h v v Clinge250. 16 ZITTING VAN VRIJDAG 8 NOVEMBER 1889. Ding van het verioek. Reeds door uw besluit toch van 4 November 1869 is voldoende gebleken dat eene verbetering van de gemeenschap tnsschen de kommen van Clinge en Nieuw Namen van genoegzaam algemeen belang is om het verleenen van een renteloos voor schot uit de provinciale fondsen te wettigen. Thans is het dorp Nienw Namen uit Hnlst of uit het dorp Clinge langs een kunstweg niet dan over Belgisch grondgebied te bereiken, hetgeen voor landbouw en handel moeilijk en dikwerf kostbaar is, terwijl de te verbeteren wegen in den zomer door het losse zand moeilijk te passeeren en in den winter zeer slecht berijdbaar zijn. De verbetering vun den zijtak naar de Belgische grens wordt 'van belang geacht voor de gemeenschap met de Belgische gemeente Meerdonk, en die van den zijtak naar hetZeegat strekt om van uit den Elein Kiel drechtpolder en van de buurt het Zeegat de Nieuw- straat te bereiken en den genoemden polder, die door de Meerkreek aan eene zijde afgesloten is, beter toe gankelijk te maken. Blijkens de door den gemeenteraad overgelegde stukken, welke ter griffie voor u ter inzage liggen, zal voor de teruggaaf van een eventueel te verleenen renteloos voorschot gedurende twintig jaren jaarlijks worden bijgedragen door den Groot Kieldrechtpolder f 925, door den Nieuw Kieldrechtpolder f 75, door den Clingepolder f 250, door het waterschap Willem Hendrik en Klein Kieldrecht f 209, door de gemeente Hulst f 50. Door de gemeente Clinge wordt geen bijdrage ver leend, doch zij verbindt zich voor het onderhoud der te verbeteren wegen te zorgen. Door die bijdragen, te zamen ftot een bedag van f 1500, blijkt voldoende dat de naast belanghebbenden bereid zijn zich voor het tot stand komen van de wegsverbetering offers te getroosten, en is de terug gaaf van een renteloos voorschot van 30000 verzekerd. De leemten, die nog in de overgelegde stukken be staan, zullen wij bjj inwilliging van de aanvraag in orde doen brengen. Op grond van een en ander hebben wij de eer u voor te stellen het besluit te nemen, waarvoor een ontwerp hierbij is gevoegd. Het ontwerp-besluit luidt De staten der provincie Zeeland, besluiten: in te willigen de aanvraag van den gemeenteraad van Clinge om een renteloos voorschot tot een bedrag van ten hoogste 30000 ten behoeve van de bestrating met keien van de volgende wegen 1° don Clingeweg (no 10 van den legger der wegen en voetpaden in de gemeente Clinge) van het Zeegat tot de Gravenstraat 2" de Gravenstraat (no 8 van dien ligger) van den Clingeweg tot de Nieuwstraat; 3° het Polderstraatjo (no 9 van dien ligger) 4° den Fortweg (no 11 van dien ligger) van het Polderstraatje tot de Woestijnestraat; 5° de Woestijnestraat (no 33 van dien ligger; 6«. den Kielweg (no! 12 van dien ligger) van de Woestijnestraat tot de keistraat in het dorp Kauter 7°. de Heerenstraat (no 15 van dien ligger) van de Woestijnestraat tot de Belgische grens te bepalen dat de verstrekking van dat voorschot zal geschieden onder de voorwaarden, vervat in het Provinciaal blad no 117 van 1882, behoudens deze wijziging van de daar vermelde punten 1 en 2, dat de eerste jaarlijksche teruggaaf plaats hebbe vóór 31 December van het burgerlijk jaar, volgende op dat waarin het renteloos voorschot is verstrekt. Het adres luidt als volgt Aan de provinciale staten in Zeeland, Geeft zeer eerbiedig te kennen de raad der ge meente Clinge dat hij, met goedvinden van de besturen der polders Clinge en Groot Kieldrecht, het voornemen heeft tot het verbeteren en met keien bestraten, benevens het voortdurend onderhouden van de openbare wegen van het dorp Clinge van at het Zeegat door het Polder straatje langs den dijk van den polder Clinge door de Woestijnestraat naar het dorp Nieuw Namen met een zijtak door de Heerenstraat van de Woestijnestraat naar de Belgische grens in de richting van het dorp Meerdonk dat de raad zich verbonden heeft om het tot die wegsverbetering benoodigd renteloos voorschot aan te vragen, het doen der aanbesteding en uitvoering van het werk, het onderhouden, de aflossing enz. dat deze wegsverbetering in eene dringende behoefte zal voorzien, eensdeels omdat de tegenwoordige zand en kleiwegen een groot deel van het jaar in eenen onbruikbaren toestand verkeeren, waardoor de gemeen schap van twee dorpen eener zelfde gemeente over Belgisch grondgebied moet onderhouden worden, en ten anderen omdat door aansluiting aan den steenweg van Clinge naar Hulst, ook de overige gemeenten in het kanton Hulst over harde wegen te bereiken zijn dat tot nadere omschrijving van die wegsverbetering hiernevens gaan de teekening, het bestek en de be grooting dat door Zijne Excellentie den minister van water staat, handel en nijverheid, bij brief van den 29en October 1887 no 33 aan heeren Gedeputeerde staten dezer provincie, uitzicht is gegeven dat van rijkswege een derde gedeelte zal worden bijgedragen in de kosten van aanleg; dat hij eerbiedig de vrijheid neemt uwe vergadering te verzoeken aan de gemeente Clinge tot bekostiging van voormelde wegverbetering in voege voorschreven een renteloos voorschot te verleenen van dertig duizend gulden dat, blijkens de hierbij gevoegde stukken, in de terug gaaf van het renteloos voorschot jaarlijks zal worden bijgedragen door den polder Groot Kieldrecht f 925. B Nieuw Kieldrecht 75. het waterschap Willem Hendriks en Klein Kieldrecht200. de gemeente Hulst50. Samen 1500. De gemeenteraad verzekert le dat hij betrekkelijk deze zaak in alles zich zal gedragen naar de voorschriften van het besluit der staten van Zeeland van den 10 November 1832 no. 15 (Provinciaal blad no. 117); 2e dat hij zich verplicht te zullen zorgen, dat de Voormelde wegen, na de onderwerpelijke verbetering, ten allen tijde en voortdurend in behoorlijken goeden staat onderhouden worden 3e dat de gemeente zich bovendien verplicht tot de behoorlijke en tijdige teruggaaf van gemeld rente loos voorschot binnen twiDtig jaren en zulks op de tijdstippen en op de wijze als in voormeld besluit is voorgeschrevenen 4e dat na de zoozeer gewenschte inwilliging zullen worden opgemaakt en ingezonden de stukken, gevor derd bij 10 in verband met 3 en 5 van meerge noemd besluit.

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 8