BUITENLAND. Algemeen Overzicht. Beknopte Mededeelïngen. INGEZONDEN STUKEEN. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten, enz. Ppijzen van Effecten. De Middelburg ache courant wordt 's avonds t® 2CVGH uur in Goes uitgegeven. Dagelijks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent A. A W. BOLLAND aldaar. In de zitting der Pranaehe kamer dankte gisteren Ploquet, die zooals bekend tot defini tief voorzitter is verkozen, in een uitvoerige rede voor de hem bewezen eer. Hp verzekerde evenals voorheen zijn ambt onpartijdig te zullen waarnemen en de kamer te willen be schermen tegen elke poging om haar waar digheid te besmetten. Voor het oogenblik wenschte hij noch een verklaring noch een programma te geven, maar alleen de kamer te herinneren dat het republikeinsche Frankrijk ten gunste van de eendracht zijner vertegen woordigers gesproken had. Het was zaak der regeering in overleg met de rep u- blikeinsche meerderheid haar be sluiten te nemen. Wie tegen dit streven naar eendracht zich verzette of het door avonturen zocht te niet te doen, zou een zware verant woordelijkheid op zich nemensmartelpk zou de natie getroffen worden, wanneer de verheven indruk van haar langs wettigen weg uitge- drukten wil door onvruchtbare discussiën uitge- wischt werd. De spreker deed daarom een beroep op de republikeinen om alle krachten der democratie rond de republiek te scharen. Met de tentoonstelling heeft de Fransche natie zoo ging Floquet voort bewezen, dat zij niets van haar levenskracht verloren heeft, derhalve bezit zjj ook het recht te eischen dat haar wetgevers op de hoogte van hun grootsche taak zijn; zij moeten het oorsluiten voor elke politiek der ontmoediging en zich vereenigen om de democratische hervormingen te verwezenlijken, welke verlangd worden door alle die kunstenaars, induatrieelen,kooplieden en landbouwers, welke nieuwe lauweren toegevoegd hebben aan den eerekrans van Frankrijk. Tege lijkertijd dat de Fransche republiek haar her wonnen kracht bij de tentoonstelling bewees, toonde zjj zich zóo verdraagzaam, zóo gastvrjj, dat niemand meer twijfel koesteren kan ten opzichte van haar vredelievende gezindheid. Een straal van de broederschap van '89 heeft van uit Parijs de geheele wereld verlicht. Floquet hoopte, dat de herinnering hieraan de kamer ervan terug zou houden in haar oude fouten te vervallen. »Laat ons dan zoo eindigde hij »met den wensch, welken alle Franschen gemeen schappelijk koesteren, voortgaan ons te ver sterken, opdat wij met eere vredelievend kun nen blijven. Laat ons, republikeinen, wedijveren, wijl dit een levensbehoefte voor eene vrije vergadering en noodzakelijk bij het zoeken naar ernstige veroveringen is, doch laat ons de gevaarlijke twisten en verdeeldheid vermij den. Dan kunnen wij voortdurend voorwaarts schrijden en aan hen, die haar willen vernie tigen, antwoorden, dat het nog altijd de vrij heid is, welke voor alle belangen den zekersten waarborg schenkt." Herhaaldelijk onder het spreken en ook aan het slot vielen Floquet warme toejuichingen te beurt. Hierna las de minister-president de ministe- rieele verklaring voor. In de eerste plaats wees hij op hetgeen de regeering, in moeilijke tijden het bewind aanvaardend, gedaan had tot het bewaren der orde, waardoor het der natie moge lijk was zich ten gunste van de democratie te verklaren. Tevens heeft Frankrijk bij de jongste gen zoudt kunnen geven." >Ik, mijnheer, hoe dat?" Zij werd bijna boos en keerde zich naar de deur. Lourens trachtte haar nog terug te houden. »Dus, zuster, wilt gij niets weten van den rijkdom dien ik u breng? Wat zoudt gij doen als gij rijk waart Vooreerst dokter, ben ik niet rijk en ik kan het niet worden. Ik ben een arm meisje, een wees en sta geheel alleen op de wereld. En als ik rijk was, waartoe zou die rijkdom, dien gij, ik weet niet waarom of hoe, voor mjj uitgedacht hebt, dienen Ik heb de gelofte afgelegd dat ik mij aan God zal wijden en ik zal die gelofte gestand doen. Arm wil ik met de armen leven." »Dus staat uw besluit onwrikbaar vast >Ja mijnheer, onwrikbaar. Laat mij gaan, als 't u blieft." Lourens had hare beide han den gegrepen. »0, staat het zoo" zei hjj half luid. »Wel- aan nu moet er een einde aan komen." Het jonge meisje worstelde om zich los te maken maar hij zag haar strak aan en zei »Angèle, kom, ik wil het Zuster Martha slaakte een flauwen kreet en viel achterover. »Ha 1" riep hij uit. »Zijt gij daar einde lijk, AngèleGoddank 1" Maar Angèle verroerde zich niet. Zij bleef roerloos op het tapijt uitgestrekt liggen. Het was diezelfde doodeljjke stilte, diezeltde strek heid van vier maanden geleden, toen Lourens haar belet had om zijn kamer te verlaten. Hij zei bij zich zeiven»dit is de eerste stapwanneer ik dien aanval van doodslaap verdreven heb, dan zal Angèle kweer ver schijnen." Nu was hij zeker van zijn zaak. Hij had zjjn macht herkregen. Het zou misschien lang duren, maar hij wist nu toch dat Angèle terug kon komen. Zij was er en haalde lang zaam adem. Hare bleeke lippen gingen bjj elke ademhaling 6ven open. (Slot volgt.) verkiezingen den wensch geuit naar rust. Een tijd van arbeiden is aangebroken. De regeering geeft derhalve den afgevaardigden den raad elk vraagstuk te vermjjden, dat de verdeeldheidmoet wekken, integendeel is het de plicht der afge vaardigden hun aandacht te schenken aan eco nomische en sociale aangelegenheden. De verklaring somde de beoogde hervormingen op het in evenwicht brengen van het budget, het beter verdeelen van den druk der belastin gen, het ontheffen van den landbouw, het voltooien der vestingwerken, der waterwegen en spoorwegen, en het herzien der handelstractaten. Het slot der ministerieele verklaring luidde »Terwijl wij u alle deze vraagstukken ter be handeling voorleggen geven wij een nieuw overtuigend bewijs van de onherroepelijke ge voelens, welke het republikeinsche Frankrijk en zijn regeering vervullenna de tentoon stelling van 1889 heeft niemand ter wereld meer het recht de vredelievende gezindheid van ons vaderland te verdenken wij kunnen daarom, zonder den arbeid aan de voltooiing onzer militaire organistatie te benadeelen, open lijk verklaren, dat de Fransche repu bliek den vrede wil, een trotschen en waardigen vrede, zooals het een groote natie, die zich van haar kracht en haar recht be wust is, past." Nadat verscheidene voorstellen, waaronder van Lockroy en De Lanessan ingediend waren, vroeg de radicaal Maujan de urgentverklaring voor zijn voorstel tot herziening van de consti tutie. De Cassagnac bestreed, doch Naquet steunde deze urgentverklaring, die nadat Tirard op de te voren gelezen ministerieele verklaring gewezen had, ten slotte met 345 tegen 123 stemmen verworpen werd. Natuurlijk ontbrak het bij dit debat niet aan onderlinge hartelijkheden tusschen rechterzijde, republikeinen en Boulangisten,welke voorspellen dat de oude tegenstanders niet voornemens zijn met andere wapenen in de nieuwe kamer dan voorheen te strijden. Maandag is te Elberfeld een socialisten proces op groote schaal begonnen91 personen worden beschuldigd van deelneming aan een geheim genootschap. Onder hen bevinden zich Bebel en drie andere sociaal-democratische leden van den rijksdag. Bebel trachtte in een rede, die 1* uur duurde, alle punten van de beschuldiging te weerleggen en aan te toonen, dat er niets in het geheim was geschied. In de commissie voor de socialistenwet in den Duitschen rijksdag verklaarden de natio- naal liberaal Buhl en het centrumlid Fritzen dat zij niet voor de wet konden stemmen, in dien het artikel betreffende de opzegging van verblijf behouden bleef. Volgens de verklaringen van den minister Herrfurth is de regeering niet bereid op dit punt eenige verzachting toe te staan. De vrij- conservatieve prins Carolath verklaarde zich insgelijks tegen eene duurzame bevoegdheid tot opzegging van verblijf, terwijl Singer, socialist, zeide, dat reeds 893 personen door die bepaling waren getroffen, waarop de minister Herfurth deed opmerken, dat aan 200 hunner vergund was terug te keeren, resten nog 693 In den Duitschen rijksdag werd het voor stel van den Duitsch-vrijzinnige Barth tot op heffing van het verbod op den invoer van zwijnen aan de Deensche grens en dat van den nat. lib. Websky tot vrijen aanvoer van zwijnen in de Duitsclie slachthuizen na een langdurig debat verworpen. De minister Lucius bestreed deze voorstellen op grond van het voort durend heerschen der varkensziekte in Dene marken, waar die ziekte telkens opnieuw uit breekt, spijt de krachtige pogingen der regeering om haar te onderdrukken. Ook Engeland laat geen Deensch slaehtvee toe. En wat de oostelijk gelegen landen betrof, zoo had het mond- en klauwzeer daar eene verbazende ^verspreiding gevonden. Niet minder dan 1144 plaatsen in Hongarije zijn met die ziekte besmet, zoodat zelfs Oostenrijk den invoer van vee verboden had. De beweegredenen der Duitsche regeeringen tot afsluitingsmaatregelen zjjn van volslagen zakelijken aard, en worden ter beveiliging van den Duitschen veestapel dringend voorgeschre ven. Het verbod op invoer kan derhalve voor- loopig niet worden ingetrokken. Bjj zijn toelichting van het voorstel tot het organiseeren van twee nieuwe legercorpsen verklaarde de Duitsche minister van oorlog voor de begrootings-commissie uit den rijksdag, dat het ontwerp een gevolg was van eene innerlijke behoefte bij het legerdat het in geen enkel opzicht in verband staat met de nieuwe Fran sche legerwet. Het moet worden beschouwd, als vormende eene voltooiing. Na eenige aan bevelende opmerkingen van de heeren Huene en Ballestrem heeft de commissie met algemeene stemmen het ontwerp aangenomen. In den Spaansche senaat heeft de minister president Sagasta verklaard, dat hij bereid is het voorzitterschap van den ministerraad neder te leggen, indien de meerderheid zijner partij hem afvaltmaar hij zal niet aftreden om eenige afgescheidenen van de liberale partij genoegen te doen. Hij moet zijn programma in vervulling brengen, waarvan de invoering van het algemeen stemrecht het hoofdpunt is. In Zwitserland is Zondag bij de gehouden volksstemming de wet betreffende schulden en faillissementen met 237, 802 tegen 211, 226 stemmen aangenomen. Zondag leden de Boulangisten te Sceaux, een voorstad van Parijs, een gevoelige echec. Terwijl dit district tot nu toe altijd voor de Boulangisten gestemd heeft, verkreeg thank bij de verkiezing van een lid voor den arrondis- sementsraad hun candidaat slechts drie stemmen, terwjjl op den gematigden republi kein 2285 en op den radicaal 1644 stemmen werden uitgebracht. In het Brusselsche Congres tegen de slavernij werden gisteren door sommige leden de algemeene zienswijzen hunner regeering uiteengezetanderen legden documenten te tafel, betrekking hebbende op de werkzaam heden der vergadering. De volgorde der be raadslagingen werd vastgesteld, en er werd eene commissie benoemd tot het overwegen van de te nemen maatregelen in die streken waai de slavenhandel gedreven wordt. Deze commissie zal heden vergaderen. De Porte is ten slotte, gedwongen of uit vrjjen wil, er toe overgegaan het Koerden-hoofd Moessa bey, wegens de door hem in Armenië bedreven gruwelen gevangen te nemen. Hjj heeft reeds het eerste verhoor ondergaan. Het proces begint 23 dezer en zal openbaar zijn. De revolutie in Brazilië. Volgens de laatste berichten heeft de revo lutie in Brazilië haar rustig karakter verloren en breekt zich een beweging ten gunste van den onttroonden keizer baan met het gevolg dat er in de straten van Rio de Janeiro ge vochten werd. Wie weet of de nieuwe vlaggen, groene en gouden sterren en strepen "op een blauwen grond, waarnaar met groote spanning wordt tegemoet gezien, niet nog te vroeg komen en weer opgeborgen moeten worden tot gun stiger tijden voor een Braziliaansch republiek Omtrent de oorzaak en de aanleiding tot de revolutie deelde een Braziliaansche diplomaat in Europa de volgende bijzonderheden mede. Het liberale kabinet, dat in Juni 11. gevormd werd, vertrouwde het commando over het gar nizoen der hoofdstad, uit ongeveer 5000 man bestaande, toe aan generaal Deodoro da Fon- seca. Deze officier, die dorstte naar de lauweren van generaal Boulanger, vatte onmiddelijk het voornemen op, zich van het bewind meester te maken. Bijna eiken dag ontving hij te zijnen huize de officieren van het garnizoen, wees hen op hun armzalige bezoldiging en beloofde hun flinke toelagen na afschaffing der monarchie. De officieren strooiden op hun beurt het zaad der ontevredenheid in de kazernes en hielden hun manschappen voor oogen, dat geen vol doende soldij kon uitbetaald worden, zoolang de keizerlijke familie zooveel voor haar civiele lijst behoefde. Dit alles was geen geheimDe minister president gaf den keizer den raad een besluit uit te vaardigen, waarbjj de bezoldiging der officieren in de hoofdstad verhoogd werd. Dom Pedro willigde in onder voorwaarde dat het gar nizoen zou veranderd worden. Wetend dat dit boven zijn macht ging, gaf de eerste minister het plan op. Zoo stonden de zaken tot Donderdagnacht. Dien avond verdeelde Da Fonseca zijn troepen over de geheele stad om zich gereed te houden bij mogelijk verzet tegen de revolutie. Toen Rio de Janeiro ontwaakte, hoorde het de repu bliek der Yereenigde Staten van Brazilië uit roepen door het garnizoen en den dictator. Dom Pedro en zijn familie bevonden zich te Pe- tvopolis, waar Da Fonseca, vergezeld door den minister Constant en een deputatie officieren, den keizer zijn onttrooning en de proclamatie der republiek aankondigde, onder verzekering dat het land dom Pedro dankbaar bleef voor zijn vele nuttige en vaderlandslievende diensten. Op waardige wijze ontving dom Pedro, in het bijzijn van de keizerin, de kroonprinses, haar echtgenoot en hun drie zoons, de deputatie. Hij weigerde afstand te doen van zijn troon doch verklaarde voor geweld te wijken. Eén uur werd de keizerlijke familie toegestaan voor de toebereidselen tot haar vertrek. Rjjtuigen door troepen-afdeelingen geëscorteerd, bege leidde de keizerlijke familie naar de haven, waar een Braziliaansch oorlogsschip onder stoom y. De kaptein had bevel, zoodra dom Pedro zich met de zijnen ingescheept had, de ankers te lichten. Uit de vijf eerste artikelen van de procla matie, waarbij de nieuwe staat van zaken aangekondigd wordt, blijkt lo dat de republiek is uitgeroepen2o dat de provinciën des lands, vereenigd door federatie, de Vereenigde Staten van Brazilië vormen3o dat iedere staat zijn eigen plaatselijk gouvernement zal verkrijgen 4o. dat iedere staat een vertegenwoordiger naar het congres zendt, dat binnenkort bijeenge roepen wordt en waarvan het voorloopig gou vernement definitieve beslissingen verwacht. Intusschen zullen de gouverneurs der verschil lende provinciën waken vqpr de handhaving der orde en tot bescherming der rechten van de burgers; 5° dat inmiddols het voorloopig bewind de belangen des lands in binnen- en buitenlandsche aangelegenheden zal vertegen woordigen. Dat de geheele beweging een militair karak ter draagt, blijkt ook uit een bericht uit New- York, volgens hetwelk alle provinciale gou verneurs door het voorloopig bewind benoemd, militairen zijn. Onder een der voornaamste oorzaken tot de revolutie is genoemd ontevredenheid over de afschaffing der slavernij. Een Engelsch blad deelt mede, dat het meerendeel der nieuwe bewindslieden besliste voorstanders der afschaf fing waren, zoo Quintin Bocayura, minister van buitenlandsche zaken, voorheen redacteur van O Paiz, een der leiders der beweging, dr Bechstra, minister van financiën, eveneens voorheen jour nalist, Campos Salles, zijn collega van justitie Ook Benjamin Constant, minister van oorlog was een ijverig abolitionist, en hetzelfde kan gezegd worden van Demetrio Ribeiro, minister van landbouw en Vanderholtz, minister van marine. In de Londensche financieele wereld moet men volgens een telegram aan de Indépendance beige zich zeer verontrusten over gebeurtenissen in Brazilië. De baisse der Braziliaansche fond sen zou nog erger zijn dan zij reeds is, indien niet een aanzienlijk deel zich bevond in handen van groote bankiers en invloedrijke financiers, die zich onthouden ze te verkoopen, ten einde een Krach te voorkomen. De Braziliaansche afgevaardigden op het Panamerikaansche congres te "Washington hebben zich aan het congres onttrokken. Men zegt dat de Braziliaansche gezant t® Washington zijn ontslag heeft genomen. De graaf van Parijs zal zich den 13 Decem ber naar Lissabon begeven, waar Dom Pedro verwacht wordt. Terwijl echter een telegram uit Rio de Janeiro meldt, dat Dom Pedro met de pakketboot Alagoa vertrokken is naar Lissabon, bericht een andere depêche, dat Dom Pedro zich inge scheept heeft op de Richtalo. De kommandant zou verzegelde instructies ontvangen hebben met het bevel deze eerst in volle zee te openen; daarin zou staan waar hp den ont troonden keizer moet ontschepen, waarschijn lijk in een Fransche of Italiaansche haven aan de Middellandsche zee. Verder wordt in dit bericht gezegd, dat Dom Pedro op het oogenblik van zijn vertrek verscheidene betuigingen van sympathie van de zijde der bevolking ontving. Een te New-York uit Rio ontvangen bericht meldt, dat Patricino gearresteerd is wegens samenzwering tegen de republiek. Een open brief. Over de kwestie zelve heb ik op dit oogenblik geen aanleiding om meer te zeggen dan ik deed. Het verheugt mij, dat er, naar het schijnt, eenigen door mijn woorden wakker geschud zjjn. Dat geeft moed voor de toekomst. Goes, 19 Nov. 1889. Humanitas. Oost/burg 20 Nov. De aanvoer was ruim doch de vraag beperkt tot gerst tegen vorigen prijs. Men besteedde heden voor: Tarwe a nieuwe dito f 5.50, ƒ6. a 7.20 jarige rogge f a f nieuwe rogge ƒ4.75 5.— a/5.10; jarige win- tergerst f f a fnieuwe winter- gerst ƒ4.75, 5.a 5.25; jarige zomergerst f a f nieuwe zomergerst 4.50, f 4.75 a 5.haver 2.a 3. a f 3.20; paardenboonen f 4.75, 5.50 a 5.75; groene erwten ƒ6.ƒ6.20 a 6.50; koolzaad a kanariezaad a per 100 E.G. Amsterdam, 20 Nov. Raapolie op 6 weken 37*. Ljjnolie 23. Aan een mijner geestverwanten. Waarde heer. Laat ik, als antwoord op de vraag, mij in dit blad door u gedaan, even mogen opmerken dat ik van het daarin genoemde stukje wel kennis nam maar daarop niets te antwoorden heb, stel al dat de schrijver ervan eenig ant woord van mij verwacht, wat ik betwijfel. Ik hehoor niet tot hen, die den heer Kielitra, zooals hij zegt, gevraagd hebben naar zijn oordeel over mijn schrijvenergo zijn stukje is niet aan mij gericht. Bovendien interes seert mij dat oordeel hoegenaamd niets, want ik ken den heer Kielstra slechts van aanzien en waarlijk, ik moet u bekennen dat de wijze waarop hij schrijft, de toon dien hij aanslaat en zijne verkeerde voorstelling van mijne be doeling een gevolg van zijn niet goed lezen of niet goed begrijpen van mijne opmerking mij niet uitlokt nader kennis met hem te maken. En dan nog, al ware dit alles niet zoo dan heb ik nog een afdoende reden om op betoogen van die zijde niet in te gaan. Ik ben oud genoeg om te weten dat men, zeer enkele uitzonderingen daargelaten, met predi kanten nooit over zulke zaken als ik aanroerde moet polemiseerenzij kunnen maar hoogst zelden tegenspraak dulden en geven toch nooit iets toe Dat verschijnsel zult gij ook wel waargenomen hebbenen de verklaring ervan ligt voor de hand. De heer Eielstra is daarbij niet de man, die over toestanden hier kan oordeelenhij kent allerminst de dagen van vroeger zooals ik die beleefde, dagen toen mijn goede vriend dr Soetbrood Piccardt nog hier werkzaam was de man met zijn rijk talent, zijn warm hart, zijn vriendelijk gemoedde man die juist een der uitzonderingen was en, verre van heersch- zuchtig als hij was, het goede wist te waar- deeren bij zijne tegenstanders, al stonden zij nog zoo ver van hem. Met hem kon men praten. En juist met het oog op hem kwam de vraag weer bij mij op, of zijn geestverwanten wel ge noeg hebben gedaan om hem te steunen in zijn strijd voor beginselen, waarvoor deze of gene thans zegt zooveel liefde te bezitten. Laten zij de handen eens in den boezem steken en zij zullen mij zeker geen ongelijk geven. Vindt gij het verwijt van den predikant der Doopsgezinde gemeente aan het adres der redactie van de Middelburgsche Courant over het opnemen van mijn stukje niet onbillijk Die tirade over het »zachtjes aan verliezen van de achting zoowel als het vertrouwen der weidenkenden en meer ontwikkelden", vind ik bovendien kostelijk. Ik heb zoon idee dat mannen als b. v. Philips van Spanje indertijd ook zullen gesproken hebben van »welden- kenden" en »meer ontwikkelden"en daar mee natuurlijk hun aanhangers bedoelden, terwijl zij, die het licht en de vrijheid najoegen, zich van geestelijke overheersching trachtten te ontdoen, volgens hen behoorden tot de niet weidenkenden en de niet ontwikkelden. Zoo gaat het altijden zoo zal het steeds blijven gaan. Met zulke qualificaties kan men naar willekeur spelen en het ver brengen in het geven van lof of blaam. Ik vind het vrij onbeleefd dat de heer Kiel stra, waar hij iets te zeggen heeft aan eene redactie, dat langs een omweg deed en niet rechtstreeks tot haar zich wendde; de kwestie zou op zuiverder terrein gebleven zijn. Over nog een punt tot slot een enkel woord. Men verwijt mij mijn anonymiteit. Welnu, waarom ik niet met open vizier optreed, zeg ik gerust, zij het ook met leedwezen. Het geldt bij deze kwestie slechts beginselen en geen personen; en ook om die te verdedigen zou ik liefst openlijk willen optreden, maar mij ontbreekt, met het oog op belangen van derden, de lust om martelaar voor die begin selen te worden. Want ik weet maar al te goed dat er in menig oog geen grooter heilig schennis is dan juist op te komen tegen gods dienstige ideeën, vooral in kleinen kring, en dat allerminst de modernen op dit punt eene uitzondering maken. Gij zult even goed als ik wel weten, hoe zjj zich uitlaten over orthodoxen doleerenden en vooral over Dageraads-mannen. En evenzeer als ik het verfoei tegen innige overtuiging te heulen met een kerk, omdat het zoo gekleed staat, omdat het tegendeel zoo strijdt tegen de adat, of zulk een goed voorbeeld voor anderen is, evenzeer ben ik tegen alle »aan- stellerjj". Petrolenm-noteerlngenvan de make laars Cantzlaar Schalkwijk. Rotterdam, 19 Nov. LocoTankf'ust 8,80 S, 8,75. Geïmporteerd fust 8,80 Van boord bij lossing a Janu- ari-levering 8,65 Februari-levering 8,60 a Maart-levering 8,50 a April-levering a Mei levering a Juni-levering a r Juli-levering a Augus- us-levering a September-levermg k October-levering fk November-levering ƒ8,70 a ƒ8,65; December- levering 8,65 a Zeilend Alles vrjjbljjvend. De markt was heden vast. Siaatsleenlngen Amsterdam. 19 20 Nov. Nov. Nederland. Cert N. W. Sch. dito dito dito dito dito Obl. Rong. dito Goudl. Italië. Ins. '62/81 Oostenrüjjk. Obl Mei-Nov dito Jan.-Juli dito dito Goud ïfolen. O. Sch. '44». ?ort. Ob.Bt.'68/84- dito dito 1888/89 Rutland. Obl. Hope 1798/1815 Cert. Ins. 5 S. '54 dito dito 6 S. '56 Obligatiën 1862 iito 1864 dito Oost. Ie S. dito dito 2e dito dito 8e dito '60 2e l. dito dito '75 gec. dito dito '80 gec. dito dito 1889 dito. Obl. I. 1867/69 Cert. v. B. Asgn. dito '84 gec. dito 3pan|«. O B. Perp. dito bin. Perpet. Turkije. Geprivii. Gecv. S. D. U C. dito Gerog. 1869 Bgypte. O. L. 1873 dito ap. dito 1876 Hraïilaê. Obl. Londen 1865. dito Lean. 1875 dito 1868 dito 1879 Venezuela 1881 pCt. Bedrag stukken 21/s - 3 Sl/j 31/s 5 S 1000 1000 1000 1000 r 100 Lir.100-100000 88I/4 823/g 1027/g 1027/s B fl. 1000 B 1, 1000 4 200-1000 4 Z.R BOO 3 100 41/j 20 Wat Humanitas hier verder schreef, schrapten wij. Waardeerende zijne goede bedoeling om onze partij op te nemen, verdedigen wij ons, waar wij dit noodig achten, liefst zelve. Dit doen wij echter alleen tegenover rechtstreeksche niet tegen zijdelingsche aan vallen, want deden wij dit tegenover de laatste dan hadden wij wel dagwerk, (Red,) Z.R f ZJt, 5 B 6 5 B 41/j 41/3 4 Z.R, R. P.R. Pes. Pr. fi. fr. 1000 B00 B00 BO-100 1000 100-1000 100-1000 100-1000 100 B0-100 12B-626 12B 20-100 1000 BO-lOO 1000-24000 B00-26000 600-2600 20-1000 600-12600 20-100 20-100 72 721/8 837/8 1031/4 851/2 93 103 82 813/4 IOOI/4 IOOI/4 831,8 823/8 971/s IO23/4 1027/g 943/4 721/4 721/s 911/4 8813/16 661/4, 95 1031/4 927/a 10215/u 613/4 10IÏ1/4 88 921/4 929/ig 98 693/4 697/g 88I/4 171/4 88I/4 173/s 911/2 911/3 B 100 100 100 5 100 100 100 41/, 100 95 41/3 66/5&112.10 1021/4 4 100-500 50 601/g Sndastr, ea Snaee, Onderaem, ■lïedevlaud. pil N. Hand. Mach. A and. resoonlre 5 N.-I. Hanb.aand. dito Zeei. aand. r dito dito Pr. dito r dito Obl. 188B 3 Juitsohiand. Crt. Rijksb. Ad. Amst. 'ostenvijk. Aand O. H. B. 4. 1000 150 B00 50C 1000 1333,4 1335/g 831/2 R.M.. 3000 600 Bpooiwegleeatngea. STederland- pCt. Mij. t. Eïpl. v. St.-Spw. Aand. Ned. Ctr. spw. A. dito Gest. Obl. N.-1. spw. aand. N. Rijnspw. rOlgef. Aand N.-B. Bost. Obl. gestamp. 1875/80 jgongarije.Thel s 8pw. aand. 6 ttaliê. Spw. Lg. 1887/89 3 Yict.Em. spw. O. 8 Znid-Ital. Sp. O. 8 3 ostenrijk. E. O. Spw. Obl S Polen. W.-W. A. Rusland. Gr. Sp.- Maats.Aand. B dito Obl41/3 dito dito dito 4 Balt. Spw. Aand. 3 Jelez-Griasi dito. B Kurk.-Ch.-Az. O. B Losowo.-Sew. B Morsch.-Sysr. A. Mosk.-Jar. Obl. 5 Mosk.-Smol. dito B Orel-Titebsk A. B dito OblS Poti Tiflis dito B R.-Wiasma Aand. Zuid-West Sp. M. 5 Amerik.Ctr.P. O. 6 dit. Calif.Org, dit B Chic. N.-W. Cert. Aand. dito le hypt. Crt. 7 dit. Mad.Ext.Ob. 7 Menominee dito 7 N.-W. Union dito 7 Win. St.-Peter do 7 dito S.-W. Obl. 7 Uh'-ioisCert. v. A. dito Leas L. St. Ct 4 St-P. M.& M.Ob. 7 Ua.Pac.Hfdl.do 8 250 250 235 250-1000 20-200 100 140 34 9OI/4 901/n II6I/4 1161/g 591/2 - 200 Lir. h. Z.R. Z.R. f Z.R. Z.R. Z.R. Doll. w f Doll. 500-2500 boo 600-5000 500 100 125-625 500 1125 25-1250 125-50 100 1000 125-1250 100 1000 125 100 1000 125 100-1000 1000 1000 500-100 1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 1000 X 547/g 583/g 58 115% 1211/8 603/g 96I/4 99S/4 1026/8 993/4 1017/s 1025/g 67 112 54,5/s 581/2 78 ■1143/4 121 99 601/16 997/g 327/s 1021/2 100 102 1021/2 323/4 671/4 137 1211/2 117 - 112% 1131/2

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3