liËelrisclB Conranl Anonieme brieven. Middelburg 5 Maart. t bUILLET Os BIJVOEGSEL UIT STAD EN PROVINCIE VAN Dï VAN Maandag 7 Maart 1892, no. 56. Ook De Tijd bespreekt de verklaring van het Centraal comité der Anti-revolutionnaire kiesvereenigingen omtrent aamenwerking met de katholieken by de a. verkiezingen voor de Provinciale staten. Het blad vergeljjkt daarbjj, evenals de Maasbode, den toestand van 1888 by dien van thans. Een groot verschil ziet het blad niet. Ook in 1888 was het regel bjj de eerste verkiezing eigen candidaten te stellen. In de weinige districten, waar een katholiek met de hulp van de antirevolutionairen werd gekozen, is dit geschied bij de herstemmingen. Het blad meent, dat naast en behalve het provinciaal belang alleen het politiek belang der eigen party de houding der katholieke kiezers dient te bepalen. Het ware daarom verkeerd uit wrok, tegen welka party ook, mannen, die in de Provinci ale staten op hun plaats zyn, en bewust of on bewust onze belangen dienen, te lat<?n vallen. Dergeljjke leden behooren gesteund te worden, hetzy by eerste, hetzy by tweede keuze. Op den voorgrond sta, dat de politiek be hoort te zyn een zaak niet van het hart, doch alleen van het berekenend ver stand. Het blad gevoelt zich thans geheel vry van elk zelfs stilzwijgend aangegaan ac- coord met de antirevolutionairen, maar dit belet het niet, den katholieken kiezers den raad te geven om overal waar hun eigen be lang dit medebrengt, by eerste zoowel als by tweede keuze de stem uit te brengen op anti revolutionairen. Het gezond verstand gebiedt dat, ook al zou dr Kuyper zyu volgelingen verbieden ooit of in welke omstandigheden ook op een katholiek te stemmen. Wy werken voor ons belang, hetwelk, zegt het blad, voor ons veroenzelvigd is met dat van het vaderland. By deze verzekering taekent de Standaard o. a. aan »Wat de verklaring betreft, dat politiek niet een zaak is van bet hart, maar van koele ver standsberekening, zoo zouden wy onzerzijds deze uitspraak in dezen «in rectificeeren Politiek tonder hart is cynismedoch waar het op politieke saamioerking aankomt, moet niet het hart, maar het koele verstand de gedragslijn bepalen. »En zoo gerectificeerd jjkt deze uitspraak juist onze houdingen we hopen dat de anti revolutionaire party ook by de herstemmingen aan deze uitspraak gedachtig zal zya." Men ziet hetby slot van rekening komt alles nêar op de tot heden toe gevolgde ge woonte. Alleen de Maasbode bljjft zich con sequent. Wy hebben dit alles wel voorspeld. Het scbynvertoon van het oentraal comité der anti-revolutionnairen had even goed kunnen achterwege bljjven en het had kunnen volstaan met een recept te schryven, met de eenvoudige woorden»Als voren." Een dor bezwaren die de Wageninger heeft tegen eene «inkomstenbelasting" is, dat velen er, naar zy vreest, niet togen op zullen zien om te verklaren, dat zy minder inkomsten hebben dan zy werkelijk ontvangen. Die vrees, wy geven het toe, is niet zoo ongegrond, maar dan laat zy volgen »In den tegenwoordigen tyd, waarin velen niet meer gelooven aan een heilig en rechtvaardig God, storen die velen zich evenmin aan de door Hem ingestelde zedewet." Als by die dit schreef nooit onzedelijke menschen ontmoet heeft onder hen, die geacht moeten worden aan een heilig en rechtvaardig Uit het Engelsch, van KEY WORTH NEGENDE HOOFDSTUK. De «aken onder de oogen alen. De heer Tollingwood hieid daarentegen vol, dat menschen, die trachten hun leven ie ver- deelen tusschen goed en kwaad, slechts de waarde van een peperkorrel over hebben voor recht en billijkheid en het beste wat zij be zitten aan dwaasheid en schande verkwisten. „Te velen zijn tevreden met dien peper korrel", hernam de blinde op droeven toun, „en wij worden zóo overtuigd dat het slechts iets denkbeeldigs is, dat wij eindigen met het in het geheel niet te betalen. Als wij beginnen te wikken en te wegen hoeveel of hoe weinig wij behoeven toe te geven aan de eischen, die eigenlijk alles vragen, dan zijn wij mooi op weg om heel weinig te geven en dat weinige zelis schoorvoetend. Eu wat men eenmaal schoorvoetend afstaat, blijft men niet uit vrije beweging geven. Maar zoover wij weten beeft Horace zijn woord aan n gehouden. Hij is trouwer aan u geweest dan aan zijn Goden als gij boos op hem zijt naar aanleiding van gebreken en afwijkingen, moet dat zijn ter wille van God en niet om uwentwil". Onder deze gesprekken ging de droefheid van Anna over in vreugde en die vieugde in God te gelooven, dan heeft hy nog niet veel ondervinding. Binnen en buiten de muren wordt gezondigd en onderhen, die een geopen- baarden godsdienst niet aannemen, vindt meo vengoed mannen met een nauwgezet ge weten als by hen, die door vrees voor straf en hoop op belooning tot deugdsbetrachting worden aangespoord. ArnhCrt.) By kon. besluit zyu verplaatst de oontrolears der directe belastingen en van het kadaster T. F. ter Beek, van Breda naar Maastricht; en W. H. Houwing, van Maastricht naar Breda. In het eindverslag der oommissie van rap- porteurs over het wetsontwerp, houdende voorziening ter tydelyke versterking van de nationale militie teekent de commissie aan dat, wat den inhoud betreft, deze wetswyziging als een noodwet is te beschouwen, maar den vorm heeft behouden van eene tydelyke wyzi- ging der militiewet. De commissie heeft ernstig overwogen of daarom niet een nader onderzoek in de atdee- licgen wenscheljjk was. Zy doet daartoe echter niet het voorstel, omdat nieuwe beschouwingen omtrent deze kwestie in de afdeelingen niet zyn te verwachten, en anderdeels omdat de regeering de gelegenheid heeft, hetzy by nota, hetzy by den aanvang der openbare behandeling hare meening nader toe te lichten. Aan de Tweede kamer zyn overgelegd de Indische adviezen nopens het rapport der staatscommissie betreffende de gouvernements koffiecultuur op Java. Aan het hoofd van die adviezen is ingediend het advies van den gouverneur-generaal mr Pjjnacker Hordyk, waaruit de meening van den landvoogd blykt, dat de voorstellen der staatscommissie in zyne oogen geen voldoende waarborgen bieden, dat op de, zy 't ook geringe, opbrengst, ook in den vervolge, gerekend zal kunnen worden, en dat de richting, die de com missie aangeeft, tot ongewenschte uitkomsten zou voeren. Wel kan by zich ten volle vereenigen met de denkbeelden van den directeur van binnen- landsch bestuur, die aller belangen, zoo van de bevolking als van het gouvernement, en van de particuliere nijverheid, met elkander in overeenstemming wil brengen, en daartoe een stelsel heeft ontworpen, waarvan de uit- keering van loon naar arbeid en spaarzaam gebruik van het nog beschikbaar staatsdomein, gepaard aan een werkwijze, welke ten doel heeft aan den bodem terug te geven wat de cultuur daaraan ontnomen heeft, de grondslagen uitmaken. Yoorloopig acht Z.Ex. voldoende en bereik baar verbetering en bevestiging van de Gou- vernements-kofficultuur en het wegnemen van de onbiltykhed-sn en gebreken welke haar thans aankleveneen geheMe loslating zy de zorg van later tyd, wanneer de ondervinding zal hebben geleerd hoe dit zal kunnen en moeten geschieden. Van de door hem voor gestane regeling verwacht de Gouv.-Generaal dat haar uitvoering minder kostbaar zal zyn dan die van de regelingen, welke van andere zyden zyn aanbevolen, dat zy voorts de zoo gewenschte stabiliteit zal verzekeren in de inkomsten, welke den lande uit de gouvernements koffie cultuur toevloeien, al kan zy althans in de naaste toekomst geen jaarlyksche productie waarborgen van 700 000 pikols, die volgens een globale raming van den directeur van financiën noodig zou zyn om tot sluitende begrootings- rekeningen te geraken; en eindeljjk dat zij, zonder schokken en zonder eenig belang in de waagschaal te stellen, geleidelijk een toestand ia het leven zal roepen, zooals de rykswetgever dien vóór bykans 40 jaren gewild heeft. In verband met zyn zienswyze adviseert de raad van Indië o. a. om te bepalendat, met behoud van den inkoopsprijs ad f 15 per pikol koffie, voor den aanleg en het onderhoud van koffietuinen by gedwongen teelt een vergoeding wordt betaald van hoogstens f100 per bouw voor eenvoudige cultuur en van f 150 per bouw voor intensieve cultuur, overeenkomstig de door den resident der Pieanger regentschappen aan gegeven regeling. droefheid, ofschoon in de laatste nog altijd een zweem van hoop bleef en de vreugde onder- diukt werd door vrees. De ruwe, doch kundige dorpsdokter «ei dat Horace een leelijken stoot getuid had. en voor taan zeer voorzichtig moest wezen. „Rbumatische koojts is erger dan een arme bloedverwant," zei bij. „Zij is bijna als een dronken vrouwzij kwelt u ais het erg is en maakt u angstig als bet redelijk gaat. Gij zult tegen het einde van Juli juist kf.ar zijn om naar Llandudno te gaanmaar doe nu geen dwaasheden, zooals zooveel lieden doen, die zich zelt vermoorden, om te toonen. dat zij tegen den dood bestand zijn. Gij moet u warm kleeden en de avondlucht veimyden Een weinig gezond vei stand is zoo goed als een dosis medicijnen. Shakespeare zei„Geel uw diaukjes aan de hondenals hij zooveel van honden gehouden had als ik, zou by het niet gezegd hebben" Bob Wakesiaff hoorde van de ziekte van Horace en begaf zich naar Heuvelbeek om hem te bezoeken. Maar hij sprak alleen den beer Tollingwood, die hem zonder omwegen de waar heid zei: „Ik weet dat gij WakestafGover betalge meen een onbesuisde troep zijt geweestmaar heb my altijd verbeeld dat gij beter waart dan de rest. Het sebljnt echter dat gij en Horace eens hebt willen probeeren, hut veel zand er in mijne oogen kan gestrooid worden. Ik zal het u zeggeD, dan weet gy het net zooveel als er nu in is, getn korrel meer. Gy moogt het land afreizen en wedrennen nalcopen, als gy lust Evenals gebruikelijk herinneren wy de jongelingen, die tot de lichting van 1892 be lmoren en pereoonlyk hun militieplicht wen- schen te vervullen, dat zy, om bjj het korps hunner keuze te worden iDgedceld, zich vóór 20 Maart a. schriftelijk moeten aanmelden ter plaatse waar zy aan het daartoe vereischte examen wenschen deel ts nemen. Die aanvrage most bevattennaam, voor naam, woonplaats, wapen, korps en garnizoen hunner keuze. Het programma van dit examen omvat: lo het schryven van eene goed leesbare hand 2o de kennis van de gronden der spelling van de Nederlandsche taal3o de vier hoofd be wer kingen der rekenkunde, met geheela getallen; 4o de kennis van het Nederlandsche Btelsel van maten en gewichten 5o eenige bekendheid met de vaderlandsehe geschiedenis 6o voldoende kennis der aardrijkskunde van Nederland. Het examen, dat op éan dag afloopt, wordt gehouden tusschen 25 Maart en 5 April. Wy ontvingen eene uitnoodiging om weder eens een kykje te nemen in het gebouw voer de werkvarschaffing; en gaarne hebben wjj daaraan gevolg gegeven. Een welwillende cicerone begeleidde ons door de verschillende werkkamers en gaf ons de noodige inlichtingen. Toen de verandering ten goede, die de bestuurskamer ondergaan had, onze aandacht trok, werd ons medegedeeld dat alles wat zich erin bevond uit de opgehaalde waardelooze voorwerpen was te vcorsehyn ge komen, het schoorsteengarnituur, de stoelen, de spiegel enzoo voorts. Wy vonden in de onderscheidene lokalen verschillende vakken vertegenwoordigd, thans door een tweetal schoenmakers, vier kleerma kers, twee schrijnwerkers, twee schilders, twee blikBlegera, een smid, twee timmerlieden en vier sjouwers, die allen bezig waren uit de waardelooze voorwerpen bruikbare zaken te fabriceeren. Aardig was het te zien wat van dien ouden rommel gemaakt werd. De schrijnwerkers herstelden cassettes, waschtafols en dergelyken en maakten het onbruikbare zoo niet nieuw dan toch zeer gosd voor 't gebruik geschikt. E9n ander, een tapijtwerker, maakte uit de ontvangen tapijten goede voetenkussens en ust hetgeen daarvoor niet meer te gebruiken was pantoffels. Da blikslagers vervormden oude vleesahblikjes en den aankleve van dien in emmers, gieters, doozen etc., die van den schilder een kwastje kregen en ons zoo g06d als nieuw schenen. Dezelfde werkman her stelde natuurlijk ook velerlei andere zaken. De kleermakers hadden jassen, broeken en veBten onder handen, en ook hun werk toonde duideljjk dat er nog heel wat te maken is, uit hetgeen door dezen en genen wordt opgeruimd. Ook de schoenmaker heeft al beel wat verricht, gelapt en vernieuwd, en, dit iB hat eigenaardige er vas, «onder dat een enkel stuk nieuw leder werd aangekocht. De arbeiders blijven tot ultimo Maart aan den arbeiddan zal het publiek gelegenheid gegeven worden om hetgeen vervaardigd is te zien en d arna zullen liefdadigheidsinstellingen en armen gelegenheid vinden om de vervaar digde zaken aan te koopen. Buiten het gebonw wordt nog voortgegaan met de boomen, die op den NieuwlandscheD weg gerooid zyn en nog niet tot vaamheut zjja verhakt, naar het terrein naby de meel fabriek te brengen het vaamhout zelf vond eene plaats in den tuin van het gebouw. Donderdag werd alhier in het gewone lokaal, onder voorzitterach-p van den heer J. H. Snyders, de jzarlyksche algemeene ver gadering gehouden van de Vereeniging ter bevordering van animale koepokinenting te Mid dclburg. Aan het jaarverslag, loopsnde over 1891, dat werd uitgebracht, is het volgende ontleend: Het bestuur bleef in dezelfde handen en de vaccinateurs, de haeren dr J. P. Berdenis van Berlekom, dr J. C. Bolle en J. J. Berdenis van Barlekom bleven als zoodanig voor de veree niging werkzaam. Het getal donateurs bedroeg bjj h<t einde van 1891: 11, het ledental 117 (in 1890: 12 hebt, wanneer gij beweert geen tijd te hebben om uwe viienaen te btzo ken. Keer teiug Laar Widemour en neem al dat dierbare ge spuis mede, die icbijuen erg op u gesteld te zyu. Maar als Horace wel genoeg is om t kuunt-n spreken, zal ik hem reus ernstig onder handen nemen. Maak dus dat gij wegkomt sinjeur Bob, en vertoon u liever niet weer, voordat ik u laat roepen." Bet is mo ielijk te zeggen wat Bob over dezen uitval dacnt. Het eene oogenbhk werd zijn gelaat vuuirood en het volgende zag hij doodsbleek. Hij beet zteh met oudere tukte woede op de lippen en zij nu oogen hadden een hardvochtige, wreede uiidrukkiDg. Dn heer Tolingwood zag dit alles, maar zei niets over de nitwerkiDg, weike zijne woorden ge had hadden. Bob was niet gt ncigd op deze manier te vertiekaeD, he had te veel van de deur gewezen te worden; maar er hielp niets a«nhij wist niet houveei dm heer Tollingwood bekend was, tn vreesde zijn zaak nog meer te be derven, door zich te willen verdedigen. Toen hij Combermere verliet begaf bij zich naar Lowfield. Annie zat met haar vader in het ptiëel en Bob voegde zich daar bij htm. Hij begon tei- stond over Horace en den beer Toliingwood te praten eu vroeg wat toch eigenlijk de aanleiding tot bun twist geweest was. De heer Pent burst wist wel iets van het aandeel, dat Bob gehad had in het bedrog, door Horace gepleegd, maar noch hij, noch iemand te Heuvelbeek wist wat de jongelieden uit- gev oerd hadden. Er liepen overdreven geruchten en 118). Van die 11 donateurs wonen er 9 in Middelburg en 2 in Koudekerke. Van de 117 leden zyn er 93 uit Middelburg, 2 uit Koa- dekerke, 2 uit West Souourg, 1 uit Veere, 1 uit Oostkapelle, 1 uit Zieribzee, 1 uit Brou wershaven, 1 uit Haamstede, 1 uit Oosterland, 2 uit Tholen, 1 uit St. Maartensdijk, 1 uit Poortvliet, 1 uit Aardonburg. 1 uit Hulst, 1 uit Oostburg, 1 uit Westdorpe,l uit Hontenisse, 1 nit Kapeile (Z.-B.). 1 uit üvezande, 1 uit 'b Gravenhage, 1 uit Maastricht, 1 uit Kitthem. Van de donateurs betalen 10 een jaarlyksche oontributie van f 5 en 1 eene jaarlyksche bjj- drage van f 10. Van de leden betalen 2/3, 5 2 50, 7 2, 1 1.50 en 102 1 's jaars- Evenals in 1890 ontving ook de vereeniging n 1891 eene rijkssubsidie van f 500, eene bjj. drago uit de provinciale fondsen van j 200 en geljjke bijdrage van f 200 van de gemeente Middelburg. De rekening over 1891 bedraagt in ontvang 1214.38), in uitgaaf 1159 64$ en sluit alzoo met een batig saldo van 54.74. Het fonds tot verbetering der lokalen is thans tot f 2000 aangegroeid. Naar aanleiding van die rekening wordt nog opgemerkt, dat de levering van de kalveren in den loop des jaars bleef opgedragen aan W. de Ryk, die op de beste wijze, vooral met het oog op de behartiging van de noodige reinheid in den stal, waar da balveren worden gekweekt, aan dg op zich genomen verplichtingen voldeed. Het lokaal van het burgerlijk armbestuur bleef met de meeste welwillendheid ten ge- bruike afgestaan. Toch kan met dit lokaal niet worden volstaan, doch zal tot het stichten van een eigen gebonw dienen te worden over gegaan, waartoe het bestuur reeds vroeger werd gemachtigd. Daarover is met d>.n minister van binnen- landsche zaken gecorrespondeerd, tengevolge waarvan de geneeskundige inspecteur, namens den minister, bericht heeft dat, zoo bet bestuur zich tot het bekomen van een rijkssubsidie van 750 voor 1892 bjj adres wende tot de koningin-weduwe regentes, de minister bereid zou zjja het verleenen van dat subsidie te bevorderen, indien de staatsbegrooting voor 1892 na vaststelling bjj de wet daartoe gele genheid zal geven. Na voldoening hieraan heeft het bestuur zich gewend tot den raad van Middelburg en verzocht der vereeniging kosteloos in eigendom af te staan het voor den bouw noodige terrein, liggende aan den Znid-Westelyken hoek der Eigen Haardslraat. Het getal verrichte vaccinatiëa was in het geheel 377, dat der revaccinatiën 10, behalve die aan de militairen uit Middelburg en Vlis- singen verricht, waarvan het bestuur geen bericht is geworden. De resultaten der revaccinatie zyu grooten- deels onbekend gebleven, zoodat daaromtrent geene statistische gegevens kunnen verschaft worden. Er hadden 126 verzendingen van animale stof plaats. In den regel werden emulsies van uitgesneden pokken met glycerine in water in butBjes verzonden. Met deze stof werden ook de kalveren en de kinderen ingeënt. De vac cinateurs meenes steeds, dat met deze indirecte toepassing der koepokstof de gunstigste resul taten worden verkregen. Tweemalen werd dezelfde stof, doch niet in buisjes maar tusschen daarvoor bestemde glaasjes, naar Soerabaya verzonden. Ten behoeve van revaccinatie der militairen werden tweemalen een honderdtal uitgesneden pokken aan de officieren van gezondheid te Middelburg uitgereikt. Ter vergadering W6rd de rekening op de boven medegedeelde cyfers goedgekeurd en de beer J. H. Snijders als voorzitter herkozen. Met het maken van een plan en begrooting betreffende het te stichten eigen gebouw op den Zuid-Oostelyken hoek der Eigen Haardstraat is belast de heer S. van der Meyden, gemeente- bouwmeester alhier. Blysens het verslag omtrent de spaarbank te Middelburg, opgericht in 1819 door het departement Middelburg der Maatschappij tot Nut van t Algemeen werd gedurende 1891 4,3, 287ioo en 2 percent rente aan de inbrengers veigoed. Aan het zelfde verslag is het volgende ontleend Het bedrag van den inbreng was 107442.90, van een club, door de Wahestaff, opgericht, en van allerlei ongerechtigheden, die di.ar gepleegd weiden; maar de heer Pcnthurst was niet gewoon veel gewichi te hechten aan praatjes, die zooals hij zeide rondkropen als de insecten bij de plagen van Egypte." „Bet is het best om niets te zeggen over hetgeen er voorgevallen is," zei hij tot Bob. „Horace is erg ziek geweest en nog lang niet hersteld. Ais hij wel genoeg zal zijn om zich te verdedigen, zal hij zeker veel van ire; misverstand, dat zijne vrienden bedroeft, op helderen." Bob bleef rog een poos en trachtte over andere dingen te praten, doch merkte wel dat ziju bijzijn niet aangenaam was, ofschoon hem mets onbeleelds gezegd wer-i, zo dat hij ein delijk afscheid nam en in een weinig opgewekte stemming naar Mirkaster terugkeerde. „Gij moet toch eens naar Horace gaan zien", zei mevrouw Tollingwood op zekeren dug iot baar man. „Bij is boven, op zijn labora torium herinnert gij u wel hoe biy bij was toen gij dat voor hem iu orde hadt laten brengen en zeidet dat het zyu eigendom was?" - „Er is bedioefd weinig werk verricht", bromde de heer Tollingwood, „ik heb mijn vader dikwijls hooren zeg-en, toen ik een kind was, dat een timmerdoos nog geen timmerman is, en dat is waar." Hij voelde zich doodongelukkig door die vervieemding tusschen Horace en hem en was bereid een derde al de schuld er van te geven, als hjj er maar een voorwendsel voor kon aan rente is bijgeschreven 22999 63 terwyl terugbetaald werd 154340.93. Het kapitaal, aan de inbrengers verschuldigd op 31 December, bedroeg f 658782 58), De waarde der bezittingen op 31 December was f 803886.29), welke bezittingen bestonden inNederlandsche staatsschuld f 151312 50, obligatiëa laste provinciën ea gemeenten f 185652.42, dito laste polders en waterschap pen ƒ25365 62), pandbrieven van zes bypo- theebanken ƒ103467.50, by potteken ƒ68444.73), obligatiën van Nederlandsche ondernemingen 151092 78), idem door de Associatie-Cassa te Amsterdam 9;i000, voorschot aan de Hulpbank te Middelburg 4000, dito departement Mid delburg Maatschappij tot Nut van V Algemeen f 12575, kas-saldo bjj den kassier en gedepon. bjj de Credietvereeniging f 11975.73. Aan renten is ontvangen 28567.57. De kosten van administratie en lokaal bedroegen 1732 03). Het waarborgfonds bedraagt 145103.71, zjjnde over het kapitaal aan de inbrengers verschuldigd 22.02 pet. Het aan tal ingebrachte posten was 4083; dat der terugbetaalde 2621. 493 nieuwe inbrengers Btonden tegenover 347 afgesloten rekeningen. Het getal inbrengers op 31 December was 5265, wier tegoed op 31 December was ver deeld als volgtvan 5 en minder 807, van 5 tot 20 785, van 20 tot ƒ50 814, van 50 tot 100 754, van ƒ100 tot 500 1887, van 500 tot 1000 207, boven 1000 11. Het gemiddeld t«»oed per inbrenger was 125.12) tegen 133.36 in het vorig jaar. Naar men ons nit Cortgane meldt is de benoeming van den heer W. F. J. Wagtho tot burgemeester algemeen met ingenomenheid begroet. De familie Wagtho is in Zeeland en ook op Noord-Beveland niet onbekend. Men twyfelt dan ook niet of men zal in den heer Wagtho een man hebben, die de belangen der aan zyn zorg toevertrouwde gemeenten ten zeerste zal behartigen. Aan het rjjkatelegrapfkantoor tö Goes werden in 1891 verzonden 652, ontvangen 615, opgenomen en verder geseind 1009, alzoo be handeld 2276 telegrammen. Aan het telegraafkantoor te Hansweert wer den verzonden 472, ontvangen 251, opgenomen en verder geseind 66, samen 789 telegrammen. Het telefoonkantoor verzond 32, ontving 36, samen 68 berichten. Aan het kantoor te Borssele werden verzonden 8 en ontvangen 13 berichten; terwjjl die cyfers beliepen te: Driewegen 20 en 23; Ellewouts- djjk 22 en 35; 's Gravenpolder 18 en 24; 's-Heer Arendskerke 20 en 16; 's Heerenhoek 50 en 35 Hftinkenszand 34 en 37 Hoedekens- kerke 23 en 29; IJerseke 254 en 812; Kloetinge 9 en 16Kruining»n 32 en 36Nieuwdorp 11 en 15 Ovezand 32 en 25 en Wolfaartsdyk 15 en 36. - Door ingelanden van den Nieuwepolder (annex. Stavenisse) werd, op voorstel van het bestuur, eervol ontslag verleend als waterbouw kundig ambtenaar aan den heer J. de Rijke Sr. en zulks tegen 1 Mei a. s., wegens liohameljjke ongeschiktheid tot verdere vervulling van ge noemde betrekking en diens hoogen leeftyd. in zyne plaats weid benoemd de heer J. van Oost, tevens dyksopzichter aan het calamiteuse waterschap Stavenisse. De verzending van moassls te Philippine is zoo schryft men ons niet groot. Is anders de handel om de',en tyd niet druk, toch is hy dit jaar nog minder, daar, door de dispensatie in de vastenwet in België, er weinig visch ge bruikt wordt. Voor de handelaars is de slapte niet onvoor- deelig, wjjl zy de mosselen, die zy anders om dezen tyd afzetten, kunnen bewaren tot Juli, gedurende wi lken tyd de waar zoo in quanii- teit als qualiteit vooruitgaat. Ook is er heden volop werk op de banken mat uitzaaien en overzaaien. Daardoor komt het ook dat nog geen Pbilippinsche visschers ter garnalenvangst voeren. Deze laatste wordt door de visschers van Boucbautsche haven uitgeoefend met zier veramierljjk succes. Oor zaak hiervan is hefc_ongestadige weer. De eene week is de vangst overvloedig, eena volgende gering. Er is weinig vraag dan alleen van vaste klanten tegen den prjjs van 30 centimes per kilo. vinden; maar bij zette zich schrap tn nam zich voor streng teg. no ver Hoiaee te zyn, althans om te beginnen. Horace geleek nog aliijd op het portret, dat in zijn jeugd van hem gemaakt, was, en zjn ziekte scheen die gelijkenis nog verhoogd te hebben. »De doktoren hebben u eenige jaren teruggezet", zei de heer Tolling wood, „en als gij dien baard niet hadt zoudt gij er weer nut uitzien als een jongen. Het is jammer dat gij ooit iets anders waart. Ik heb vaak gezegd, veulens moesten nooit paarden worden, en het is even erg voor jongens om mannen te worden." Horace keek naar zijne vermagerde handen en zei niets. „De dokter heeft mij gezegd dat gij er erg aan toe geweest zijt en hij is er de man niet naar om een Latjjuschen Laam aan een puistje te geven en dan met dubbel krijt te schrijven. Als hij zegt dat gij erg ziek zijt, behoeft gij hot niet tegen te spieken, want dan is bet waar." „Ik dacht dat het met mij gedaan was", antwoordde de jonge man. „En hoevondtgy dat? Waart gij gerust?" „Volstrekt niet." „Dat wil ik wel gelooven." Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1892 | | pagina 5