LAATSTE BERICHTEN. MiMH WacltiiipiZeeiaM. ADVERTENTIE!!. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. INGEZONDEN STUKKEN. Graanmarkten enz., Beknopte Hlededeelingen. HANDELSBERICHTEN. PRIJZEN VAN EFFECTEN fl. fr. Verzending Oost-lnd. Mali. BEKENDMAKINGEN aflegt, zon dus bjjna drie en een hal ven dag voor den overtocht noodig hebben. Van Kaap Charles stelt men zich voor een sneltrein te laten loopen, die de reizigers in 48 uur te New-York brengt. Om op practische wjjze aan de klachten en grieven der arme lucifermakers tegemoet te komen heeft generaal Booth eene fabriek geopend, waarin de arbeiders voor stukwerk nagenoeg het dubbele zullen genieten van bet loon, dat hun tot dusver werd betaald, namelijk 4 in plaats 2J of 2i stuiver per gros. Gelakt deze poging, zoo zuilen er nog andere van dien aard door het Leger des Heils ondernomen worden. Geen geringe straf. Onlangs hielden de ryksambtenaren aan het grensstation BUiberg een Duitscher aan, die vier kilo sac charine frauduleus België binnenvoerde. Deze nu is thans door de rechtbank te Yerviers tot 11.200 frank boete, subs, twee maanden ge vangenisstraf en in de kosten veroordeeld, terwyl tevens is bepaald, dat N. gedurende twee jaren onder politietoezicht zal worden gesteld. Te Smith Shields is een huweljjk ingeze gend tusschen een jonge dame, die slechts 32 Engelsche duim lang is en »professor" Hedley, een harmonicaspeler, die 6 voet lang is. De getuigen waren allerlei merkwaardige perso nen, o. a. monsieur Hubert, een man zonder armen, die de pen tusschen zyn tanden hield, toen hjj de huwelijksakte toekende, en de bruidsmeisjes waren Nina, eene Amerikaansche reuzin, die 214 kilogram weegt, en Setoneila »de vuurkoningin". Onder de aanwezigen bevonden zich ook kapitein Dallas, die 7 voet 10 duim lang, en »generaal" Metilene, die 29§ duim lang is. Allen waren leden van een gezelschap dat met een menagerie en een cur sus het land rondreist. Teere. Ten overstaan van den notaris Hurers, is heden op den Campveerschen toren in het openbaar verkocht, de hofstede Trouw voor goud met de daarby behoorende gebouwen, plaatselijk gemerkt wjjk B 183, erf, moestuin en boomgaard, benevens diverse perceelen uit muntend bouw- en weiland, te Zanddijk, aan den straatweg van Middelburg naar Yeere, te zamen groot 8 hectaren. De totale opbrengst bedroeg 13068.50 aan verschillende koopers. Groea. In de heden middag door den ge meenteraad gehouden raadszitting waren tegen woordig 11 leden en afwezig de heeren De Meulemeester en Jonquière met kennisgeving. De voorzitter, de heer mr. J. G. de Witt Hamer, burgemeester, deelde mede dat aan den aannemer van het post- en telegraafkantoor is vergund aan de Marktzjjde vóór het gebouw een verhoogd trottoir te leggen en te behou den tot wederopzeggens toe, zonder dat eenig eigendomsrecht op den grond verkregen wordt dat van Mej. C. Toutenhoofi voor de boekerij ten geschenke is ontvangen een boekwerk over waterbouwkunde, getiteldTheatrum Machi- narum Universale, waarvoor haar ook namens de vergadering dank is betuigddat de kweekeling aan school B. J. Vreeke is vervan gen door den kweekeling J. van Weelc en dat eenige onbruikbare goederen zyn verkocht en wel oud jjzer aan de Wed. M. van der Reit ad 10.75, kaphout aan A. Okkée ad 26.05 en erwten-rjjs aan M. Rejjerse Jz. ad f 3.50. By het verslag van Ged. staten aan de Koningin- regentes omtrent do besluiten van den gemeen teraad van 13 Maart jl. tot heffing van school geld op school E. enz. hadden Ged. staten bedenkingen geopperd, en wel: lo dat, overeenkomstig art. 46 der wet niet kan volstaan worden met een lyst der ver schuldigde schoolgelden, maar dat kohieren opgemaakt en door den raad vastgesteld moeten worden; 2o dat de beoordeeling wie onvermo gend zyn, aan den raad moest overgelaten wordendat door kinderen van elders niet een ander schoolgeld mocht geheven worden dan voor kinderen uit de gemeente en dat een maat staf ontbreekt voor de kinderen welke te Goes verblijven en schoolgaan doch wier ouders buiten Goes, b. v. buitenslands of in de kolo niën, woonachtig zyn. De minister deelt het gevoelen van Ged. staten wat punt 1 en 4 betreft, doch ziet geen bezwaar tegen punt 2 en 3. Burg. en weth. hebben de verordeningen daarop opnieuw ontworpen in den geest als door den minister is aangegevendeze veror deningen worden alsnu opnieuw vastgesteld. De rekening der openbare gezondheidscom missie over 1890 wordt vastgesteld in ontvang op 10494 en in uitgaaf op 22.71 en de begrooting dier commissie voor 1892 in uit- gaaf op f 90. De eervol ontslagen agent van politie Frans Franken genoot over de 2 laatste jaren een wachtgeld van 2 's weeks. De laatste ter- mjjn is verstreken en hjj verzoekt opnieuw hem eenig pensioen te verleenen, daar hy niet in het onderhoud van zyn gezin kan voorzien. De meerderheid van het college van burg. en weth. is van oordeel dat het verzoek niet voor inwil liging vatbaar is, terwyl de minderheid voor pensionneering is. Het voorstel der meerderheid om het verzoek van Franken af te wyzen wordt verworpen met 9 tegen 2 stemmen en daarna een voorstel van den heer G. H. Kakebeeke om Franken een toelage van twee gulden 's weeks te verleenen gedu rende twee j aren aangenomen, nadat een amendement van den heer Lambrechtsen was verworpen om dit gedurende het leven te verleenen. Aan N. de Lange wordt opnieuw de zooge naamde lynbaan voor 7 jaren onderhands verpacht. In de 2e afdeeling der algem. begraafplaats zal wasrschjjnlyk spoedig plaats te kort komen tot het verleenen van recht om, met uitslui ting van anderen, in bepaalde graven te mogen begraven, waarom burg. en weth. de gesteld- wjjzigd te worden. Een voorstel in dien zin wordt aangenomen en daarna de geheele ver ordening opnieuw vastgesteld. Het verzoek van het gasthuisbestuur tot wij ziging zjjner begrooting voor 1890 wordt inge willigd en ten slotte tot leden van het stembureau voor de verkiezing van een lid der Tweede kamer gekozen de heeren S J. de Jonge Mulock Houwer en G. H. Kakebeeke. Gravenkage. Het gerechtshof beves tigde heden het vonnis der rechtbank van Middelburg veroordeelende F. W. tot veertien dagen wegens diefstal van een eind meertouw. Behandeld werd het hooger beroep van den minister van financiën en den officier van jus titie te Middelburg tegen een vonnis der rechtbank aldaar, waarbjj S. G., Nederlander, P. P., H. V. en M. T. S., huisvrouw van F. B. Belgenontslagen zyn van rechtsvervolging wegens vervoer van mosselen zonder paspoort. De rijksadvocaat concludeerde tot vernieti ging van het vonnis dt. 6 Januari 11. en ver oordeeling van geïntimeerden tot 25 gulden boete. Het openbaar ministerie concludeerde tot toewijzing dier vordering alsmede tot veroor deeling der geïntimeerden tot zes dagen hech tenis ingeval van wanbetaling. Uitspraak 21 Mei. De Hooge Raad vernietigde het vonniB der rechtbank te Middelburg van 21 April jl. alsmede het daarby gehand haafde raadsbesluit, en gelastte alsnog plaat- singvanL. J. Borstrok op de kie- zersljjsten te Middelburg. Tweede kamer. By de heden morgen voortgezette beraadslaging over de Leger- w e t stelde de heer Yan Houten nader in het licht dat het ontwerp in alle details gegrond is op een actief optreden met bondgenooten tegen een eventueelen vjjand, in den geest der denkbeelden van den heer Rooseboom, terwijl de minister het verdedigt als louter een defensief karakter hebbende, wat Bpreker stellig ontkende. Voorts bleef hy krachtig verdedigen het beginsel eener dienstregeling in vredestyd voor alle diensten behalve oefening en betoogde hy dat deze wet in geen enkel opzicht populair is en dat ze alleen goed kan worden als de minister zich van den heer Rooseboom afscheidt. Ten slotte uitte hy de meecing dat het 't best ware, na het algemeen debat, de behandeling der artikelen te verdagen tot het nieuwe zittingjaar. De heer Dobbelman bleef zyne bezwaren tegen het kazerneleven volhouden en de heer Haffmans volhardde by zyne meening dat voor ons klein land geen legerwet als deze noodig was en een veldleger een bepaald gevaar zou opleveren. De heer W. K. Van Dedem betoogde"dat de minister van financiën niet gelet had op den zwaren druk voor de gemeenten. Hy zou geen belastingdruk meer willen opleggen, tenzjj hy toezegging ontvange omtrent verlichting van den druk der gemeente-financiën. De heer Vermeulen vroeg andermaal of de regeering bereid is te verklaren dat zjj zich niet tot het uiterste zal verzetten tegen de amer- dementen betreffende de verplichtingen van den persoonlyken dienst in de kazernen, de versterking van het contingent en den duur van den dienstplicht. Zoo ja, dan trekt hy zyn motie in,zoo neen, dan helpt de discussie niets, zoolang de hoofdpunten niet zyn uitgemaakt. Hy beperkte zyne motie alleen tot de eerste alinea dat het ontwerp te zware financieele en personeele lasten op de natie legt. De heer Smeenge verdedigde het rapport der Liberale Unie over de legerwet. De heer Harte hield vol dat dit ontwerp het militairisme in de hand werkt en bestreed uitvoerig het ontwerp en de rede van den minister. De heer Rutgers bestreed een eventueel voor- stel-Van Houten tot schorsing van het debat, maar stelde zelf deze 'motie voor»De kamer oordeel dat aan het aanhangig ontwerp van terecht is ten grondslag gelegd het beginsel van persoonlijke dienstvervulling door alle diedstplichtigen, gaat over tot de orde van den dag. Intik. Het eerste regiment lanciers is te Seraing aangekomen. In eenige mynen is een verbetering van deu toestand te bespeuren. Van de 33 gehoorde werkstakers zyn 17 be schuldigd van ontvreemding van meel; 64 wagens met Duitsche steenkolen zyn aange komen, ook worden Engelsche kolen verwacht. Datum, Plaats. Voorwerpen. Information 11 Mei Oost burg, Hofstede enz., Le Nobel. 11 0 Zuidzande, Inspan, Meubels, Hammacher 12 0 Middelburg, Balans D4. 12 Vlissingen, Huis, v.U.Pieterse 13 0 Cadzand, Inspan, Hammacher 13 0 Vlissingen, Huis, v.U.Pieterse 13 0 Middelburg, Huizen, Tak. 14 0 Biervliet, Inspan, Hendrikse. 14 0 Hulst, Hofstede, Van Deinse. de scheuring in 1886 tot de unionisten over, By de verkiezing thans stelden de conserva tieven mr E. Greene, zoon van den overleden conservatieven afgevaardigde, candidaatde Gladstonianen steunden baron Sydney de Stern, die met 4346 tegen 4132 stemmen zyn mede dinger versloeg. Terwyl de liberalen dezen uitslag als een nieuwe seinpaal op den weg der overwinning, die naar de algemeene verkiezingen leidt be. schouwen, zoeken natuurlyk de regeeringsor- ganen naar beste vermogen de beteekenis der verkiezing van Stowmarket te verlagen. Beide partyen zagen met gelyke spanning den uitslag tegemoet van de verkiezing, die gisteren in South Dorsetshire plaats vond, en van die van Market Harborough, die heden aan de beurt is. Ook te South Dorset spanden de liberalen alle krachten in om den in 1886 door hen verloren parlementszetel weder te winnen. Zjj bleven toen met 991 stemmen in de minderheid tegenover den conservatieven candidaat. Van den uitslag dezer verkiezingen zal het waarschijnlijk grootendeels afhangen, of de regeering nog dit jaar tot een parlements ontbinding besluit Onder tories en liberale unionisten heerscht op dit punt geen overeen stemming. Acht men van deze zijde de ver deeldheid binnen de Iersche party, die de kansen van Gladstone bij de aanstaande alge meene verkiezingen in ernstig gevaar brengt, gunstig voor een spoedige ontbinding, zoo vreest men aan den anderen kant, dat Goschen's onverwachte voorstellen betrekkelyk de koste- looze scholen, een kwestie welke de radicalen ongetwjjfeld by de stembus zich zullen ten nutte maken, tweespalt zal doen uitbreken in d# tory-party. Tegen het kostelooze on- derwjjs blijven de reactionnairste elementen der conservatieven heftig gekant. Het is slechts de vraag, of de regeering door enkele conces sies deze halsstarrigen zal kunnen bewegen hun oppositie te staken tegen het wetsontwerp van den kanselier der schatkist, strekkende om de helft van het overschot op de begrooting, bedragend anderhalf millioen, te besteden voor het kostelooze onderwys. In Amerika beproeft men meer en meer onderlinge conflicten langs den weg van arbitrage tot een oplossing te brengen. Tot dit middel hebben ook president Balmaceda en de congresparty in Chili besloten hun toe vlucht te nemen. Zy riepen de tusschenkomst der Vereenigde Staten, van Brazilië en Frankrijk in om den burgeroorlog tot een einde te brengen. Met groote voldoening zal men algemeen van dit besluit kennis nemen. In afwachting dat de drie als scheidsrechters uitgekozen groote republieken hun moeilyke taak aanvaar den, hebben intusschen de beide vyandelyke partyen in Chili met elkander onderhandelingen aangeknoopt om het land den vrede terug te geven. Met dit doel zouden gedelegeerden der congresparty en president Balmaceda te Santiago byeenkomen. Tegelykertyd met dit gerust stellend bericht wordt echter uit Valparaiso geseind, dat de regeering geweigerd heett de vredesvoorwaarden, door de congresparty gesteld, te aanvaarden. Door de zoogenaamde opstandelingen zjjn vertrouwde agenten gezonden naar de Ver eenigde Staten en de voornaamste Europeesche hoofdsteden. Wat het conflict tusschen Italië en de Ver eenigde Staten over de te New-Orleans ge lynchte Italianen betreft, het wordt hoe langer hoe duidelyker dat geen voor Italië bevredigende uitgang is te wachten. Thans is het rapport der groote jury van New-Orleans verschenen. Het verklaart den moord op den chef der politie Hennessy voor een zware misdaad. Verder stelt het in het licht, dat de jury, die recht Bprak over de moordenaars, voor de helft een bevestigend, voor de andere helft een ontkennend oordeel had geveld. Het rapport maakt melding van de pogingen, in het werk gesteld om de jury om te koopen. Het lynchen verklaart het voorts voor een handeling, waarvoor de geheele stad de verantwoording heeft op zich genomen Ten slotte weigert de jury de aangeklaagden in staat van beschuldiging te stellen. Na de houding, door de Vereenigde Staten en de overheid van Louisiana van den beginne af in het geschil met Italië aangenomen, was zulk een negatieve beslissing der groote jury van New-Orleans te verwachten. Even waar- schynlyk is het, dat de Vereenigde Staten krachtens deze uitspraak, op grond van de onder linge betrekkingen tusschen de centrale regee ring te Washington en de afzonderlijke staten, aan Italië elke voldoening zullen weigeren. Uit dit alles valt dan te leeren, dat de Ameri kanen een zonderlinge opvatting van het recht koesteren en dat de vreemdelingen van de regeering te Washington op geenerlei bescher ming te hopen hebben, wanneer zij ook aan de afschuwelijkste, de moorddadigste aanvallen van Amerikaansche burgers bloot staan. Voor Europa is het goed dit te weten. Na de laatste teleurstellingen aan de stem bus heeft thans de liberale partij in Engeland by de vierde der zes partieele verkiezingen van een lid van het parlement een schitterende overwinning behaald. Te Stowmarket zege vierde haar candidaat met een meerderheid van 214 stemmen, waarbjj zy een zetel op de heid der afdeeling hebben moeten veranderen. I unionistische party wint. Het district be- Pe verordening dient alsnu in dien geest ge-1 hoorde vroeger aan de liberalen doch ging bj Te Luik vond Donderdag een samenkomst van de ministers van binnenlandsche zaken en justitie met den gouverneur der provincie en den mili tairen bevelhebber plaats. Besloten werd twee lichtingen der militie onder de wapenen te roepen en de wet-Devolder betrekkelyk het aansporen tot rustverstoring met de grootste gestrengheid toe te passen. In het bekken van Charleroi is niets veranderd in den toestand. Er heerschte volkomen rust, In den Borinage zal heden de werkstaking algemeen zyn. In de kolenstreek van Dour, waar nooit eenige werkstaking heeft plaats gehad, heerscht even eens groote gisting onder het werkvolk. Op een talrjjk bezochte arbeidersvergadering te Jolimont, Centrum, werd by acclamatie be- besloten heden algemeen den arbeid te staken. De minister van oorlog zal heden drie ba taljons karabiniers naar het Centrum zenden. De pauseljjke encycliek over de sooiale kwestie wordt in het Fransch vertaald. Zy bestaat uit drie deelen. In het eerste gedeelte geeft paus Leo een historisch overzicht over de sociale kwestie en zet de oorzaken van de tegenwoordige sociale dwalingen uiteen. Het tweede gedeelte geeft de middelen aan de hand om de intellectueele leiding over de de sociale beweging te verkrjjgen en een einde te maken aan de verdeeldheid der katholieke scholen over dit gewichtig vraagstuk. In het derde gedeelte, het meest interessante, zet de paus de wjjze uiteen, hoe de sociale kwestie is op te lossen. Leo XIII verklaart zich ten gunste van staatsbemoeiing, wat be treft het vaststellen van den arbeidstijd, de loonen, den kinder- en vrouwenarbeid, de veiligheid in fabrieken enz. Deze tusschen komst van den staat kan echter niet voor alle landen geljjk zjjn, maar zal zich wyzigen naar gelang van de behoeften en het karakter van elk volk. De commissie voor het toltarief uit de Fransche kamer heeft eene verlaging der rech ten op koren van 2 50 op 2 fr., ingaande den 15den November, voor één jaar goedgekeurd. In de couloirs beschouwden velen dit als een terugtocht der protectionisten. In de Italiaansche kamer is de beraad slaging over de Afrikaanache aangelegenheden voortgezet. De minister-president verklaarde zich tegen een motie der uiterste linkerzjjde, strekkende om de regeering uit te noodigen Afrika te ont ruimen. De kamer verwierp de motie met groote meerderheid. Namens de regeering noodigde Di Rudini de kamer uit een door den afgevaardigde Daniali voorgestelde motie aan te nemen, luidende dat de kamer, gehoord de verklaringen der regee- riug, overgaat tot artikelsgewyze behandeling der begrooting voor Afrika. Deze motie werd aangenomen met 196 tegen 38 stemmen. Om zich de werkelooze arbeiders van den hals te schuiven heeft de Portugeesche regee ring dezen vrjje overtocht naar de Portugeesche bezittingen in Afrika aangeboden. Reeds hebben zich een 280 arbeiders laten inschrijven voor de emigratie naar Afrika. Een andere lezing. Hooggeachte redacteur 1 Mag ik voor het volgende een plaatsje ver. zoeken Ik betuig u by voorbaat mjjn dank. In uw nommer van Donderdag komt een zeer omstandig reddingsverhaal voor dat echter menigeen een lach zal afpersen, als men bekend is met de toedracht der zaak. Een jongen valt te water bjj de aan 't werk zjjnde roeiers; zes handen te geljjk reppen zich om hulp te bieden, en als 'tware met óen greep was de jongen gered. Den Nederland- schen roeier I. Kamermans, bygestaan dooreen zjjner collega's, komt dan ook de eer der redding toe en niet den 17jarigen Van Hoepen, die, hoorende dat zyn broer uit het water werd gehaald, in zenuwachtigheid er in sprong voor niemendal. Het is my bekend dat uw berichtgever te goeder trouw handelde; echter zal bovenstaand waar bericht een aansporing kunnen zyn om losse geruchten zoo maar niet in de wereld te zenden. Opmerker. Vlissingen, 8 Mei '91. dito ON. 1889. 4 VENEZUELA 1881 4 100-500 68 403/4 au/s *91/8 Viassingbn, 8 Mei. Boter ƒ1.30 a 1.22. Eieren 3.40 per 104 stuks. Yekseke, 8 Mei. Ter Oesterbeurs is heden verkochttwjjfelaars ad f 30derde soort ad 19.50. Amsterdam, 8 Mei. Raapolie op 6 weken 34 L Ljjnolie 251. Naar men verneemt heeft de minister van justitie in België den procureur-generaal bevolen een onderzoek in te stellen naar den toestand in alle kolenbekkens. Aan den correspondent der Réforme verklaarde een industrieel te Luik, dat, indien de werk staking der mijnwerkers ook slechts acht dagen duurde, alle overige takken van nyverheid langzamerhand verplicht zouden zyn te rusten De staatsspoorwegen moeten niet meer dan voor dertien a veertien dagen steenkolen- voorraad hebben. In het bekken van Luik had Woensdag te Vaux-souB-Chèvremont tusschen werkstakers en gendarmes een botsing plaats, waarbjj een grèvist, een gendarme en een voorbjjganger werden gekwetst. De industrieelen te Seraing hebben nieuwe versterking van troepen gevraagd. Arrestatiën op groote schaal in het geheele bekken van Luik vonden plaats. Staatsleeningen NEDERLAND. pCt. Bedrag stukken. Cert. N. W. Sch. 2% 1000 dito dito 8 1000 dito dito 3% 1000 dito OblSl/j 1000 Amsterdam. 6 8 Mei Mei. HONG. ditoGondl. 5 ITALIË. Ins.'62/81 B OOSTENRIJK. Obl. Mei-Nov5 dito Jan.-Juli. 5 dito dito Goud 4 POLEN. O. S. '44 4 PORT. O. B.'53/84 8 dito dito 1888/89 41/, RUSLAND. Obl. Hope 1798/1815 Cert.Ius. 6 S. '54 dito Oost. Ie S. 6 dito dito 2e 6 dito dito 8e 6 dito '60 2e 1. dito 41/, Lr. Z.R. 100 100-100000 1000 1000 200-1000 500 100 20 785/g 93% 101% 1015/ie 788/g 93 1011/g 1011/s 871/g 86I/3 79 783/8 781/s 78 Z.R. 1000 500 913/s 72 100% 1008/ie 601/, 74 Z.R. 100-1000 100-1000 100-1000 100 dito '75 gec. dito 41/, 50-100 dito 80 gee. dito 4 Z.R. 125-625 dito 1889 dito 4 Obl. L 1867/69 4 Cert, v. B. Asgn. 6 dito '84 goud. 5 SPANJE. O.B.Perp. 4 dito bin. Perpet. 4 TURKIJE. Gepriv. 4 Gecy. S. D. C. dito Gereg. 1869 EGTPTE.O.L.1876 4 dito sp. dito 1876 31/g BRAZILIË. Oblig. Londen 1883 41/, dito 187941/, R. 125 20-100 P.R. 1000 G.R. 125-1000 Pea. 1000-24000 Pr. 600-25000 500-2500 20-1000 500-12500 20-100 20-100 fr. fr 70 693/4 iöës/g 917/g 911/4 961/4 IOII/3 703/4 791/3 18% 963/4 Indaitrieele en Vlnancleele ondernemingen. NEDERLAND. N. Hand. Mach Aand. .resoontre. 5 N-L Hanb.aand. dito Zeel. aand. dito dito Pr. dito dito Obl. 1885. 3 DUITSCHLAND. Cert. Rijksbank aand. Amsterd. OOSTENRIJK. Aand. O. H. B. pCt. 1000 150 500 500 1000 I4513/i6 973/4 96S/4 R.M. 8000 143% NEDERLAND. Holl. Spoor. Mij t. Expl. v. St.-Spw. Aand. Ned. Ctr. spw. A dito Gest. ObL N.-X. spw. aand. N..B. Boxt. Obl eestiemp. 1875/80 ITALIË. Spw. Lg. 1887/89 Vict. Em.spw. O. Znid-Ital. Sp. O. OOSTENRIJK. F. O. Spw. Obl. 3 POLEN. W.-W. A. RUSLAND. Gr. Sp.-Maats. Aand. dito Obl diio dito dito Balt. Spw. Aand. Kur.-Ch.-Ax. O. Loaiw i-Sew. Mosk.-Jar. Obl. Mosk.-SmoL dito Orel-Vitebsk A. dito Obl Poti Tiflis dito Zuid-West Sp.M. AMEREK. Ctr.P.O. dit. Calif.Org dit. Chic. N.-West. Cert. Aand. dito le hvpt. Crt. dit. Mad. Ext. Ob. Menominee dito N.W. Union dito Win. St. Peter do dito S.-W. Obl. Hlinoi» Cert.r.A. do. Leas L.St.Ct St.P. M.&M.Ob. Un. Pac.Hfdl. do pC NEDERL. St. Am. 3 Stad (Rotterdam 3 BELGIË. Stad Antw. 1887. 2 dito Brnasell887 2 HONGAR. StU870 OOSTENRIJK. Stl. 1854 4 dito 18605 dito 1864 Cred. Xnat. 1858 RUSL. Stl. 1864 5 I S 3 dito 1866 SPANJE. St.Madr. TURKIJE. Spwl. 800 144% wegleenlngen. 141 260 136% 136 0 250 0 235 893/4 891/g 0 250-1000 151 151 0 100 63% Lir. 500-2500 539/16 531/4 0 510 0 500-5000 676/g 57% fr. 500 80% 80% Z.R. 100 1416/g 140% 0 135-625 127% 126% 993/8 Vi 500 987/g 0 1126 901/, 0 25-1250 67 100 f 1000 IOU/4 1011/, 100 1013/4 1017/g J 1000 1021/i6 Z.R. 126 103 103 100 1006/g 1003/8 f 1000 1017/g 102 0 100-1000 84% 833/4 Doll. 1000 105% 10S7/8 0 1000 0 500-1000 f 1000 Doll. 500-1000 0 500-1000 9 500-1000 mmm 0 500-1000 mmm 0 500-1000 1117/g f 500-1000 101S/g V 500 1000 0 500-1000 112 112 0 1000 1053/4 ■le.Iieeningen. 100 1111/3 0 100 1058/8 i/t h- 100 Va 100 921/4 928/g fl. 100 0 250 115 V» 0 600 1201/3 120 0 100 0 100 mmm i Z.R. 100 mmm 0 100 100 48 47% 400 17 Prijzen van coupons en obligatiën. Amsterdam 6 Mei Oostenrijk Papierf 21.421/, Oostenrijk Zilver21 45 Diverse 11.52% met affidavit. 11 921/, PortngeeBch. 11 951/, Fransche47.40 Belg'sche47 40 Pruisische.58 70 Hambnrg Rnssen1 321/, Gondroebel1.89 Rnsaen in Z. R1.40 Poolsche per Z. R 1.831/, Spaansche Bnitenl47.50 Binnenl2.23 Amerikaansche in dollars 2.441/, ■peelekoers. GOUD. Wicht. Souv. 12.05 12.15 St.v. 20 mk .1180» 11. 90 o itfr. 20 9.521/, 9.621/, 695/8 695/8 1005/g 913/4 92 943/4 521/, 1013/j 693/4 783/4 181/g 9616/16 91 100 56/5*;ll2.10 losbare 8 Mei 2135 v 21 371/, 11.521/, 1192% 1195% 47 40 47.40 58 65 138 v 1.90 141 183% 0 47.40 >2 23 0 2.441/, ZILVER. Stukk. v. 6 fr. 2.85 ƒ2 40 Prais. Zilver 1.76 1.78 Irindisi (Duitsche dienst) ienua (Nederl.; Marseille (Lloyd) /otterdam (Lloyd) Marseille (Fr. dienst) Amsterdam (Nederl.). Brindisi (Eng. dienst) Fer trek van Middelburg 12 Mei. 12 Mei. 12 Mei. 15 Mei. 16 Mei. 22 Mei. 22 Mei. Laatste bnsliehting aan het hoofdkantoor 1.15 's nam. 5.80 's avonds. 5.80 's avonds. 5.30 's avonds. 7. 's morgens 5.80 's avonds. 1.15 's nam. De Fransehe mailhooten doen Riouw, Bankt en Pelembanv niet aaD. Afsluiting wegen in Ellemeet en Kerkwerve. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat voor het verkeer znllen zyn afgesloten lo van 11 tot 30 Mei a. s. het gedeelte van den Hoofdweg van Moriaanshoo/d tusschen den Arkelweg en de grens der gemeenten 20 van 1 tot 20 Juni a. s. het gedeelte van den Serooskerkschen weg tusschen den Boosweg. en den Slikweg. DE BRAUW, Voorzitter E. FOKKER, Griffier. BERICHT. Verschillende stukken, 0. a. een paar inge zonden en een verslag omtrent de vergadering van het Zeeuwsche jongelingsverbond, ons door eene vriendeljjke hand gezonden, moesten tot een volgend nommer bljjven liggen. Heden herdenken LEENDERT CALJOUW Schipper Rijks-Domeinen, en JOHANNA CORNELIA SNIJDERS hun veertig-jarlg Huwelijk. Middelburg, 8 Mei 1891,

Middelburgsche Courant | 1891 | | pagina 3