyn 9 personen omge komen en 15 vermist. Vergaderiogen, concerten euz. ie middelburg. Vrydag 22 April. Concert Wilhelmj. Concertzaal. Maandag 2 Mei. Voorstelling De Yos en Van Korlaar Sohouwburg 7£ n. den ontvallen „Ik weet wel dat dit na uw dood een zeer mooie verkooping zou opleveren, maar intusschen Mevrouw de C. gevolgd door mevrouw de L. Heerlijk, luchtig, feeachtig. Zij doet mij deuken aan dat aardige gezegde van Mme De La Fayette over Hecriëtte van Engeland„Het scheen dat zij altijd een hart vroeg." Mevrouw de C. werpt inderdaad altijd verleidelijke, teedere blikken om zich been. „Daar ben ikHoe vindt gij mij Aller liefst, niet waar? Die mijnheer, die achter mij aankomt, is niemendal, daar behoeft gij niet op te letten hij is mijn man Daar komt een lief, kleio vrouwtje, zonder haar man. Zij wordt ontvangen met groote vriendelijkheid, vermengd met medelijden. De gastvrouw steekt haar beide handen toe en vraagt heel, heel zacht „Alleen?" „Ja, alleen." „Dus nog altijd „Meer dan ooit". Met groote inspanning behoudt haar gelaat den glimlach. Het is een van de duizend Parijsche schandaaltjes. Een engelachtig vrouwtje, dat verwaarloosd wordt voor een zangeres, die drie maanden geleden uitgefloten werd, omdat zy zoo afschuwelijk valsch zong. Datum. Plaats. V oorwerpen. Informatiën 22 April O. Souburg; Inspan, Koffiehuis; Verheij. 22 0 Vlissingen, Maret Tak. 22 0 Biggekerke, Hofstede, Tak. 22 Tholen, Inspan, v. d. Lek de Clercq. 23 0 Vrouwepolder Hofstede, Tak. 25 0 Gapinge, Verp.Bouw- enweil.Verheij. 25/26 i Middelburg, Inboedel, Notarishuis 26 0 Koudekerke, Inspan, Loeff. 26 Middelburg, Meubelen enz., Notarishuis 26 0 Vlissingen, Huis, Maret Tak. 26 0 Veere, Inboedel, Huvers. 26/27 Middelburg, Inboedel, Notarishuis. 27 0 Souburg, Inspan, Huvers. 27 0 Goes, Hofstede, Liebert. 27 0 Westkapelle, Huizen enz. De Vos. 27 1/ Arnemuiden, Kompost, Gomeenteb. 28 Middelburg, Afbraak, Kouion. 28 0 Cortgene, Huis enz., Roelof. 28 0 Kruiningen, Molen, G. Mereus. 29 0 Zoutelande, Inspan, Tak. 30 0 Camperland, Hofstede, Roelof en Tak. 30 0 Grijpskerke, Inspan, Verliejj. 2 Mei Kapelle, Paarden en rijtuigen G. Merens. 3 Middelburg, Inboedel, Balans D 4. 3 0 Domburg, Inspan, Tak. 6 M Vlissingen, Huis, Maret Tak. 6 Middelburg, Land, Huvers. 6 Westkapelle, Huizen, Tak. 24 0 N. St. Joosl. Herberg, Tak. 30 0 Rilland-Batb, Hofstede, Prins en Verheij. &lp©33$<$en Overzicht, De bekende nota der Boelgaarsche regeering aan de Porte door den een een brutaliteit van den zeer vrjjpostigen Stambonlof, door den ander een rechtmatige daad genoemd wordt ook in Weenen druk besproken Terwyl de Fransche pers haar natuurlyk af keurt en de Engelsche haar toejuicht, plaatsen de meeste Weener bladen zich liefst in het juiste midden. Zy verdedigen in vele opzichten de houding der Boelgaarsche regeering maar keuren het ai dat in de nota znlke krasse beschuldigingen tegen de Russen worden geuit. Maar aan den anderen kant meenen die bladen dat de eisoh der Boelgaarsche regeering om erkenning van >de rechtmatigheid der Boelgaarsche toestanden" alle reden van bestaan; ja zelfs by de Porte een gewillig oor zal vinden. Yolgens deze lezing nu wordt alzoo niet ge vraagd om de erkenning van prins Ferdinand als vorstzooals eerst werd gemeld. De kwestie wordt dus eigenlyk andersvorst Ferdinand hecht wellicht niet meer aan eene erkenning van de zyde der Porte en acht zich allicht sterk genoeg in het zadel. Maar tot eene erkenning van den toestand afgescheiden van zyn persoon schyut de sultan niet ongeneigd te wezen want mat eene in het oog vallende welwillendheid heeft hg den opvolger van dr Vulkovich als den vertegen woordiger van Boelgarije's belangen te Konstan- tinopel in audiëntie ontvangen; terwyl bovendien de ontvangst op zich zelt reeds bewyst dat de sultan den tegenwoordigen toestand in Boelgarjje niet onrechtmatig acht. De peraoonlyke gevoelens van den sultan zyn echter nog niet machtig genoeg om in deze alle moeilijkheden te boven te komen. Met de overige mogendheden moet rekening worden gehonden; en de invloed van Rusland doet zich telkens nog gelden. Yan de kwestie met den Boelgaar Kusehelef, wiens gewelddadige arrestatie te Konstantinopel door het Russische consulaat en gevangenhou ding met medewerking der Turksche politie, van de zyde der Bulgaarsche regeering een krachtig protest had uitgelokt, maakten wy gisteren melding evenals van zyne invrijheid stelling. Yan Russische zyde is van deze gebeurtenis een vergoelijkende lezing in de Agenee de Con' stantinople geplaatst. Volgens haar zon de vader van Kusehelef, die te Odessa woont, aan het Russische gezantschap per draad verzocht heb ben zyn zoon, die heimeljjk vertrokken was, te arresteersn. De 22jarige jongeling, die van een behoorlijken pas voorzien was, geeft op niet meer onder de vaderlijke tncht te staan. Hoe dit zy, de Porte heeft nu toegegeven en hier mede zal het incident, naar men hoopt, ge ëindigd zyn; maar voor en aleer aan den Het défilé duurt nog altijd voortmet brok- stnkjes van samenspraken, die telkens afge broken worden door nieuwe binnen tredenden. „Welke akelige gebeurtenissen te Petera- burg 1 „Patti was goddelijk in la Lucia 9" „Wat moeten wij met onze kind-Oren begin nen, als men die armo paters verdrijft?" „Hebt gij het laatste stuk in het Palais Royal gezien, la Victims Allerliefst". „En is uw nicht reeds bevallen „Ja gisteren". „Een dochter?" „Neen, een zoon". „Och! hoe jammer, zij verlangde zoo naar een dochter. „Wij behouden de dominikanen men zal de dominikanen niet verdrijven. „Die romance van de mandragora in Jean de Nivella is snoezig." „De dominikanen zullen nooit opwegen tegen die goede paters Ik ben bang voor heD. Daar hebt gij dien pater Didou dat is een opstandeling." „O, wat was het vermakelijk, verleden in de opéra, toen Verdi het orkest dirigeerde Wat maakte hij een beweging. „Een groot kunstenaar moest zich niet zoo aanstellen „Noen, maar dat doet er niet toe, het was toch grappig 1" Er komen er nog altijd meer, al tyd meer..;

Middelburgsche Courant | 1892 | | pagina 2