LAATSTE BERICHTEN. Moopinp en Temacffiipii in ZeelawL Verspreide Berichten. VERKOOPINGEN. ENZ. Burgeelïike stand. De Middelburgsche courant wordt 's avonds le zeven uor in Vlissingen uitgegeven. Dagelijks worden, legen twee gal den per kwartaal, abonnementen aan genomen door de agenten P. G. DE VEY MESTDAGH ZOON aldaar. D. en van een hoofd-commies bij de plaatselijke belastingen en verder ter behandeling van de volgende voorstellenbetreffende machtiging tot het doen opnemen van mej. A. van der Staal, als verzorgde voor eigen rekening in het gasthuis; verzoek van E. J. Plouvier, om aankoop van grond aan de Saracijnstraattot machtiging aan burg. en weth. voor het doen van eenige betalingen betrekkelijk het plaatsen van hoo rnen in de Palingstraattot wijziging der ver ordening op het bouwen en sloopentot af- en overschrijving op de gemeente-begrooting voor 1889, en tot le wijziging der gerneente-begroo- ting voor 1890. Het schip lJ', twee Gebroeders, geladen met ruwe suiker, gevoerd door schipper B. de Witte van Bergen op Zoom, bestemd naar Am sterdam, was op het Krammer aan den grond gevaren, tengevolge waarvan de schipper ver plicht was de noodvlag te hijschenop het zien van dat teeken zijn drie koogaart sen van Bruinisse derwaarts vertrokken en, aangezien grmeld schip zeer gevaarlijk zat, hebben zij elk een lading suiker overgenomen, waardoor het schip vlot en met genoemde hoogaartsen te Bruinisse in de haven gekomen is. Maandagmorgen zjjn assuradeuren te Brui nisse gekomen om een onderzoek in te stellen dat vermoedelijk geheele overlading tengevolge zal hebben. Naar wij uit goede bron vernemen is de werkstaking onder de raadsleden te Hoofdplaat als geëindigd te beschouwen, Mia ndag woonden zjj wederom eene.zitting van hun college bij. //Eendracht maakt macht" to Middelburg. Maandag avond te acht uren vergaderde in het gewone lokaal, de bovenzaal van de socië teit de Vergenoeging alhier, de liberale kiesver- eeniging Eendracht maakt macht. Het voorzitterschap werd bekleed door den heer A. de Vulder van Noorden, wijl de heer mr W. A. van Hoek door ongesteldheid ver hinderd was tegenwoordig te zijn. De vergadering was vrjj goed bezochteen veertigtal leden waren tegenwoordig. In de eerste plaats werd aan de orde gesteld de bespreking van het voorstel van het hoofd bestuur der Liberale Unie tot wijziging der statuten van die Unie. Omtrent voorgestelde wijzigingen van de artt. 6, 7 en 8, betreffende de bevoegdheid om tot lid van het bestuur der Unie ook an deren dan enkel afgevaardigden te benoemen, werd, nadat het bestuur eenige gevraagde inlichtingen had gegeven, goedgevonden aan de afgevaardigden de beslissing over te laten. Evenzoo wat betreft die van art. 13. Daarna waren aan de orde de bekende be lastingvoorstellen van de heeren Goeman Bor- gesius c. s. Inleider van het debat over dit punt was de heer mr. E. Fokker. Na de strekking van die voorstellen uiteen gezet te hebben, wees de heer Fokker er op dat de aanleiding tot het doen ervan is ge weest de meermalen uitgedrukte wonschelijk- heid eener betere verdeeling van lasten, een dringende eisch van den tijd. De spreker toonde die wenscheljjkheid in het breede aan, wees op de gebreken welke de be staande heffingen aankleven, wat betreft de personeele en de patentbelasting en de accijn zen op zout en zeep, om het daarna duidelijk te maken dat de meergegnede in het samenstel onzer belastingen te weinig en de minderge- goede te veel betaalt. De verhouding tusschen directe en indirecte belasting besprekende, stelde de heer Fokker in het licht dat thans veel meer aan indirecte belastingen betaald wordt dan vroeger, terwijl de directe belastingen veel minder sterk zijn gestegen. De spreker herinnerde hoe in het program van actie en in de troonreden van Mei en September 1888 verbetering van enkele be lastingen werd toegezegd, die echter tot heden zich nog steeds liet wachten, en hoe de minister van financiën telkens uitvluchten wist te vinden om aan de heele en halte toezeggingen vooralsnog geen gevolg te moeten geven. Dit heeft de heeren Goeman Borgesius c. s. tot hun voorstellen geleid, welke, zooals uit de gewisselde stukken is gebleken, door hunne anderen. Ik had een vriendin, die ook zoo was en, als een dag haar wat lang viel, onge duldig werd; zjj verlangde altijd naar den volgenden dag, de volgende maand, het andere jaar. Maar later heb ik het begrepen. Zij is op haar twintigste jaar gestorvenzjj had de koorts, zjj wilde in een kort bestek alles beleven, waar anderen veel langer over doen." »Maar gij hebt toch, hoop ik, geen lust om op uw twintigste jaar te sterven Het is wel poëtisch, maar een zeer sombere poëzie." -»0, neen Ik aanbid het leven. Alles doet mij genoegen, de zon, de sneeuw, de bloemen, de zomer, de winter, uitgaan, allés is een bron van genot voor mij. In mijn land hebben de bloemen meer geur dan hier, de vruchten meer smaak, de plantengroei is er krachtiger, en ik geloof dat wij zeiven ook een levenskracht hebben, die men in de oude wereld niet vindt. O, neen, ik zou niet willen stervenDat laat ik over aan uwe jeugdige pessimisten van de nieuwe school, die overi gens, naar men zegt, hun eetlust toch niet verliezen. En", voegde zij er met een glimlach bjj, »het zou mij zeer moeieljjk vallen om op mjjn twintigste jaar te sterven, daar ik reeds drie en twintig ben." »Dat is niet mogelijk." »Het is toch zoo. Mijn korte japon brengt u in de war, die maakt dat ik er uit zie als een al te vrijpostig schoolmeisje. Maar ik wil niemand misleiden, daarom zeg ik u politieke tegenstanders in de kamer alles be halve met ingenomenheid zijn ontvangen. De heer Fokker toonde verder aan dat het oogenblik der indiening van de voorstellen gelukkig en juist gekozen is, nu de algemeene toestand van 's rijks financiën niet onbevredi gend is, eene omstandigheid die een gevolg mag heeten van. het beheer der liberalen. De heer Fokk^t bepleitte vervolgens de wen scheljjkheid van de aanneming der gedane voor stellen, welker nuttige strekking hij in het licht stelde. Wat de, bij de heffing eener inkomstenbelas ting, voorgestelde progressie betreft, merkte hij op dat het streven moet zijn van eiken burger een in verhouding tot zijn geheel genot gelijk offer voor de schatkist te vergen. Hij toonde aan dat niet elk deel van het inkomen geljjke waarde heeftdat het meeste waarde heeft dit deel hetwelk noodig is om het leven mogelijk te maken, terwijl, naarmate er meer wordt verkregen boven dat deel, de begeerlijkheid afneemt. Dat wordt de nuttigheidsgraad genoemd. Met dien graad moet rekening gehouden worden en daardoor met de draagkracht. Een en ander zette spreker in het breede uiteen om vervolgens een paar voorbeelden te geven omtrent de wijze van heffing van de voorgestelde belasting. Daaruit bleek dat iemand, die een inkomen van 1200 tot 1500 geniet, bij eene heffing in de hoogste klasse van 5 ten gevolge van de korting, waardoor slechts een deel van het inkomen als belastbaar wordt aangemerkt, ƒ15 zal moeten betalen zoo hij geene kinderen heeft en zoo hij drie kinderen heeft 12.30. Daarentegen zal iemand, die 10,000 a 13,000 inkomen heeft, bij gelijke heffing 310 's jaars te betalen hebben, wat op nog niet 3 van de middelsom dier klasse neerkomt. De heer Fokker ontkende niet dat tegen de voorstellen verschillende bezwaren zijn in te brengen; maar gaf den bezwaarden den raad niet te veel op hun stuk te staan waar het eene zaak geldt, waarover zoovelen verschillende opinies hebben. Wetten, als hier bedoeld, kunnen uit den aard der zaak niet ieder vol doen. Men houde er rekening mee of de richting goed is, waarin men door deze voorstellen zich wil bewegen en of het tjjdstip voor de indie ning ervan gunstig gekozen is. Waar dit zooals spreker meent het geval is, drong hij op ondersteuning van deze voorstellen aan. Daarop werd door den voorzitter namens het bestuur der kiesvereeniging de volgende motie voorgesteld. »De kiesvereeniging verklaart de aanneming van de belastingvoorstellen der vijf kamerleden in beginsel wenschelijk te achten." De heer Gratama wilde de uiting nog sterker doen luiden en stelde voor het woord »wen- schelijk" te veranderen in »noodzakelijk." Dit idee werd door het bestuur overgenomen. De heer J. J. van der Harst Az. deed, nadat hem medegedeeld was hoe de Liberale Unie geen adressen kan indienen, de vraag of van de kiesvereeniging zelve geen adres van adhesie aan de voorstellen kon gezonden worden aan de kamers. Dit denkbeeld werd bestreden door de heeren Fokker en Yan Woelderen en voorgestaan door den heer Gratama, De voorgestelde motie werd daarop met alge meene stemmen aangenomen. Het voorstel van den heer Van der Harst werd daarna in stemming gebracht en aange nomen met 21 tegen 15 stemmen, nadat nog eerst geconstateerd was dat zij, die zich tegen de motie verklaarden, dit deden omdat zij het nut ervan niet inzagen, hoewel zij daarom evenzeer de aanneming der belasting-voorstellen zouden toejuichen. Daarna werd de heer Doorenbos in de gele genheid gesteld, als afgevaardigde ter jongste vergadering der Liberale Unie, van het daar behandelde een kort verslag uit te brengen. Nadat in eene zitting met gesloten deuren nog enkele huishoudelijke zaten behandeld waren werd de vergadering gesloten. Alvorens dankte de voorzitter den heer Fokker voor zijne inleiding, hem hulde brengende voor de wijze, waarop hij zijne denkbeelden had uiteengezet. Maandag is door den heer W. Pelle te Goes, ten overstaan van den notaris J. Lansen hoe oud ik ben. Laat ons nu terug gaan!" En zij togen weer op weg. Mollie begaf zich naar den kant waar haar vriendin was, en toen de twee dames den vijver verlieten hadden zij met hun vieren zooveel gepraat en gelachen dat de kennis reeds goed gemaakt was. Mevrouw Raymond ontving des Woens dags en de jongelieden haastten zich om af te spreken dat zij den volgenden Woensdag zouden komen. Daar men ongeveer met dezelfde menschen omging, ontmoette men elkaar dikwjjls bij anderen en geraakte spoedig op een gemeen- zamen voet. Armand was volstrekt geen verklaarde, zuchtende vereerder van de schoone Mary en er waren anderen, die haar veel meer in het oogloopend het hof maakten, maar hij was toch heel spoedig, veel spoediger dan hij gedacht had, opgenomen in het kringetje der intiemen op den Boulevard Haussmann. Mollie was heel vrooljjk, heel opgewekt, zij had altijd pleizier maar evenals met hare vriendin, was met haar alle gemeenzaamheid onmogelijk. Bp al de vrijheid in den omgang, de gulle gast vrijheid van dit Amerikaansche huisgezin, waar men veel danste en dikwijls met een groot gezelschap dineerde, waar avondvisites ontvangen werden, heerschte een strikt fat soenlijke toon. Een dubbelzinnig woord zou een wanklank geweest zjjn in dien reinen atmosfeer, waar het bovendien niet begrepen zon zjjn. Croin, voor den eerz. J. Nieuwenhuijse te Baarland, verkochteene hofstede met bouw en weiland te Baarland, groot 30.19.18 heet., te Baarland, voor ƒ300 per .39,24 heet., wat voor den hoop was 23082.38£. Bedongen werd voor houtgewas 1075, voor mestput etc. ƒ471, voor op de hofstede was sende vruchten 1402.35 en voor kannebuizen ƒ31. Verder is verkocht: een woonhuisenerf aldaar voor ƒ180. Alles is gekocht door den eerz. J. Steketee te Baarland, voor de totale som van ƒ26241.73. Door burg. en weth. van Zierikzee is 24 Febr. jl. aanbesteed het maken en inhangen van een nieuwe vloeddeur voor het Sas en het doen van andere daarmede in verband staande werken. Maandag is dat werk gegund niet aan den minsten inschrijver voor 4420, maar aan den daarop volgenden inschrijver, den heer M. van der Linden te Zierikzee voor ƒ5237. Van 22 Febr. tot 1 Maart. Zierikzee. GehuwdN. -Braadbaart, jm. 32 j. met B. Frank, jd. 27 j. Bevallen P. C. Logmans, geb. Sanderse, d. J. van den Houten, geb. Dorst, z. (tweel.) (1 levenl.) E. M. van der Klift, geb. Folmer, z. Overleden: C. M. de Weerd, z. 5 m. De heer E. Dalenoord, die onlangs op nieuw als lid van den gemeenteraad van Enschede was herkozen, en in de jl. gehouden raadsver gadering weigerde den eed af te leggen, heeft het gemeentebestuur bericht, dat hij voor het mandaat als lid van den raad bedankt. De ontvanger der registratie en domeinen te Hardegarijp is gevangen genomen, verdacht van verduistering van gelden. Zondagmorgen stond te Heerenveen bij de aankomst van den sneltrein de waggon van de brievenposten] in volle vlam, zoodat aan spoe dig blusschen niet te denken viel. Tusschen de beide wanden der bovenbekleeding van den waggon steeg de brand, zeer waarschijnlijk door de kachel veroorzaakt, omhoog. De brandende postwagen is achtergebleven. De brieven zijn naar den bagagewagen overgebracht. De schade aan den wagen is groot. De pakketten en brieven zijn echter gelukkig behouden ge bleven. Te St. Oedenrode waren bp een inwoner Zaterdagnacht eenige kippen gestolen. De veld wachters werden er bij gehaald en dezen stel den een onderzoek in. Dit was zeer gemakkelijk. Door de gevallen sneeuw toch kon het spoor van de hoenderdieven zeer gemakkelijk worden nagegaan tot voor hun woning, waar de veld wachters nog zes der gestolen kippen vonden. De daders zijn gevangen genomen. Een haveloos gekleede jongen komt op den tram staan. De conducteur kijkt bem eens zpdelings aan en ziet, têrwijl hij zijn kaartje aanneemt, den kop van een aapje uit zijn buis- zak komen. »Je schijnt gezelschap bp je te hebben," zegt hp tot den jongen. »Mijn broodwinning," antwoordt deze. »Nu," zegt de conducteur, terwijl hij de schamele kleeding in oogenschouw neemt, »het vak schijnt niet veel op te leveren." En nu volgt een gesprek tus schen den conducteur en den knaap, waaruit de eerste te weten komt dat de jongen thans ziju »werkpakje" aan heeft, maar dat hij thuis be tere kleeren heeft hangen. Het eenige waar hij voor zorgt, dat solide is, als hij met zijn »kameraadje" aan de wandeling gaat, zijn zijn schoenen, het overige Zijn inkomsten zijn zeer afwisselend, maar op minstens 17 in de week meent hij te kunnen rekenen. Ach, als je dag aan dag van 's morgens tot 's avonds door de stad loopt, dan haal je wel wat op. Ik heb uitgerekend, dat ik per week zoowat 1700 stra ten, stegen en grachten beloop, en nu moet het zegt hij met een ondeugenden glimlach toch al heel slim loopen, als ik niet in elk één cent ophaal. Waar het voorval speelt wordt niet ge meld waarschijnlijk te Amsterdam. 't Is bekend, dat in politierapporten nog wel eens het een en ander voorkomt dat niet overduidelijk 't gebeurde weergeeft. Zoo werd onlangs in een rapport van een agent bij een aanval op een huis 't volgende geschreven Het was voor Armand Lascure een nieuwe wereld, waarin hij zich zeer wel gevoelde. Hij had eenige bevallige Amerikaansche dames gekend, met haar gedanst, maar was er nooit aan huis gekomen. Hij had zijn vriendenkring, zijne gewoonten, zijne lievelingssalons en was er niet op gesteld om al te veel kennissen te krijgenhp ging toch reeds wat veel uit, voor een eerzuchtig jongmensch, die vooruit wil komen in de wereld. Armand Lascure behoorde tot een zeer fat soenlijke familie in de hooge magistratuur, maar met weinig fortuin. Hij woonde bij zijne ouders, op het eiland St Louis, en vond dat de bouwkunst, die zeker een mooi vak is, hare beginnelingen ontzettend lang op hare gunsten laat wachten. Er zijn te veel liefhebbersde groote bestellingen komen niet verder dan de oudgedienden, die de »prps voor-Rome" be haald hebben, en die krijgen niet eens altemaal werk alleen eenige uitverkorenen maken zich van de mooiste baantjes meester voor de jonge onbekenden blijft niets over dan de kruimpjes van den feestdisch, en die zjjn toch ook zoo trotsch op hun diploma van de school der Schoone Kunsten! En kruimpjes dit beteekent niet veel als men geen fortuin en een gezonde maag heeft. Dan blijft er niets anders over dan een rijk huwelpk. Dat is de zaak der ouders, van die verstandige lieden, die weten dat de bruidsschat, hoe noodzakelijk ook, niet het gewichtigste is bp die belangrpke »Ik was de eenige persoon die zich in het perceel bevond, behalve een andere agent, die buiten de deur stond." De koning van België heeft aan Delaunay, den ingenieur van Corvilain, de reet der hem opgelegde gevangenisstraf kwijtgescholden. De czaar heeft aan prinses Dolgoruck de morganatische gemalin van wijlen czaar Alexander II, te Parijs, doen welen dat, daar zij niet weder naar Rusland terugkeeren mag, zij daar te lande ook geen grondeigendommen hebben kan. De prinses was dus verplicht haar landerijen aan den staat te verkoopen voor een som van 15 millioen roebels. De zoons van de prinses zjjn in Frankrijk genatu raliseerd. Op de kusten der Middellandsche zee woedden zware stormen. Te Marseille heeft het in den nacht van Vrijdag op Zaterdag zwaar gesneeuwd, zoodat de tramwegen en omnibussen eerst na negenen konden rpden. Te Nimes is de temperatuur 3 graden onder nul en heeft een orkaan groote schade aan gericht. Door het Engelsche schip Wanderer zijn op de Vancouver-eilanden aangebracht drie Engel sche matrozen welke op het onbewoonde eiland Allessandro werden gevonden waar zij vier jaar hadden doorgebracht. Zij hadden het lekke Ja' pansehe schip, waarop zij dienden, verlaten in October 1885, nadat vijf matrozen waren ver dronken. De schipbreukelingen leefden hoofdzakelijk van vruchten, ook vingen zij zeevogels en vis- schen, waarvoor zij de haken vervaardigden uit horlogeveeren. Tpdens zij op het eiland waren voeren verscheiden schepen voorbij, doch niet dicht genoeg om hun noodseinen op te merken- - In het vrije Amerika wordt het gebod »eert uw vader en uw moeder" niet steeds op gevolgd. De Mihoaukee Herald deelt mede dat een jonge dame in Ohio haar vader in hech tenis heeft doen nemen wegens schending van het brievengeheim. Hp had namelijk de brieven opengebroken, door een aanbidder aan de schoone gezonden. De vader werd slechts onder borg tocht op vrije voeten gesteld en het proces volgt zijn gewonen loop. De grootste courant ter wereld. In het cou ranten-museum te Aken bezit men een exemplaar van de grootste courant ter wereld, n.l. de in 1859 te New-York verschenen Illuminated Quadruple Constellation. Zij is „billardformaat," voet hoog en 6 voet breed. Dit monsterblad verscheen ten tijde der onafhankelijkheidsfeesten, en bestaat uit acht bladzijden, elk van 13 kolommen,ieder van 48 duim hoogte. Het vblaadje" verschijnt eens in de 100 jaar en is van zeer sterk en duurzaam papier. Veertig personen hebben 8 weken onafgebroken gewerkt om het eerste nummer tot stand te brengen. Het nummer kostte 1.25 en had een oplaag van 28000 exemplaren. De inhoud van het nummer, dat zeer goed uitgevoerde hout sneden bevat, zou een flink kwa to-boekdeel vullen merkwaardig genoeg staat er geen re clame onder. De kleinste courant is El Telegrama, die in Gdadajard (Mexico) verschijnt, en deze gaat 200 maal in dit reuzennummer- Een Engelschman, die zich geruimen tjjd in de omstreken van Singapora, in Engelsch- Indië, ophield, vertelt, dat de apen daar op de volgende manier kreeften vangen. Een aap gaat, plat op zpn buik, aan een beek liggen en houdt zich, alsof hij dood is. De kreeften komen dan in menigte uit verschillende openingen te voorschijn/staren naar het biuine lijk en beproe ven, als zij zich een tijdlang overtuigd hebben dat er geen beweging in is, om op het lichaam van den aap te kruipen. Op dat oogenblik zoekt de knipoogende slimmerd het dikste en vetste kreeftje uit en grijpt het haastig beet. Zelden ontsnapt de buitmaar gebeurt dit toch, dan springt sinjeur aap minuten achtereen als een dolle voor het gat op en neder, waarin de kreeft ontsnapt is, huilt van woede en steekt zijn pooten in de opening, om den vluchteling nog te snappen. De bewoners van Singapora richten de apen ook af om rijpe vruchten van de boomen te halen. De beesten zpn zoo goed gedresseerd dat zij gedurende het plukken geen vruchten eten, maar die in een uitgespannen doek werpen. Eerst als het werk afgeloopen is, krijgen zij tot belooning hun aandeel in den oogst. verbintenis. De familiebetrekkingen oefenen zooveel invloed uit op de toekomst van een jong mensch, dat men in de eerste plaats daaraan moet denken. De familie van Armand, een oude Parijsche familie, die goed op de hoogte was van hetgeen er in de wereld voorviel, ontbrak het niet aan handigheid. Hij behoefde zich niet met de voorbereidende werkzaamheden in te latenals het plan rijp was zou men hem een teeken geven dan kon hij optreden. Intusschen behoefde hij zich slechts in het publiek te vertoonen, goeden sier te maken, zich de gunst van oude in vloedrijke dames te verwerven, zich veel bij de jongeren te laten ziendoch met om zichtigheid; hooggeplaatste personen te ont zien slechts zeer onbostemde politieke gevoelens te uiten, die, in geval van nood, even gemakkelijk een weinig naar rechts als naar links kunnen overhellen, zonder zich door zulk een kleinigheid te laten schokken en zich binnen de perken der betamelijkheid te amuseeren. Wordt vervolgd.) Tot de weinige zaken, die in Frankrpk den val van verschillende regeerende stamhuizen en gouvernementen hebben overleefd, behooren de munten. Voordat Napoleon I zich van den keizerlijken troon meester maakte, verschenen de letters »R. F." aan het hoofd van alle offi- cieele stukken en op de verschillende openbare gebouwen. Toen hij keizer was geworden, kwam de letter »N." daarvoor in de plaats. Daarop volgde de restauratie van de oude monarchie en herleefde het koninklijke wapen. Met Louis Philippe kwam er wederom verandering en zpn waardigheidsteekenen maakten daarna wéér plaats voor het >R. F." Na den coup d'état, werd bijna elk gebouw opnieuw van de >R. F beroofd «n de gekroonde »N." was weder overal te zien. Maar de oude munten hebben dat alles overleefd. Geen enkel van de elkander zoo snel opvolgende gouvernementen is rijk of stabiel genoeg ge weest om alles wat door zijn voorgangers was aangemunt, in te koopen. Als men in onze dagen een biljet van 100 fr. wisselt, dan krijgt men niet zelden eene verzameling munten van de oude monarchie, van de eerste republiek, van het eerste keizerrjjk, van de restauratie, van de Juli monarchie, van de tweede republiek, van het tweede keizerrijk en van de derde republiek. Vooral was dit het geval buiten Parijs; maar sinds de tentoonstelling van 1889, die honderdduizend menschen uit alle streken van Frankrpk naar de wereldstad bracht, vindt men daar goudstukken in omloop, die in alle landen al lang zouden zjjn ingewisseld. De tentoonstelling schijnt de spaarpotten Tan de plattelandsbewoners te hebben geopend. Eën gunstig oogenblik voor de verzamelaars. Amsterdam. De heer De Veer, hoofd redacteur van het Nieuws van den Dag, is ernstig ongesteld. 's («ravenliage. Tweede kamer. In de heden gehouden zitting is ingekomen een ontwerp, bevattende maatregelen ter voorkoming van aanvaringen en aandrjj vingen. Verder is de nieuw-benoemde commies-grif fier, de heer mr Patijn, beëedigd en heeft hjj zitting genomen. Bij het voortgezet debat over de pensioen wet voor ambtenaren trok de heer Land zjjn amendement op art. 2 in, daar de kwestie over den aard der betrekking van de werklieden aan rijksinstellingen bij eene pensioenwet voor werk lieden vanzelf in behandeling komen zal. Bij art. 3 is verworpen, met 40 tegen 30 stemmen, een amendement om geen pensioen toe te kennen aan gewezen ambtenaren na 10 jaar dienst wegens invaliditeit. Bij art. 4 is eveneens verworpen, met 37 tegen 32 stemmen, een amendement van den heer Van Bjjlandt om een verhoogd pensioen toe te kennen aan consulaire ambtenaren wegens verbljjf in de tropen. Donderdag na de pauze zal de kamer de nominatie opmaken voor een lid van den Hoogen raad. Na de pensioenwetten volgen de interpellatie van den heer A. van Dedem over de ministe- riëele crisis, het voorstel-Reebers omtrent de wonderkuil en het voorstel-Borgesius c. s. omtrent de heffing van een inkomsten-belasting. Imxemlmrg;. De regeering is uitgenoo- digd tot deelneming aan de arbeidersconferentie te Berljjn. Vermoedeljjk zal zjj door Brasscur, het kamerlid voor het mjjndistrict Esch, ver tegenwoordigd worden. Londen. In het lagerhuis verdedigde de minister Smith den wensch dat het voorstel der regeering om der Parnell-commissie dank te betuigen en haar rapport in het archief op te nemen, in behandeling worde genomen als zijnde eene beslissing rechtvaardig jegens de beschuldigden en den Times. Gladstone verdedigde twee uur lang een voorstel om het rapport niet in het archief op te nemen. Heden wordt de behandeling dezer kwestie voortgezet. Batnm. Plaats. Voorwerpen. Information 5 Maart Aagtekerke, Hofstede, Tak. 5 Kapelle, Inspan, Pelle. 5 n Ellewoutsdijk, Woonhuis, M. Houwer. 6 's Heerenhoek, Inspan, DeR. Bresser 6 Middelburg, Land, Verheij. 6 St. Annaland, Inspan, Waglho. 8 Yerseke, Oesters enz., lie Vos. 10 Groede, Hofstede, De Smidt. 13 Vlissingen, Panden, Leenbank. 17 Axel, Huis, Pereken. 18 Vlissingen, Huis, t. U. Pieterse 19 N.&St. Joosl., Inspan, Tak. 19 Baarland, Inspan, Pelle. 25 26 Middelburg, Inboedel, Tak. 26 Middelburg, Huis, De Vos. 25 April N.&St. Joosl., Inspan, Loeff. 29 Serooskerke, Inspan, Tak. 30 Serooskerke, Inspan, Tak. 13 Mei IJzendijke, Inspan, Hendrikse. 20 Cadzand, Inspan, De Smidt. 29 Biervliet, Inspan, Hendrikse.

Middelburgsche Courant | 1890 | | pagina 2