LAATSTE BERICHTEN. Tertiiten w aanpïomen schepen. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. Beknopte Mededeelingen. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten, enz. Prijzen van Effecten. in het zand een gat gespoten, zooals men dit in den laatsten tjjd wel eens ziet bij het in brengen van palen, in plaats van met een heitoestel. In de ontstane ruimte daalt een duiker af, die op de gewone wijze, door middel van eene luchtpomp, van versche lucht wordt voorzien. De genomen proef gelukte slechts gedeelte lijk. Toen de duiker op ongeveer 3 meters in het zand was gedaald, sprong de slang der waterleiding en kon de man dus niet verder in den bodem doordringen. De bedoeling is om langs dezen weg wrak ken van schepen te naderen, die in het zand zjjn gewoeld. Een practisch middel om eenige vechtende personen uit een herberg te verwijderen, is door een herbergier te Yeenwouden aangewend. Nadat deze herhaalde malen, doch telkens vruchteloos had beproefd, zijn rumoermakende klanten de herberg te doen verlaten, kwam hij eindelijk op den inval, een bijenkorf met be woners en al tusschen de strijdlustigen te werpen. Dit middel werd beproefd en de gunstige ge volgen bleven niet uit. Binnen een paar minuten was de waard van zijn lastige gasten verlost en de vechtpartij voorgoed geëindigd. Uit de handelingen van den geneeskundi gen raad voor Gelderland blijkt, dat de meisjes, werkzaam in de lucifersfabriek te Apeldoorn, des nachts een onderkomen vinden in een schuur, waar haar een legerstede wordt versterkt tegen 10 cents per week. Die som is niet hoog, maar de legersteden zijn er mede in verhouding. De schuur is 5 meter lang en 4.64 meter breed. Daarin zijn twee bedsteden en negen houten kribben. Thans slapen daarin 28, in den afgeloopen winter sliepen er 36 meisjes. In het laatste geval bevatten acht slaapplaatsen drie en drie vier meisjes. Thans liggen in zes slaapplaatsen drie en in vijf twee meisjes. Is het niet, zegt de Arnh. Ct., of de meisjes worden beschouwd als lucifers, waarvan ook de doosjes gevuld worden tot er geen meer bij kan Maandag avond woedde te Moerdijk een geweldig onweder. De slagen waren zóó hevig, dat de huizen dreunden als bij eene aardbe ving. De bliksem sloeg in een boom aan den straatweg. Een goederenwagen werd door den sterken wind, die de bui vergezelde, ongeveer een kwartier gaans den spoorweg opgedreven in de richting Lage Zwaluwe. Drie school kinderen sloegen door den schrik tegen den grond en werden bewusteloos opgenomen. Een der kinderen is reeds overleden. Gisteren ochtend sloeg te Hellevoetsluis de bliksem in de steng van den mast der stoomboot Vooruitgang, die den postdienst verricht tusschen Hellevoetsluis en Stellendam. De luchtstroom, die den bliksem vergezelde, was zoo hevig, dat aan dek van een andere stoomboot op een af stand van 10 M. alle deuren opensloegen. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. Te Rotterdam is een trap voor den derden rang in het circus Lochardt, waarop verschei dene personen stonden om te worden toegelaten, naar beneden gestort met het gevolg dat eene 55-jarige vrouw een harer beenen brak. H. M. de koningin werd door haar gemaal op haar verjaardag verrast door een span prachtige vossen van Hongaarsch ras. De daarbij behoorende equipage is nog niet gereed,doch zal later in gebruik genomen worden. In de vorige week stierf in een der ar moedigste stegen van Utrecht een hoogbejaarde vrouw, die, bij haar behoeftige kinderen inwo nende, nog tot het laatst van haar leven door uit werken gaanen vooral door het ont vangen van giften en bedeeling, in haar onder- li oud voorzag. Na haar overlijden opende men een oude kist, door de vrouw als stoel gebezigd en steeds gesloten gebleven, en vond men, behalve ruim 100 gulden aan geldspecie, verscheiden schuld bekentenissen in behoorlijken vorm van onder scheiden personen wegens geleende gelden, te zamen een vrij aanzienljjk bedrag uitmakende. Door het eten van vleesch, vermoedelijk afkomstig van eene zieke koe, zijn te Urk eenige huisgezinnen ernstig ongesteld. Genees kundige hulp is ingeroepen. Uit Hilvarenbeek wordt gemeld dat er bjj de jongste verkiezing voor den raad omkoope- rjjen van een viertal kiezers hebben plaats ge had, ten gevolge waarvan een der aftredende leden de meerderheid heeft verkregen. Een nauwkeurig onderzoek wordt ingesteld. Naar het Bat. Nieuwsblad van 2 Juli meldt, is aan al de 14 in het vijfde strafproces ter dood veroordeelde Tjilegonsche muiters gratie verleend van de doodstraf, met verandering daarvan in 20 en 15 jaren dwangarbeid in den ketting. De Londensche County Council heeft allen directeuren van schouwburgen opgedragen kaarten van hun inrichtingen te latenmaken, op welke alle uitgangen duidelijk zijn aan gewezen, en deze plattegronden te laten af drukken op de achterzijde der programma's. Yoor de Parijsche tentoonstelling zijn van 1 Mei tot 1 Aug. 10,022,000 toegangskaarten uitgegeven. In 1878 was dit bedrag gedurende hetzelfde tijdperk 5,116,000. Het grootste aan tal kaarten op één dag werd uitgegeven den 15den Juli, den dag na het nationale feest. De hoogste prijs in de Parijsche tentoon stellingsloterij is gewonnen door een arme weduwe te Neuilly, die slechts twee loten bezat. De Royal Agricultural Society te Londen heeft weer een vergadering gehouden, waar een voorstel werd behandeld, om der regeering te verzoeken het verbod van invoer van levend vee uit Nederland te handhaven, totdat er geen mond- en klauwzeer meer in Duilschland aou voorkomen. Men besloot echter dit voorstel niet te steu nen, daar het niet noodig werd geacht verder bij de regeering op handhaving van dit verbod aan te dringen. Uit Nederland zijn sedert het vorige besluit der maatschappij geen nieuwe gevallen van de ziekte gemeld en daarom meende de vergadering deze zaak gerust aan de regeering te kunnen overlaten. Een amendement, om bij dit antwoord te voegen dat de invoer van levend vee uit Nederland werd afgekeurd, zoolang het klauw en mondzeer in Duitschland heerschte, werd met 12 tegen 7 stemmen verworpen. PROTEST. Onder den titel Protest leest men in de Arnh. Ct. het volgende, dat ongetwijfeld de aandacht van den hoofdredacteur van het Dagblad niet zal ontgaan. »Ook onze hand trilt, niet eenmaal maar tel kens en telkens weder, van verontwaardiging, zoo dikwijls wij in onze omgeving de phalanx van vroede luyden zien, die a la barbe der municipaliteit en zonder zich om de aedilen te bekommeren den Eiffeltoren, het bouwwerk der imbeciliteit, ter glorificatie van de om wenteling, in hunne nabijheid dulden. Terwijl ons dierbaar vaderland tot bewon dering van het gansche monarchale Europa zich officieel onttrokken heeft aan de Parijsche tentoonstelling en voortdurend uit de honderd duizenden, waarvan het wemelt op het Maart- veld en het Trocadero, de kreet wordt gehoord: »Waar is Nederland »Wij missen Neder land 1»De geheele onderneming is mislukt: Nederland onthield zich 1 zien wij, dat toch onder ons volk de Eiffeltoren zich allerwege verheft of neerlegt. De edelman, wiens voorouders schitterden in de roemrijke dagen der oligarchie, laat den Eiffeltoren rusten als pressepapier op zijne papieren, opdat de perkamenten oorkonden van zijn verleden te zamen blijven. De doleerende bestrijder van ongeloof en revolutie snijdt er als vouwbeen Ons Program mede open. De jonkvrouw in het adelijk salon gezeten, waar nooit een woord Hullandsch komt over de lippen der fine fleur van de aristocratische bezoekers, wuift met den Eiffeltoren als waaier zich koelte toe in het fijngesneden gelaat. Hare kamenier gebruikt den Eiffeltoren als schaar bij het herstellen der kleine degats, die de sleep der japon van hare meesteres op het laatste bal te verduren had en vóór haar ligt de Eiffel toren als speldenkussen. De kapitalist, die, vermoeid van zijn arbeid op den coupondag, nieuwe krachten geput heeft uit een diner, zooals zijne middelen hem veroorlooven bezigt hem na afloop als tandenstoker. Zijn zoon, l'espoir de son parti, Phonneur de sa familie", heeft een Eiffeltoren als heft van zijn zakmes. Van den diplomaat, die altijd met den meesten eerbied en de onwankelbaarste trouw heeft opgezien naar den troon, is het potlood, waar mede hij zijne aanteekeningen schrijft, in een gouden Eiffeltoren gevat. De grondeigenaar betaalt uit eene portefeuille met den Eiffel toren zijn belasting, met een zucht, nu deze niet meer het eenig criterium is voor het lid maatschap der Eerste kamer, terwjjl in de scha duw van den lusthof zijn gezin de frischheid geniet van den Eiffeltoren als fontein. Mama heeft echter eene plaats waar een neer hangende tak haar het uitzicht op den top be lemmert »dat doet aan den Eiffeltoren de deur toe." Bljjkbaar zien deze vroede luyden het niet in, dat zij zich bijna medeplichtig maken aan eene onbehoorlijkheid, die riekt naar majesteit schennis, nu zij voorwerpen gebruiken, waartoe het model werd geleverd door eene der ver sieringen van eene tentoonstelling, die met de aanleiding zelve dezer tentoonstelling niets te maken heeft." Portsmouth. De koningin woonde de reveue der vloot bij. Zij was getooid met de kleu ren van het Duitsche dragonder-regiment, waarvan koningin Victoria tot chef is benoemd. Zij keerde te 7 uur naar Osborne terug en gebruikte het middagmaal met den keizer, prins Heinrioh, prins Chistiaan van Sleeswijk Holstein, graaf Herbert von Bismarck, den ge zant Hatzfeldt, lord Salisbury en lord Dufferin. Parijs. In een proclamatie verklaart Bou- langer zich als zijn eenigen rechter te be schouwen en tracht de tegen hem ingebrachte beschuldigingen te ontzenuwen. Bij de herstemmingen voor de algemeene raden is het den Boulangisten niet gelukt een pleister op de wonden, hun bij de eerste ver kiezingen geslagen, te leggen. "Wel is waar verklaren zij, dat Boulanger zijn candidatuur bij de herstemmingen heeft ingetrokken, maar men weet, gelijk wij gisteren schreven, wat deze manoeuvre te beteekenen heeft. In ieder geval is Boulanger nergens gekozen. In de 176 kantons, waarvan het resultaat thans bekend is, werden 127 republikeinen en 49 reactionnairen gekozen, waarbij de republikei nen aan de conservatieven eenige zetels verloren. Is dit laatste minder aangenaam voor de republikeinsche partij het voornaamste feit dezer verkiezingen blijft niettemin bestaan de nederlaag van het Boulangisme is ditmaal volkomen geweest en dit negatief resultaat is de beste overwinning voor de republiek. Naast Boulanger en zijn geluk blijft men zich hoofdzakelijk met de Engelsche reis van keizer Wilhelm bezig houden. Van Duitsche en ook van Oostenrijksche zijde doet men al het mogelijke om aan keizer Wil - helms bezoek in Engeland een hooge politieke beteekenis toe te kennen. Zoo meent o. a. het Wiener Fremderiblatt, dat de schitterende ont vangst welke het officieele Engeland zoowel als het Engelsche volk het hoofd van het Duitsche rijk bereidt opnieuw bewijst dat tus schen de Duitsche en de Engelsche natie een hechte sympathie bestaat. Deze laatste dagen zullen het hunne er toe bijdragen, dat die sympathie nog toeneemt. Oosten rij k-Hongarije constateert dit met des te oprechter vreugde, wijl keizer Wilhelm niet slechts als hoofd van het Duitsche rijk, maar ook als een der deelnemers van het middel- Europeesch verbond, als bondgenoot van Oos- tenrijk-Hongarije en van Italië gevierd wordt. Het vriendschappelijke gevoel, dat de Engelsche toejuichingen uitdiukken, geldt in het algemeen het verbond.dat den vrede van Europa beschermt. Het Fremdenblatt verklaart derhalve, dat het bezoek van den Duitschen keizer de Brit- sche natie de aanleiding schenkt om een groote sympathieke demonstratie aan het mid- del-Europeesehe bondgenootschap te brengen, waardoor de Engelschen bewijzen, dat zij de beteekenis en de waarde van dit bondgenoot schap uit een juist oogpunt beoordeelen. De slotsom van het Weener dagblad zal menigeen verrassen. Dat keizer Wilhelm door de koninklijke familie van Engeland, zijn naaste bloedverwanten, en de Britsche regeering als vertegenwoordiger der triple alliantie is begroet, en als zoodanig naar Engeland is gereisd, heeft men nog nergens, zelfs in de officieuse Duitsche pers nog niet gelezen. Tot hiertoe achtte men 's keizers reis aan koningin Victoria een door bijzondere omstandigheden ietwat verlaat Antrittsbesuch van den jongen monarch aan een ander gekroond hoofd, gelijk hij zich haastte het vorig jaar o. a. aan den keizer van Rusland te brengen. In St Petersburg werd keizer Wilhelm eveneens luisterrijk ontvangen, en het Fremdenblatt gelooft toch zeker niet, dat de Duitsche keizer in Ruslands hoofdstad als de meest gevreesde vertegenwoordiger der triple alliantie door den czaar werd gefêteerd en door de Panslavisten toegejuicht De tweede conclusie van het officieuse Oosten rijksche blad dat de ontvangst den Duitschen keizer in het Britsche rijk bereid de sterke sympathie tusschen beide volkeren be wijst klinkt bovendien wat voorbarig, wan neer men o. a. denkt aan de talrijke moeilijk heden welke den laatsten tijd herhaaldelijk tusschen beide naties op koloniaal gebied rezen. Wanneer echter werkelijk de vriendschaps banden tusschen Engeland en Duitschland nauwer toegeknoopt worden, dan zal men hier voor minder den grond te zoeken hebben in de sympathieën van het Engelsche volk voor het Duitsche dan in het belang, dat het eerste in deze vriendschap voor zich zelf meent te vinden. John Bull is allerminst geneigd zich door platonische gevoelens bij zijn handelwijze te laten leiden, zoodat de Temps dan ook met recht kan te betoogen, dat Duitschland niets zal winnen door het bezoek des keizers, daar het ^nationaal egoïsme" steeds de drijfveer der Engelsche politiek zal blijven. Deze drijfveer zal ongetwijfeld ook de houding van Engeland in het geschil der Kretensers onderling bepalen. Over den toestand op Kreta wordt uit Kanea aan een Duitsch blad het volgende geschreven: Een deel der bevolking de minderheid is met het tegenwoordig ibestuur over het eiland ontevreden, verwijt den gouverneur partijdigheid en eischt o. m. onmiddelijke terug' roeping van den gouverneur-generaal. Daar nu van den kant der Porte geen toebe reidselen worden gemaakt om de partijen tevreden te stellen, heeft de minderheid der Kretensers de gehoorzaamheid aan Turkije op gezegd, weigert belastingen te betalen en houdt zich 5 a 600 man sterk gewapend in het ge bergte op, ongeveer 2 a. 3 uur van Kanea verwijderd. Gelijk ik zelf de gelegenheid had op te merken zijn de opstandelingen met revolvers, chassepot-geweren en toereikende amunitie goed gewapend, ofschoon de invoering van zulke wapenen sedert jaren verboden is. Ook in den omtrek van Retbymo zijn wanor delijkheden uitgebroken en verscheidene Turken doodgeschoten. Een door Muzelmannen bewoond dorp werd door christenen geblokkeerd. Sedert eenige dagen dreigen de opstandelingen de ver- eeniging met Griekenland met geweld door te zetten en de Grieksche vlag te hijschen, wan neer hun eischen niet ingewilligd worden De Turken op het platteland, waar de Christe lijke bevolking overheerschend is, vluchten naar de steden, terwijl de Grieksche familiën daar entegen naar het platteland trekken. De Christenen in de steden vreezen zelfs van de zijde der Turken, die verbitterd zijn, omdat men hen gedwongen heeft hun bezittingen te verlaten en deze de verwoesting ten prooi te geven, een bloedbad, gelijk voor jaren te Alexandrië plaats had." Sedert dit bericht, ged. 27 Juli 11., werd ge meld, dat de gouverneur door de Turksche regeering is teruggeroepen, doch tot heden is nog niets in den toestand op Kreta verbeterd die algemeen en vooral te Konstantinopel als kritiek wordt beschouwd. en in het want paradeerden en hoera riepen. De wapenschouwing duurde tot half zes, waarna de admiralen en kapiteins der Britsche vloot door den Duitschen keizer ontvangen werden- Volgens een mededeeling van den Temps heeft de president van den senaat Leroyer, de senatoren tegen Donderdag aanstaande bijeen geroepen, om zitting te nemen in het hof van justitie. De Italianen dringen steeds verder door in Abyssinië. Luidens bericht nu heeft gene raal Baldighiera den 3en dezer zonder tegen stand Asmara bezet. De Engelsche regeering heeft een tele gram ontvangen van generaal Grenfell, waarin de nederlaag en dood van Wad-el-Njumi worden bevestigd. De generaal schatte Wad-el-Njumi's strijdkrachten op 3000 man met een talrijk gevolg. Alle Engelsche troepen kunnen nu weer naar Kaïro terugkeeren. Gisteren las de minister van oorlog, Stanhope, in het lagerhuis een telegram van generaal Grenfell voor, behelzende dat hij met een afdee- ling ruiterij dien ochtend eene verkenning gedaan en de benden der derwischen geheel verstrooid bevonden had. Het agentschap Havas logenstraft het verhaal, gedaan door passagiers van de Como- rin, volgens hetwelk men zich heeft voor te bereiden op een algemeenen opstand in Tong kin en de troepen door ziekten uitgeput zou den wezen. De ambtelijke berichten zjjn in stellige tegenspraak met deze beweringen. Een door de Fransche regeering ontvangen tele gram meldt dat er volkomen rust heerscht in de kolonie en dat de gezondheidstoestand be vredigend is. Volgens bericht uit Durban aan de Times heeft president Krüger in den Transvaalschen volksraad medegedeeld, dat de heer Beelaerts van Blokland, de gemachtigde der Zuid-Afri- kaansche republiek te 's Gravenhage, naar Lis sabon zal vertrekken, teneinde met de Portu- geesche regeering de tariefkwestie op den Delagoa-spoorweg te regelen. De hoofdpunten zijn reeds vastgesteld. Gisteren vond, begunstigd door mooi weder, de wapenschouwing over de Engelsche vloot voor Portsmouth plaats. Het was een schitterend schouwspel. Te half vier in den namiddag scheepte de Duitsche keizer, verge zeld van prins Hendrik van Pruisen, van den prins en de prinses van Wales en den hertog van Cambridge, zich in aan boord van het koninklijk jacht Victoria and Albert. Toen werd de optocht gevormd met het jacht Galatea aan de spits en vervolgens de Victoria and Albert, de Huhenzollern, de Osborne, de Enchantress en de Magdalena, welke laatste den lord-mayor en de schepenen van Londen aan boord had, Dit jachten-eskader voer langs de liniën der oorlogsschepen, welker bemanningen op de raas Vlissingen, 6 Aug. Binnengekomen, Maan dagavond, de Eng. driemastschoener Cicerone, gezagv. Pront, van Charlestown, met eene lading kolen, Gepasseerd de Nederl. zeetjalk Catharina gez. H. R. Speelman van Antwerpen naar Bergen. De stoomkanonneerboot Fos, kommandant de luitenant ter zee le kl. P. Heijning, is Zondagnamiddag ten vijf uren van Vlissingen te Hellevoetsluis aangekomen, om aldaar te dokken, en enkele herstellingen te ondergaan. Van buitenlandsche granen was de noteering als volgt Tarwe per 2400 kiloOdessa Poolsche 213 partij, Donau 209 dito, Boelgaarsche 212, Witte Kurrachee 212. Rogge per 2100 kilo Boelgaarsche 142, Sebastopol (onfrisch) 130. Gerst per 2000 kilo: Odessa ƒ116, 117, 65 kg. Sebastopol 115 gr. p. Maïs per 2000 kilo: Amerik. Mixed ƒ116 a 120, dito dito op lev. ƒ115 a ƒ116, Odessa (stoomend) 116. Op de veemarkt waren Maandag aangevoerd126 runderen, 114 vette en gras kalveren, 2 nuchtere kalveren, 1128 schapen of lammeren, 455 varkens, biggen, bokken. De prijzen waren als volgtrunderen le kwal. 80 c., 2e kwal. 72 c., 3e kwal. 68 a kalveren le kwal. c., 2e kwal. 85 a 80 c., 3e kwal. c., schapen le kwal. 70 c., 2e kwal. 60 c., alles per kilovarkens le kwal. 274 a c., 2e kwal. 26 a c., 3e kwal. 25 c., licht soort 20 a 21 c. per kilo. De stemming voor Meel bleef gedurende de afgeloopen week onveranderd bjj matigen koop lust, doch waren de aanbiedingen zoo van buitenlandsche als van binnenlandsche fabrieken in de goede soorten niet alleen beperkt, maar werden verschillende merken boven den koers gehouden. Heden was de stemming zeer flauw en bjjna zonder zaken. Eerste kwaliteit Inlandsch 11.75 a 12.25, tweede kwal. Inlandsch ƒ9.a 10.50, eerste kwal. Duitsch 11.50 a 12.25, tweede kwal. Duitsch 9.a ƒ10.extra puike kwal. Hon gaarsch ƒ19.25 a ƒ17.50, eerste kwal.Hongaarsch 17.a 16.ordinaire kwal. Hongaarsch 15.a 10.prima Amerikaansch 13. a ƒ14.50, tweede kwal. Amerik. 8.50 a 9.25, derde kwal. Amerikaansch a Zeeuwsche tarwebloém ƒ13.25 aƒ 13.50,Zeeuwsch tarwemeel ƒ9.50 a ƒ10, Fransche roggebloem a -.Duitsche roggebloem 9.25 a 10.25, Inlandsche roggebloem 13 a 13.50. Alles per 100 kilogr. netto. Rotterdam, 6 Aug. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd: 1760 run deren, 336 vette, 17 nuchtere kalveren, 1172 schapen, 376 varkens, 91 biggen. Runderen 1" qual. 80, 2e qual. 72, 3" qual. 68kalveren 1° qual. 92J, 2e qual. 82 j, 3® qual. schapen le qual. 70, 2® qual. 60, 3® qual. varkens 1® qual. 26, 2® qual. 25, 3= qual. 24. Fetrolenm-noteeringen wande make laars Cantzlaar A Schalkwijk. In de op heden door de Ned. Handelmaat schappij te Rotterdam gehouden veiling van 49204 balen Java-, 32 balen Padang- en 673 kisten Padangkoffie werd het grootste gedeelte opgehouden tot 2f cent boven taxatie. De voor goed ordinair Java betaalde prijs is 51 cent. Vlissiiï&en, 6 Aug. Boter 1.35 a 1.30. Eieren ƒ4.40 per 104 stuks. Goes, 6 Aug. Ter graanmarkt van heden was tarwe onveranderd. Nieuwe rogge 5.25 a 5.60nieuwe wintergerst 4.25 a 4.90; koolzaad 11.50 a 11.90; karweizaad 10.25 a 10.75. Boter ƒ1.10 a 1.15 per kilo. Eieren j 3.20 a 3.40 per 100 stuks. Rotterdam, 5 Aug. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prjjzen in binnenlandsche granen als volgt Tarwe. Van het nieuwe gewas waren heden reeds verscheidene partijtjes ter markt, meeren- deels van zeer voldoende kwal., welke tot de noteering goede plaatsing vonden. Jarige (gewas 1888) verkeert daardoor in gedrukte stemming en moest derhalve 30 cent lager afgegeven worden. Jarige Vlaamsche, Zeeuwsche, Flak- keesche en Overmaasche, de beste 6.90 a 7.30, goede 6.10 a 6.60, geringe 5.10 a 5.90. Per 100 kilo werd voor de beste van ƒ7.80 tot 8.80 bedongen, en voor mindere, naar gelang van kwal., van 7.25 tot 7.75. Nieuwe (gewas 1889) vondt van 6.75 tot 7.75 goeden kooplust, zelfs werd voor puike kwal. nog boven de hoogste noteering betaald. Rogge. Tengevolge van vermeerderden aanvoer van het nieuwe gewas, hielden koopers zich eenigszins geretireerd waardoor houders eene verlaging van 10 a 15 cents moesten in willigen. Naar deugd bracht dezelve op van 5 tot 5.60. Gerst. Nieuwe winter was redeljjk aan gevoerd doch liet meerendeels aan kleur en stuk te wenschen over. De aanvoer ruimde vrjj wel op van 3.75 tot 5 en per 100 kilo van 7 tot 7.75. Zomer wordt nog niet genoteerd Haver ruim prijshoudend 2.75 a 3.75. Paardenboonen nominaal genoteerd 5.25 a 6. Bruineboonen tot vorige prijzen aan geboden. De beste 9 a 10goede en mindere 8.50 a 6. Witteboonen zonder handel, nominaal alsvoren. De beste 6.50 tot 7goede en mindere van 6 a 5. Van nieuwe blauwe Erwten waren heden eenige partijtjes ter markt, meerendeels van zeer goede kwal., welke bjj gerjjven werden verkocht van 7.50 tot 8.40. Kanariezaad met weinig vraag, alsvoren genoteerd. De beste kwal. 6.25 a 6.50 mindere soort 5 a ƒ6. Koolzaad verkeerde heden in trage stem ming en werd verkocht van 11 tot 12 naar deugd. Rotterdam, 5 Aug. LocoTankfust 8,85 a Geïmporteerd fust ƒ8,90 a Van boord bjj lossing a ;Janu- ari-levering a Februari-levering a Maart-levering k April-levering a Mei levering a Juni-levering a Juli-levering a Augus tus-levering a September-levering ƒ8,95 a October-levering ƒ8,95 k November-levering 8,95 a -December- levering 8,95 a Zeilend Alles vrijblijvend. De markt was heden vast. Amsterdam. 5 6 ■iaatsieening-en Aug. Aug. Nederland. Cert N.W.Sch. 2% dito dito 3 dito dito 31/a dito Obl. 81/j Hong. O. L. 1867 6 dito Goudl. 6 Italië. Ins. '62/81 Oostenrijk. Obl Mei-Nov6 dito Jan.-Juli 5 dito dito Goud 4 -*olen. O. Sch. '44. 4 Tort. Ob.Bt.'53/84 3 dito dito 1888 4% R usland. Obl. Hope 1798/1815 Cert. Ins. 5 S. '54 dito dito 6 8. '55 Obligatièn 1862 5 dito 1864 5 dito Oost. le 8. 5 dito dito 2e 5 dito dito 8e 5 dito '72 gee. dito B dito '73 gec. dito 5 dito '84 gec. dito 5 dito '60 2e 1. dito 4% ito '75 gec. dito 41/j dito '80 gec. dito 4 dito 1889 dito. 4 Obl. I. 1867/69 4 Cert. v. B. Asgn. 6 Spanje. O.B.Perp. 4 dito bin. Perpet. 4 Turkije. Geprivil. 5 Gecv. S. D. C. dito Gereg. 1869 Egypte. O- L. 1876 4 dito sp. dito 18*76 5 Brazilië. Obl. Londen 1865. 5 dito Leen. 1875 5 dito 1863 4% dito 1879 41/, Veneïuela 1881 4 pCt. Bedrag stukken. Z.R 1000 80% 7915% 1000 953/4 96 1000 102S/4 102% 1000 102% 1023/4 120-1200 100 95 .100-100000 1000 70% 70% 1000 71% 71% 92% 200-1000 L 500 87 100 20 947/g 1000 103% 1033/8 500 500 91% 9U/4 50-100 1000 103 103 100-1000 100-1000 613,16 1 100-1000 500-100 10013% 50-100 1007/g 50-100 100 991/2 995/s 50-100 993/8 125-625 86% 361/4 125 873,4 877/g 20-100 8913 1. 1000 1000-24000 699/16 69% 500-25000 500-2500 853/8 843/4 20-1000 16% 16% 500-12500 20-100 90 20-100 1031/2 103% 100 1023*4 1023/4 100 100 66/5&112.10 100-500 51% 613/4 ImlBifr, en flnam. Omlerne». Nederland. pCt. N. Hand. Msch. Aand. resoontre 5 N.-I. Hanb. aand. r dito Zeel. aand. j dito dito Pr. dito dito Obl. 1885 3 Duitschland. Crt. Rijksb.Ad. Amst. R.M, Oostenrijk. Aand O. H. B. S. 1000 1335/0 134,/ 150 80 500 500 1000 - 3000 600 Ipoorwegleeningen. Nederland' Mij. t. Expl. v. St.-Spw. Aand. 250 130 Ned. Ctr. ipw. A. $50 321/3 895/g dito Gest. Obl. v 235 N.-I. spw. aand. V 2B0-1000 N. Rijnspw, volgef. Aand S 20-200 1141/2 fi.-B. Boxt. Obl. gestamp. 1875/80 s 100 597/g 60

Middelburgsche Courant | 1889 | | pagina 3