Maandag 5 Mei. N°. 105. 133" Jaargang. 1890. BUITENLAND. Vertwto ei aanptaei sctepei. Deze courant verschijnt d a g e 1 ij k s met uitzondering van Zon- en Feestdagen: Prijs per kwartaal in Middelburg en per post franco 2. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 cent. Advertentiën20 cent per regel; Bij abonnement lager: Geboorte-, Trouw-, Dood-, en andere familieberichten benevens alia dankbetuigingen: van 17 regels f 1.50; iedere regel meer f 0.20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Bij deze courant behooren 2 Bijvoegsels UIT STAD EN PROVINCIE. Beknopte Mededeelingen. Burgerlijke stand. POLITIE. BEKENDMAKINGEN. MIDDELB11G Th eraometer. Middelburg 3 Mei vm. 8 a 57 gr. nx. 12 u 63 gr. av. 4 u. 56 gr. F. Verwacht Z. wind. Agenten te Vlissingen: P. G. de Vet Mestdagh Zoon, te Goes: A. A. W. Bollahd, te Kruiningen: F. v. d. Peul, te Zierikzee: A. O. de Mooij te TholenW. A. vak Ail*e*ten4lë»i Nieuwenhuijzen en te TerneuzenM. de Jok ge. Verder nemen alle postkantoren en boekhandelaren abonnementen en advertentiën aan, evenals de moeten des namiddags te eea utr advertentie-bureau's van Nijgh Vak Ditmab te Botterdam, de Geer. Belihïakte, te 's Gravenhage, en A. de la Mar Azn, te Amsterdam. j aan het bureau bezorgd zjjn, willen Hoofdagenten voor het Buitenland: te Parjjs en Londen, de Compagnie générale de Publicité étrangère G. L. Datjbe Cie., Johk F. Jokes, opvolger, i Ejj des avonds nog worden opgenomen Volgens het programma van de alge- meene vergadering en den wedstrijd van ploe gen en graan-zuiveringswerktuigen, te houden den 17-19 Juni bjj gelegenheid van het 43e Ned. land huishoudkundig congres te Goes, van wege de Maatschappij tot bevordering van Land bouw en Veeteelt in Zeeland en van de tentoon stelling der afd. Hoinkenszand op 20 Juni vangt Maandag 16 Juni, des middags te een ure, de wedstrijd van ploegen aan, op het ploegveld, gelegen in den Wilhelminapolder, aan den weg naar het Catsche veer en van de graan- zuiveringswerktuigen op het tentoonstellings terrein, waarbij, behalve de onmiddelijk be langhebbenden, niemand kan worden toegelaten. Dinsdag 17 Juni wordt de wedstrijd voort gezet, Woensdag 18 Juni eveneens. Des na middags van dien dag te twee uren beeft een rjjtoer plaats, aangeboden door leden der af- deeling Heinkenszand aan hunne medeleden, buiten de afdeeling woonachtig, en aan de leden van het congres. Des avonds te half acht uren, bijeenkomst van het hoofdbestuur. Donderdag 19 Juni, des voormiddags te elf uren, wordt de algemeene vergadering der leden op het Slot Osiende bjj den beer J. J. Koens gehouden. Des namiddags te drie uren heeft de be proeving der bekroonde ploegen plaats die toegankeljjk is voor de leden. Vrjjdag 20 Juni, van des voormiddags elf tot des namiddags vier uren, wordt gehouden de tentoonstelling der bekroonde graanzuive- ringswerktuigen, van paarden, rundvee, scha pen, varkens, werktuigen etc. DeB namiddags te half zes gemeenschappe lijke maaltijd. Op de algemeene vergadering zullen, behalve de gewone werkzaamheden, deze drie onder werpen besproken worden. Ie Kan de wijze, waarop de paarden verede ling thans in Zeeland is terhand genomen, ook in verband met de beschikbare gelden voldoende worden geacht of is eene verplichte hengsten- keuring meer gewenscht en gebiedend nood zakelijk? In te leiden door den heer B. G. van der Have te Ouwerkerk. 2e In Noord-Holland vindt men in schier elke gemeente een of meer zoogenaamde pad stieren, die geleid worden ter dekking van de koeien der gemeentenaren en eigendom eener vereeniging zijn. Zou dergelijke inrichting ook in deze provincie kunnen worden ingevoerd In te leiden door den heer E. van den Bosch te Goes. 3e Veekeuring aan de grenzen. In te leiden door den heer G. A. Vorsterman van Ojjen te Aardenburg. Bij den wedstrijd voor ploegen worden on derscheidene prijzen uitgeloofd van 100, van ƒ75 en 25 en bij den wedstrijd voor graan- zuivering werktuigen prijzen van 75, ƒ50 en van 25. In de prijzen is welwillend bijgedragen door den heer jhr mr W. M. de Brauw, commissaris des konings in Zeeland 50, den algemeenen voorzitter mr J. Moolenburgh 50, den voorzit ter van het 43e Ned. Landh. .congres de heer G. J. van den Bosch 20, den vice voorzitter van het 43e Ned. Landh. congres dhr. J. M. Kakebeeke f 20, voorts 10 door den heer J. H. Snjjders, eerelid der maatschappij, den vice voorzitter mr L. A. Bybau, den alg. penning meester dhr J. J. van Weel, den alg. secretaris dhr I. G. J. Kakebeeke, den voorzitter der afdeeling dhr E. van den Bosch, den penning meester der afdeeling dbr. L. A. van Weel, den secretaris der afdeeling dbr. I. G. J. van den Bosch en vijf gulden door de bestuursleden C. J. Labrijn, M. de Jager, C. Koert, C. Zuid- weg, en M. de Bokx de heer tA. Padmos droeg 2.50 en de heer I. de Dreu gelijke som bij. Het "orgelconcert gisteren door den beer Van der Kaa, oud-leerling van het Blindeninstituut te Amsterdam, in de Engelsche kerk alhier gegeven, werd door een vjjftigtal personen bijgewoond. Even als in 1889 zal ook dezen zomer de speeltuin alhier 's namiddags kosteloos toe gankelijk zijn voor die kinderen v an de openbare en bijzondere scholen voor min- en onveimo- genden beurtelings die daarvoor wegens goed gedrag en getrouw schoolbezoek in aan merking kunnen komen. Voor ben wordt de tuin Dinsdag a. 's namiddags 5 uur geopend terwijl voor kinderen van begunstigers en leden de opening Woensdag te een uur plaatsheeft. Naar men ons meldt hebben te Souburg in den laatsten tijd verschillende diefstallen plaats gehad van diverse waschgoederenen nu laatst van een vrouwenmantel. Den brigade commandant der rjjksveldwacht te Vlissingen en den rijksveldwachter Gilde is het, na een nauwkeurig onderzoek, gelukt op 't spoor van de vermoedelijke daders te komen en tevens bijna al de gestolen voorwerpen in beslag te nemen ten huize van een spoorwegarbeider, wiens vrouw als de daderes wordt aangemerkt. Door den gemeenteraad van Vlissingen werden in zijne zitting van Vrijdag de volgende wijzigingen gebracht in bet kohier van den hoofdeljjken omslag. Geroieerd werden uit de le klasse H. J.Aagema, J. Besemer en A. van Zalen. Uit de eerste klasse werd overgebrachtnaar de 4e L. van Aartsennaar de 3e A. Dienske en A. Vermeulen, naar de 2e C. IJpelaar. Uit de tweede klasse werd naar de vijfde overgebracht W. J. Groen, naar de le J .Labrujere, naar de 8e F. Meijer, naar de 3e wed. H. A. Sitsen, geb. Harte en G. Whitlook, naar de4eA. Won- dergem. Uit de 3e kl. werd naar de 4e overgebracht A. Huson, naar de le E. L. Soulemans en wed. J. M. de Visser, geb. Knoop. Uit de vierde klasse werden overgebracht naar de 5e J. Coljjn, wed. Fens geb. Schiffer, D. Waltz, A. van Wijk en J. Zahnnaar de 6e M. D. Fukken. Uit de 5e kl. werd naar de 6e overgebracht G. S. van Dalsum en uit de 6e naar de 8e M. Goote. Uit de 8e kl. werd naar de 9e overgebracht A. B. Reuser en in de 8e kl. bijgevoegd C. P. van Sprang. Uit de 9e kl. werd naar de 10e overgebracht G. Kortenbout en naar de 8e P. Visser In de 9e kl. werd nog bijgevoegd J. H. Bromelow. Van de 11e kl. werd naar de 8e overgebracht X. Timmerman. Uit de 13e kl. werd naar de 14e overgebracht J. G. Meyer en in de 13e werd gevoegd Tijke. Men meldt ons uit Vlissingen Donderdag 8 Mei zal op de algemeene be graafplaats alhier onthuld worden het gedenk- teeken op het graf van wijlen J. Hobein. Bij deze plechtigheid zullen eenige hoogge plaatste marine-autoriteiten tegenwoordig zijn. Te 1 uur 's middags stelt zich vóór het stadhuis een stoet te zamen, bestaande uit leden van het marine-, infanterie-en schutterij- korps, Vlissingsch mannenkoor, de leden van het Nederlandsch en die van het Belgisch loods wezen, benevens deputatiën van onderscheiden vereenigingen. Tijdens de onthulling zal Vlissingsch mannen koor Op het Kerkhof en Bij de Groeve van De Vliegh ten gehoore brengen. Zooals nog in een deel der oplaag van ons vorig nommer werd bericht, is Vrijdag namiddag te Vlissingen een arbeider, W. ge- heeten, ernstig aan het hoofd gewond, door dien hij bij het rangeeren van waggons op bet haven-emplacement tusschen twee buffers ge raakte. Per brancard werd hij vervoerd. - De commies der Posterijen 3e klasse S. Reijnders is, met ingang van 16 Mei, verplaatst van postkantoor Vlissingen naar postkantoor Winschoten, en wordt op dien datum vervangen door den commies der posterijen 3e klasse W. J. Bormans, thans te Roermond. Het getal kiezers in het hoofdkiesdistrict Goes voor 1890/91 bedraagt, volgens degeslotene lijsten Voor de Tweede kamer 4045 tegen 4051 in het vorige jaarvoor de Provinciale staten 4615 tegen 4577 in het vorige jaar. (G. Crt.) Men schrijft ons uit Goes Dezer dagen las ik het volgende, uit Goes aan de Vlis. Crt. geschreven „Toen voor ongeveer een jsar de meelfabriek af brandde en daarna werd beslist dat ze niet in ons stedeke zou herbouwd worden, werden van alle kanten klachten aangeheven omtrent de donkere toekomst van Goes. De kwijnende oesterteelt bracht het hare daartoe nog hij. „Wat is echter van al die jeremiaden bewaarheid? Niets hoegenaamd. Wel leefde men verleden jaar on der dien indruk, maar men merkt niets meer van al die toenmaals geuite voorspellingen. „Goes herleeft, ieder werkt. „Men bemerkt aan de inkoopen der hoeren of boe rinnen, dat 'thun beter gaat dan in vroeger jaren. De herleving der oester-industrie brengt ook meerdere welvaart voor Goes mee en de Goesenaren zelf erkennen over't algemeen den beteren toestand; getuigen de vele werkzaamheden die ze doen verrichten, hoewel ze niet noodzakelijk zijn. „Goes gaat bet als den boom in de weide, welke niettegenstaande de vele aanwrijvingen, welke z te verduren heeft, tegen alle verdrukking in groeit." O, sancta simplicitas, dacht ik dit lezende- Waar zou men de brillen verkoopen, die zulk een optimistischer/rik. op zaken en toestanden vergunnen Zou de schrijver soms een vreem deling in Jeruzalem zjjn; leest hij niet de marktberichten van Goes, die nog steeds eene nederwaartsche beweging makenziet hjj over het hoofd de geregelde verkoopingen van oesters en van al wat met de oester-cultuur in ver band staat Zouden die verkoopingen ook al bewijzen zijn van »herleving der oester industrie Maar de oolijke auteur laat zicb in de kaart kijken. Hjj staat verstomd over de inkoopen van de boeren of boerinnen natuurljjk in den goedkoopen Haagschen winkel, want be halve de winkelier uit dezen klaagt ieder. Ambachtslieden, die nu al begin Mei gedaan krijgen zijn zeker ook al teekenen dat Goes herleeft 1 Zeker, we zijn niet blind voor het goede, dat 1890 voor ons stedeken oplevert, maar zien daarom toch niet voorbij, dat de toestand nog verre van rooskleurig is. Maar, natuurlijk, een schrijver die zich ver gaapt aan de bergen lekkers, die de boeren of boerinnen mee naar huis nemen, zulk een schrijver is al gauw in een dorado. Het weinig sierlijke beeld van een boom, die tot wrijfpaal dient voor bet vee, verder uit werkende, heeft de schrijver zeker nooit opge merkt, dat zoo'n boom, hij moge dan een tijdlang tegen de verdrukking ingroeien, ten laatste toch sterft. Zelfs de boom met de meeste levenssappen vermag op den duur geen weer stand te bieden aan de ruwe aanraking vaB het vee. Heeft de schrijver wel nagedacht toen hij dat beeld neerschreef; is bij zich wel bewust geen aangename toekomst voor Goes in uitzicht ge steld te hebben Uit Zeeuwsch-Vlaanderen W. D. schrijft men ons Sedert eenige jaren is een overoud gebruik geheel achteruitgegaan, namelijk het z. g. n. Mei-zingen. In den nacht van 30 April op 1 Mei trekken troepen van soms twintig personen, mannen en vrouwen, van de eene hoeve naar de andere, zingen daar eenige liederen en worden voor de moeite betaald met eenige eieren. Natuurlijk verkondigden de liederen oorspronkelijk niets dan den lof der Meimaand, die dus niet alleen door dichters verheerlijkt wordt. Tegenwoordig, nu het Mei-zingen zelf meer in onbruik raakt, vervangen volks- of kermisliedjes de vroegere lofliederen. De boeren zijn zeker het meest verheugd, dat die onge- wenschte nachtelijke bezoeken met elk jaar minder worden. Het zijn thans ook meest kin deren, die den laatsten dag van April trachten eenige eieren binnen te halen. Wanneer en waar het Mei-gezang voor het eerst in zwang kwam, konden we niet ontdekken. Met ingang van den 1 Mei zijn bevor derd de kommiezen P. M. A. van den Brandt te Walsoorden en J. van Rooié te Philippine van de 3e tot de 2e klasse en L. A. Pieters te St. Jansteen, A. W. Sorber te Kauter, R. Zeeff te Terneuzen, M. Sierveld te Axel en C. J. van de Walle te Overslag van de 4e tot de 3e klasse. (Ax. Ct.) Voor het Algemeen Overzicht verwijzen wij naar het Bijvoegsel. De gouverneur van Parijs dankte de troepen voor den goeden geest, welken zij aan den dag hebben gelegd. Dank zjj de maatregelen der regeering en de goedgezindheid der Parijsche arbeiders, welke evenals de troepen niet naar de opruiingen der anarchisten luisterden, was de orde op 1 Mei niet verstoord. Volgens bericht uit Straatsburg aan een Hanovraansch blad zond de keizer na de be zichtiging van het fort Bismarck een telegram aan zijn oud-rijkskanselier. Volgens een telegram uit Berlijn aan de Central News, heeft het onderhoud tusschen koningin Victoria en haar kleinzoon, keizer Wilhelm, over een regeling van de Hannovei- sche fondsen, geen resultaat gehad. Dit mis lukken wordt toegeschreven aan de weigering van den hertog van Cumberland om de annexatie van Hannover en het Duitsche keizerrijk te erkennen. De verkiezing van een nieuwe regeering in het Zwitsersch kanton Tessino door den Grooten raad, tengevolge van de onlangs door ons medegedeelde voorvallen, heeft tot uitslag gehad dat de richting van de nieuwe regeering vrijwel dezelfde bljjft als de oude, namelijk clericaal. Volgens den Matin is tot Boulanger's terugkeer naar Parijs besloten, doch de dag is nog niet vastgesteld. Rochefort weigert den generaal te vergezellen. „Naar men verneemt strekt het bij den Duitschen bondsraad ingediend ontwerp tot verhooging van de legersterkte op voet van vrede tot aanschaffing van 54 nieuwe veld bat terijen. Verder zullen de batterijen van het grenslegerkorps alle op zes stuks bespannen geschut worden gebracht en de gezamenlijke bataljons van dat korps op de sterkte van 700 man. In bet geheel 5000 man infanterie en 6000 man artillerie meer. Omtrent het hervatten der onderhandelingen tusschen de Porte en Engeland over de ont ruiming van Egypte verneemt men, dat Enge land bereid is opnieuw te onderbandelen, mits de Porte, vóór het onderzoek van het ontwerp eener nieuwe conventie, in beginsel toestemme, dat Engeland het recht zal hebben, in geval van buitenlandsch gevaar of van binnenland- sche onlusten, troepen naar Egypte te zenden, betzij met of zonder de toestemming en eveneens met of zonder de medewerking der Porte. In het begin van Juni zal te St. Petersburg het internationale congres voor het gevangenis stelsel gehouden worden, dat met het oog op Rusland, vooral na bet veelbesproken boek van M'Kennan over de Russische gruwelen in Siberië, de belangstelling wekt. De Russische regeering neemt echter alle maatregelen, teneinde het ver loop van |het congres naar haar zin in te richten. Zoo heeft zjj zich de verkiezing van een voor zitter voorbehouden en daarvoor uitverkoren den president van het bestuur over de Russische gevangenissen. De beraadslagingen zullen ge heim zjjn, de pers is alzoo buitengesloten. Aan de congresleden zal verzocht worden deberichten, die voor publiciteit bestemd zjjn, eerst den president ter goedkeuring voor te leggen. Nochtans hoopt men de behandeling van poli tieke misdadigers in alle Europeesche staten ter sprake te kunnen brengen. Een vermaning. Bjj eene der jongste discussiën in het Amerikaansche buis van volksvertegenwoordigers vermaande de aan het huis verbonden predikant de leden om zich bij de debatten niet zoo over te geven aan godslasterlijke en onvoegzame taal, bedenkende, dat zjj daarmede God hoonden en de ooren van een geheel volk kwetsten. Arbeidersbeweging. In de Engelsche bladen vindt men zeer uit- eenloopende oordeelvellingen over het succes van de arbeidersbetooging op 1 Mei. De con servatieve Standard, die te voren het ergst gejammerd heeft over den vreeselijken dag en moord en brand schreeuwde, zingt nu, nadat zjjn angst belacheljjk is gebleken en de arbei ders aan de goede verwachtingen beantwoord hebben, een ander liedje. Het tory-blad be schouwt de betooging als geheel mislukt, als een bewjjs dat de werkelijke arbeiders er niets van wilden weten en meent dat de bedrei ging dat millioenen arbeiders aan de demon stratie zonden deelnemen, louter bombast is geblekenderhalve verlangt de Standard een verbod tot alle manifestatiën op straat. Geheel anders oordeelen andere Engelsche bladen, welke de manifestatie een groote betee- kenis toekennen. De Times ziet er in het bewijs, dat de arbeidersklassen uit de oude en de nieuwe wereld hun gemeenzame belangen ingezien hebben, en dat de arbeidersbeweging steeds zal aangroeien. Yolgens de unionistische Daily Telegraph zjjn de groote gebeurtenissen van de eerste helft van 1890 de Berlijnsche conferentie en de arbeidsdag. De liberale Daily News oordeelt, dat de betooging van Donderdag de herleving van de Internationale geweest is, hoewel niet in revolutionairen vorm. Yolgens de conservatieve Morning Post is het den arbeiders gelukt de opmerkzaamheid der wereld op hun wensch naar een werkdag van acht uren te vestigen. In het oog der unionistische Daily Chronicle hebben de socia listen hun revolutionnair verleden afgeschud en is de evolutie getreden in de plaats der revolutie. De Pall Mall Gazette beschouwt den eersten Europeeschen arbeidsdag als een groot succes Alle berichten uit Parijs bevestigen dat de 1 Mei aldaar zeer rustig voorbjj is gegaan. In de plaats van de tallooze anarchisten batal jons, die van Montmartre in de stad zouden nederdalen, verschenen slechts een paar honderd lieden, waarmede de politie spoedig klaar was. De Parijsche dagbladen schatten bet getal gewonden van Donderdag op 20. In het geheel werden 300 personen gearresteerd doch slechts 150 vastgehouden. In de café's werden vele meetings gehouden, waar resoluties betrekkeijjk den acht uur-dag werden aangenomen. In het Noorden van Frankrijk te Tourcoing en Roubaix is eene groote werkstaking uitge broken. Een troep werkstakers liep de wegen in den omtrek af en pleegde daden van geweld. Het aantal werstakers wordt op 40.000 geschat. Er is dringend versterking van troepen aan gevraagd. De prefect van het Noorder-depar- ment is te Roubaix aangekomen. De werkstaking schjjnt nog grooter omvang te zullen verkrijgen. Eene bende van 5000 werkstakers heeft zich op Tourcoing geworpen, waar de cavalerie verscheidene samenscholingen met de sabel niteenjoeg. In Zwitserland is de le Mei rustig voor bijgegaan. De Zwitsersehe arbeiders legden weinig belangstelling voor de beweging aaD den dag. Te Genève lokten 's avonds eenige vreemdelingen een botsing uit. Te Madrid hielp de regen de politie om een arbeidersmeeting in een openbaren tuin uiteen te drijven. Een deputatie dezer meeting werd veroorloofd een petitie aan den voorzitter der kamer te overhandigen. Te Barcelona hielden de arbeiders een grooten optocht, die later rustig uiteenging. Volgens een later telegram echter ontving de Spaanscbe regeering nit Barcelona bericht over ernstige ongeregeldheden. De gouverneur- generaal deed door de gendarmes de deelne mers aan eene betooging uiteenjagen, waarbjj dezen tegenstand boden. Eenige personen wer den gedood of gewond. Te Chicago hielden 35.000 werklieden een optocht met muziek en banieren. Te Boston hebben 1800 timmerlieden en te Detroit 2000 het werk gestaakt. Op de laatste plaats willigden echter de patroons hun eschien in. Van 26 April—3 Mei. Vlissingen. Gehuwd: L. Vis, jm. 26 j. met met D. van Domburg, jd. 23 j. W. P. C. C. J. Hejjer, jm. 26 j. met E. G. de Rujjter, jcl. 29 j. Bevallen M. T. F. van Unen, geb. Lagace, d. C. Sanderse, geb. Castel, z. H. Meertens, geb. De Koek, d. C. Verslujjs, geb. Bouwman, z. M. Janse, geb. Smit, z. J. M. M. Mommaas, geb. Van Boekhout, d. (leven.) H. M. Blankert, geb. Takens, z. H. J. Biggendorp, geb. Van Felde, d. W. S. P, Baljé, geb. Van Hoek, d. M. T. Vanleke, geb. Bourgois, d. C. C. J. Geel hoed, geb. Boere, z. Overleden: J. F. Gies, z. 2 j. J. de Voogd, z. 4 d. J. C. Meeuse, man van J. C. Jansen, 53 j. S. A. M. Breedveld, vrouw van W. P. Kokelaar, 23 j. A. de Munck, z. 5 m. Vlissingen, 3 Mei. Heden morgen ter reede gekomen bet Duitsche ss. Lulu Bohlengez. Busch, van Hamburg, bestemd naar Congo. De boot heeft de van Antwerpen gekomen passa giers aan boord genomen en heden voormiddag te 11.15 de reis voortgezet. Aan het bureau van politie alhier zjjn als gevonden gedeponeerd een vrouwenbeurs, een meisjesschort, een pak thee, een witte zak doek en een schaar waaraan een klein sleuteltje. Oprichting van eene brood-, koek- en dessertbakkerij. Burgemeester en wethouders der gemeente Middelburg, gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (staatsblad no. 95) brengen ter openbare kennis dat van 2 Mei 1890 af op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd een verzoek met bjjlagen van P. J. VAN PUFFELEN Z". te Middelburg om vergunning tot het oprichten van eene brood-, boek- en dessertbakkerij in perceel no. 158 van wjjk K dat op Vrijdag den 16 Mei a. s., des namid dags te IJ uur, op het raadhuis gelegenheid zal zjjn tegen het verzoek bezwaren in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichten en dat zoowel de verzoeker als zjj, die bezwaren hebben in te brengen, gedurende drie dagen vóór evengenoemd tjjdstip op de gemeente-secre tarie van de ter zake ingekomen schriituren kennis kunnen nemen. Middelburg, 2 Mei 1890. De Burgemeester en Wethouders voornoemd. S C H O R E R. De Secretaris, A. DE VULDER VAN NOORDEN,

Middelburgsche Courant | 1890 | | pagina 1