ADVERTENTIES BUITENLAND. VeiMta 81 aaietasi scliepti. De Traansvaalsclie volksvertegenwoordiging. Algemeen Overzicht. Beknopte Medecleelingen. De Duitsche mijnwerkers. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten, enz. Prijzen van Effecten. fl. 35-jarige Echtvereeniging geworpen had. De verwonding gaf aanleiding tot den dood. Zij was erg mishandeld. Er wordt tevens meegedeeld, dat de moorde naar niet eerder tevreden was, dan nadat hij zijn vreeselijk werk voltooid had door het lijk op een gruwelijke wijze te verminken. De politie stelt alle mogelijke middelen in het werk om den schuldige op te sporen, doch men vreest, dat hij reeds ver weg is. De politie kan nog niet zeggen of de daad overeenkomt met het bloedig werk van Jack the Ripper. In de nabij Maastricht gelegen Belgische gemeente Eben-Eijmael is Zaterdagavond een chef der douanen door een commies doodge schoten. De dader is gearresteerd en gevan kelijk naar Tongeren overgebracht. Voor hen, die niet geheel ten onrechte wel eens klagen, dat er zooveel vereenigin- gen en vergaderingen zijn, is 1t wellicht een troost te weten, dat we nog gelukkig zijn, in vergelijking bev. met Bazel. Daar toch is, naar men meldt, op elke negen mannen één voorzitter eener vereeniging. Omtrent de leeuwin, die in het Parijsche Hippodrome als kunstrijdster optreedt, wordt door een ooggetuige het volgende verhaald In het middelste der drie manéges, die zich in de groote renbaan bevinden, wordt een rond, ongeveer vier meter hoog ijzeren hek geplaatst, waarmede men, door er een deksel van tralie werk op neer te laten, een reusachtige kooi maakt. In deze kooi brengt men een paard van gewone grootte. Door den temmer begeleid, wordt de leeuwin, die haar hok met een groo- ten hond deelt, binnengereden, en door een klein deurtje worden beide, terwijl de temmer reeds langs een andere zijde is binnengekomen, in de groote kooi gelaten. De leeuwin springt fluks op een in het midden geplaatste, ongeveer manshooge tafel, terwijl de hond achter het paard stapt. De dierentemmer houdt nu de leeuwin zijn karwats voor, die door dezen met klauwen muil wordt gegrepen, en onder woest gebrul springt de leeuwin van de tafel op den grond en daarna op het paard, dat rustig voortdraaft. Nu beginnen de kunstjes. Het paard springt over een barrière, terwijl de leeuwin zich schrap zet op den zadel. Daarna wordt door de leeuwin een pistool, dat men haar voor houdt, afgeschoten. Thans is het de beurt van jg leeuwin om te springen. Ongeveer een meter 1 het paard wordt een balkon aangebracht, le leeuwin telkens springt, wanneer d er onder door loopt. Het paard u dan alleen rond, en wanneer het weer onder de leeuwin doorgaat, laat deze zich langzaam vallen. Steeds met de klauwen slaande en hevig brullende, wordt de leeuwin nu weder van het paard gesleurd, en er ontstaat een wedloop tusschen het paard, de leeuwin en den hond. Het deurtje gaat open, en flaphond en leeuwin zijn weder in het wagentje verdwenen, dat onder luid geblaf van den hond uit den circus wordt gereden De voornaamste bepalingen uit de door den Transvaalschen volksraad aangenomen wet »tot instelling eener volksvertegenwoordiging, be staande uit twee volksraden" zijn De eerste volksraad zal zijn het hoogste gezag in den staat. De eerste volksraad zal zijn het lichaam tot aan de in werking treding dezer wet ge noemd de volksraad. Het getal van de leden van den tweeden volksraad zal hetzelfde zijn als van den eersten volksraad. Dit getal zal voor beide volksraden nader door den eersten volksraad worden bepaald. De wijze van ver kiezing van de leden van den tweeden volks raad zal dezelfde zijn als die van de leden van den eersten volksraad. De leden van den tweeden volksraad zullen dezelfde toelagen genieten als de leden van den eersten volks raad. De leden van den tweeden volksraad worden gekozen voor den tijd van vierjaren. De .leden van den eersten volksraad worden gekozen door de meerderjarige stemgerechtigde burgers, welke het burgerrecht verkregen hebben öf voor de in werking treding dezer wet öf daarna door geboorte en den ouderdom van zestien jaren hebben bereikt. De leden van den tweeden volksraad worden gekozen door alle stemgerechtigde burgers, die den ouderdom van zestien jaren hebben bereikt. Leden van den eersten volksraad moeten dertig jaren oud en lid eener protestantsche kerk zjjn, in de republiek wonen, daar vast eigendom hebben en het burgerrecht hebben verkregen 6f yóór de in werking treding dezer wet öf daarna door geboorte. Leden van den tweeden volksraad moeten dertig jaren oud, gedurende de twee onmid dellijk voorafgaande jaren stemgerechtigd bur ger, lidmaat eener protestantsche kerk zijn, in de republiek wonen en daar vast eigendom hebben. Alle wetten of besluiten door den tweeden volksraad aangenomen worden uiterlijk binnen acht en veertig uren medegedeeld, zoowel aan den eersten volksraad als aan den staats president. De staats-president heeft het recht, wanneer hjj van den tweeden volksraad kennis heeft gekregen van de aanneming van eene wet of een besluit, om binnen veertien dagen na ont vangst dier kennisgeving die wet of dat besluit aan den eersten volksraad ter behandeling voor te leggen. Indien de staats-president binnen de veertien dagen dit niet doet, en de eerste volksraad het evenmin noodig geacht heeft binnen die veertien dagen bedoelde wet of bedoeld besluit uit eigen beweging in behandeling te nemen, zal de staats-president verplicht zijn die wet of dat besluit in de Staatscourant te doen pu- bliceeren. Geen wet of besluit, door den tweeden volksraad aangenomen zal van kracht zijn tenzij door den staats-president gepubliceerd in de Staatscourant. Verdienen de telegrammen over de ontvangst van keizer Wilhelm en zijn gemalin te Straats burg geloof, zoo is de begroeting van de zijde der bevolking allerhartelijkst geweest. De officieele ontvangst had met het gewone militair vertoon plaats, waarbij een paar honderd in nationale kleederdracht gestoken Elzasser .land meisjes" een poëtisch tintje schonken. Het klinkt bijna al te mooi om geloofwaar dig te zijn, dat door de Straatburgers aan den Duitschen keizer, voor zoovelen nog de over weldiger, stormachtige ovaties zou den zijn gebracht onder het zingen van die Wacht am Rhein! Wie eenmaal Straatsburg bezocht, zal wel licht even als wij getroffen zijn geworden door de muurschilderingen in het nieuwe prachtige stationsgebouw, waar o. a. keizer Wilhelm I voorgesteld wordt, zijn intocht als overwin naar van den Elzas houdend, eveneens toe gejuicht door de landelijke bevolking, waarvan ook de meisjes in nationale kleederdacht hem vruchten en bloemen als bljjken hunner hulde en vreugde aanbieden. Wat de schilder toen maals met voor een kunstenaar veroorloofde verdichting op den muur maalde, is thans wellicht werkelijkheid geworden, maar eenig wantrouwen ten opzichte van de telegrafische berichten is voorzeker niet ongeoorloofd. De berichtgevers der Parijsche bladen zijn geen onbevooroordeelde toeschouwers dit stem men wij gaarne toe maar ongelooflijk klinkt niet, wat zij over de ontvangst mel den, dat nl. de vlaggen en versieringen aan de huizen aangebracht zijn door de Duitsche immigranten en dat de eigenlijke Straatsbur gers slechts onder den druk der overheid vlag gen en dan nog met de Elzasser kleuren wit en rood, terwijl de menigte, die de straten vult en den keizer zoo luidruchtig toejuicht uit inwoners van Baden bestaat, die men tot een reisje naar Straatsburg door extra-treinen ge lokt heeft. Misschien ook leggen de oud-Straatsburgers een welwillende gezindheid jegens den keizer aan den dag, omdat men hun voorgespiegeld heeft, dat de strenge bepalingen op de Fransch- Duitsche paspoorten zullen opgeheven worden, wanneer de bevolking zich gedurende het keizerlijk bezoek goed gedraagt. Te Metz moet een allesbehalve welwillende stemming onder de bewoners heerschen. Niet alleen is hier een beweging ontstaan om den keizer verzoekschriften aan te bieden, waarin aangedrongen wordt op afschaffing der pas poorten tusschen Elzas-Lotharingen en Frankrijk' Volgens Engelsche berichtgevers zouden ook vele inwoners de stad tijdelijk verlaten hebben om niet tegenwoordig te zijn bij het bezoek van den Duitschen keizer. Tevens moet de politic te Metz vele huiszoekingen gedaan hebben naar aanleiding van een gerucht over een anti- keizerlijke demonstratie en zouden haar daarbij vele belangrijke geschriften in handen zijn ge vallen. Terwijl de keizer zich aan de Elzassers ver toont, laat men te Berlijn nog niet de beschou wingen over de beteekenis der Engelsch-Duitsche vriendschap varen. In een door de Nordd. Allg. Ztg overgenomen artikel in den Ilarnb. Corr. wordt de altijd nog in de lucht zwevende reis van den Russischen keizer naar Berlijn bespro ken. De schrijver acht een bezoek van den czaar aan den Duitschen keizer onverschillig voor het al of niet behoud van den vrede. Tegelijkertijd toont hij aan, dat aan de toena dering tusschen Duitschland en Engeland veelal te weinig waarde wordt gehecht. Volgens den Hanib. Corr. werd deze toenadering sedert lang voorbereid en heeft zij tijdens het verblijf van den keizer in Engeland haar beslag gekregen. Naar het schijnt is het tijdperk der niet werk- dadige buitenlandsche politiek in Engeland ge- sloten, althans zoolang lord Salisbury eerste minister is. Door het bezoek van keizer Frans Jozef te Berlijn is de vroeger niet altijd be staan hebbende eensgezindheid tusschen Duitsch land en Oostenrijk tegenover Rusland hersteld. Opmerkelijk is het, dat terwijl, van Duitsche zijde alles in het werk wordt gesteld om te doen gelooven aan een geschreven of niet ge schreven overeenkomst tusschen Duitschland en Engeland, als resultaat van de gedachten- wisselingen te Osborne tijdens het bezoek van keizer Wilhelm, een doorgaans zeer goed inge licht Berlijnsch correspondent van een Engelsch blad verzekert, dat de oorzaak voor de bjjzondere hartelijkheid van de samenkomst van keizer Wilhelm en keizer Frans Jozef te zoeken is in de teleurstelling van den eersten over het magere resultaat van zijn Engelsche reis. Door de buitengemeen hartelijke ontvangst hem te Straatsburg ten deel gevallen, hoogst aangenaam aangedaan, heeft de Duitsche keizer den burgemeester Back opgedragen, de bevol king uit zijn naam te bedanken. Den dag van aankomst had een taptoe plaats Volgens de door Reuter geseinde berichten bewoog zich tot laat in den nacht een tallooze menschenmassa voor het keizerlijk paleis en in de naburige straten. Aan hunne majesteiten werden, door geestdriftige toejuichingen, ge paard met het zingen van Die Wacht am Rhein stormachtige ovaties gebracht. Te 9 uren 's morgens begaf de keizer zich naar de parade, spoedig gevolgd door de keizerin. Beiden werden door het volk daverend toegejuicht. De parade werd door tal van soldaten- vereenigingen en door eene ontelbare menschen massa bijgewoond. De keizer reed, in de uniform der garde du corps, met een schitterend gevolg, aan de spits der vaandel-compagnie, naar de stad terug. In de straten werd hjj door de bevolking overal met geestdrift begroet. Zeer vele vreemdelingen zijn te dezer gele genheid in Straatsburg aanwezig. President Carnot heeft zich gisteren met zijn gemalin naar Fontainebleau begeven, om eenige dagen rust te nemen, welke hem zeker niemand misgunnen zal. De maires zijn zoo ingenomen met hunne ontvangst te Parijs, dat zij besloten hebben gezamenlijk den heer Carnot een aandenken aan hun bezoek aan te bieden en een onderlinge inschrijving te openen voor een aanzienlijk be drag aan de armen van Parijs. Een aantal hunner heeft een krans neergelegd bij het gedenkteeken voor Gambetta, op de Place du Louvre. -Naar aanleiding van het feit, dat onze koning den heer Eyschen, minister van staat van Luxemburg opgedragen heeft namens Z. M. den keizer van Duitschland te Metz te gaan complimenteeren maakt de Justice de opmerking, dat de koning op geestige wijze den »Berlijn- schen souverein" er aan wil herinneren, dat de koning van Holland nog altijd groothertog van Luxemburg is. Verblijd "meent de Pall Mall zullen de Luxem burgers waarschijnlijk niet zijn over het bericht, dat de zoon van den hertog van Nassau, de toekomstige groot-hertog van Luxemburg zich verloofd heeft met de jongste zuster van den Duitschen keizer. Naar men verzekert, heeft de Spaansche regeering aan de provinciale gouverneurs een zeer scherpe circulaire gezonden over de be weging, die op touw gezet wordt om den Paus te bewegen zich in Spanje te vestigen. De regeering gelast hen niet deel te nemen aan dergelijke demonstraties, integendeel alles te doen wat in hun vermogen is, om het plan tegen te werken. Uit Athene wordt gemeld, dat de Turken hun posten aan de Grieksche grens en de be zettingen in Macedonië versterken. In het Engelsch Lagerhuis werd een voorstel van den Ierschen afgevaardigde Sexton om de wedde van den heer Balfour, staats secretaris voor Ierland, te besnoeien, met 112 tegen 83 stemmen verworpen. Volgens een te Rome ontvangen bericht uit Massouah wordt Ras Aioela's toestand moeilijk. Hij deed aan generaal Baldighera vredesvoor stellen, die door dezen afgewezen werden. Opnieuw is op twee visschersvaartuigen uit Victoria, Britsch Canada, door een Ame- rikaansch schip in de Behringstraat beslag gelegd. De shah, die een paar dagen zich te Munchen ophield, is over Hecrenchiemsee naar Salzburg en Weenen vertrokken. De vroegere koning Malietoa, die zoo lang door de Duitschers gevangen werd ge houden, is thans op Samoa teruggekeerd, waar hij door zijn oude onderdanen hartelijk werd welkom geheeten. Ter gelegenheid van de nationale feesten in België op 19 en 20 Augustus, die op gebrui kelijke wijze met optochten, het afsteken van vuurwerk enz. gevierd werden, is Zondag te Brussel een standbeeld onthuld voor Francois Anneesens, den deken van een der gilden, die in 1719 op last van den Oostenrjjkschen stad houder De Priè werd onthoofd, omdat hij voor de voorrechten der gilden in de bres sprong. Te Kortrijk is het standbeeld van den aldaar voor twee eeuwen levenden beroemden genees kundige Palfijn onthuld en een borstbeeld van den schilder Louis Robbe. Een Duitsch-Amerikaan heeft zich tot d e regeering van Zwitserland gewend met het verzoek eenige koopvaardij schepen onder Zwit sersche vlag te mogen laten varen. De regeering heeft het advies gevraagd van de kamers van koophandel, maar inmiddels wordt de zaak druk besproken. De groote moeielijkheid is, dat Zwitserland niet in staat is, zijn vlag op s te beschermen. in de verschillende districten onderhoudt. Hij wees hierbij op het te Zwickau verschijnend blad voor mijnwerkers. Het getuigt voorzeker van goed overleg en gezond verstand, dat de mijnwerkers het hooge gewicht van een vak orgaan inzien, waar de mijnbezitters zoo vele dagbladen tot hun dienst hebben om voor hun denkbeelden en hun belangen propaganda te maken. Ook toonen de mijnwerkers verder op den oeden weg te zijn, daar met algemeene stem men besloten werd een algemeene vergadering van de gezamenlijke Duitsche mijnwerkers bijeen te roepen, die het volgend jaar te Eisleben gehouden zal worden. Verder werd er eene commissie benoemd, die zal trachten zich met de kameraden in de andere Duitsche landsteken te verstaan over een gemeenschappelijk adres aan den rijksdag. In dit adres zal aangedrongen worden op in voering eener wet, waarbij worden ingesteld kamers van arbeid, op gelijken voet als de kamers van koophandel en nijverheid, onder voorzitterschap van rijkscommissarissen, doch met dit onderscheid dat de verkiezing van vertegenwoordigers geschiede enkel uit en door werklieden. Voorts zullen jaarlijks op een eenmaal bepaalden tijd looncommissiën moeten bijeenkomen, die uit evenveel werklieden als ondernemers zullen bestaan en die het loon te regelen hebben naar de productie en het ver bruik. En eindelijk wenscht men de instelling van scheidsrechtelijke collegiën ter beslissing van geschillen tusschen patroons en arbeiders. Men zal toegeven, dat het verkregen resul taat der verhandelingen den leiders, die een vaste organisatie der mijnwerkers hopen tot stand te brengen, voorloopig reden tot tevre denheid schenkt. Bijna overbodig te zeggen dat de organen der mijnbezitters als bijv. de Rlitin. Westf. Ztg in de debatten en besluiten socialistische invloeden ontdekken. Voor vele lieden toch zijn arbeidersvergaderingen en arbeidersvereenigingen gelijkluidend met socia lisme en revolutie. Obl. 1. 1887/69 4 Cert. t. B. Asgn. 6 p&nje.O.B. Pcrp. 4 dito bin. Perpet. 4 Turkije. Geprivil. 5 Gecv. 8. D. k C. dito Gereg. 1869 Bgypte. O.L.187A 4 dito ep. dito 1876 B Brazilië. Obi. Londen 1865. dito Leen. 1875 dito 1868 dito 1879 Venezuela 1881 XïkdaBStB>. en 6nan«. Ondermen». Nederland. pCt. N. Hand. Much. Aand. resoontre 5 1000 1351/g 1347/g N.-I. Hanb.aand. r 150 82% dito Zeel. aand. r 500 dito dito Pr. dito s 500 dito Obl. 1885 3 1000 duitschland. Crt. Rijkst. Ad. Amst, Oostenrijk. Aand O. H. B. J. 600 1281/3 f I 250 260 235 250-1000 35% 8911/ie 1301/a 347/g 897/s 90-200 t 100 593/4 fl. s 200 200 1000 8418 831/2 Lir. 1 500 600-6000 591/s 60 59% 60 fr. Z.R. 500 100 1243'4 126 Toen kort na het einde der werkstaking in de Westfaalsehe kolen-districten de drie mijn werkers, die deel uitgemaakt hadden van de deputatie bij den keizer, de arbeiders Schroder Bunte en Siegel door hun patroons werden ontslagen de reden tot het ontslag bestond natuurlijk niet in de houding dezer drie leiders gedurende de werkstaking hoe zou men zoo iets durven veronderstellen meen den de heeren mijnbezitters, een groote slim heid begaan te hebben en voor goed van las tige arbeiders-organisaties ontslagen te zijn. De woordvoerders voor de arbeiders-belangen zonder brood wie zou nog aan verder verzet denken Deze berekening heeft echter ge faald. Het zou trouwens treurig met de Westfaal sehe mijnwerkers gesteld zijn, wanneer zij niet bereid waren hun kameraden te steunen, die voor hun aller belangen zooveel offers gebracht hadden. Niet zooals de patroons verwachtten hebben Schroder, Bunte en Siegel, toen zij broodeloos gemaakt warenhet tooneel der werkstaking verlaten, integendeel thans van alle verbintenissen tegenover hun loonheeren ontslagen hebben zij krachtiger dan te voren de organisatie der mijnwerkers terhand genomen. Zondag vond te Dorstfeld een door hen saam geroepen vergadering van afgevaardigden uit de mijnwerkers in Westfalen en de Rijnpro vincie plaats, ten einde de middelen te be ramen om den band tusschen de verschillende mijnwerkers in het Duitsche rjjk nauwer saam te halen. Tot voorzitter dier vergadering, die uit 110 vertegenwoordigers uit Westfalen en de Rijnprovincie, uit gedelegeerden uit Saksen, uit Silezië en uit het bekken van Aken, benevens uit vele honderden belangstellende mijnwerkers bestond, werd Siegel verkozen. Hij drong in de eerste plaats op groote gematigdheid in de redevoeringen der gedelegeerden aan. Door Bunte werd o. a. gewezen op het belang, dat de mijnwerkers hebben bij een afzonderlijk persorgaan, dat hun wenschen en grieven be spreekt en de betrekkingen tusschen de arbeiders Vlissingen» 22 Aug. Binnengekomen het Eng. ss. Taymouth Castlegezagv. Andrecos van Londen. Vertrekt heden namiddag, na inneming van lading en passagiers, naar de Kaapstad. Middelburg, 22 Aug. De aanvoer uit Wal cheren was heden nog al ruim, vooral van groene kookerwten, die veel werden aangeboden. Voorts jarige en nieuwe tarwe, die ook nog al werd geveild. Koolzaad is bijna geheel op geruimd. Goede witteboonen komen ook zeer weinig meer voor. Jarige tarwe 15 ct. lager betaald van 6.35 tot 6.60nieuwe tarwe verschillend van droogte en niet blank 50 ct. lager 6.50 a 7de zuivere nieuwe zaai- rogge is 5.60, gewone soort 5.30, 5.40 afgegevennieuwe wintergerst 25 ct. hooger 5.15 z 5.25 nieuwe zomergerst eender in prijs 4.15 a 4.25; goede witteboonen ge vraagd en ruim prijshoudend verkocht tot 8.50 zeer geringe J 6.50 a 7 aangeboden bruineboonen 8 a 10 nominaaltuinboonen 6 geveildgroene kookerwten levendig ge vraagd, maar tot 75 cent a f 1 lager, van ƒ7.50 a 7.75 besteedkoolzaad 50 ct. lager 11 a 11.50. Raapolie 33.patentolie 35.en lijnolie ƒ24.per vat op 6 w., contant ƒ1. korting. Raapkoeken f 85 per 1040 stuks lijnkoeken zachte 12harde 10 per 104 stuks. Boter 1.a 1.10 per kilo. Eieren 3.40 per 100 stuks. Petiolenm-noteeringeii van de make laars Cantzlaar Schalkwijk. Rotterdam, 21 Aug. LocoTankfust 8,75 a Geïmporteerd fust 8,80 a Van boord bij lossing a Janu- ari-levering a. Februari-levering f a Maart-levering April-levering a Mei evering a Juni-levering af Juli-levering a Augus- us-levering a September-levering r 8,70 a October-levering ƒ8,70 a November-levering 8,70 a December- levering 8,70 a Zeilend f Alles vrij big vend. De markt was hedien vast. Itaatsleenin ^en Aiiisterdam, 21 22 Aug. Aug. RTederland. Cert N. W. Sch dito dito dito dito dito Obl. Hong. O. L. 1367 dito Goudl. Italië. Ins. '62/31 Oostenrijk. Obl Mei-Nov. dito Jan.-Juli dito dito Goud Folen. O. Sch. '44. Fort. Ob.Bt.'53/84 dito dito 1888 Rutland. Obl. Hope 1798/1815 Cert. Ins. 5 S. '54 dito dito 6 S. '55 Obligation 1862 dito 1884 dito Oost. le S. dito dito 2e n dito dito 3e n dito '72 gec. dito dito '73 gec. dito lito '84 gec. dito dito '60 2e 1. dito d to '75 gec. dito d io '80 gec. dito dito 1889 dito. pCt. Bedrag stukken. 21/, 3 3% 3% 5 6 5 5 5 4 4 3 5 5- 5 6 5 5 42/, 41/, 4 4 1000 1000 1000 1000 120-1200 100 L-ir.100-100000 fl. 1O0G 1000 200-1000 Z.R 500 100 811/3 97 "is 967/g 1027/g 1023/4 1027/g 1027/g 947/g - 701/4 71% 701/4 713/g f 20 f 1000 Z.R. 500 500 50-100 1000 Z.R, 100-1000 n 100-1000 rr 100-1000 500-100 p 50-100 50-100 n 100 if 50-100 IJL 125-625 R. 125 871/4 66 657/8 943/4 10418 104 923)8 1'«31/B 621/a 1 0013/jg 1001% U107/8 - 100 99% 100 867A 871 88: 61 Z.R. Z.R. R,M. Z.R. Z.R. Doll. 121 ■pooiwegleenlngen. Nederland- pCt. Mij. t. Expl. v. St.-Spw. Aand. Ned. Ctr. spw. A. dito Geit. Obl. N.-l. spw. aand. N. Rijnspw. 70lgef. Aand N.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 Hongarije. Theis Spw. aand. 5 dito dito Obl. 5 Italië. Victor firn, spw. Obl. 8 Znid-Ital. Sp. O. 8 Oostenrijk. O. Spw. Obl 8 Polen. W.-W. A. Rusland. Gr. Sp.- Maats.Aand. 5 dito Obl41/, dito dito dito 4 Balt. Spw. Aand. 8 Chark.-Azow. O, 6 Jelez-Griasi dito. 5 Jelez-Orel dito 5 Kurk.-Ch.-Az. O. 5 Losowo.-Sew. 5 Morsch.-Sysr. A. Mosk.-Jar. Obl. 5 Mosk.-Knrek. do. 6 Mosk.-Smol. dito 5 Orel-Vitebsk A. 5 dito Obl5 Poti Tiflis dito 5 R.-Wiasma Aand. Zuid-West Sp. M. 5 Amerik.Ctr.P. O. 6 dit. Calif.Org, dit' 5 Chic. N.-W. Cert. Aand. dito le hypt. Crt. 7 dit. Mad. Ext. Ob. 7 Menominee dito 7 N.-W. Union dito 7 Win. St.-Peter do 7 dito S.-W. Obl. 7 Illinois Cert. v. A. ditoLeasL.St. Ct 4 St-P. M.k M.Ob. 7 Un.Pac.Hfdl. do 6 20-100 P.R. 1000 Pes. 1000-24000 Pr. 500-25000 600-2500 20-1000 500-12500 20-100 90-100 fr. lr. 811/8 70 857/8 163/4 91 70 86 167/s 5 S 41/, 4% 4 100 100 100 56/5&112.10 102 100-500 63 1033/4 52 R.M, 3000 125-625 500 1125 25-1250 100 125-50 1000 100 1000 125-1250 100 100 1000 125 100 1000 125 100-1000 1000 1000 61 100% 96% 1023/8 103 997/g 1017/g 1027/g 323/4 717/s 1143/8 1211/4 99% 903/4 603/4 1001/, 965/g 1023/g 98 323/4 108 100 102 102% 717/, 500-100 1000 Doll. 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 600-1000 500-1000 500-1000 500-1000 1000 I I I I r 1891/, 991/4 1137/8 1141/, 124 99 114 Ptemle-heemlataa. Nederl. Stad Am. 8 Stad Rotterdam 3 België. Stad Antw. 1887 21/, Ir. dito Brussel 1887 21/, Hongar. Stl. 1870 Oostenr. Stl. 1854 dito 1860 dito 1864 Cred. Xnst. ELual. Stl. dito 1866 1858 1864 Spanje. StadMadr. 3 Turkije r r I Z-R. i fr. nrkije.Spoorwl. 3 100 ÏOO 100 100 100 250 600 100 100 100 100 100 400 112 112% 1071/2 88% 8818 88 83 - HU/4 II6I/2 - 1461/g 1653/4 441/, 453/4 143/4 147/g Pryzen VMn coupons en losbare obligation. Amsterdam 21 Oostenrijk Papier Ostenrijk Zilver Diverse in met affidavit. Portugeesche Fransche Belgische Pruisische Hamburg Russen. Goudroebel Russen in Z. R Poolsche per Z. R Spaansche Bnitenl, 17 Binnenl Vmerikaansche in dollars Augustus. f 21.15 21.15 11.521/, 11.921/, 11.971/, n 47.55 47.50 68.60 1.181/, 1.901/, r 1-23 1.811/g 47.60 r 2.28 2.45 22 Augustus. 21.15 21.15 11.521/, 11.921;s 11.971/2 47.55 47.50 58.65 l.lSl/, 1.90J/2 1.23 1.811/g 47.60 2.28 2.45 Ipeelekoers GOUD. Wicht.Souv. f 12.05 f 12.15 St.v. 20 mk. 11.80 il.90 do. r. 20 9.621/, 9.821/r ZILVER. Stukk. v. 5 fr. 2.35 2.40 Pruis. Zilver, u 1.75 |1<78 van PIETER DE PAGTER en NEELTJE MARIJS. hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Rittbem, 23 Augustus 1889. Zaterdag a. s. hopen onze geliefde onders JACOBUS VAN DEN HEUVEL en NEELTJE DIERX bunne dertig--jarige Ecbtvereeniging te gedenken. hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Breskens, 22 Aug. '89. Getrouwd: Mr P. J. N. VAN DAM Kantonrechter te Oostburg, met C. M. A. FRUITIER DE TALMA. Amersfoort, 22 Augustus 1889. Voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden bij bet overlijden van mijn ge liefden echtgenoot, den beer A. J. BREVET, Hoofd-Ingenieur bij den Waterstaat, Ridder der Orde van den Nederlandschen Leeuw, betuig ik mijn bartelijken dank. Maastricht, 21 Augustus 1889. Wed. A. BREVET— moqlenburghi

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3