ADVERTENTIE!!. BUITENLAND. Veruiten en aanptemen schepen. fl. Algemeen Overzicht. Beknopte EHerïedeelingen. De revolulie in Brazilië. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkfen, ens. Prijzen wan Eff festen. Poster ij en. Verzending Oost-Ind. Mail. 332° STAATS LOTERIJ. REKENING EN VERANTWOORDING. ontwerp maar tegen een onderzoek door de commia8ie naar den veldarbeid. De heer Smeenge achtte een onderzoek naar den toestand van den veenarbeid zeer gewenscht. De minister van justitie, het ontwerp als noodzakelijk verdedigende, verklaarde dat de commissie de vrijheid heeft den veldarbeid te onderzoeken, maar dat de regeering haar geen opdracht daartoe zal geven. Een onderzoek naar de verkeersmiddelen, in 't bijzonder de scheep vaart, zal in de eerste plaats de taak zijn van de commissie. Opneming van werklieden in de commissie acht de minister onnoodig, terwijl de enquête volgens hem juist zal kunnen strekken om overdreven voorstellingen over ellende te logenstraffen. Art. 1 en 2 werden hierop goedgekeurd. Bij art. 3 is met 43 tegen 30 stemmen verworpen een amendement-Veegens om de, aan de leden der staatscommissie opgelegde geheimhouding bij het bezoek van fabrieken en werkplaatsen te beperken tot die bijzonderheden, waarvan bekendmaking aan de onderneming stoffelijk nadeel kan toebrengen. Na eenige wijzigingen en nadat de termijn voor den afloop der enquête gesteld is op 1 Januari 1890, i9 het ontwerp aangenomen zonder hoofdelijke stemming. De behandeling der Indische begrooting is tegen Dinsdag a. aan de orde gesteld. Londen. De Standard meldt uit Jassy, dat Rusland voortgaat troepen samen te trek ken langs de Oostenrijksche grenzen. Queenstown. Berichten uit China ver melden, dat bij het buiten de oevers treden van de Yangtsikiang rivier 1000 personen zijn omgekomen. Home. Armellini, liberaal, is tot burge meester van Rome gekozen. Athene. Volgens een officieel bericht schonk Turkije op Creta amnestie voor alle, behalve gewone misdadigers. Washington. De regeering zond twee oorlogsschepen, onder admiraal Gillis, naar Brazilië. Petersburg. Bij het jubilé van het corps artillerie zeide ue czaar, dat hij hoopte dat de artillerie zich op het Blagveld zal onderscheiden als voorheen. »God bewaar ons lang voor zulk een beproeving" voegde hij er bij. New-Yorh. Het regeeringsgebouw der republiek Salvador is verbrand. Het archief dier republiek is verloren. Part.teleg.v.h.Hbld In Roemenië heeft de ministerieele crisis, welke eigenlijk bestond sedert het optre den van het kabinet-Catargi, een even onver wachte als vredelievende oplossing gevonden. Op het oogenblik dat men meende dat Catargi het koninklijk besluit tot ontbinding der kamers in handen had, bracht de telegraaf het bericht van het aftreden van den minister-president, spoedig gevolgd door de tijding dat een nieuw ministerie gevormd was onder voorzitterschap van generaal Mano, in het vorige kabinet minis ter van oorlog thans belast met de portefeuille van binnenlandsche zaken. Men heeft hier te doen met een wijziging van ministerie, die echter niet alleen een verandering van personen maar wel degelijk een wijziging van politiek beteekent. Behalve Catargi, het hoofd der zoogenaamde «boyarden-partij", ultra-conservatieven, is afge treden Yernesco, het eigenlijke element van verdeeldheid en zwakheid uit het vorige kabi net, wiens willekeurige en onwettige hande lingen vooral voor zijn collega's Mano en Lahovary, neo-conservatieven, een steen des aan stoots waren. Wat het nieuwe kabinet vooral onderscheidt van zijn voorganger is de opname van het hoofd der junimisten of constituti- oneelenRosetti, zoodat het ministerie-Mano in den grond der zaak een herleving van het kabinet-Carp-Rosetti is, dat, zooals men weet, den overgang vormde tusschen het nationaal- liberale ministerie-Bratiano en het conservatieve ministerie-Catargi, of tusschen de Oostenrijksch gezinde partij en de Russische partij. Met spanning ziet men de opening der kamers op 27 dezer te gemoet. Het zal nu te bezien staan, welke gedragslijn de oud-conser vatieven tegenover hun ex-collega's Mano en Lahovary, naast Rosetti de ziel der nieuwe regeering, zullen in acht nemen en of zij terug zullen keeren tot hun vijandelijke houding van eertijds tegen wat zij noemende persoon lijke politiek des konings. Br blijft verder af te wachten, of zij in het vuur der oppositie een verbond zullen sluiten tegen hun gealli eerden van gisteren met hun onverzoenlijke vijanden van voorheen de nationaal-liberalen. Bovendien weet men niet of de meerderheid der conservatieven Catargi in de oppositie zal volgen dan wel zich zal aansluiten bij de jon geren hunner partij, de beide ministers Mano en Lahovary. Zeer helder ziet het er aan den politieken hemel van Roemenië niet uit en koning Kareis troon is allerminst op steenen rotsen gebouwd. Een onmogelijkheid is het niet, dat hij op een goeden dag vrijwillig of gedwongen het voor beeld van zijn .broeder" Milan volgt. In dat geval heeft hij echter éen groot voordeel boven den Servischen ex-koning: Koning Karei bezit geen gemalin, die zich gaarne in de politiek mengt, want men behoeft niet te vreezen, dat Carmen Sylva, die thans weder te Boekarest is teruggekeerd, waar zij aan het station door den koning, den troonopvolger, de ministers en alle overige andere autoriteiten werd ontvan gen, in de reeds ingewikkelde staatkundige toestanden van haar koninkrijk, bedreigd door den haat en de vijandschappen der politieke partijen, als koningin Nathalie een nieuw element zal voegendat der politiseerende en eerzuchtige vorstin. Koning Milan is thans naar Parijs vertrokken, waar hij voornemens is een onbezorgd leven te leiden en zich van alle politiek te onthouden. Hij hoopt zijn vorstelijk ingerichte salons tot een middelpunt te maken van alles wat geest heeft in Parijs. Uit zijn gesprekken met poli tieke personen te Weenen bljjkt, dat hij alles behalve tevreden zijn ex-koninkrijk heeft ver laten. In de eerste plaats ergerde het hem, dat de Skoepschtina de gehoorzame dienares is van Pachitch, den oud samenzweerder tegen koning Milan en den onverzoenlijken tegenstan der der Obrenovitch-dynastie. Maar bovendien is hij ontstemd over de geldkwestie, voor koning Milan naast schoone vrouwen het eerste levens belang. De Skoepschtina heeft geweigerd zijn jaarlijksche toelage van 600,000 fres te verhoo- gen. En dan komt zijn slechte luim vooral boven bij de gedachte aan zijn gescheiden gemalin! »Ik blijf buiten het land zeide hij o. a. - terwijl de koningin er binnen blijft. Ik wil niet den schijn op mij laden, alsof ik mij uit de voeten heb gemaakt om voor haar plaats te ruimen. Ik heb mij van haar laten scheiden wegens haar slecht karakter. Ik wil dat mijn zoon een betere opvoeding ontvangt dan ik zelve, dat hij beter wordt dan ik ik zal dus niet zijn opvoeding overlaten aan zulk een vrouw. Een slagersknecht, die van zijn vrouw gescheiden is, heeft rechten op zijn kinderen ik wil ze ook hebben. Alexander mag zijn moeder niet zien dan na een speciale telegra- phische machtiging van mij". Het is vrij zeker, dat koningin Nathalie over dergelijke booze ontboezemingen van haar ge maal stilletjes in haar vuist lacht, waartoe zij dan ook reden heeft. Een koningin, die niet uit smaak maar uit plicht zich met de staatkunde te bemoeien heeft, is de koningin-regentes van Spanje. Goed ingelichte berichtgevers beweren, dat koningin Christina, en met haar de monarchie, tegen woordig een der moeilijkste tijdperken sedert den dood van koning Alfons XII doorleeft. Conservatieven en liberalen vechten hartstoch telijker dan ooit om het opperbestuur, en achter hen staan de republikeinen, welke, evenals hun partijgenooten in Portugal, nieuwen moed voor hun zaak putten uit de gebeurtenissen in Brazilië. In de Spaansche kamer duurt het debat over het wetsontwerp betrekkelijk het algemeen stemrecht voort. Bij zijn bestrijding trad de ultramontaan Pidal als Kassandra op en voor spelde van deze wet voor Spanje dezelfde on heilen, als men thans in Brazilië aanschouwt. Door de republikeinen en liberalen zijn ver schillende amendementen ingediend, teneinde aan de nieuwe kieswet een uitgebreider s trek king te geven. Ten opzichte van het lot dezer wet staan de kansen iets gunstiger. De oppositie, over wier kameleonachtige samenstelling wij onlangs schreven, het nuttelooze van haar obstructio- nisme in kamer en senaat inziende, verandert van tactiek en schijnt genegen om de wet tot invoering van het algemeen stemrecht en de begrooting van 1890—1891 te laten aannemen, wijl zij hierin het beste middel ziet om het oogenblik te verhaasten, waarop de liberale partij, haar zending geëindigd beschouwend, de regentes zal raden de cortes te ont binden en het land tot nieuwe verkiezingen onder leiding van een nieuw kabinet op te roepen. Volgens de conservatieven bestaat er geen twijfel, of koningin Christina zal Canovas met de samenstelling van dat ministerie be lasten, daar zoowel de publieke opinie als de regentes noch gunstig gestemd zijn voor de dis sidente liberalen noch voor een intermédiair kabinet. De koningin-regentes draagt in deze moeilijke dagen een zwaren last op de schoudersde tijd zal leeren of het ook thans haar beleid en politiek doorzicht zal gelukken den troon voor haar zoon uit dezen strijd niet alleen te redden maar hechter te vestigen. Aan het Brusselsche congres tot onder drukking der slavernij zijn twee belangrijke stukken rondgedeeld vooreerst een verslag van den directeur der afdeeling buitenlandsche zaken van den Congo-staat betreffende de aldaar genomen maatregelen tot onderdrukking van den slavenhandel en tot bescherming van de negers, waarvan de slotsom luidt dat de Congo- staat bij machte is om de negers binnen zijn gebied te beschermen. De directeur van de bin nenlandsche aangelegenheden 'van den Congo- staat geeft in een tweede verslag rekenschap van de genomen militaire maatregelen tusschen Stanley Palls en Banana, tengevolge waarvan de vroeger door de Arabieren en inboorlingen aan de oevers der rivier gehouden bloedige sla venjachten niet meer plaats hebben. Met dit al blijft voortdurend krachtsinspanning noodig. In bepaalde wateren moesten stations voor kruisers worden gevestigd en de hoofdwegen naar Soedan en de bronnen van den Nijl moesten worden bezet. De commissie tot onderzoek der maatregelen tot onderdrukking van den slavenhandel komt heden bijeen. In een extra-nommer van den Duitschen Reichs-Anzeiger wordt een den 20en uit Zanzi bar verzonden telegram van Wissmann open baar gemaakt, luidendeDen lOen November zijn te Mpwapwa aangekomenStanley en Emin-Pacha, Jephson, Stairs, Parker, Nelson, Bondy, Oasati, Schinze, Hofmann en een andere zendeling. Ik verwacht dat zij op zijn vroegst den len December te Bagamayo zullen komen De toestand op het station Mpwapwa is vol komen bevredigend. Zooals gisteren reeds in het kort werd mede gedeeld, ontving de Berlijnsche J?mm-commissie onderscheidene berichten, die twijfel doen rijzen aan den moord op dr Peters, Er zijn brieven van dr Peters, tot 5 October loopende, aange komen. De expeditie was in welstand te Korkorro aangekomen. Eene firma te Zanzibar telegrafeert, dat nieuwere berichten uit Lamoe de doodtijding van dr Peters ongeloofwaardig noemen. De algemeene indruk der Fransche repu- blikeinsche bladen van de ministrieele verkla ring is een gunstige, De flnancieele commissie uit den Pran- schen Senaat heeft het crediet van 58,000,000 francs voor de marine, hetwelk de vorige Ka mer reeds had aangenomen, met algemeene stemmen goedgekeurd. De Nordd. Allg. Zeitung vestigt de aan dacht op de beteekenis der ruime inschrijving op de Italiaansche spoorwegleening, waaraan, behalve door Italië, door Duitsch en Neder- landsch kapitaal werd deelgenomen. Deze uitkomst noemt het officieuse blad zeer verblij dend voor Italië, terwijl de speculanten zich tengevolge van den ongunstigen geldstand onthielden en derhalve alles te danken is aan het vertrouwen, dat de Italiaansche regeering op de geldmarkt geniet. Te Belfast, in Ierland, is Zaterdag een ruiterstandbeeld van koning Willem III ont huld. Er werd een optocht van vereenigingen van «Oranjemannen" gehouden en verscheidene redevoeringen gehouden. O. a. een anti-Home- Rule rede door kolonel Saunderson, lid van bet lagerhuis, die vertrouwde, dat de minister Balfour thans voor de Iersche Oranjemannen zou blijken to zijn wat Willem III twee eeuwen geleden voor hen geweest was. - Bij de te Berlijn gehouden gemeenteraads verkiezingen leden de anti-semieten gevoelige nederlagen de socialisten wonnen verscheidene zetels. De ex-Servische gezant te Berlijn, de heer Christitch, is niet, zooals nader blijkt, spoorloos verdwenen maar ligt ernstig ziek te Berlijn. Den 10 dezer maand werd de officier van justitie te Toul als Pruisisch spion ge arresteerd, wijl hij in de nabijheid van het fort Villey le Sec een stuk papier ontvouwd had Alle zijn verzekeringen dat hij monsieur le procu reur de la république te Toul was hielpen niets, tot eindelijk de burgemeester van Pierre, die hem persoonlijk kende, tusschenbeide kwam en zorgde dat de gevangene spion op vrjje voe ten gesteld werd. Alhier ligt zeilklaar de Jan Pieterszoon Koen, gezagv. Spaujer, naar Pensacola. Vlïssingeu, 21 Nov. Zr Ms stoomschoener Dolfijn, kommandant A. I. Krabbe, verliet heden namiddag ca. drie uren, bij het opklaren van den mist, de haven ter voortzetting van den kruistocht in de Noordzee. De binnenkomende Harwichboot was heden middag te 12.30 Vlissingen nog niet gepasseerd, wegens dikte van mist. De Prinses Elizctbeth kwam heden morgen op gewonen tijd aan. In het manifest, dat het voorloopig be wind aan het Braziliaansche volk heeft gericht, wordt in de eerste plaats gezegd, dat het volk» het leger, de marine en de provinciën tot den val van de keizerlijke dynastie en de afschaffing van den monarchalen regeeringsvorm hebben besloten en een voorloopig bewind benoemden hetwelk in de eerste plaats te zorgen heeft voor de handhaving der orde. Het gezag, waarmede dit bewind is bekleed, zal strekken tot beveiliging van 's lands be langen en tot handhaving der openbare rust. De regeering belooft alle middelen te zullen aanwenden, waardoor de veiligheid van het leven en de eigendom van alle inwoners van Brazilië, inboorlingen of vreemdelingen, kan verzekerd worden. De regeering zal de politieke meening van eiken burger eerbiedigen, in zoover deze niet in botsing komt met de veranderingen, welke noodig zijn in het belang des lands. Het leger, de marine, de rechterlijke macht en het burger lijk en militair bestuur zullen hun arbeid blijven vervullen overeenkomstig de tegenwoor dige inzichten. De senaat en de staatsraad zijn afgeschaft en de kamer is ontbonden. De regeering erkent en bekrachtigt alle verbintenissen, welke de vorige regeering heeft aangegaan, en handhaaft alle tractaten die met andere staten zijn ge sloten. De regeering zal ook alle verplichtingen overnemen welke de vorige regeering jegens buiten- en binnenlandsche schuldeischers op zich heeft genomen. Aan den onttroonden keizer van Brazilië zijn door de voorloopige regeering 500 conto's toegestaan voor de vestiging van hem en zijn familie elders, terwijl het behoud der civiele lijst hem is gewaarborgd. Dom Pedro moet in zijn antwoord op de mededeeling van het uitroepen der republiek, gezegd hebben zich zonder tegenstand te bui gen voor de omstandigheden en naar Europa te vertrekken steeds zou hij met welwillende gevoelens voor Brazilië bezield blijven en de beste wenschen koesteren voor de welvaart van het land. Alle generaals en magistraats-per- sonen hebben zich bij de republikeinsche be weging aangesloten. Naar men uit Lissabon verneemt zou het voorloopig bewind van Brazilië alle goederen, zoo roerende als onroerende, welke in het be zit der keizerlijke familie waren, in beslag hebben genomen, onder belofte, dat daarvoor later schadeloosstelling zal worden gegeven. Ook wordt gemeld, dat den keizer de voor waarde is gesteld, dat noch hij, noch een van de leden der keizerlijke familie ooit weer in Brazilië zullen terugkeeren. Alvorens te ver trekken heeft de keizer beloofd, deze voorwaarde te zullen vervullen. Het vertrek der keizerlijke familie geschiedde zeer overhaast en zelfs wordt beweerd, dat den keizer slechts veroorloofd werd de onmis bare kleedingstukken en enkele sieraden mede te nemen. Volgens te Londen loopende geruchten zou dom Pedro zelf niet vreemd zijn geweest aan de revolutie uit verzet tegen zijn schoonzoon, die de ultramontaansche partij steunde. Het feit dat dom Pedro een aanzienlijke som tot schadevergoeding aannam schenkt aan dit ge rucht een schijn van waarheid. Middelburg, 21 Nov. Ter graanmarkt van heden was er nog al een vrij ruime aanvoer. Algemeen was er voor verscheidene soorten veel kooplust. Jarige tarwe werd tot 6.75 geveild; goede nieuwe tarwe 6.85) a 7.15 afwijkende en bruine 6.50 a 6.60j; rogge eender 5.40 a 5.50wintergerst on veranderd 5 a 5.25 zomergerst met vraag, gekocht van 4.40 a 5.50bruineboonen hadden minder attentie en 8.75 a f 9. ge kocht witteboonen met zeer genegen koopers en 9.30 voor puike betaaldvelen hielden hoogerpaardenboonen gevraagd en 5.60 a f 5.70 afgegeventuinboonen f 5.50 a f 5.60 groene erwten in goede kooksoort betaald van 8.25 a 8.50 zomerzaad, niet droog, ge houden op 11.50; winterzaad niet getoond. Raapolie 36. patentolie 38.— en lijnolie ƒ24.— per vat op 6 w., contant ƒ1. korting. Raapkoeken f 90 per 1040 stuks; lijnkoeken zachte 12 harde 10 per 104 stuks. Boter 1.08 a 1.12 per kilo. Eieren 6. per 100 stuks. Ter veemarkt van heden waren aan gevoerd 1 paard, vette ossen, vette vaarzen, 3 kalfkoeien, 3 kalfvaarzen, 15 vare koeien, 6 stuks jong vee, 2 stieren, 6 schapen, varkens. De prijzen waren als volgteen paard 260vette ossen a ct.vette vaarzen a ct. per KG.kalfkoeien 150 a f 180 kalfvaarzen a f vare koeien 80 a 150; jong vee 70 a 90; stieren 70 a 110; een schaap 8 a 12; magere varkens 11 a 14 per stuk. Petrolenm-nof eeringen van de make laars Caatzlaar Schalkwijk. Rotterdam, 20 Nov. LocoTankfust 8,80 a Geïmporteerd fust 8,85 a Van boord bij lossing/a Janu- ari-levering 8,65 a Pebruari-levering ƒ8,55 a Maart-levering a April-levering fa Mei levering fa Juni-levering a r Juli-levering a Augus- us-levering a f September-levering f—,—a October-levering November-levering ƒ8,70 a, December- levering 8,65 a Zeilend f 8,75. Alles vrijblijvend. De markt was heden vast. Amsterdam. 20 21 Nov. Nov. Staatsleen In gen Boeder land. pCt. Bedrag stukken. Cert N.W.Sch. 2% 1000 823 dito dito 3 1000 97% 97 dito dito 3I/s 1000 102% 102% dito Obl3% 1000 1027/a 1027/8 Song. dito Goudl. B i, 100 94% Italië. Ins. '62/81 5 Lir.100-100000 87% Oostenrijk. Obl. Mei-NovB fl. 1000 721/4 72% dito Jan.-Juli B 1000 721/g 72% dito dito Goud 4 u 200-1000 91% ■v'olen. O. Sch. '44. 4 Z.R 500 8813% 83% Vort. Ob.Bt.'53/84 S 100 66% 65% dito dito 1888/89 4% 20 95 Rusland. Obl. Hope 1798/1815 f 1000 103% 103% Cert. Ins. 5 S. '54 Z.B. 500 dito dito 6 S. '55 500 927/8 98 Obligatiën 1863 5 60-100 103Ü' dito 1864 5 1000 10215% 103 dito Oost. le 8. 5 Z.B. 100-1000 61S/4 61% iito dito 2e s 5 f 100-1000 62 dito dito 3e 5 100-1000 dito '60 2e 1. dito 4% 100 ]0Ö%6 dito '75 gec. dito 4% 50-100 100% 100% dito '80 gec. dito 4 Z.B. 125-625 88 88% dito 1889 dito. 4 B. 125 Obi. 1. 1867/89 4 20-10C 929% Gert. v. B. Asgu. 6 P.R. 1000 dito '84 gec. dito 5 50-100 98 93 Spanje. O B. Perp, 4 Pes. 1000-24000 69' dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-25000 Turkije. Gsprivil. 5 ir. 500-2500 881-88V2 Gecv. S. D. C. 20-1000 17S/g 17% dito Gereg. 1869 fr. 500-12500 Egypte. O. L, 1873 4 20-100 91% 91% dito sp. dito 1873 5 v 30-100 Brazilië. Obl. Londen 1865. 5 100 100 100 dito Leen. 1875 5 100 100 uito 1863 4% r 100 98 dito 1879 4% 66/5&112.10 92% 92 Venezuela 1881 100-500 50% 50% InstsaHtr. ess üSsisme. ffsdergieiB. Nederland- pCt, N. Hand. Mach. Aand. reseontre 6 f 1000 1335,1'8 133% N.-I. Hanb. aand. 150 831/2 83% dito Zeel. aand. 500 dito dito Pr. dito s 500 dito Obl. 1885 8 1000 ikuitsohland. Crt. Bijksb.Ad. Amst. B.M. 3000 Oostenrijk. Aand Q. H. B, fl. «00 132 Spoorwea/ieerafrag-ea, Nederland* pCt. Mij. t. Expl. v. St.-Spw. Aand. f 250 140 1401/2 Ned. Ctr. spw. A, 250 34 dito Gest. Obl. 235 90% 90% N.-I. spw. aand. 350-1000 140% N. Rijnspw. vOlgof. Aand 80-200 116% 116 N.-B. Boit. Obl. gestemp. 1875/80 r 100 Hongarije. Theiis Spw. aand. 5 fl. 200 Ealië. Spw. Lg. 1887/89 3 Lir. 500-2500 545/8 54% Viet. Sm. spw. O. 3 n 500 Znid-Ital. Sp. O. 8 500-5000 58% 58% Oostenrijk. F. O. Spw. Obl S fr. 500 78 Polen. W.-W. A. Z.B. 100 114% 114 Rusland. Gr. Sp.- Maats.Aand. 5 125-625 121 121 dito Obl41/j 500 99 99 dito dito dito 4 r. 1125 Balt. Spw. Aand. 3 25-1250 601% 60 Laatste Vertrek buslichting van aan het Middelburg hoofdkantoor. Amsterdam (Nederl.). 22 Nov. 5.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 22 lfov. 1.15 'snam. Brindisi (Duitsche dienst) 26 Nov. 1.15 'snam. Marseille (Lloyd)26 Nov. 5.30 's avonds Rotterdam (Lloyd) 29 Nov. 5.30 's avonds. Marseille (Fr. dienst) 30 Nov. 7. - 's morgens Genua (Nederl.)3 Dec. 5.30 's avonds. De Fransche mailbooten doen Riouw, Banka en Palembang niet aan. Jelez-Griasi dito. 5 Z.B. 125-50 96% Kurk.-Ch.-Az. 0. 5 100 997/s Losowo.-Sew. 5 f 1000 Morsch.-Sysr. A, Z.B. 125-1250 327/8 Mosk.-Jar. Obi. 5 100 Mcsk.-Smol. dito 6 1000 102 102% Orel-Vitebsk A. 5 Z.B. 125 100 1001% dito Obl6 100 102 102 Poti Tifli» dito 5 1000 102% R,.-Wiaama Aand. Z.B. 125 32% 33% Zuid-West Sp.M. B r 100-1000 671/4 67% Amerik.Ctr.P. O. 6 Bol!, 1000 dit. Calif.Org, dit 5 1000 Cbio. N.-W. Cert. Aand. 500-100 dito le kypt. Crt. 7 f 1000 134 dit. Mad. Ext. Ob. 7 Doll. 500-1000 1363/g Menominee dito 7 r 500-1000 N.-W. Union dito 7 500-1000 Win. St.-Peter do 7 t 500-1000 dito S.-W. Obl. 7 t 500-1000 Illinois Cert. v. A. 500-1000 117 dito Leas L.St. Ct 4 r 500-1000 991/a St-P. M.& M.Ob. 7 a 500-1000 112% Un.Pac.EfdI. do 6 1000 1131/2 113 A'seüaie- KzeeoSsjjif'Sfiu SJederl. Stad Am. 8 100 1093% 109% Stad Rotterdam 8 r 100 1071/16 Selgié. Stad Antw. 1887 2% 873/8 fr. 100 dito Brussel 1887 2% a 100 86% 86% Eongar. Stl. 1870 100 ffoatenr. Stl. 1854 4 r 250 "21/4 dito 1860 5 V 500 118% dito 1864 i 100 Cied. Inst. 1858 100 156% Ru«l. Stl. 1864 5 Z.B. 100 155% 1547/s dito 1866 5 ino 143% ïpanjo. Stad Madr. 3 Turkije.Spoorwl. 8 fr. 100 48 4S% 400 18% 18% t'ritzen van conjpons en losbare oHiligatiën. Amsterdam 20 November. 21 November. Oostenrijk Papier 21.20 21.20 Ostenrijk Zilver 21.20 21.20 s 11.5,2% 11.52% met affidavit. 17 11.92% 11.92% 12.- 12.— n 47.50 s 47.50 47.45 47.45 58.85 58.85 1-171/2 1.17% 1.901/2 1.91 r 1.24 1.24 ir 1.83 1.83 ipaansche Buiteal, 47.55 47.55 Binnenl 2.28 17 2.28 1 merikaf.nsehe in dollars 2.47 2.47 Speelehoers» GOUD. Wicht.Sonv. 12.05 12.15 8\v. 20 mk. 11.80 rl.90 do. f ■- 30 9.52% 9.62% ZILVER. Stukk. v. 5 Ir. f 2.35 f 2.40 Pruis. Zilver. 1.75 sl.78 le klasse. 3e lijst. Collecte uit Zeeland. No 67400. Prjjzen van 20. 107 3120 5785 8455 9247 9558 12946 117 3124 7452 8661 9268 9582 19346 127 3155 7494 8671 9273 9609 19364- 237 3167 7616 9013 9292 10024 19368 1790 3170 7633 9032 9299 10044 19521 2559 5049 7644 9208 9502 10070 19529 2560 5704 8352 9212 9539 12905 20681 2714 5739 8362 9227 9542 12933 20688 2780 5741 8399 9245 9543 12941 No. 8359, vermeld op de tweede lijst, is niet uitgetrokken. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde moeder en behuwdmoeder, JANNETJE BOSTELAAR, Wed. HENDRIK MEIJERS, in den ouderdom van ruim 77 jaren. Koudekerke, 21 Nov. 1889. Uit aller naam P. MEIJERS. Heden overleed te Amsterdam, ten huize van zijnen broeder, onze beminde broeder, de heer WILLEM LEONARD BLINDENBACH, Gemeente-Ontvanger te Aardenburg, in den ouderdom van ruim 36 jaren. Aardenburg, 20 Nov. 1889. Namens broeders en zuster J. J. BLINDENBACH. Aan allen mijn bartelijken dank voor de deelneming bij hel ongelukmij overkomen. Baron TAETS VAN AMERONGEN. Grijpskerke, den 20 Nov. 1889. De schuldeischers in het faillissement van DIRK HAPPEE, Manufacturier, wonende te Middelburg, worden opgeroepen om op Woensdag 27 November 1889, des voormiddags te ÏO uren, in een der lokalen van het Gerechtsgebouw te UIiniLLIH ItG de REKENING EN VERANTWOORDING aan te hooren, welke door den Curator in dat fail lissement ten overstaan van den EdelAchtbaren beer Recbter-Commissaris zal worden afgelegd. De Curator in bet faillissement voornoemd, Ms A. C. A. JACOBSE BOUDEWIJNSE. De Hollandsche Hypotheekbank te Amster dam leent gelden onder eerste hypothecair verband tegen Sf pet. Agent J. A. ZIP, Dam Zuidzijde G n° 55 Pr. op Nos. 2, 15, 45, 67, 75, 77, 78, 97,122, 124, 141, 142, 168. P. ADRIAANSE Jz.

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3