LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. Verspreide Berichten. Burgerlijke stand. Algemeen Overwicht. Beknopte Mededeelïngen- BRIEFWISSELING. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten, enz. Prijzen van Effecten. fl. van de heerenA. v. Popering, Bruinisse 6878, P. Verbist, Hontenisse 6600, C. Bolier Cz., Bruinisse 6867, J. Cambeur, Hontenisse 6460, C. de Bakker, Sliedrecht 6500, J. de Jonge, Biezelinge 6446. Te Terneuzen is Zaterdag door den eerst- aanwezend-ingenieur te Bergen op Zoom, onder nadere goedkeuring van den minister van oor log, in het openbaar bij enkele inschrijving aanbesteedhet éénjarig onderhoud van de werken en gebouwen enz. te Terneuzen en te Ellewoutsdjjk onder beheer der genie te Ber gen op Zoom. Minste inschrijver was, zooals Zaterdag reeds werd medegedeeld, de heer C. de Smidt Czn. te Terneuzen voor 3720. Verder hadden ingeschreven de heeren J.Koljjn voor ƒ3830, J. Scheele voor 4117 en M. D. de Putter voor 4247.31. Al deze inschrijvers wonen te Terneuzen. De begrooting van het werk was 3500. Van 26 tot 28 April. Middelburg. Bevallen M. de Bukviel, geb. Petiet, z. J. de Klerk, geb. De Klerk, d. OverledenA. Koekman, z. 1 m. Van 19 tot 26 April. Goes. Gehuwd P. Bouterse, jm. 38 j. met A. Schrijver, jd. 38 j. BevallenW. Loggers, geb. Duvekot, z. (tweel.) S. van Hese, geb. Brouwer, z. Overleden C. Legerstee, man van N. Veen- man, 73 j. A. M. E. Boeser, vrouw van W. Gingnagel, 73 j. L. Maas, ongeh. d. 24 j. K. C. M. G. Bartelse, ongeh. d. 18j.G. Mange, vrouw van A. Grootemaat-, 59 j. L. C. de Waard, ongeh. d. 75 j. P. J. Hejjblom, vrouw van L. Meijler, 59 j. Zieeikzee. Gehuwd: J. C. Borst, jm. 23 j. met A. M. Brandenburg, jd. 21 j. Bevallen J. E. van Velthoven, geb. Ver- kaart, z. N. van Duivendijk, geb. Den Boer, d. W. Lemson, geb. Tuinman, d. Overleden: M. van den Berge, wed1 van D. Verwest, 81 j. aandeel der New River Companyeen der Lon- densche waterleidingmaatschappijen. De waarde dezer aandeelen is echter zoo aanzienlijk, dat zij niet gemakkelijk koopers zouden vinden en daarom zijn zij in onderdeelen verdeeld. Een 27ste gedeelte van een aandeel bracht onlangs dan 8500, d. i. ca. een ton gouds op, at the rate van f 7j millioen per geheel aandeel. Daar het laatste dividend op dit 27ste gedeelte slecht 216 bedraagt, wijst de voor het aandeel betaalde som er op, dat men in de toekomst nog hoogere nitkeeringen verwacht. Over de afkomst van het woord »Nona" melden de Wiener med. Blatter, dat die naam niet met het getal negen, maar met het woord >Nonna", waarmede de Italianen »grootmoeder" aanduiden, zoude samenhangen. In Napels zegt een spreekwijze: »zoo slaperig als een nonna", en hiermede wordt ook het hoofdkenmerk der ziekte aangegeven. Heden werd in het garnizoen Middelburg de laatste oefening te velde voor de miliciens lichting 1889, die 30 April a. s. met groot verlof vertrekken, uitgevoerd. Het garnizoen was onder leiding van den commandeerenden officier uitgerukt naar de duinen, gelegen tusschen Dishoek en Zoute- lande; elk schutter was van twintig losse pa tronen voorzien. De eene partij, met schako's op» bezette eene verdedigende stelling bij Valkenisse. de andere viel haar aan, veroverde de positie en vervolgde den vijand. By deze gelegenheid betoonden naar men ons meldt - de miliciens hunne vlugheid en ge hardheid tegen vermoeienis, aangezien daarbij meer dan een uur lang, nu en dan in snelle gangen, gepakt en schietende, werd heen en weer gewandeld over die duinen, die 11 K. M. van het garnizoen verwyderd liggen. Naar men meldt is de kapt. der infanterie C. J. B. Sprenger8, op zijn aanvrage, op pensi oen gesteld, en dat pensioen bepaald op 1560 's ja ars. Nadat het theoretisch gedeelte van het eindexamen der adelborsten in het oudste studiejaar van het kon. instituut voor de marine te Willemsoord, den 14en dezer aangevangen, geëindigd is, hebben de adelborsten zich Za terdag ingescheept a/b. van Zr. Ms. instructie korvet Urania, om een practischen oefenings- tocht te ondernemen op de Zuiderzee. Blijkens de jongste berichten en mededee- lingen der Vereeniging voor lijkverbranding heeft het hoofdbestuur tot voorzitter gekozen dr De Vrij, tot onder-voorzitter den heer W. C. A. Staring en tot secretaris-penningmeester de hr Joh. J. Perk, te 's Hage. Tot eereleden der vereeniging zijn benoemd de heeren prof. dr C. P. Tiele, te Leiden en P. Lan- gerhuizen Lzn, te Crailoo, onder Huizen. In verband met het besluit der algemeene vergadering om hier te lande een lijkoven te bouwen, heeft het hoofdbestuur uit zijn middeD eene commissie van drie leden benoemd, be staande uit de heeren A. J. C. J. S. Bergsma, te Amsterdam, jhr H. T. Hora Siccama, te 's Hage en M. Symons, te Rotterdam, om de zaak voor te bereiden en een voorstel voor de algemeene vergadering in te dienen. In het geheel hebben thans 18 leden de stor ting in het fonds voor lijkovens gedaan, die recht geeft op crematie voor rekening der vereeniging. Door de directie van de Nederlandsche Tramway-maatscTiappij is voor hare werklieden de normale werkdag van acht uren ingevoerd, maar.... met verlaging van de loonen. Vrij dagavond hield te Enschede de com missie van fabrikanten een vergadering met eenige afgevaardigden van de werkstakers. De besprekingen leidden tot geen resultaat, daar de werkstakers eischten dat allen weder in de fabriek der firma Ter Kuile Morsman zouden worden toegelaten. De commissie van fabrikanten verklaarde echter, dat aan dien eisch onmogeljjk kon worden voldaan, daar eenige der belhamels onvoorwaardelijk uit de fabriek zullen worden geweerd. De afgevaardigden zul len hiervan in een te beleggen vergadering der werkstakers kennis geven en daarna aan de commissie van fabrikanten het besluit der vergadering mededeelen. De laatste avondep was het weer rustiger in de stad. Vrijdagmorgen is men begonnen in de veenderij te Tijnje-schepen met turf te laden, voor Holland bestemd. Van de werkstakers vernam men niets. Bij het laden der schepen waren rijksveldwachters en infanterie tegen woordig om de laders tegen aanvallen der Btakers te beschermen. Door de turfmakers te Beets is Donderdag avond eene vereeniging opgericht om eene weerstandskas te stichten ten behoeve van werk stakingen. De verveners willen van geene liggelden weten en sommigen hebben plan hun consent op andere namen te laten overschrijven. Te Beets i9 geen arbeider te vinden om schepen te laden. Alles is rustig, zoodat de militaire macht te Beetsterzwaag Vrjjdag niet eens de venen inging Zaterdagnacht zijn te Beets in alle stilte twee schepen geladen voor den vervener J Bouwer, die zelf daarbjj tegenwoordig was. De werkstakers hielden de wacht, doch hebben niets gemerkt. De laders waren arbeiders uit Beets. Geen militairen waren bij de lading tegenwoordig. Volgens bericht uit Beetsterswaag zijn in de vergadering van verveners de eischen der trekkers ingewilligd, nl. 80 ets. loon, dus 10 ets. verhooging. Die der turfmakers zijn ten deele toegestaan, nl. 5 ets verhooging'dus 85 ets De »taartjeseter" te Amsterdam is gepakt. Het is zekere J. T. v. d. B. die reeds door een tal van slachtoffers uit alle sectiën herkend is geworden. Te Heerenveen reed Zaterdag depostkar tegen een ladder aan, waarop een timmermans knecht stond met het doel om aan de dakgoot van het oude telegraafkantoor eenige herstel lingen te doen. De ladder kantelde, de werk man sloeg naar beneden en werd bewusteloos weggedragen, terwijl het bloed hem uit neus en mond stroomde. Hjj schijnt inwendig zwaar gekneusd te zjjn. Te Londen had dezer dagen de verkooping plaats van gedeelte en de helft van een Bergen op Zoom. By de heden door het dag. bestuur der Visscherijen op de Schelde en de Zeeuwsche stroomen gehouden verpach ting van de Weervisscherijen in de Oosterschelde in 23 perceelen bracht die op 20105. Van de schelpdieren-visscherij aldaar brachten de perceelen 262 tot en met 266 in totaal op 5 511. Amsterdam. De werkstaking der kolen- werkers is geëindigd. De Cargadoors stonden ct. loon per ton meer toe, met een werktijd van 5 tot 7 uren daags en 2 uur schafttyd. Parijs. Onder vrij groote onverschilligheid vonden gisteren de verkiezingen voor den ge meenteraad plaats, alleen in de buitenwijken viel meer beweging op te merken. Het resultaat was, dat gekozen zijn 12 repu blikeinen, 8 conservatieven, e n Boulangist. Er zjjn 59 herstemmingen noodig, waarvan 42 gunstig voor de republikeinen, 13 voor de Boulangisten en 4 voor de conservatieven. Bij de acht verkiezingen voor de algemeene raden zyn 4 republikeinen gekozen, van de drie herstemmingen is éen nog onbekend. Te Tournon, Tulle en Lovède werden drie republikeinsche leden voor de kamer gekozen, drie herstemmingen zyn in drie andere plaatsen noodig. Gisterenavond was het op de boulevards zeer druk doch de orde werd niet verstoord. Barcelona. Het getal arbeiders, dat 1 Mei niet zal werken, wordt op 50.000 geraamd. De arbeiders hebben echter beloofd de verstoorders der orde aan de overheid over te leveren. Blo Janeiro. Het geschil tusBchen de leden van het kabinet is bijgelegd. De ministers Ruijbarbosa en Bacaijuva behou den hunne portefeuilles. Belgrado. De pogingen van een honderd tal Boelgaarsche uitgewekenen uit Roemenië om de Boelgaarsche bevolking in het district "Widdin tot opstand tegen de regeering aan te zetten is mislukt. In het Zwitsersch kanton Tessino heerscht een opgewondenheid gelijk men sedert 1855 niet aanschouwde. Het conflict tusschen de conservatieve kantonnale regeering en de radi cale oppositie, sedert jaren bestaande, is door de jongste gebeurtenissen zeer verscherpt. Eeni- gen tijd geleden werd de betaalmeester van het kanton, Scazziga, in hechtenis genomen, onder beschuldiging van een som van 500.000 fres verduisterd te hebben. Daar de kantonale bank hetzij door onachtzaamheid of overdreven ver trouwen eveneens schuld droeg en de publieke meening zelfs zoover ging in haar verontwaardi ging om regeeringspersonen van medeplichtig heid te beschuldigen, achtten de radicalen het oogenblik gunstig om de tusschenkomst van den Bondsraad in te roepen. Deze gelastte het Bonds- hof een onderzoek in te stellen, doch hiertegen verzette zich de Groote raad van het kanton, daar zij de Bondsregeering en het Zwitsersch hooggerechtshof de bevoegdheid ontzeide zich in deze zuiver kantonnale zaak te mengen. Er was inmiddels nog altijd een geschil aanhangig tusschen bonds- en kantonnaal bestuur over het kiesrecht van uitlandige bur gers. De clericale regeeringspartij in Tessino had verleden jaar onbevoegde personen laten stemmen en ontkende het recht van het centrale bestuur om een onderzoek in die zaak in te stellen. Yoor het Bondshof gebracht, stelde dit dezer dagen het kantonnale bestuur van Tessino in het ongelijk. Gedurende deze geschillen tusschen het cen trale en het kantonnale bestuur werd onderwijl de spanning in Tessino zoo bedenkelijk, dat de Bondsraad het noodig oordeelde troepen aan te wijzen tot bezetting van het kanton aan welken maatregel echter geen uitvoering is gegeven. Op zyn beurt bracht echter de kantonnale regeering een dertig gendarmen en een bataljon infanterie op de been. Deze maat regel vond nieuwe afkeuring bjj de radicalen, maar in de zitting van den Grooten raad trachtte de regeering hem te verdedigen op grond, dat het de plicht van den staat is zoo wel de afgevaardigden der minderheid als de anderen" tegen eiken druk van buiten te be schermen. Het argument was niet slecht en de gebeur tenissen bewezen dit spoedig. Terwijl de woordvoerder der radicale oppositie in de zitting van den 22 11. sprak, hoorde men op eenmaal, volgens verklaring van een getuige, een oorverdoovend fluiten, huilen, grommen, stampvoeten en dierengeschreeuw. De tribunes schenen veranderd in de arke Noachs. Van alle kanten was men opgekomen om dit spek takel op touw te zetten, waaraan de dertig gen darmen ten slotte een einde maakten. De gendarmen hebben echter niet kunnen verhinderen dat de Groote raad door de voor vallen der laatste tijden zich genoopt heeft gezien ontslag te nemen. In de groote beweging welke den laatsten tjjd alle aandacht op Oostenrijk vestigt, valt nog weinig ontspanning op te merken. Zeer veel opzien heeft gebaard een bericht in de officieuse Abendjxist, dat alle uiterlijk van een regeeringscomuniqué draagt. In deze mede- deeling wordt ontkend dat de troepen, die geroepen waren de rustverstoringen te Biala te onderdrukken, bij de eerste charge met los kruit en daarna met scherp hadden geschoten. Luidens te bevoegder plaatse ingewonnen inlichtingen was volstrekt niet met los kruit geschoten, daar dadelijk reeds bij de eerste charge ver scheidene rustverstoorders gedood en gekwetst werden, zoodat geen twijfel mogelijk is op het punt van het wettig gebruik van wapenen. Overigens zoo heet het in dit bericht verder heeft graaf Taaffe in een circulaire de gouver neurs der provinciën herinnerd aan de wettelijke bepalingen betrekkelijk het toepassen van mi litaire maatregelen. Een zonderlinge officieuse mededeeling. De Oostenrijksche regeering schijnt er waarde aan te hechten, het algemeen bekend te maken, dat zij met onverzoenlijke strengheid bjj het onderdrukken der wanordelijkheden in het district Biala is opgetreden. Hoogstwaar schijnlijk dient het communiqué in de Abendpost met het oog op 1 Mei als waarschuwing, dat de regeeriag besloten is krachtig op te treden bij elke poging tot verstoring der orde. Zeker niet tot geruststelling van de alge meene bezorgdheid strekt een mededeeling van de administratie der staatsspoorwegen, volgens welke Donderdagavond nabij het station Ras- dorf op de rails een groote steen is gevonden, daar geplaatst met het blijkbaar doel om den trein van Weenen naar Budapest te doen de- railleeren. Nabij het station Siebenbrunn heeft men verscheidene verdachte individuën opge merkt, die echter verdwenen zjjn. Of deze poging tot déraillement van een trein in eenig verband staat met de opgewondenheid der arbeiders in Benedo-Oostenrijk weet men niet. Te Biala is alles rustig, doch tengevolge van zeer dreigende redevoeringen door eenige arbeiders op een bijeenkomst gehouden, ver keert de bevolking in voortdurende vrees, dat het opnieuw tot een uitbarsting zal komen zoodat zeer vele rijke gezinnen Biala en de omstreken verlaten om zich naar Lemberg en Krakau te begeven. Een deel van de eischen der arbeiders is door de industrieelen aldaar ingewilligd. In het district Ostrau heeft het plaatselijk bestuur zich in contact gesteld met de mijn werkers om een einde te maken aan de werk staking. Het is er in geslaagd hen te bewegen van hun eisch betrekkelijk een minimum loon af te zien, heeft maar daarentegen zich verbonden hun eisch betreffende een werkdag van acht uren, zonder te rekenen den tijd van het neerdalen en opstygen uit de mjjn, te steunen. In Brünn heeft de meerderheid der fabrikanten hun arbeiders toegestaan den 1 Mei niet te werken. Een geljjk besluit is genomen door de groote wapenfabriek te Steyr. Deze beperkte bovendien den arbeidsdag tot 10 uur doeh wei gert elke loonsverhooging. In Spanje heeft de regeering een verstandig en voor dat land bijzonder vryzinnig besluit genomen. Bij aanschrijving van den minister van binnenlandsche zaken wordt den prefecten bevolen alle vredelievende manifestaties op 1 Mei te dulden, doch met strengheid elke poging tot verstoring der orde te onderdrukken. Te Barcelona en in de overige industrieele centra van Catalonië breidt zich de werksta king uit. Wanneer de wet tot wederinvoering van het algemeen stemrecht, onlangs door de kamer van afgevaardigden aangenomen en waarover de discussiën thans in den senaat zyn begonnen ingevoerd wordt, zal Spanje 2,800,000 kiezers, Cuba er 100,000 en Porto Rico er 25,000 tellen te Parys teruggekeerd. Hij werd ontvangen door den minister van binnenlandsche zaken en den prefect van politie. Toen Carnot te Nizza kwam, stond de vader van Gambetta gereed om hem bloemen aan te bieden, maar het rijtuig reed te snel voorbij en niemand van Carnots gevolg zag den ouden man. Te Corte was de president opgewacht door twee nichten van twee bandieten, de gebroeders Bellacoscia, die dertig jaren geleden eenige vijanden doodden en zich sedert dien in de bosschen schuil houden. Zjj kwamen Carnot gratie voor hen vragen. Reinach en Arène stel den haar aan Carnot voor, maar de president gaf geen beslissend antwoord wel sprak hij eenige vriendelijke woorden tot de meisjes, die er in haar nationaal costuum heel aardig uit zagen; zij verwijderden zich bijna schreiend. De Harnb. Nachr. deelen mede, dat Bis marck voorloopig niet zal deelnemen aan de beraadslagingen in het Pruisisch heerenhuis. Hij wil daar niet verschijnen alvorens meerder licht in den tegenwoordigen toestand is ver kregen. Thans wordt gemeld dat inzake Maria Zebrikowa het vonnis is geveld en zjj voor twee jaren verbannen is naar het gouvernement Wologda. De czaar wilde het vonnis verzach ten, doch de ministers van binnenlandsche zaken en justitie waren van oordeel, dat dit niet aan te bevelen was, daar zij haar >open brief", in het buitenland gedrukt, langs geheimen weg in Rusland binnengesmokkeld en zonder verlof der censuur verspreid had, een overtre ding der wet, die niet ongestraft mocht blijven, wjjl zij andere personen tot geljjke handelingen zou kunnen opwekken. Dit was het eenige punt der aanklacht geweest, terwijl mw. Zebri kowa, indien zjj den brief geschreven en alleen den keizer toegezonden had, geen straf zou gekregen hebben. Of iemand dit gelooft Uit Moskou wordt thans gemeld, dat de reden van den zelfmoord der vijf zusters, die onlangs gestikt op haar kamer werden gevonden, deelneming aan de nihilistische beweging moet worden gezocht. De jonge dames, waarvan de jongste 19 en de oudste 32 was, verwachtten haar gevangenneming. Al haar papieren had den zij verbrand. Stanley is Zaterdag namiddag te 5 uren te Londen aangekomen. Het station Victoria was versierd. Door de buitenstaande menigte werd de reiziger levendig toegejuicht. Uit Sofia wordt aan den Temps gemeld, dat er aldaar eenige ongerustheid heerscht over de tijding dat een gewapende bende, komende uit Roemenië langs de Donau, het dorp Tjjanovatz heeft aangevallen. Onmiddel lijk zijn troepen uit Widdin gezonden. Te Widdin hebben verscheiden inhechtenisnemin gen plaats gehad. Er zijn proclamaties tegen prins Ferdinand en Stamboeloff verspreid. Het ministerie van marine heeft aan den ministerraad depêches medegedeeld, waaruit blijkt dat de toestand geen verontrustend ka rakter draagt* De Engelsche admiraliteit heeft aan de Duitsche regeering medegedeeld, dat een Britsch eskader de manoeuvres van de Duitsche vloot in September in de Noordzee zal bijwonen. Men ziet hierin een nieuw bewijs van de tegenwoordige goede verstandhouding tusschen Engeland en Duitschland. In de Belgische kamer deelde de minister president Zaterdag het ontslag van Nieter mede, terwijl hij de beschuldiging als zou de regeering artikelen in het Journal des Débats hebben doen opnemen verwierp. Aan de linkerzijde verweet hjj dat niet het ministerie maar zij uit ver kiezingsmanoeuvres de verklaringen van Nieter tegenhield. Na den minister sprak Janson, wiens rede een ware acte van beschuldiging tegen de regeering 3. Ten slotte stelde de heer Bara een motie van wantrouwen in za'ke-Nieter in het minis terie voorde heer Jacobs de eenvoudige orde van den dag. Dinsdag zal over deze moties gestemd worden. Volgens de Etoile bedraagt het getal uit de ministerieele archieven ontvreemde documenten niet minder dan negen en vjjftig. Uit Durban wordt gemeld dat de heer Dutoit, hoofd van het departement van onder wijs in Transvaal, zijn ontslag heeft genomen wegens ziekte zijner echtgenoote, waardoor hjj verhinderd wordt, vooreerst naar de Trans vaal terug te keeren. Het is niet onwaarschjjnljjk, dat er verband bestaat tusschen dit ontslag van den heer Dutoit en diens onlangs met een medewerker van de Pall Mall Gazette gehouden gesprek, dat Transvaal zeer euvel is geduid. In Europa werken in het geheel ongeveer een 21 millioen vrouwen en meisjes in mjjnen fabrieken, aldus verdeeldDuitschland 5 millioen, in Engeland 4£ millioen, in Frankrjjk millioen, in Italië en Oostenrjjk samen 3^ millioen, in de overigelandenongeveer4millioen Gisteren morgen te bestemder tijd waren de bureau's te Parjjs geopend voor de verkie zingen van leden van den gemeenteraad. Te Clignancourt, het district van Boulanger, werden plakkaten, waarop de prins van Orleans als candidaat was aanbevolen, afgescheurd Hetzelfde gebeurde met een plakkaat, onder teekend Boulangerdat den kiezers Susini als eenig candidaat der Nationale partjj aanbeval Het plakkaat was versierd met een portret van den generaal en droeg verder de vermelding 27 Januari 24.400.049 stemmen. President Carnot is gisteren morgen vroeg "Vlissingen, 28 April. Binnengekomen Zondagmiddag het Eng. stoomschip Paradox gezagv. A. Pirie van Amble en hedennacht het Eng. stoomschip Emerald, gezagv. A. Scott, van Cardiff, beiden met steenkolen voor de Maatschappjj Zeeland. Ter reede is geankerd het kon. Eng. jacht Victoria and Albert, kapt. Fullerton, van Ports mouth. Hulst, 28 April. Ter graanmarkt van heden waren de prjjzen als volgttarwe ƒ8.75 a 9.per 100 kilo rogge 5.10 a 5.35; gerst ƒ9.a 9.25; erwten 6.25 a 6.50; paardenboonen 6.a 6.25koolzaad a eieren 3.per 100 stuks. De aanvoer was gering. Rotterdam, 28 April. Ter graanmarkt van heden waren de aanvoeren kleinalleen van paardenboonen ruim, doch de prjjs daar van 15 cent lageroverigens onveranderd. Tarwe ƒ5.50 a ƒ7.20; rogge ƒ4.50 a f 5.35 canada ƒ5.25 a 6 wintergerst 3.50 a 4.90, zomergerst ƒ3.40 a f 4.30; chevaliergerst f 4.50 a ƒ5.50; haver ƒ2.50 a ƒ3.50; paardenboo nen ƒ4.40 a ƒ5.10; witteboonen ƒ7.25 a 8.50bruineboonen ƒ5.50 a 7.50; kook- erwten ƒ6.75 a 7.75; mesting ƒ5.50 a ƒ5.80; canariezaad f 5.50 a 6. Vlasmark t. Van vlas was 33940 steen aangevoerd. De prjjs was 10 cent hooger en beliep van 30 tot 54 stuivers. Amsterdam, 28 April. Raapolie op 6 weken 36. Ljjnolie 26. Gent, 25 April. Ter veem ark t van heden (Vrjjdag) waren 1024 stuks vee aangevoerd. Per kilo levend gewicht goldende goede stalbeesten gemiddeld van francs 1.40 tot 1.55 de grasbeestentotde varkens 0.75 tot 0.90. Volgens het petroleum-berich t der heeren Cantzlaar Schalkwjjk te Rotterdam gingen de vorige week bjj beperkten omzet, vooral op termijnen, de prijzen iets vooruit doch bleven nog altjjd onder pariteit van neven- markten. Offertes van Amerika werden be- langrjjk verhoogd tengevolge van de voortdu rend klimmende vrachten. De noteering was 26 April bjj 25 vaatjes aan de losplaats op Charlois te ontvangen Standaard white (tank fust) ƒ8,— E., dito (geïmporteerd fust) ƒ8,05 E. Waterblank, Ocklawaha Silverspring, f 14,25 a 14,50 E., do. Salonlampenolie 13,50 E. Zeilend ƒ8,05 E., stoomend ƒ8,10 E. te noteeren. Mei-levering ƒ8,E., Mei/Juli- ƒ8,15 E., Augustus- 8,20 a 8,25 E., September- 8,25 a 8,30 E., September/December- ƒ8,35 E., te koop. Aangevoerd vaatjes; afgeleverd 6,856 vaatjes (incl. 265 vaatjes te Vlissingen.) De voorraad in entrepót bedroeg 64,543 vaatjes (incl. 4280 vaatjes te Vlissingen)aan boord of op wal 3,332 vaatjesverwacht per Avoca 9,505 vaatjes (épril/Mei); verwacht per Dun- robin 8,891 vaatjes (naar Vlissingen)verwacht per Scottland 10,087 vaatjes (1ste helft Mei); verwacht per tank-st. Darial 23,000 vaatjes (eerste dagen van Mei)verwacht per tank-st. Charlois 23,000 vaatjes (idem)ladend per Marl borough 9000 vaatjes. Totaal 151,358 vaatjes. Aan O. op Zuid-Beveland. Gjj zult u wellicht herinneren dat wjj vroeger nitvoerige verslagen'leverden van de vergaderingen dier zuiver administratieve vereeniging. Toen echter or hare verslagen een officieel orgaan werd aangewezen en ons bleek dat er buiten d-n kring harer leden weinig of geen belangstelling daar voor bestond, achtten wjj dit verder onnoodig. En nu op de jongste vergaderingen het bewjjs werd geleverd dat zelfs onder de leden die be langstelling niet groot is, is het verslag leveren voor ons kostbaar en tjjdroovend nog minder noodig; en kunnen wij in geen geval aan uw wensch om opname van het gezon dene voldoen. Bovendien wordt er, dunkt ons, al weinig gemist aan het lang niet nieuwe licht, dat steeds vrjj eenzjjdig wordt ontstokenen aan een verslag dat eenvoudig er op gebaseerd schijnt om een en dezelfden persoon te ver- heerljjken. Amsterdam. Staatsleenlngen fSedevland. Cert N. W. Sch. dito dito dito dito dito Obl. - pCt. Bedrag stokken 21/, 1000 S 1000 31/, 1000 81/, 1000 100 Lir.100-100000 Z.R 1000 1000 200-1000 600 100 20 Z.B. Song. dito Gaudi. 5 Ikalié. Ins. '62/81 6 Oostenrijk. Obl. Mei-Nov5 dito Jan.-Jnli 6 dito dito Goud 4 ?olrn. O. Sch. '44. 4 fort. Ob.Bt. '68/84 8 dito dito 1888/89 41/, Grasland. Obl. tlope 1788/1815 Cart. Ins. 6 8. '64 dito dito 4 8. '55 Obligatiën 186S 5 'ito 1864 5 Jito Oost. lo S. 5 dito dito 2s i 6 s dito dito Sa 5 r dito '60 2e 1. dito 41/, r dito '76 gee. dito 41/, r dito '80 gec. dito 4 Z-EL. dito 1889 dito. 4 ObL 1. 1867/69 4 Cert. v. B. Argn. 6 dito '84 goud. 6 Spnnje.O.B. Perp, 4 dito bin. Perpet. 4 Turkije. Qeprivil. 5 Gecv. 8.11. C, dito Gereg. 1869 Bjrvpte. O.Ii. 1876 4 dito sp. dito 1376 5 Brasilia. Obl. Londen 1868. 41/, 100 «ito 1879 41% 56/68(112.10 dito Obl. 1889 4 Venezuela 1351 4 26 April. 8U/4 961/4 1021 'g 1021/4 961,8 28 April. 80%; 953,4 1017/8 1021% 961/, 745% 761/16 91 743% 751/g 911/, 62S/lfl 90 1000 530 500 60-100 1000 1. B. 100-1000 100-1000 100-1000 100 60-100 125-625 125 20-10C 1000 G.E. 125-1000 Pes. 1000-24000 Pr. 500-25000 fr. 500-2500 20-1000 500-12500 20-100 20-100 E. P.E. fr. 104 761/, IO21/4 IOH/4 •1011/2 903/g 943% 997/g 693/g 95 I8I/4 1037/8 763% 1023/jg 1011/8 1013/g 901/2 911/2 941/2 9916.16 691% 947/g I8I/4 94 775hs 6U/4 100-500 iBdMtï. es lOBBl, Oadevaens. pCt. 761/3 51 Vaderland. N. Hand. Mich, Asnd. reacontre 6 N.-I. Hanb.aand. dito Zeel. sand, dito dito Pr. dito dito Obl. 1885 S Duitsehland. Crt. Bfjksb.Ad.Amst. Oostenrijk. Annd O. H. E. 1 a 1000 150 500 60C 1000 1471% 1033/4 1475/16 1031/, 3000 600 Spoorwaglvnningen, Nederland- jCfc. Mij. t. EïpL v. St.-Spu. Asni. f 250 Ned. Ctr. spv. A. 250 dito Goat. Obl. r 985 N.-I. opa», naad. 250-1000 N„ Eijnapw. aOlgsf. Asnd N.-B. Boxt. Os', gatemp. 1875/80 100 69 333/4 8934 1803/4 893/4 8 SO-20O 11115/161127% 59

Middelburgsche Courant | 1890 | | pagina 3