COURANT. DER 25 November. 1890. MIDDELBURG MAANDAG 24 NOVEMBER DES AVONDS. Gedrukt hij D, G, Kröber Jr. te Middelburg. 'S Gravenhage. De volgende procla matie van EI. M. de Koningin-Regentes is evrschenen In naam van Hare Majesteit Wilhelmina, bij de gratie Gods Koningin der Nederlanden, prinses van Oranje Nassau enz. enz. enz Wij Emma, Koningin-Weduwe, Regentes van het koningrijk, Het heeft Gode behaagd mijnen geliefden en geëerbiedigden Gemaal, Koning Willem den Derde, tot zich te nemen. Ruim een en veertig jaren schaarde zich het Nederlandsche volk om Zijnen troon, eu gedurende dit tijdvak werden, onder 's Heeren zegen, rust, vrede en welvaart aan het vaderland geechonken. De kioon is door Zijn afsterven, dat ons allen met diepen rouw vervult, overgegaan op mijne beminde dochter Wilhelmina He lena Paulina Maria. Haar troon vinde zijnen hechten steun in de innige trouw en verknochtheid van het Nederlandsche volk aan het huis vanOranje. Moge de Almachtige God de beden ver- hooren, die tot Hem opgezonden worden voor onze koningin Wilhelmina. Hij neme haar onder Zijne heilige hoede en bescherming Krachtens de wet ben ik gedurende hare minderjarigheid geroepen als regentes het koninklijk gezag voor haar waar te nemen- Vertrouwende op Ilera, in Wiens Handen het lot is der vorsten en volkeren, neem ik de mij toevertrouwde regeeringstaak op roij^ met de bede, dat hare vervulling in allen deele mogen strekken tot heil van land en volk en tot bevestiging van het koninkrijk. Lasten en bevelen dat deze proclamatie in al de gemeenten des rijks zal worden aangeplakt en afgekondigd ter plaatse waar zulks gebruikelijk is en dat zij in het Staatsblad zal worden geplaatst. Paleis het Loo, den 24sten November 1890. EMMA. De proclamatie is door alle ministers geeonti asigneerd Deze proclamatie konden wij heden slechts in de tweede editie van ons blad opnemen. Wy haasten ons die nog ter kennis te brengen van onze geabonneerden, aan wie het nommer van heden avond reeds bjj de ontvangst dier proclamatie was verzonden. Red.

Middelburgsche Courant | 1890 | | pagina 5