LAATSTE BERICHTEN. ADVERTENTIEN. BURGERAVONDSCHOOL BELGISCHE BOND i/immmmi belui Balans D No. 4. MANUFACTUREN BUITENLAND. elfbewaring. Een ware schat Moopimeii enTerpacltinpiiiii ZeelanB TE VLISSINGEN. Oudheid- en Geschiedkundige Maatschappijen. HIK 12 AUGUSTUS 1889, VERKOOPING Algemeen Overzicht. Beknopte Mededeelingen. INGEZONDEN STUKKEN. MroüEü si aaipkOMü scbep. HANDELSBERICHTEN. Gpaanmapkten, enz. Prijzen van Effecten. Verzoek. De Hollanisclie Hypotheekbank TE AMSTERDAM, De Arnhemsche Hypotheek bank voor Nederland, ZDr. RETAU'S EMANUEL te TIEL. Lees dit!!! Lees dit!!! eigen orgaan, dat eens per maand verschijnt (en ook voor niet-leden verkrijgbaar is) waardoor de leden onderling met elkander in correspondentie blijven over allerlei zaken op landbouwkundig gebied, zoowel op zuiver practisch, als op meer theoretisch terrein. De financieele toestand der vereeniging is zeer bevredigend, waardoor zij dit jaar in staat gesteld wordt krachtiger op te treden. In een buitengewoon Politieblad bericht de commissaris van politie in de le sectie te Amsterdam, dat op Zaterdag 3 Aug. jl. Hein rich Leonard André Hon Hon, 35 jaar, eertijds onderofficier bij bet Nederlandsche leger, laat stelijk boekhouder bij de firma A. D. Duitz en Zoon, handelende in diamanten, zich op eene valsche quitantie aan de Amsterdamsche bank heeft doen afgeven 25 bankbiljetten, elk van ƒ1000. Eerst op Woensdag 7 Aug. is zulks ontdekt. Vermoedelijk heeft Hon Hon sedert het buitenland bereikt, wellicht reisde hij af naar Parijs. Te Beust (L.) is een 3-jarig kind van een landbouwer in een ketel kokend varkens voer gevallen. Na een verschrikkelijk lijden is het gestorven. Te Weenen is een tot dusver onbekende oogziekte uitgebroken, waardoor de oogappel wordt aangedaan. De oogleden zijn gezwollen, terwijl zich witte vlekken op het hoornvlies vertoonen, waardoor de patiënt bijna niets kan zien. Volgens een verklaring van professor Stellwag, den hoogleeraar in de oogheelkunde aan de Weener universiteit, is deze ziekte tot dusver niet voorgekomen. De ziekte is echter niet gevaarlijk en de behandeling is gemak kelijk. De politie te Toulouse heeft een fabriek van valsche bankbiljetten aldaar ontdekt en twee persoonen in hechtenis genomen. Ver scheidene anderen moeten bij de zaak betrokken zijn, o. a. een voormalig aannemer van spoor- wegwerken, thans grondeigenaar in Roemenië. Reeds een half jaar lang was de bende bezig geweest en een groot aantal biljetten waren in omloop gebracht, o. a. aan de Speelbank te Monaco. Al het materieel is in beslag genomen. Edison, de 42-jarige Thomas Alva Edison, de beroemde uitvinder van zoo menig hulp middel voor de ontwikkeling van de menschheid, is voor het eerst in zjjn leven op weg naar Europa. Hij is vergezeld van zijn vrouw, kin deren en compagnon. ITtreclit. Geslaagd voor de akte Eransche taal 1. o. mej. J. M. Visser van Koudekerke. St. Petersburg. Het Journal de St. Peters- bourg bespreekt de Grieksche nota over Kreta en verlangt dat de mogendheden bij de Porte zullen aandringen op bevrediging der Christelijke be volking van Kreta als het eenig middel om de beweging ten gunste der inlijving te onder drukken. Datum. 12 Aug. 18 - 13 14 14 14 14 22 Sept. - Plaats. Voorwerpen. Informs tiën Middelburg, Manufacturen, Balans D 4. Aardenburg, Herberg, Le Nobel. Meliskerke, Huizen, Loeff. 'sGravenpold .Hofstede enz., P. Overman Koudekerke, Huis enz., Loeff. Middelburg, Huizen, Slegt. Vlissingen, mil Kleedingstukk. Middelburg, mil. Kleedingstukk. Polder, Prins Tak De tijden veranderen en met hen de menschen. Wie had een jaar geleden kunnen denken, dat de Duitsche officieusen thans met Engeland zouden dwepenHet is een lofprijzen en ten- hemel-verheffen van belanghet hoofdthema de Britsche vloot en het Duitsche leger zijn het sterkste bolwerk voor den vrede. Keizer Wilhelm heeft het eerst in zijn maritieme en militaire toasten te Cowes en Aldershot deze gedachten in woorden gebracht en de Duitsche pers borduurt er nu op voort. Hij heeft ook gesproken van een Duitsch-Engelsch wapen broederschap, wat zijn eerste woorden een nog hooger beteekenis schenkt. Voor de Duitsche en Oostenrijksche bladen bestaat er geen twijfel meer, of het bezoek van keizer Wilhelm, oorspronkelijk slechts een for maliteit of een beleefdheid jegens zijne bloed verwanten, heeft door bijzondere omstandigheden een politiek karakter gekregen, dat vooral voor het Zuid-Oosten van Europa van gewicht is. Zelfs verzekert de N. Fr. Presse dat tijdens 's keizers aanwezigheid in Engeland in lang durige gesprekken zonder alliantie-verdrag een overeenkomst getroffen is, welke aan de En- gelsche politiek een bepaalde richting geeft in overeenstemming met de triple alliantie. De bijzondere omstandigheden, waarvan hierbij sprake is, brengt men in verband met de mede- deelingen, dezer dagen door sommige officieuse Duitsche bladen, o. a. de Köln. Ztg., opnieuw gegeven over het bestaan van een Sfransch- Russische alliantie, op de leest van het Oosten- rijksch-Duitsche bondgenootschap geschoeid. Tevens handhaaft de Köln. Ztg. een reeds vroeger door haar medegedeeld bericht, dat Rusland getracht heeft Turkije over te halen zich bij dit bondgenootschap aan te sluiten, doch afgestuit is op de weigering van den sultan, die alleen in de neutraliteit van Turkije in een eventueelen oorlog voordeel voor zich zelf en zjjn rijk ziet. Het is begrijpelijk, dat met betrekking tot deze bespiegelingen en verzekeringen over Engelands aansluiting bij de triple alliantie en over een Fransch-Russisch verdrag, de vraag, ot de czaar te Berlijn zal komen weder met nieuwe belangstelling besproken wordt. Terwijl men in officieele kringen te Berlijn verzekert nog niets te weten omtrent het bezoek van keizer Alexander, noemt men van andere zijde, reeds bepaalde data tusschen den 24 Aug. en 27 Aug. a. Voor een groot deel zal men echter de verklaring van den altijd durenden twjjfel, of de czaar keizer Wilhelm zal bezoeken en waar de ontmoeting zal plaats vinden, moeten opsporen in den binnenland- schen politieken toestand van Ruslandnl. in het opzet der Russische regeering om met bet oog op de bewegelijkheid der revolutionnairen bet ware doel der reis van den bebeerscher aller Russen zoo lang mogelijk geheim te houden. Vrees voor de nihilisten is wellicht de voornaamste reden, waarom het publiek steeds geslingerd wordt door de tegenstrijdigste berichten over een bezoek van den czaar te Berljjn. Waren de betrekkingen tusschen den Russischen keizer en keizer Wilbem II van dien aard, dat de czaar een ontmoeting ver langde te vermijden, dan zou Alexander II hoogstwaarschijnlijk aan geen samenkomst denken en behoefde men het publiek niet met zoo vele wondelijker manoeuvres over de reis van den czaar te verontrusten. Meer nog dan de reis van den Russischen autocraat schenkt de openbare meening in Europa thans baar aandacht aan den Franschen generaal en avonturier, die voor het hoogge rechtshof van zijn vaderland is gedaagd. Wat de procureur-generaal den eersten dag zeide over Boulangers medeplichtigen Rocbefort en den pseudo-graaf Dillon verdient eenige aanvulling. Bij zijn schildering van Rocbefort wees de heer de Beaurepaire op de rol, welke Rochefort tijdens den Eransch-Duitschen oorlog gespeeld had. »Ik walg er van zeide de procureur- generaal, wanneer ik denk dat diezelfde man in het oog van sommigen het monopolie van het Fransch patriotisme bezit." Hij las daarop een artikel van den Lantaarn-man voor, be- leedigend voor het leger en bet overwonnen vaderland. Rochefort scheef in 1871 dat de Franschen hun nederlagen verdiend hadden, en dat de soldaten uit andere landen nooit zooveel gruwelen hadden bedreven als de Fransche. De voorlezing werd onderbroken door de uitroepen van afkeer der senatoren, maar de Beanrepaire ging voort en met het artikel ge ëindigd, zeide hij«Ziedaar nu Henri Rochefort aan den schandpaal genageld, waarvan niets in staat is hem los te maken." Treuriger tafreel nog werd opgehangen van Dillon, den trouwen schildknaap van Boulanger. Dillonvroeger officierveracht door zijne mede-officieren, neemt den titel van graaf aan, zonder er eenig recht op te hebben. Hij is langen tijd een chevalier d'industrie geweest. Na geleefd te hebben van het geld, hem door vrouwen verschaft, heeft hij tal van oplichterijen zoeken te plegen. Zijn conduite-lijst als officier doet zien, dat hij tot 1870 een slecht officier was, en later een onkiesch officier. Hij is weggejaagd uit het leger, eerst uit het actieve leger en later uit het territoriale leger, beide keeren wegens verdachte zaken. Na deze mededeelingen brak de procureur- generaaal zijn requisitoir af met de woorden «Ziehier de hoofdpersonen van ons drama ge schilderd, er blijft ons nu nog over hen han delend ten tooneele te voeren." Dit nu deed het openbaar ministerie giste ren. Om het bestaan van een aanslag tegen den staat te bewijzen stond de procu reur-generaal bij de voortzetting van zijn requisitoir lang stil bij Boulanger's handelwij zen gedurende diens verblijf te Clermont- Ferrand en zijn veelbesproken reizen in dien tijd naar Parijs. Zich houdend aan de verklaringen van den getuige de Cyon, een Rus, deelt hij mede, dat Boulanger van dezen verlangd had hem te Cannes voor te stellen aan den B e r 1 ij n- schen bankier Bleichröder. Ten slotte had de generaal zich zelf voorgesteld en den bankier den voorslag gemaakt met hem en Bismarck in betrekking te treden doch Bleichröder had een weigerend antwoord ge geven, te zelfder tijd toen Boulanger practische uitvoering aan zijn streven begon te geven. Daarop toonde het O. M. aan dat Boulanger in betrekking heeft gestaan in 1887 met prins Jerome Napoleon, die zich toenmaals te Pran- gins bevond. Ten bewijze dat Boulanger met Bismarck en Bleichröder in onderhandeling heeft willen treden wees het O. M. nog op een getuigenis van den heer de Pressensé, een redacteur van den Temps. De generaal zon nl. een bode, genoemden Cyon, aan Bleichröder gezonden hebben om hem te verzoeken Bismarck mede te deelen, dat de beweging ten zijnen gunste niet ten doel had de republiek omver te werpen maar een consulaire republiek te stichten. In zijn verdere rede sprak de Beaurepaire over bet leger camelots, waarmede de generaal zich als een lijfwacht omringde. De Boulangisten schonken den soldaten geld, opdat dezen in geval van een revolutie in 1889 niet op de caesarianen zouden schieten. Yoorts schetste de procureur-generaal de be moeiingen van Boulanger om de patriottenliga en de post- en telegraafbureau^ voor zich te winnen. Uit de verklaringen van den ex-minister Perron en andere generaals blijkt, dat Boulan ger zich op den 14 Aug. 1887, den dag dat de ovatie te zijnen gunste bij de wapenschouwing plaats vond, zich te Parijs op den Boulevard Malesherbes verscholen hield, in het vaste denkbeeld dat de republikeinscbe garde zijn partjj nemen en een bende Grevy zou oplichten. Misschien leveren de door bet O. M. aange voerde feiten, waarvan wij bier slechts enkele en zeer vluchtig konden mededeelen, niet het overtuigend bewijs van een complot of een aanslag tegen den staat, boven twijfel is het evenwel dat Boulanger voor de rechtbank der zedelijkheid veroordeeld is. Te Parijs liep gistereD het gerucht, dat Laguerre hem ver laten heeft, wijl hij niet voor zijne rechters is verschenen. Gisteren is het lijk van Pelix Pyat op Pire Lachaise ter aarde besteld. Op weg naar de begraafplaats boorde men af en toe den kreet«Leve de commune," doch verder viel niets bijzonders voor. Op Père Lachaise was een tallooze menigte bijeen. Cluseret hield een rede uit naam der socialisten uit de Provence. Toen de Boulangist Vaillant wilde spreken, werd hij overschreeuwd met de kreten «Hij zal niet spreken Weg met de Boulangisten Weg met Boulanger Hij was tegenover de vijandelijke houding der menigte gedwongen te zwijgen. Verscheidene personen, o. a. nog Louise Michel voerden bet woord, waarna de menigte zich verspreidde. Voor zijn vertrek beeft keizer Wilhelm nog eens aan de koningin bet groote genoegen betuigd, hem door de ontvangst in Engeland verschaft, verklarende van zijn bezoek de grootste voldoening gesmaakt te hebben. Hij eindigde met zijn verlangen uit te spreken, dat de koningin hem te Berlijn een tegenbe zoek mocht komen brengen. Naar men verneemt beeft de Fransche minister van buitenlandsche zaken, Spuller, op Griekenlands nota geantwoord, dat bij de kwes tie betreffende Kreta zal onderzoeken met de aandacht welke zij verdient. De ontvangsten der schatkist op Cuba zijn sedert 1 Januari vermeerderd met 275.000 pesetas. In staatkundige kringen te Berlijn, be weert men dat reeds nu de kosten van de ex- peditie-Wissmann het door den Rijksdag toe gestane erediet met 800.000 Mark overschrijden De Belgische kamer heeft gisteren de wet ter bescherming van den arbeid van vrou wen en kinderen in tweede lezing met 71 tegen 15 stemmen aangenomen. Acht leden onthiel den zich van stemming. Het wetsontwerp is daarop naar den senaat verzonden. De Belgische senaat heeft met nagenoeg algemeene stemmen het wetsontwerp ter bevordering van bet bouwen van goede werk manswoningen goedgekeurd. Volgens de Daily News zal Gladstone binnen kort de Parjjsche tentoonstelling be zoeken. «Het schijnt zeker de vloek van behou dende regeeringen te wezen dat zij altijd bevreesd zijn voor hare tegenstanders. Er gaat maar zelden kracht van haar nit. Hare bestrijders doen daarmee hun voordeel en zoo sterft menig conservatief kabinet aan ontijdig verval van krachten." Wie dit schrijft Ons conservatief orgaan het Haagsche Dagblad aan het slot van zijn buitenlandsch overzicht, handelend over een republikeinscbe rede onlangs door den dichter- democraat Björnsterne Björnson in den senaat van Noorwegen gehouden en waarover het Dagblad zich bevreemdt, dat de Noorweegsche regeering, thans een conservatieve, hierin geen oorzaak heeft gevonden den dichter te vervolgen. De keizerlijke kabinetsorder, waarbij keizer Wilhelm zijn grootmoeder tot kolonel van bet le garde-dragonder-regiment heeft bënoemd wordt door den Staatsanzeiger medegedeeld. De aanvang luidt aldus Durchlauchtigste, grosz- machtigste Fürstin, freundlich geliébte Muhme, Sekwester und Groszmutter! Mijnbeer de redacteur Hoewel niet tot de schutterij behoorende, nochtans langen tijd haar gediend hebbende, verzoek ik u beleefd onderstaand schrijven in uw blad te willen opnemen bij voorbaat mijn dank. Men uit Vlissingen (Middelburgsche courant van 8 dezer) werpt ook op de dienstdoende schutterij te Goes de schuld dat de provinciale schietwedstrijd niet doorgaat men betreurt het dat in onze provincie tot zulke doeleinden geen genoegzame samenwerking tusschen de verschillende schutterijen bestaat. Aan men zij gezegd dat, wegens totaal gemis aan een schietbaan, de dienstdoende schutterij te Goes uitsluitend geoefend wordt in de hand grepen zonder bewegingen en in de compagnie school, voor welke oefeningen de gemeente jaarlijks nog wel te betalen beeft de kapitale som van plus minus vierhonderd gulden, kosten van onderhoud der dd. schutterij, en dat der halve aan het deelnemen van schietwedstrijden harerzijds geen sprake kan zijn. Aan men kan ik stellig verzekeren, dat, ware Goes in het bezit van een schietbaan, door hare schutterij zeer zeker aan provinciale schietwedstrijden zou worden deelgenomen. Door bovenstaande vertrouw ik men genoeg zaam aangetoond te hebben, dat de dienstd. schutterij te Goes zich die schuld niet beeft toe te rekenen. Intusschen verheug ik mij in de gelegenheid gesteld te zijn bovenstaanden toestand aan men kenbaar te maken, en veroorloof ik mij ten slotte aan men te vragen le bezielt u wezenlijke en ernstige belang stelling voor de schutterijeene belangstelling die naar iets hooger streeft dan naar bet organiseeren van provinciale schietwedstrijden Zoo ja, wilt u dan der dd. schutterij te Goes den weg aanwijzen, dien zij moet inslaan ter verkrijging van een schietbaan (De hooge regeering is reeds jaren bekend met den be- staanden toestand). 2e. Waar eene gemeente terrein noch mid delen tot aanleg van een schietbaan beschikbaar heeft, en waar derhalve art. 42 der wet op de schutterijen onuitvoerbaar is, heeft daar in zulk eene gemeente eene dienstdoende schut terij recht van bestaan, en zoo ja, welk artikel der schutterijwet wijst dan hare oefeningen aan Goes, 8 Augustus 1889. R. Axel, 10 Aug. Ter graanmarkt van beden waren de prijzen als volgttarwe 8.60 a 8.70; rogge 5.— a 5.10; gerst 7.75 7.80; overigens onveranderd; haver ƒ7. a 7.25erwten f a f paarden- boonen 8.a 8.25koolzaad a Boter eieren Politie. Aan bet bureau van politie alhier zijn ge deponeerd: een remontoir horloge, een paar gouden boerenknoppen, een toer vrij groote bruine bloedkoralen, een nikkel armband, een nikkel broche, een koperen armband, een por- temonnaie, een zakmesje, een voet van een naaimachine, een sigarenpijp, een schaar, eenige sleutels en eenige nieuwe grauw papieren zakken. Het barkschip Jacobus Johannesgezagv. H- C. Bruce is in het droge dok alhier gezet. Vlissingen, 10 Augustus. Het stoomschip Prins Hendrik van de Maatschappij Zeeland kommandant S. Brouwer, vertrok beden ochtend te 8 uren, met bestemming naar Rotterdam. Gepraaid op 26 Juli 11° NBr. 24" 50' W.L. het Nederlandsche barkschip Gerhardus, gezagv. W. Bruijn, van Cardiff naar Montevideo. Petrolenm-noteeringen van de make laars Cantzlaar Schalkwijk. Rotterdam, 9 Aug. LocoTankfust 8,85 a Geïmporteerd fust 8,90 Van boord bij lossing a Janu- ari-levering 9,— a Februari-levering f a Maart-levering a. April-levering a Mei levering a Juni-levering afJuli-levering a Augus tus-levering a fSeptember-levering f 8,90 a October-levering 8,90 November-levering 8,90 a December- levering ƒ,8,90 a Zeilend Alles vrijblijvend. De markt was beden vast. Heden (Zaterdag-) is te Amsterdam geen benrs gehouden. Wegens afwezigheid van den directeur-hoofd redacteur wordt men verzocht de eerstvolgende dagen geen brieven, de redactie betref fende, aan zijn persoonlijk adres te zenden. Ondertrouwd; JACOBUS JOHANNES HENDRIKSE met JOHANNA WILHELMINA KLOEK van Zierikzee. Middelburg, 9 Augustus 1889. Heden overleed plotseling, ons eenig kind JAN, in den aanvalligen leeftijd van bijna vier jaar, diep betreurd door ons en verdere familie. Kleverskerke, 10 Augustus 1889. Uit aller naam P. DE KLERK. J. DE KLERK—Mesu. Pi. DE KLERK. Bij vonnis der Arrondissements-Rechthank te Middelburg, van 9 Augustus 1889, is ROBBERT MARTINUS VAN DEN BOOGAART, Koop man, wonende te (üoes, verklaard in staat van faillissement, aangevangen 8 Augustus jl. Tot Rechter-Commissaris werd benoemd de Edel Achtbare heer Jhit Mn JO- HAN SCHÜURBEQUE BOEIJE en tot Curator Mn DINGEMAN VAN DER VLIET, Advocaat en Procureur te nillIlfLHIKG. De Curator D. VAN DER VLIET. De schuldeischers in het Faillissement van JOHANNES CHRISTIAAN CORNELIS, Win kelier en Koopman, wonende te Groede, wor den opgeroepen tot bijwoning der EERSTE VERIFICATIE - VEBGADERIIG, die gehouden zal worden op Honderdag 23 Augustus 1883, des namiddags te twee uren, in een der lokalen van het Ge rechtsgebouw te Middelburg DCurator in voornoemd Faillissement, Mr. A. C. A. JACOBSE BOUDEWIJNSE. DE DIRECTEUR der Burger-Avondschool maakt hekend dat de inselirij ving van Leerlingen voor het schooljaar 1889/90 zal plaats hebben in een der lokalen dier school op Vrijdag en Zaterdag, den 16aen en lïdt" Augus tus a., des avonds van 8 tot 3 uren. De Directeur voornoemd, A. PRINCE. van Zij, die wenschen deel te nemen aan het van 2 tot 5 September a. bier ter stede te houden OUDHEIDKUNDIG CONGRES, ge lieven daarvan vóór 16 dezer kennis te geven aan den ondergeteekende. Het Lidmaatschap kost f 5.(voor Direc teuren en Leden van het Zeeuwsoh Genoot schap der Wetenschappen f' 2.5©) en geeft toegang tot de Vergaderingen en de op 3 en 1 Sepember te geven Concerten. Deelneming aan het feestmaal in het Schut tershof op 2 September en aan den tooht naar Domburg op 1 September is gewenscht, doch niet verplicht. Middelburg, 10 Augustus 1889. KRUSEMAN, Secretaris van het Zeèuwsch Genootschap der Wetenschappen. leent gelden onder eerste hypothecair ver band en geeft pandbrieven uit, rentende 3% pet. Inlichtingen te hekomen hij de heeren J. A. ZIP te M i d d e 1 h u r g J. A. BEVIER DE FOUW te Goes; Mu. J. A. BOLLE te Renesse; C. VAN DER VLIET Dz te Zierikzee. verstrekt gelden ter leen,onder eer st e hypothecair verband, op ONROEREN DE ZAREV en geeft I pandbrieven uit aau toonder. Informatiën te hekomen bij den Agent voor HIRREI/BlJRGr en om streken J. W. VERHULST, Lange Gortstraat 1325. EDITION HEBDOIADAIRE, DITE D'OUTRE-MER. (24 me année). (destinée aux pays hors d'Europe) composée de huit pages grand formatrésumant tous les faits et les événements de la semaine. Revue po litique générale, chroniques artistiques, litté raire» et mondaines de toutes les capitales d'Europe. Sport, modes, commerce. Romans feuilletons inédits des principaux auteurs con temporains, etc. S'adresser pour conditions 5, Padministration n° 17, rue des Sables, Bruxelles (Belgique). voor de ongelukkige slachtoffers der Zelf bevlekking (Onanie) en geheime uitspat tingen is het beroemde werk Hollandsche uitgave,met 27af beeldingen Prijs 2 gulden. Ieder, die aan de ver schrikkelijke gevolgen van deze ondeugd lijdt, moet het lezende oprechte leering, die het geeft, redt jaarlijks duizenden van een zekeren dood. Te verkrijgen hij het Verlags-Magazin te LeipzigNeumarkt 34, fr. tegen inzending vanhetbedrag,(ookin postz.) en in eiken Boekhandel in Holland. des namiddags te 2 uren en volgende dagen ten overstaan van deurwaarder C. A. KOULON te Middelburg van eene belangrijke parlij waaronder Leidsche, Wollen en Sit sen Dekens, prachtige Karpetten enz., alles afkomstig uit het van ouds bekende Magazijn van den heer SOLIEDE ZAKEN TE KOOP aan het van ouds bekende Commissiekantoor van A. B. HERFST, Haarlemmerstraat No. 62, Amster dam, door mij opgericht in 1873 Op heden TE KOOP een zeer net Café en Loge ment met Vergunning a ÏOOO, eenige Café's van af f6000 tot f 2000, Tapperijen en Slijterijeuvan af Ï..OO tot ÏOOO, gelegen te Amsterdam, Haar lem, Den Haag, Dordrecht en Utrecht. Ook TE KOOP Zaken in Boter, Haas enz., jHelkzaken en voor alle standen Zaken te koop. Heel veel bewijzen van soliditeit zijn voorhanden. De koopera van zaken wor den door mij geheel op de hoogte gebracht. A. B. HERFST, Haarlemmerstraat no. 62, Amsterdam.

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3