LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. Motten an aanpïomen seïepea. Verspreide Berichten. Algemeen Overzicht. Beknopte Mededeelingen. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten, enz. Prijzen van Effecten. Adressant heeft hiertegen geen bezwaar. De beraadslaging hierover geopend zijnde, zegt de heer Snijders dat bij eene vorige aan vraag, tot het leggen van telefoondraden, be zwaar gemaakt is die in te willigen en toen bepaald is, dat, wanneer het blijkt dat elders de telephoondraden geleid hebben tot brand of gevaar voor brand door burg. en weth. zal kunnen bepaald worden dat en waar bliksem afleiders behooren te worden geplaats. Ofschoon spreker de vrees voor brandgevaar niet deelt, vraagt hij toch, of het geen over weging zou verdienen de draden onder den grond te doen leggen. Een andere vraag van meer belang is volgens spreker of de raad wel bevoegd is de gevraagde vergunning aan de firma Kakebeeke te verleenen. Spreker wijst op de bestaande concessie voor den aanleg en de exploitatie van eene telephoon- geleiding te Middelburg, die aan de heeren Ribbink c. s. te Amsterdam verleend is en acht het nuttig bij de inwilliging van het ver zoek der firma Kakebeeke te bepalen dat de vergunning tijdelijk zal zijn, totdat door de heeren Ribbink c. s. eene telephoonverbinding te Middelburg zal zijn in exploitatie gebracht. De heer Snijders dient een daartoe strekkend amendement in, dat met algemeene stemmen wordt aangenomen. Daarna wordt nog gediscussieerd over de wenschelijkheid van eene ondergrondsgeleiding en worden eindelijk burg. en weth. uitgenoo- digd in overweging te nemen in hoeverre een voorschrift in dien geest noodig is. Door burg. en weth. wordt voorgesteld om den grondslag voor de verschuldigde bijdrage als van de latere regeling van het pensioen voor den gewezen leeraar aan de burger avond school A. Cense, te rekenen van 1 September 1880 (zijnde het tijdstip waarop de openbare lagere school voor meisjes lett. A waaraan hij toen als onderwijzer werkzaam was werd op geheven) tot den 1 Februari 1882 op 200, van den 1 Februari 1882 tot den 1 September 1887 op 250 en van den 1 September 1887 tot den 1 September 1889 op 400. Dit wordt goedgevonden. Eveneens wordt goedgevonden een voorstel van het dag. best. betreffende eene verande ring van den ligger der wegen en voetpaden. Op hun voorstel worden burg. en weth. ge machtigd om voortaan een assistentbode bij de plaatselijke belastingen op eene jaarwedde van 50 aan te stellen. Alvorens verklaart de heer Snijders zich hiertegen. Hij acht de aanstelling niet noodig wijl de bode der belastingen nog goed voor zijne taak berekend is maar te minder ook wijl door het benoemen van iemand als assistent reeds bij voorbaat aan een ingezetene een voorkeur wordt gegeven, die zijn invloed bij eene eventueele vacature zal doen gelden. De voorzitter licht het voorstel nader toe. Bij de stemming verklaarden de heeren Yan Dunné en Snijders zich tegen het voorstel. Nog worden burg. en weth. gemachtigd tot den verkoop van twee stukjes gemeentegrond, samen groot 2.34 centiaren en gelegen op het terrein achter de Loskade bewesten de werf Middelburgs Welvaren, aan A. Penny en J. Goote voor eene som van 1 de centiare. De gemeenterekening over 1888 bedragende in ontvang ƒ303.624.02 en in uitgaaf 269.471.93, dus een goed slot opleverende van ƒ34.152.09 wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Thans komt ter tafel een voorstel van burg. en weth. om, naar aanleiding van het in de vorige vergadering medegedeelde adres van Th. Mace met dezen eene overeenkomst te sluiten (en af- wjjzend te beschikken op het in de vorige vergadering overgelegde adres van A. Meeuwse. Burg. en weth. teekenen hierbij aan dat zij, met het oog op het overhaast vertrek van Th. Mace, zich genoodzaakt hebben geacht, reeds nu de overeenkomst zoo en niet anders met hem aan te gaan, wilde zij de vestiging van den h. i. belangrijke industrieele onder neming in deze gemeente, en niet in Rotterdam, zien geschieden. In de bedoelde overeenkomst is o. a. bepaald I. De gemeente Middelburg staat aan Th. Mace of aan eene door hem op te richten maatschappij in huur af, voor den tijd van 5 jaren, ingaande den 15 Augustus 1889a. de op onderstaande kaart aangeduide gebouwen, vroeger in gebruik bij de commercie-compagnie, gemerkt A, B en C, ten einde daarin zijne fabriek van vitrite- en glasartikelen en koperwaren te exploiteerenb. het op dezelfde kaart rood gearceerde terrein, met inbegrip van den daarop zich bevindenden regenbak. II. De gemeente Middelburg staat toe aan Th. Mace of aan de door hem op te ric hten maatschappij den toegang tot de voren sub a. genoemde gebouwen en het sub b. genoemde terrein door de poort naast het woonhuis, wijk P 128, en door een van harentwege te maken hek of opening aan de zijde der Loskade naast de noordwestelijke hoek van het aldaar aan S. L. Gobetz verhuurde terrein, alsmede het recht van overgang over het op bovenbedoelde kaart, groen gearceerde terrein, en het gebruik van het naast de genoemde poort zich bevin dende portiershuisje, een en ander met dien verstande dat Th. Mace of de door hem op te richten maatschappij niet een uitsluitend recht op genoemde toegangen, portiershuisje en over gang kan v orderen. III. De gemeente Middelburg maakt voor hare rekening een muur, dienende tot afschei ding van de op bovenbedoelde kaart aangeduide gebouwen C en D. Overigens neemt zij geene veranderingen aan de gebouwen of de terreinen en ook geen ander onderhoud van de gehuurde gebouwen dan noodig is om de muren en daken voldoende water- en winddicht te houden, voor hare rekening. Nochtans blijft het onderhoud der ruiten voor rekening van den huurder. IV. Zoodra bij het gemeentebestuur eene aanvraag om het gebouw D te mogen huren mocht inkomen, geven burgemeester en wet houders daarvan, binnen acht dagen, onder opgaaf van den geboden huurprijs kennis aan eenen in Middelburg wonende gemachtigde van den heer Th. Mace, zoo die aan hen mocht blijken te zijn gesteld, welke gemachtigde als dan binnen ééne maand na de ontvangst van de kennisgeving aan burgemeester en wethou ders bericht doet of Th. Mace dat gebouw ook voor dien geboden prijs zou willen huren. Ontvangen burgemeester en wethouders zoo danig bericht niet binnen den voorschreven tijd, dan is het gemeentebestuur bevoegd het gebouw D aan den aanvrager in huur of op andere wijze af te staan. Y. De huurder betaalt jaarlijks gedurende vijf jaren eene huursom van 500 (vijfhonderd gulden) ten kantore van den gemeente-ontvan ger voor de boven sub I genoemde gebouwen en het aldaar genoemde terrein (met inbegrip van den regenbak) welke som telkens in 4 termijnen moet worden voldaan, te weten den 15 Augustus 1889 125, den 15 November 1889 125 en zoo vervolgens. VI. Th. Mace is verplicht het op de kaart rood gearceerde terrein vóór 15 September 1889 ten genoegen van burgemeester en wethouders met ijzerdraad van het aangrenzende terrein af te scheiden. VII. Geene veranderingen mogen aan het gehuurde worden gemaakt dan na voorafgaande goedkeuring van burgemeester en wethouders. De discussie hieromtrent gevoerd kunnen wij heden niet meer opnemen. Wij bepalen ons dus tot de mededeeling dat de raad besloot de gebouwen en het terrein door Mace gevraagd te verhuren op de hoofdvoorwaarden in het con tract omschreven mits later de akte in behoor lijken vorm worde opgemaakt. Tot leeraar in de Ned. taal enz. aan de burgeravondschool is benoemd de heer A. Langej an. Voor de geldleening ad 490,000, laste de prov. Zeeland en rentende 3pet. is te Amster dam voor conversie ingeschreven ƒ32,500 en in geld f 4,262,000. 's Gr rave nhag-e. H. M. de koningin en prinses Wilhelmina zijn heden te 10.10 per Rijnspoor aangekomen. De ministers van jus titie en binnenlandsche zaken, de hofdignita- rissen en burgerlijke autoriteiten waren aan wezig. Het publiek juichte de koningin en de prinses levendig toe. Aan den hofphotograaf Kameke werd een bezoek gebracht. Heden middag dejeuner ten hove ter eere van prins en prinses Albrecht. Amsterdam. Volgens een particulier te legram aan het Handelsblad uit Berlijn komt keizer Alexander met den kroonprins den 24 a. te Berlijn. Na een verblijf van een paar dagen gaat de czaar met den keizer en de keizerin naar Kiel of Stettin, waar de czarina komt op haar tocht naar Kopenhagen en waar een revue over de vloot zal gehouden worden. Londen. Keizer Wilhelm nam afscheid van koningin Victoria op Osborne House. De prins van Wales geleidde zijn neef tot aan de Hohenzollern, die dadelijk na aankomst des keizers haar ankers lichtte. Londen. Ofschoon er geen voorstellen ge daan zijn, koesteren toch de mogendheden het voornemen een opstand op Kreta te verhinderen, indien de vrede er door in gevaar gebracht kan worden. De Engelsche regeering beantwoordde per telegraaf de Grieksche nota. Hoewel het antwoord geen bepaalde voorstellen bevat, zoo wordt toch de Grieksche regeering niet aan gemoedigd. Parijs. Uit Marseille wordt aan den Soir gemeld, dat bijna een conflict plaats had tus- schen Fransche Alpenjagers en Italiaansche Bersaglieri. Een onderzoek wordt ingesteld. Men seint ons uit den HaagGisteren avond is een winkelier aan het Zieken door een vroegeren commensaal doodgeschoten. De dader is gevat. Felix Dahn bevindt zich met zijneehtge- noote te Scheveningen. Door de rijks-ambtenaren is op 6 dezer te Winterswijk een hoeveelheid van 60 kilo chloroform in beslag genomen, welke, van Pruisen ingevoerd, niet door het vereischte document was gedekt. Op genoemde stof rust een hoog invoerrecht. In Zuid-Limburg wemelt het van vossen. Bij een landbouwer te Slenaken heeft Reintje binnen korten tijd reeds 19 kippen gekaapt. In de provincie Groningen is de varkens ziekte in bijna alle gemeenten uitgebroken. Het spek, enz., is sterk in prijs rijzende en kost bijna zooveel als puik rundvleesch. Varkens, die geen eetlust toonen, het begin der vlekziekte, worden terstond afgemaakt en voor 12 cents en nog minder per half kilogram van de hand gezet. Te Meppel hebben drie beruchte kaart spelers een boer, die de markt aldaar bezocht, met hun spel eerst 37.50, en later, naar men verhaalt, nog een aanzienlijk sommetje afhandig gemaakt. In een te Rotterdam gehouden vergade ring van het bestuur der Maatschappij tér be vordering van Vlas-Industrie in Nederland is, in overleg met een daartoe door de leden benoemde commissie, besloten, dat die commissie zich binnenkort naar Riga zal begeven, teneinde voor de leden der maatschappij te trachten Riga-lijnzaad aan te koopen in de beste streken van het vlasland, dat door haar daar te veld gezien en beoordeeld kan worden, om zoodoende vertrouwd zaad voor den uitzaai te bekomen. Er zijn reeds pl. m. 800 tonnen besteld. Eenige firma's te Soerabaja lieten onlangs uit Nederland zilver geld komen, waaronder eene groote menigte rijksdaalders, spiksplin ternieuw en prachtig glanzend. Uit die fonkelnieuwe ringgits hebben, naar de Soer. Crt. weet mede te deelen, eenige Chineezen munt weten te slaan in de nabu rige omstreken. Zij lieten zich nl. 2.75 betalen voor zoo'n blinkend twee-en-een-half- guldenstuk, en die nieuwe stukken vonden grif afnemers onder de inlanders. Niet alleen toch dat men met dat nieuwe geld geuren wilde, maar van die mooie blanke rijksdaal ders zijn heel wat halssnoeren gemaakt. Die doorboorde ringgits komen natuurlijk na ver loop van tijd dichtgestopt in den omloop, maar dat gaat den Chineeschen speculanten niet aan. Men schrijft aan het Hbld uit ParijsNa een langdurige en zeer belangrijke bespreking van bijna twee geheele zittingen heeft het congres voor de verbetering van het lot der blinden, onder de tijdelijke leiding van den direc teur, den heer Meijer van Amsterdam, met groote meerderheid van stemmen de motie aangenomen van den directeur van het instituut te Parijs, den heer Martin »dat de stichting van meerdere blinden-inrichtingen dan er thans bestaan de plicht is van den staat, waar deze in dit onderwijs voorziet, of aangemoedigd dient te worden, waar het blinden-onderwijs eene zaak is van particuliere belangstelling of weldadigheid, en dat de vestiging van voorbereidende scholen van het hoogste gewicht is voor de stelselmatige opvoeding en opleiding der blinden." Het congres blijft zeer druk bezocht, gemiddeld door 160 a 180 personen, waarvan velen blind zijn. De openbare meening in Engeland legt groote verontwaardiging aan den dag over de ter dood veroordeeling van mrs. Maybrick. Te Liverpool hebben duizenden personen den voor zitter en de juryleden bij het verlaten der rechtszaal uitgejouwd. De getuigen, op wier verklaringen de beschuldiging steunt, zijn slechts met moeite door een talrijke politie beschermd, terwijl daarentegen aan de veroordeelde een volksovatie gebracht werd. Te Liverpool eischt de openbare meening, dat de minister van binnenlandsche zaken het doodvonnis schorsen, en een nieuw onderzoek bevelen zal. Alle Engelsche dagbladen bespreken uitvoerig de uitspraak. Algemeen heeft het vonnis verrast. De bakkersgezellen te Berlijn hebben opnieuw den arbeid gestaakt. Hun eischen zijn beperking van den werkdag van 10 uur 's avonds tot 10 uur 's ochtends, met een laagste loon van 9 mark voor den jongsten gezel en een hoogste loon van 15 mark voor den meesterknecht. De Fransche en vreemde studenten, die zich voor het Sorbonnefeest te Parijs bevinden, hebben een ovatie aan Pasteur gebracht. De gevangenen in het fort San Juan de Ulloa in Vera-Cruz zijn in opstand gekomen. De soldaten, die te hulp werden geroepen, moesten van hun vuurwapens gebruik maken en schoten 20 gevangenen neer. Eerst na deze executie kon het oproer bedwongen worden. Toevallige overeenkomst van namen. De heer Couard-Luys, archivaris der Seine-en-Oise verhaalt in een geschrift, getiteld Une émeute a Versailles en 1789, hoe zekere bakker te Versailles, Boulanger genaamd, ten onrechte beschuldigd van brood boven de zetting te verkoopen, door het grauw bedreigd werd en er een bedenkelijke oploop ontstond, waaraan met evenveel kalm beleid als moed een einde werd gemaakt door den ridder Quesnay de Beaurepaire, grootvader van den tegenwoordigen procureur-generaal, die thans een geheel anderen Boulanger voor den senaat vervolgt. Arsens Blond in zal het waagstuk onder nemen, over een ijzerdraad van den Eiffeltoren naar den top van het centrale hoofdgebouw der tentoonstelling te loopen. Zelfs zegt men dat Blondin, die de oude traditie aan zijn naam verbonden, niet te schande wil maken, een weddingschap heeft aangegaan van hon derduizend frank, om binnen den tijd van vjjf minuten dien weg af te leggen. Op een der vergaderingen van het anthro- pologen-congres, dat dezer dagen te Weenen gehouden wordt, verklaarde prof. Virchow, die voorzitter van het congres is, dat het beweren van sommigen, als zou de superioriteit van het eene ras boven het andere in de vorming van den schedel kunnen teruggevonden worden, op geen wetenschappelijken grondslag berust. Hij noemde eene dwaling het beweren dat de schedel van den Duitscher steeds afwijkingen vertoont van die van den Slaviër en waar er belangrijke afwijkingen gevonden worden, waren zij waar schijnlijk alleen het gevolg van de sedert het ontstaan van het menschenras onafgebroken vermenging der menschelijke soorten. Gisteren te ruim éen uur vond de eerste zitting van den Franschen senaat, gevormd als hooggerechtshof,- ter behandeling van het geding tegen Boulanger, Rochefort en Dillon plaats. Aan een compagnie van het 46e regiment en een compagnie van de rupubli- keinsche garde, met den dienst belast, waren strenge bevelen gegeven om de orde te hand haven. Bij het oplezen der namen van de senatoren door den griffier bleek, dat 26 se natoren, voor het meerendeel tot de rechter zijde behoorend, afwezig waren. Naquet, de getrouwe volgeling van Boulanger, was tegen woordig. De beide plaatsen aan zijn zijde bleven onbezet. Allen waren in zwarte klee ding. Op de tribunes, die niet zeer vol waren, merkte men onder eenige afgevaar digden o. a. Jules Ferry op. Na voorlezing der processtukken door den griffier nam de procureur-generaal Quesnay de Beaurepaire onder diepe stilte aan linker- en rechterzijde het woord. Hij begon met te ver klaren dat het openbaar ministerie niet de ge woonte heeft de aanklacht in afwezigheid van den beschuldigde te motiveeren. Hier echter was het een ander geval. Het gold hier te antwoorden op de beweringen der verdediging, gelijk zij van over het kanaal gemeld waren, doch die geen licht in de zaak gebracht had den. Men heeft gemeend alle stukken der acte van beschuldiging te bezitten, wat echter een dwaling was. Spreker had opzettelijk in zijn acte van beschuldiging zich eenige beper king opgelegd en verzekerde thans eerst het volle licht over de zaak te willen laten schijnen. Hij betreurde het, dat Boulanger niet den moed bezeten had zich persoonlijk te verdedigen, inplaats de beschuldiging met beleedigingen aan de getuigen te beantwoorden, wier verkla ringen hij niet gehoord had. De beschuldigde had zelfs den senaat in zijn waardigheid be- leedigd, de rechters beschimpt en bedreigd. Tegenover zulke feiten was het onmogelijk te zwijgen. Wenschelijk echter ware het ge weest den beschuldigde voor het gerechtshof te hebben, om hem de duizenden bewijsstukken zijner schuld te kunnen voorleggen. Aanklager en aangeklaagde zouden dan van aangezicht tot aangezicht over elkander staan. Deeenigste vijand van den generaal was de bundel stukken, die ter algemeene kennis zouden worden ge bracht; die papieren alleen zouden spreken. Hierop zette de procureur-generaal de feiten der samenzwering uiteen, die de vervanging der wettige regeering door de dictatuur ten doel had. De eerzucht van den generaal heeft nimmer paal of perk gekend. Het openbaar ministerie ging Boulanger's loopbaan na vanaf 1882 en deelde bijzonderheden uit het gedrag van Boulanger in Tunis mede, waaruit hij zocht te bewijzen, dat een man, die alleen ver dachte sujetten in zijn omgeving duldt, onmo gelijk geëerd en geacht kan worden. Tot dezen behoorden een vrouw Pourpre, der politie wel bekend en Bucet, een bedrieger, met wien de generaal vlijtig correspondeerde en wien hij het vuile politieke werk opdroeglasterljjke aantijgingen rond te zenden enz. In zijn rede voortgaande besprak de Beaure paire Boulanger's houding als minister van oorlog en beriep zich op detallooze vertrouwelijke brieven van in kwade reuk staande personen aan den generaal. Hij wees op het voorhanden zijn der quitantie betrekkelijk de ontvangst van een bedrag van 32000 fres. door de Mondion d. i. een zekere Foucaud, die voor eenige dagen naar Londen ging om den generaal te raad plegen en met verscheidene bankbiljetten van 1000 fres. terugkeerde. Ziedaar zeide de procureur-generaal den man, die met frazes van eer en vaderland kwistig is en zich door schelmen en bedriegers omringt Te vier uur werd de zitting een half uur geschorst. Na hervatting ging de procureur- generaal met zijn rede voort. Na Boulanger ging hij tot Rochefort en Dillon over. Te zes uur werd de vergadering tot heden éen uur verdaagd. Verdienen de berichten van den Parijschen correspondent der Köln. Ztg geloof, dan zijn de papieren van Boulanger de laatste dagen zeer gedaald. De berichtgever verzekert, dat zelfs de meerderheid der rechterzijde thans niets meer wil weten van Boulanger, wiens gedragin gen een Fransch generaal onwaardig zijn geweest. Boulanger, het hooggerechtshof en Kreta ziedaar de onderwerpen van den dag. In waarheid hadden de Kretensers om de algemeene aandacht op hun grieven en wenschen te ves tigen geen gunstiger oogenblik kunnen kiezen dan wat men zoo noemtden politieken kom kommertijd. De toestand op Kreta wordt steeds ernstiger en elke dag brengt ons nader tot de vervulling van lord Salisbury's ware doch onvoorzichtige woorden »Kreta zal eenmaal gescheiden worden van Turkije." Griekenland, aanvankelijk zich rustig houdend tegenover de ernstige voorvallen op Kreta, is op eenmaal van tactiek veranderd. Het heeft, gelijk gemeld, een nota tot de mogendheden gericht de tusschenkomst der groote rijken inroepend ter bescherming van de Kretensers tegen de gewelddadigheden der Muzelmannen. Ja de Grieksche regeering laat zelfs doorschemeren, dat zij haar steun aan haar onderdrukte stam verwanten niet langer zal onttrekken, wanneer de Turken voortgaan leven en goed der Kreten sers te bedreigen. Onder de klachten, welke het Grieksche gouvernement ten gehoore brengt, behoort ook deze, dat de Turksche overheid op Kreta niet alleen niet tijdig genoeg bemid delend tusschenbeide is gekomen maar thans, nu de vroeger elkander bestrijdende christelijke partijen zich vereenigd hebben tegen de Moharn medanen het vuur der tweedracht nog aan stookt door wapenen onder de Mohammedaansche bevolking te verdeelen. Voor zoover de verschillende berichten over de gebeurtenissen op Kreta te vertrouwen zijn, is sedert een veertien dagen een merkbare verandering in den politieken toestand geko men. De verschillende christelijke partpen hebben opgehouden te bestaan en op den voor grond is getreden de godsdiensthaat tusschen het mohammedaansche en het Grieksch-chris- telijke element der bevolking, welke sedert jaren gesluimerd heeft. Meer en meer begint de overtuiging baan te breken dat de opstand op Kreta een ernsti ger karakter draagt dan men aanvankelijk geloofde. Zal het de Porte gelukken deze be weging spoedig meester te worden Dit wil zeggen zonder de grieven der ontevredenen in bloed te smoren Naar Athene stroomt het vluchtelingen van het eilandde Grieksche regeering weet niet wat met hen allen aan te vangen. De meesten worden in openbare gebouwen ondergebracht. Het getal Turksche troepen op Kreta bedraagt thans 17.000 manschappen en de Porte is be sloten deze nog met 3000 man te vermeerderen. Te Weenen heeft het bericht van de Griek sche nota aan de mogendheden dadelijk zijn invloed doen gevoelen op de beurs. Dat de Porte zich niet over den stap van Griekenland heeft verheugd, behoeft geen ver klaring. Haar gewaarwordingen zullen er niet aangenamer op worden, wanneer het bericht wordt bevestigd, dat er Russische troepenbe wegingen aan de Turksch-Aziatische grenzen plaats vinden, terwijl Servische troepen en ge wapende bendenteNisch saamgetrokken worden. Turkije weet al te goed, dat het 't kind van de rekening wordt, wanneer het tot een uitbarsting binnen zijn naaste omgeving komt. Keizer Wilhelm is gisteren uit Enge land vertrokken. Na de schitterende revues over de Britsche vloot en het leger, heeft hij zich niet de voldoening kunnen ontzeggen om zelf ook nog met het kleine troepje krijgs macht, dat hem vergezelt, te paradeeren. Gisteren hield koningin Victoria in het park van Osborne een inspectie over de bemanning van het Duitsch eskader een 1500 matro zen sterk, die door den keizer, in de uniform van Britsch admiraal, gecommandeerd werden. Het Duitsche eskader heeft gisteren te 4 uur het anker gelicht en is naar Dover gestoomd, waar het den nacht zou bljjven. De keizer zou zich heden naar Antwerpen begeven, door het eskader begeleid. Te Napels is de vroegere Italiaansche minister van buitenlandsche zaken Cairoli overleden. De begrafenis vindt op staatskosten plaats. Generaal Boulanger heeft zich voor de aanstaande verkiezingen voor de kamer candi- daat gesteld in het 18de arrondissement van Parijs, hetwelk hem den 27sten Januari tot lid der kamer heeft gekozen. In tegenwoordigheid van den minister van justitie Lejeüne heeft Woensdag te Brussel het congres voor strafrecht zijn beraadslagin gen aangevangen-. Het bestuur bestaat uit de heeren Prins uit Brussel, Von Liszt uit Marburg en Van Hamel uit Amsterdam. Van de Ne- derlandsche juristen waren nog tegenwoordig de heeren Jacques De Witt Hamer uit Mid delburg, J. Leon uit 's Gravenhage en Simon van der Aa uit Amsterdam. Heden wordt den leden een rout door den minister van justitie aangeboden. Op de nota van den Franschen zaakge lastigde, over de kwestie der Servische spoor wegen, heeft thans de Servische regeering geantwoord. Zij betoogt dat het contract niet willekeurig verbroken is, maar ter oorzake van onregelmatighedenzij veiklaart zich bereid het rollend materieel en de gebouwen te koopen volgens de geschatte waarde op het oogenblik, dat de regeering de exploitatie heeft over genomen. De derde dochter van den vorst van Montenegro prinses Anastasia heeft zich verloofd met prins George von Leuchtenberg. Deze prins, in 1852 geboren en sedert 1883 weduw naar, is de jongste zoon van prins Nicolaas von Leuchtenberg, wiens moeder een dochter was van czaar Nicolaas I. Felix Pyat, de oude revolutionnair, van wien wij vroeger in ons blad een korte levensschets mededeelden, zal heden op Père Lachaise begraven worden. Vlissingen, 9 Aug. Vertrokken de van Middelburg afgekomen Nederl. bark Jan Pie terszoon Koen, gez. G. Spanjer, naar Riga. VLissnsrGEH, 9 Aug. Boter 1.40 a 1.30. Eieren 4.20 per 104 stuks. Yerseke, 9 Aug. Ter Oesterbeurs werd heden niets verkocht. Amsterdam, 9 Aug. Raapolie op 6 weken 34J. Ljjnolie 23£. Gbnt, 9 Aug. Roode en wintertarwe fr. 18.25; rogge fr. 14.25 gerst fr. 14.75; haver fr. 15.25; boekweit fr. paardenboonen fr. koolzaad fr. 35.lijnzaad fr. 26.lijnkoeken fr. 19.75 koolzaadkoeken fr. 16.75 boter fr. 2.50 per kilogrameieren fr. 2.per 26 stuks. Petrolenm-noteeringen van de make laars Canizlaar Schalkwijk. Rotterdam, 8 Aug. LocoTankfust 8,85 a Geïmporteerd fust 8,95 a Van boord bij lossing/a ;Janu- ari-levering 9,a Februari-levering f a Maart-levering a April-levering a Mei levering a Juni-levering a Juli-levering a Augus tus-levering a September-levering ƒ8,95 a October-levering ƒ8,95 k November-levering ƒ8,95 a ,-; December- levering 8,95 a Zeilend Alles vrijblijvend. De markt was heden onveranderd. Amsterdam. Bedrag stukken 1000 1000 1000 1000 ft. 120-1200 s 100 Lir.100-100000 Staatsleeningen ftTederland. pCt. Gert N. W.Soh. 21/a dito dito 3 dito dito 3I/2 dito Obl. ól/s '-Sona. O. L. 1867 5 dito Goudl. 5 Italië. Ins. '62/81 5 Oostenrijk. Obl Mei-Iiov5 dito Jsn.-Iuli B dito dito Goud 4 "olen. O. Sch. '44. 4 «•ort.0b.Bt.'53/84 3 dito dito 1888 41/2 Kuslsnd. Obl. ■lope 1798/1815 Cert. Ins. 5 S. '54 lito dito 8 S. '55 Oblizatièn 1862 5 lito "1864 5 lito Oost. lo S. 6 'ito dito 2e 5 lito dito Se 5 1000 7018 If 1000 711/4 200-1000 Z.K 500 100 20 1000 1039/ie Z.E. 500 500 91 50-100 1000 1031/8 Z.K. 100-1000 V 100-1000 6H/4 100-1000 Aug. Aug. 801/g 803/g 961/ig 961/4 1029,16 1023/g 1023/4 1027/g 891/16 891/2 701,'g 713/8 911/2 6H/4

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3