LAATSTE BERICHTEN. Moojiip enTerjacMnpiii Zeelui BUITENLAND. Verspreide Berichten. Burgerlijke stand- Algemeen Overzicht. Beknopte Mededeelingen. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten, enz. en Argentinië. Voorts ontbreekt er buiten de steden, dus in de binnenlanden, alle gelegen heid voor opyoeding, onderwijs en godsdienst, zoodat de toekomst der kinderen er zeer slecht gewaarborgd is. De verdiensten bedroegen (de man had hoofd zakelijk het maïsplukken bij de hand gehad) ongeveer een peseto daags, d. i. 2,50, welk bedrag in papieren geld wordt uitbetaald, dat bij inwisseling voor muntspecie ecbter slechts 1,50 oplevert. Bij overmaking van geld heeft er dus een aanmerkelijk verlies plaats. Dikwijls ook geschiedt de uitbetaling in eene bepaalde munt, die alleen gangbaar is in de kolonie, waarin men werkt, zoodat bjj veran dering van woonplaats het oververdiend geld waardeloos wordt, daar de eigenaar der kolonie bp vertrek weigert het in muntspecie om te zetten. Dit komt vooral licht voor bij Itali- aansche en Spaansche grondeigenaars. De Duitschers zijn op dat punt humaner. Het voedsel is voor een Nederlander vreemd, maar overigens niet slecht en bestaat hoofd zakelijk uit vleesch (rundvleesch, maar vooral schapenvleesch) en macaroni. Het vleesch is er zeer goedkoopandere artikelen echter niet, zoodat de leefwijze er over het geheel niet zoo royaal is als men uit de verdienste van een peseta zou mogen afleiden. In de steden is de toestand gunstiger, vooral wat de moreele en intellectueele ontwikkeling aangaat. Ook de huisvesting is daar gunstiger. Buiten de steden woont men veelal in tenten. De conclusie van onzen zegsman was dan ook, dat het voor een jongmensch van eenige ont wikkeling en met een gezond lichaam wel was aan te raden naar Argentinië te gaan, vooral wanneer hij nog in de gelegenheid is geweest eenige taalkennis op te doen. Geheele huisgezinnen, die er willen heentrek ken, waarschuwt hij echter tegen menigen hinderpaal en vooral tegen intellectueelen en moreelen ondergang. (G. Crt.) Gemeenteraadszittingen. Ingevolge wettelijk voorschrift kwamen Dins dag in bjjna alle gemeenten in het land de gemeenteraden bijeen, ter installatie van de herkozen of nieuw gekozen ledenen ter be noeming van wethouders en leden in verschil lende commissiën. Yan alle gemeenten in Zeeland kunnen wij natuurlijk onmogelijk verslagen van die zittin gen opnemen. Wij 'bepaalden ons daarom gisteren tot de voornaamste en thans tot die, waarin eene wijziging in het dagelijksch bestuur werd gebracht. Van ons gezonden berichten omtrent herbe noemingen van functionarissen kunnen wij dus geen melding maken. Te Borssele werd, na beëediging van de in Juli gekozen leden D. Wisse en Gr. Minderhoud, overgegaan tot vervulling van twee vacatures, ontstaan door het bedanken van den heer A. Mol Cz. Tot wethouder werd gekozen de heer J. Brninooge en tot ambtenaar van den bur gerlijken stand de heer A. Polderdijk. Te O o s t b u r g, werd in de plaats van den heer Glinderman, niet herkozen raadslid, die de beide volgende betrekkingen vervulde, be noemd: tot wethouder de heer A. J. Fokker en tot mede-ambtenaar van den burgerlijken stand den heer 0. Ie Nobel, wethouder. Vans en 4 September. Middelburg. Ondertrouwd J. C. van der Harst, jm. 23 j. met J. J. Peters, jd. 23 j. Bevallen J. C. Verbaan, geb. De Vlieger, z. A. B. van Houte, geb. Van Reuzel, z. L.H. de Jongh, geb. Bertel, d. Naar men ons uit Boxtel schrijft kwam het bataljon uit Middelburg, ter deelneming aan de manoevres der 3e divisie infanterie in Noord-Brabant, Dinsdag te 11 uren te Boxtel aan, waar het bij de burgerij werd ingekwar tierd. Het bataljon uit Vlissingen bleef even eens voor een gedeelte te Boxtel, het andere gedeelte te Liempde. De brigade-commandant, kolonel H. F. 0. Har- denberg, heeft zjjn standplaats te Boxtel. Van 8—1 uur kwamen dien dag voortdurend troepen te Boxtel aan en vertrokken naar de voor hen bestemde kwartieren. Het onweder en de regen, die de Middelburg- sche bezetting tot Boxtel vergezelde, veranderde in goed weer. Den len Sept. was het vijftig jaar geleden, dat de eerste omnibussen door Amsterdam reden. Op den weg van Arnhem naar Velp zette zich een jongen achter op een rijtuig, waarin twee dames zaten. Deze bemerkten het, maar lieten den jongen zittenhet hinderde niet en zij gunden den jongen het ritje. Bij het dorp ge komen verzochten zij hem echter zjjne plaats te verlaten. De jongen weigerde toen gelastten zij het hem en de jongen riep terug»als je me een dubbeltje geeft". Toen mengde zich de koetsier in de aangele genheid en daarmede nam de gebeurtenis een einde, die onze straat jeugd karakteriseert. storten over het leven van anderendat wil zeggen liefde te gevoelen, een sterke overwel digende liefde, voor alle menschen, en voor ieder in 't bijzondervoor man en vrouw, grijsaard en kind, zich blijmoedig te laten verwonden, niet alleen voor den vriend, dien men kent, maar ook voor duizenden onbe kenden, die misschien akelig en waarschijnlijk slecht zijn en ondankbaar en die men toch lief heeft, omdat het menschen zijn kunt gij dat beseffen Wordt vervolgd Een lid van den gemeenteraad te Sittard en lid der prov. staten, tegen wien eene in structie is geopend als zijnde hij verdacht eenen valschen eed te hebben afgelegd in zake succes sierechten, schijnt den uitslag niet te hebben willen afwachten. Hij is althans met de noor derzon verdwenen Zondag ging een landbouwer van St. Marten (N.-Holland) naar de weide om naar zijne koeien te zien. Toen hij zich over een ander stuk weiland weder naar huis wilde be geven, werd hij door een daar grazend rund aangevallen en tegen den grond geworpen. Het dier was zoo woest, dat de boer al krui pende moest voortkomen. Ongeveer een half uur duurde de strijd, totdat hij zich in een sloot liet vallen, alwaar het dier hem nog met de pooten trachtte te treffen. Een paar inmid dels toegeschoten personen verlosten den man, die inwendig zwaar gekneusd was, eindelijk uit zijn netelige positie. Te Kolderveen is een zesjarig meisje in het water nabjj de ouderljjke woning geraakt en verdronken. Te Deil is een knecht van een landbouwer, die op het veld werkte, door den bliksem doodeljjk getroffen. Twee paarden werden eveneens doodgeslagen. DokterIk zie al wat je noodig hebt. Je moet wat gebruiken om krachtiger te wor den. Neem iederen morgen een bord gort met veel melk bij wijze van ontbijt. PatientDat doe ik al maanden lang, dokter. Dokter (ook niet verleger)Dan zou ik het nu eens eenigen tijd nalaten. In de stoommeelfabriek te Munster in Westfalen is de ketel gesprongen. De eigenaar, die juist met zijn moeder en vrouw aan tafel zat, werd doodelijk gewond en de eerste mole naar onder de puinhoopen bedolven. Bovendien werden twee personen ernstig, vele andere licht gekwetst. Zondag is de Parijsche tentoonstelling be zocht door 233,702 betalende personen. Het aantal dier bezoekers op den vorigen dag be droeg 103.358 en in het geheel is de tentoon stelling sedert hare opening tot half Augustus bezocht door 14,486,741 betalende personen. Gedurende dienzelfden tijd in 1878 was het cijfer ruim de helft minder, namelijk 7,125,887. Te Le Vésinet hebben drie dames, zusters, hun huis, een villa, in brand gestoken en na hun paard en hun hond gedood te hebben zich zelf met revolverschoten gedood, althans twee zijn overleden, de derde is ernstig gekwetst. De keizerin van Oostenrijk gaat te voet van Lilienfeld naar Mariazell ter bedevaart. Deze beroemde in Stiermarken gelegen kerk is de meest bezochte bedevaartplaats in Oostenrijk. Het verblijf van.den shah van Perzië gedu rende eene week te Weenen en Pest heeft aan de keizerlijke schatkist zoowat 100,000 fl.gekost. Onder het gevolg van Nasr-Edin bevindt zich een Perzisch generaal, die overtuigd is geworden van eene valsche rekening voor geleverde kanon nen te hebben ingediend. De shah is over dit bedrog zóo vertoornd geworden, dat hij den ontrouwen dienaar ter dood veroordeelde, welk vonnis in Teheran zal worden voltrokken. Van den ongelukkigen Perziaan kan men met juist heid zeggen, dat het zwaard van Damocles boven zijn hoofd hangt. Aan fooien heeft de shah te Weenen 6000 fl. en te Pest 4000 fl. uitgegeven. De Militaire Gids meldt een en ander omtrent rookvrij kruit, waarmee in het voorjaar té Dalford (Engeland) proeven werden genomen. Uit een Maxim-mitrailleuse werd gevuurd met patronen van gewoon zwart kruit, en daarna met patronen van rookvrij Maxim-kruit. De lading zwart kruit bedroeg 5.44 gr., de lading rookvrij kruit 3.52 gr., terwijl de aanvanke lijke snelheid bij de laatste soort iets grooter was. Men deed met beide soorten 50 schoten kort na elkaar. Na 30 schoten met zwart kruit, was de richter zoodanig in eene rookkolom gehuld, dat hij onmogelijk het doel kon zien terwijl met het rookvrij kruit de 50 schoten alle achter elkander zonder bezwaar konden worden gelost. De lucht was helder en het woei een weinig, zoodat de proef voor het gewone kruit onder gunstige omstandigheden plaats had; bij eene vochtige zware dampkringslucht zou het voor deel van rookvrjj kruit nog duidelijker zijn uitgekomen. Tevens bleek, dat het voor eene tegenpartij boven de 550 meter onmogeljjk was na te gaan op welk punt er gevuurd werd ook de knal was op dezen afstand nauwelijks hoorbaar. Oonilrnrg. In deze gemeente heerscht heden eene buitengewone drukte. De leden van het te Middelburg vergaderde congres brachten hier een bezoek, dat tegelijkertijd ook goldt H. M. de koningin vanRoemenië. Het bureau van het congres en de president van het comité van ontvangst, de heer mr M. J. de Witt Hamer, werden door H. M. ont vangen. De voorzitter van het congres, generaal Wauwermans bood aan Carmen Sylva het pro tectoraat over het congres aan, dat door haar gracieuseljjk werd aanvaard. Verder overhandigde men H. M., namens het congres, een bouquet. De prins en de prinses van Wied waren bij de plechtigheid tegenwoordig. Alle drie de vorstelijke personen woonden de ringrijderij bij, evenals de leden van het congres. Onnoodig te zeggen hoe dit eigenaardig schouwspel hunne aandacht trok. De koningin en de prinses schonken prachtige prijzen j het congres gaf twee zilveren broek stukken en een gouden slot. Er heerschte een algemeen en groot enthou siasme. De gemeente werd door tal van ingezetenen uit Middelburg en de naburige gemeenten be zocht. In eerstgenoemde plaats waren trouwens heden geen rijtuigen meer te krijgen. Verder wordt ons gemeld dat aan de konin gin van Roemenie en de prinses van Wied, toen zij per rijtuig op het terrein aankwamen waar de ringrijderij werd gehouden, namens den burgemeester, een bouquet werd aange boden. 's Graveuliage. Tweede kamer. Op de heden, bij den aanvang der zitting, door den heer Van Wassenaer gehouden interpellatie omtrent de ongeregeldheden te Gouda ver klaarde de minister dat, blijkens de rapporten van den minister van justitie en den commis saris des konings, de politie volkomen haar plicht heeft gedaan, daar de ongeregeldheden niet te voorzien waren en er gebleken is dat er geen vooraf overlegd plan heeft bestaan. Op eene'tweede interpellatie, van den heer Hintzen, over het ophouden der koffie op de jongste veiling, verklaarde de minister Keu- chenius daarmee uitsluitend het belang des lands te hebben beoogden, evenals zijn liberale voorgangers Fransen van de Putte, Van Gol- stein en Van Bosse, een limiet te hebben ge steld. Toen bleek dit niet onnoodig, thans juist bleek het noodig te zijn geweest. Dien tengevolge is op 20,000 balen 64,000 ver diend, terwijl 30,000 balen bij eene volgende veiling zijn gevoegd. In de toekomst zal de regeering zich volko men vrijheid blijven voorbehouden, koffie te verkoopen tot den prijs welken zij goedvindt. De minister zinspeelde overigens op eene be staande speculatie om de prijzen laag te houden. De Handelmaatschappij had, volgens hem, tegen het stellen van een limiet geadviseerd. De heer Hintzen verklaarde zich door het antwoord van den minister zeer onbe vredigd en wees op het nadeel dat die maat regel aan den binnenlandschen tusschen- handel veroorzaakt. Hierna is het debat over het ontwerp tot wijziging der schoolwet voortgezet en wel over art. 24 (verplicht aantal onderwij- z e r s.) De heer Farncombe Sanders was voor het artikel daar hij geen heil ziet in vermeerde ring van het aantal onderwijzers. De heer Fabius was dit eens en bestreed den eisch van den heer Borgesius1 onderwijzer op de 40 leerlingen. Verhooging van het minimum getal van onderwjjzers zou de rechterzijde niet kunnen toestaan. De heer Roëll kondigde een amendement aan om 15 Januari te behouden als eenige termijn voor de berekening van het aantal onderwijzers. De heer Greeve interpelleerde tusschen in de regeering over de indiening van haar ant woord op het kamerverslag over de aanhangige pensioenwet. De minister van financiën verklaarde zich niet aan een termijn te kunnen binden wegens de moeieljjke berekeningen die uit het verslag voortvloeien. Hij zal alles doen ter bespoediging en hoopt in de tweede helft van October zijn antwoord te kunnen indienen. Over de vraag of in het gewijzigd ontwerp de weduwen- en weezen-pensioenen zullen toe gepast worden op ambtenaren, sedert de indie ning der wet overleden, kon de minister zich niet beslist uitlaten, al was er ook, volgens hem, voor het denkbeeld veel te zeggen. Bij het voortgezet onderwijs-debat stelde de heer Van der Feltz een amendement voor om als grondslag der berekening van het aantal onderwijzers aan te nemen den bestaanden eenigen termijn van 15 Januari. De minister Mackay bestreed het amendement- Van der Feltz. Vier termijnen voor de be rekening van het aantal onderwijzers te stellen, was, volgens hem, veel billijker dan éen. Het voorgestelde minimum van onderwijzers was voldoendehet zou nooit 55 leerlingen per klasse noodzakelijk maken en evenmin het peil van het onderwijs verlagen. Het amendement-Van der Feltz om éen termijn in plaats van vier voor de berekening van het aantal onderwijzers te bepalen, werd echter aangenomen met 52 tegen 43 stemmen on daarna eveneens art. 24 met 75 tegea 20 Btemmen. Amsterdam. Mr. Pijnappel heeft voor zijne benoeming tot wethouder bedankt. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information 12 Sept. Middelburg, Huizen enz., Tak. 12 Zuidzande, Molen, De Smidt Lans. Croin 13 Cats, Huizen enz., Koelof. 13 - Vlissingeu, Woonhuis, Pieterse. 17 - Middelburg, Meubels, Notarishuis 27 Rilland, Polder, Prins Tak Oct. Middelburg, Hofstede, Tak. IJzendijke, Hofstede, Hu vers. Nog altijd verkeert men in Berlijn in onze kerheid over de komst van den czaar. Terwijl aan de eene zijde een begrijpelijken twijfel be gint te ontstaan, of keizer Alexander nog wel in het geheel het bezoek van den Duitschen keizer dit jaar zal beantwoorden, blijft men van den anderen kant van oordeel, dat de komst van den czaaf bon gré mal gré moet plaats vinden. Een Berlijnsch blad beweerde zelfs, dat de czaar nog deze week in de hoofdstad van het Duitsche rijk zal opdagen; andere bladen verzekeren, dat de contra-visite aan keizer Wilhelm eerst op de terugreis uit Dene marken naar Rusland zal gemaakt worden. Aan vooronderstellingen omtrent de reden van deze onzekerheid en de tegenstrijdigheid in de berichten over 's keizers komst ontbreekt het natuurlijk niet. Zoo weet een Engelsch blad te verhalen, dat de czaar oorspronkelijk plan had gehad in den loop van de maand Mei te komen om het eerst van alle souvereinen keizer Wilhelms bezoek te beantwoorden doch wegens ongesteldheid der czarina de reis uit stelde. Op zijn beurt wilde koning Humbert niet langer wachten om zijn bondgenoot te gaan begroeten. Toen keizer Alexander deze wijzi ging in de oorspronkelijke orde der bezoeken van de souvereinen aan de Duitsche hoofdstad vernam, gevoelde hij zich gekrenkt en verschoof zijn komst tot onbepaalden tijd. Later gaf hij zijn voornemen te kennen keizer Wilhelm te treffen buiten diens hoofdstad, welk aanbod echter beleefd afgeslagen werd. Indien dit alles waarheid is, zoo bewijst het slechts opnieuw, dat de lust bij den czaar om Berlijn en keizer Wilhelm II te zien niet groot is, waaruit dan verder voortvloeit, dat de betrekkingen tusschen het Duitsche en Russische hof niet van dien aard zijn om Europa een vast vertrouwen in het behoud van den vrede in te boezemen. Wat ook verder den toon betreft, wederom in den laatsten tijd door de Berlijnsche officieusen tegen Rusland aangeslagen,' zoo is deze niet bevorderlijk voor een vriendschappeljjker ver standhouding tusschen het Duitsche rjjk en Rusland. Artikels als onlangs de Post bevatte, waarvan wij in het kort melding maakten en waarin Rusland thans, zooals vroeger Frankrijk, als de Europeesche stokebrand en de onver- zoenlijkste vijand van het machtige Duitsche rijk werd voorgesteld, kan slechts de klove, welke tegenwoordig tusschen de beide rijken, vroeger trouwe bondgenooten,bestaat, verbreeden. De alarmkreten, door een deel der Kartell- presse over de nieuwe Fransche legerwet aan geheven, vinden bij de Nationalztg. geen weerklank. In een uitvoerig artikel zet dit blad uiteen, dat, juist van het standpunt der Duitsche militaire administratie beschouwd, de nieuwe Fransche wet een zeer twijfelachtige waarde bezit. Daar de minister van oorlog jaarlijks te bepalen heeft, hoe groot het getal der jongelieden, die drie jaren zullen dienen, en dat van hen die éen jaar dienst zullen doen zal zijn, zal het karakter der Fransche armee veranderen, naar gelang van de militaire en politieke denkbeelden van den minister van oorlog. Een radicaal minister zal den éenjarigen dienst de voorkeur geven, een conservatief minister den driejarigen dienst begunstigen. Bovendien zal zijn collega van financiën een woordje medespreken. Volgens de National-Ztg. is men in Frankrijk algemeen van gevoelen, dat de kort stondige dienst van één jaar gewoonlijk zal aangenomen worden voor het Fransche leger. Ten overvloede beroept het blad zich op de bekende groote rede van den rijkskanselier, in 1888 in den rijksdag over de nieuwe legerwet uitgesproken, waarin Bismarck verzekerde, dat andere landen een even hoog cijfer van soldaten als Duitschland kunnen bezitten, dat zij echter in kwaliteit niet op één lijn met de Duit schers kunnen gesteld worden. Voorst oppert de National-Ztg. twijfel ten opzichte van de geruchten betrekkelijk de arbeidzaamheid aan het ministerie van oorlog ter voorbereiding van een nieuwe legerwet. Oogenscbjjnljjk hebben zij slechts betrekking op eenige ondergeschikte wijzigingen in de formatie der regimenten en brigades van de verschillende armeecorpsen. Ten slotte moge hier nog volgen eene be schrijving der persoonlijkheid van den onlangs tot opperbevelhebber van het militaire district Kieff benoemden generaal Diagomiroff. »Hij houdt zeer vast aan de oude tradities van het Russische leger en zjjn voorbeeld is Suwaroff, wiens spreuk»De kogel is een dwaas, de bajonet is een flinke kerel" hij ook thans als de eenige ware beschouwt. Aan een weldoordachte, naar een vast plan geregelde opvoeding van den minderen man, gelijk dit in Pruisen gebeurt, hecht hij geen waardeook zijn zijn begrippen over discipline zeer rek baar. Zoo bestaat er voor hem buiten den dienst geen onderscheid in rang tusschen oude en jonge officieren, en hjj bespot luide in het bijzijn van de jongere officieren de oude, welke ook buiten den dienst wegens hun hoogeren rang willen ontzien worden. Reeds als bevel hebber eener divisie sloot hij met de meeste officieren vriendschap, dronk en bedronk zich met hen; van het laatste vooral is hij niet afkeerig. »Hij heeft dit is boven twijfel verheven, voortreffelijke denkbeelden over krijgvoering en zjjn voordrachten moeten zeer leerzaam zjjn daarnaast bezit hij geheel verouderde ziens, wjjzen en bepaald dwaze ideeën, zoodat het moeiljjk valt over hem als aanvoerder een oordeel te vellen. Op politiek gebied behoort hjj tot de roode Panslavisten en haat Duitschland even vurig als hjj geest drift koestert voor een bondgenootsch ap met Fr ankr jjk. Voorts wordt gemeld, dat de nieuwe opper bevelhebber in het naast Warschau gewichtigste militaire district behoort tot de oorlogzuch- t i g s t e n der Panslavisten en dat hjj onge- twjjfeld in zjjn nieuwe positie door allerlei toespraken veel van zich zal doen hooren. Volgens de Köln. Ztg is generaal Dragomi- roff de toekomstige opperbevelhebber tegen Oostenrijk, wat zjjn persoonljjkkeid, waaraan nog energie en list wordt toegeschreven, dubbel interessant maakt, doch bjj bovenstaande beschrijving zie men niet over het hoofd, dat de Köln. Ztg geen onverdacht getuige is. Volgens particuliere berichten uit Londen aan de Hollandsehe bladen deed Dinsdag Burns in eene der werkstakers-vergaderingen, welke bereden en andere politie thans bjj wonen, mededeeling van de ontvangst van 1500 uit Australië voor het werkstakingsfonds. Er heerscht groote ontevredenheid onder de werk stakers wegens de verdeeling der briefjes, die recht geven op porties voedsel enz. De onte vredenen beweren dat alleen de vriendjes van het comité de spjjsbriefjes krijgen, hetgeen het comité echter betwist. Deputaties uit de reeders en scheepeigenaars, onder Donald Currie's aanvoering, confereerden heden weer met de dokbestuurders, wier president Norwood ver klaarde dat de dokbesturen niet oogenblik- keljjk den wensch der reeders kunnen inwil ligen, om de schepen door hun eigen personeel te laten lossen maar de dokbestuurders zullen gaarne de zaak overwegen, zoodra de werk staking geëindigd zal zjjn, met eene deskun dige commissie, door reeders en scheepseigenaars aan te stel'en. Donald Currie drukte zjjn leedwezen uit over dit besluit der dokbe stuurders, waarbjj eene later gehouden ver gadering van reeders en scheepseigenaars zich per motie aansloot. Onder de nieuwste werkstakers zjjn de hop- plukkers in Kent, alsook de werkers op de Londensche bleekerjjen en wasscherijen. Eene belangrjjke werkstaking begon gisteren onder de graansjouwers te Liverpool, die de graanzakken en meelzakken verdragen tusschen de schepen en de kaden. Dientengevolge moesten graan schepen en meelschepen aldaar hun lossen staken. De werkstakers, die loonsverhooging eischen van vjjf tot zes shilling daags, verhin derden gewelddadig het lossen van twee stoomers in de Zuiderdokken. De werkstaking omvat mede de houtschepen. De Liverpoolsche dok werkers steunen de eischen der sjouwers. Men verwacht eene algemeene werkstaking ook in de dokken van Liverpool. De koninkljjke Deensche familie bewoont met haar gasten en het wederzjjdsche gevolg alle driehonderd kamers op slot Fredensborg. Ieder der vorsteljjke personen heeft slechts éen kamer en een cabinet de toilette, en dit nog niet eens altjjd. De czaar heeft niet meer dan een slaapkamer en twee salons. Fredensborg ligt in de nabjjheid van Kopenhagen, zoodat de keizerlijke en koninkljjke familie bjjna eiken avond het theater bezoekt. De czaar stelt het programma vast. Bjj aankomst der Russische keizerljjke familie deed prins Christiaan, de tweede zoon van den kroonprins, dienst als gewoon soldaat bjj de koninkljjke gardegedurende de geheele ont vangst stond hij stok stil, met het geweer in rust, zich alleen een glimlachje veroorlovend, toen de czaar, zjjn oom, hem bjj de inspectie der troepen toeknikte. De Czechische studenten hebben opnieuw een adres aan de Fransche studenten gericht met bekendmaking van de ontbinding der universiteitsvereeniging. Zjj verklaren, trots alle dwangmaatregelen der regeering, in hun sympathieën voor het Fransche volk te volharden. Aan den stadhouder werden de statuten voor een nieuwe Czechische leesvereeniging ter hand gesteld. Den 15 October worden de keizer en de keizerin van Duitschland op hun reis naar Griekenland, ter bjjwoning van het huweljjk hunner zuster op Monza, het lustoord van den Italiaanschen koning verwacht. Zjj vertrekken den 19 of 20 naar Genua en van daar met het keizerljjk jacht Hohenzollern naar Napels, waar zjj een dag of drie denken te bljjven. De Berljjnsche Post meldt dat de czaar voornemens is eerst tusschen 25 en 29 Septem ber naar Berljjn te komen. Het gerucht omtrent militaire toebereid selen in de Balkanstaten heeft geleid tot vreed zaam overleg tusschen de regeeringen van Servië en van Boelgarjje. De diplomatieke agent van Servië te Sofia heeft aan het hoofd van het Bulgaarsche kabinet verklaard, dat Servië zich verlaat op de vriendschappeljjke solidariteit der Balkan-volkeren. Deze gedach- tenwisseling heeft op beide kabinetten eenen gunstigen indruk gemaakt. De Norddeutsche Allgemeine Zeitung ver klaart, dat er geen uitzicht bestaat dat de keizer, die reeds vroeger geweigerd heeft het stelsel van paspoort-invoering voor de reizigers in Elzas-Lotharingen op te heffen, van besluit zal veranderen. De afschaffing van dat stelsel zou in het belang van Frankrijk zijn, maar niet in het belang van de orde- en rustlie- vende bevolking in het rjjksland. Oostbttrg, 4 Sept. 1889. De aanvoer was klein bjj weinig kooplust. Alleen beste wintergerst bracht vorigen prjjs op. Overigens lager. Men besteedde heden voor: Tarwe 5.— 5.50 a 6.50nieuwe dito f 6.50, f 7. a 7.20 jarige rogge a f nieuwe rogge ƒ4.50, /4.75 a f 5.jarige win tergerst ff a nieuwe winter gerst 4.70, ƒ5.a 5.25; jarige zomergerst f a f nieuwe zomergerst a/—haver/—.—, a f paardenboonen5.—ƒ5.50 a f 6. groene erwten ƒ6.50, 7.a 7.10koolzaad ff a kanariezaad a per 100 K.G. Amsterdam, 4 Sept. Raapolie op 6 weken, 35j. Ljjnolie 23J. Petrolenm-noteeringen vjm de make laars Cantzlaar Schalkwijk. Rotterdam, 3 Sept. Loco Tankfust 8,40 a Geïmporteerd fust 8,40 a 8,45. Van boord bjjlossingƒa Janu- ari-levering fa Februari-levering f a Maart-levering a i April-levering a Mei levering a Juni-levering a Juli-levering a Augus- us-levering a September-levering t 8,50 a October-levering ƒ8,50 November-levering 8,50 a December- levering 8,50 a Zeilend Alles vrijbljjvend. De markt was heden flauw.

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3