LAATSTE BERICHTEN. ertapiop en yerpacMinp la Zeeland. Verspreide Berichten. LETTEREN EN KUNST. ONDERWIJS. KERKNIEUWS. RECHTSZAKEN. UIT STAB EN PROVINCIE. VERKOOPINGEN. ENZ. Gemeenteraad van Vlissingen. Burgerlijke stand. onderhandelingen over de overige spoedig zullen afloopen. »Onder hartelijke dankbetuiging voor de medewerking die het comité van Uwe vergadering heeft mogen ondervinden, veroorlooft onderge- teekende zich eerbiedig de opmerking, dat de termijn van uitvoering der werken, gesteld in Uwe bovenvermelde beschikking (op 1 Januari 1890), verschilt met den bij de concessie voorwaarden gestelden termijn (1 Juli 1890.) Alhoewel men, waar zulks als van zelf spreekt, hier blijkbaar met eene vergissing te doen heeft, omdat uwe beschikking de dato 13 Juli 1888 een gevolg is van de reeds op 27 April bevorens verleende concessie, acht ondergeteekende een rectificatie in deze toch wenschelijk en neemt hjj de vrijheid Uwe vergadering eerbiedig te verzoeken, het be gaan erreur te willen herstellen, door den door haar gestelden termijn in overeenstemming te brengen met den termijn, die door heeren Gedeputeerde staten bij het verleenen der concessie is gesteld of nader zou kunnen ge steld worden." Volgens het Vad. wordt de openbare behan deling van de schoolwet in de Eerste kamer in geen geval vóór midden November verwacht. Bij kon. besluit is aan den eervol uit zijne betrekking ontsla gen commies bjj het depart, van oorlog P. A. Zegers pensioen verleend ten laste van den staat, ten bedrage van 1003 's jaars de le luit. der genie A. C. Burgdorffer, van het leger in Ned.-Indië, thans gedetacheerd bij het leger hier te lande, in zijnen rang overgeplaatst bij het wapen der genie van laatstgemeld legeris de 2e luit. J. P. Schmöle van het korps genietroepen, voor den tijd van' vijfjaren gedetacheerd bij het wapen der genie in Ned.-Indië de 2e luit. F. H. A. M. Latour, van het 5e regiment infanterie, in zijnen rang overgeplaatst bjj het regiment grenadiers en jagers. Onder het opschriftEen ministerieele vrien dendienst 1 schrijft de Zutph. Crt. De Staatscourant van Dinsdagavond bevatte de benoeming buiten de voordracht om van mr L. J. G. van Ogtrop tot kantonrechter te Amsterdam. Voor zoover wij konden nagaan, is er aan bevoegde beoordeelaars nooit iets gebleken van bijzondere bekwaamheden op juridisch gebied, die den benoemde aanspraak zouden kunnen geven op zulk een onderscheiding. Wel is de heer Van Ogtrop algemeen bekend wegens de beruchte stoutmoedigheid, waardoor hij het vrjje woord der Amsterdamsche hoogleeraren heeft willen aan banden leggen. Heeft de minister van justitie hem voor dien dienst aan de goede zaak der kerk willen beloonen? Wij hopen, dat dit niet het geval is. Maar het is al erg genoeg, dat die vraag bij duizenden zal oprijzen. Vooral de ministeriën van justitie en van oorlog, van welke zooveel benoemingen uitgaan, moeten geen aanleiding geven tot zulke vermoedens. Les gens que vous luez se portent d merveille. Hoewel men dit laatste niet op EmileAugier kan toepassen, want hij is hopeloos ziek, zoo is toch het bericht van zijn dood aan de Indépendance beige ontleend, voorbarig geweest. De jongste berichten omtrent zijn toestand luiden hopeloos. De zwakte neemt toe, de polsslag is nauwelijks waarneembaar hij is buiten kennis. Mej. A. van Boven te Terneuzen, die vóór eenige weken om gezondheidsredenen ontslag nam als onderwijzeres aan school B. aldaar, wachtte Donderdag eene aangename verrassing. Een vijftigtal harer vroegere scholieren bood haar, als blijk van erkentelijkheid voor het ge noten onderwijs, een geschenk in zilver aan. Het was vergezeld van eene naamlijst der deel nemers en deelneemsters. Als onderwijzeres wordt mej. Van Boven zeer gewaardeerd, zoodat haar heengaan alge meen betreurd wordt. Een spoedig herstel wordt haar dan ook van harte toegewenscht, zegt onze berichtgever. Aan de hoogeschool te Leiden is dooi den heer A. D. van der Harst afgelegd cand.- examen wis- en natuurkunde. Beroepen bij de Ned. herv. gemeente alhier, ter vervulling der vacature-Rijnders, de heer W. Gerritsen, pred. te Wierden. Bedankt voor het beroep naar Rhenen door da. G. W. A. de Veer te Middelburg. A rrondissements-rechtbank te Middelburg. Ter openbare zitting van die rechtbank werd heden behandeld de zaak tegen P. d.W., 22j., koopman te Rotterdam, ter zake dat hij, met het oogmerk om zich of den persoon, in wiens ge zelschap hij was, wederrechtelijk te bevoordeelen, vergezeld van zekeren L. L., als knecht van wien hij zich voordeed, zich op 14 Maart 11.» des namiddags omstreeks 3 uren, heeft vervoegd ten huize van David Ernaar te Rilland Bath en aldaar diens huisvrouw Dingena Vogel heeft bewogen om van hem eene rol linnen te koopen en aan den persoon, in wiens gezelschap hij was, af te geven de hierna te vermelden gelden, door valscheljjk voor te geven, dat het was best linnen, zoogenaamd lijnwaaddat hij dat linnen kon verkoopen voor 0.70 per el, maar dat hij het haar zoude laten voor 0.50 per el, omdat het afkomstig was van een winkel te Goes, die opruiming hield-, dat hp, toen zjj te kennen gaf het linnen niet noodig te hebben, bleef aan dringen tot koopen, zeggende dat zjj er toch niets van behoefde te behouden, want dat hij er eene plaats voor wist bij den manufacturier Jan Alewijnse te Krabbendijke, aan wien hij het linnen kon verkoopen tegen 0.70 de el en dat zij dan de winst samen zouden deelen, er nog hjjvoegende »gij doet een koopje", en wijzende op het boekje, dat hij in de hand hield, »daar staat Alewijnse voor .70 de el"dat hij, toen zij aan hem te kennen gaf hem niet te vertrouwen, omdat hij haar onbe kend was, haar een rijksdaalder heeft ter hand gesteld, daarbij voor de rol linnen, die hij zeide 88 ellen lang te zijn, ƒ44 vragende ten slotte dat hij, toen zij te kennen gaf slechts 25 in huis te hebben, haar de rol liunen voor die som met den reeds gegeven rijksdaal der heeft gelaten en dat geld door genoemden L. L. in ontvangst is genomen, die zich daarna haastig met dezen heeft verwijderd, onder be lofte nog dien zelfden middag met gemelden Alewijnse bij haar te zullen komen, die dan het stuk linnen in ontvangst zoude nemen terwjjl hij de winst met haar zou deelen. In deze zaak waren van wege het O. M. drie getuigen gedagvaard, terwijl de heer D J. MeB, manufacturier alhier, als deskundige werd gehoord. De getuige Da Vogel verklaarde het zgn. lijnwaad niet te hebben gekocht, maar f 25 voorschot te hebben gegeven om later de winst te zamen te deelen. De deskundige constateerde dat het goed slechts half linnen was, waarvan de waarde hoogstens 25 cent per el bedroeg. Het O. M. constateerde hoe het te betreuren was, dat de landelijke bevolking zich op der gelijke manier liet beetnemen maar daar het verkoopen, volgens getuige D. Vogel, niet had plaats gegrepen en bekl., die niet ter terecht zitting aanwezig was, in de instructie had ontkend zich aan overtreding van art. 326 van het wetb. v. strafrecht te hebben schuldig ge maakt, moest het O. M., vooral wijl het feit niet door andere getuigen was bevestigd, vrij spraak vorderen. Uitspraak heden over 8 dagen. Tegen A. B. van wiens avontuur onder Üit Stad en Provincie melding is gemaakt, werd wegens het hem ten laBte gelegde door het O. M. geëischt een jaar gev. straf en tweemaal 10 boete. De poging tot doodslag was door hem gepleegd op de ambtenaren, die hem wegens jachtovertreding bekeurden. Door dezelfde rechtbank zjjn heden ver oordeeld wegens mishandeling: M. H., 13 j., Terseke, tot 3 b. 8. 3 d. h.M. H., 25 jarbeider^ Heinkenszand, tot 1 m. gev., en A. P., 59 j.( scharenslijper, Goes, tot 7 d, gev. b e 1 e e d i g i n g A. D., 60 j., commissionair, Kruiningen, tot 8 b. s. 6 d. h. overtreding der jachtwet: C. d J., 18 j., arbeider-, Wemeldinge, appellant van een vonnis van het kantongerecht te Goes, tot 4 maal f 5 b. s. 4 maal 4 d. h., met vernieti ging van het vonnis des eersten rechters voor zooveel den appellant betreft, waarbij hij tot dezelfde straf was veroordeeld overtreding der rijks belastingen (binnen! andsch vervoer van accijns-goederen en weigering van visitatie): P. R., 29 j., Stekene (België), L. v. K., 30 j., Clinge (België), P. B,, 45 j., Meerdonk (België), de le tot 3 maal 1 maand gev. en 3 maal 10 b. s. 3 maal 10 d. h.de 2e tot 1 maand gev. en 10 b. s. 10 d. h. en de 3e tot 2 maal 1 maand gev., 2 maal 10 b. s. 2 maal 10 d. h. Allen in de kosten, de drie laatsten ook in die van bekeuring, met verbeurdverklaring der aangehaalde goederen. Vrijgesproken zijn P. V., 43 j., huurkoet siersknecht Goes, beklaagd van diefstal en A. v. d. B., 52 jherbergier, Heinkenszand, be klaagd van mishandeling. Kantong er echt te Goes. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens jachtovertredingH. B., M. D., Wissekerke, M. O., Kruiningen, J. K. Nisse, P. G., Kieldrecht, ieder tot 2 maal 5 b. s. 4 d. h. voor iedere boete, A. J. B., J. M., Camperland, G. B., Hoe- dekenskerke, ieder tot ƒ5 b. s. 4 d. h., J. Z., C. N., Kruiningen, C. B., Heinkenszand, ieder tot ƒ1 b. s. 1 d. h.visscherijovertreding Ch. J., Kruiningen, tot 2 b. s. 2d. h., A. B., Camperland, tot 1 b. s. 1 d. h., A. P. de M., M. v. d. H., N. V., C. O., Yerseke, tot ƒ3 b. s. 3d. h.openbare dronkenschapC. R., Goes, tot 2 h. s. 2 d. h.het niet behoorlijk doen zuiveren van een tot wateraflleiding dienende slootM. A., Baarland, tot 3 b. s, 2 d, h. het graven van schelpen binnen 500 M. afstand van een dijk P. H., Graauw, tot ƒ1 b. s. 1 d. h., en A. D., aldaar, tot 3 b. s. 3 d. h. het laten staan van aangespannen trekdieren zonder de noodige voorzorgsmaatregelen tegen het aanrichten van schade te hebben genomen P. v. B., "Wemeldinge, tot 1 b. s. 1 d. h.; het rijden met aangespannen honden zonder muilkorfP. Z., Kapelle, tot 1 b. s. 1 d. h. Verder wegens het stappen op een treeplank van een reeds in beweging zijnden treinJ. P. G. Goes, tot 1 b. s. 1 d. h.; het voorhanden hebben van een gewicht voorzien van het af- keuringsmerk A. P. Wemeldinge, tot 2 b. s. 1 d. h.strooperijC. K. Kruiningen, tot 0.50 b. s. 1 d. h.M. v. I. aldaar, tot 1 b. s. 1 d. h.M. v. d. H. YerBeke, tot 3 b. s. 3 d. h.het bevaren der Schelde zonder lantaarn met witte glazen in topH. A., M. G. Yerseke, ieder tot ƒ1 h. b. 1 d. h.straat schenderij J. W., G. Z. Yerseke, ieder tot 1 b. s. 1 d. h., J. v. V. Wemeldinge, tot 5 b. 8. 3 d. h. En ten slotte wegens het laten loopen van vee op een anders weilandA. op 't H. Wolfaartsdijk tot 2. b. s. 1 d. h.het be lemmeren van het verkeer op een openbaren wegM. D. 's Gravenpolder tot 0.50 b. s. 1 d. h.verwekken rumoer, A. Z., 's Graven polder, A. M., Hoedekenskerke, M. B., Kwaden- damme, ieder tot 1. b. s. 1 d. h.het loopen over een anders grond waarvan de toegang op blijkbare wijze verboden wasM. v. A., Waarde, tot 0.50 b. s. 1 d. h.het laten loopen van niet-uitvliegend pluimgedierte op een anders grond 2 maal gepleegdP. Ph. 's Heer Arendskerke tot 2 maal 2. b. s. 1 d. h. Allen tevens in de kosten. Vrijgesproken werden T. v. d. H., J. S.» J. B. de K. Yerseke beklaagd van straat schenderij. Woensdagavond omstreeks zes uur heeft onder Nieuw- en St. Joosland eene hrutale aanran- ding plaats gehad. De vrouw van den landbouwer J. de V., wonende op het hof Welzinge, werd, toen zij huiswaarts keerde, eensklaps door een man aangevallen, die haar bij de keel greep en van den dijk sleurde. Hij rukte haar vervolgens het gouden slot met vijf snoer bloedkoralen, dat zij aan had, van den hals en vluchtte daarna toen zij om hulp riep. Den volgenden morgen werd terzelfder plaatse het gouden slot met de bloedkoralen gevonden. Op verzoek van den officier van justitie deelen wij mede, dat eene premie van vijftien gulden is uitgeloofd voor de ontdekking van den dader en dat de regeling van de uitbe taling dier premie naar gelang van de gegeven inlichtingen, die tot ontdekking leiden, door den officier wordt voorbehouden. Een der beklaagden, die heden voor de rechtbank alhier op het schuldigenbankje moest plaats nemen, had, vóór hij zoover was gekomen, te Goes een eigenaardig avontuur. Het was de 25jarige A. B., wonende te Wach- tebeke (België) thans gedetineerd te Goes, en beklaagd van jachtovertreding en poging tot doodslag. Door den rijksveldwachter Aarts van de ge vangenis naar den trein te Goes gebracht, vroeg hij aan 't station verlof om aan eene natuurlijke behoefte te voldoen, wat zijn geleider hem toe stondechter niet zonder hem bij de boeiketting goed vast te houden. B. wist zich echter los te rukkensprong in 't water en trachtte door over te zwemmen te ontvluchten. Hij werd echter aan de overzijde door een persoon en den inmiddels aansnellenden Aarts gevat. De laatste en de beklaagde werden bij de worste ling aan de polsen verwond. Te Middelburg aangekomen, werd beklaagde bij de kachel in de gelegenheid gesteld zich eenigszins te restaureeren van zijn vrijwillig maar daarom niet minder onaangenaam bad. Een bijzonderheid van dezen jachtliefhebber is wel dat hij zijn geheele linkerhand mist. Te Goes blijft de toestand der mazelen stationnair. Te Wilhelminadorp was het aantal school gaande kinderen, dat ongeveer 110 bedraagt, tengevolge van de mazelen tot 17 verminderd, toen bij den onderwijzer een geval voorkwam, waarna de school gesloten is. Onder Ellewoutsdijk viel Donderdag een vrachtrijderspaard uit Driewegen dood neder voor den wagen, waarmede suikerbieten wer den vervoerd. Het was des eigenaars eenige kostwinner. In de Woensdagavond gehouden vergade ring van het departement Zierikzee der Neder- landsche maatschappij van Nijverheid bracht de heer mr J. P. N. Ermerins verslag uit als afge vaardigde ter algemeene vergadering te Leiden. V erschillende onderwerpen, door hethoofdbestuur ter behandeling aan de departementen opgege ven, werden in handen van commissiën gesteld. Ter vervanging van den heer J, Borghstijn werd tot bestuurslid gekozen jhr C.C.Th. Six. Na de pauze gaf de heer dr J. K. de Bruijne eene zeer belangrijke mededeeling over Brand gevaar door meelstof. In de pauze bezichtigden de leden een tweetal voorwerpen, geëxposeerd door den heer J. Englin (Dam), nl. een nieuw soort wekker, die bij het afloopen een kaars ontsteekt, en een oud repetitie-horloge van merkwaardige constructie. De vergadering was druk bezocht. Naar men ons uit Terneuzen meldt zou het plan tot het bouwen van een personen- station meer nabij de stad nog niet geheel zijn opgegeven. Door dezen bouw zou aan veler wensch worden tegemoet gekomen, daar ook langs den voorgestelden weg over het onlangs aangekochte terrein, de afstand betrekkelijk ver is. Tot gemeente-vroedvrouw te Wijk bij Duurstede is benoemd mej. G. Knijff-Alberts in gelijke betrekking te Zaamslag werkzaam. Aan het schoolgebouw te Sasput, gem. Schoondijke, is op verzoek der bewoners een brievenbus geplaatst. De buslichting geschiedt éénmaal daags door den postbode na afloop van zijne bestellingen. Bij de Woensdag alhier gehouden open bare aanbesteding van drie woonhuizen en blok werd ingeschreven door de heeren: P. Krijger en Zoon voor 6664, W. A. van der Harst voor 6001, M. K. Jeras en Zonen voor 5799, M. J. de Witte voor f 5794, J. F. Koeleman voor ƒ5780, H. P. van de Ree en Zoon voor 5680, J. M. van Ditmars en Zoon voor 5648, P. L. Klaassen voor f 5641, J. A. van der Heil voor f 5450 en J. Baljeu en H. J. Keulemans voor f 5377. Alle inschrijvers wonen te Middelburg. Het werk is gegund aan den heer J. A. van der Heil. Bij de heden te Ylissingen gehouden her- besteding van aardappelen voor de soldaten- menages, voor het tijdvak van 1 November '8915 Juni '90, waren 2 biljetten ingeleverd. Door de heeren J. J. Parras en A. Botting, wonende aldaar, werd ingeschreven respectie velijk voor den prijs van 2,43 en 2,37 den hectoliter, wegende 68 kilogram. Vergadering van heden, Vrijdag, middag te half twee uur. Voorzitter de heer Tutein Nolthenius. Tegenwoordig al de leden. Na lezing der notulen en mededeeling van eenige ingekomen stukken legt de voorzitter over een schrijven van den heer C. P. J. Dom misse, volontair ter gemeente-secretarie, waarbij hij het tweede deel van een door hem bewerkten inventaris van het archief der gemeente aanbiedt. Dit deel bevat de in chronologische orde ge rangschikte bescheiden van af het jaar 1800 en de stukken waarvan de jaren noch de datums bekend zijn. Den samensteller wordt dank betuigd. Vervolgens komt ter tafel een adres van P. A. van Beers, houdende bezwaren tegen den aanleg van een trottoir langs nieuw gebouwde en te bouwen woonhuizen op het terrein van den voormaligen Prinsentuin. Dit adres heeft burg. en weth. ertoe geleid in een breedvoerig advies den raad in over weging te geven lo dat de raad zich ver- klare of de bepalingen van art. 13, der ver ordening op het bouwen en sloopen al dan niet te mime macht aan burg. en weth. geven en het dientengevolge noodig oordeelt art. 13 al dan niet te wijzigen en 2o, indien de raad van oordeel is dat art. 13 zooals het nu luidt, geen te ruime macht aan burg. en weth. geeft, dat het daarin bepaalde worde gehand haafd doch dat bij de a. algemeene herziening der verordeningen deze zaak duidelijker worde omschreven. De discussie hierover geopend zijnde verklaart de heer Loois dat het hem wenschelijk voor komt het advies niet te behandelen, maar het ter inzage van de leden neder te leggen en later, bij de herziening der verschillende ver ordeningen, daarmee rekening te houden. Hij meent dat dit niet uitsluit dat op het adres van Van Beers door den raad eene be schikking worde genomen. De voorzitter acht dit laatste niet juist; de beschikking daarop is niet aan den raad, maar aan burg. en weth. "Wel wil de voorzitter in het college van burg. en weth. voorstellen Van Beers niet te verplichten tot het leggen van tegels maar van klinkers. De heer Jos. Van Raalte vraagt of bij de toestemming tot het verbouwen van het per ceel, waarover Van Beers klaagt, niet uitdruk kelijk voorgeschreven is dat hij een trottoir moest leggen en of Van Beers die bepaling niet heeft goedgevonden. Hij is van oordeel dat, indien dit het geval is, het adres dient gerenvoijeerd aan burgemeester en wethouders De heer Harder meent op de vraag van den heer Van Raalte ontkennend te kunnen ant woorden. Hij acht bovendien de trottoir kwestie een last voor de burgerij. De heer Callenfels sluit zich aan bij het geen de heer Van Raalte heeft aangevoerd. De heer Verkuyl Quakkelaar deelt mede dat de heer Van Beers voor twee perceelen ver klaard heeft trottoirtegels te zullen leggen doch niet voor de andere perceelen. De heer Loois vraagt daarna of de raad wel het recht heeft de verplichting tot het leggen van tegels ten deze toe te passen. De voorzitter antwoordt toestemmend. De heer Loois zet daarna in het breede uit een, hoe bij de vergunning tot het bouwen van huizen gehandeld wordt met de teekening van het stuk, waarin de aanvrager verplicht wordt tot het leggen van een trottoir. De voorzitter stelt voor burg. en weth. te machtigen op den ingeslagen weg voort te gaan en de trottoir-kwestie tot eene weldra te verwachten herziening der verschillende ver ordeningen te verschuiven. Tevens het adres van Van Beers te renvoyeeren aan burg. en weth. om daarop te beschikken. Dit wordt met algemeene stemmen goed gevonden. Hierna besluit de raad, op voorstel van burg' en weth., om aan den minister van waterstaat enz. te verzoeken om verlenging met een jaar van den termijn voor het daarstellen van werken aan den Noordzeeboulevard (Rotonde.) Aan C. J. N. de Vey Mestdag wordt op zijn verzoek vergunning verleend tot het plaatsen van een loods aan de ijzeren brug, om daarin tijdens het verbouwen van zijne drukkerij zijn bedrijf uit te oefenen, tegen eene recognitie van 5. Aan A. Dekker Hz. wordt op zijn verzoek weder voor twee achtereenvolgende jaren in huur afgestaan de woning met aangrenzend terrein aan den Zandweg tegen een huurprijs van 60 per jaar. Nog wordt aan C. L. Timmermans c. s. op hun verzoek voor den tijd van vier jaar in pacht afgestaan een gedeelte gemeentegrond in de Badhuisstraat tegen eene pachtsom van 14.19 per jaar. Eveneens wordt aan H. A. J. Klijberg voor en namens de sociëteit Gaaischieting te Vlissingen voor vier jaren verpacht een deel van het oostelijk Kogelpark voor 45 's jaars. Een stuk grond in de geprojecteerde Glacis- straat wordt voor een jaar verpacht aan C. van Tatenhove voor 15. Aan H. de Wagemaker Huibregtse wordt op zijn verzoek ontheffing verleend van de ver plichting tot het herstellen en in orde brengen der bij hem in gebruik zijnde strandstoelen en tenten, tengevolge van den storm van 27 Sept. 1889, met bepaling dat hij een bedrag van f 10 betale voor de schade, welke vóór dien tijd aan dat materieel wel zal zijn toegebracht. Van N. J. Jergen is een adres ingekomen, houdende verzoek om van de gemeente in koop over te nemen een stuk gemeentegrond aan de De Ruijterstraat en aan den Koningsweg om daarop een hotel te bouwen. De raad besluit dit verzoek in te willigen, behoudens enkele voorwaarden, en de koopsom te bepalen op f 2950, benevens 823.50 voor het leggen van een trottoir. Na goedkeuring van verschillende onderge schikte begrootingen komt aan de orde de behandeling van de gemeente-begrooting voor 1890. De opmerkingen der commissën van financiën en fabricage zjjn, voor zooveel noodig, door burg. en weth. overgenomen en in de begroo ting gebracht. De begrooting wordt voorgesteld als volgt Inkomsten. Hoofdst. I, ontvangsten wegens vroegere diensten, 3736.60$. Hfdst. II, inkomsten van gemeente-eigen dommen en bezittingen, 13426.80. Hfdst. Hl, belast, en heffingen 104523.80$. Daaronder is de hoofdelijke omslag voor 27500, de belasting op de dranken f 26500 en de belasting op het gemaal voor f 18500 begrepen. Voor hondenbelasting is 567.25 en voor vergunningsrecht 2778.12$ geraamd. Hfdst. IV, inkomsten van verschillenden aard en toevallige baten 51632.39. Hfdst V, buitengewone ontvangsten Memorie. Totaal der inkomsten 173.256.60. Uitgaven. Hfdst. I, huishoudelijk bestuur 16623.14. Hfdst. II, kosten op belastingen 7195.04$. Hfdst. III, kosten van onderhoud openbare gebouwen enz. f 122.04. Hfdst. IV, kosten van onderhoud overige ge bouwen enz. 1379.06. Hfdst. V, politie, schutterij, brandweer en straatverlichting f 18176.74. De politie eischt f 10095.17, de schutterij f 1524.43, de brandweer 1085, de straatver lichting 5472.14. Hfdst. VI, kosten geneeskundigen dienst en armwezen 16964.77. Het subsidie aan het burg. armbestuur bedraagt 6574.77, aan het gasthuis 4600 en aan het burgerweeshuis 4490. Hfdst. VIT, onderwijs en kunsten en weten schappen 55423.46. Daarvan eischt het middelbaar onderwijs 3546.26, het lager onderwijs 51677.20, kun sten en wetenschappen 200. Hfdst. VIII renten en aflossingen van geld- leeningen 26483.49. Hfdst. IX andere uitgaven 17777.46. Hfdst. X onvoorzien 1029.43. Totaal der uitgaven 173,256.60. De begrooting werd op die cijfers door den raad aangenomen. Op de daarover gevoerde discussiën komen wij morgen nader terug. Van 24 en 25 October. Middelbubq, Ondertrouwd C. Dingemanse, jm. 28 j. met J. N. de Visser, jd. 37 j. J. van Hoeflaken, jm. 28 j. met J. Vader, jd. 26 j. P. Janssen, jm. 25 j. met P. Haaij, jd. 21 j. J. Nustrling, jm. 31 j. met A. C. Arnaud de Calavon, jd. 30 j. S. Rozemond, jm. 26 j. met C. .de Rijke, jd. 24 j. C. Rozemond, jm. 22 j. met E. de Rijke, jd. 18 j. A. J. Eiff, jm. 26 j. met C. de Kam, jd. 26 j. GetrouwdJ. Mondeel, jm. 24 j. met J. Schipper, jd. 20 j. BevallenM. Rozemond, geb. de Jonge, z. L. I. de Leeuw, geb. Despinois, d. Z. Jongepier, geb. "Walraven, z. S. Koolwijk, geb. Visser, d. Overleden J. de Munck, wede van J. Kramer, 76 j. S. C. Wouterse de Vries, wed. van P J. Buiterijs, 75 j. A. M. C. Geijp, d. 2 m. 's Oraveiiltag-e. Blijkens het afdeelings- verslag der Eerste kamer over de con- signatiewet hadden vele leden intrekking der voordracht gewenscht. Zij hadden ernstig bezwaar tegen de toeken ning der bevoegdheid om aanbod tot gereede betaling te doen geschieden in bankbiljetten. Alleen sommigen vereenigden zich met die bepaling. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën 28 Oct. Middelburg, Meubels, Balans D 4. 29 Middelburg, Meubels, Notarishuis 29 Middelburg, Huizen, Verheij. 31 Middelburg, Materialen, De Vos. 1 Nov. Zoutelande, Land en inspan, Tak. 2 Cortgene, Hofstede, Tak en Roelof. 7 Middelburg, Huizen, Tak. 8 Westkapelle, Land, Huvers. 13 0 Kruiningen, Hotel, Prins. 15 Westkapelle, Huizen enz., Verheij. 15 Groede, Boomen, Hammacher 16 0 Groede, Boomen, Hammacher Voor de rechtbank te Rotterdam stonden gisteren eenige personen terecht in verband met gebeurlijkheden bij de jongste werkstaking. Tegen een werkstaker, die een ander een slag op het hoofd gaf, omdat deze wèl gewerkt had, werd een maand gev. straf geëischt, terwjjl voor een ander, die politie-beambten met steenen had geworpen, drie maanden gev. straf werden gevorderd. Volgens mededeelingen in De Maasb. zjjn, tengevolge van bjj de werkstaking aan den dag gekomen misbruiken, negen bazen door hunne patroons ontslagen. In den gemeenteraad aldaar heeft het dezer dagen bij de behandeling der begrooting eenigszins gespannen. De post betrekkeljjk de veiligheid lokte nl. een heftig debat uit

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 2