LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. Beknopte Mededeelingen. HANDELSBERICHTEN. Prijzen van Effecten. Graanmarkten, enz. ff ff zal worden gemaakt aan den in vele gemeenten bestaanden toestand, dat in localen, toebe- koorende aan naamlooze vennootschappen, sterke drank in het klein wordt verkocht door de pachters van die localen, terwijl niet aan dezen vergunning is verleend, maar aan de naaml. vennootschappen. De algemeene vergadering machtige het hoofdbestuur, een nader onderzoek in te stellen naar de in verschillende garnizoenen bestaande practijk betrekkelijk het geven van avond- en nacht-permissiën en naar aanleiding van dat onderzoek zoo noodig stappen te doen tot ver betering van den toestand. b. Van de afdeeling Utrecht. De Volksbond spreekt de wenscheljjkheid uit, dat het ver- koopen van sterken drank in de stations van de spoorwegen worde opgeheven en noodigt zijn hoofdbestuur uit, zich, hetzij tot de regeering hetzij tot de exploitatie-maatschappijen der spoorwegen te wenden, teneinde erop aan te dringen, dat bij de verpachting van de buffetten de verkoop van sterken drank worde uitgesloten. De stadsgehoorzaal te Leiden werd gelijk men weet kort geleden door brand verwoest. Ge bruikmakenda van de liefde voor akeligheden, die het publiek kenmerkt, zjjn thans de puin- hoopen door het gemeentebestuur ter bezich tiging gesteld tegen een entree, waarvan de opbrengst aan liefdadige instellingen zal worden toebedeeld. Te Zwolle hebben zich voor de betrek king van inspecteur van politie 2e kl., jaar wedde 800,15 sollicitanten aangemeld, onder wien behalve 2 onderinspecteurs uit Rotterdam en eenige adjunct-inspecteurs uit verschillende plaatsen, zich ook bevonden 1 advocaat, 1 hoofdonderwijzer en 1 rijksveldwachter, welke laatste verklaarde bekend te zijn met de Fransche en Hoogduitsche talen en ookEn- gelsch en Latijn te kunnen spreken. Zaterdagavond had op het Waterlooplein te Amsterdam een groote volkoploop plaats tengevolge van de overbrenging van een be schonken persoon naar het politiebureau. Vol gens het oordeel van sommigen uit het straat publiek ging de politie hierbij iets te hardhandig te werk, en zoo kwam het tot ongeregeldheden. De politie maakte van sabel en stok gebruik, waarbij de persoon die naar het bureau ge bracht zou worden zulke verwondingen bekwam, dat hij in bedenkelijken toestand per brancard naar het gasthuis vervoerd moest worden. Volgens inlichting door de politie gegeven, had zich het geval volgenderwijs toegedragen. De politie wilde een beschonken man naar het bureau brengen dit had een oploop tengevolge waarbij met steenen naar de politie geworpen werd. Een der steenen trof den persoon in kwestie zoodanig aan het hoofd, dat zijn ver voer naar het gasthuis noodzakelijk was. Ook aan het Binnen-Gasthuis deelde men mede dat de man door een steenworp gewond was. Tot ruim half acht hield de volksverzameling op het Waterlooplein aan en, te oordeelen naar de houding van het publiek, was de politie in deze zaak niet geheel van schuld vrij te pleiten. Nog werd denzelfden avond in de Nieuwe Amstelstraat een persoon op vreeselijke wijze door het publiek mishandeld, wijl, zooals de lieden zeiden, deze mede de oorzaak van het geval was en hij de politie had opgestookt. De man werd in een kelderwoning gedrongen en daar ergerlijk toegetakeldeenige minuten later werd de mishandeling op do straat voort gezet en zonder de tusschenkomst van enkele meer verstandige personen ware de afloop niet te voorzien geweest. De velocipede pakket- en corresponden- tiedienst te 's-Hage, waarvan men zich zooveel goeds voorstelde, is voorloopig gestaakt, wijl de machines niet aan de verwachting vol deden. Vrijdagavond tusschen elf uur en half twaalf werd te Amsterdam een vrij zelden voorkomend luchtverschijnsel waargenomen. De maan was nl. het middelpunt van een lichtend kruis, terwijl de uiteinden van de horizontale lichtlijn door twee lichtende vlekken (bijmanen) gevormd werden, welke gedurende eenigen tijd vrij duidelijk de kleuren van het maan-spec- trum vertoonden. Dergelijke kruisen worden, schrijft het Hbl., veroorzaakt door de terugkaatsing van het licht op een vlak van ijskristallen, die in den damp kring liggen. Ieder heeft wel eens opgemerkt, dat indien men het beeld van een sterk licht (zon, maan of lantaarn) waarneemt na terug kaatsing in het lichtbewogen water, het beeld, indien het licht schuin op het water valt, in verticale richting gerekt schijntdit is het gevolg van de bewegelijkheid van 't water, waardoor telkens het spiegelvlak een anderen stand inneemt. Ditzelfde nu geschiedt, indien kleine ijsdeeltjes in den dampkring zweven, welke een soort van drijvenden nevel vormen. En zoo is het kruis ontstaan, dat Vrijdag avond om de maan gezien werd. De bijmanen ont staan door de breking van het licht in ijs kristallen, die de gedaante hebben van gelijkzij dige driehoekige prisma's. Het is dus niet te verwonderen, dat de boer bjj het zien van dergelijke luchtverschijnselen een zuur gezicht zet en slecht weder voorspelt. De spoorweg Decauville op de Parjjsche tentoonstelling heeft van 1 Mei tot 15 Aug. 11. 3.014.372 reizigers vervoerd in 17.000 treinen. Niet Wilson de beruchte, de vader van het Wilsonisme en schoonzoon van Jules Grévy maar een andere onbëkende familie Wilson is naar Amerika vertrokken. Op den spoorweg tusschen Bologna en Porto Maggiore is in de nabijheid van Budrio een trein ontspoord, waar bjj een persoon ge dood en twee gewond werden. In een spoorweg-restaurant te Lathrop in Californië is een bekend rechter Terry door zekeren Nagle, die een ander rechter, Field vergezelde doodgeschoten. Uit nadere berich ten blijkt, dat Terry en Field persoonlijk vjjanden waren. Door den procureur-generaal was Nagle den heer Field als geleide toegestaan, want de heer Field, aangewezen om in Californië deel van eene rechterlijke commissie te gaan uit maken, had, daar Terry meermalen gedreigd zich op hem te zullen wreken, eenig be zwaar gemaakt. Toen nu Terry in den restau rant Field een slag in het aangezicht kwam geven, heeft Nagle, vermoedende dat hij nog meer kwaads in den zin had, gemeend tot bescherming van Field van zijn revolver te moeten gebruik maken. Men vermoedt dan ook, dat hij zal worden vrijgesproken. De directeur der credietbank te Turijn Corrado Noli heeft zich doodgeschoten. Dien tengevolge heerscht er aldaar onder de burgerij en de bewoners der omstreken een paniek. Er loopen zeer ongunstige geruchten over de crediet bank. Van alle kanten komen de menschen opdagen ten einde hun deposito's op te vragen, zoodat het gebouw letterlijk wordt belegerd. Tot dusver heeft de bank aan alle aanvragen kunnen voldoen, maar niettemin zijn de aan- deelen reeds van 140 tot 120 lire gedaald. De bank wordt gesteund door verschillende groote financieele inrichtingen, daar men in elk geval een gedwongen staking der betalingen wil voorkomen. De minister van financiën Gioletti is terstond naar Turijn vertrokken, ten einde te zien, in hoe ver de regeering tot ondersteuning der bank kan medewerken. In de Triumfmijn nabjj Guayamas in Mexico heeft een ongeluk plaats gehad, waarbij 10 arbeiders om het leven kwamen. Reeds veel is er geschreven over het nieuwe werktuig, een soort verrekijker, door Edison uitgevonden. Een journalist, die met den heer Edison te Parijs een onderhoud had, deed den beroem den uitvinder de vraag, of hij inderdaad een werktuig had uitgevonden, waarmede iemand te New-York zien kon, wat zijn vrouw te Parijs uitvoerde. »Ik weet niet of dat wel zulk een groote zegen voor de menschheid zou zijn," antwoordde de heer Edison lachende, »maar inderdaad heb ik over een dusdanig werktuig gedacht en ik ben er in geslaagd op een af stand van omstreeks 1000 voet beelden over te brengen. Ik zie geen reden waarom dit denkbeeld eerlang niet voor grootere afstanden kan worden verwezenlijkt." De strijd tusschen het gas en het elec- trisch licht leidt natuurlijk tot allerlei verbe teringen in beiden. De groote vijand van het gas is zijn eigen warmte. Een nieuw stelsel, dat van dr Auer von Welsbach, heeft echter een groot gedeelte van dat bezwaar ophef fen. Dr Auer von "Welsbach moet het vol gende bedacht. Een eigenaardig samengestelde brander wordt door een katoenen kousje, dat in een oplossing van onbrandbare mineralen is gedrenkt, overtrokken. Dit vormt de eigen lijke lichtbron, die gedurende 800 uren ge bruikt kan worden. Het gasgloeilampje geeft een kalm, constant licht, dat geeD roet doet aanslaan. Het geeft een groote besparing van gas en is voor het oog zacht. Het heeft geen invloed op de kleuren en men kan het licht zelfs in verschillende kleuren krijgen. Te "Wee- nen zijn een zestigduizendtal branders op deze wjjze ingericht. Parijs. Bjj de verkiezing van een senator in het departement Tarn werd de republikein Bernard Lavergne gekozen met 477 tegen k286 op den conservatief, admiraal Galibert, uitge bracht. Aan het feestmaal der burgemeesters hield Carnot een toespraak over het welslagen der tentoonstelling, en wees op het mislukken van den aanslag op het vaderland. Hij bracht hulde aan de landen, die bijdroegen tot het succes en vertrouwen stelden in het Fransche volk. Hij hoopte verder dat alle veeten zouden vergeten worden en de republikeinen zich zouden veree nigen. Daarop ledigde hij zijn glas op de een dracht der ondeelbare, vrije en groote republiek. Rome. Ras Aloela schreef brieven aan den Italiaanschen opperbevelhebber te Massouah, waarin hij wenscht, dat de vrede tusschen Abessynie en Italië hersteld worde. St. Petersburg-. Bij gelegenheid van den verjaardag van den keizer van Oostenrijk vond een dejeuner plaats, waarbij de czaar een dronk wijdde aan keizer Franz Jozef en de muziek het Oostenrijksche volkslied speelde. In het Engelsch lagerhuis heeft het bezoek van keizer Wilhelm aan koningin Victoria en de door de geruchten daaraan toegeschreven gewichtige politieke gevolgen met betrekking tot een toenadering van Engeland aan de triple alliantie, den heer Labouchère gelijk in het kort bericht werd aanleiding geschonken tot de regeering eenige vragen dienaangaande te richten. Te recht of ten onrechte wordt door een groot aantal leden van het parlement aan lord Salisbu ry een buitengewone welwillendheid jegens den »vredebond" toegeschreven. Men verdenkt hem zelfs, dat hij, brekend met alle tradities van Groot-Brittanje, niet ongeneigd zou zijn om in geval van een oorlog op het vasteland Engelands neutraliteit aan den kapstok te hangen en een werkzaam aandeel aan de vijandelijkheden te nemen. Herhaaldelijk reeds maakte Labouchère zich tot tolk van de Britten, die dit wantrouwen jegens lord Salisbury koesteren en zocht de regeering door zijn directe vragen in het nauw te brengen en tot een openlijke verklaring te dwingen. Hij verlangde Vrijdag in de eerste plaats opheldering over Engelands betrekkingen met Italië en de triple alliantie en wilde weten, of lord Salisbury bij de gesprekken met keizer Wilhelm of graaf Bismarck duideljjk Engelands verhouding tot de triple alliantie had uiteen gezet en of hij direct of indirect zich tot iets verbonden had, waardoor de .mogendheden zouden kunnen vermoeden, dat Engeland in geval van een oorlog zich bij de triple-alliantie zou aansluiten. In zijn antwoord beriep de onder-secretaris voor buitenlandsche zaken, sir Ferguson, zich op hetgeen hij reeds vroeger Labouchère op een dergelijke vraag verzekerd haddat Engeland zich zjjn volle vrijheid van handelen had voor behouden. Hij kon thans slechts herhalen, wat hij in Februari 1888 reeds verklaard had, dat de regeering geenerlei verbintenissen betrek kelijk het gebruiken van militaire of maritieme strijdkrachten had aangegaan behalve die welke het huis bekend waren. Met nog eenige vrij duistere zinsneden over de belangen van Engeland, welke het verplichtte bij elke gebeurtenis die politiek te volgen, welke het best overeenstemde met deze belan gen, meende sir Ferguson van den lastigen vrager ontslagen te zijn, maar Labouchère liet zich zoo spoedig niet afschepen en verklaarde eerst dan bevredigd te zullen zijn, wanneer de woordvoerder der regeering hem verzekerde, dat lord Salisbury tegenover Italië geenerlei belofte had gedaan, waaruit dit zou kunnen besluiten, dat Engeland het eventueel bescher men zou tegen de gevolgen, welke zrjff alliantie met Duitschland voor het jeugdig koninkrijk in de Middellandache zee zou kunnen hebben. Wanneer de heer Ferguson bij zijn algemeene verklaring van het vorige jaar volhardde, zoo bleef hij, Labouchère, van meening, dat een geheim verbond tusschen Salisbury en de triple alliantie bestond. De triple alliantie is tegen Frankrijk gericht en lord Salisbury scheen zoo meende de spreker in het bijzonder Frankrijk te haten. Thans kwam de eerste lord der schatkist, de heer Smith zijn collega te hulp en noemde alle lord Salisbury en de Engelsche regeering toegeschreven vijandelijke gevoelens jegens Frankrijk en de beweringen over door haar gesloten geheim e internationale overeenkomsten een verzinsel. Ondanks alle deze mooie geruststellende ver klaringen der ministers kan men Labouchère toevoegenUnd bist so klug als wie zuvor. Opmerking verdient, in verband met hetgeen Labouchère in het lagerhuis gevraagd en ten antwoord gekregen heeft, de conclusie van de officieuss Berlijnsche Post over een artikel van de in nauwe betrekking tot Salisbury staande Morningpost, waarin verklaard werd, dat noch Duitschland, noch Engeland aan een oorlog denken, maar dat beide landen van dag tot dag meer inzien, hoe zij, als een van beiden aangevallen wordt, samen zegevieren of vallen moeten. De Post besluit hieruit, dat Engeland niet in egoïstische teruggetrokkenheid beproe ven zal de wapenen van andere mogendheden voor zijn eigen voordeel in beweging te brengen, maar zich van zijn plicht bewust is, om met eigen kracht voor zijn internationale positie op te treden, ook dan wanneer het niet direct, maar voorloopig alleen in zijn natuurlijke bond- genooten bedreigd zou worden. Lord Salisbury moge warme sympathieën voor de triple alliantie koesteren, de toekomst zal echter leeren, of Engeland een hand zal uitsteken, wanneer Duitschland met Frankrijk oorlog voeri of wanneer Oostenrijk door Rusland wordt aangevallen of omgekeerd. Met welke snelheid ook Engeland sedert het bezoek van keizer Wilhelm in de achting van Duitschland is gerezen, zoo heeft dit toch de Duitsche Kolonialgesellschaft niet ver hinderd ondanks de bekende waarschuwing van de Nordd. Allg. Ztg. Zaterdag haar aan gekondigde vergadering te houden. De voor zitter is evenwel begonnen met te verklaren, dat bij deze beweging geen sprake was van vijandelijke bedoelingen tegen Engeland, doch dat men beoogde de Duitsche belangen in Afrika tegen de willekeur der Engelschen te verdedigen. De vergadering besloot zich tot den rijkskanselier te wenden met het ver zoek de Duitsehers in de vreemde werelddeelen onder zijn bescherming te nemen, teneinde hun te vrijwaren tegen de benadeeling hunner belangen van de zjjde der Engelschen. Waarschijnlijk zal vorst Bismarck, die thans zoo hooge waarde aan Engelands vriendschap schjjnt te hechten, deze wenschen der koloniale vereeniging voor kennisgeving aannemen. Aan de Köln, Ztg seint men uit St. Pe tersburg, dat de czaar van uit Kopenhagen te Berlijn zal komen en dat de Russische troon opvolger de groote manoeuvres zal bijwonen, waar hij dan zijn Westfaalsch huzaren-regiment zal in oogenschouw nemen. De redactie der Köln. Ztg voegt aan dit bericht toe, dat het bezoek van den czaar te Berlijn nog niet is aangekondigd. Volgens berichten aan den Standard hebben de opstandelingen op Kreta op twee uren afstands van Kanea gevochten, met Turksche troepen. De opstandelingen trokken terug dooden en gewonden vielen er aan weerskanten. Behalve de gezonden troepen en de 6000 nog te verwachten manschappen, zouden .er nog 40.000 Albaniërs door de Porte bereid gehouden worden om naar Kreta te gaan. Wanneer de Etoile beige goed is ingelicht, dan heeft de rechter van instructie, wien het onderzoek is opgedragen naar den schuldige aan hot leveren van afschriften van de officieele documenten, welke in de Nouvelle Revue zijn openbaar gemaakt, machtiging gevraagd om per rogatoire commissie made Juliette Adam, redactrice der Nouvelle Revue, in verhoor te doen nemen. Keizerin Frederik blijft nog tot het begin van September in Duitschland. Het koninklijke jacht Victoria and Albert zal haar dan te Vlis- singen afhalen en naar Aberdeen brengende keizerin-weduwe zal eenige weken in de Schot- sche hooglanden vertoeven. Bij gelegenheid van het herdenken van den slag bij Mars-la-Tour zijn aan het station te Pagny-sur-Moselle drie Duitsche politie beambten gearresteerd, die zich onder de me nigte begeven hadden. Na een kort verhoor zijn zjj naar Metz terug gezonden. Ook meldt men, dat de Duitsche grenspaal tusschen Vionville en Tronville is omgeworpen. Te Mars-la-Tour is een mandemaker gear resteerd, die beschuldigd wordt zijn patrioti- sche wraak op deze wijze gekoeld te hebben. Koning Milan heeft Belgrado verlaten en zich naar Weenen begeven. De geruchtmakende zaak van mrs May- brick is thans zelfs in het deftige Britsche hoogerhuis ter sprake gebracht. Naar aanlei ding van dit geding vroeg lord Fitzgerald, of de regeering geen stappen zou doen tot het verkrjjgen van een hof van appèl voor straf zaken. De regeering gat een ontwijkend ant woord en achtte de behandeling dezer kwestie het allerminst geschikt, terwjjl het proces van n:rs Maybrick nog hangende is. Rotterdam, 19 Aug. De aanvoeren waren ruim. Nieuwe tarwe 30 cent lagerrogge 20 cent lagererwten 50 cent a 1 lager ove rigens on veranderd,Tarwe 1887 opgeruimd. Jarige tarwe f 5 a f 6,50nieuwe tarwe f 5.75 a f 7rogge 4.40 a f 5.10winter- gerst 4 a 4.85; zomergerst/3.75 a/ 4.40 haver 2.80 a 3.30; bruineboonen 4 a 8; witteboonen 5 a 8; kookerwten 7 a 8.25 mesting /6a 6.20 canariezaad /6a/ 6.75 koolzaad 10.50 a 11.40 karwei 10.25overigens onveranderd. Amsterdam, 19 Aug. Raapolie op 6 weken 34J. Ljjnolie f 23$. Boulanger en de rejiubliek. Gelijk te voorzien was, heeft noch de jongste nederlaag bij de verkiezingen der algemeene raden noch de uitspraak van het hooggerechts hof Boulanger en zijn aanhangers ontmoedigd. Trouwens indien zij geen vertrouwen in hun eerlijke zaak stellen, wie zal het dan doen Op het vonnis van den senaat hebben de veroordeelden met een manifest aan de kiezers geantwoord. Het manifest door Boulanger en zjjn beide mede veroordeelden aan de shonnètes pens" in Frankrijk gericht, luidt woordelijk aldus »Het korte vonnis, dat de tegenstanders van de nationale republikeinsche partij de uitspraak van het hooggerechtshof noemen, is, niemand twijfelt daaraan, het resultaat van een verbond tusschen de meerderheid van eene onteerde kamer en van een voor altijd door het land veroordeelden senaat. »De eerste zeide tot den tweeden >»Bevrijdt ons van mannen, die ons in onze kiesdistricten bedreigen dan laten wij u in het leven."" »En de vurige kampioenen voor de herziening, die aan het hoofd van hun verkiezingsprogramma de afschaffing van den senaat hadden geschre ven, verklaren thans, dat hij de republiek heeft gered. »Het volk zal zich niet laten beetnemen over de beweegredenen, welke tot deze schan delijken koop voerden. Het algemeen stem recht, thans op den buik liggend voor het beperkt stemrecht, de veiligheid der burgers, de eer der natie in handen van de medeplich tigen van Jules Ferry, dat is het resultaat van de ongehoorde misdaad, welke men aan ons begaan heeft. »De war6 leiders der republiek zijn op dit oogenblik de valsche getuige Alibert en de oplichter Buret. >Maar deze orgiën van willekeur, laster lijke aantijgingen en plichtverzuim loopen ge lukkig teneinde. Ondanks de nieuwe aanslagen tegen den staat, die in het duister worden voorbereid bezitten wjj vertrouwen in het karakter der kiezers. Wij doen dus een beroep van de leugen op de waarheid en van de dic tatuur der vuilnis op de eerljjke republiek. »Leve Frankrijk 1 »Leve de republiek". Tot goed begrip herinneren wjj eraan dat de soplichter Buret", die door de drie onder teekenaars met grenzenlooze minachting de ware leider der tegenwoordige republiek wordt ge noemd, een der voornaamste en ijverigste cre aturen van Boulanger is geweest. Het aanplakken en verspreiden van het manifest is, daar Boulanger tengevolge van de onteerende straf hem door het hooggerechtshof opgelegd, zijn burgerschapsrechten voor den duur der straf verloren heeft, een strafbaar feit, waarvoor de drukker en aanplakker ver volgbaar is. Maar kan het op deze wijze niet den kiezers kond gedaan worden, het afdrukken van het manifest in de dagbladen is krachtens de tegenwoordige drukperswet in Frankrijk niet verboden, zoodat Boulanger ongestraft alles tot zijn kiezers kan zeggen, wat het hart hem ingeeft. Gelijk men ziet beginnen de Boulangisten de wereld te onderhouden over plannen van de republikeinsche regeering om, indien Boulanger bij de algemeene verkiezingen zegeviert, zich tegen den wil van het land te handhaven. In den Soleil spreekt de monarchist Yacherot van het voornemen der regeering om in boven genoemd geval het land in staat van beleg te verklaren. Iets dergelijks verhaalde Naquet aan een reporter van de New-York-Herald, en verzekerde dat de gewelddaden der regeering dan een revolutie ten gevolge zouden hebben, daar geheel Frankrjjk, het leger en de repu blikeinsche garde zich als één man om Bou langer zouden scharen. Bij deze hersenschimmen, aan het Boulan- gistisch brein ontsproten, is men geneigd te gaan gelooven, dat het vertrouwen der verde digers van de »eerlijke republiek" door de jongste voorvallen toch aan het wankelen is gebracht. Amsterdam. 17 19 Staatsleningen Nederland. Cert N.W.Sch. 21/8 dito dito 3 dito dito 31/j dito Obl. 31/j Hong. O. L. 1867 5 dito Goudl. 6 Italië. Ins. '62/81 5 Oostenrijk. Obl. Mei^Nov6 dito J&n.-Juli 6 dito dito Goud 4 olen. O. Sch. '44. 4 Tort.Ob.Bt. '53/84 3 dito dito 1888 41/j R-ueland. Obl. dope 179S/1815 Cert. Ins. 5 S. '64 dito dito 6 S. '55 Obligation 1862 dito 1864 dito Oost. Ie S. iito dito 2e dito dito 3e n dito '72 gec. dito dito '73 gec. dito 5 dito '84 gec. dito 5 dito '60 2e 1. dito 41j% d to '75 gec. dito 41/j d o '80 gec. dito 4 dito 1889 dito. 4 Obl. 1. 1867/69 4 Cert. y. B. Asgn. 6 ypanJe.O.B. Perp. 4 dito bin. Perpet. 4 Turkije. Geprivil. 5 Gecv. S. D. C. dito Gereg. 1869 Egypte. O. L. 1876 4 dito sp. dito 1876 5 Brazilië. Obl. Londen 1865. dito Leen. 1875 dito 1863 dito 187» Venexuel* 1881 pCt. Bedrag stukken* Hulst, 19 Aug. Ter graanmarkt van heden waren de prijzen als volgttarwe 8.75 a 9.10 per 100 kilorogge 4.50 a 5. gerst f 7.75 a 8.10 erwten 7.50 a 7.75; paardenboonen a kool zaad a eieren 3.60 per 100 stuks gering. Boonen niet aangevoerd. 1000 1000 1000 1000 fi. 120-1300 100 Lir.100-100000 4. 1000 1000 200-1000 Z.R B00 100 20 Z.R. ZJt. r i i Z.E. R. P.R. 1000 500 500 60-100 1000 100-1000 100-1000 100-1000 500-100 50-100 50-100 100 50-100 125-625 125 20-100 1000 Pes. 1000-24000 Pr. 500-26000 fr. 500-2500 20-1000 fr. 500-12500 20-100 20-100 Aug. Aug. 817/g 823/g 977/g 1023/4 1027/j 1027/g 10215/16 941/9 8815/16 89 701/4 711/2 71% 66 65 b/8 949/ie 1031/2 I03S/g 92 92 613/4 615/16 1007/g 1007/g IOO1/2 993/4 995/8 993/4 861/4 88 86I/4 9013/16 901/2 -— 431/2 851/4 85 163/8 167/16 5 5 41/, 41/, 4 100 100 100 56/5&112.10 100-500 52 52 Iadaatr; en flnane. Ondernent. Sfederland. pCt. N. Hand. Mach. Aand. resooutre 6 N.-I. Hanb.aand. dito Zeel. aand. dito dito Pr. dito dito Obl. 1885 8 Uuitschland. Crt. Rijksb.Ad. Amst. losteorijk, Aand O. H. B. 18511/ig 1357/g 82 823/. 1000 150 500 500 1000 R.M. 3000 600 128 tlederlaod' Mij. t. Expl. v. St.-Spw. Aand. Ned, Ctr. spw. A. dito Gest. Obl. N.-I spw. aand. N. Rijnspw. volgef. Aand N.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875180 Hongarije. Thsis Spw. aand. dito dito Obl. (talis. Victor Em. spw. Obl. Znid-Ital. Sp. O. 8 Oostenrijk. F. O. Spw. Obl S Polen. W.-W. A. Rusland. Gr. Sp.- Maats.Aand. 5 dito Obl41/, dito dito dito 4 Balt. Spw. Aand. 8 Chark.-Azow. O. 5 Jelez-Griasi dito. 5 Jelez-Orel dito 6 Kurk.-Ch.-Az. O. 5 Losowo.-Sew. 5 Morsch.-Sysr. A. Mosk.-Jar. Obl. 5 Hosk.-Kursk. do. 6 Mosk.-Smol. dito 5 Orel-Vitebsk A. 5 dito Obl5 Poti Tiflis dito 5 8.,-V/iasma Aand. Zuid-West Sp. M. 5 merik.Ctr.P. O. 6 dit. Calif.Org, dit- 5 Chio. N.-W. Cert. Aand. dito le hypt. Crt dit. Mad. Ext.Ob. Menominee dito N.-W. Union dito Win. St.-Peter do dito S.-W. Obl, Illinois Cert. v. A. dito Leas L. St. C; 4 St-P. H.&M.Ob. 7 üa. Pao. Hfdl. do 6 ■poor treKleenlngen. pCt. 250 250 235 250-1000 35 8 91'4 S6I/4 89 142 20-200 llBl/a 115 100 59S/4 5 4. 5 8 Lir. ft. ZJL r I I Z.R. f Z.R. R.M. Z.R. Z.R. Doll. 200 200 1000 600 500-5000 500 100 125-625 500 1125 25-1250 100 125-50 1000 100 1000 125-1250 100 100 1000 125 100 1000 125 100-1000 1000 1000 104 59 60 597/g 1241/4 1241/2 1209/ig 1207/g - 991/4 61 61 1009/16 10058 961/2 965 102 1021/4 977/g 971/2 S29/16 1021/2 100 993/4 1016/s 1015/s 1023/8 1021/2 - 821% 711/4 7U/2 1141/2 500-100 1000 Doll. 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 1000 1373/4 124 119 I- i" remle-lieeBlagca. Sedarl. Stad Am. 3 100 1123/8 1121/2 Stad Rotterdam 3 f 100 1077/a België. Stad Antw. 1887 21/j lr. 100 88 - 88 dito Brussel 1887 21/9 s 100 881/s 88Vl6 Songar. Stl. 1870 1. 100 ^ostenr. Stl. 1854 4 r 250 1113/4 dito 1860 5 s 500 dito >864 a 100 Cred. Inst. 1858 100 TSusl. Stl. 1864 5 Z.R 100 165 dito 1868 5 r 100 Apanje. Stad Maar. 8 fr. 100 447/s 4-4-1/2 Vnrkije.Spoorwl. 3 400 141/2 141/4 Prijzen van coupons en obligatiën. Amsterdam 17 Augustus. Oostenrijk Papier21.121/2 Ostenrijk Zilver21.121/2 Diverse in 11.621/9 met affidavit. 11.921/9 'crtugeescba11.971/g ïransche47.55 'lelgiscne47.50 Pruisische 58.65 domburg RussenI.I3I/9 Vundrocbel1.901/2 ".essn 'n Z. R1.221/2 volsche ;,er Z. R. 1 8LI/3 •uaanschB Buiteal, 47 55 Binnenl2.28 -erikaausclie iu dollars 2.45 (osbare 19 Augustus. 21.121/a 21.121/a 11.521/2 11.921/9 11.971/2 47.55 47.50 58.60 1.131/9 1.90-/2 1.23 1.81 l/j 47 60 2.45

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3