ADVERTENTIE!!. Miropp 611 YerpacMiipi ia Zetlaad BUITENLAND. Vertrotten en aanptaeii scbepen. Algemeen Overzicht. INGEZONDEN STUKKEN. Beknopte Medecleelingen. BRIEFWISSELING. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten, enz. Prijzen van Effecten. z.a. 100-1000 Poster ij en. Verzending Oost-lnd. Mail. te zien en voor leeken, wanneer zij een goeden gids hebben, ook te leeren. Naast een zeer ■uitgebreide collectie van allerlei frissche groen ten, vindt men extra-rijke verzamelingen van appelen, peren en schoone druiven, voor de bezoekers om van te watertanden. Aan het nuttige paart zich het schoone, wat de bloemenliefhebbers niet aarzelen zullen te bekennen. Onder de fraaie inzendingen van bloemen noemen wjj slechts de bloeiende helio tropen, de dahliabloemen en de bolbegonia's, terwijl ook de bloeiende fuchsia's, de dubbele pelargonium zonale en enkele pelargonium zonale, het vergevorderde seizoen in aanmerking ge nomen, zeer mooi zijn. Yerder vestigen wij nog de aandacht op de Yaren, Bromeliaceeën, de bladbegonia's, de col lectie koude-kasplanten en vooral niet te ver geten de verzameling warme kasplanten. Men ziet het ingezondene is een bezoek ten volle waard. Wie morgen en overmorgen dan ook een bezoek brengen aan de tentoonstelling wij hopen en verwachten dat dit zeer velen zijn zullen ons toegeven, dat deze tentoonstelling uitstekend slaagde, zoowel wat groenten en vruchten als planten betreft, waarvoor den leden der commissie, die het geheel arran geerden en zich zoo veel moeite getroostten, alle lof toekomt. Datnm. Plaats. Voorwerpen. Informatiën 11 Oct. Vlissingen, Inboedel, Pietêrse 15 r Middelburg, Hotel, De Vos. 15 Zuidzande, Inboedel, Le Nobel. 15 Oostkapclle, Strandgoed, Strandvond 16 Middelburg, Meubilair, De Vos. 18 Middelburg, Hout, Verhei) 22 IJzendijke, Hofstede, Huve.rs. 28 Terneuzen, Hotel, Fercken. 23 G rijpskerke, 'Hofstede, Tak. In het kamp der Engekche radicalen heerscht uitbundige vreugde over de gansch onverwachte overwinning, bij de stembus te Peterborough behaald. De Gladstonianen wonnen hier opnieuw een zetel op de unionisten. Door den dood van den conservatief Fitzwilliam was een verkiezing van een lid voor het parlement noodzakelijk, welke de zegepraal van den radi calen candidaat Morton tot resultaat had. De verkozene verkreeg 1893, zijn unionistisch-libe- rale mededinger 1642 stemmenzoodat de radicalen een meerderheid van 251 stemmen hebben. In 1885 en 18S6 bedroeg de meer derheid der conservatieven 258 en 289 stemmen, een verschuiving ten gunste van Gladstone alzoo van ruim 500 stemmen. Aan radicale zijde beschouwt men dezen uit slag als een gelukkig voorteeken voor de eerst volgende algemeene verkiezingen, wijl de Glad stonianen te Peterborough den dertienden zetel in het parlement bij de partieele verkiezingen sedert 1886 wonnen. De Daily News ziet in de verkiezing van Peterborough een schitterend bewijs van de afkeuring, welke ten deel valt aan het «onwaardig en onheilspellend bondge nootschap tusschen mannen, die eens liberalen waren, en mannen die nooit iets anders kunnen zijn dan tories." Zoo goed mogelijk verbergen de unionisten hun teleurstelling. Zij vleiden zich op hun beurt met de hoop door het geluk begunstigd te worden bij de verkiezing te Elgin en Nairn, die gisteren plaats vond, en aldaar een zetel op de Gladstonianen te winnen. De telegraaf zal ons heden wel melden, of de goede ver wachtingen der tories zich verwezenlijkt hebben en hun te Elgin en Nairn een equivalent is geschonken voor het te Peterborough geladen verlies. Hoe ook de uitslag zij, de unionistische partij zal goed doen den raad, haar door lord Churchill onlang3 in een openlijke redevoering gegeven, zoo spoedig mogelijk op te volgen. Indien de unionistische partij het vertrouwen van de meerderheid der natie wilde behouden ver zekerde het enfant terrible der regeeringspartij diende zij niet alleen de Iersche landkwestie, maar ook die van de uitbreiding van plaatselijk zelfbestuur en die van het onderwijs in Ierland spoedig tot eene behoorlijke oplossing te brengen. Vinden de Britsche unionisten een goeden raadgever in een eigen partijgenoot generaal Boulanger heeft op zijn politieke loopbaan het punt bereikt, waar zijn bondgenooten, op zelf behoud bedacht, hem beginnen te verlaten. Generaal Boulanger heeft het derde station in zijn ballingschap betrokken. Misschien heeft hij hiertoe Jersey uitverkoren, omdat een andere groote Pransche balling hier langen tjjd leefde en diens roem een lichtstraal op den avon tuurlijken generaal zal werpenMogelijk ook is het, dat de dictator in spe in de nabijheid van zijn geliefd volk wil zijn, in de hoop'dat zijn «eenige rechter" het vonnis, op 22 Sept. en 6 Oct. 11. over hem geveld, op een goeden dag zal herroepen. Voor het oogenblik echter ziet het er treurig met Boulanger's kansen uit. Zijn eigen be schermers zijn druk bezig om hem te begraven. De Orleanistische Soleil verklaart den generaal voor zoo goed als dood te beschouwen Volgen de opvatting van den Gaulois kunnen de con servatieven thans hun vrijheid van handelen hernemen, daar zij bjj de verkiezingen met de Boulangisten alleen saamgewerkt hebben om de herziening der grondwet te erlangen, welke thans echter voorloopig van de baan is ge schoven. Ook Francis Magnard houdt in den Figaro een niet zeer vleiende lijkrede op den generaal. »Het is veroorloofd schrijft hij het eerste gedeelte van de Boulangistische comedie als geëindigd te beschouwen. Zal er een tweede zjjn Ik geloof het niet". Met het monarchistisch-Boulangistisch bond genootschap schijnt het alzoo gedaan. Alas, Poor Yorïck! Laat uw »dame" u troosten, nu gij geld, bondgenooten en eer verloren hebt Op hun beurt sparen de Boulangisten de monarchalen nietreeds hebben zij verklaard in de nieuwe kamer met hun vroegere geal lieerden niet te zullen samengaan. Welke rol de Boulangisten op het nieuwe parlementaire tooneel zullen spelen, zet Dérou- lède in de Presse uiteen «Onwrikbaar op het punt der nationale souvereiniteit verklaart de nieuwe afgevaardigde der Charente en wat betreft de herziening door een Constituante; onverzoenlijk jegens de parlementariërs en hun ministers, zullen wij nimmer onze stem weigeren aan alle voorstellen, van welke zijde zij komen, welke geen ander doel hebben dan het welzjjnder natie en de grootheid des lands. Met den kreet«Leve Boulanger" is den 8en Juni 1887 de nationale beweging begonnen, welke vroeg of laat de natie in haar rechten zal herstellen. Op den dag na 6 October, evenals op den dag na 27 Januari, is nog de kreet in onze harten en op onze lippen «Leve Boulanger Jammer maar voor den generaal, dat meer ernstige mannen, zooals wij hierboven zagen, Déroulède's enthousiasme voor hem niet deelen Langzamerhand dreigt er rondom koningin Nathalie een even groote leegte te ontstaan als rond Boulanger valt op te merken. De koningin heeft nog altijd haar zoon niet ge zien, en in strjjd met een tegenovergesteld bericht zond koning Milan nog geen antwoord op de depêches der regenten en hun aanvra gen, hoe zij verder te handelen hadden. Waarschijnlijk bevreesd voor de meer en meer toenemende misnoegde stemming der Servische radicalen over den huise- lijken twist van het koninklijk paar, heeft koningin Nathalie een stap naar de zijde der regeering gedaan, welke misschien tot een schikking leidt en haar eindelijk de lang gewenschte samenkomst met haar zoon zal schenken. Uit Belgrado wordt althans ge meld, dat zij bereid is zich mondeling een ander bericht zegt schriftelijk te verbinden, zich niet in de politiek te mengen en Belgrado te verlaten, zoodra de ex-koning er terugkeert. Bijna eenstemmig dringt de Servische pers er op aan, dat zoowel aan koning Milan als aan koningin Nathalie zoodra mogelijk het verblijf in Servië ontzegd wordt. Men acht het ook vrij waarschijnlijk dat de Skoepschtina in dezen geest een besluit zal nemen. De vrienden van Rusland zouden daarin een verderen stap tot ver wezenlijking hunner wenschen zien, daar zij niet anders verwachten, of de jonge koning zou spoe dig zijn ouders in ballingschap volgen. Indien hij dit niet vrijwillig doet welnu,Rusland heeft in Boelgarije bewezen voor geen middelen terug te deinzen, zoo het er op aankomt zich van een gehate dynastie in de Balkanstaten te bevrijden. In de Boelgaarsche kwestie, onlangs we der door Oostenrijk op het tapijt gebracht, heeft de arme Porte, die weder geducht naar links en rechts wordt getrokken, nog geen be slissing genomen. Oostenrijk, door Duitschland geholpen, dringt haar de nota over Boelgarije aan de mogendheden te verzenden. Rusland dreigt haar het niet te doen. En de Boelga ren worden intusschen ongeduldig. De Swoboda spoort de Porte aan hare circulaire af te enden en alzoo gebruik te maken van het recht van initiatief, dat het tBerlijnsche tractaat haar toekent. Doet zij dat niet zoo dreigt de Swoboda dan kan Boelgarije den sultan niet langer als suzerein beschouwen en zal het zelf de handen aan het werk moeten slaan om zich te helpen. Turkije moet onmid dellijk zijn gevoelen uitspreken, «wil het niet op zekeren dag door nieuwe gebeurtenissen verrast worden." Dergelijke bedreigingen zijn niet geschikt om den sultan in een feestelijke stemming te brengen voor het bezoek van keizer Wilhelm II1 een aanzienlijke menigte met Vive Boulanger Zijn reisgezellin viel gedurende de overvaart uit haar kooi en verwondde zich ernstig aan het hoofd. Zaterdag werd lord Zetland te Dublin als Onderkoning van Ierland geïnstalleerd. Op de bij het Deensche Folkething inge diende begrooting zijn de ontvangsten geraamd op 55, de uitgaven op 59 millioen. Het deficit van ongeveer 4 millioen is ontstaan door plan nen voor nieuwe spoorwegljjnen. Aan het marine-congres, dat den 14 October te Washington geopend wordt, nemen 25 rijken deel. Alle Europeesche staten, be halve Portugal, zijn er vertegenwoordigd. Volgens de Corriere della Sera worden de Italiaansche sperforten in de Alpen van volle dige oorlogs-amunitie voorzien. De aanvoer wordt nog steeds voortgezet, ofschoon volgens hot blad de in die forten aanwezige voorraad reeds ontzaglijk groot is. Als reden voor dezen maatregel wordt opgegeven, dat het slechts gewone verdedigingsmaatregelen geldt, en dat deze in den herfst moeten worden genomen, omdat in den winter het vervoer zeer moeie- 1 ijk is. De berichten over Kreta blijven tegen strijdig luiden. Uit Syra wordt gemeld, dat de toestand verergert. Voorname tot de oppositie behoorende lieden worden op een eenvoudige aanklacht hunner politieke tegenstanders of van Muzelmannen gearresteerd, terwijl de mindere Turksche militairen zich aan vele mishande lingen ten opzichte van de bevolking schuldig maken. Uit het jongste rapport van den bevel voerenden generaal Baldighera over de krijgs verrichtingen der Italianen in Afrika blijkt, dat de provincie Tigris de eenige provincie van Abessinië is, welke nog niet aan Menelek is onderworpen. De Italiaansche bevelhebber verwacht echter ook weldra haar onderwerping, aangezien er hongersnood en anarchie in die provincie heerschen. Een reis door Egypte zal de prins van Walis niet maken. Hij vergezelt alleen zijn zoon Albert-Victor, die naar Indië gaat, tot Port-Saïd. De oorzaak van het ongenoegen van den hertog en de hertogin van Edinburgh over het huwelijk van de oudste dochter van den prins van Wales met den hertog Of Fife, moet voor namelijk liggen in de weigering der prinses om den groot-vorst Michael te huwen. Zooals men weet is de hertogin van Edin burgh een Russische groot-vorstin en zuster van den czaar. Voortaan zullen de hertog en de hertogin van Edinburgh voornamelijk in Duitschland en Rusland leven en alleen van tijd tot tijd een bezoek brengen aan de koningin. De hertog was in Engeland nooit populair. Te Lyon zijn sedert eenige dagen eene menigte stukjes van 10 centimes in omloop met de beeltenis van Boulanger en het opschrift Empire Fransais Ernest I. Zou Boulanger zich zoo zeker van de over winning hebben gevoeld Een onheusche bejegening. De berichten van de Duitsche bladen over den juisten dag van aankomst van den czaar te Berlijn luiden verschillend, het eene meldt, dat hij Donderdag verwacht wordt, het andere dat hij Vrijdag komt. De czaar zal in de Russische ambassade zijn intrek nemen. Het programma van feestelijk heden bestaat in een dejeuner, een gala-diner ten hove, een gala-opera-voorstelling, een jacht partij en een dejeuner bij het Keizer-Alexander- regiment. Volgens den Radical laat de stemming van Zondag in Frankrijk zich in twee woorden uitdrukken de republiek heeft de meerderheid in het land behouden en zij heeft de meerder heid te Parijs herwonnen. Het Boulangisme moge een belemmering blijven, het heeft op gehouden een gevaar te zijn. Een vergelijking in cijfers tusschen den uitslag der verkiezingen in Frankrijk in 1889 en die in 1885 geeft de volgende verdeeling van groepen voor de nieuwe kamer Republikeinen: 1885 1889 Gematigden 213 245 Radicalen 168 120 Oppositie: 1885 1889 Monarchalen 132 104 Bonapartisten73 60 Boulangisten 47 Waarschijnlijk zal de Fransche kamer niet voor den 12 November bijeengeroepen worden. Gisteren morgen te 7 uur verliet generaal Boulanger Portland Place, vergezeld van de onvermijdelijke dame, waarmede hp, na een dejeuner in het Great Western Hotel, Paddington, gebruikt te hebben, naar Jersey vertrok. Aan het station te Londen waren weinig passagiers, die den generaal in het geheel niet herkenden. Bjj aankomst te Jersey, waar hij zijn intrek nam in het Pomme d'Or hStel, begroette hem Hansweert, 8 October 1889. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik u het volgende in Uw geacht blad op te nemen. Zondag avond den 6 dezer omstreeks 7 uur met eenige schepen in de haven te Terneuzen komende, werden wij onthaald op eenige steenen van ongeveer een halve kilo en zwaarder, die ons van den wal aan boord werden geworpen, doch ons gelukkig niet troffen. Zulks is verleden jaar ook menigmaal voor gekomen, waarover toen dikwijls is geklaagd en ontstaat ongetwijfeld uit jalousie de métier van de jagers. Wanneer wij in het vervolg weer met schepen daar komen, staat ons vermoedelijk eene her haling van het gebeurde te wachten en het doel dezes is, om dit te voorkomen, dat dit schrijven onder de oogen komt van bevoegde personen, die het kunnen tegengaan of wel de schuldigen straffen. Het bewuste feit van dien avond is gepleegd ten tjjde de schepen Jonge Pieter, schipper Dhont, en Vrouw Adriaantje, schipper Van der Weele, de buitenhaven zijn ingejaagd. U dankzeggende voor de verleende plaats ruimte verblijf'hoogachtend, J. Bbdggemau c. s. sleepboot Zuid-Holland. Er was eens een wijze, die een rooden gloed aan den hemel zag en toen riep, dat er brand was. En velen van hen, die dit hoorden, riepen toen brand 1 Toen kwam er een minder wijze, die beweerde, dat de hemel gekleurd was door de opkomende maan. En de wijze schrikte bij de gedachte aan een mogelijke dwaling. Doch hij hield zich goed en zeidewij zullen de anderen hooren. En de anderen riepen «brand zooals de wijze hun geleerd had. Toen zag de wijze, dat hjj gelijk had en hij was tevreden. Een lezer. Aan «Een onzer lezers." Wij hebben ons standpunt al zoo dikwijls blootgelegd dat wij ons ontslagen kunnen rekenen dit nog eens te doen. Al zien wij den toestand niet zoo somber in als de heer Veegens c.s., bij een gewichtige aangelegenheid als de reorganisatie van ons schoolwezen is het, dunkt ons, de plicht dei- liberale pers om de meening van hen die waar schuwen zooveel mogelijk bekend te maken, al verschilt men ook met hen in gevoelen. Vóór het dan te laat is kunnen zij, die hun stem nog kunnen doen hooren, hetzij zij bij hun eens aangenomen standpunt blijven of van ge voelen veranderd zijn, nog eens rijpelijk het voor en tegen overwegen. dito Lsen. 1875 5 ai'o 1858 »lt dito 1878 4'/| Venesnel» 1881 4 100 1021/g 100 66/5&112.10 100 100-500 SU/s 102 100 Naar aanleiding van een mededeeling in een ander blad omtrent het vergaan van de ex-stoomboot Aurora vroegen wij aan de firma Murk Leis en zn. te Alblasserdam om inlichting. Deze schreef ons nu dt. 8 Oct. «In antwoord op uwe briefkaart van gisteren dient dat volgens rapport van den gezagvoerder der sleepboot Zuid-Holland de Aurora den 4 dezer op ongeveer 40 Eng. mijlen van Ter schelling gezonken is. De equipage werd dooi de sleepboot gered". Het verwondert en spijt ons zeer dat ge noemde firma ons van dit feit niet eerder kennis gaf. Na een paar malen van ons blad gebruik gemaakt te hebben om loopende ge ruchten te weerspreken, meenden wij van haar ook eenig bericht te mogen verwachten, wan neer er wezenlijk iets ernstigs voorviel. Thans wisten wij niet of de mededeeling en de verhalen omtrent het zinken der Aurora soms nog behoorden tot de berichten, die door middel van ons blad, namens haar, konden en moesten weersproken worden. OoSTBUBG, 9 Oct. De aanvoer was ruim bij redelijke vraag, waardoor granen volkomen vorige prijzen konden opbrengen. Men besteedde heden voor Tarwe a nieuwe dito 5.50, f 6.50 a 7.10 jarige rogge f a f nieuwe rogge ƒ4.50, 4.75 a 5.20; jarige win- tergerst ff a fnieuwe winter- gerst ƒ4.50, f 4.75 a 5.25; jarige zomergerst f a f nieuwe zomergerst 4.25, 4.50 a ƒ4.75; haver f 2.a 2 50 a f 3.paardenhoonen 4.50, f 5.a 5.25; groene erwten ƒ6.f 7.a f 7.50 koolzaad f a kanariezaad a per 100 K.G. Amsterdam, 9 Oct. Raapolie op 6 weken 34J. Lijnolie 23$. Een herinnering en een wenk. Er is een tijd geweest, dat ieder liberaal een krachtig voorstander was der openbare school en tegenstander der subsidieering van de bijzondere. Doch er stonden 7 liberalen op, die meenden, goed liberaal te kunnen zijn zonder de open bare school voor onaantastbaar te houden, of subsidie aan 't bijzonder onderwijs te ontzeggen. Hun gevoelen vond instemming, niet het minst in den kring van hen, die gaarne als de liberalen poseeren en ook bjj een deel der liberale pers. Daar kwam het ontwerp-Mackay, huldigende de leer der subsidie, en zie, de 7 waren 17 geworden. Nu was de Eerste kamer ontwapend en de vrede verzekerd. Het krachtige woord van den heer Veegens echter deed den twijfel ontkiemen en met dien twijfel nog iets anders. «Zou men zich dan toch vergist hebben Zouden ook wij Maar neen, geen noodDat zal spoedig blij ken. De Eerste kamer moet nog spreken. Zij, de liberale, zal, met het artikel des beeren Veegens in de hand, zich nog wel eens twee maal bedenken, als er gevaar dreigt. En neemt ook zij de wet aan, welnu, dan zijn allen ge rechtvaardigd, de 7, de 17 en de conei- liante pers 1" Petroleam-no teeringen van «Ie make laars Cantzlaar Schalkwijk. Rotterdam, 8 Oct. Loco Tankfust 8,25 a 8,30. Geïmporteerd fust 8,30 f Van boord bij lossing a Janu- ari-levering 8,25 a Februari-levering f 8,25 a Maart-levering h April-levering Mei levering a Juni-levering a t Juli-leveringƒ5, Augus- us-levering September-levermg fit October-levering ét, ƒ-—,- November-levering 8,25 a December- levering 8,25 a Zeilend f—, Alles vrijblijvend. De markt was heden vast. ^taatsleeningeo Amsterdam. 8 9 Oct. Oct. Wederlar.d. pCt. Cert N. W.Sch. 21/g dito dito 3 dito dito 3113 dito Obl. 31/9 Song. dito Goudl. 5 Italië. Ins. '62/81 5 Oostenrijk. Obl Mei-Nov5 dito J&n.-Juli 5 dito dito Goad 4 "olen. O. Sch. '44. 4 ?ort.Ob.Bt.'53/84 3 dito dito 1888 41/g Rusland. Obl. Hope 1798/1816 Cert. Ins. 5 S. '54 dito dito 6 S. '55 Obligation 1862 5 dito 1864 5 dito Oost. Ie 8. 5 dito dito 2e 5 dito dito S> dito '73 gec. dito 5 dito '60 2e 1. dito 41/j d to '75 geo. dito 41/j dito '80 geo. dito 4 d to 1889 dito. 4 Obl. I. 1867/69 4 Cert. v. B. Asgn, 6 Spanie.O.B.Perp. 4 dito bin. Perpet. 4 Turkije. Geprivil. 5 Geov. S. D. C. dito Gereg. 1869 Bgypte. O.L. 1876 4 dito sp. dito 1876 5 Brazilië. Obl. Bonden 1865. 5 Bedrag stnkken. 1000 1000 1000 1000 a 100 Lir.100-100000 a. 1000 1000 200-1000 Z.B 500 100 20 1000 500 500 50-100 1000 100-1000 100-1000 50-100 100 50-100 125-625 125 20-10C 1000 Pe». 1000-24000 Pr. 500-25000 500-2500 20-1000 500-12500 20-100 20-100 Z.B. f Z.B, R. P.B. fr. fr. 81 95S/4 1027/g 103 941/a 883/4 701/4 703/g 888/4 671 8 96 1033/a 65 929iK 1037,'p SU/s 956/g 1027/g 1027/g 701's 711/4 1031'4 IO3S/4 1031/2 615/g 6I3/4 IOO3/4 1005/g 101 923/g 72 871/a 17 1003/4 1007/g 1007/g 885/8 893/g 923/4 717/g 873/g 17 Indastr. es Hnaaei dJederland. pOfc. N. Hand. Msch. Aand. rescontre 5 N.-l. Hanb.aand. dito Zeel. aand. dito dito Pr. dito dito Obl. 1885 8 Duitschland. Crt. Rijksb. Ad. Amst. B.M. losteurijk. Aand O. H. B. BH/, Omlern«Ri 92 100 l025/8 102 Nederland' Mij. t. Expl. v. St.-Spw. Aand. Ned. Ctr. spw. A. dito Gest. Obl. N.-I. tpw. aand. N. Rij nap w. fOlgef. Aand N.-B. Boxt. Gbl. 2:«atorap. 1875/80 H ongare je. Theis 8pw. aand. dito dito Obl. Italië. Victor Em. apw. Obl. Zuid-Ital. Sp. O. Oostenrijk. F. O. Spw. Obl Polen. W.-W. A. Rusland. Gr. Sp.- Maats.Aand. dito Obl dito dito dito Balt. Spw. Aand. Jelez-Griasi dito. Kark.-Ch.-Az. O. Losowo.-Sew. Morsch.-Sysr. A. Mo8k.-Jar. Obi. Mosk.-Smol. dito Orel-Vitebsk A. ditc Obl Poti Tiflis dito tt.-V/iasraa Aand. Zuid-West Sp. M. A merik.Ctr. P, O. dit. Calil.Org, dit Chic. N.-W. Cert. Aand. dito le hypfc. Crfc. lit. Mad. Ext. Ob. Menoruinee dito N.-W. Union dito Win. St.-Peter do dito S.-W. Obl. Illinois Cert. v. A. dit-e. Leas L. St. Ct 8t-P. M.&M.Ob. r'v.?$.c. Hfdl. do pCt. S Lir. S P 8 h. Z.R 5 «/I 4 Z.B. S.B. Z.B. 2-R. D'iï. 7 7 Doll. 7 7 7 7 r 7 6 1000 1355/16 13514 150 843/4 841/8 500 50C 1000 82 sooo 600 1S11'4 leenlRKPs. 250 182 182 260 327/s 323/4 235 883/4 883/4 250-1000 1393/4 20-200 1175/8 1177/s 100 609/ie 200 103i/2 200 1000 500 585/g 583/4 500-5000 597/g 597/8 500 100 121 1193/8 125-625 1207/s 1207/s 500 1125 91 25-1250 615/8 6H/3 125-50 969 16 100 100 1000 991/8 991/g 125-1250 331,4 33 100 1031/4 103 1000 103 126 991/3 100 100 102 1000 1031'i 103 125 331/4 33 100-1000 683/s 68 1000 II8I/4 1000 500-100 1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 136 500-1000 500-1000 117 116 500-1000 600-1000 1137/s 1137/g 1000 Tremle-lieenla ;cb. i^edepl. Stad Am. 3 f 100 1121/3 1123/4 Stad Rotterdam 8 100 1071/8 @©lgië. Stad 871/« Autw. 1887 21/o fr. 100 87 dito Brusael 1887 21/g t 100 867/8 87 Scmgar. Stl. 1870 a. 100 Oosteior. Stl. 1854 4 r 250 dito 1860 5 500 1163/4 dito 1864 a 100 1497/8 Cred. Inst. 1858 a 100 ausl. Stl. 1864 5 Z.B. 100 162 dito 1866 5 100 3panje.StadMadr. 3 Vurkiie.Spoorar!. 8 fr. v 100 400 469/J6 - 173/a 461/3 171's PïïjïeB ven eoapons en losknse okligatlën. Amsterdam October. 9 October Oostenrijk Papier 21.10 21.121/3 ir 21.15 21.15 Diverse in s 11.521/j 11.521/s j met affidavit. v 11.921/j 11.921/s s 12.- a 12.- 47.50 47.50 47.45 47.45 58.70 58.65 1-171/2 1.171/s 1.891/s 1.891/2 tassen in Z. K 1.221/3 1.221/2 1.83 1.83 ipaansche Bnitenl 47.55 47.55 Binnenl 2.28 2 28 Yii.rilfcuurh* in dollars 2.461/c 2.461/3 Ipedekoerii GOUD. Wicht.Sonv. 12.05 12.15 do'v. 20 mk. «11.80 il.90 Sr- ^20 9.521/s 9.621t- ZILVER. Stakk. v. 5 fr. 2.35 2.40 Prnis. Zilver. 1.76 .1.78 Laatste Vertrek belichting van aan het Middelburg Amsterdam (Nederl.). 11 Oct. Brindisi (Eng. dienst) 11 Oct Marseille (Lloyd). 15 Oct. Rotterdam (Lloyd)18 Oct. Marseille (Fr. dienst) 19 Oct. Genua (Nederl.;22 Oct. Brindisi (Duitsche dienst) 29 Oct. De Franscbe mailbooten doen Palembang niet aan. hoofdkantoor. 5.30 's avonds. 1.15 'snam. 5.30 's avonds. 5.30 's avonds. 7 - 's morgens. 5.30 '«avonds. 1.15 's nam. Riouw, Banka en Heden avond overleed plotseling do heer PIETER ALVAREZ DE BACKER, oud-Rijks ontvanger, in den ouderdom van 70 jaar. J. J. VAN DIGGELEN, Wed. P. A. de Backek. E. C. DE BACKER. Kloetinge, L October 1889. Volstrekt eenige kennisgeving. Het behaagde den Heere, heden van mijne zijde weg te nemen mijn hartelijk geliefden echtgenoot en der kinderen zorgdragenden vader, den heer EISE EISINGA VAN DER KAM, in den ouderdom van 64 jaren, waarvan ik 35 jaren door den band des huwelijks met hem vereenigd mocht zijn. De zekerheid dat hij thans bij Jezus is, Wien hij op aarde reeds diende, lenigt mijne smart en is mij tot troost in dezen smartelijken wég. E. T. VAN DER KAM, geb. Tuinstka. Rotterdam, 7 Oct. '89. Eenige kennisgeving. P. S. De Zaak wordt op denzelfden voet door mjj voortgezet.

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3