LAATSTE BERICHTEN. Moopiap ea TerpacMiipi in Zeelani. Verspreide Berichten. UIT STAD EN PROVINCIE. Burgerlijke stand. Gemeenteraad van Vlissïngen. Eene firma, die goederen op afbetaling in termijnen verkoopt, had aan een inwoner van Ovezande een jas, vest, broek, overhemden en een wekker geleverd, tegen eene wekeljjksche afbetaling van ƒ1, welke de koopervolgens verklaring van de firma per postwissel zou overmaken. Aan die voorwaarde schijnt niet geregeld te zijn voldaan. Althans op 20 Nov. 1888 begat zich een zwager van het hoofd dier firma naar den kooper, die ziek te bed lag, om zoo mogelijk betaling te verkrijgentoen hjj daarin echter niet slaagde, nam hij de hier boven vermelde goederen mede en zond ze zijn zwager terug. De Middelburgsche rechtbank veroordeelde hem deswege, ter zake van diefstal, tot eene boete van 25. Beklaagde kwam van dit vonnis in hooger beroep, hetgeen Donderdag voor het gerechts hof te 's Gravenhage diende. Adv.-gen. mr Telders kon zich niet met de zienswijze van den officier van justitie en de Middelburgsche rechtbank vereenigen, omdat de voor diefstal gevorderde arglist van beklaagde niet was bewezen en de vrouw van den kooper als getuige had verklaard dat beklaagde, alvo rens het goed mede te nemen, uitdrukkelijk had gezegd dat het goed zou worden terugge- gezonden, zoodra de achterstallige termijnen zouden zijn aangezuiverd, hetgeen ook door haren echtgenoot moest zijn gehoord. De ambte naar van het O. M. wilde daarom niet mede werken om een 22jarig jonkmanop wiens verleden niets viel aan te merken, voor eene wel is waar afkeurenswaardige, maarzijns inziens niet strafbare daad, waarmede deze een goed doel beoogde, te veroordeelen en requireerde daarom vrijspraak. De verdediger, mr J. van Praag, vereenigde zich volkomen met dit requisitoir en vestigde er bovendien de aandacht van het hof nog op, dat beklaagde in geen geval wegens diefstal zou kunnen veroordeeld worden, omdat hem de goederen door de vrouw van den kooper, alvorens hij die meenam, ter hand waren ge steld en er dus in dezen hoogstens sprake kon zjjn van verduistering, waarvoor beklaagde echter niet terecht stond en waarvoor deze dus evenmin veroordeeld kon worden. Uitspraak Donderdag 5 Dec. Dagblad Heden morgen is een paard van een rijtuig met een van het stadhuis terugkeerend jong gehuwd paartje voor het huis van den heer Gravestein in de Langen Delft alhier uitge gleden en gevallen tegen de glazendeur van den zijgang der woning, met het gevolg dat de spiegelruit daarvan geheel verbrijzeld is. De jong getrouwden, niet weinig verschrikt, namen onmiddeljjb plaats in een der volgende rjjtuigen. Het paard kreeg een kleine kwetsuur aan het been. Tot secretaris-ontvanger van Ritthem is benoemd de heer W. P. S. Mejjers. In de Donderdag te Hoedekenskerke ge houden vergadering van Ingelanden van het waterschap Hoedekenskerke werd door het be stuur verslag uitgebracht nopens zijne werk zaamheden van de oeverafschuiving van 28 Oct. 1.1. De verdere plannen van het bestuur tot het aanbrengen van verdedigingswerken werden goedgekeurd, terwijl ten slotte besloten werd tot het sluiten eener geldleening van 25000 tegen hoogstens 5 intrest. Yan de 20 Ingelanden van dit waterschap waren erop die vergadering 17 tegenwoordig of vertegenwoordigd. Tot gemeente-geneesheer te Kruiningen is benoemd de heer F. D. Kolff van Oisterwjjk, arts te Lochem. Terwijl Donderdag te Waarde eene moeder zich even naar buiten begaf, een knaapje van twee jaar alleen latende, geraakte de kleertjes van het kind in brand, vermoedelijk, daar de kleine in de onmiddellijke nabijheid der kachel zat, door vuur dat daaruit is gevallen. Hoewel de vlam spoedig was gedoofd, heeft het knaapje toch aan gezicht en buik ernstige brandwonden bekomen. In de Woensdag jl. gehouden vergadering van het dep' Noord Beveland der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen werd door den heer J. Sturm van Cats een zakelijk verslag uitgebracht van 't verhandelde op de jongste algemeene vergadering. Vervolgens werd o. m. besloten tot het gratis verspreiden van eenige 50-tallen der van wege de maatschappij uitgegeven kleine geschriften, zooals ook reeds vroeger plaats vond. Naar aanleiding der bekende cirulaire-Marum werd het voorstel gedaan zich per adres tot de Eerste Kamer te wenden, om instemming te betuigen met het adres des hoofdbestuurs in zake de onderwijswet. Na discussie werd, onder verklaring van volkomen instemming met het hoofdbestuur, op verschillende gronden besloten geen adres te verzenden. Als sprekers in 't aangebroken seizoen zullen in dat departement optreden de hh. Chappuis, Beekman en Risch, resp. te Geertruiden berg, Zutfen en Scherpenisse. De heer Sturm vervulde de beurt van den avond met een aardige Zeeuwsche schetsMooi Mietjetot groote vol doening der aanwezigen. Vervolgens werden nog bijdragen geleverd door de hh. Haarman van Wissekerke en Vermeulen en De Back van Coljjnsplaat. Uit Axel schrijft men ons Donderdag vierde de heer J. van D. Schoon- akker zjjn 50jarig jubilé als secretaris dezer gemeente. Groot was de deelneming in dit voor hem zoo heugeljjk feest. Bijna overal wap perde de vlag, en voor zjjn huis stond een fraaie eereboog, terwijl zoo wel aan zjjn woning als aan het raadhuis in- en uitwendig schoone versieringen waren aangebracht. Door eene commissie uit den raad, die bui tengewoon vergaderd was, van zijne woning afgehaald en ten raadhuize geleid, ontving hij van de raadsleden, als een aandenken aan den feestdag, een gouden horloge, dat hem in tegen woordigheid van familieleden en verdere toe hoorders, waaronder enkele dames, met een toepasselijk woord door den burgemeester werd overhandigd. Te zijnen huize teruggekeerd, ontving hij van de leden van het burgerlijk armbestuur, waarvan hjj secretaris en ontvanger is, een paarlemoeren brilhuis met gouden bril, en van de beambten ter secretarie een brilhuis met goud gemonteerd. Al de geschenken waren van inscriptiën voorzien. Des avonds bracht Concordia den jubilaris eene serenade, welke door eene talrjjke menigte werd bijgewoond. Onze weerbaarheid. Uit Amsterdam schrijft men ons De heer Henry Tindal, gep. kapt. van het Ind. leger, ridder der Militaire Willemsordehield Donderdagavond in eene gecombineerde ver gadering van leden der verschillende kiesver- eenigingen alhier, in het iVuta-gebouw, eene lezing over »de toestand onzer weerbaarheid'". Na een overzicht gegeven te hebben, hoe hjj aanvankelijk langs den geleidelijken weg zich tot den minister van oorlog, daarna tot Z. M. den koning, en eindelijk tot de volks vertegenwoordiging had gewend, deed hij uit komen, dat de oorzaak van zijn optreden in 't openbaar niet moet gezocht worden in een plotselinge opwelling, maar dat zij het gevolg is van meer dan 10 jaren van werken en denken. Nadat hij de bovengenoemde machten met alle kracht die in hem was, had trachten te over tuigen van den ellendigen toestand onzer weer baarheid, en had aangetoond, dat wij in den waren zin van het woord weerloos zijn, mocht het hem tot nogtoe niet gelukken eenige ver betering te zien aanbrengen. Men was doof, of durfde de zaak niet aan. En toen hij, door een persoonlijk bezoek van enkele kamerleden, om hen te overreden het dreigend gevaar ter sprake te brengen, geen gehoor had gekregen, toen achtte hij het plicht in de pers zjjn denk beelden te openbaren, en die voor het publiek te verklaren. Hij mocht niet langer lijdeljjk aanzien, dat de belastingschuldigen 31 millioen gulden jaarlijks voor onze weermiddelen op brengen, teneinde die enorme som te besteden om het land in weerloozen toestand te houden, dit geld als 'tware te zien verspillen. Op bevattelijke wijze ging spreker nu eene kansberekening na van een oorlog tusschen Frankrijk en Duitschland, hoe alsdan de ver moedelijke operatiën langs de spoorwegen zullen gevoerd worden, en welk aandeel Neder land en België in zulke verwikkelingen zullen hebben, waarbjj de mogelijkheid werd bespro ken, dat wij öf bondgenoot van Frankrijk zouden moeten worden, öf dat Duitschland ons tot bondgenootschap bij vreedzame bezetting zou kunnen noodzaken. Dit kon en moest veranderen, omdat Nederland zeer goed te ver dedigen is. Thans worden millioenen tot niets verspild. De generale staf wordt geheel aan zijne bestemming en roeping onttrokken en tot bureau-dienst veroordeeld, terwijl het er al den schijn van heeft, of het leger er voor is om dien staf schrijfwerk te bezorgen. Het voortbestaan van onzen weerloozen toe stand, het handhaven van de bestaande mobi lisatieplannen, onze dislocatie en organisatie achtte hij zoo ernstig, dat, als een minister van oorlog bondgenoot ware van den vijand, hij niet onverantwoordeljjker kon handelen. Hierna ging spr. de groote sterkte na van onze verdedigings-liniën. Met name van de nieuwe Hollandsche waterlinie, die bijna on neembaar is, mits men ons tijd laat baar in orde te brengen, waarvoor minstens 6 y, 24 uren worden vereischt, welke tijdruimte ons, bjj onverhoopte verwikkeling met Duitschland, nimmer zal gegund worden. De tegenwoordige stelling Amsterdam'achtte hij totaal van onwaarde. Wellicht bestond zjj alleen slechts in schrift. Met voorbeelden uit de laatste oorlogen toonde spr. aan, dat Duitschland ons, op een gesteld ultimatum, niet meer dan 4 uur zou laten om daarop te antwoorden, terwijl Duitschland zelf in dien tijd zijne garnizoens troepen, tegenover onze oostelijke grenzen gelegen, tot oprukken kon voorbereiden. Een nauwkeurige behandeling van het gestelde ultimatum maakte ieder duidelijk, dat een Casus belli daaruit volgen moest. Duitschland behoefde na het afzenden van het ultimatum, of 4 uren later, nog in 't geheel niet te mobiliseeren. Met cijfers toonde spr. aan dat het slechts een kwestie van eenige uren is; dat achtereenvolgens Winschoten, Groningen, Leeuwarden, Assen, Zwolle en Arnhem door Duitsche troepen kunnen bezet worden, zonder noemenswaardigen tegenweer te ontmoeten. Ea die cijfers zijn onwederlegbaar zegt hij. Hjj noodigt ieder uit ze te weerspreken. En waar, volgens onze bestaande mobilisatie-plannen, ons leger binnen 36 volle uren niet gemobiliseerd kan zijn daar kon Duitschland in 12 uren tjjds, na de oorlogsverklaring, 30.000 man infanterie, 8 regimenten huzaren en honderden stukken geschut ons land binnen brengen. Die toestand mocht niet bestendigd worden. Aan het slot zijner doorwrochte rede deed spr. een ernstig beroep op de Nederl. officieren, om met de burgers samentewerken, om bij den min. van oorlog krachtig aantedringen op spoedige verbetering, in den gevaarlijken toestand van heden te brengen. De interessante voordracht getuigde dat de spr. het belangrijke en veel omvattende onder werp volkomen meester was, en hij werd dan ook aandachtig gevolgd door het talrjjk publiek. Door een paar burgers en een paar gepens. officieren werden den heer Tindal enkele vragen gedaan. Was ons land met verbeterde midde len te verdedigen, dan moesten die aangewend worden. En op de vraag of de spr., daartoe uitgenoodigd, die zou kunnen en willen aan wijzen, werd een toestemmend antwoord ver nomen. Was de heer Tindal voor het geconcentreerd verdedigingsstelsel, dan zou hij, meende een officier, alle mobilisatieplannen kunnen afkeu ren, maar nog niet mogen zeggen dat de be staande plannen nog niet goed waren. Een ander burger meende dat zeer velen door de rede des heeren Tindal zouden ont moedigd zjjn geworden, waarover de inleider verklaarde zich te zullen verheugen. Want daardoor zou er meer kans bestaan dat zjjn rede meer besproken werd, en daarbij moest de zaak onzer verdediging altijd baat vinden. Daartoe door de Unie uitgenoodigd, verklaarde hij geen motie te willen uitlokken, daar het hem alleen te doen was aan den treurigen toestand van onze weerbaarheid meer bekendheid te geven. Hierna werd de vergadering gesloten. Yan 21 en 22 November. Middelburg. Ondertrouwd: C. Broerse, wed' 61 j. met A. A. van Aartsen, wed" 72 j. J. Janse, wed' 36 j. met E. de Vos, jd. 36 j. W. J. Braber, jm. 29 j. met J. M. Fourdraine, jd. 27 j. P. Willems, jm. 23 j. met H. J. Malipaart, jd. 24 j. Getrouwd J. F. Bouwens, jm. 29 j. met 0. Minderhout, jjd. 29 j. W. L. de Pagter, jm. 21 j. met P. Wouterse, jd. 23 j. Bevallen J. de Kejjser, geb. Van Gemert, z. De Veretniging voor kadaster en landmeet kunde telt, volgens het jongste verslag, 181 leden, waarvan 125 in Nederland, 45 in Ned.-Indië, 10 in de Transvaal, en 1 in Argentinië, terwijl het aantal geabonneerden op het tijdsehiift 64 bedraagt. Op de Maandag door die vereeniging te Amsterdam gehouden vergadering werd, in plaats van den aftredenden secretaris, den heer Stucki, gekozen de heer J. J. de Koningh, die echter meende om bjjzondere redenen de benoe ming niet te mogen aannemen. Daarna werd de heer C. W. Hoffmann gekozen, die de be noeming aanvaardde. Het volgende jaar zal men weer te Amsterdam vergaderen. Ter herdenking van het vijfjarig bestaan werd in het gebouw van de Maatschappij tot bevorde ring der bouwkunst eene tentoonstelling van instrumenten en kaartwerk gehouden. Daar is veel bezienswaardigs. Donderdagavond is te Amsterdam door den Bond van vaccinedwang eene vergadering gehouden, die door ongeveer 150 personen, waaronder een vijftal dames, bijgewoond en geleid werd door den heer jhr. mr. T. Asch van Wijck. Als sprekers traden op de heeren dr. H. de Cock die de vaccinatie een treurig over- bljjfsel van Aziatisch bjjgeloof en het meest verspreide en grootste kwakzalversmiddel noemde prof. Fabius die de vraag opperde op welk rechtsbeginsel de vaccinedwang steunde en haar beantwoordde, door op breeden grond slag te betoogen, dat zij op geen rechtsbegin sel steunt, ja indruischt tegen de heiligste natuurrechten ds. M. J. van der Hoogt, die de bezwaren van godsdienstigen aard, of de z. g. .gemoedsbezwaren tegen den vaccine dwang uiteenzettte en hun recht op eerbie diging verdedigde, daarbij de verwachting uitsprekende dat .onze Mackay" het juk van den vaccinedwang van .onze" schouders zou lichten om het voor .onze" voeten te ver pletteren. Na deze rede werd gelegenheid gegeven tot het vragen van ophelderingen. De heer Look horst nam het woord om de wetenschappeljjke waarde van de vaccine tegenover dr. De Cock te verdedigen, enkele van diens bezwaren tegen haar te weerleggen en andere statistieke cjjfers te noemen dan de heer De Cock, als bewjjs dat bij epidemieën de gevaccineerden minder gevaar liepen. Nadat nog een ander spreker verklaard had het met de inleidende sprekers eens te zjjn ging de vergadering, na repliek van dr. De Cock, uiteen. (Hbld.) Nu wordt weder verteld, dat Jeanne Lo- rette als zangeres optreedt in een café-chantant thans te Rotterdam. Voor eenige maandeu deed datzelfde verhaal de ronde in onze dag bladen. Uit een ingesteld onderzoek is echter gebleken, dat het een volstrekte onwaarheid is; eene reclame misschien op eenige gelijkenis berustende. Mejuffrouw Marie Held is Jeanne Lorette niet. Zoo wjj dit mededeelen, dan is het vooral tot geruststelling van diegenen, welke zich aan het lot van Jeanne Lorette gelegen lieten zjjn, en die zeer weinig wil van hunne bemoeiingen zouden gehad hebben, wanneer de vrouw nu dit beroep had gekozen. (Arnh. Crt.) Een Haagsch advocaat, te Utrecht goed bekend wegens zijn gehouden lezingen, kwam Maandag in de restauratiezaal der Rijnspoor aldaar binnen en geraakte in iwist met een reiziger over het nederleggen zijner bagage. De twist liep zoo hoog dat de politie tus- schenbeide moest komen en ten slotte den advocaat arresteerde. (Amst. Ct.) Omtrent den diefstal van eene brandkast te Doesburg meldt de Zutt. Ct., dat H. M. Schunk, te Arnhem voorloopig in hechtenis, voor den rechter van instructie eene volledige bekentenis van dien diefstal heeft afgelegd. •Behalve dat hjj dezen diefstal met Römer eveneens in hechtenis zou hebben bedreven, moet hij bekend hebben, het geld bjj- den kastelein Ter Haar alléén te hebben gestolen en zoowel de tweede inbraak in het kantoor van de firma Van Hengel en Lensvelt, als de poging, tot diefstal in het kantoor der kassiers firma Schattenkerk Co., met Römer gezamen lijk te hebben uitgevoerd. De brandkast moet in den IJsel nabij den z. g. Panoven liggen. Te Assen is een meisje van 15 jaren in verzekerde bewaring genomen, dienstbode bjj een boer te Hoogeveen, die bekend heeft uit wraak de boerderjj van haren meester in brand gestoken te hebben, tengevolge waarvan het huis met 13 koeien en 2 paarden eene prooi der vlammen werd. Een vrouw te Tjalleberd (Fr.), die achter haar woning 30.000 aan haar toebehoorende turven heeft staan, werd Zondag jl. door di n veldwachter betrapt op diefstal van een turf, ten nadeele van een ander. Daar kwam het, in het veen zjjnde, op een turfje wel aan. Een trouw lezer der Kölnische Zeitung wil niets meer of minder dan een wereldtentoonstel ling te Berlijn. Een waagstuk voorwaar, nu ieder nog onder den indruk van de schitterende Parijsche tentoonstelling is maar de man is een benjjdenswaardig optimist en cijfert zeer ge- makkeljjk alle hinderpalen en vooral de geld kwestie weg Uit een door prof. Mommsen bekend ge maakte verklaring bljjkt, dat niet hjj maar prof. Curtius tot buitenlandsch lid der Fransche Academie des Inscriptions is benoemd. Hjj moest voor Curtius bij de verkiezing de vlag strjjken, wjjl hjj als een onverzoenlijk vjjand der Fran- schen bekend staat. Niettemin verklaart Momm sen zijD bljjdschap over het feit dat de keuze viel op een Duitscher, wijl dit een teeken van naderende verzoening tusschen de beide vol keren is. In het proces-Corvilain werd een te zjjnent inbeslag genomen brief van De Launay voor gelezen, waaruit bleek, dat den 2en Juni 2 a 3000 kilo los kruit in de fabriek aanwezig was. Eenige militaire verklaarden te hebben'gezien, dat eerst de tanks van Rieth ontploften en toen de fabriek een werkman daarentegen had precies het tegenovergestelde gezien. Het getuigenverhoor is afgeloopen en hierop werden de pleidooien der civiele partjj begonnen, Te Parijs heeft in de katholieke wereld een groot schandaal plaats gehad. Den 4en November bevatte het bekende katholieke dagblad VUnivers op den sterfdag van mgr Bougeaud, bisschop van Laval, een artikel, waarin deze bisschop grievend beleedigd en zjjn zedeljjk gedrag gegispt werd. De neef van mgr. Bougeaud, luitenant Paim- blant du Rouil van het 131e regiment, be klaagde zich bjj den nuntius over dezen laster en verklaarde aan mgr. W. Robelli, dat hjj zich recht zou verschaffen. In uniform en met het kruis van St. Gre- gorius, dat de paus hem geschonken heeft, op de borst, ging hjj naar het bureel van den Univers, waar hij ontvangen werd door Eugène Veuillot, den broeder van den meer bekenden redacteur wjjlen Louis Veuillot. Luitenant De Rouil werd vergezeld door luitenant De Colomb, wien in Tonking een been was afge schoten, en die gedecoreerd is wegens zjjn moed op het slagveld. Eugène Veuillot weigerde mede te deelen wie het lasterlijk stuk geschreven heeft, en noemde beide officieren >des polissons et des canailles Luitenant Du Rouil wreef hem hierop met de Univers, waarin het lasterlijk artikel voor kwam, over het gelaat met de verklaring dat hij hem een oorveeg gegeven zou hebben, als hjj niet zoo oud was. Met een kolenschop gaf Veuillot daarop een slag aan den heer De Colomb, die met zijn houten been niet uit den weg kon komen. Luitenant Du Rouil verklaarde zijn beklag te zullen inleveren bjj den nuntiuswaarop Eu gène Veuillot uitriep *Le nonce, je m'en jiche pas mal »Gjj hoort hoe die voorgewende dienaar van de kerk van de nuntius spreekt" zeide de heer Rouil tot zjjn vriend. Yan het geval is dadeljjk kennis gegeven aan de nuntius, den kardinaal-aartsbisschop van Parijs, en den bisschop van Orleans, wiens rechterhand de belasterde bisschop was. Allen hebben hun verontwaardiging uitge sproken over de taal van den Univers en de kardinaal heeft Veuillot medegedeeld hoe een stemmig zjjn gedrag werd afgekeurd. Zestien bisschoppen hebben ODder presidentschap van kardinaal Dc Seus vervolgens eenstemmig hun verontwaardiging te kennen gegeven. De ligaro staat in voor de waarheid van dit verhaal, dat algemeen groot opzien baart. De Univers bevestigt het bericht wat het bezoek van den heer Paimblant du Rouil be treft, doch noemt alle details, door den Figaro gegeven, onwaar. Dezer dagen is in den omtrek van Vou- ziers (Ardennen) een jager door een snip aan gevallen die plotseling op hem toeschoot en hem vlak bjj het oog zulk een pik toebracht, dat de man een gil gaf, zoo luid, dat zijne makkers aan een ongeluk dachten. Op hetzelfde oogenblik viel de vogel dood neer. Tengevolge van zware regens zjjn over stroomingen ontstaan in Nieuw-York, Maryland, Nieuw-Jersey en Pennsylvanië. Op verschillende plaatsen zjjn bruggen weggeslagen en is het spoorwegverkeer gestremd. Zitting van heden, Vrijdagmiddag, te half twee uur. Voorzitter de heer Tutein Nolthenius. Tegenwoordig al de leden. De voorzitter opent de vergadering en doet, nadat de notulen van het verhandelde in de vorige zitting zjjn gelezen en goedgekeurd, mededeeling van verschillende ingekomen stuk ken. Daaronder behoort een schrjjven van'den commissaris des konings in Zeeland, houdende bericht dat tot lid der commissie van toezicht op het vervoer van landverhuizers te Vlissingen is benoemd de heer F. J. P. M. Mulder, in specteur van het Nederlandsch loodswezen. Daarna gaat de vergadering over in eene met gesloten deuren. Na heropening is aan de orde de benoeming van een lid van het algemeen armbestuur ter voorzie ning in de vacature, ontstaande door de periodieke aftreding van den heer J. A. de Wolff. Deze wordt herbenoemd met 14 stemmenmet hem was aanbevolen de heer C. N. J. de Vey Mes- tdagh, die 1 stem verkrjjgt. Nog wordt overgegaan tot de benoeming van een lid der commissie van toezicht op het lager onderwjjs, ter voorziening in de vacature, ont staan door het eervol ontslag aan den heer B. van Bekum De heer F. J. P. M. Mulder wordt benoemd met 10 stemmenmet hem was aanbevolen de heer C. F. I. Langeraap die 2 stemmen verkrjjgt, terwjjl 3 briefjes blanco zjjn. Ter benoeming van een onderwjjzeres aan school D (hoofd mej. J. W. Bejjerman) waren voorgedragen de dames M. R. Bourdrez te Mid delburg, C. P. J. Siegers te Vlissingen en J. j. van Boven te Middelburg. Benoemd wordt met 14 stemmen mej. Siegers. Op mej. Bourdrez wordt een stem uitgebracht. Voor de betrekking van onderwjjzeraan school C, hoofd de heer J. F. Op den Zieke, worden voorgedragen de heeren C. J. de Steur, P. Zeegelaar en J. M. Visser, allen te Vlissingen. Eerstgenoemde wordt met algemeene stemmen benoemd en hem tevens ontslag verleend als onderwjjzer aan school D. Op diens verzoek wordt aan J. Willemse te Vlissingen een stuk gemeentegrond aan de De Ruyterstraat verkocht voor 576 benevens 109,80 voor het leggen van een trottoir. Een verzoek van P. A. van Beers om ver gunning tot het op eigen kosten leggen] van een voetpad voor de veranda van zjjn koffiehuis op den hoek van de AagjedekenBtraat geeft aanleiding taj discussie. De heer Van der Beke Callenfels verklaart er zich tegen; dit doet ook de heer Gewin,die op verschillende grondensierlijkheid, gemak kei jjkheid voor de passage en moraliteit, de wenscheljjkheid aantoont om het verzoek van adressant van de hand te wijzen. De heer Verkujjl Quakkelaar meent dat het verzoek kan worden toegestaan. Verschillende leden motiveeren vervolgens hunne stem, die zjj op de reeds genoemde gronden tegen inwilliging van het verzoek zullen uitbrengen. Met 8 tegen 7 stemmen wordt het verzoek afgewezen. Voor inwilliging stemden de heeren Delvoye, Van Raalte, Wibaut, Chevalier, Van Ujje Pieterse, Verkujjl Quakkelaar en Harder. Van J. P. Dutilh is een bezwaarschrift inge komen betrekkeljjk de kosten van herstelling aan een wagen der firma Van Gend Loos, welke wagen op last van burg. en weth. is afgekeurd, waartoe dit college volgens adressant niet bevoegd is op grond dat hjj niet is ver huurder van rjj- of voertuigen. Het bezwaarschrift wordt gerenvoieerd naar burg. en weth. Verder wordt goelgevonden om, ingevolge het verlangen van sommige ingezetenen, gras zoden van ter afgraving bestemde vestingwallen beschikbaar te stellen tegen betaling van/0,10 voor elke M2. Op voorstel van burg. en weth. wordt met 8 tegen 7 stemmen besloten om ten behoeve van het bestuur der kweekschool voor bewaarschool- houderessen te Leiden eene jaarljjksche bjjdrage van f 10 te verleenen. Alvorens verklaart de heer Van der Beke Callenfels zich tegen dit voorstel, op grond dat hjj het nut dier inrichting voor Vlissingen niet inziet. Behalve dit lid stemden tegen de heeren Mortier, Loois, Gewin, Chevalier, Alter en Lesage van Hoeve. Nog wordt in principe besloten over te gaan tot eene gedeelteljjke doortrekking van den Noordzee-boulevard met de daaraan grenzende zoogenaamde Rotonde, waarvan de kosten zjjn geraamd op pl. m. ƒ17000. Goedgevonden wordt weder tjjdeljjk een op zichter bjj de gemeente-werken aan te stellen. Daarvoor zal aangewezen worden de heer P. A. Jongepier te Middelburg op een jaarwedde van 60 's maands. Vervolgens wordt eene wijziging gebracht in de begrooting der gemeente voor 1889. Eindeljjk wordt nog vastgesteld eene veror dening omtrent keuring van varkens vleesch in verband met het voorkomen van trichinen. Daarna wordt de vergadering gesloten. Naar men ons meldt zou er onder de werk lieden te FjjenoordRotterdam een werk staking zjjn uitgebroken. Heden morgen te negen uur moeten zjj zich van de fabriek in optocht naar de, werkplaat sen Wilton en de Maas hebben begeven, om ook daar de werklieden tot eene werkstaking over te halen. Madrid. De hier loopende geruchten aan gaande een ministerieele crisis worden tegen gesproken. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën 26 Nov. Zuidzande, Hofstede, Le Nobel. 27 Koudekerke, Huizen, Tak Loeff. 28 Middelburg, Houtwaren, Volharding. 29 Berg. op Zoom verp. visscherij, Best. visch. Schelde enz. 29 Ritthem, Boomen, Tak. 2 Dec. Oost-Souburg, Molen, Tak.

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 2